Alle Grieksche eilanden met Kreta in van uitzondering Duitsche handen i No. 17867. 1941. Slacampagne het Westland en Het conflict tusschen Engeland Irak I A I I A I i 11 Zaterdag 3 Mei. I A van 30 Een nieuwe De oorlog ter zee de Liverpool gebombardeerd in vliegveld '*s étappe in de Europeesche ordening Bon 40 s I I A bon 21 van de boter- of vetkaart Morgen van 9.10 uur n.m. tot 6.03 uur v.m. I Extra-rantsoen rijst op VE RD UI ST EREN Heden van 9.08 uur n.m. i tot 6.05 uur v.m. I Botsing bij een iU IU t es OORLOG EN VREDE voor gram 5 Engeland continent uur nam. No. 394920 zwaar toegestaan Zes Voltreffer op boerderij oa kinderen by Engelschen bomaanval gedood a a A I A Promoties en examens aan Universiteit te Leiden Nachtdienst dokters: Tusschen 10 u. n.m. en 7 u. v.m.: g - 5 l I V s Groote branden en zware verwoes tingen aangericht De universiteit blijft echter nog gesloten Terugtrekking van troepen geëischt Telefoon 116300 (zeven lijnen) - Giro No. 12500 No. 116364 Ziekenvervoer by nacht: No. 773503 3««<«««« In het Westland is de sla-campagne in vollen gang. Eiken dag worden duizenden kroppen sla op de veiling aangevoerd, waarbij vele handen werk vinden (Polygoon) Maan: 4 Mei onder 2.44 uur 5 v.m.; op 12.39 uur n.m. 5 Mei van het verdreven Het Engelsche verlies aan oorlogsmateriaal aangewezen gram thee of 250 koffie-surrogaat De Engelsche scheepvaartverliezen the>1 HAAGSCHE COURANT PRIJS DEZER COURANT: PRIJS DER ADVERTENTIËN: In dit den afgeloopen nacht vlogen enkele bevolking legde de b- vallen, naar tot dusver bekend, welin- Met uit zijn alle eilanden aan de hoogen werven vijandelijke gebracht Z A a a I I A A a A I A 1 i A A A I s A a A A A A A 3 A Voor 's-Gravenhage bij vooruitbet. per 3 mnd. met „Kikeriki", „De Nieuwste Mode”, „Koloniaal Bijblad” en (Letterkundig Bijblad" 3.15. Franco per post met Mode blad 4.20, zonder Modeblad f 3.95. Buitenland 9.45. Landen waarop het verlaagd intern, drukwerk-posttarief van toepassing is 7.35 p. kw. Bij postkantoren tegen de geldende goedgek. abonn.prijzen. Afz. nummers 5 ct., fr. p. post 10 ct. Van 15 regels 1.75. Iedere regel meer tot 10 regels 45 ct., daarna iedere regel meer 50 ct- Reclames 95 ct. per regel. Bewijsnummers 5 ct. fr. p. post 10 ct. Incasso binnen de stad 5 cent, buiten de stad volgens posttarief. Bij vooruitbetaling: Kleine Advertenties 95 ct.; Dienstaanbiedingen 75 ct Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad” 10 ct. meer. de reis naar Griekenland vernietigd er ge- van In Engelsche vliegtuigen ons gebied binnen. De meeste bommen richtten geen schade aan. Te betreuren is echter een voltreffer op een boerderij bewoond door een echt, paar met zeven kinderen. Van deze zeven kinderen werden er helaas zes gedood, terwijl één kind zwaar werd gewond. I Britsche formaties boven Noord-Duitsohland. In den afgeloopen nacht vlogen sterke formaties der koninklijke Engelsche lucht macht Noord-Duitschland binnen en wier, pen op verschillende plaatsen, hoofdzake- lijk in landelijke streken, brisant- en brandbommen neer. De Duitsche afweer was zeer intensief, waardoor dg vijand geen noemenswaardig resultaat kon be reiken. De Britten verloren bij deze aan vallen. naar tot dusver bekend, 3 toe stellen. Britsche vrouwen en kinderen uit Irak naar Palestina De Londensche correspondent van de „New York Herald Tribune” meldt aan zijn blad, dat de in Irak wonende vrou wen en kinderen van Britsche burgers naar Palestina geëvacueerd worden. Naar Reuter meldt, heeft de Britsche regeering aan de regeering van Irak den eisch gesteld, de troepen rondom het vliegveld van Habbaniyah terug te trekken. Tevens heeft de Britsche regee ring de regeering van Irak erop attent gemaakt, dat „jnocht er een incident voorvallen, de volle verantwoordelijkheid daarvoor bij de autoriteiten van Irak zal berusten”. Naar de Londensche correspondent wa Britsche luchtaanvallen Het persbureau Mondo Arabo meldt, dat de vijandelijkheden in Irak openlijk zijn losgebroken. Britsche vliegtuigen hebben de Iraksche troepen, die het vliegveld Habbaniyah omsingelden, met bommen bestookt. De Iraksche troepen antwoordden hierop met artillerievuur. Liverpool, de belangrijke Engelsche ha ven, is in den afgeloopen nacht opnieuw door Duitsche gevechtsvliegtuigen met bommen van allerlei kaliber bestookt Het zicht was goed en de bemanningen kon den in de aangevallen doelen groote bran den en zware verwoestingen waarnemen. Andere aanvallen waren- gericht op ver schillende haven- en industrieplaatsen aan de Engelsche Zuid- en Oostkust, aldus het D.N.B. Zuidslavisehe oorlogsschepen in een Britsche haven Een onderzeeër en twee torpedobooten van de vroegere Zuidslavisehe marine zijn volgens berichten uit Londen een Britsche haven binnengeloopen. Het D. N.B. kan daarover mededeelen, dat de twee torpedobooten kleine, uitgediende schepen van de vroegere Oostenrijksch- Hongaarsch^ marine zijn. Zij liepen 28 jaar geleden van stapel en over treffen aan antiquiteitswaarde nog bij verre de door de Vereenigde Staten tegen hoogen prijs aan Engeland verkochte vijftig torpedojagers. Britsche vliegtuigen hebben bovendien geprobeerd, een aanval te doen op de woning van den Irakschen ministerpre sident. Voor houders van vetkaarten reductie op extra rantsoen rijst Voor het tijdvak van Zaterdag 3 Mei tot en met Zondag 25 Mei a.s. wordt op bon ,,21” van de boter, en vetkaart een extra rantsoen rijst, rijstemeel, rijste bloem, rijstgries of gruttenmeel (gemengd meel) van 250 gram beschikbaar gesteld. Voor zoover dit extra rantsoen wordt be. trokken tegen inlevering van bonnen van de vetkaart zullen de winkeliers aan het publiek een reductie van /0.03 per 250 gram op den normalen prijs verleenen. De winkeliers ontvangen het bedrag, waarover zij reductie hebben verleend, d.jr bemiddeling van de plaatselijke distributiediensten terug van de Midden- standsbanken. Nader zal worden bekend gemaakt, op welke wijze de detaillisten de bonnei. „21” van de boter, en vetkaart behooren in te leveren. Ten einde de bij het Centraal Distributiekantoor inge schreven detaillisten in de gelegenheid te stellen aan de vergroote vraag naar rijst te voldoen, worden zij in de gelegenheid gesteld van Maandag 5 Mei af tot en met Vrijdag 9 Mei a.s. tusschentijds de met „23” genummerde bonnen van de „Bon kaart Algemeen", welke thans recht geven op 250 gram rijst, voor toewijzingen in te wisselen. De vaste inleveringsdagen ko men daarbij te vervallen, zoodat de be langhebbenden onafhankelijk van hun codenummer de bonnen kunnen inleveren. De inlevering der bonnen dient te ge schieden in veelvouden van 10 stuks, zoo. dat het gebruikelijke minimum van 40 bonnen hierbij niet behoeft te worden gehandhaafd. De grossiers zullen tijdig door de Nederlandsche Meelcentrale wor. den bevoorraad. Duitsche vliegers van Ameri- kaansch schip gehaald Het Amerikaansche passagiersschip .President Garfield-’ is door den Cana- deeschen hulpkruiser ..Prince Robert-' aangehouden. Vier Duitsche vliegers, die zich aan boord van het schip bevonden, zijn naar den Canadeeschen kruiser over gebracht. Deze vliegers zijn, naar ver klaard wordt, burgerpiloten geweest, die Duitsche vliegtuigen op Zuidamerikaan- sche lijnen bestuurd hebben. Een Duitsche marinebasis in Zuidpoolgebied Officieren van den Noorschen walvisch- vaarder ..Harpon 2”. welke onder Argen- tijnsche vlag vaart en onlangs uit het Zuidpoolgebied is teruggekeerd, berich ten. dat zij van meening zijn, dat een Duitsche hulpkruiser dit gebied als basis gebruikt. Terwijl zij zich met de vangst bezig hielden, ontving hun schip een ra- Het Rijkscommissariaat maakt het voU gende bekend Op voorstel van den secretaris-generaal van het departement van Opvoeding, We. tenschap en Cultuurbescherming heeft de commissans-generaal voor Bestuur en Justitie den rector-magnificus der Univer. siteit te Leiden gemachtigd, om toe te staan, dat van heden af promoties en examens aan de Universiteit weer mogen plaats vinden. In zoover echter tot dus ver er publieke toegang tot de examens bestond, moet deze tot de naaste ver wanten en vrienden beperkt worden. Ove rigens blijft de indertijd afgekondigde sluiting der Universiteit tot nader order van kracht. Indien bij de voorbereiding en bij bet plaats vinden van promoties en examens niet alles zal achterwege blijven, wat op eenigerlei wijze als tegen de bezettings macht en haar verordeningen gericht zou kunnen worden uitgelegd, zou het plaats vinden van promoties en examens dade lijk weer moeten worden gestaakt. De Britsche berichtendienst meldt, volgens D.N.B.dat het tot een bot sing is gekomen tusschen Iraksche troepen en de op het vliegveld te Habbaniyah gestationneerde Engel sche strijdkrachten. De strijd heeft gisteren den geheelen dag gedtiurd en men mag aannemen, dat nog wordt doorgevochten. United Press meldt uit LondenOf schoon bijzonderheden omtrent het inci dent in Irak nog ontbreken, verklaren goed ingelichte kringen, dat de Britsche troepen het blijkbaar door de Iraksche troepen geopende vuur hebben beant woord. Vrijdagavond verklaarden dezelf de kringen „Men kan aannemen, dat de Britsche troepen in Habbaniyah alle noodige maatregelen hebben getroffen”. In bevoegde kringen wenschte men zich niet over de mogelijkheid te uiten van een militaire bezetting van Irak door Engeland. Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUX WAGENSTRAAT 35—37 Bijkantoor: Scheveningen, Keizerstr. 319, Tel. 550310; Filialen: Rijswijk, Kantoorboekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119*61, Voorburg, Boekhan del H. E. G. Ruys, Heerenstr, 12*, Tel. 775030; N.V, Kantoorboekh. Th. J. de Konlng, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Beters Jr„ There- siastr. 108a, Tel. 7724*4; Boekh. E. D. Couvée, van Hoytemastr. 66, Tel. 721187 diobericht. waarin hun opgedragen werd zich bij de visschersvloot te voegen, die zich bij het depötschip verzamelen moest. Toen de vloot bijeen was. verscheen op het trefpunt een merkwaardig groot schip, dat zij voor een oorlogsschip hiel den. Alle schepen namen daarop de vlucht. Later bleek, dat twee schepen van de visschersvloot ontbraken, zoodat men moet aannemen, dat zij waarschijnlijk door den hulpkruiser opgebracht zijn. De „Brazil” vrijgegeven De regeering van de Dominicaansche republiek heeft besloten, het kortgeleden in beslaggenomen Zweedsche schip „Bra zil” vrij te geven. Engelschen nemen Ameri kaansche kustwachtschepen over Te Boston zijn 75 Engelsche marine officieren aangekomen om de 20 kust- wachtvaartuigen over te nemen, welke de Vereenigde Staten volgens de leen- en pachtwet aan Engeland ter beschik king hebben gesteld. alles gebeuren. De kwestie scheepsruimte wordt van dag verontrustender. Iraksch communiqué over de vijandelijkheden In een officieel Iraksch communiqué is, naar het Fransche persbureau meldt, Vrijdagavond meegedeeld Op het vliegveld Habbaniyah zijn 5 op den beganen grond staande Britsche vliegtuigen vernield. Vrijdag werden in totaal 26 Britsche vliegtuigen vernietigd. Iraksche vliegers hebben 30 ton bommen geworpen op het vliegveld Habbaniyah. Een poging van gemotoriseerde Britsche afdeelingen om den post Routba en het daarbij behoorende vliegveld het meest Westelijke van Irak, dat op gelijken af stand ligt van de grenzen van Syrië, Transjordanië en Saoedi-Arabië met ge weld te bezetten, werd verijdeld en af geslagen. Op het slagveld bleven ver scheidene vernielde Britsche tanks achter. Ziekenfondsleden de Volharding: Z.g. Stadspatiënten: No. 49 A S.VTS. U.VU UUf V-flt- g onder 3.17 uur v.m.; op 1.49 g Het A.N.P. verneemt van gelichte zyde te Berlijn: zondering van Kreta strategisch belangrijke van Griekenland bezet. Deze mededeeling werd gister avond gedaan in Bcrljjnsche des kundige kringen ter gelegenheid van de voltooiing van den veld tocht in Griekenland. Hiermede zoo voegde men van politieke zijde hier nog aan toe is een nieuwe étappe der nieuwe Euro peescheordening bereikt: Enge land is van het continent verdre ven. Het achterlaten van het zware oor logsmateriaal der vluchtende Britsche strijdkrachten in Griekenland beteekent, naar aan het D.N.B. wordt aiedege- deeld, een onherstelbaar verlies voor een leger, dat zooals het Britsche, zoo ver van zijn vaderland is verwijderd. Lichte wapens, b.v. pistolen en geweren kunnen steeds weer vervangen worden. Het nasturen van zware wapens echter, in het bijzonder van pantserwagens, ar tillerie, gepantserde verkenningswagens met het daarbij behoorende personeel voor het onderhouden der grondinstalla- ties van het luchtwapen met al haar ra- vitailleeringscolonnes want al deze factoren moeten gerekend worden tot de zware waf>enen is zeer moeilijk. Gaan deze wapens in een modernen oor log verloren, dan beteekent dit de to tale weerloosheid van de strijdkrachten welke deze wapens moeten missen. De laatste uren voor de bezetting van Athene Aan het D.N.B. wordt het volgende gemeld over de laatste uren vóór de be zetting van Athene door de Duitsche troepen Athene bracht vóór den intocht der Duitsche troepen een dramatischen nacht door. De verslagen Engelsche troe pen vertoonden de neiging, Athene te bezetten en het op een straatgevecht te laten aankomen, waarbij voor Athene het gevaar bestaan zou hebben, verwoest te worden. De Engelschen bezetten de heu vels in de omgeving van Athene met stukken geschut. In de buurt van het Duitsche gezantschap en ook voor de woning van den Duitschen gezant werden kanonnen opgesteld. In de voorsteden van Athene bevond zich een sterke afdee- ling Engelsche artillerie. De terreur be reikte haar hoogtepunt, toen Engelsche gemotoriseerde troepen, die op de vlucht geslagen waren, over den straatweg van Eleusis en door het centrum van Athene trokken. De toenmalige Grieksche mi nister van oorlog dreigde daarop tegen de Engelsche officieren, dat indien de kanonnen en machinegeweren niet uit de straten van Athene, uit de voorsteden en van het Duitsche gezantschap werden weggehaald, hij den Griekschen militai ren bevel zou geven, de stad van Engel schen te zuiveren. De Atheensche De beëindiging van de recente oor logshandelingen op den Balkan, met de onderwerping van Zuid-Slavië en Griekenland, beteekent de afsluiting van weder een zeer actieve periode in den grooten oorlog. Zij beteekent ook een bevestiging van de buitengewoon groote militaire kracht van het jonge Groot-Duitsche Rijk, dat is van een hoogst belangrijken factor voor het gi gantisch spel der thans op elkander hevig inwerkende krachten, en daar mede voor de verdere ontwikkeling van het wereldgebeuren en het wereldbeeld, in het bijzonder wat betreft Europa. De toekomst is nog in nevelen gehuld, maar het is zeker niet te boud gespro ken als men zegt, dat uit dezen gewel digen strijd een ander Europa zal resul- teeren dan dat, hetwelk wij hebben ge kend vóór deze strijd werd aangevan gen; een ander Europa ook dan dat van den dag van vandaag. Wat thans is uit de voegen gerukt en in beroering ge raakt door den oorlog en zijn gevolgen, zal eenmaal tot rust moeten komen, sneller of langzamer, en moeten bezin ken in de nieuwe bedding, welke na de oplossing van de zoo hevige spanningen van thans zal zijn gevormd. Wie aan de toekomst denkt, de toe komst van Europa en vooral ook de toe komst van ons eigen land, zal goed doen met deze overwegingen van nuchteren werkelijkheidszin rekening te houden. Thans leven wij hier te lande, evenals in verscheidene andere grootere en kleinere landen van het continent, in den staat van bezet gebied, een staat, die vele en vaak harde gevolgen mee brengt voor de bevolking of deelen der bevolking. Als de macht, die ons grond gebied nu bezet houdt, niet meer in oor log zal zijn verwikkeld, zal hoe dan ook een gansch andere toestand voor ons intreden. Wij hebben reeds eerder gewezen op de belangrijke plaats, welke voor Nederland naar alle waarschijnlijkheid is weggelegd in een na den oorlog nieuw georiënteerd Europa, Vooral onze geografische ligging heeft Nederland als het ware voorbeschikt: aan den rand van het continent en daarmee verbon den door groote rivieren, open gesteld naar de zee en zoodoende de verbinding vormend met de overige wereld, De geschiedenis van deze lage landen aan de zee bewijst, dat ons volk door de eeuwen heen een groote en zeer nuttige rol heeft gespeeld in de economische wereldverhoudingen, als zeevarend, handeldrijvend en koloniseerend volk. Het zal, als het weder in vrijheid en in een vreedzame wereld zijn oude be proefde volkskrachten zal kunnen ont plooien, onder nieuwe verhoudingen zijn taak met verdubbelde energie kun nen hervatten, trouw aan het devies, dat arbeid en ondernemingsgeest, mits geleid ten algemeenen nutte, de grond slagen zijn voor de welvaart en het ge luk der menschen. De secretaris-generaal van het departe. ment van Landbouw en Visscherij maakt bekend De met 30 genummerde bon van de „Bonkaart Algemeen” geeft recht op het koopen van 40 gram thee of 250 gram koffiesurrogaat, officieele samenstelling. De verbruiksperiode van den bon loopt van Maandag 5 Mei tot en met Zondag 25 Mei a.s. Het koopen op dezen bon is reeds geoorloofd op Zaterdag 3 Mei. Volgens een bericht van den Ameri- kaanschen zender W.R.U.L. van 30 April 1941 raamt de Amerikaansche scheep- vaartcommissie de Engelsche scheeps- verliezen gedurende de laatste 4 maan den op 4 millioen ton. Dit cijfer is gelijk geheele productie van de onder druk werkende Amerikaansche voor het geheele jaar 1941. Voordat het jaar ten einde is, aldus de Amerikaansche zender, kan er nog van van de tot dag Verijdelde Engelsche aanval op het eiland Rott Op 29 April hebben Britsche vliegtui gen zonder eenig succes het eiland Rott ten Zuidwesten van Stavanger aangeval len. Een vliegtuig werd in brand gescho ten en stortte .omlaag. Het Britsche communiqué De Londensche nieuwsdienst publi- I ceert het communiqué over de Duitsche luchtaanvallen van hedennacht, waarin wordt gezegd, dat Duitsche luchtstrijd krachten een hevigen aanval op het ge bied aan de oevers van de Mersey heb ben ondernomen. Door dezen aanval, die verscheidene uren duurde, is eenige schade aangericht. Men neemt aan, dat het aantal slachtoffers zeer groot Is. Een stad in East-Anglia is eveneens aan een vrij hevigen luchtaanval blootgesteld geweest Een groot aantal gebouwen werd hier beschadigd. Voorts zijn in een uitge strekt gebied des lands bommen gevallen. Churchill bezoekt Plymouth Ministerpresident Churchill heeft gis teren Plymouth bezocht, om de schade in oogenschouw te nemén, welke veroor zaakt is door de jongste Duitsche lucht aanvallen, zoo meldt de Londensche nieuwsdienst. De Grieksche expeditie kostte 900.000 ton Berlijnsche deskundige kringen verklaarde fnen. aldus het A.N.P.dat bij de reeds bekend gemaakte verliezen van de Britsche transportvloot, in welk geval het altijd slechts om schepen ging, welke in Grieksche havens gelegen hadden voor het vervoer van het Engel sche expeditieleger, ook die schepen moeten gerekend worden, welke reeds op 1 of beschadigd zijn. Men herinnerde daarbij vooral aan, dat Duitsche vechtsvliegtuigen reeds in den tijd 6 Maart tot 3 April 9 succesvolle aan vallen op Britsche convooien hebben on dernomen, welke van Egypte op weg waren in de richting van Griekenland en waarvan 54.000 brt. scheepsruimte tot zinken gebracht en nog 60.000 brt. beschadigd zijn. Het to tale tonnageverlies aan Engelsche sche pen, welke of wel in Grieksche wateren, of op weg naar Griekenland tot zinken gebracht of beschadigd zijn, bedraagt dus 900 000 brt., hetgeen ongeveer over eenkomt met de helft van de laadruim te. welke Duitschland het vorige jaar noodig had voor de uitvoering van zijn onderneming in Noorwegen. De reis van de „Natal” De kapitein van het Duitsche schip ..Natal”, dat de Engelsche blokkade heeft doorbroken, verklaarde, dat de reis naar wensch was verloopen, meldt United Press uit Santos. Men had de geheele reis geen enkel Britsch oorlogsschip gezien. De ..Natal” was onbewapend. Uit de pa pieren van het schip blijkt, dat het ma chinerieën. chemicaliën, verfstoffen, mo toren, radio- en electrische- en fotogra fische artikelen naar Zuid-Amerika heeft gebracht laatste dagen jegens de Engelschen een vijandige houding aan den dag. Toen er bekend werd, dat een Engelschman een Griekschen oorlogsgewonde had doodgeschoten, kende de verontwaardi ging van de bevolking geen grenzen meer. Het volk probeerde de Engelschen te lynchen en alleen door het optreden van de brandweer kon dit voornemen ver- .hinderd worden. De „Diplo” over de proclamatie der nieuwe Grieksche regeering De „Deutsche Diploma tisch-Politi- sche Korrespondenz” schrijft over de proclamatie van de nieuwe Grieksche regeering het volgende: De proclamatie is voor de wereld een schokkende balans van de gebeurtenis sen en belevenissen van enkele weken. De bitterste teleurstellingen zijn het, welke den leider van een leger op het oogenblik van het grootste gevaar voor volk en vaderland tot het besluit heb ben gebracht, de toekomst van het land te redden. Het verraad der eigen bond- genooten en de vlucht van hen, die tot dusver regeerden, maakten dit besluit tot een noodzakelijkheid. De „Diplo’ wijst op dergelijke ge beurtenissen in Noorwegen. Duinkerken en Oran en vervolgt: Nu het waarde- looze der beloften van de tegenwoordige Angelsaksische regeerders aan deze en gene zijde van den Atlantischen Oceaan thans weer op de meest krasse wijze aan den dag is getreden, breekt einde lijk in Europa het vaste besluit baan, om zich voor eens en altijd los te ma ken van hun even huichelachtige als be- driegelijke, vooral echter verderfelijke kuiperijen. In de reeks van landen, welke reeds lang hebben besloten mede te werken aan den nieuwen opbouw van het Europeesche continent, bestaat de oprechte hoop, dat het Grieksche volk uit de ervaringen, die het heeft geput uit de schunnige houding van valsche vrienden en uit de vlucht van een onver antwoordelijke regeering, oprecht en loyaal de noodige conclusies moge trek ken. De ordenende mogendheden in Europa zijn stellig tot samenwerking bereid, mits in Griekenland de politiek eerlijk zoo wordt gevoerd, als in de regeeringsverklaring is geformuleerd. Duitsche persstemmen De vorming van de nieuwe Grieksche regeering onder de leiding van generaal Tsolakogloe, wordt door de Duitsche pers toegejuicht. De bladen schrijven, dat Duitschland bereid is, in de toe komst met Griekenland samen te wer ken. mits zijn regeering zich wil houden aan de beginselen, welke zijn vast gelegd in den oproep van zijn nieuwen president. De „Völkischer Beobachter" spreekt over een nieuwe regeering. die de feiten onder het oog wil zien, en zich bij de nieuwe Eupropeesche ordening aansluit. Wij nemen daar nota van en zijn bereid met haar samen te werken. De „Berliner Lokal-Anzeiger” zegt: Wanneer de nieuwe regeering het ernstig meent met de zelfbezinning en de beginselen ter harte neemt, welke in de regeeringsverklaring werden uitge sproken. zij zeker deh noodigen weer klank onder het volk zal vinden. De „Deutsche Allgem. Ztg.” vindt het bijzonder opmerkelijk, dat de nieuwe leider van den Griekschen staat de opperbevelhebber van het vroegere leger in den Epirus is. Dat is opmerke lijk. zegt het blad: de Grieksche front soldaat, die, zooals ook van Duitsche zijde wordt erken, dapper heeft gestre den, breekt nu met Engeland. K 4 K I j. si j. «tl

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 1