11 Mei Moederdagbloemen dag BINNENLAND UIT DE OMSTREKEN Voor den puzzelaar K textiel- kaart mannen Welken distributiebon heeft men noodig HAAGSCHE COURANT Vrijdag 9 Mei 1941 2e bl. - 30 18* De prys van taptemelk Controle op den boterprijs 21 April t/m 15 Juni 21 April t/m 15 Juni 24 21 April Vm 15 Juni 26 tuinbouw* 23 65 75 86 95 85* 29 H k.g. BROODKAART 19 18 16 14* 7 15 13*14* 15 13* 14* Textieldistributie 14 SCHEERZEEP of SCHEERCRêME 7 10 27 25 16 15* 31 21* 28* 21 boter- of vetkaart 01 Zeven cent per liter los en negen in flesch ni IV v fen juffrouw uit 't dorp Siddeburen 7eiróökan 'tniet longer meer duren flu ik.Qsef'qebruik Groeit myn plantje zoó puik. Dat 'k een qrootere woning moet huren! Calculatievoorschriften voor de confectie-industrie Drijfkracht in land- en bedrijven SUIKER SUIKER PEULVRUCHTEN pag. 2 - 11 I Tijdvak waarin geldig BON ARTIKELEN [alleen is VEILIGE KUNSTMEST 5 t/m 25 Mei 17 Maart t/m 11 Mei 21 April t/m 11 Mei door 250 gram 21 April Vm 15 Juni 100 gram 250 gram KAAS 28 April Vm 31 Mei EXTRA RANTSOEN RIJST 3 t/m 25 Mei 250 gram AARDAPPELEN BLOEMKAART 21 April Vm 18 Mei BOTERKAART DELFT BOTER VETKAART A. W Hendriks MELKKAART MELK 1! liter VLEE8CHKAART 50 gram SCHEERZEEP 1 Mei Vm 31 Aug. z HONDEN. EN KATTENBROOD O] 1 Vm 31 Mei PETROLEUMZEGELS Koken 2 liter 21 April t/m 15 Juni N.B. 1000 gram 1 kilogram; 500 gram 1 pond; 100 gram 1 ona. H 100 gram 100 gram 250 gram 12 t/m 18 Mei 5 Vm 11 Mei macher, 83 j. Naaldwijk. RIJST of rijstemeel of rijstebloem of rijstgries of gruttenmeel (ge mengd meel) 250 gram op één bon 50 gram; 1 tube; 1 pot een ei op één bon 250 gram 250 gram 250 gram 250 gram 200 gram 250 gram 250 gram 160 gram 140 gram 200 gram 90 gram 75 gram 300 gram 600 gram 500 gram 400 gram 125 gram 250 gram 1 kilogram 1 kilogram 500 gram 150 gram 120 gram 300 gram 200 gram 150 gram 250 gram 125 gram 250 gram 200 gram 40 gram 250 gram 50 gram 12 t/m 18 Mei extra Vm 21 Mei 5 Vm 11 Mei ex'tra t/m 14 Mei ffll 10 RUND- KALFS. VARKENS- PAARDEN- Of SCHAPEN- VLEESCH Of VERDUURZAAMDE KIP, EEND, GANS, KALKOEN (been inbegrepen) in blik of glas of 1 half rantsoen Vleeschwaren. TARWEBLOEM of -meel of Roggebloem of -meel of zelfrijzend bakmeel of Brood of half rantsoen Gebak KALFS- of 4 t/m 10 Mei extra Vm 14 Mei 28 April t/m 3 Mei extra t/m 11 Mei. echter niet in restaurants e. d 8 Vm 25 Mei extra t/m 28 Mei 21 April t/m 7 Mei extra Vm 10 Mei 7 t/m 14 Mei extra t/m 17 Mei 11 Vm 17 Mei extra Vm 21 Mei 4 t/m 24 Mei extra Vm 28 Mei k.g. kg. 8 Vm 25 Mei extra t/m 28 Mei 21 April Vm 7 Mei extra t/m 10 Mei 21 April Vm 7 Mei extra Vm 10 Mei Aardap. pelkaart Twintig brood- bonnen 17 bevinden, zoodat aansluiting met het ver bruik van zeer plaats vinden. gram boven Het college vn Rijksbemiddelaars heeft een regeling vastgesteld met betrek king tot de iconen en verdere arbeids voorwaarden voor de electrotechnische ondernemingen te Rotterdam, Schiedam en aangrenzende gemeenten. Oosterman. - A. - C. A. Dij - C. Tintel 12 Mei t/m 8 Juni 14 April t/m 11 Mei EIEREN 35 gram 35 gram 35 gram 50 als 10 k.g. 8 5 4 k.g. 3 k.g. H k.g. Afscheid arts Jos. F. Pieck In het ziekenhuis St. Antoniushove te Voorburg heeft de heer Jos. F. Pieck, arts afscheid genomen als geneesheer-direc- teur. Op eenvoudig-feestelljke wijze is de heer Pieck door pastoor Möller. voorzitter van het college van regenten, in tegen woordigheid en uit naam van het geheele college gehuldigd voor de leiding en al de goede zorgen door hem gedurende 21 jaren in de laatste jaren als genees- heer-directeur aan het ziekenhuis ge geven. Mevr. Pieck deelde in deze hulde Bij dit hartelijke afscheid waren mede aanwezig de rector, de nieuwe geneesheer- directeur dr Bloem, en mevr. Bloem, be nevens alle aan het ziekenhuis verbonden specialisten. Hulpgebouw Raadhuis B en W. van Voorburg deelén aan den Raad mede, dat met het bestuur van de BROOD of 1 RANTSOEN „gebak". Dit is: Koek of Speculaas of andere koekjes óf Biscuits en Wafels of Beschuit of Cake of Taart en gebakjes of gevuld groot kerstgebak of gevuld klein korstgebak MARGARINE of boter MARGARINE of boter of spijsvet MARGARINE of boter c-'HIPPc”’SCC NGRES „SCHUTTEVAER" Gisteren is het schipperscongres van „Schuttevaer”, dat in hotel „Noord Bra bant” te Utrecht is gehouden beëindigd. De heer J. Vos Hzn. uit Zwolle werd met volstrekte meerderheid in het hoofdbe stuur herkozen, terwijl het periodiek af tredende hoofdbestuurslid Jac. de Rijke Hzn uit Zonnemaire met algemeene stem men werd herkozen. en A S. K Gregory. _G.W van Slinger, land en J A Ruygrok. W K F Busser en M L Hannosset J T. van der Meer en J. M Kortekaas. M. E. Witte en C. J M. Rooijakkers. Bevallen: C. de Jong geb. van Leeuwen, In het wettelijk consumptiemelkgebied zijn de prijzen voor taptemelk vastgesteld op 7 cent per liter bij lossen verkoop en op 9 cent per liter bij verkoop in flesschen. Ter voorkoming van misverstand vestigt de gemachtigde voor de prijzen er de aan dacht op, dat het van zelf spreekt, dat men buiten het wettelijk consumptiemelk gebied in geen geval boven deze prijzen uit mag gaan. >p voederkaarten voor Honden. Voor groep I en II VI Op voederkaart voor katten Vervanging van motorbrandstoffen door electriciteit of lichtgas De toenemende schaarschte aan motor brandstoffen (benzine petroleum, gas olie) maakt het noodzakelijk, dat alle mo gelijkheden onder het oog worden gezien om voor de voedselvoorziening noodzake lijke werkzaamheden, waaronder in de eerste i 2 bouwbedrijven, met andere drijfkracht te te Velsen de crematie plaats gehad De Staatscourant van gisteravond bevat een beschikking van den secretaris-gene- raal van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart betreffende calculatievoorschriften voor de confectie- industrie. Deze beschikking betreft artike len, vervaardigd uit stoffen, geheel of ge deeltelijk g 'abriceerd uit wol, kunstwol, katoen, linnen, zijde, kunstzijde en alle ter vervanging hiervan dienende textiel- grondstoffen. Artikel 2 van dit besluit luidt1. De prijs, waarvoor een fabrikant zijn artikelen ten hoogste mag verkoopen of te koop aan bieden, bedraagt de som van de volgende factoren a. Den inkoopsprijs van de in deze artikelen verwerkte grondstoffen. Onder inkoopsprijs wordt verstaan de inkoops prijs franco plaats van bestemming; b. Het bedrag aan omzetbelasting, dat hij terzake van de levering dezer artikelen verschuldigd is c. De bedragen, welke hij voor het overige op 9 Mei 1940 in de prijzen van ge’ijke of aanverwante artikelen calcu- I leerde. 2. Indien een fabrikant gelijke grond stoffen in voorraad heeft welke hij tegen v erschillende prijzen heeft ingekocht mag hij bij toepassing van het bepaalde in lid 1 uitgaan van den gemiddelden inkoops prijs dezqj- grondstoffen, de onderscheiden hoeveelheden in aanmerking genomen. Artikel 3. Wederverkoopers mogen het bedrag, waarmede hun inkoopsprijzen ten- I gevolge van het bepaalde in artikel 2 zijn gestegen, aan hun afnemers doorbereke nen. Met het bedrag, waarmede .hun in- I koopsprijzen, dientengevolge zijn gedaald, jr eten zij hun verkoopsprijzen verlagen. Artikel 4. De betalings- en leveringscon dities mogen voor afnemers niet ongunsti ger zijn dan die, welke fabrikanten op 9 Mei 1940 toepasten. Deze bepalingen worden geacht op 27 November 1940 in wc.king te zijn getreden. 70 j. - A. Bergwerff, echtg. van E. H. Fillekes, 63 j. - A. Oudshoorn, echtg. van G. J. Rueck. 64 j. - C. W. Kramer, echtge. van J. H. van Kempen, 71 j. A. Harte- veld, ongeh.. 20 j. - A. Wijland echtg. van L. Mertens, 53 j. - H. G. J. Gerritsë, wede, van M H. van Duijn. - A de Bruijn, echtg. van M. den Blanken, 88 j. Wassenaar. Getrouwd: A. v d. Berg Prinses Beatrixschool overeenstemming is bereikt omtrent het in bruikleen ge ven van een perceel tuingrond van deze school, benoodigd voor de uitbreiding van de kantoorruimte van het Raadhuis. Zij vragen thans den Raad hen te mach tigen met het bestuur van genoemde school een overeenkomst van bruiklee- ning aan te gaan onder daarvoor B. en W. te stellen voorwaarden. z - J. E. Kars geb den Ouden, d. M. C. Schröder geb Kort, d. J. G. van der Heijden, geb. Valk, 2 x. M J. T. Bres ser, geb Kloosterhuis, z. M. C. Ouds hoorn, geb Zandvliet, z, L. Hoogendoorn geb. van Staalduinen, d. Overleden: J. C. Vonk, ongeh„ 66 j. N J Polis, wed van GAP. Bax. 80 j. - - - ig. 68 j. J. Kiene, Het koopen van stoffen aan het stuk De secretaris-generaal van het departe ment van Handel. Nijverheid en Scheep vaart deelt mede, dat in de laatste alinea’s van het persbericht d.d. 1 Mei j.l inzake de artikelen, welke op de textielkaart en op de toeslagkaart en die, welke op speciale punten verkrijgbaar zijn, enkele onjuistheden geslopen zijn. Derhalve volgen hieronder deze laatste alinea’s nogmaals in haar geheelMet nadruk wordt er derhalve de aandacht op gevestigd, dat alle stoffen aan het stuk, ook de katoenen en wollen stoffen, met uitzondering echter van stoffen voor winterjassen en wintermantels en stoffen, voor alle soorten luiers en katoenen of graslinnen lakens verkrijgbaar zijn op de punten der textielkaart en/of toeslag kaart. Verder zijn alle stoffen aan het stuk, met uitzondering echter van alle katoenen en wollen stoffen, op speciale B.G.-punten verkrijgbaar. Deze stoffen mogen niet op andere speciale punten worden betrokken. Katoenen stoffen zijn op speciale V.V.A.-punten verkrijgbaar er wollen stoffen op V.V W.-punten. Deze katoenen en wollen stoffen mogen der halve niet op andere speciale punten worden afgeleverd. den I Haag, J. A. Putto, directeur van den ge meentelijken geneeskundigen en gezond heidsdienst in den Haag, dr. J. v. d. Spek, geneesheer-directeur van Maasoord te Poortugaal, dr W. B. Smit, secretaris der vereeniging van directeuren van gemeen telijke geneeskundige diensten, mej P. Keyser, oudi-hoofdverpleegster der ge meenteziekenhuizen in den Haag, dr. M D. Horst, Leiden, bestuursleden van verschil lende afdeelingen van Het Groene Kruis in Zuid-Holland, e.a. Gesproken hebben wethouder F. L. D. Nivard namens het gemeentebestuur van Rotterdam, dr. H. Hijmans, namens het personeel van den geneeskundigen en ge zondheidsdienst, dr. P. L. van Rooyen, ge neesheer-directeur der gemeenteziekenhui zen in den Haag, namens het hoofdbestuur van den Nat. Bond het Oranje-Kruis, ir. J G. Vader, namens de directeuren van gemeentediensten in Rotterdam, dr. W. Akkersdijk, namens de Rotterdamsche ver eeniging van wijkartsen, H. C. Kranen burg namens de Rotterdamsche Tandart- senvereeniging, J. van Zeeventer namens de Gemeentelijke wonigstichting te Rot terdam, dr. J. T. Rademacker te Spijke- I nisse namens het Groene Kruis in Zuid- I Holland en de heer J. van Frijtag Drabbe als vriend. Bij het dalen van de kist speel de de organist Hertzwunden van Edv. Grieg. Een neef heeft voor de belangstel ling bedankt C. G. van Leeuwen. Bevallen: C. J. Toussaint geb Groene- wegen, z. - E. Bruggeling geb. Smit z. - A. v. d. Hoeven geb. Nawrot, d. - H. A. J. van Leeuwen geb. Groenewegen, d. - S. M. Troost geb. Lieve, z. - J. v. d. Kaaij geb. Doudeijns, d. - H. M van Doorn geb. Niehues, d. - A. de Kok geb. Nowak, z. - J. Wijnbergen geb. v. Spron- sen, z. - C. v. Lier geb. v. Leeuwen, d. -M. C. C. Schouten geb. v. d. Wilk, z. - P. v. d. Bos, geb. Broeken, d. - C. Voskamp, geb. Maat, z. - K. de Brabander, geb. Koh- nen, z. Overleden, L. Bouma, 34 j. - J. Schu- 100 gram op één bon 64 74 ZEEP Toiletzeep (nieuwe samenstell.) of Huishoudzeep of Zachte zeeppaxta of Zachte Zeep 'oude samenst.) of Zachte zeep (nieuwe samenst.) of Zeeppoeder of Zeepvlokken of Zelfwerkende waschmiddelen of Vloeibare Zeep Voor 20 k.g. droog waschgoed moet aan de wasscherij één bon worden afgegeven. Loosduinen. Ondertrouwd: A. Lek- kerkerk en H. J de Zoete. - J. Meyer en C. H. van Spronsen. Bevallen: A. L. W. Vane geb. Oos terman, z. - E. Lelieveld geb. Lint, z. - J. J. van Putten geb Scholtes, d. - S. van der Nol geb. Crama, d. - C. Steyn geb de Kok, z. - J. Persoon geb. Noordermeer, d. - C. J. Bruins, geb. Mol, z. - E. Altena geb. Groenheide, d - M. Waasdorp, geb. Mourik, z. - A. M .J. de Winter geb. Hen driks, z. Overleden: J. H. Bos, man van A. J. van Knotsenburg, 52 j. - M. v. d. Zijde, vrouw van A. Duyvestein, 73 j. - J. Loo- tens, wedr. v. C. Pauptit, 89 j. - D. Hart man, wedr. van P. Pauptit, 83 j. - W. J. Batist, man van C. M. Hegge, 57 j. Monster. Ondertrouwd: G. H. v. d. Kruk en M. S. v. d. Kaaij. - C. Voogt en A. Oosterman. - A. Koppenol en M. Moor. - C. A. Dijkhuizen en K. v. d. Meer. - C. Tintel en M. Maan. - A. C. Duijvestijn en A. A. de Kleijn. - L. G. v. d. Kuijl en H. Broekstra. Getrouwd: G. J. Rijkelijkhuizen en A. 21 April t/m 18 Mei 5 Vm 18 Mei extra t/m 1 Juni 21 April t/m 4 Mei extra t/m 18 Mal 12 t/m 18 Mei extra t/m 21 Mei 5 t/m 11 Mei extra t/m 18 Mei, echter niet in restaurants e. d. 28 April t/m 4 Mei extra t/m 11 Mei, echter niet in restaurants e. d. CREMATIE J. E. FEISSER Onder groote belangstelling heeft gister- plaats het dorschen op de land- I middag in het crematorium op Westerveld doen plaats hebben. Hierbij is in de eer-1 het stoffelijk overschot van den heer J. ste plaats gedacht aan landbouwbedrij- E, Feisser, directeur van den gemeentelij- ven, welke reeds electrische krachtaan- ken geneeskundigen en gezondheidsdienst sluitingen hebben, of waar krachtlei- te Rotterdam, voorzitter van den Nat. bond dingen zich in de onmiddellijke nabijheid voor E.H.B.O. „Het Oranjekrnic”. v:_jj_4-Aanwezig waren wethouder F. L. D. Ni- weinig 'materiaal kan vard namens het gemeentebestuur van “-RntÜÓ Rotterdam, de gemeentesecretaris mr. M. Verder bestaat voor bedrijven, die aan- Smeding, vele directeuren van gemeente- gesloten zijn op het lichtgasnet, of ge- lijke diensten en tal van anderen uit Rot makkelijke aansluiting op dit net kunnen terdam. Voorts waren er dr. C. Banning, verkrijgen, de mogelijkheid om benzine- hoofdinspecteur der volksgezondheid, mede of petroleummotoren, die de dorschma-1 namens den directeur-generaal, dr. C. v. chine drijveh, te laten ombouwen op licht-1 d. Berg, A. in 't Veld, geneeskundig in gas. Voor dieselmotoren is ombouw onder specteur voor de volksgezondheid in Zuid- bijzondere omstandigheden mogelijk, doch Holland, dr C. J. Breukman, medisch ad- hierbij zal elk geval op zichzelf moeten yiseur der Cëntrale Onderlinge in worden bezien. Eigenaars of beheerders van landbouwbedrijven, die meenen voor beide of een der beide bovengenoemde gevallen in aanmerking te komen, gelie ven zich onverwijld schriftelijk te wen den tot het bureau grondstoffen van het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening te ’s-Gravenhage, Lange Voorhout 10, on der duidelijke vermelding van bijzonder heden, zooals motormerk en capaciteit, juiste adres van het bedrijf en het aantal uren, dat de motor voor dorschen in een seizoen moet draaien. Rechtspositie personeel lucht beschermingsdienst De Rijksinspecteur voor de bescher ming van de bevolking tegen luchtaan vallen heeft den burgemeester van Voor burg medegedeeld, dat het arbeidsover eenkomstenbesluit buiten werking moet worden gesteld, aangezien de materieele rechtspositie van dit personeel zal wor den geregeld volgens nadere voorschrif ten, welke voor alle arbeidscontractanten bij den luchtbeschermingsdienst in het geheele land gelijk zullen zijn B. en W. stellen den Raad voor, de verordening op de arbeidsovereenkomst in dien zin aan te vullen, zulks met ingang van den datum, waarop de nieuwe Rijksvoor- schriften in werking zullen treden. Non-Stop Dans-revue In het Forum-theater te Voorburg werd gisteravond door het dansinstituut van Dam een non-stop-dansrevue gegeven, welke een groot succes is geworden. De zeer talrijke aanwezigen werden door den heer van Dam welkom geheeten, waarna de verschillende fraaie dansen werden uitgevoerd, waarvan wij vooral willen noemen Spaansche dans, Japansch ballet, Quadrille en Puszta-fantasie. De fraaie costuums werkten ook mede aan het succes. De dansen werden afgewisseld door een aardig tooneelstukje: ,.Ga met je tijd mee”, geschreven door een der dat met een hartelijk applaus werd beloond De heer Dick Kohier, humorist-conférencier, zorg de met eenige voordrachten voor de noo- dige afwisseling. De leerlingen hebben den heer en mevr, van Dam met bloe men gehuldigd, terwijl ook aan de an dere dames, die aan de dansen mede werkten. bloemen werden aangeboden. Al met al een geslaagde avond, waarop men met genoegen kan terugzien. WESTLAND Holl. Mij. van Landbouw Woensdagavond hield de afd. Westland der Hollandsche Maatschappij van Land bouw in het R.K. Parochiehuis te Honse- lersdijk haar jaarvergadering. De voor zitter, de heer A. v. d. Lelie, sprak een kort welkomstwoord. De secretaris, de heer M. J. Herfst, las vervolgens de notulen, welke evenals het jaarverslag en de finan ciën werden goedgekeurd. Tot afgevaar digde naar de Algemeene Vergadering werd benoemd de heer C. van Staalduinen en tot plaatsvervangend afgevaardigde de heer A. v. d. Lelie. De voorzitter las voorts een schrijven van het hoofdbestuur voor, waarin het streven tot 10 loonsverhoo- ging aan de landarbeiders werd gesteund. B Paris, echtg. van C. Ringelini M. Soer. ongeh., 98 j. L. F wed van J H Büchner, 78 j. Wateringen. Bevallen: A Moret, geb. van Eek, z. - A. A van der Haak. geo. van Kester, z - E M. Hiigerson geb. Hendriks, d. Overleden: J Zwaansdijx echtg van A. van Zanten, 70 j - C. G. M Kooter, 4 j. THEE of KOFFIESURROGAAT THEE of KOFFIE (voor zoover voor radig) of KOFFIESURROGAAT MAÏZENA of griesmeel of sago of aardappelmeel of puddingpoe der op puddingsauspoeder met 100 gram zetmeel (maizenapakjes in oude verpakking van 225 gram op twee bonnen) GORT (-mout) of grutten HAVERMOUT of havervlokken, of haverbloem of aard.meelvlek ken of gort of gortmout of grutten MACARONI of spaghetti of ver micelli RIJST of rijstemeel of rijstebloem of rijstgries of gruttenmeel (ge mengd meel) J. Ch. Smid Naar wij vernemen is de heer J. Ch Smid, directeur van het postkan toor te Delft, met ingang van 1 Juli a.s. benoemd tot inspecteur der P.T.T. in de provincie Limburg en het oostelijk deel van Noord-Brabant met standplaats Roermond. Ir. H. W. L. Brückman is met ingang van 15 Mei a.s. op de meest eer volle wijze ontheven van zijn functie als leider van de Rotterdamsche geëvacueer- den te Delft LEIDSCHENDAM Boerenleenbank Onder leiding van den heer hield gisteravond de Boeren- I leenbank te Leidschendam haar jaarver gadering in de zaal van J. van Rijn. Met enkele woorden herdacht de voorzitter den overleden directeur, den heer C. Weerdenburg. De heer W. v. d. Ham bracht verslag uit van het r.azien der rekening en balans 1940 en verklaarde alles in orde te hebben bevonden. Bij monde van den heer A. Hendriks wordt door den raad van toezicht verslag uitge bracht, waarbij hulde wordt gebracht aan den kassier voor zijn accurate werk. Tot bestuurslid wordt met meerderheid van stemmen gekozen de heer Th. van Veen, terwijl de heer P. A. v. d. Ham met vrij wel algemeene stemmen wordt herkozen als lid van den raad van toezicht Uit het verslag over het boekjaar 1940 stippen wij o.m. aan, dat het antal leden 100 was, het aantal spaarboekjes 466 Gedurende 1940 werd ingelegd 169 312.49 en terugbetaald 236.983.18. Aan voor schotten werd ontvangen 43.856.51, ter wijl aan nieuwe voorschotten werd uit gegeven 21 108. Het reservefonds be droeg 30.200 en de winst over het boek jaar 344 32. Tot leden van de commis sie tot het nazien der rekening en balans van het volgend jaar werden benoemd de heeren J. Schuijt J. Hofland en D P v. d. Berg Een voorstel van het bestuur om de winst aan de debiteurenreserves toe te voegen, werd met algemeene stem men aangenomen. VOORBURG ZIEKENHUIS ST. ANTHONIUSHOVE De met aangeduide bonnen vervallen spoedig I Hoeveelheid BONKAART ALGEMEEN AARDAPPELEN eeaeoeo***««*ee Op merken en wikkels staat de prijsklasse vermeld Teneinde contróle op de naleving van de boterprijsvoorschriften te vergemak kelijken en tevens aan den consument de mogelijkheid te geven te onderscheiden of de winkelier hem den juisten prijs vraagt, is bij wijziging van het Crisis- zuivelbesluit bepaald, dat op- de merken en wikkels de prijsklasse moet worden vermeld, terwijl de verplichting tot het gebruik van deze merken en wikkels overeenkomstig de daarbij vermelde prijsklasse wordt opgelegd in den vorm eener voorwaarde aan de karnvergunnin- gen en de ompakvergunningen ver bonden. De oplossing van de gisteren geplaatste puzzle luidt HORIZONTAAL 1 bij, 2 boot, 6 zot, 8 jam, 9 idee. 12 ijl,,.14 ons, 15 Inka, 18 inkt, 21 abt, 22 ar, 24 Ina, 25 edel, 28,are, 29 one, 30 oord. 33 nek. 35 ets, 36 riem, 39 olijf, 42 pak. 43 oma, 44 rust, 47 do, 49 aai, 50 Aïda, 53 Kaap. 56 end, 57 pad, 59 kr., 60 laks. 63 hal, 64 vos, 65 even, 68 ra, 70 arm. 71 iets, 74 lust, 77 Ben, 78 ui. 80 sta, 81 ijdel, 82 elk. VERTICAAL: 1 blij, 2 bank, 3 om, 4 Tinne, 5 de, 7 ook, 10 ds., 11 eiber, 13 linde, 16 N.T., 17 aarde, 19 na, 20 tenzij, 23 re, 26 de, 27 Lotus, 31 Os, 32 draad, 33 na, 34 komma, 37 ik, 38 moord, 40 la, 41 Frank, 45 ui, 46 tante, 48 akker, 51 id., 52 apart, 54 ar, 55 plots, 58 al, 61 as, 62 serge, 66 v.m., 67 nier, 69 alt, 72 en, 73 sul, 75 U.A., 76 tij, 79 ik. Burgerlijke Stand Delft. Ondertrouwd: P. J. van Adri- chem en C. J. van der Graaf. - J. Bors- boom en N. E. Jong. - H. Grentzius en P. J. Hulster. - A. J. Jorg en G. I. Feits- ma. - G. Plooij en Th. C. M. van der Kooij. - H. M. Schütz en M. J. Driessen. - J. van Trigt en W. J. Frowein. J. C. A. Verdiessen en G. J. A. Kortekaas. - H. J. Weijer en C. de Winter. - E. Ver boom en H. W de Hoog. - G. J. Verhoog en A. M. van der Velde. - G. de Zwart en M. M. Schuurhuizen. J. W. Schoote- I meijer en M. J. de Zwaan. - Th. Schil- peroort en E. B. J. Kuijper. - A. J. J. Meijer en J. M. H. Bak. - Ph. A. Rotte veel en A. Olman. - J. B. Bots en J. G. Ouwendijk. - G. van den Engel en M. F. Jansen. - J. Hordijk en P. W. Buchel. - J. C. Makkus en J. J. Kooy. BevallenE. C. M. Rietbergen geb. Mudde, z. - J. Jansen geb. Driessen, d. - T. Vermeer geb. Havenaar, z. - W. J. van Wageningen geb. Brekelmans, d - M. Hagen geb. Zupan, d. - C. B. v. d. Berg geb Spruyt, z. - S. A. Gillon geb. Paalvast, z. - A. J Hom geb. Tichelaar, z. - C. v. d. Steen geb. den Hengst, d. - T Legierse geb. Kuhn, z. - K. A. Toussain geb. Bremer, z. - M. G. Kok geb. Ber- kien, d. - A. M. v. d. Laar geb. Schenke- veld, z. - C. E. Zwikker geb. v. d. Gies sen, z. - C. P. Schilperoort geb. Opstal, d. - J. A. Groenewegen geb. v d. Loos, d. - J. F. van Rhijn geb. van Anrooy. d. - J. Schaap geb. de Goede, z. - P. G. Plooy geb. van Halderen, z - M. M. v. d. Sman geb. Storm, z. - J M. B. Vermeulen geb. Hage, z. - M. S. L. Addink geb. Roose, z. - H. J. v. d. Drift geb. Jung, z. - H. M. A. Haak geb. Tracy, d. - R. E. M. W. Augustijn geb. Zelissen, d. - H. M. Riet geb. Korte* d. - C. A. Perre geb. Dommis se, z. - J. v d. Akker geb. Vink. d. - C. C. B. v. Schie geb. Kroon, z. - T. C. v. Loon geb v Mullem, d. - A. Kraal geb. Verwey, d. - J. J. Meester geb. v. d. Helm, d. - Th. W. Ruiterman geb. Rust, z. - J. G M. Verschuur geb. Hogenboom, d. Overleden: J. Brauckman. 75 j. - G van Buuren, 76 j. - H. J. Warnaar, 11 d. - A. Pruijsers, 17 j. - P. Heilbron, wedn. van G. J. van ’t Hoff, geh. met A. van Zanten, 84 j. - G. Hoogland, wedn. van N. Dekker, 83 j. - B. C. Hartogh, wedn. van L. Lugtigheid, 73 j. - J. B. Jansen, 6 j. - L van den Burg, 21 j - G. van den Berg, wedn van J. H. Stolk, 75 j. - M. S. Schols, 70 j. - F. de Vroege, geh. met H. W. Tilgenkamp, 81 j. - A. M. 1 Hart, 75 j. - T Haaks, wed. van J. v. Essen. 76 j. - G. de Raat, wedn. van A. M. v. d. Akker, 59 j. - E. M Pols, geh. met J. de Vast, 67 j. - A. C. van Lier, zoon, 10 j. - C. S. Hobrecker, wed. van J. M. Moonen, 71 j. - J. P hl. van Vierzen, geh. met M. E. Morien, 77 j. - R. Snel, zoon, 3 mnd. - A. M Peters, wed. van J. Put, 55 j. 's-Gravenzande. Ondertrouwd: M. v. Staalduinen en W. Boers. - P. Koppert en J. van Onselen. - C. A. Dijkhuizen en K. v d. Meer. - H. Koppert en M. F. v. d.. Wel. - N. van Spronsen en G. J. K. Lüijken. Getrouwd: L. Groenheide en P. Groen- I heide. - G. de Jong en F. F. J. van Staalduinen - M. v. d. Hout en N. van Dop - J. Stolk en A. P. v. d. Hoeven. Bevallen- G. v. d. Ende geb. v. d. Knijff, d. - W. Bom geb. v. d. Hoeven, z. - J. van Oosten geb. Aalbregt, d - J. Valstar geb. Stokdijk, d. - P. Voskamp geb. Noor- dam, z. Overleden: W. H. Stokvis, echtg. van A. Moor, 42 j. P. Solleveld, wed van Th. v. d. Ende, 75 j. - L. de Voogd, ong. man, 21 j. - J. J v. d. Burg, d., 7 weken. Leidschendam. OndertrouwdN J. de Jong en W Th. Hooijmans. - T. W. J. Mooijweer en H. C. Meester. - C. J. v. Zwieten en C. A. Onderwater. Bevallen C. J. v. Eijk geb. v d. Meu- le d. - A. M. Verhage geb Verheijke. d. - A. M. v. d. Helm geb. Koppen, d. - J. M. v. d Ham geb Koot, d. - A. E. de Korte geb. Romeijn, z. Overleden: Th W. M. J. Verstraaten, echtgen. v. G. C. M. Smits, 39 j. Ondertrouwd: A. v. d. Schee en N. Stigter. - G. Aalbregt en K. Jongejan. - J A. v. d. Meer en G. P. M. v. d. Burg* Getrouwd: A van Paassen en C. P. M. Verbeek. - K. J. Valk,en J. van Rijn. - A. Dijkstra en P. Vellèkoop. - L. J. M. Grootscholten en A. M. Vollebregt. - P. A. van Rest en A. H. v. d. Berg. - C. v. d. Spoel en P M. Moor. Bevallen: A. E. v. d. Valk geb. Scholtes, d. - H. G. Middendorp geb. Berkhout, d. - G. C. Koelewijn geb. Lipman, z. - J. Stoorvogel geb. v. d. Wetering, 3 z. - H. A. Boer geb. Broos, z. - N. A. Kuyven- hoven geb. v. Staalduinen, z. - A. Stoor vogel geb. de Neijs, d. - C. Vreugdenhil geb. v. d. Meer, d. - N. J. W. Voorbérg geb. Boers, z. - C. G. M. v. d. Knaap, geb. Goeijenbier, z. - C. J. Barendse, geb. Vij verberg, d. - G. C. Nadorp, geb, v. d. En de, z. - A. M. H. Klinkenberg, geb. v. d. Hout, d. - G C M. v. d. Berg, geb. v Stekelenburg, d. Overleden- M. Mostert. wedn. v. Tr. v. d. Graaf. 80 j. - W. Stoorvogel, zoon, 9 d. - J. Missot, man van W. A. Alleblas, 49 j. Rijswijk. Ondertrouwd: A. P. J. I Geels en M. Th. Hois. - J. C. Timmers, I en M. Smit. - B. F P. Wijsman en M. J. I M Alsemgeest - A. M. van Vliet en M. I G. F. van Ruijven. - J. C. Pondman en A. S. M. Heijen. - G. J. Roelofswaard en M. van de Vaart. - E. Vuurman en H. L. Habraken. - D. Verheij en J. M. Klein I Meuleman. - C. van Leeuwen en M. E. r van Oosten - C H. Cornegoor en J. E. I van Lummel. Getrouwd: E. W. van der Hoeven en M. E. M. van Koppen. - J. Hesselius en L. M. Buitelaar - J. Zwart en A. E. Booden. - D. K. Touker en D. J. F. Vierling. - P. Adrian en E M. van Kessel. - II. B. van Benthem en H. B. C. Schouten. - J. C. van Wissen en C. van Rijn. - L. van Dam en M. J. W. Fokkens. - J. C. Tim mers en M. Smit. - Bevallen: D. H. M. Stroebel geb. Plag, d. - M. S van der Sman geb. Müller, z. - C. G. van der Spek geb. van der Kooij, d. - E de Heij geb. Geurts, d. - J. E. Egl. maier geb. Vijlbrief, d. - A. J. Koeleman geb. Mank, z. - D Arnold geb Fraters, z. - H. P. M. Tijs geb. Gerritsma, z. - H. J. A. ter Keurs geb. Beek, z. - E. Min- nema geb. de Water, d. - A. T Vaartjes geb .van Mastrigt, d. - J. Kooijman geb. de Bruin, d. - A. I. M. van de Ven geb. Werner, d. - H. H. Planje geb. vdn Cui- lenburg, z. - M. A. H. van Paassen geb. Vis, d - L. M. Oomen geb. Verhuist, d. - J. M. de Jong geb Kok, z. Overleden: I. Hoogendam, echtg. van F. Smit, 77 j. - G. Veen, wedn. 77 j. Voorburg. Ondertrouwd: G. H. v. d. Haar en G. H. Klomp. - A. A. B. Schrei ner en L. Bengisson. - J. S. Prinsse en M. M. D van Hoeven. - C. J. A Sonder- meijer en C. H. M. van der Horst. - A. Th Gieben en A. F. Jansen - W. Chr. Rehm en M J. van der Siuijs - D A. Marck en P. L J. van den Berg - A. v. d. Meijde en K. A. Karusse. - D Kragt en E van den Berg. - J. C. Tonnon en E. D. M. Vernes. - H S. den Hartog en G. E. Molle. - A. M. J. Sondag en M. Boekhoven. - J. C. Pondman en A. S. M. Heijnen. - H. F. Ubben en E. P. M. ’t Hart Getrouwd: P. J. van der Flier en J. A. Ruijs. - J. E Verroen en M C. J van der Meer. - T. W. Achilles en A H. Joha. - W. Spoelstra en S. Pama. - B. van Huit en A. W Ramakers. - S. C. Zaat en H. J Hoogweg. - W. F, Laros en S. M. J. Briede. - P. F. van Belkum en D. Pellen. - A. P. A. Jonkers Both en Th. M. Schef fers. - J B. Liefting en J. W Veldhuizen. - Th. B. van der Aa en M Chr. Winkel man. - C. J. F. Schippers en F. J. W. Korsman. - J. de Waal en C. A. Edelman. Bevallen: A. M. Flatton, geb. Ruijgrok, d. - J. G. P. Spijkerman, geb. den Hoedt, - G. H. Zegwaard, geb. Kostering, d. - F. J. van Kan, geb. van der Drift, d. ij M. Dolteslager, geb. van der Stelt, d. - T. J. Vriends, geb Luijten, z. - J W. Jekkers, geb. Jehee, z. - H. H. A. Wes seling, geb van Brakel, d. - H. Konijnen burg, geb. Haas, z. - A. C. van den Hou ten, geb. Franken, d. - B. Eisenga, geb. Wierstra, D. - C. M. Bleichrodt, geb Re- I horst, z. - W. A. M. der Meer, geb van der Meer, z. - L. M.J. van Woerkom, geb. Kloote, z. - C. van der Weide geb. Peters, d. - M. T. Bes geb. Smit, z. - M. J Zee geb. Dubbelaar, z. - M. Ch A. Buijs geb. Osse, z. - M. C. Arens geb. de Haan. d. - I E. W. H. Cambier geb. de Ruiter, d. - L. E. Huizer geb. Bensberg, z. - E. E. Dinge- mans geb. v. d Rest, d. - E. Gentenaar I geb. Koerdt, d. - J. E Elzar geb. v. Lier, d. - J. Hilgersom geb. Nelissen, d. - G. M. Keijzer geb. Pinkse z. - C. van Heijnin- gen geb. Willems, d. - A. Th. Hoo geb. Vreede', d W. J. Zaat geb. Stassen, d Overleden: H. M. E. Schröder,echtg. van W. E. Tunker, 66 j. - H.. M. de Brois. ongeh., 84 j. - F. S Völlmar, wed van W. C van den Laan, 79 j. - I. Hoogen dam, echtg. v^n F Smit, 77 j. - Th M. Gouda, echtg. van B. Warnsinck, 49 j. - W. N de Weerd, echtg. van H G Spet-1 ters„ 48 j - J Chr. L. van Hoek, echtg. en M J Feitsma. M de Graaf en A van C. J de Pagter, 72 j. - Th. W M.J. Nell. C. G van Leeuwen en P E M. Verstraaten, echtge. van G. C. M Smits, van der Kleij N J. A C Swellengrebel 39 j. - W J Noordams ongeh., 36 j - P A. Noot, echtg. van C. C de Krom, 52 j. - J Vonk wede, van H. van der Heide. 61 j. - E. de Wilde, wede, van C. G. J. Benschop-Knook, 85 j - H. C. J. P Ligte- ringen, wede, van A. G. A. Verstegen,

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 6