De luchtaanvallen over en weer De Duitsch-Fransche besprekingen I I I No. 17875. de Hoornbrug De bouw van I I I s 3 O Dinsdag 13 Mei. 1 2 A 1941 Rudolf Hess Voltreffers v.m uur Britsche Het Iraksche legerbericht het De strijd ter zee en De bommen op Hamburg Bremen Strafzaken, rakende het economische leven Hitler ontvangt admiraal Darlan van 9.24 uur n.m. tot 5.48 op wapenfabrieken VERDUISTEREN I De vernielingen in Lagerhuis en De Duitsche oliereserves De grenzen Duitschers bezetten het eiland Milos Twee Engelsche patrouillebooten vergaan marine en 1 I Enkelvoudige Kamers der recht banken ingesteld Het eerste gedeelte van de nieuwe Hoornbrug is tha ns op zijn plaats gelegd. Hot werk vordert gestadig Officieele mededeeling van de N.S. D. A. P. Nachtdienst dokters: 2 A 2 A 2 A Telefoon 116300 (zeven lijnen) Giro No. 12500 5 I 1 l Oproep van Mohammedaansche priesters tot den heiligen oorlog Vijfenveertig vliegvelden bestookt Maan: 14 Mei op 12.01 uur v.m.; onder 8.59 uur v.m. Woonhuizen en ziekenhuizen getroffen Nog geen antwoord op Duitsch protest te Washington Weinig nieuws van de fronten tusschen Duitschland en Kroatië Groote schade in Slough Middlesborough De verheien van Je Grieksche HAAGSCHE COURANT PRIJS DEZER COURANT: PRIJS DER ADVERTENTIEN: De den en wel spoedig. ge- Voor 's-Gravenhage bij vooruitbet. per 3 mnd. met „Kikeriki”, „De Nieuwste Mode", „Koloniaal Bijblad" en „Letterkundig Bijblad" 3.15. Franco per post met Mode blad 4.20, zonder Modeblad 3.95. Buitenland f 9.45. Landen waarop het verlaagd intern, drukwerk-posttarief van toepassing is 7.35 p. kw. Bij’ postkantoren tegen de geldende goedgek. abonn.prijzen. Afz. nummers 5 ct, fr. p. post 10 ct. Duitsch-Fransche besprekingen laten. (Polygoon) De plaatsvervanging van den Führer Barkassen te Gibraltar tot zinken gebracht De autoriteiten van Gibraltar hebben bevel gegeven tot het doen zinken van barkassen van middelbare tonnage in de vaargeul voor koopvaardijschepen naar de haven. In de koopvaardijhaven zelf zijn dezelfde maatregelen genomen. Ziekenfondsleden de Volharding: No. 116364 Tnsschen 10 u. n.m. en 7 u. v.m. No. 394920 I A A A A A A A A A A A A A A A 2 Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUXWAGENSTRAAT 35—37 Bijkantoor: Scheveningen, Keizerstr. 319, Tel. 550310; Filialen: Rljtwlja, Kantoorboekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461, Voorburg, Boekhan. del H. E. G. Ruys, Heerenstr. 124, Tel. 778038; N.V. Kantoorboekh. Th. <1. de Koning, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Seters Jr., There- slastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. E. D. Couvée, van Hoytemastr. 66, Tel. 721187 Door een moedige manoeuvre hebben. Duitsche troepen gisteren het eiland Mi los bezet. Het garnizoen werd volkomen overrompeld, waarbij 118 Engelschen en 200 Cretenzers gevangen zijn genomen. Milos ligt aan den Zuidrand der Cycladen en op slechts 120 k.m. van de Noordwes- telijke punt van Kreta. De Führer heeft de volgende bepaling uitgevaardigd ,,Het bureau van den plaatsvervanger van den Führer, zooals dit tot dusver be stond. wordt van beden af genoemd partijkanselarij. Zij staat onder mijn per soonlijk toezicht. Haar leider is. evenals tot dusver, Rijksleider Martin Bormann." In de ge en moe- Britsche Nu de groot-moefti van Jeruzalem op nieuw alle Mohammedaansche volken tot den heiligen oorlog heeft opgeroepen, hebben talrijke vooraanstaande Oelema’s in de pers te Bagdad een herderlijk schrijven gepubliceerd. Zij roepen daarin op tot den „Dzjidad” tegen Engeland en sporen de Mohammedanen in alle landen aan, Irak naar beste krachten te steunen. In de moskeeën te Bagdad zijn diensten gehouden, waaraan door duizenden geloo- vigen werd deelgenomen. Ook hier rie pen de Oelema’s in hun predicaties de bevolking tot den heiligen oorlog op. Na de diensten werden groote optochten gevormd. De betoogers droegen vanen en borden, waarop de Dzjidad werd ge proclameerd. Geen Duitsch commentaar Betrouwbare Duitsche kringen te Ber lijn weigerden nog altijd zich over de t uit te Duitsche tegenspraak Van welingelichte zijde te Berlijn ver neemt het A.N.P.Het door den Engel schen berichtendienst verspreide bericht. United Press meldt uit New YorkHet Amerikaansche instituut voor petroleum- economie heeft een studie gepubliceerd, waaruit blijkt dat Duitschland over vol doende oliereserves beschikt om zijn lucht macht in den huidigen omvang voor onbe- perkten tijd te gebruiken. In deze publi catie worot de jaarlijksche olievoorraad van Duitschland op 8 millioen ton geschat. Hierbij komen dan nog de reserves, die Duitschland bij het uitbreken van den ■oorlog gevormd had, alsmede de olievoor raden die de Duitsche Weermacht sinds dien tijd in handen zijn gevallen. De Duit sche petroleumvoorraden zijn dus volko men toereikend en er bestaat ..geen aan leiding aan te nemen dat de oorlogs machine van het Derde Rijk tengevolge van oiiegebrek vast zou loopen”. Plaatsvervangende Poojsche eerste minister zwaar gewond plaatsvervangende Poolsche eerste minister, generaal Sosnkowski, is. vUgens een officieuze mededeeling, bij den Duit- schen luchtaanval in den vorigen nacht zwaar gewond. Splinters van een bom, die in de nabijheid van zijn huis terechtkwa men hebben hem aan de handen en aan zijn hals getroffen Sosnkowski is in een ziekenhuis opgenomen en heeft reeds een operatie ondergaan, aldus S.P.T. Bij de dekking van den Engelschen terugtocht heeft de Grieksche marine, die de inscheping van de Engelschen moest beschermen en daardoor in het brandpunt van de Duitsche luchtaanvallen stond, een pantserkruiser, 3 torpedojagers en 7 torpedobooten verloren meldt het D.N.B. De geheele Grieksche vloot bestond uit 2 pantserkruisers, 10 jagers en 13 torpe dobooten. De Britsche admiraliteit heeft gisteren medegedeeld, dat de Engelsche patrouille booten „Rochebonne” en „Kopanes" tot zinken zijn gebracht. Onder de beman- ming van de „Kopanes” vallen geen slachtoffers te betreuren. Gisteren hebben Duitsche gevechts- vlietguigen voor de Britsche Oostkust een zwaar beladen Britschen koopvaarder van ongeveer 8000 b.r.t tot zinken ge bracht. Vroegere minister Mahieu, uitgewezen Uit Vichy meldt S.P.T.: de politie van het departement alhier heeft den vroege- ren minister van binnenlandsche zaken, Mahieu, uitgewezen, wegens het uiten van beleedigende woorden aan het adres van maarschalk Pétain en zijn aanvaUen op de pc-liUek van admiraal Darlan. Mahieu. die de portefeuille van binnen landsche zaken in het kabinet-Tardieu heeft gehad, vertoefde veel in het „hotel des ambassadeurs” waar vele buitenland- sche diplomatieke vertegenwoordigers hun intrek hebben genomen. Het wordt be schouwd als een propaganda-centrum van degenen, die in Vichy een pro-Engelsche politiek voeren, en die zich tegen de Duitsch-Fransche samenwerking keeren. Het zwaartepunt der aanvallen in den vorigen nacht lag, naar het D.N.B. ver neemt, op de Britsche vliegvelden, van waar de vluchten naar Duitschland wor- vlieg- llen ge- I. pe De Amerikaansche hulp aan Engeland De Britsche economische deskundige, Keynes, die op het oogenbllk in Amerika vertoeft, heeft volgens International News Service verklaard, dat Engeland de 7 milliard dollar, die de Vereenigde Sta ten voor de hulp aan Engeland ter be schikking hebben gesteld, slechts als een i en an- Het D.N.B. meldt d.d. 12 dezer uit Ber lijn Officieel wordt door de N. S. D. A. P. medegedeeld Partijgenoot Hess, wien op grond van een sinds jaren zich ontwikkelende ziek te door den Führer ten strengste was ver boden om een vliegtuig te besturen, heeft zich in strijd met dit bevel, den laatsten tijd weer in het bezit van een vliegtuig gesteld. Zaterdag 10 Mei, tegen 18 uur, is par tijgenoot Hess in Augsburg weer opge stegen voor een vlucht, waarvan hij tot op heden niet is teruggekeerd. Uit een achtergelaten schrijven blijkt een geschoktheid van geest, welke doet vreezen, dat partijgenoot Hess het slacht offer van waandenkbeelden is geworden. De Führer heeft terstond bevel gege ven, dat de adjudanten van partijgenoot Hess, die alleen kennis droegen van deze vliegtochten en die deze in strijd met het hun bekende verbod van den Führer niet verhinderd, resp. terstond gerapporteerd hebben, moeten worden gearresteerd Onder deze omstandigheden moet dus helaas de N.S.D.A.P. verwachten, dat par tijgenoot Hess op zijn vlucht ergens neer gestort, resp. verongelukt is. de Amerikaansche ambassadeur admiraal Leahy in opdracht zijner regeering om op heldering over de onlangs door de Brinon geuite waarschuwing verzocht hebben. De Brinon had de Vereenigde Staten ge waarschuwd. welke actie ook tegen Dakar te ondernemen. Bovendien had de Parij- sche pers in den laatsten tijd verschil lende aanvallen op de Vereenigde Staten gedaan, die in de eerste plaats tegen den persoon van Leahy gericht waren. Den Amerikaanschen ambassadeur werd ver weten, druk op Pétain v uit te oefenen, waarvan het doel zou zijn, de Duitsch- Fransche onderhandelingen te doen mis lukken. De Parijsche pers verweet Leahy in dit verband met het stoppen van de Ame rikaansche levensmiddelenleveranties aan het onbezette Frankrijk gedreigd te heb ben. Men gelooft te Vichy, dat de nieuwe Japansche ambassadeur Kato, den Fran- schen staatschef dezer dagen zijn geloofs brieven zal overhandigen, zoodra Darlan weer in Vichy teruggekeerd is. Een der gelijke gebeurtenis, zal naar wordt ver klaard, zeer goed passen binnen de serie van belangrijke politieke besprekingen in Parijs. Vichy en andere plaatsen. ir den loop van het afgeloopen weekend gevoerd. De aanwezigheid van Kato In Vichy is in zoover van bijzonder belang, daar hij de eenigc diplomatieke vertegenwoordiger van de asmogendheden bij de Vichy-regee- ring zal zijn, zoolang daar nog geen Duit sche en Italiaansche ambassadeurs zijn. De Führer heeft in tegenwoordig heid van den Rijksminister van bui tenlandsche zaken von Ribbentrop, den vice-president van den Franschen ministerraad, admiraal Darlan, ont vangen. United Press meldt heden uit Vichy: De besprekingen die admiraal Darlan in het afgeloopen weekend met gezagheb bende Duitsche persoonlijkheden „van buiten Parijs” gevoerd heeft, worden hier als het begin van een nieuw hoofdstuk van een algemeene economische toenadering tot het Duitsche Rijk beschouwd. Zij wer den, naar verklaard werd, gevoerd bin nen het kader der in Montoire afgelegde verzekeringen over de samenwerking tus- schen de beide landen. Admiraal Darlan werd bij zijn bespre kingen ter zijde gestaan door den beken den deskundige Benoist-Mecain, die van de Vichy-regeering de opdracht had ge kregen het contact met de Duitsche instan ties te herstellen en die den post van vice- secretaris-generaal voor het propaganda- wezen bekleedt. Benoist-Mecain is 43 jaar en van beroep historicus. Hij heeft vele ja ren in Duitschland vertoefd en is de auteur van een bekend geschiedkundig werk over Duitschland. Kort voor het ver trek van Darlan verliet hij Parijs, hij bracht toen belangrijk materiaal over de besprekingen mede. Daaronder bevond zich ook, naar verklaard werd, een uitvoe rige lijst van alle technici, boeren en mijn deskundigen. die zich in Duitsche krijgs gevangenschap bevinden en wier vrijlating Darlan verkrijgen wil. opdat de economi sche cpbouw van Frankrijk door deze vak lieden bespoedigd kan worden. Tezelfder tijd vertrekt ook ambassadeur George Sca- pini die over de aangelegenheid de krijgs gevangenen betrekking hebbende, gaat, naar Duitschland om de gevangenkampen te bezichtigen. In Parijs wordt het strengste stilzwijgen bewaard over de reis en de besprekingen van Darlan en ook de pers heeft tot dus ver nog geen commentaar daarop, of ge ïnspireerde hoofdartikelen daarover g^>ii- bliceerd. De actie van den Amerikaanschen ambassadeur. Samenvallend met den terugkeer van Fetain van zijn zesdaagsche vacantie, zou Van 15 regels 1.75. Iedere regel meer tot 10 regels 45 ct., daarna iedere regel meer 50 ct. Reclames 95 ct. per regel. Bewijsnummers 5 ct. fr. p. post 10 ct. Incasso binnen de stad 5 cent, buiten de stad volgens posttarief. Bij vooruitbetaling: Kleine Advertenties 95 ct.; Dienstaanbiedingen 75 ct Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad” 10 ct. meer. Het Iraksche legerbericht van gisteren luidt als volgt In het Zuiden heeft ons leger de vijan- delijkc strijdkrachten aangevallen. Onze luchlma'-ht heeft verkenningsvluchten boven de vijandelijke stellingen gemaakt. Alle vliegtuigen zijn teruggekeerd. Eeni- ge Engelsche toestellen hebben gister ochtend vroeg boven onze stellingen bommen laten vallen zonder schade aan te richten. Ook wierp een vijandelijk vliegtuig boven het Noordelijke leger bommen uit, welke hun doel misten Tegenspraak over den val van Roetba Een D.N.B.-bericht uit Vichy meldt, dat radio Bagdad het door buitenland- schc stations verspreide bericht van den val van Roetba tegenspreekt. De Iraksche vlag, aldus dit radiobericht, wappert nog steeds boven de vesting. De leider van de Palestijnsche verdedi- gingscommissie in Irak, Mauloed Moek- her, heeft aan ministerpresident Khailani in een telegram medegedeeld, dat zijn lieden met 100 vrachtauto's vol ongeduld op het bevel wachten, naar het front te gaan, onverschillig naar welk front. HIJ zal de kosten dragen. In zijn antwoord- telegram dankt Khailani Moekher voor zijn energie en ijver en belooft hij hem de noodige bevelen te zullen uitvaar digen, zoodra de tijd daartoe is gekomen. De houding van Amerika Omtrent het standpunt van de Ameri kaansche regeering ten aanzien van de nieuwe regeering in Irak heeft Huil op desbetreffende vragen geantwoord, dat een beslissing nog niet is gevallen. Voor- loopig houdt de regeering der Vereenig- eerste termijn beschouwt. Keynes de Staten in Bagdad „niet-formeele be- dere Britsche ambtenaren zijn van mee- trekkingen” voor de behartiging van de ning, dat deze som verhoogd moet wor- nationale belangen in stand. Omtrent de Britsche luchtaanvallen in den vorigen nacht op Hamburg en Bre men, verneemt het D.N.B. nog, dat, evenals bij de twee vorige aanvallen, te Bremen vooral de woonwijken in de bin nenstad werden bestookt. Het groote ste delijke ziekenhuis, welks operatiezaal bij dén vorigen aanval getroffen was, is opnieuw door bommen beschadigd, evenals het St. Joseph ziekenhuis. Op het havengebied werden slechts weinig Z.g. Stadspatiënten: No 49 \««««««<««««««««««««««««<«««<«v5 Van welingelichte zijde verneemt het A.N.P., dat te Berlijn officieel noch ioffi- cieus iets bekend is van een antwoord van de Amerikaansche regeering op het Duitsche protest te Washington tegen de beslaglegging op Duitsche schepen in Amerikaansche havens. volgens hetwelk het feit, dat Rudolf Hess in September 1939 na Göring tot even tueel opvolger van den Führer was be stemd, het tegendeel van een ziekte van Hess zou bewijzen, wordt in ingewijde Berlijnsche kringen onjuist genoemd. In deze kringen wordt opgemerkt, dat de toentertijd vastgestelde volgorde van de opvolgers van Adolf Hitler, welke Rudolf Hess, hoewel hij reeds kort na het over nemen van de macht tot plaatsvervanger van den Führer was benoemd, niet als eerste opvolger van den Führer noemde, reeds haar redenen had. welke slechts aan de meest intieme kringen bekend wa ren De eerste teekenen der ziekte van Rudolf Hess traden inderdaad reeds ge- ruimen tijd geleden aan het licht. Niet alleen was hij een ernstig maaglijder, hetgeen hem, zooals bekend, meermalen noodzaakte tot een langdurig verblijf in sanatoria, d<jch reeds voor het uitbreken van den oorlog legde hij teekenen aan den dag van zenuwziekte, tot welker on aangenaamste verschijnselen in de eerste plaats groote slapeloosheid behoorde. den ondernomen. Vijf en veertig velden werden door deze aanviul troffen en deels zeer zwaar getroffen Duitsche vliegtuigen naderden hun doe len vaak in scheervlucht en wierpen hun bommen van geringe hoogte neer. Deze, den vorm van een overval aannemende aanvallen hadden belangrijke successen, aangezien in den door de maan verlich ten nacht op die wijze ook de gecamou fleerde en afgezette vliegtuigen konden worden gezien. Op het vliegveld Drif field werden 12. klaarblijkelijk voor den start gereedstaande vliegtuigen, ver nield. In Boscombedown werden 5 vlieg tuigen getroffen. Op bijna alle vliegvel den sloegen bommen in in loodsen, waar Vaak branden en zware ontploffingen ontstonden. Groote branden ontstonden bijvoorbeeld op de vliegvelden van Exe ter Tangmere en Linton, waar benzine- en munitie-opslagplaatsen in brand raakten en onder groote en aanhoudende ontploffingsverschijnselen uitbrandden. De Duitsche commissie ter vaststelling van de definitieve grenzen tusschen Duitschland en den onafhankelijken Kroatischen staat is gisteren met haar werkzaamheden begonnen, meldt D.N.B. uit Agram. Van Kroatische zijde nemen in opdracht van de Kroatische regeering aardrijkskundigen en militaire en econo mische deskundigen aan de werkzaam- hedén deel. De werkzaamheden verloo- per, systematisch en zullen binnenkort wel geëindigd zijn. Kroatische troepen bezetten thans ter afbakening van het gebied tegenover Servië de oude Bosni sche grens en herstellen daarmede de grenslijnen van 1914 Dank aan de Arabieren In een openbare mededeeling heeft de Iraksche consul te Beiroet zijn dank be tuigd voor de talrijke Arabische betoo- gingen in de Fransche mandaatlanden voor den Irakschen vrijheidsoorlog. Hij heeft gewaarschuwd tegen tendentieuze berichten, die de bedoeling hebben de Arabische bevolking in den Libanon een gevoel van onzekerheid te geven. De diplomatieke betrekkingen met de sovjet-Unie Het feit, dat de sovjet-Unie zich be reid heeft verklaard diplomatieke be trekkingen met Irak aan te knoopen, heeft, naar het A.N.P. van welingelichte zijde verneemt, in politieke kringen te Berlijn natuurlijk de aandacht getrokken. Men constateert, dat de Iraksche regee ring door de sovjet-Unie althans niet wordt beschouwd als een dissidente re geering, zooals de Engelschen steeds trachten te suggereeren. Iraksche minister van oorlog nog te Ankara De Iraksche minister van oorlog. Sjou- kat, beeft, naar het S.P.T. uit Istanboel rneldt, van Rasjid Ali order ontvangen Ankara nog niet te verlaten en zijn ver blijf aldaar met 48 uren te verlengen Boycot van Britsche goederen in Arabische landen Volgens berichten uit Bagdad is in alle Arabische landen een uitgebreide boycot- beweging tegen Britsche goederen ont staan. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: laatste nachten hebben Duitsche vechtsvliegtuigen afzonderlijke dige aanvallen op belangrijke wapenfabrieken gedaan. Verscheidene toestellen bestookten de terreinen van de Slough-trading Estate, bestaande uit een aantal belangrijke vliegtuig- en wa penfabrieken, met groot succes. In weerwil van den feilen afweer voerden de vliegers scheervluchten uit: van een hoogte van 50 tot 100 m. plaatsten zij een aantal voltreffers midden op de fa briekshallen. Verscheidene gebouwen der metaal- fabriek Slough stortten in, waarna zware branden de vernieling voltooiden. Slough is op een na de grootste fabriek in deze branche en de belangrijkste le verancier van motoronderdeelcn voor de vliegtuigfabrieken Bristol en Arm strong. Door dit bombardement heelt de Engelsche vliegtuigindustrie dan ook een gevoelig verlies geleden. In den vorigen nacht is eveneens met volledig succes een aanval gedaan op een groote fabriek der zware industrie te Middlesborough. Men kon voltreffers op hoogovens en staalfabrieken waarne men. waarna twee geweldige branden uitbraken. Met ingang van 15 dezer wordt een besluit van kracht van den secretaris generaal van het departement van Jus titie, waarbij strafzaken, welke het economische leven raken, behandeld zul len worden door een in het speciaal daar voor in het leven geroepen rechtscollege. Dit besluit beoogt den strijd tegen mis drijven en overtredingen op het gebied der distributie en, in het algemeen, op het terrein der economische huishouding zoo doeltreffend mogelijk voeren. Deze strijd zal ook andere te treffen maatregelen, waarover nog nadere berichten zullen volgen, met de meeste kracht worden ingezet. Bij evengenoemd besluit is bereids bij de onderscheidene arrondissements-rechtban- ken ingesteld één enkelvoudige kamer voor de berechting van strafzaken, rakende het economisch leven. In deze kamer is hier ter stede aangewezen tot lidmr. C. J. de Vries; tot plaatsvervangend lid mr. A. Ikman van Burck, mr W. G. F. Borger- hoff Mulder, allen rechter in de arron- dissements-rechtbank alhier De Britsche berichtendienst meldt, dat. wegens de vernieling van het par lementsgebouw, is omgezien naar een nieuwe vergaderzaal voor het Lager huis. Churchill, met vrouw en dochter, en lord Beaverbrook hebben de ruïnes van het gebouw in oogenschouw geno men. De wandelgang bestaat niet meer, de vergaderzaal ligt in puin, de plaat sen voor de afgevaardigden, de diploma tenloges en de publieke tribunes zijn ge heel vernield. Op de plaats van het zoo beroemde gebouw vindt men thans, al dus besluit de Britsche berichtendienst, een puinhoop van meer dan 50 voet aoogte. Midden in dit puin liggen de groote eiken deuren van het Lagerhuis, als mede de stoel van den speaker, sedert 1852 in gebruik, en het katheder der sprekers. Beelden van beroemde staats lieden in de hal zijn eveneens verwoest. Opmerkelijk is, dat de schuilplaats voor de afgevaardigden weerstand heeft geboden, terwijl dc schuilplaats voor de leden der regeering zeer zwaar is be schadigd. Ook de Westminster Abbey zoa troffen z(jn. Weer Duitsche aanvallen op Engeland In den afgeloopen nacht hebben ge vechtsvliegtuigen van het Duitsche luchtwapen, ondanks ongunstige weers gesteldheid, de aanvallen op havenwer ken en andere belangrijke militaire doe len aan de Zuid- en Zuidoostkust van het Britsche eiland voortgezet. Duizenden bouwvakarbeiders naar London De jongste groote aanval van het Duit sche luchtwapen op de Britsche hoofd stad heeft de regeering genoodzaakt zoo meldt „Dagens Nyheter” uit Londen, duizenden bouwvakarbeiders uit de graaf schappen rondom Londen naar de hoofd stad te laten komen ter versterking van het corps bouwvakarbeiders en bouwdes- kundigen. brisantbommen geworpen, hier geraak ten eenige loodsen in brand. Dank zij de voorbeeldige discipline, zijn de verliezen onder de burgerbevolking gering. Een sterke afdeeling Engelsche vlieg tuigen wierp brand- en brisantbommen op Hamburg, welke in de woonwijken van Altona groote schade aan huizen aanrichtten. In een brouwerij brak een felle brand uit, welke echter spoedig gebluscht kon worden. De aanval stuitte op een afweer, welke de vliegtuigen reeds aan den rand van het stadsgebied verstrooide. De toestellen veranderden van koers, 5 wer den er neergeschoten. De enkele vlieg tuigen, welke de stad konden bereiken, brachten door brisant- en brandbommen schade toe aan een aantal woonhuizen en een naast een ziekenhuis staande kerk, welke geheel uitbrandde. Op een be graafplaats werden graven door brisant bommen vernield. Schade aan voor den oorlog belangrijke objecten is niet ver oorzaakt. Drie kinderen en 3 volwassenen zijn om het leven gekomen. Verscheidene personen zijn gewond. Engelsche vliegtuigen boven Duitschland Zwakke vijandelijke luchtstrijdkrach ten zijn in den afgeloopen nacht naar West en Zuidwest-Duitschland gevlogen en hebben op eenige plaatsen bommen geworpen. Er ontstond geen militaire schade, de overige schade is gering. te kunnen door nog De wet tot beslaglegging op buitenlandsche schepen De handelscommissie van den Senaat heeft met 11 tegen 4 stemmen goedkeu ring gehecht aan de wet, waarbij de Amerikaansche regeering in Amerikaan sche havens opgelegde buitenlandsche schepen mag ovememen. De vaart op de Roode Zee Stefani meldt uit New York, dat vol gens berichten van Amerikaansche agent schappen, 20 vrachtschepen bevel hebben gekregen met oorlogsmateriaal voor de Britsche strijdkrachten in het Midden oosten naar de Roode Zee uit te loopen. Twintig andere vrachtschepen hebben be vel gekregen zich gereed te houden voor vertrek.

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 1