Vier Britsche kruisers tot Nieuwe bonnen aangewezen zinken gebracht l I I I No. 17883. 1941. en Een havenpolitieboot verleent hulp Fransche visschers aan De gespannen verhouding tusschen Vichy, Londen en Washington I 5 Vrijdag 23 Mei. Succesvolle Duitsche luchtactie in de Middellandsche Zee Het Duitsche Weer machtbericht van Gevaarlijke practijken VERDUISTEREN van 9.40 uur n.m. tot 5.32 uur v.m. Frankrijk eischt vrijheid handelen Mededeelingen van Roosevelt en Stimson De oorlog ter zee Het Italiaansche Weer machtbericht I zoo er Melk den lOBtrisgc.horji staat-ondor tesotenniag «n Cteiteohe oorkjgsmanne e Drie Engelsche schepen getorpedeerd Dr. Seyss-lnquart opent de groote Hagensche Voor- jaarsexpositie Voor brood, gebak, bloem, aardappelen, melk, eieren, koffie-surrogaat, thee, boter Nachtdienst dokters: No. 394920 Ziekenfondsleden de Volharding: No. U0304 Z.g. Stadspatiënten: No. 49 5 5 2 I R e. s Amerika zal schepen naar de Roode Zee blijven zenden Maan: 23 Mei onder 6.44 n. nam. 24 Mei op 5.08 uur v.m.; onder 7.45 uur nam. Geen afkondiging van noodtoestand? Diplomatieke vertegenwoordigingen uit Parijs naar Vichy Telefoon 116300 (zeven lijnen) - Giro No. 12500 S AanraRen op Tobroek en Malta ▼oortgezet Franschen verbieden Amerikaan- schen schepen het uitvaren Bon 21 geeft recht op dubbel rantsoen brood, maar men moet dan ook tweemaal lang mee doen Een waarschuwing van minister Eden HAAGSCHE COURANT PRIJS DER AUVEKTENT1ËN: PRIJS DEZER COURANT: Bloem Het Duitsche Weermachtbericht luidde Eieren In het teeken van Duitsch-Nederlandsche Cultuurcommiiiie Voor 'o-Gravenhage bij vooruitbet. per 3 mnd. met „Kikeriki”, „De Nieuwste Mode", „Koloniaal Bijblad*' en „Letterkundig Bijblad" f 3.15. Franco per post met Mode blad 14.20, ronder Modeblad f 3.95. Buitenland f 9.45. Landen waarop het verlaagd intern drukwerk-posttarief van toepassing is f 7.35 p. kw. Bij postkantoren tegen de geldende goedgek. abonn prijzen. Afz nummers 5 ct., fr. p. post 10 ct van en Tusschen 10 n. n.m. en 7 n. v.m.: Tobroek gebombardeerd werden het Vis- Ecn onzer duikbooten is niet terugge keerd. Op de persconferentie heeft Roosevelt met een spotlachje de beweringen weer legd. dat hij voornemens zou zijn den noodtoestand af te kondigen. Bon „87” van de „Bonkaart Algemeen" één ei per bon. Distributieperiode: 26 Mei tot en met 1 Juni a.s. Kooptjjd: 24 Mei tot en met 4 Juni a.s. zonder eigen verliezen, en 1 gevechtsvliegtuig I In marinekringen te Washington heeft men er den nadruk op gelegd, dat de Duitsche proclamatie van de Roode Zee tot oorlogsgebied geen invloed uitoefent op de Amerikaansche plannen om sche pen naar deze wateren te zenden, aldus S.P.T. Deze plannen waren reeds ge maakt, voordat de Duitsche proclamatie afkwam. Reeds zjjn eenige schepen on derweg, terwijl andere op het punt staan uit te varen. R A R s s R R R R 2 2 2 S 2 R Jb R Bon ,41” van de broodkaart geeft tol en met 31 Mei a.s. bovendien recht op het koopen van 140 gram tarwebloem, tarwe meel, roggebloem, roggemeel of zelfrij zend bakmeel. Vijf Blenheim- bommenwarpers werden neergeschoten. Italiaansche en Duitsche vliegtuigen heb. ben op Malta een vliegveld gebombar- De „Daily Express’’ aan het Fran- Martinique. Het blad Fransche om het Een nieuw Italiaansch protest te Washington Naar de „Giornale d’Italia” meldt, heeft de Italiaansche ambassadeur te Washing ton opnieuw energiek geprotesteerd ter zake van de beschuldiging van de offi cieren van het Italiaansche schip „Conté Biancamano”, dat door de Amerikaan sche autoriteiten in beslag genomen ia. De acte van beschuldiging is volgens het blad gebaseerd op een eigenmachtigen uitleg van de Amerikaansche wettelijke bepalingen. Voorts heeft de diplomaat om verbetering van de levensomstandig heden van de geïnterneerde Italiaansche zeelieden verzocht Bon „18" van de melkkaart IJliter melk per bon. Distributieperiode: 26 Mei tot en met 1 Juni a.s. Kooptijd: 24 Mei tot en met 1 Juni a.s. Pijpleidingen naar de kust van den Atlantiscben Oceaan President Roosevelt heeft aan den voor zitter van 't Huis van afgevaardigden Stan Rayburn, een brief gericht, waarin hij aandringt op een snel besluit van het Congres inzake den voorgenomen bouw vgn oliepijpleidingen. Deze pijpleidingen moeten de olie van de bronnen in het Westen naar de industriecentra in het Oosten des lands voeren. President Roo sevelt vestigt in zijn brief de aandacht op het groote belang van dergelijke pijp leidingen in verband met de nationale verdediging, aldus S.P.T. Van welingelichte zijde verneemt het A.N.P. te Berlijn, dat tot alle buitenland- sche diplomatieke vertegenwoordigingen te Parijs de uitnoodiging is gericht, zich naar den zetel van de Fransche regeering te Vichy te begeven. In politieke kringen der rijkshoofdstad motiveert men deze uitnoodiging er mede, dat de regeerings- stad van Frankrijk niet meer Parijs, maar Vichy is. Brood, gebak Bon „21’* van de broodkaart 200 gram brood of twee rantsoenen gebak per bon Distributieperiode: 25 Mei tot en met 7 Juni a.s. Kooptijd: 24 Mei tot en met 11 Juni a.s Eén rantsoen gebak is: beschuit 75 gram: biscuits en wafels 90 gram; specu laas 140 gram; andere koekjes 200 gram; koek 160 gram; cake 300 gram; gevula klein korstgebak (b.v. amandelbroodjes) 400 gram; gevuld groot korstgebak (b.v. boterletter) 500 gram; taart en gebakje? 600 gram. Voor geheel of ten deele uit meel of bloem gebakken producten, wel ke hierboven niet genoemd zijn, geldt dat een rantsoen een hoeveelheid omvat waarin 70 gram meel of bloem is ver werkt genoemd. Stimson voegde hieraan toe. dat hij deze verklaring aflegde als par ticulier. en niet in zijn kwaliteit van mi nister van oorlog. Hij is altijd tegen de neutraliteitswetgeving geweest en heeft reeds lang voorspeld, dat zij Amerika in moeilijkheden zou brengen. De beslissing over de vraag, of de opheffing van de neutraliteitswet op het oogenblik urgent is, ligt echter bij anderen. Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUXWAGENSTRAAT 35—37 Bijkantoor. Sctieveningen, Keizerstr, 319, Tel. 550310; Filialen: Rijswijk. Kantoorboekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461, Voorburg, Boekhan del H. E. G. Ruys, Heerenstr, 124, Tel. 778038; N.V. Kantoorboekh. Th. <1. de Koning, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. <1. B. v. Seters jr„ There- siastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. E. O Couvée, van Hoytemastr. 66. Tel. 721117 Engeland wil buitenlandsche koopvaarders in Zuid-Amcrik» koopen „Associated Press” meldt uit Washing ton, dat Engeland met de Latijn-Amerk- kaansche landen onderhandelingen voert over den aankoop van de meer dan hon derd in Amerikaansche havens in beslag genomen buitenlandsche schepen. □e overlevenden van de „Zamzam” Officieel wordt medegedeeld, dat 140 Amerikaansche opvarenden, die zich aan boord van het tot zinken gebrachte Egyp tische schip „Zamzam” bevonden, in St. Jean de Luz, ten Zuiden van Bordeaux, aan land gebracht zijn. Zij bevinden zich in veiligheid. In afwachting van de or ders uit Washington zullen de 140 Ame rikanen te St. Jean de Luz blijven. Naar verluidt hebben de Duitsche autoriteiten aangeboden de terugreis van de Amerika nen over Hendaye naar Spanje en van daar naar Portugal te vergemakkelijken, opdat zij zich te Lissabon voor de terugreis naar de Vereenigde Staten zou den kunnen inschepeh. Staten bemand, zullen door de open wateren der zeven zeeën materiaal trans- porteeren, dat er mede toe zal bijdragen, de bedreiging van vrije volken in alle deelen der wereld te niet te doen. In een persconferentie heeft de minis ter van oorlog, Stimson, de neutraliteits wet een „schending van onze geheiligde en meest belangrijke buitenlandsche poli- ben op Malta r deerd, waarbij 3 vliegtuigen op den grond in brand geraakten. In Oost-Afrika is in het gebied van Galla Sldamo een poging van de Engel- schen om tot onze stelling door te drin gen verijdeld Op andere vijandelijke af- deelingen is een tegenaanval gedaan en zij zijn door escadrons cavalerie terug geslagen. Een Hurricane is ten Zuiden van Pantelieria door luchtdoelgeschut van de marine neergeschoten Engelsche autocolonne uiteen gejaagd Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben op 21 Mei op het terrein achter het Brit- svhe front een Engelsche autocolonne aangevallen op den weg SolloemSidi el Barrani De Engelsche colonne werd door den plotselingen bomaanval uiteenge jaagd Verscheidene auto’s bleven getrof fen liggen. Van 15 regels 1.75, Iedere regel meer tot 10 regels 45 ct., daarna iedere regel meer 50 ct. Reclames 95 ct. per regel. Bewijsnummers 5 ct fr. p. post 10 ct. Incasso binnen de stad 5 cent, buiten de stad volgens posttarief. Bij vooruitbetaling: Kleine Advertenties 95 ct; Dienstaanbiedingen 75 ct Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad" 10 ct meer. Uit verschillende berichten kan den le zers reeds zijn gebleken; dat het den autoriteiten en den op haar gezag wer kenden ambtenaren volkomen ernst is met de nieuwe, strenge maatregelen te gen sabotage van de distributie van le vensmiddelen, e.d. Er moge daarom nog eens ernstig wor den gewaarschuwd. In de eerste plaats met een herhaald beroep op den gemeen schapszin. Juist in een moeilijken tijd, dien wij gezamenlijk zoo goed mogelijk moeten doorkomen, komt het er op aan, dat ten aanzien van de levensbehoeften ieder het zijne krijgt en niet de één, die in betere omstandigheden verkeert, pro fiteert ten koste van den minder fortuin lijken ander. Doch ook in ander en be perkter opzicht denke men aan anderen. Als er geen afnemers zijn, is er geen aanleiding voor sluikhandel, voor clan destiene slachtingen, e.d. Wie als afnemer fungeert, brengt anderen in de verleiding om zich met die verboden en zeer straf bare practijken in te laten. Ook in dit opzicht laadt men dus een groote verant woordelijkheid op zich. Om nog te zwij gen van het directe eigenbelang van al len, die zich, aan welke zijde van de transactie ook. met deze anti-sodale han delingen afgeven. Ongeveer 34 missies van buitenlandsche staten zijn hierbij betrokken Consulaten hebben deze Duitsche uitnoodiging niet ontvangen. In verband hiermede meldt S.PT uit Washington dat de Amerikaansche re geering door de Duitsche autoriteiten Is verzocht, het diplomatieke personeel der Vereenigde Staten te Parijs tot voor Juni a.s uit deze stad terug te trekken. Het zoogenaamde oorlogskabinet is gis termiddag door president Roosevelt bij eengeroepen. In welingelichte kringen is men van oordeel, dat in het bijzonder de betrekkingen met Vichy zijn besproken. Het Fr^sche goud op Het 351ste Ttliaansche Weermachtbericht hndt als volgt: In Noord-Afrikfl aan het front van To broek bedrijvigheid van de artillerie. I \lieansche en Duitsche vliegtuigen heb. ben batterijen en depét-installaties van Het onderhoud tusschen Huil en Haye Het staatsdepartement te Washington heeft, naar S.P.T. bericht, bekend ge maakt, dat de minister van buitenland sche zaken, Huil, tijdens zijn besprekin gen met den Franschen ambassadeur, Henry Haye, van dezen een schriftelijke verklaring heeft geëischt, dat met het Fransch-Duitsche samengaan de bepalin gen van het wapenstilstandsverdrag niet zijn overtreden „Associated Press” meldt uit scheep- vaartkringen te New York, da? het Brit sche vrachtschip „Huntington” (11.849 b.r.t) getorpedeerd is. Een deel van de bemanning is te Lissabon aan land ge gaan. Volgens berichten is het Canadeesche olietankschip „Canadolite” van de Impe rial Oil in Montreal aan de Westkust van Afrika getorpedeerd. Het schip had een inhoud van 11.309 ton. Volgens „Associated Pres” heeft de Britsche admiraliteit behalve het verlies van het meer dan 11.000 b.r.t groote Canadeesche tankschip „Canadolite” ook medegedeeld, dat het hulpschip „Queen- worth" tot zinken is gebracht. De Fransche autoriteiten hebben als vergeldingsmaatregel tegen het beslag op Fransche schepen in Amerikaansche havens, 2 Amerikaansche schepen het verlaten van de haven van Marseille ver boden, meldt het D.N.B. Twee Fransche tankschepen opgebracht Naar Reuter meldt, zijn 2 Fransche tankschepen, w.o. de „Sheherezade”, door de Britsche marine in den Atlantischen Oceaan opgebracht. Over het opgebrachte Fransche tank- .schip „Sheherazade” meldt Reuter nog, dat het schip met een lading olie aan boord, op weg was van de Vereenigde Staten naar Casablanca. Voor de’ lading was weliswaar een navy eert verstrekt, doch als gevolg van de jongste ontwikke lingen is toch bevel gegeven het schip aan te houden Koffie-surrogaat en thee Bon „34” van de „Bonkaart Algemeen" 250 gram koffiesurrogaat of 40 gram the» per bon. Distributieperiode: 26 Mei tot en met 22 Juni a.s. Kooptijd: 24 Mei tot en met 22 Juni a ,8. Boter, margarine, «la-olie Bon „17" van de Boterkaart 250 gram boter, of 200 gram slaolie of raapolie per bon. Bon „17" van de Vetkaart 250 gram boter of margarine, of 200 gram slaolie of raapolie per bon Distributieperiode: 26 Mei tot en met 11 Juni a.s. Kooptijd: 24 Mei tot en met 14 Juni a.s. Bon „18” van de Boterkaart en van de Vetkaart 250 gram boter per bon. Op bon „18" van de Vetkaart 15 cent reductie per 250 gram boter. Distributieperiode: 26 Mei tot en met 11 Juni a.s. Kooptijd: 24 Mei tot en met 14 Juni a.s. Aardappelen Bon „03” van de aardappelendistibu- tiebonkaart 1) k.g. aardappelen per bon. Distributieperiode: 26 Mei tot en met 1 Juni a.s. Kooptijd: 24 Mei tot en met 4 Juni a.s. A N P. meldt onsDe vierde groote Sauerlandsche voorjaarstentoonstelling „Hagen 1941” zal Zondag a.s., 25 Mei, in het Kunstmuseum aldaar door haar be schermheer, den Rijkscommissaris voor de bezette Nederlandsche gebieden, dr. Seyss Inquart, geopend worden. De tentoonstelling, die reeds de vorige jaren tot de leidende West-Duitsche kunstexposities behoorde, krijgt dit voor jaar haar bijzondere beteekenis, doordat zij onder het beschermheerschap van den Rijkscommissaris, dr. Seyss Inquart, in Hagen en in aansluiting daarop in den Haag, een overzicht geeft van het ar tistieke leven in het Westfaalsch-Neder- rijnsche kunstgebied in gemeenschap met de Nederlandsch-Duitsche Cultuurge meenschap, onder haar voorzitter Maas dijk en prof. Wehofsich. Terwijl deze expositie in Nederland een overzicht geeft over de kunst van het naburige en ver wante Westfaalsch-Nederrijnsche gebied, wordt in wederzijdsche uitwisseling op de tentoonstelling „Nederlandsche kunst van heden” in Hagen getoond, wat de Ne derlandsche schilder van tegenwoordig creëert. De groote Hagensche voorjaars tentoonstelling vormt een nieuw bewijs, dat het culturcele leven ook in den oorlog voortgaat met zijn succesvollen opbouw. De tentoonstellingscatalogus omvat 750 kunstwerken. De buitenlandsche schepen in Amerikaansche havens Verschillende leden van het parlement trachten thans de wet, die het inbeslag- nemen van vreemde schepen in de havens van de Vereenigde Staten regelt, zooda nig te veranderen, dat deze voortaan ook betrekking zal hebben op regeeringssche- pen, m.a.w. op vreémde oorlogsschepen, WeltbM-Polwoo*W Hdw SPT. Amerika niet voorbereid op den oorlog .Amerika is thans even weinig voor een deelneming aan den oorlog voorbe reid als Griekenland, Zuid-Slavië en Noorwegen dit waren", zoo schrijft „New York World Telegram”. Daarom dient, zoo schrijft het blad verder, -Amerika van den oorlog verre te blijven. Wanneer Engeland tot den ondergang is gedoemd, kunnen de Vereenigde Staten dit niet verhinderen, zelfs dan niet wanneer zij thans actief aan den oorlog zouden gaan deelnemen. Het blad eischt. dat Roosevelt de be lofte, welke hij tijdens de verkiezings campagne heeft gedaan, nakomt, n.l. de Vereenigde Staten buiten den oorlog te houden. De redevoeringen van Roosevelt, van den minister van marine en oorlog toonen aan, aldus het blad, dat de pre sident deze belofte niet wil nakomen. De voornaamste vraag in de Vereenigde Staten is thans niet of er oorlog of vrede zal zijn, dan wel dat het volk het bewijs zal worden geleverd, dat het de beloften van zijn leiders kan gelooven. Martinique S. P. T. meldt wijdt een lang artikel sche goud op meent te weten, dat aldaar oorlogsschepen gereed liggen, goud naar Frankrijk terug te voeren Geruchten over sluiting van het Panama-kanaal In Santiago doen wederom geruchten de ronde, volgens welke de Ver. Staten voor nemens zouden zijn het Panama-kanaal voor alle verkeer te sluiten. Deze geruch ten zijn thans afkomstig van eenige Ame rikaansche maatschappijen, die bij den handel met Zuid-Amerika ten nauwste betrokken zijn. Het ministerie van bui tenlandsche zaken van Chili beeft echter verklaard, dat van deze geruchten offi cieel niets bekend is. Beschadigde Engelsche oorlogs bodem te Gibraltar In Gibraltar is, naar het D.N.B. meldt, een Engelsche torpedojager binnengeloo- pen, die bij een gevecht in de Middel landsche Zee zware schade aan den ge schutstoren heeft opgeloopen. Verschei dene stukken geschut zijn onbruikbaar gemaakt De gewonde leden der beman ning zijn naar het hospitaal van Gibral tar gebracht Het Opperbevel van de Duitsche Weermacht maakte gisteren be kend In het Oosten van de Middelland sche Zee heeft vandaag het lucht wapen in den strijd tegen de Brit sche marine bijzondere successen behaald. Door inslaande bommen zijn 4 Britsche kruisers en eenige torpedobootjagers tot zinken ge bracht, een slagschip en nog 2 tor pedoboot jagers werden zwaar be schadigd. Het D.N.B. meldt uit Washington tieke de vrijheid der zeeën” Naar aanleiding van den manne-dag heeft president Roosevelt den voorzitter van de federale scheepvaartoverheid edn schrijven gezonden, waarin hij een soort boodschap aan het volk van de Vereenig de Staten heeft opgenomen. Roosevelt verklaarde o.m.Het lot van Amerika is afhankelijk van de handelsvloot Zij is de beslissende factor voor het voortbe staan van de Vereenigde Staten, als vrije natie. Schepen, zeelieden en scheeps- bouwarbeiders hebben als belangrijkste taak van de kusten der Vereenigde Sta ten die krachten verre te houden, welke de oude wereld ten val hebben gebracht en die thans de nieuwe wereld bedrei gen. Steeds meer en nog snellere sche pen, met zeelieden uit de Vereenigde Naar aanleiding van de vijandige uit latingen van Engeland en Amerika aan het adres van Frankrijk, verklaren de Fransche avondbladen met nadruk, aldus meldt het D.N.B.. dat Frankrijk in zijn vrijheid van beslissing kan doen, wat het goed acht. Het blad „Les Nouveaux Temps’’ schrijft, dat de Engelschen se dert jaren gewend zijn de Franschen als hun slaven te beschouwen, zoodat zij zich heelemaal niet kunnen wennen aan de onafhankelijkheid van Frankrijk, be lichaamd in maarschalk Pétain en zijn medewerkers De vijandelijke daden van Londen en Washington, vooral wat betreft de in Amerika in beslag genomen Fransche schepen, kunnen door Frankrijk niet ge duld worden Het is nutteloos van Roo sevelt. van Vichy verklaringen te ver langen over de politiek der Fransche re geering. Duftschland en Frankrijk organi- seeren hun wederzijdsche betrekkingen naar hun goeddunken en hierin heeft nie mand zich te mengen. De Britsche minister van buitenland sche zaken heeft gisteren in het Lager huis over den politieken toestand gespro ken en. naar de Engelsche berichtendienst meldt, ten aanzien van Frankrijk o.m. ge zegd, dat wanneer de Fransche regeering een voor de Britsche oorlogvoering na- deelige handeling mocht ondernemen. En geland bij de uitvoering van zijn mili taire plannen geen onderscheid zal ma ken tusschen bezet en onbezet Fransch gebied. De Secretaris-Generaal departement van Landbouw scherij maakt bekend Tengevolge van het feit, dat er op de bonnen van de broodkaart tweemaal een rantsoen aardappelen en eenmaal een extra rantsoen brood is beschik baar gesteld, is het resteerende aantal bonnen niet toereikend meer om hier van, totdat de nieuwe broodkaart is uitgereikt, wekelijks een bonnummer aan te wijzen. In verband hiermede zal nu p twee weken een bonnummer van de brood kaart worden aangewezen, met dien verstande, dat op eiken bon in plaats van 100 gram brood of één rantsoen gebak, thans 200 gram brood of twee rantsoenen gebak verkrijgbaar zijn. Het brood- en gebakrantsoen blijft dus over een periode van twee weken on gewijzigd. Vanzelfsprekend geven deze laatste broodbonnen gedurende het tijdvak, dat er tarwebloem e.d. op mag worden gekocht, ook recht op een dub bele hoeveelheid van deze artikelen. Uit het voorgaande volgt, dat de brood- en gebakleveranciers de helft van het tot nu toe gebruikelijke aantal bonnen voor Drood of gebak in ontvangst die nen te nemen. De met „één rantsoen brood” ge merkte bonnen blijven recht geven op 100 gram brood. De bakkers en detaillisten dienen de bonnen, welke op een dubbel rantsoen brood, gebak of tarwebloem e.d. recht geven, op afzonderlijke opplakvellen te plakken. Betreffende de wijze van invullen der ontvangstbewijzen wende men zich b t de plaatselijke distributie- diensten. gisteren: Duitsche gevechtsvliegtuigen en Stulca’s hebben gisteren met groot succee Britsche zeestrijdkrachtcn in bet Oostelijke deel van de Middellandsche Zee aangevallen. Bommen van zwaar en het zwaarste ka liber troffen een slagschip. 6 kruisers en een torpedojager. Op 4 kruisers ontstond brand Eén vertoonde slagzij Aan deze aanvallen namen ook Italiaansche tor- pedovliegtuigen deel. In dezelfde omge ving werd een vijandelijke onderzeeër door een bom getroffen en een koopvaar der zwaar beschadigd. In Noord-Afrika voor Tobroek leven- dU!e ?edrJivi«heid van verkenningstroe pen. Bij Solloem schoten Duitsche jagers 5 van 6 aanvallende Britsche gevechts vliegtuigen neer Bij de poging van den vijand zich over, dag per vliegtuig naar het bezette gebied Mn f*J~naa|kurt te begeven, werden in een luchtgeveeht 6 Britsche jagers aeengeschoten. Afzonderlijke vijandelijke vliegtuigen nebben brisantbommen op Helgoland la ten vallen Er ontstond slechts schade in woonwijken De burgerbevolking had eenige verliezen aan dooden en gewon den Marine-artillerie schoot 2 der aan- vaDende Britsche vliegtuigen neer. Ove rigens is de vijand niet naar Duitsch ge bied gevlogen. Tusschen 18 en 2i Mei heeft de vijand in totaal 37 vliegtuigen verloren. Hiervan Werden er 22 door het luchtwapen en 3 d< r marine-artillerie neergeschoten, de rest op den grond vernield. In dezelfde periode zijn 11 eigen toestellen verloren gegaan. 1 1* A -

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 1