BAAGSCIIE COURANT HET PERSOONSBEWIJS Tunnelbouw te Rotterdam Zaterdag 24 Mei 1941. IN EN OM DEN HAAG BINNENLAND ■U v'W De jeugd gaat den boer op Nadere bepalingen VIERDE BLAD De man, die dacht, dat het zóó ook wei kon. Machtigingen tot aankoop van mate- goedkeuring Duitsche scholen in Nederland Wat is het doel van de „landbouwhulp’? Belangrijke Röntgenbestralings- proeven met tulpen Het bedingen van pachtprijzen van werken rialen en Uitsluitend naar tijd-ruimte Ontslaan van werknemers De tunnel in den sGravendijkwui onuei ut viatnenesserlaan te Rotterdam, een onderdeel van de tunnel traverse, nadert haar voltooiing. Een kijkje door de tunnel in afbouw fPolppoonj r- I No. 17884 m," voor OOM KOOS. Nederlandsche Akkerbouwcentrale Stad en land moeten elkaar beter leeren kennen 1 sacramenten inzegener». ven, met uitzondering veehouderijbédrijv gemaakt, worden den wederopbouw heden volgende week zullen aanvangen, worden uitgevoerd door een combinatie van drie aannemers Maatregelen ter voorkoming van misbruik bontbla/lgheid opgetreden. straling ook een bijzonder Bij beschikking van den secretaris-gene- raal van het departement van Landbouw en Visscherij is de Ned. Akkerbouwcen trale aangewezen als monopoliehoudster voor den invoer en den uitvoer van bie zen en de zaden van gras, klaver, lucerne, spurrie, voeder- en suikerbieten, spinazie, radijs, cichorei en gele en witte wortelen Achterstallige militievergoedingen voor Belgische militairen In verband met het uitkeeren der ach terstallige militievergoedingen worden de Belgische miliciens of hun verwanten ver zocht zich ten spoedigste te melden bij den Belgischen consul onder wiens jurisdictie zij ressorteeren Flatbouw te Rotterdam Naar een ontwerp van den architect J H van den Broek zullen te Rotterdam in het Blijdorp-kwartfer 74 flatwoningen ver rijzen in vier woonlagen met zes vrije De Staatscourant van gisteravond be vat een besluit van de secretarissen-gene- raal van de departementen van Landbouw en Visscherij en van Justitie, houdende nadere regelen betreffende de wijze van verpachting en de lasten van den pachter. Art. I: 1. In een pachtovereenkomst kan als pachtprijs slechts bedongen worden een uitsluitend naar tijdruimte bepaald en niet van den prijs van producten of van andere factoren afhankelijk gesteld be drag in Nederlandsch geld; met toestem ming van het pachtbureau kan evenwel in bijzondere gevallen de pachtprijs op andere wijze worden bepaald. Ieder be ding. in strijd met het vorenstaande, is nietig. 2. Is vóór de inwerkingtreding van dit besluit een pachtprijs op andere wijze be dongen, dan volgens het eerste lid geoor loofd is, zoo is de verpachter verplicht en de pachter bevoegd de pachtovereen komst binnen twee maanden na de in werkingtreding van dit besluit bij het pachtbureau in te zenden. 3. Het pachtbureau stelt den pachtprijs opnieuw vast met inachtneming van den in het eerste lid gestelden regel; het be rekent als pachtprijs den prijs, welke in 1939 voor gronden, welke in aard en lig ging met het gepachte overeenstemmen, als normaal worden beschouwd. De aldus vastgestelde pachtprijs treedt te rekenen van den dag van de inwerkingtreding van dit besluit in de plaats van den overeen gekomen pachtprijs. Het pachtbureau kan in bijzondere gevallen op het in dit lid be paalde, uitzonderingen toelaten. 4. Indien de verpachter niet binnen den gestelden termijn aan de in het tweede lid genoemde verplichting heeft voldaan, terwijl de pachter van zijn bevoegdheid tot inzending geen gebruik heeft gemaakt, zoo is de pachter, te rekenen van den dag der inwerkingtreding van dit besluit af, niet gehouden den pachtprijs te betalen, terwijl hij ook overigens tot geen enkele vergoeding gehouden is. Dit gevolg treedt niet in, als het niet- nakomen der verplichtingen te wijten is aan een omstandigheid, welke den ver pachter niet kan worden toegerekend en deze, nadat de omstandigheid heeft op gehouden te bestaan, onverwijld alsnog aan zijn verplichting voldoet. 5. Indien ingevolge het vierde lid geen pachtprijs is verschuldigd, kan de ver pachter het pachtbureau verzoeken een lagen pachtprijs vast te stellen. Te reke nen van den dag van vaststelling is deze door den pachter verschuldigd. De vast stelling geschiedt niet, dan nadat de pachter is gehoord, althans behoorlijk is opgeroepen. Art. II: 1. Nietig is ieder beding in een pachtovereenkomst, ingevolge hetwelk de lasten, die den verpachter door publiek rechtelijke lichamen zijn opgelegd, ge heel of ten deele ten laste van den pachter komen. 2. Een beding, als in het eerste lid bedoeld, 'gemaakt vóór de inwerkingtre ding van dit besluit, blijft van kracht ten beloope van ten hoogste de lasten, die ge durende het jaar 1940 wegens het ver pachte ten laste van den pachter zijn ge komen. Dit besluit is in werking getreden. De directeur-generaal van den arbeid heeft met ingang van 1 Juni 1941 aan leiders van industrie- en handelsbedrij- alsmede van landbouwbedrijven, van akkerbouw- en jven, vergunning ver leend tot het ontslaan van werknemers, die bij hen in tijdelijken dienst zijn, onder wie worden verstaan werknemers die op niet meer dan 110 dagen in de zes onmiddellijk aan den datum van het ontslag voorafgaande maanden bij hen werkzaam zijn geweest. Voorts is met ingang van genoemden datum vergunning verleend aan- leiders van landbouw-, industrie- en handelsbe drijven, om werknemers, die door of ten gevolge van hun bemiddeling een andere, ten minste gelijkwaardige dienstbetrekking kunnen verkrijgen, te ontslaan, onder voorwaarde, dat zij den ontslagene, indien de nieuwe dienstbe trekking eindigt op andere wijze dan door ontslag op verzoek van den werk nemer of door ontslag op grond van het bepaalde in artikel 1639 p. van het bur gerlijk wetboek, onmiddellijk op de oude arbeidsvoorwaarden herplaatsen, inge val het ontslag uit de nieuwe dienstbe trekking plaats vindt binnen drie maan den, of zoo het betreft werknemers met vier of meer jaren vrijwel onafge broken dienst binnen een aantal maanden, gelijk aan het aantal dienst jaren in de oude dienstbetrekking, na de aanvaaiMing der nieuwe dienstbe trekking. geleverde hout, slechts zal worden ver- henhuizen als kopafsïüiting Deze wo- strekt voorzoover de verkooper kan aan- njngen waarvoor de fundeeringswerkzaam- toonen, dat hij met den kooper is over- - - - eengekomen, dat de basisverkoopsprijs van het desbetreffende hout met 13 per standaard is verhoogd Aanmelding leerlingen en vacantieregeling De Pinkstervacantie voor alle Duitsche scholen in ons land is van 304 Juni, de zomervacantie van 11 Juli1 September. De aanmelding van nieuwe leerlingen voor de eerste klas der lagere scholen moet zooveel mogelijk geschieden tusschen 5 Juni en 10 Juli. Wat den leeftijd der aan te melden leerlingen betreft, diene, dat de tegenwoordige rtjksregcling ook voor de Duitsche scholen in Nederland geldt, die bepaalt, dat alle kinderen die in 1935 ge boren zijn, behoort n te worden ingeschre ven. Behalve het geboortebewijs is bij de aanmelding ook het bewijs van inenting vereischt. Voor de eerste klasse der Ober- schule vindt de aanmelding tusschen 30 Juni en W Juli plaats Duizenden jengeans en meisjes worden dezen zomer in de gelegenheid gesteld kosteloos eenigen tijd op het platteland te verblijven. In verband met de be langstelling der Nederlandsche jeugd hiervoor had een redacteur van de V.P.B. een onderhoud met den heer J. A. Knetsch, chef van de afdeeling arbeidsbemiddeling van het Rijks- arbeidsbureau. De heer Knetsch is spe ciaal belast met de organisatie van de „Landbouwhulp", zooals de officieele naam luidt. Ons streven de stadsjeugd eenigen tijd op het platteland te brengen, heeft voornamelijk een ideëel duel, verklaar de de heer Knetsch. Wij willen het con tact tusschen stad en land versterken. Er bestaat tusschen stad en land nog veel misverstand en wanbegrip. Door de jongens en meisjes uit de steden op het land te brengen, hopen wjj aan dezen toestand een einde te kunnen maken. De stedelingen zullen met het boerenleven kennis maken en het leeren waardeeren en de boeren zullen zien, dat de jongelui Uit de stad ook de han den uit de mouwen kunnen steken. Zoo zal tot wederzijdsch voordeel de onder linge waardeering toenemen. Gesterkt en met frisschen levenslust keeren dan na afloop van hun verblijf op het land de stadskinderen naar huls. Een tweede beweegreden van onze actie is de nood zakelijkheid in de komende oogstmaan den over voldoende arbeidskrachten in den landbouw te beschikken. Van hoe veel belang dit is voor de voedselvoor ziening behoef ik u niet nader uit te leggen. Doch dit tweede .doel is van minder belang dan het eerste, daar in den landbouw geen nijpend tekort aan arbeiders bestaat. maximumprijzen BUITENLANDSCH gezaagd naaldhout - In de Ned. Staatscourant van gisteren J8 afgekondigd de prijzcnbeschikking buitenlandsch gezaagd naaldhout no. 3. In dezebeschikking worden nieuwe maximumprijzen afgekondigd, voor bui tenlandsch gezaagd naaldhout; a, bij ver koop over boord; b bij verkoop uit de loods; c bij verkoop franco werk of op slagplaats van den verbruil-jr. In verband met het feit, dat de nieuwe maximumprijzen een verhooging van de tot dusverre geldende beteekemen, is in genoemde Staatscourant tevens een af- leveringsverbod afgekondigd voor buiten, tandsch gezaagd naaldhout, dat vóór - 23 Mei 1941 is verkocht, doch nog niet op dien datum is afgeleverd. Tevens is daar bij bepaald, dat vergunning tot aflevering van het reeds verkochte, doch nog niet af. Medewerking van alle zijden Hoe worden nu de geschikte jongelui en landbouwers gevonden? De geweste lijke arbeidsbureaux schrijven aan de in aanmerking komende jongens en meisjes. Hoofden van scholen, jeugdlei ders enz werken daarbij °P prettige wijze mede. Voor de geschikte landbou wers wordt door de groote landbouwor ganisaties en de burgemeesters der plattelandsgemeenten gezorgd. Natuur lijk passen wij een strenge selectie toe en wordt er voor zorggedragen, dat ieder in een omgeving komt, waar hij zich thuisvoelt. Het moet zoo zijn, dat zoowel de jeugdige helper, als de land bouwer tevreden over hun tijdelijken huisgenoot zjjn. Belangrijk is ook. dat beide partijen zich hun plichten duidelijk bewust zijn. De jongelui moeten beseffen, dat zij op het land nuttig werk moeten verrichten, dus flink aanpakken en de boer moet er van doordrongen zijn, dat hij geen ge schoolden landarbeider krijgt, maar een stedeling zonder ervaring. De minimum leeftijdsgrens voor de jongelui is op twaalf jaar gesteld, ter wijl deze zich voor minstens zes weken tijdsduur waarborgt met nog verbinden. Deze een grondige kennismaking met het platteland, welke bovendien nog ver diept wordt door allerlei lezingen en ex cursies. Deze worden georganiseerd door speciaal aangestelde jeugdleiders Hun taak omvat de algemeene zorg over de in hun streek werkzame land- bouwhelpers. Aanmeldingen stroomen binnen Is het u reeds bekend, hoeveel jon gens en meisjes in de komende zomer maanden naar buiten zullen trekken! De aanmeldingstermijn sluit 16 Juni, zoodat ik u nog geen definitieve cijfers kan geven. Maar de aanmeldingen komen in zoo grooten getale binnen, dat ik verwacht meer dan 2500 jongens en meisjes te kunnen uitzenden. Men moet in het oog houden, dat de organisatie nog in haar kinderschoenen staat. In de toekomst rekenen wij met tienduizenden. Binnenkort zal ik mij ook vla de micro foon tot de jeugd van Nederland rich ten. Van de verleden jaar, toen wij 500 helpers uitzonden, opgedane ervaringen, wordt nu een goed gebruik gemaakt. Allerlei moeilijkheden kunnen nu tevo ren onder het oog gezien worden. Tal- looze geestdriftige brieven ontving ik vorig jaar. zelfs waren er jongens, die, daar zij geen emplooi in de stad kon den vinden, voor goed den gezonden, geregelde™ arbeid op het land tot hun beroep kozen, maar dat zijn natuurlijk uitzonderingsgevallen. „De stadsjeugd naar het platteland", dat is onze leus. LANDDAG NED. HERVORMDE SCHIPPERS De Ned. Herv. Schippers'eugdkring Im manuel beeft op Hemelvaartsdag zijn tweeden landdag gehouden te Santpoort Na een kerkdienst in de Goc*e Herderkerk te IJmuiden-Oost waarin ds. F. D. Emans te Amsterdam, hulpprediker vanwege de algemeene synod* der Ned Herv. kerk onder de schippers, voorging, wandelden de bijkans tweehmtderd deelnemers naar Santpoort, waar in de middagvergadering ds Emaus een toespraar hield. De heer J. de Jong, >-teretaris van den schippersraad, sprak over „De rijpere schippersjeugd, met haar taak nu en in de toekomst” De schippers verrichten hun moeilijken arbeid, zoo zeide spr. o m. voor een zver sober bestaan en dit moet anders worden. Daarna wees spr. op den geestelijken ar- beid onder de schippers Omdat zij steeds zwervende zijn, waren de meesten van de kerk vervreemd en de kerk had geen con tact met ben. Men heeft hierop gewezen on daarna heeft de Synode der Ned Herv. Kerk een schippersraad ingesteld en ds. Emous ttg hulpprediker voor het werk onder de schippers benoemd Deze arbeid heeft grooten zegen afgeworpen, doch men wil ds. Emaus thans hebben als volwaar dig predikant, die ook de kan bedienen en huwelijken Een gemeente bij Amsterdam was here’!, zulk een predikant te beroepen, gesteli d door de classis Amsterdam, doch het pro vinciaal kerkbestuur van Noord-Holland, maakte bezwaar. Spr. wilde nu een tele gram of brief aan de Synode zenden, met vezioek ds. Emaus de volledige bevoegd heid van predikent te geven. Met grot te instemming hechtte de vergadering hier aan haar goedkeuring. De heer L. D, Petit te Amsterdam, secre taris der vereeniging. Oost en West, hield tenslotte een causerie over het eiland Balt toegelicht door vele lichtbeelden. De dag sluiting geschiedde door prof, dr M J. A de Vrijer te Utrecht. DE TTTNBOUWEXPORT NAAR DUÏTSCHAND De tuinbouwcampagne In ons land ia thans in vollen gang. Het nieuwe Tuin- bouw-exp'rtbureau te 's Gravenhage. zorgt in*samenwerking met de Duitsche autoriteiten voor een vlot verloop van den export der tuinbouwproducten. Mo menteel worden groote kwanta bloem kool en sla uit Nederland naar Groot- Duitschland geëxporteerd, terwijl ook reeds belangrijke hoeveelheden bospeen, tomaten en komkommers worden uitga- voerd. VERGADERING DER NEDERLANDSCHE S.S. Als eerste in de reeks vergaderingen, welke door de Ned. S.S. in den lande wordt georganiseerd, is gisteravond in het gebouw voor K. en W te Utrecht een openbare bijeenkomst belegd, waardoor vrij groote belangstelling bestond Onder de aanwezigen bevonden zich de hoofdcommissaris van politie, de heer D Schuitemaker met enkele van zijn hoofd inspecteurs en inspecteurs en den plaats vervangend leider van de Nederlandsche SS, voorman Wolffram. Als spreker trad op de heer van Etten. met het onderwerp: „Wat wil de Neder landsche SS". Da röntgentulpen van dr. W. E. da Mol In den hortus bulborum der „neversie” te Limmen en in tuinen aan de Hyacin tenlaan te Lisse zijn thans wel zeer laat in vergelijking met andere jaren de eerste „röntgentulpen” van dr. W E. de Mol tot bloei gekomen. Resultaat van jarenlange proefnemingen in het Rönt- genlaboratorium van prof. J. van Ebben horst Tengbergen, dat der N V „Philips” te Eindhoven en in de werkgelegenheid van dr. de Mol zelve. Te Limmen prijken de bekende tulpen van van der Neer, Ibis en Prosperity in haar nieuwe gedaante, of kleur. De eerste heeft den grilligen vorm van een parkiet verkregen, bij de tweede heeft het donker rose plaats gemaakt voor rose-wit in verschillende nuances. De derde heeft al een zeer merkwaardige verandering on dergaan. In het voorjaar van 1937 was het diep rose met wit dezer variëteit als het ware „ontmengd” De bloem was voor de eene helft zuiver wit geworden en voor de andere helft donker rood De bekende Amerikaansche erfelijk- heidsonderzoeker dr. L. F Randolph, van het agrarisch proefstation der Cornell universiteit, die toen in Nederland ver toefde. en de proeven van dr. de Mol kwam zien, toonde zeer veel belangstel ling voor deze bijzondere bloem. Zoowel de „witte" als de „roode helft” der plant heeft jonge bollen gevormd en deze op hun beurt fraaie rood gekleurde en zuiver wit gekleurde bloemen. In dit geval o.a. ziet dr. de Mol zooals hij ons mededeelde een goeden grond voor zijn „deelingshypothese”. Te Lisse zijn de in bloei gekomen rönt- genmutaties eveneens belangrijk. Parkiet Gemma heeft haar wit met rose verwiselsd voor rood met geel en voor rood. De oranje gekleurde generaal de Wet zien we in parkietvorm. Dikwijls is bontblatf gheid opgetreden, in velerlei schakeeringen. Gebleken is, dat de be- licht gaat werpen op het verschijnsel van het niet tot bloei komen. Zoo kon o.a bij de mendeltulp Krelage's Triumph herhaalde lijk door bestraling veroorzaakt worden, dat drievierde deel der bollen geen bloem tot ontwikkeling brengt Het tweede jaar handhaaft zich dit verschijnsel, het derde jaar echter niet meer Er is trouwens nog veel meer, dat tot een bezoek aan den hortus bulborum uit- noodigt (aanmelding bij den secretaris der Neversie, P. Boschman, te Uitgeest) Speciaal de tulpen der 17e eeuw Zooals bekend is door den dienst voor machtigingen tot aankoop (bonnen) af gegeven voor het betrekken van ver schillende schaarsch geworden materia len, welke bestemd zijn voor den bouw van werken, waarvoor de algemeen ge machtigde voor den wederopbouw zijn goedkeuring heeft verleend. Het komt echter veelvuldig voor, dat deze machtigingen slechts gedeeltelijk of in het geheel niet worden gebruikt voor het doel, waarvoor zij zijn bestemd of wel eerst vele maanden na uitreiking worden aangeboden. Teneinde hierin verandering te oren gen, zullen alle machtigingen, welke vóór 1 Januari 1941 zijn uitgereikt, op 26 Mei 1941 als vervallen worden be schouwd, zoodat op deze machtigingen geen materialen meer bij leveranciers kunnen worden betrokken. Wanneer men voor werken, goedgekeurd voor 1 Januari 1941, alsnog materialen heeft te betrekken, zal de principaal van het bouwwerk onder inlevering van de ver vallen machtigingen, via het gemeente bestuur (dienst van bouw en woning toezicht of de daarmede gelijk te stel len instantie), nieuwe machtigingen moeten aanvragen bij den dienst van den algemeen gemachtigde voor den wederopbouw. Deze aanvragen moeten worden vergezeld van een met redenen omkleed advies van bovengenoemd or gaan. Na ontvangst van deze aanvrage voor een nieuwe machtiging zal de dienst van den algemeen gemachtigde aan de hand van vorenbedoeld advies beslissen, of voor de uitreiking van een De overvloedige regen voor „onze” aardappels zooals de landbouwende-Ha- genaars dat tegenwoordig uitdrukken, is eindelijk losgekomen en vormde het al gemeene gesprek. Grappig hoe snel de aard van de conversatie kan veranderen, hoewel de weersgesteldheid van die con versatie altijd het hoofdbestanddeel blijft vormen. Intusschen was van den Hemel vaartsdag het tweede gedeelte nog droog en dus konden duizenden van dien vrijen dag profiteeren Dat heeft men dan ook gedaan De verkeerswegen waren overvol met fietsers en Wies en Jodocus keken zich de oogen uit naar zooveel nog goede banden. Degenen, die Donderdag uitgin gen, hebben kunnen genieten van de bos- schen, de boompartijen en de parken. Ze waren en zijn trouwens nog op z’n mooist. Ik vraag me zelfs af, waarom de tram- maatschappij er niet een kans in ziet om zoogenaamde voorjaarstours in de omge ving te maken. Een ritje door de mooie gedeelten van Wassenaar zou. mits men het propageerde, heel wat liefhebbers trekken en ik weet zeker, dat de deelne mers jeen spijt zouden hebben van zoo’n tochtje in eigen omgeving. Nu weet ik wel, dat de tram aan vaste banen gebon den is, en iedereen dus ook zonder een extra-aanmoediging van de maatschappij zoo’n tochtje kan maken of samenstellen, doch in de practijk komt men daar zoo spoedig niet toe. Als de reclame er wat de aandacht op vestigt, Wet het meer aan. De maatschappij moet dan echter gauw zijn met zoo’n plannetje, want an ders is het goede moment judst voorbij De persoonsbewijzen worden vlot afge- nomen en vlot afgegeven, zooals ik de vorige week reeds tot mijn genoegen kon eonstateeren. Met de foto’s gaat het nu ook beter. De fotografen weten nog meer precies wat er van hun producten ge- eischt wordt en dientengevolge is het aantal afgewezen candidaten dan ook sterk gedaald. Er behoeft dan ook geen twijfel aan te bestaan, dat men niet op tijd aan de beurt komt Overigens moet men er niet gering over denken wat het zeggen wil om een stad als den Haag geheel van deze bewijzen te voorzien. Voor de dames is het een strop, omdat ze nooit leer eens een jokkentje kunnen lanceeren over haar leeftijd. Of. zooals Jodocus het uitdrukte, er is een wapen gevonden tegen al de schoonheidsmid delen. Wij mannen behoeven er niet meer in te vliegen. Mijn waarde neef, die het huwelijk den laatsten tijd meer en meer In zijn gesprekken vlecht verdenk ik soms wel eens van zeer prozaïsche denk beelden over huwelijk en belasting Het vrijgezellenjuk, zooals hij het dan uit druk Is ook niet alles. Ónmogelijk is het dus niet dat hij te zijner tijd ook nog eens de statistiek van de gesloten huwelijken in 's-Gravenhage met één ver meerdert. Mocht dit het geval zijn, dan zou ik er mijn lezers niet onkundig van laten. Scheveningen heeft onlangs de plannen ontvouwd, welke het zich voorstelt dit seizoen te verwezenlijken Men moet de moeilijke tijdsomstandigheden in aan merking nemend, respect hebben voor de energie, welke er uit spreekt Die plan nen laten zich namelijk goed aanzien en het is te hopen, dat de propaganda voor onze badplaats in Nederland dat ook een? duidelijk onder de oogen brengt van onze landgenooten. die anders hun va- cantie in het buitenland plachten door te brengen En wie er naar Scheveningen komt zal er (mits het weer medewerkt en dat zal het ongetwijfeld) geen spijt ran hebben. Voor onze stad kan het «iteraail ook geen kwaad, indien Sche veningen flink bezet is. Wij varen er dan »ok wel bij. Uit dien hoofde is het ook goed gezien van ons tooneel om dit sei nen een zomerexploitatie te houden. Hoe- zooiets vroeger vaak mislukte uit gebrek aan belangstelling, zou nu een reeks van opwekkende vroolijke stukken hier een goede kans van slagen bieden. Maar dan moet men ook met wat goeds komen Daar zullen wij echter wel op mogen rekenen nieuwe machtiging aan den principaal van het werk voldoende termen aanwe zig zijn. Voorts zal in den vervolge op de uit te reiken machtigingen de geldigheids duur worden vermeld, terwijl deze machtigingen, na aankoop der voor den bouw benoodigde materialen onverwijld (in afwijking van een daarvoor vroeger geldenden maatregel) door den princi paal (opdrachtgever) van het werk moeten worden ingediend bij het ge meentebestuur (dienst van bouw- en woningtoezicht of de daarmede gelijk te stellen instantie) ter doorzending aan den algemeen gemachtigde. Niet gebruikte machtigingen moeten uiterljjk op den vervaldag door den principaal op dezelfde wijze worden in geleverd. Ook de goedkeuringen voor de uitvoe ring van bouwwerken zullen aan. een geldigheidsduur worden onderworpen. Deze geldigheidsduur is op 3 maanden gesteld. Indien binnen 3 maanden na den da tum van afgifte der goedkeuring niet met den bouw is begonnen, verliest deze goedkeuring haar geldigheid en zij moet dan onverwijld bij de meerge noemde instantie worden ingeleverd. De algemeen gemachtigde voor den wederopbouw heeft in een rondschrijven aan alle gemeentebesturen verzocht voortaan nauwkeurig te controleert,., of met de werken binnen den vastgestelden termijn van 3 maanden is begonnen (in werkelijken zin en of de aangevraagde hoeveelheden worden gebruikt voor het doel, waarvoor de machtigingen - zijn afgegeven. In gevallen, dat bouwwerken niet of niet tijdig worden uitgevoerd, of wel op een of andere wijze wordt afgeweken van de bestemming der toegewezen ma terialen, zal de algemeen gemachtigde hiervan ten spoedigste in kennis moeten worden gesteld, onder terugzending van de uitgereikte machtigingen. w ."wij

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 13