TOILET GARNITUREN VROUWENHÖËKJË I ice/L van FINANCIEEL BIOSCOPEN GEMENGD NIEUWS UIT DE OMSTREKEN De Avondschool PERSOONSBEWIJSFOTO'S MET GARANTIE 271 ct. „FOTO STUDIO" BOEKHORSTSTRAAT 12f 2e bl. Pag- 2 ZILVEREN ONDERWIJS EN KERK Een wilde tocht van Doctor Pluizer GORDEL J. ROUSSEL OravsnAag*. 21 Een wilde tocht Wat er allemaal uit een krantenbericht te halen valt ===-—ssss HASGSCHE COURANT ZaTerHag 24 Mel 19JT REICHSBANKNOTEN EN RENTEN- BANKSCHEINE De voorjaarsgroenten reclames. I J De DELFT iefstuk op vermeld stond. ’s-GPAVENZ ANDE een des Vrijdagsavonds NAALDWIJK De Zomerpostzegels RIJSWIJK BESTRIJDING VAN WANDGEDIERTE uit in VOORBURG N.V. 79 Sleutel op de les van J.l. Vrijdag. was de begrafenisplechtigheid 4 i' in blijkt te c h a u f- tot Dr. PLUIZER. HOI K HET Hf IK EUUIHAHSTK hUfK passagi sruisre Tienduizend galden boete voor te daar vleesch De eigenaar van een slagerij te Nij- Gevonden voorwerpen Rijswijk gevonden voorwerpen: KOERSEN NEDERLANDSCH CLEARINGINSTITUUT de jaarlijksche algemeene vergade- van aandeelhouders der N.V. Va- waar ver- ot juwliiie» V4H 1888 Alleen verkrijgbaor bij AmMm, Habbammtr. M Mijnheer, red Uw figuur en spaar vooral ook de gezondheid van Uw onderlijfs-organen door het dragen van een het gevolg en de vrouw verlaat hem. Toch wil zij het later weer goed maken met haar man, maar wordt bij aankomst in zijn huis op geheimzinnige wijze ver moord, De verdenking valt op den zanger, die dienzelfden avond plotseling verdwe nen is. De politie-commissaris brengt ech. ter op scherpzinnige wijze de oplossing van het drama. Vooraf het nieuws uit binnen, en bui tenland. klaringen dienen de ingezetenen zich te vervoegen bij het bureau van Gemeente werken, Heerenstraat 42, Rijswijk, tevens nadere inlichtingen worden strekt. Het uitgebreide voorprogramma bevat ,Kris i en VrM( frWf totnUiaf iabrackv» „Lat Op l/w bulklfn’ r*M^M*a***HHM*****H*M*l AMICITIA Het programma opent deze week met de gebruikelijke actualiteiten van Ufa, waarna een zeer geestige één- acter „Het nieuwste model”. Na de pauze het groote circusdrama „Dans des doods”, een uiterst spannende en boeiende rol- prijt, vervaardigd naar den roman van Heinrich Seiler „Manner müssen so sein” In deze film zit een niet te miskennen climax, welke eveneens uitmunt door voortreffelijk spel der hoofdrolvertolkers en door fraaie fotografie. De hoofdrollen in deze adembenemende circusgeschiede nis worden gespeld door Hertha Feiler, Hans Olden, Hans Söhnker en Paul Hor- biger. Onderlinge Levensverzekerfng-MiJ. „’s-Gravenhage” In de algemeene vergadering der On derlinge Levensverzekering-Maatschappij „’s-Gravenhage", gevestigd alhier, zijn tot commissarissen herkozen de heeren A. C. van Mourik Broekman en mr. dr. J. Don ner De'algemeene vergadering heeft het bestuur gemachtigd om de beschikbare winst ten bedrage van 500.000 te zijner tijd op een door het bestuur te bepalen tijdstip te verdeelen onder hen, die aan het einde van de vijfjarige periode 1936- 1940 volgens het reglement daar recht op hebben Mocht ten tijde van de volgende algemeene vergadering het bestuur van deze machtiging geen gebruik hebben ge maakt. dan kan de algemeene vergade ring een nieuwe beslissing nemen, even tueel aan dit bedrag een andere bestem ming geven. VADERLANDSCHE HYPOTHEEK» BANK FLORA. .Dakloozen” worden Watt half Watt als zij wegens huurschuld hun farm worden gezet. GÉÉN van onze foto's is afgekeurd. Meisje overreden en gedood Te Oldebroek is gistermiddag een doode- lijk ongeluk gebeurd. Het zesjarige doch tertje van den winkelier E. Visch bevond zich tegenover de ouderlijke woning aan de overzijde van de Dorpsstraat. Er stond daar een vrachtauto, waaraan iets haperde.- geparkeerd. Plotseling wilde het meisje den straatweg oversteken achter de auto langs. Op dat oogenblik naderde uit de richting Wezep een zware vrachtauto. Het liep tégen den wagen op en werd over reden. Een dokter kon slechts den dood constateeren. Welke woningen geen verklaring behoeven De verklaringen, waaruit blijkt, dat noch in de woning noch in het daarin eventueel aanwezige huisraad wandge dierte is aangetroffen, behoeven niet te worden overgelegd voor woningen gele gen in a. het gedeelte van de bebouwde kom der gemeente Rijswijk, omgrensd door het deel van de Broeksloot. liggende tusschen den Haagschen Vliet en den Haagweg; het deel van den Haagweg, liggende tusschen de Broeksloot en de Tulpstraat; het deel van de Tulpstraat, gelegen tusschen den Haagweg en de Dahliastraat, de Dahlia- straat, het Generaal v Geenplein; een lijn, denkbeeldig getrokken van de grens tus schen het Generaal van Geenplein en de Rozenstraat naar het bureau van Gemeen tewerken aan de Heerenstraat; het déél van de Heerenstraat, gelegen tusschen het bureau van Gemeentewerken en de Kerk- laan, een lijn getrokken door de as van het gedeelte van de Kerklaan, liggende tusschen de Heerenstraat en de Juliana- straat; het deel van de Julianastraat, ge legen tusschen de Kerklaan en de Smids- straat, de Smidsstraat, een lijn, getrokken door de as van het gedeelte van de Hee renstraat, liggende tusschen de Smidsstraat en den van Vredenburchweg; een lijn, ge trokken door de as van het gedeelte van den van Vredenburchweg, liggende tus schen de Heerenstraat en de R.K. kerk; een lijn, denkbeeldig getrokken van de R.K. kerk aan de van Vredenburchweg naar de toegangspoort tot de Algemeene Begraafplaats; een lijn, denkbeeldig ge trokken van de toegangspoort tot de Alge meene Begraafplaats naar de tramschut- brug over den Delftschen Vliet; het ge deelte van den Delftschen Vliet, gelegen tusschen de tramschutbrug en den Haag schen Vliet; het gedeelte van den Haag- len prijzen, welke belangrijk te hoog waren. Weliswaar had verdachte B. in Zijn winkeL een prijslijst, doch deze was niet opgehangen en zelfs niet, zooals dat is voorgeschreven, goedgekeurd door den burgemeester. De prijs, welke er b.v. voor biefstuk op vermeld stond, was 0.17 te hoog. Hetzelfde gold voor ribstuk en vele andere artikelen. Gedu rende vele maanden verkocht hij vleesch voor deze prijzen. Bij een con trole, die door de politie te Nijmegen werd ingesteld, kwam deze handelwijze aan het licht en B. moest zich voor den inspecteur voor de prijsbeheersching verantwoorden. Hij erkende te hooge prijzen te hebben berekend. De groote extrawinst, welke verdachte maakte, en den omvang van zijn bedrijf in aan merking genomen, werd hij tot boete van 10.000 veroordeeld. PASSAGE: Door de prolongatie van ,Het dolende hart” wordt geaccentueerd, dat deze uitstekende film de belangstelling ondervindt waarop ze aanspraak kan ma. ken. Het motief: de strijd van een jonge vrouw tusschen haar hartstochtelijke liet de van den eersten, doch onwaardigen man en een kalm geluk aan de zijde van een tweeden man, wordt op boeiende soms ontroerende wijze uitgebeeld door Anneliese Uhlig in wie Tobis een natuur, lijk talent van zuiver water bezit Al brecht Schoenhals en Gustav Diessl spe len op overtuigende wijze de mannelijke hoofdrollen, waardoor, mede door de knappe regie, een mooi, gaaf filmwerk tot stand kwam met momenten van waar achtige schoonheid. Het voorprogramma is als altijd van goede kwaliteit. Dr. Pluizer is geen puzzelaar, d.w.z. hij houdt er wel van, maar zijn drukke bezigheden op cerebraal ter rein veroorloven hem niet zijn (toch al teer) brein ook nog te vermoeien met het oplossen van puzzles. Het gevolg daarvan is, dat, wanneer hem een puzzle onder ogen wordt gebracht, hij meestal niet tot een resultaat komt. Hij piekert en prak- kizeert dan. maar mist de handigheid, die den geroutineerden puzzelaars steeds tot het doel voert. Enfin, op die alzijdige hersengym- nasten doet hij dan vanavond een be roep voor het oplossen van onder staand probleem. Het is een vreemd probleem, maar misschien weten de lezers van deze rubriek raad. Hier volgt het merkwaardigs. BEGRAFENIS PROFESSOR DR. L. S. ORNSTEIN Onder zeer groote belangstelling is gis termiddag op de begraafplaats aan de Ja- gerskade aldaar teraardebesteld ’t stoffe lijke overschot van prof. dr. L. S. Ornstein, oud-hoogleeraar-directeur van het phy- sisch laboratorium der Rijksuniversiteit te Utrecht. Leden van het curatorium van den academischen senaat, vele noog- leeraren, vertegenwoordigers van studen tencorporaties, vele studenten en andere belangstellenden waren aanwezig. Op verzoek van de familie sprak alleen de heer J. van Gelderen, die den levens loop van den overledene schetste en wees op zijn verdiensten voor de geheele we reld. Hierna teneinde. Donderdagavond a.s, zal voor den R.K. Vrouwenbond afd. Voorburg in het Forum-theater optreden Het Gezellen- tooneel met een blijspel „Z. B. B. H H (Zijn bezigheden buitenshuis hebbende)), door Archibald Haafs. OLYMPIA brengt deze week een reprise van „Mijn vrouw mag het niet weten” Een film vol dwaze en groteske misver standen, welke ons in het leven van „Poesje,” haar man en diens directeur op Bij het bezien van bovenstaande groen ten. en vruchtenlijst blijkt, dat de ko mende maanden volop keuze bieden uit verschillende groenten en vruchten, weersomstandigheden (ko.ude, weinig re gen) zijn wel oorzaak, dat de groei wordt geremd en de groenten even later op de markt verschijnen dan is aangegeven. Voor zoover de geldelijke omstandighe- den het toelaten is het uit voedingsoog- punt gewenscht volop van de groenten ge. bruik te maken. Men moet zooveel moge lijk in deze tijden die voedingsmiddelen kiezen, welke een voldoende hoeveelheid „beschermende stoffen” leveren. Van belang zijn o.a. de zouten, die ieder hun bijzondere rol in het lichaam te ver. vullen hebben, en in ruime hoeveelheden in groente worden aangetroffen. Ook de vitaminen komen er in ruime mate in voor, evenals in de vruchten. Met behulp van deze lijst kan men na gaan, welke groenten een bepaalde maand in voldoende mate oplevert, waardoor de keuze vergemakkelijkt kan worden. We gens haar beschermende stoffen is het dagelijks nuttigen van groente noodzake lijk. Koersen voor stortingen op 24 Mei 1941 tegen verplichtingen luidende in: Belga s 30, 1432; Zwitsersche francs 43,56; Fran. sche francs 3,768; Lires 9,87; Deensche kronen 36,37; Noorsche kronen 42.82; Zweedsche kronen 44,85Tsjechische kro nen (oude schulden) 6,42; Dinar (oude schulden) 3,43; Dinar (nieuwe schulden) 4,23; Turksche ponden 1,45$Lewa 2 30; Pengoe (oude schulden) 36,519Pengoe (nieuwe schulden) 45,89; Zloty (oude schulden) 35,Zloty (nieuwe schuldeis) 37,68; Lei 1,28. ODEON. In dit theater draait deze week een film van groot formaat: „De post meester”. De film speelt in het oude, tsaristische Rusland, waar nog heel een volk zich buigt voor de enkele duizenden adellijken. Hein rich Georg 'vertolkt de rol van postmeester. Groot in zijn ruwheid en klein in zijn liefde tot zijn schoone dochter, die als w de geliefde van ?en ritmeester naar Pe- 'megen berekende voor bijna* alle artiké- tersburg trekt. De vader gelooft echter als jonge, gelukkige bruid. Door allerlei praatjes uit zijn evenwicht gebracht gaat hij zijn dochter bezoeken. Dan volgt het hoogtepunt: het gefantaseerde huwelijk Tot een uitbarsting komt het niet. De vader keert huiswaarts, gerustgesteld, de dochter blijft gebroken, beroofd van al haar illusies, achter. Ongeoorloofde prijzen voor groentenconserven P B. E., directeur van een comestibles- handel te Amsterdam berekende voor bus- sen spercieboonen en doperwten, te hooge prijzen. Dit kwam de politie te Alkmaar ter oore, die proces-verbaal opmaakte De inspecteur voor de prijsbeheersching te Amsterdam stelde een vervolging in en veroordeelde verdachte tot een boete van 500 terwijl hij ongeveer 200 in beslag ge nomen bussen conserven verbeurd ver klaarde. Vereeniging voor Heemschut. Dezer plagen is het bestuur der vereeni ging voor Heemschut te Rijswijk, in tegen woordigheid van den burgemeester, eere- voorzitter, onder leiding van den voorzit ter dr. L. A. Rademaker bijeengekomen. In deze vergadering zijn de plannen be sproken, welke de vereeniging zich voor stelt te verwezenlijken. Het ligt in de be doeling dezen zomer een tentoonstelling te houden van werken van Rijswijksche kun stenaars. De plantengroei in Rijswijk munt uit door bijzonderheid en verscheidenheid. In verband hiermede staat nadere kennisma king met de Rijswijksche flora op het pro gramma. Plannen voor excursies zijn reeds in voorbereiding. Tevens is het denk beeld gerijpt lezingen en voordrachten uit te schrijven over de geschiedenis van Rijswijk. Het bestuurslid jhr. mr. L. M. L. von Fisenne, zal binnenkort een voordracht houden over de geschiedenis van Huize „Den Burch”, het landgoed aan den van Vredenburchweg. REX: Deze week draait in dit theater een spannende film „Moord in de Villa Harden” getiteld, met Walther «Rilla, Gina Falckenberg en Louis Graveure in dc hoofdrollen Een beroemd zanger be merkt. dat zijn vrouw hem ontrouw is. ‘Verschillende heftige scènes zijn hiervan In ring derlandsche Hypotheekbank is de balans en de winst- en verliesrekening over het jaar 1940 goedgekeurd. Mr. dr. W. A. J. M. Fick en mr. J. Elshout, advocaat en procureur te Rotterdam, werden als com missarissen herkozen. Over 1940 wordt geen dividend uitgekeerd. Evenmin vindt over het afgeloopen jaar op de oprich- tersbewijzen een uitkeering plaats. DIVIDENDEN Alg. Credietbank nihil (onv.). Centrale Hyp.bank (A’dam) 4 pCt, over het verplicht gestorte kap. Lijm- en Gelatinefabr. Delft 4 pCt. (onv.) Holl. Constructiewerkplaatsen (Leiden) voorgest. totaal 25 pCt. Java Caoutchouc Comp. interim-div. pCt Katoenmij, v.h. Gebrs. Scholten en Co. (Almelo) div.bew, 33 der gew. aand, 60 ”per aand. en 30 per onderaand., betb. Rotterd. Bankver., A’dam en Almelo en ten kant, der venn. Machine- en Motorenfabr. v.h. Branden- burgh, v. Rheenen en Voorwalt, (A’dam) div.bew 10, ƒ25 per aand., betb. ten kant, der venn. div.bew. 9 is vervallen. Nederl. Staalfabr. v.h. J. M. de Muinck Keizer (Utrecht) div bew. 10 der pref, aand 10 pCt.. zijnde 100, div.bew. 10 der gew aand. 1Ó pCt., zijnde ƒ40, betb. Ned. Handel Mij. en Twentsche Bank, Haag Philips’ Gloeilampenfabr. (Eindhoven) div bew. 44, 6 pCt. op de gew. aand. en 6 pCt op de 6 pCt. cum. pref. aand. 1939-1940 ƒ40, betb. Rotterd. Bankvereen., Haag. Gem Bez. v. Aand'. Philips’ Gloeilam penfabr. (Eindhoven) div.bew. 44, 6 pCt. op de gew. aand., en 6 pCt. op de 6 pCt. cum pref, aand., betb. Rotterd. Bankver Haag. Frank Rijsdijk’s Industrieele Ondern. (Hendrik Ido Ambacht) slotdiv. 15 pCt. totaal 30 pCt. Onderl. Levensverz. Mij. Tot Nut en Voordeel (R’dam) nihil. Ver. Ned. Rubberfabr. (Heveadorp) div.bew. 16 der afgestempelde aand 10 pCt., zijnde 60 per aand. van 600, slot div. 1940, betb. Rotterd. Bankver., Haag. het kantoor doet kennen. De dolle ver wikkelingen volgen elkaar in tempo op, alles dreigt in een hopelooze verwarring verstrikt te raken, maar tenslotte eindigt alles in een happy end Aan deze film gaat nieuws vooraf van Profilti en Ufa en een komisch filmpje „Aan het verkeerde adres". Nagy is het huiselijke vrouwtje, die, om haar man jaloersch te maken, een vam- piers-rol gaat spelen, ook al niet van gan- scher harte. Een vroolijke, gezellige film Het rlaatselijke comité van „Evangelie en Volk” te Delft houdt Woensdagavond a.s. een vergadering in „Ons Gebouw". Als sprekers zullen op treden dr. W. Th. Boissevain van Leiden en ds J. G. van Dingstee te Pijnacker. Donderdag a.s. zal de heer J Burghoorn te Delft, werkmeester bij de Delftsche Aardewerkfabriek „De Por- celeyne Fles”, den dag herdenken, waar op hij vóór 25 jaren bij genoemde onder neming in dienst trad. De Staatscourant van gisteravond bevat een besluit van de secretarissen-generaal van de departementen van Financiën en Justitie betreffende de ingevolge het be sluit van den opperbevelhebber van land en zeemacht van 24 Mei 1940 ingeleverde „Reichsbanknoten”. Artikel 1. 1. De ingevolge het besluit Van den opperbevelhebber van land- en zeemacht van 25 Mei 1940 (Nederlandsche Staatscourant van 27 Mei 1940, no. 100), ingeleverde „Reichsbanknoten”, zoomede „rentebankscheine” in coupures van 10 rentenmarkt of meer, zullen door de Ne derlandsche Bank N.V aan de rechtheb benden worden afgerekend tegen den koers van rijksmark, resp. rentenmarkt 100 is ƒ75.36. 2. Voor zoover de inlevering ingevolge het in het vorige lid genoemde besluit niet rechtstreeks bij de Nederlandsche Bank N.V. heeft plaats gehad, geschiedt de af rekening door tusschenkomst van de in dat besluit vermelde banken of bankiers. 3. De in het vorige lid bedoelde banken en bankiers kunnen aan degenen, die bij hen „Reichsbanknoten” zoomede „Renten- bankscheine” in coupures van 10 renten mark of meer ingeleverd hebben, een pro visie in rekening brengen van één per mille, met een minimum van. 0.25 per post, De Nederlandsche Bank N.V. kan voor „Reichsbanknoten” en „Rentenbank- scheine” als voormeld, die bij haar zijn ingeleverd, door anderen dan banken en bankiers, dezelfde provisie in rekening brengen. Artikel 2 1. Een afrekening als in het vorige lid bedoeld, zal slechts plaats vin- dèn, indien de rechthebbende binnen zes maanden na de inwerkingtreding van dit besluit den wensch deartoe aan de bank of bankier, waarbij de „Reichsbanknoten’’ of „Rentenbankscheine” zijn ingeleverd, te kennen geeft. 2. Ingeval de „Reichsbanknoten” of „Rentenbankscheine” zonder vermelding van naam en adres zijn ingeleverd, zal de gene, die de afrekening verzoekt, ten ge- noege van de Nederlandsche Bank N.V. van zijn recht moeten doen blijken. Artikel 3. Van „Reichsbanknoten” en „rentenbankscheine”, waarvan niet binnen den in artikel 2 genoemden termijn de af rekening is verzocht, dan wel ten aanzien waarvan degene, die tijdig het verzoek heeft gedaan, niet ten genoegen van de Nederlandsche Bank N.V. van zijn recht heeft doen blijken, gaat de eigendom van rechtswege over aan den staat. Artikel 4. Dit besluit treedt op den der den dag na dien zijner afkondiging in de Nederlandsche Staatscourant iri werking. actualiteiten, een documentaire t,l Kras door Nederland”, een sportfilm een Russische musical. Het Voorlichtingsbureau van den Voe dingsraad deelt mede: In Mei komen de volgende voorjaars groenten: sla, spinazie, komkommers.' worteltjes, rhabarber, postelein, raapste len, selderij, kervel, radijs en tuinkers. In Juni: komkommer, tomaat, sla, wor. teltjes, bloemkool, andijvie, doperwten, postelein, tuinboonen, spinazie, peulen, rhabarber, spitskool, selderij, peterselie, kervel, radijs en tuinkers. In deze maand zijn voorts de aard beien, kruisbessen en kersen rijp. ROXY: Na een interessant voorprogram ma wordt reeds vóór de pauze aangevan gen met de vertooning van de hoofdfilm „Onder gele vlag”, met als voornaamste spelers Hans Albers. Olga Tschechowa en Dorothea Wieck. Met zijn fabelachtige vitaliteit en zijn bravoure weet Hans Al bers steeds weer een talrijk publiek te trekken. Ook in deze film krijgt hij ruim schoots gelegenheid zijn levenslust bot te vieren. Door zijn vastberaden optreden en zijn buitengewonen moed redt hij zich zelf en anderen uit de onmogelijkste situaties en verovert zoo terloops enkele vrouwenharten. Een vlotte film, welke de aandacht ge spannen houdt van het begin tot 't einde. SEINPOSTIn dit theater draait deze week „Hoera, er is een stamhouder”. Het Is een vlotte, vroolijke filmcomedie, welke speelt aan het hof van een of an deren Duitschen markgraaf in den prui kentijd. Het is vooral ook Theo Lingen, die hier een kostelijke rol speelt als zedelijkheidscommissaris. Het is zijn taak voor de openbare zedelijkheid te waken. De geschiedenis met al haar dolle situaties hier te beschrijven, is ondoen lijk. Men ga de film zélf zien. De vrou welijke hoofdrol wordt vertolkt door Kathe Gold. Vooraf gaan uitgebreide binnenlandsche en buitenl'andsche journaals van Tobls en Ufa. STUDIO brengt deze week een reprise van de film „Zonsopgang”, met Frits van Dongen, Kristina Söderbaum en Anna Dammann als hoofdpersonen. Het is een ontroerend verhaal, dat voor de oogen van den toeschouwer wordt ontrold. Het gegeven speelt zich af in een Noord- Duitsch visschersdorp en is de weergave van een huwelijksdrama, dat tenslotte blij eindigt in den ‘zonsopgang van een her nieuwd geluk, na bange dagen en een wonderbaarlijke redding van de vrouw. Het voorprogramma bestaat uit Hol- landsch nieuws van Profilti met de be langrijkste gebeurtenissen uit eigen land en een aardige leerzame film ..Dansen moet men leeren”. TH ALIA: Manege” is een door Carmine Galione geregisseerde circusfilm, welke ons verhaalt hoe twee broers, aan de tra. peze een twee-eenheid, in werkelijkheid tegenover elkaar staan. Het was een vrouw, die hen scheidde, doch na vijf taar is het wederom een vrouw door wie zij weer worden vereenigd. Een knappe film met Attila Hörbiger en Albert Mat terstock in de hoofdrollen. In het voorprogramma twee documen taires, ,,Castel St. Angelo” en „Piere ment”, de knappe film van Amsterdam- schen volksaard door Teunissen vervaar digd, zoomede een klucht „Tusschen 12 en 1”. Burgerlijke Stand Rijswijk. Getrouwd: H. F. Uben en E. P. M. ’t Hart. - B. F. P. Wijsman en M. J. M. Alsemgeest. - G. J. Roelofs- waard en M. van der Vaart. - HL. Steman en A. A. Vermolen. - D. Verheij en J. M. Klein Meuleman. Bevallen: J. G. G. Kroemer geb; van der Veen, z. - J. F. J. van der Sman geb Nijenhuis, z. - A. Kerkhof geb. van Rijs wijk, d. - H. de Vries geb. van Vugt, z. G. van Es geb. van den Akker, z. C Groen geb. van der Ham, d - H. V. de Bruijn geb. van Hattem, 2 zonen. Ondertrouwd: G. Carrière en H. W. Seckel. - C. Lak en W. J. van Dijk. Overleden: W. F. van Wijk, man van J. A. Marijt, 61 j. - P. Versteeg, ongeh., 64 jaar. CITY. Men loopt gevaar pijn in de kaken te krijgen van het lachen om den humor in de Terra-film „Mirandolina”, waarin de charmante Olga Tschechowa, Attila Hörbiger en Josef Eichheim op zulk een voortreffelijke wijze de hoofd rollen vertolken. Het is een romantisch verhaal van een jonge, knappe, maar hautaine en zeer zelfbewuste herber gierster, op wie het „manusje van alles” van een reizende bioscoop verliefd wordt Er is heel wat list voor noodig om de vrouw in de netten der liefde te ver strikken, maar met behulp van een drankzuchtigen zwerver, die een hoofd prijs in de loterij heeft gewonnen, lukt het toch Het is een ware operette. Het voorprogramma brengt nieuws en een prachtige film uit de bergen. CORSO: ,,Was ik maar nooit getrouwd” is een koddige historie van vermeende huwelijksontrouw waarbij ieder zich tranen lacht Het is ondoenlijk het gecompllceer. de verhaal in het kort na te vertellen, maar men kan zich voorstellen wat Paul Kemp van een rol maakt, waarin hij als .verleider tegen wil en dank” drie dames in zijn huis moet verstoppen. Kathe von Met lucifers gespeeld Gistermiddag is, vermoedelijk doordat kinderen met lucifers speelden, brand uitgebroken in de dubbele behuizing van de families W. Rutgers en J. Kroese te Paterswolde. In korten tijd stond de eer ste woning in lichterlaaie, zoodat van den inboedel niets kon worden gered. De brandweer bestreed het vuur met vier stralen. Dank zij dit krachtige ingrijpen kon de woning van de familie Kroese, die inmiddels veel waterschade had opgeloo- pen, behouden blijven. De woning van den heer Rutgers echter is nagenoeg ge heel uitgebrand De schade aan de eerste woning wordt door verzekering gedekt De heer Kroese echter was niet verze kerd. Te Rijswijk gevonden voorwerpen: zweep, politiebureau; huissleutel, politie bureau; geleidebiljet voor vervoer van suiker, politiebureau; 2 zilverbonnen van ƒ2.50, Dahliastraat 16; huissleutel, politie bureau; 4 stukken touw, Rembrandtkade 71; hondenhalsband met penning, Gouver- neurlaan 126, Den Haag; elf sleuteltjes aan een ring, politiebureau; broche met zilve ren rand en steentjes in het midden, poli tiebureau; haarkam in blauw étui, politie bureau: bruine portemonnaie met ritsslui ting, Pasteurstraat 153; donker blauwe heerenhandschoen, Marktstraat 16 Den Haag; een paar dames glacé handschoe nen, politiebureau; zilverbon van 2.50, Thierenskade 18; een zilverbon van 1, Leliestraat 6. Uit een voetbaltent aan den van Vredenburchweg te Rijskijk, is eenig materiaal, waaronder twee voetballen ont vreemd. Ten nadeelevan mej. v. d P. te Rijswijk, werd haar rijwiel, staande op het voorplein van de R.K. Kerk medege nomen, terwijl B. v. K. te Rijswijk, zijn rijwiel, dat op den Haagweg stond, ver miste. Er heeft zich te Naaldwijk een comité gevormd voor den verkoop der zomer postzegels 1941, bestaande uit de heeren J. F. Bouvier de Fouw, P. J. Hoogendam, P. L. de Hoogh en D. W. Wijsman. De verkoop der zomerpostzegels begint 29 Mei a.s. en eindigt 30 September a.s. REMBRANDTEr zal weer hard ge lachen worden deze week, „Malle ge vallen” geeft hiervoor ten volle gelegen heid. De dwaaste situaties, waarin onze raskomick Johan Kaart een levendig aan deel heeft, zijn schering en inslag, terwijl enkel’ bekende liedjes het populaire aan zien van deze revue-film aanzienlijk ver- hoogen. De rolbezetting bestaat uit een keur van Hollandsche artisten. In het voorprogram treedt de conferen cier Arnp Klein met enormen bijval op. Zijn kwinkslagen gaan erin als koek, maar het is vooral zijn liedje over „Kaas koppen”, een „ode” aan ons stoere volks karakter, dat het publiek in geestdrift brengt. Grafzerken te Lemmer blootgelegd Bij de restauratiewerkzaamheden in de Ned. Hervormde kerk te Lemmer zijn zeven grafzerken blootgelegd, waarvan vier toebehooren aan leden van de vroe ger ter plaatse zeer bekende geslachten als Stapert en Witteveen. De zerken da- teeren uit het laatst der 18e eeuw en het begin der 19e eeuw. Die der familie Sta pert vertoonen een familiewapen. Leden van het geslacht Stapert hadden in de 17e en 18e eeuw in de Lemmer een groote scheepstimmerwerf, waar schepen voor de Oostzeevaart werden gebouwd. 1. De ene club heette Heracles en de andere P.S.V. 2. Heracles komt uit Almelo. P.S.V Eindhoven. 3. De wedstrijd vond plaats in Eindhoven; immers, er staat, dat de Almeloërs een „uitwed strijd” speelden. 4. P.S.V. speelde dus op eigen terrein. 5. P.S.V. wist in dit geval het voordeel van „eigen terrein” niet te benutten, want ze ver- kren met 51. 6.. De gastheren waren de P.S. V.’ers. 7. Van Run maakt deel uit van de Eindhovense verdediging, dus behoort hij tot de gast heren. 8. 4 punten. EXAMENS Universiteit te Leiden. Op proefschrift, getiteld „Heimwee, een pathopsychologisch onderzoek”, tot doc tor in de geneeskunde de heer J. Lindner, geb. te Amsterdam en wonende te Leiden. Doet. ex. rechtswetenschap de heer G. M. van Exter, H. S. Catz en M. E. van Nievelt; cand. ex. wis- en natuurkunde F de heer D. v. d. Vennen (verbetering). Universiteit te Utrecht Op proefschrift, getiteld: „Proefonder vindelijk onderzoek naar het voorkomen van iptegratie-typen bij gezonde en tuber culeuze kinderen”, bevorderd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte, de heer H. IJ. Groenewegen, geb te Utrecht. Ned. Econ. Hoogeschool. Cand. ex. economische wetenschappen de heeren: J. R. Nieuwenhuis, A. W. Vriend en Ttjioe Sien Kiong; doet. ex. id. de heeren J. van Spiegelenberg en G- Monkhorst. Mach in isten-ex amen s. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het voorloopige diploma de heeren: Th. Buk man. Rotterdam, P. Brinkman, Rotterdam, J. F, Burger, Amsterdam, H. F. Sachs, Amsterdam en M. A. Munter, Middelburg. Geref Gemeenten. Beroepen te Lisse ds. A. de Blois te Gouda, De vereeniging „Huiszorg” te ’s-Gravenzande zal Vrijdag 30 Mei a.s. haar jaarvergadering houden in het wijk- gebouw van het Groene Kruis. In het vervolg zal het spreekuur van deze ver eeniging zijn des Vrijdagsavonds van 88.30 uur. APOLLO: In het programma van deze week draait als hoofdfilm ,,Een stem uit den aether”, een actueel gegeven, opge bouwd rondom de beroemd geworden radio-wenschconcerten voor de Duitsche Weermacht. Naast de ontspanningswaarde als gevolg van een boeiend romantisch gegeven twee piloten, die schouder aan schouder aan heit front strijden zonder te weten dat zij hetzelfde meisje als vrouw gekozen hebben treedt in deze film vooral op den voorgrond de sterke band, welke deze concerten vormen tusschen ’t front en het vaderland. De hoofdrollen vervullen o.a,: Ilse Werner, Carl Raddatz en Ida Wüst. Het voorprogramma bevat nieuws en een instructief filmpje over de vervaar diging van licht metaal. ASTA: ,De kuische geliefde” is een vlot te en charmante flm, rijk aan handeling, met een boeiende liefdesgeschiedenis en met goed spel, dat in de boeiende hande ling mede de aandacht blijft vasthouden Het is een onderhoudende film die mex met haar groote spel en met haar komi sche intermezzo’s ook, hoogelijk zal kun nen waardeeren. De hoofdrollen hierin spelen Willy Fritsch en Maria Landrock en voorts Camilla Horn en Carl Kuhl mann, Speciaal in deze vier hoofdrollen geeft deze film uitmuntende vertolkingen te zien. Van deze vier artisten is Maria Landrock een nieuw gezicht Dit is eerst haar tweede film. Deze talentvolle jonge kracht weet door haar spel zeer te boeien en zij vindt een knap tegenspeler in Willy Fritsch, in deze door Victor Tourjanski knap geregisseerdefilm. CAPITOL: Het programma van deze week staat in het teeken van den lach. De dol komische rolprent „Discretie verzekerd” maakt er een onderdeel van uit. Oer- geestige scènes volgen onafgebroken el kaar op, zoodat de lachspieren danig op de proef worden gesteld. Klinkende na men als Ida Wüst, Theo Lingen, Paul Henckels Ralph Arthur Robertson en Fita Benkhoff zorgen voor veel amuse ment en een onderhoudend product. Ten tooneele treedt op Guus Brox, de reeds in geheel Nederland bekende ko miek en muzikaal genie Eenige staaltjes van virtuositeit brengt hij o.a. ten beste op zijn mondharmonica, trompet, saxo foon, accordeon en xylophoon. CASINO. „Geheimen van het Oerwoud’1 is een expeditiefilm, die ons door de oerwouden van Indo-China voert. Naast sensationeele gevechten van roofdieren heeft de film ook de ontroerende pracht van de jungle weten vast te leg gen. Als tweede film ging „Ieder beeft voor mijn commando” met Adèle San drock als de regiseerende grootmoeder, die hardnekkig vasthoudt aan haar op vattingen van tooneelspel. Haar klein zoon weet na veel moeite een eigen modern werk ten tooneele te brengen. Een film waarom braaf gelachen is. CENTRUM „Geheime zender L B 17” is te rijk, te vol afwisseling, om het in het kort juist weer te geven. Om er ech ter iets van te zeggen, het volgendeIn een land zijn revolutionnairen aan het samenspannen en beramen een aanslag en omwenteling. Een officier (Willy Bir- gel) werkt samen met den hoofdcommis saris van politie (Otto Wernicke) om alles te ontdekkeneen geheime zender, wapenopslagplaatsen en natuurlijk den leider Lenski. Wie deze Lenski Is, dat blijft tot het laatste moment verzwegen. W<_ kunnen alleen verklappen, dat het slot zeer vjrrassei.d is. Vooraf journaals en een interessante film „Hallohier luchthaven Schip- hoj”. CINEAC. Het buitenlandsche nieuws is zeer uitgebreid en toont spannende op namen van den oorlog in Afrika en op den Balkan. Vooral de gevechten in de woestijn (aanvallen van Duitsche vlieg tuigen op Engelsche pantserwagens) zijn merkwaardig en goed cpgenomen. Ook uit Nederland zijn er opnamen te kust en te keur, o.a. van de honden-tentoon- stelling te Delft. De hoofdschotel van het programma vormt echter het tweede ge deelte van de prachtige film over Noor wegen „Symphonie van het Noorden”. In dit deel opnamen van Lapland met de eindelooze kudden rendieren, kijkjes op bet vogelleven aan de rotsige kusten en overweldigende beelden van het vis- scherij-bedrijfer zijn gedeelten in deze film van waarlijk grootsche allure. Een bezoek aan Cineac is deze week zeker aan te raden. schen Vliet, liggende tusschen den Delft schen Vliet en de Broeksloot; b. welke een huurwaarde hebben van ƒ400 of meer per jaar. Voor het verkrijgen van bedoelde ver en uit In een reeks van kostelijke avonturen vinden wij hem terug als Landloupers, ja zelfs als vrou- wenroovers Allervermakelijkst zijn de scènes, waarin Watt met behulp van Half Watt, als schijf schieter en paarden- dressuur optreedt. Als tenslotte alles ten goede keert, weigeren zij ’n vaste betrek king en doet de bekoring van het land- loopen hen opnieuw de wijde wereld in trekken. De 2 Smith’s, accordeon virtuo zen, zagen hun geslaagde optreden met 'n langdurig handgeklap beloond. Ter ere van Koos’ 16de verjaardag wordt door hem en zijn 5 vrienden een autotocht gemaakt in een 6-per- soons open sportwagen (3x2 zit plaatsen) met links stuur. De vrienden heten: De Groot Wiedemeyer Buis Van Swieten en Jhr. de Neufville. De Groot en Wiedemeyer hebben zo pas tijdens de korte maar hevige visite ten huize van Koos’ ouders al ruzie gekregen en eventjes gevoch ten. Ten einde verder handgemeen te voorkomen zijn deze beide heren in de wagen zo ver mogelijk van elkaar verwijderd neergeplant. De jarige zelf en zijn vriend de Groot zijn even oud en even dik en derhalve niet aan dezelfde kant geplaatst. Jhr. de Neufville zit rechts, want hij wil straks even zijn ouwelui een handwuifje geven, zeg, als ze pas seren. Van Swieten heeft last van zijn ach terbuurman, die al maar in zijn hals kriebelt, maar Wiedemeyer zegt: „Dat kan mij niet gebeuren”, wat hem evenwel niet verhindert, om den chauffeur een prop papier tegen het achterhoofd te gooien. Als huize de Neufville gepasseerd wordt, groeten zes hoofden zeer eer biedig en correct, maar nauwelijks is deze deftigheid ten einde, of Buis krijgt een erwt tegen zijn linkerneus- vleugel geschoten, waarvan na een zeer luidruchtig onderzoek het wjlde Wiedemeyertje de oorzaak zijn. Vraag: Hoe heette de feur? Veel succes hiermede en Dinsdagavond.

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 6