HAAGSCHE COURANT Zaterdag 24 Mei 1941. STADSNIEUWS Een vervanger van Scheveningsche klanken „HUWELIJKSBAROMETER” DE CENTRALE KEUKENS „HOFLOGE” IN METROPOLE PALACE DERDE BLAD *- PICCADILLY CABARET CONCERT AAN DEN HOFWEG TRAGISCH ONGEVAL AFSCHEID VAN DEN DIRECTEUR VAN HET POSTKANTOOR COLLECTE VOOR DE JEUGD HERBERGEN „T KROKODILLETJE” IN SCALA BIJZONDERE BIJEENKOMSTEN Predikbeurten In West-End No. 17884 Blijspel met Jan Musch In de hoofdrol De heer J. Keyzer, 50, uur trotsch en Scheveling wat de nog voor 'n bakje. kikke, zou z'n gezicht betrekke. Effathakapel, 10 uw ds. mr. W. 8. dB uoor net geheele land een Aan den heer G. Wolters het eere- lldmutichap van de „Postfanfare" aangeboden HET NIEUWE PROGAMMA EEN SUCCES NIEUWE REGELING VOOR DE AARDAPPELBONNEN Nu de trap-taxi’s haar bedrijf alleen uit oefenen als besteldienst, is een Haagsche onderneming op het idee gekomen een electrotax te gaan exploiteeren. Benzine kost het niet, daar alleen op electriciteit wordt gereden. De wagentjes kunnen een 48. de eere-lid- aan te op dit Dr. A. de Bondt, predikant bij de Geref. kerk van 's-Gravenhage-West, ontving van een gemeentelid een gift van ƒ500 te verdeelen tusschen kerk, diaco nie, Vrije Universiteit en evangelisatie. DIEFSTALLEN Uit een op den Hofweg geparkeerd staan de auto zijn de autopapieren gestolen ten nadeele van een inwoner van onze stad Een bakker uit Leidschendam deed bij de politie aangifte van diefstal van 13 broo- den uit zijn tijdelijk op de Nunspeetlaan cnbeheerd staande bakfiets. 10 uur de heer H. Vermet. MUSEUM VOOR HET ONDERWIJS De tentoonstelling van de werkstukken, ingekomen van den nationalen teekenwed- strijd, die door de Vereeniging voor Tee- kenonderwijs ter gelegenheid van haar 60-jarig bestaan was uitgeschreven, welke tentoonstelling gehouden wordt in het Museum voor het Onderwijs van 10 tot en met 24 Mei, zal op veler verzoek ook nog op Zondag 25 Mei van 13.3016 uur ge opend zijn. STERKE DRANK ZONDER VERGUN NING VOORHANDEN De politie maakte proces-verbaal op tegen den huurder van een verlofslocali- teit, die zonder vergunning st?rke drank in zijn zaak voorhanden had10 liter alcoholica is in beslag genomen. Na een week van groot succes in Scala zetten „De Filmspelers" onder leiding van Jan de Hartogh en Lily Bouwmeester de reeks opvoeringen voort in het West End- theater van het dolvermakelijke Ameri- kaansche blijspel „De Huwelijksbarome- ter" ook wel genoemd „De Modelechtge- noot". Als u eens uitbundig wilt lachen of een goede afleiding zoekt, raden wij u aan deze week een bezoek te brengen aan boven genoemd theater. De situaties, die tot verscheidene zeer geestige scènes leiden, komen voort uit de volgende gegevens. Constant van Kerckhoven, (Billie Bar- lett) is een allerfatsoenlijkste, degelijke, allesgoedvindende huismusch, maar zelfs dat is aanleiding, dat zijn vrouw Lizzy Valesco (Margaret) van hem wil scheiden. Zij wil nu eenmaal een flinken man.-En hoe geestig is daarbij het spel van Lily Bouw meester (Blanche), de vrouw van den huis vriend Adolphe Hamburger die Billy moet compromitteeren om Margaret te kunnen behouden. Maar het zou geen goed blijspel zijn, als niet alles weer op zijn pootjes terecht kwam. En wanneer we nog enkele namen van het gezellige troepje tooneelspelers willen noemen, die de goed gevulde zaal hebben doen schaterlachen dan is het Ge rard Hartkamp, de onbenullige medemin naar en Kerstie Römer, de kamenier. Ook de keurige aankleeding verdient alle waar- deering. Heat»- v*eiu collecte gehouden ten bate van de jeugd herbergen Een tafereeltje bij de collecte in den Haag. (Polygoon) De ,*'eer J. Keyzer. voorzitter van de Postfanfare. speldt den scheidenden direc teur van het postkantoor het kenteeken van het eerelidmaatschap op de bnrst. (Polygoon) CLVII. Der gaene teugewoordig maar wéinig daege voorbij, datte we saeme onze Jochem en ik gien loapje doen. Wat zei je oak aars beginnè, as je mee iet veul om ande-eb. Je ken gerust geloave, dat 'n stevige wandeling dan nog ien van de gezondste bezig-eedes is Allien ben ik der zoa erg gerust nog iet op, datte de mensche ons allicht voor volslaege rente niers an zoue zien. Ze kenne vast gien groater abuiès begaen, azz ze zoa-ies van ons zoue gaen denke. Non leve we op omgeving betreft, wel in ’n bevoorrechte pesisie. Welke richting of je oak uièt- gaet, 't is overal éve moal. Gae je de kant van strang op, dan ken je daer ure lang deurbrenge, zonder dat je je maar ’n enkeld oagenblikje ooft te vervele. De zèi is ien en al leve-n-en-beweging. Scheepies van alderlei soort gaene voorbij of benne bezig met vissche. An de Westkant van 't dürp dus an de overkant van de Wae- tervervorsching vin je de bosschies van Poot en van Pex. An de Noordkant weer ken je van de gezellige weggeties' deur duièn één gebruk maeke en ’n beetje Oas- teliker eb je de Belgische bosschies. Tus- sche de Ouwe Schevelingsche Wegt en de Kenaelkant ken je ure lang kuiere-n-in de beroemde Schevelingsche bosschies. En wat de wege-n-angaet, dan geloaf ik. dat er maar zelde 'n omgeving evonne zei worde, waer je dat allemael zoa moal an- treft as in de konterije van Scheveling en Den Aèg. Azze de pepiere met onze Jocheme goed staen, dan is dat daedelik daeran te merke, dat ie ordèntelik geschore voor den dag komt. Je ken dan mèistal zien, dat oak z’n jasje van Jaenekee-e ’n goede beurt aad heb. IJ ken der soms as ’n echte burgemèister ulètzien. Gien wonder, dat ie onder die omstandig-eedes veul allian- sie oudt met mensche, die van der leve-n- overal in de würreld erèisd ebbe. Ze ebbe, n-altèid graeg met onze Jocheme te doen, omdat ie overal zoa gezellig over rede- neere ken. En uièt de mond van die men- 1 sche èit ie al meir keire vernome, dat op welke moaie plekkies owe ze van z’n 1 leve-n-oak eweest benne, de omgeving van Scheveling altèid nog de kroan spant. ’t Is allien maar jammer”, zegt onze SCHOOL TOT OPLEIDING VAN WINKELPERSONEEL De school tot opleiding van winkelper soneel in de De Gheynstraat 129 (bij de Beeklaan) houdt ieder jaar een tentoon stelling, welke gratis voor ieder toegan kelijk is. Zij wordt dit jaar gehouden van Maandag 26 Mei a.s. tot en met Don derdag 29 Mei, dagelijks van 2—4) uur en van 810 uur. Ter meerdere attractie, zoowel voor het publiek als voor de leerlingen die de tentoonstelling hebben opgebouwd, is aan de tentoonstelling een prijsvraag verbon den. Deze is als volgt ingericht: le. In 3 etalages is opzettelijk een ar tikel geplaatst, dat er rtiet in thuis hoort Het publiek wordt verzocht uit te ma ken, welk artikel dit is. 2. Daar de etalages geheel door de leer lingen der school zijn ingericht zitten er natuurlijk kleinere of groctere fouten in. Het publiek wordt verzocht deze fouten aan te wijzen en de beslissing te moti- veeren. De school heet voor het publiek 6 fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Opvoering door „De Hollandsche Operette” Voor de tweede maal, dat Metropöle- Palace als schouwburg wordt gebezigd, wordt er een muzikaal blijspel van John M. Crawford in opgevoerd, getiteld ,,Hof- loge”, door het gezelschap „De Holland sche Operette” Het stuk verhaalt van een jongeman, die op het punt staat zich in een park te Parijs van het leven te beroo- ven, doch van dit voornemen wordt te ruggehouden, omdat hij tienduizend dol lar kan krijgen, wanneer hij voor één avond slechts, als koning wil fungeeren Alzoo geschiedt en het resultaat is, dat hij dol verliefd wordt op de koningin, met wie hij een opera-voorstelling in de ,.hof- loge” moet bij wonen. Als dan later blijkt dat ook de koningin niet „echt" is, staat voor het tweetal de weg open voor een gelukkige verbintenis. Men ziet een sim pel gegeven. Ongetwijfeld had de schrij ver voor nog' meer komische situaties kunnen zorgennu is meer den nadruk gelegd op het amoureuze van het geheele geval. Wat er aan humor voorhanden is, wordt voortreffelijk benut door Jacques van Bijlevelt, die van zijn rol als minis terpresident weer iets bijzonders weet te maken. Harry Dresselhuys speelt voor pseudo-koning. Wat vooral opmerkelijk is in zijn spel, is zijn temperament, soms op het overdrevene af in de scène ach ter de loge, lijkt hij in zijn gedragingen meer op een Spaanschen toreador, na een succesvollen kamp, dan op een koninklij ken minnaar. Dora Schrama is een heel lief koninginnetje, die even lief zingt en zich bij het veelvuldig geminnekoos even min onbetuigd laat. De muzikale omlijsting is van Hans Lang met een niet te miskennen virtuo siteit hebben de twee pianisten zich van hun taak als begeleiders van den zang ge kweten. Bijzonder aardig zijn aankleeding en décors (ontworpen door Felix Smeta na) en de uitgevoerde dansjes. Door een straffere regie zal het spel „Hofloge” zonder twijfel aan aantrekkelijkheid win nen. Desondanks kan men van een fleurig, goed verzorgd, luchtig muzikaal spel ge nieten, dat gisteravond bij de Haagsche première met een gul applaus is ontvan gen. Op het Spui is gistermiddag de 37-ja- rige blinde K. V, uit de Jonathanstraat, die vergezeld was van een geleidehond en den rijweg overstak, aangereden door een motorwagen van lijn 4. De ongelukkige be kwam een hersenschudding en moest door den geneeskundigen dienst naar het zie kenhuis aan den Zuidwal worden gebracht. Zoa-as dat altèid nae ’n kuier-end- je ’t geval is, noaide onze Jochem me nog voor 'n bakje, ,,’t Is wel surregaet’’, Hearing, van Btissum. zèit ie, maar 't is nog best te drinke. Oak Jaenekee ken der éige nog goed bij ver- ienige. Der wachtwoord is teugewoordig maar we motte roeie met de rieme, die-e we ebbe.” En zoa onder 't genot van ’n bakje troast, konne we toch iet naelaete, om nog er is eve-n-in Vermaes te neuze. In de vorige Klanke aane we nog vermeld, dat er nae de waetervloed van 1470 nog maar 190 mensche-n-in ons dürp in leve wazze. Non viel 't ons op, dat 't getal ziele in ’t jaer 1680 nog maar 917 was. Dat is wel bijnae vèifmael zoa veul, maar 't gaet oak over 'n tèidperk van 210 jaer In ’t lest van de negentiende èiw aa der ’n verdubbeling van onze bevolking plaes in 20 tot 25 jaere tèis. Nae die maetstaf berekend, ging de groei van de bevolking in vrooger tije veul en veul langzaemer ’t Getal visscherlui oud en jong wier in 1680 (op 'n bevolking van 917 ziele) eschat op 250. Daer wazze 109 oaf- des van gezinne bij en in dat getal wiere 12 stierlui begrepe. In bedrèive, die in verband stonge met de visscherij, wazze der overigens zoawat 40 mensche werk- zaem. ’t Is wel merkwaerdig, datte der op zoa’n kléine bevolking zeuve drankver- koapers konne bestaen. En ’t wonderlik- ste van alles was nog wel, dat de schout van 't dürp, de man van 't openbare ge zag, der oak ’n drankwinkel op na iel. Op dut gebied benne toch wel en- kelde passe vooruièt-egaen I KEES DE KLINKER. EEN JUBILARIS BIJ NIEUWERKERK Jan Suierveld. beter nog bekend als de Chauffeur van Nieuwerkerk, hoopt Dins dag a.s. den dag te herdenken, waarop hij 25 jaren geleden bij deze firma aan het Lange Voorhout in dienst trad. Morgenmiddag van 121 uur Het Musikkorps W.B.N. geeft morgen van 121 uur, onder leiding van musik- meister H. Weber, een concert .op het plein aan den Hofweg. Het programma luidt als volgt1. Flo- rentiner-Marsch, v. Fucik2. Ouvertüre z Op. Die lustigen Weiber von Wind sor, v. Nicolei3. Wiener Burger, Wal- zer, v. Ziehrer 4. Quintett a. d. Oper Meistersinger, v. Wagner 5 Steinmetz- Marsch, v. Bratfisch 6. In Chambre sé- parée a. d. OperetteDer Opernball, v. Heuberger7. Dorfmusikanten, Polka, v. Kötscher8. Deutsche Marschperlen, Potp., v. Blankenburg. *t Krokodilletje heeft zijn Intrede ge daan in Scala. Dit reptiel zwerft den gan- schen avond over het tooneel in den vorm van een reistasch. Maar wat voor een reistaseh! De geheele buit van den inbraak bij een kassierskantoor zit er in En het geheele polltie-apparaat is in wer king om den buit en de inbrekers te pak ken te krijgen. Tal van grappige situaties volgen elkaar op. Het resultaat is, dat de inbreker op vrije voeten blijft en zich toch nog meester maakt van het groote bedrag, dat al veilig (zoover men daar van .spreken kan) en wel op het raad huis was gedeponeerd. Dt blijspel in drie bedrijven van K. Strecker, is een luchtig en vlot gespeeld niemendalletje, waarin Jan Musch dt hoofdrol speelt Hij is Huschke, de be roepsinbreker, een onguur type, sluw en berekend, die ontdekt, dat zijn vroegere collega in het beroep, een man in goeden doen en geacht ingezetene van een klein provinciestadje is geworden, waar men vooral op eer en fatsoen is gesteld. Hier van maakt hij op een schandelijke manier gebruik. Hij ontziet den fabrieksdirecteur Philips heelemaal niet. Deze toch is er met den buit vandoor gegaan, waar de ander eenige jaren voor heeft opgeknapt. Chantage, inbraak, arrestatie huwelijksbe drog zijn de opeenvolgende feiten, die na tal van verwikkelingen toch nog tot een romantisch slot komen. Er zijn vele mede werkenden, o.a. Yard van Staalduynen, John Gobau, Adolph Rijkens, Pierre Myin, Lucas Wensing, Mien Kerckhoven- Kling. Mary Smithuyzen e.a. Toch blijft ’t Krokodilletje het stuk van Jan Musch, die dit type sluw, berekend en met tem perament speelt. Na elk bedrijf weer klonk een hartelijk applaus. Jochem, „dat onze ouwe onvolpreze Sche velingsche Wegt der de leste tèid mee iet veul moaier op eworde-n-is. Sins dat 't twiede fiespad der bije-komme-n-is, lik- kent ’t wel of 't kerakter van de wegt èilemael veranderd is. Toe 't ruièterpad er nog was en je kuierde de oage wegt over, ging der van die èile omgeving altèid nog ‘n zekere rust uièt. Zag je dan zoa tussche-n 't groen deur ’n paer paerdekoppe te voor- schèin komme, wat kon dat dan gien gezellig gezicht wezel En dat is non alle mael voorbij, ’t lenige weggetje, waer je nog rustig en met goed fesoen kuiere kon. was altèid nog de Oage Wegt. Ik wul graeg anneme Kees, dat deur 't geregeld toenemende drukke verkeir. die maetregel iet te vermije-n-eweest is. Maar vraeg je me: is die wegt er beter op eworde? dan mot ik zegge: Neen, veuleer minder! En iederien, die de moeite neemt, om daer is op te lette, zei dat motte beame. 't Moaie en vooral 't rustige is van de Ouwe Sche velingsche Wegt óf. As Constantijn Huijgens nog er is om ’n ookje zou kenne Het zal de geregelde bezoekers van Piccadilly Cabaret genoegen doen; dat Chris de la Mar nog een week op het programma blijft. De la Mar brengt weer een gloednieuw repertoire, flonkerend van kosteljjken humor en dwaze invallen, ■welke de originaliteit en veelzijdigheid van den populairen kunstenaar weer van een nieuwe zijde belichten. Een pikante sketch is ,,De slaapwandelaarster”, waar in hij succes oogst met Corry Bentinck en Gerrit Molt Verrassend dwaas is ook ,,De verloren zoon”. Corry Bentinck verzorgt bovendien met charme haar eigen nummer. Zij heeft een uitstekende stem, de mimiek verdient lof en de keuze van liedjes past bij de intie me sfeer van het cabaret. Een heel goed nummer is voorts het optreden van het jonge, zeer talentvolle danseresje Leni Simoni. Bekoring gaat uit van haar ijs- wals (Les Patineurs) guitig en knap is haar poppen wals. Gomez stelt den toe schouwer voor verbluffende staaltjes acrobatiek, welke hij op aparte wijze brengt Voor het volgende programma zijn de befaamde „Song Singers” geëngageerd. DE BLAUWE WEEK De gezamenlijke afdeelingen van de Nat Chr. Geh. Onth. Vereen, en de Geref. Vereeniging voor Drankbestrijding beleg gen ter gelegenheid van de jaarlijksche Blauwe Week op Donderdagavond 29 Mei a.s., een propaganda-vergadering in het gebouw der C.J.M.V., waarin als sprekers zullen optreden de heeren ds. H. W. Nieu- wenhuijze, Chr. Geref. predikant te 's-Graevenhage-Centrum, en dr. Th. C. Vriezen, emeritus predikant hier ter ste de en leeraar aan de beide Chr. H.B.S.sen alhier. Mevr. M Secreve (declamatie) en een zangkoor onder leiding van den heer G. v. Dort, zullen de bijenkomst opluisteren. Voor de centrale keukens is ten aan zien van de aardappelbonnen met ingang van 3 Juni a.s. een nieuwe regeling vastgesteld, welke zonder twijfel aan de afnemers levendige voldoening zal geven. Volgens deze regeling zal men, wanneer men aan een centrale keuken een bon voor 1) k.g. aardappelen geeft, een wis- selbon terugkrijgen, welke voor de vol gende week zal gelden. Wat de aardap pelbonnen betreft heeft men dus aan één bon genoeg om twee weken voedsel van de centrale keuken te betrekken. Maar de hoeveelheid aardappelen, welke men in zijn porties ontvangt, vermindert hierdoor met Deze gunstige regeling is getrbffen ter tegemoetkoming aan bezwaren van men- schen. die betreurden, dat zij des Zon dags, wanneer de centrale keukén niet werkt en zij hun eigen potje koken, geen aardappelen konden krijgen. Zoöals men weet, is op Zaterdag de nieuwe aardap- pelbon geldig. Wanneer iemand nu op Zaterdag een knipkaart voor 6 dagen bij de centrale keuken koopt en den nieu wen aardappelbon inlevert, kan hij den dag daarop, den Zondag, thuis geen aard appelen bereiden. Maar dit is ‘onder de nieuwe regeling alleen dien eersten Zon dag het geval; want hij krijgt van de centrale keuken een halven wisselbon te rug, welken hij een week later kan in leveren. Den tweeden Zaterdag echter is een nieuwe aardappelbon geldig, welken hij kan behouden. Met dezen tweeden bon, voor 1) k.g. aardappelen, kan hij aardappelen koopen voor den tweeden en derden Zondag. Op eiken van die beide Zondagen kan hij dan per persoon 750 gram aardappe len thuis bereiden. Den nieuwen aardap pelbon, welke op den derden Zaterdag geldig wordt, moet men inleveren bij de centrale keuken, welke dan weer een hal- ven wisselbon voor de daarop volgende week teruggeeft. Op den derden Zondag heeft hij, zooals gezegd, nog 750 gram aardappelen. En den bon, welke op den Zaterdag daarna, dat is de vierde Za terdag, geldig wordt, kan hij weer zelf behouden, zoodat hij daarmee op oen vierden en Vijfden Zondag aardappelen thuis kan bereiden, en zoo vervolgens Op deze wijze wordt bereikt, dat men voortaan, als men voedsel van de cen trale keuken betrekt, zich toch op Zon dag, wanneer men zijn eigen potje kookt, het genot, aardappelen te eten, niet be hoeft te ontzeggen. Vermelding verdient voorts, dat sedert eenigen tijd, in verband met de vet- schaarschte, geen vet meer in het menu wordt verwerkt, maar boter. Volgens vele verbruikers is het voedsel hierdoor in smakelijkheid toegenomen. Wat betreft groenten, wordt het menu van de centra le keukens aangepast aan die, welke de tijd oplevert. Wij leven nu in de over gangsperiode, welke elk jaar voorkomt en waarin de oude groenten geleidelijk opraken en de nieuwe groenten nog niet verkrijgbaar zijn of nog te duur zijn Iedere huisvrouw kent de moeilijkheden van deze overgangsperiode, waarvan de bezwaren thans óók voor de centrale keuken gelden. Maar zoodra de versche groenten beschikbaar zijn, worden zij in het menu verwerkt Met sla is dit reeds het geval en andere nieuwe groenten zullen zoo spoedig mogelijk volgen. Nieuwe uitdeelposten Naar aanleiding van een aantal verzoe ken van bewoners van de stadswijken in de omgeving van Sportiaan, Laan van Meerdervoort, Mient. Goudenregenstraat, Laan van Eik en Duinen, Valkenbosch- kade en Haagweg, zullen met ingang van 4 Juni a.s., bij wijze van proef, twee nieuiwe uitdeelposten van de Centrale Keukens geopend worden. Deze zijn gele gen in de Irisstraat 38, nabij de Gouden regenstraat en aan de Mient 243, nabij de Laan van Eik en Duinen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat 3 Juni dé eerste dag van den kaart verkoop zal zijn, zoodat de uitreiking der maaltijden op 4 Juni een aanvang zal nemen. Met ingang van 1 Juni a.s. zal de post Westduinweg 40 worden opgeheven. Zij. die tot heden het eten van dien post be trokken. zullen mét ingang van 31 Mei kaarten kunnen koopen aan den post Zee- zwaluwstraat 4 of aan de keuken op de Dr. Lelykade, bij welke uitdeelposten zij op 2 Juni hun maaltijden kunnen betrek ken. geschikte omgeving is. As je me vraegt wat de netuurlike plek voor zoa’n monu ment weze zou, dan mot ik zegge: as ’t eve ken, in 't artje van 't visschersdürp! Om maar 's enkelde plekke te noe- me. De omgeving van de Ouwe Kerk. Of aars vóór an de Ouwe Schevelingsche Wegt, ürgens op 't kruièspunt van Bad- uiès-straet en Duiènstraet. En dan zou oak 't Marcelisplèin der z’n èige uitste kend voor liene. Zoa zoue der nog wel meir geschikte plaese voor an te wèize weze. ’k Eb onze Jocheme motte belove, dat ik z’n Afkeurende opmerkinge van de week nog in de Klanke letterlik opneme zou. snelheid van 30 k m. per uur bereiken. Hebben de wagen* rfen geheelen dag ge reden, dan worden accu’s 's avonds en ’s nachts weer opg^iaden. (Schimmelpenning^) M ARANATHA-VOORJ AARS CONFERENTIE De Maranatha-Kring alhier houdt Woensdag, Donderdag en Vrijdag een groote Maranatha-Voorjaars-conferentie, in de Luthersche kerk. Luthersche Burg wal 7. met als algemeen onderwerp ,,De beteekenis der Bruidsgemeente in het Godsplan”. Sprekers zijn ds. C. J. Hoe kendijk. ds. Jac. Lissenberg, ds. B. E. J. Bik, ds. J. B. de Neef. ds. W. Veldkamp, ds. I. J. Vasseur, de heer J. A. Bruijn, en ds. D. J. Mietes. Medewerking wordt verleend door 3 zangkoren en den orga nist, den heer Gravelotte. Dankwoord van den heer Wolters De heer Wolters dankte vervolgens voor het huldeblijk. Spr. zeide dankbaar er voor te zijn, dat de „Postfanfare" op deze wijze afscheid nam en trotsch te wezen op het eere-lidmaatschap van deze fanfare. Een muziekvereeniging acht hij bij uitstek geschikt om de verbroedering van het postpersoneel te bevorderen en het contact met de „Postfanfare" zal hem steeds in aangename herinnering blijven Spr. wenschte haar van harte geluk met het op den wedstrijd te Amsterdam be haalde sucoes en hoopte, dat het haar in lengte van dager voorspoedig zou gaan. En als er een hoogtijdag voor de „Post fanfare’’ zou zijn, hoopte spr. daarop aanwezig tz mogen zijn. Hij wenschte de vereeniging het beste toe en besloot met de woorden„Waren muziek en zang er niet, het leven had geen waarde”, zijn toespraak welke met hartelijk applaus en fanfares werd begroet. Het muziekkorps speelde vervolgens nog „Alte Kameraden", onder leiding van zijn voorzittéh, den heer Keyzer, waarna de ban werd gesloten. De heer Wolters nam met een hand druk afscheid van de leden der vereeni ging en verliet met mevrouw, eerbiedig gegroet door het verzamelde personeel, de binnenplaats. De „Postfanfare” liet nog een marsch hooren en daarmede was deze plechtig heid. welke getuigenis aflegde van de prettige verstandhouding tusschen den heer Wolters en zij; postmannen, ten einde. Dat wazze de woorde van onze Jocheme, toe-e we van de week op ’n moaie middag saeme *n loapje deeje langs de Oage Wegt, nae de Tol toe. Der wordt op zoa’n wandeling wat oovebab- beld. Oak „Zürgvliet” was ien van de onderwürpe van ’t gesprek. „Kees”, zèit onze Jochem, „we motte dat moaie land goed toch oak nog er is op ons gemak gaen bekikke. 'k Eb al meir oare verluie, dat je daer 'n toegangskaert voor krèige ken. 't Mot daer 'n prachtig stikje netuur weze, dat deur de Schevelingers altèid al veul te veul verontachtzatfmd eworde- n-is. Maar vóórdatte we der nae toe gaen, zei ik eirst van de week *t book van Vermaas der op naeleze. ’t Zou voor de Klanke bepaeld ies moais weze, om daer oak nog er is ’t ien en aar over te schrèive.” „En non ik ’t toch over de Klanke-n- eb Kees", zèit onze Jochem, „Zou je me ’n groat plezier doen, dutmael iet te ver- zuieme, om ’n öfkeurend woord te schrèive-n-over de plek, waer ’t monument staet van de visschers, die in de oorlog van 19141918 ommekomme benne. Al de jaere, dat ’t monument daer anwezig is, eb ik nog let aars oare verluie-n-as dat de plaes, waer dat monument staet, gien Rlj»Wijk Ned. Herv. kerk, 19 uur ds. N. Luyen- dijk, van Hoek var» Holland; 2.30 uur ds. G. Westznijse (bevestiging lidmaten van Rotterdam). Geb. Chr. Belangeo, Oranjelaan 26, 6 ds. K. v. d. Pol. j VoeeWg. Oude kerk, Heerstraat, 10 uur ds. X Roodenburg, 6 uur ds A. Hoekert. Noor» derkerk, Bilderdijklaso, 11 u. ds. A. Hoe kert. Kinderkerk, Vreugd en Rust, 10 uur ouderling v. d. Spi««e Effathakapel, 3 u. de heer Timmer (voor doofstommen), Geref. kerk (Laan v*n Oostenburg). 10 uur ds. P. K. Keizer. 5 uur ds. A. J® Zwaan, van Zwartsluis Noorderkerk, 9 30 uur ds. A. de Zwa«n, t u. ds. mr. W. S. de Vries. Effathakapel, 10 W» ds. mr. W. 8. d® Vries, 5 uur ds. P. K Kèizer. Leldwohendam Ned. Herv. kerk. Neef en 5 uur ds. D-- Geref kerk, 10 uur en 5 uur ds. Boukema Pulchri Studio, Lan0« Voorhout 15, 25 Me! 3 uur. Spr de heer F v. d Woude overt „Het Boek van Openbaring". Geb. Excelsior, Zeestraat 59, 25 Mei, 10.30 uur. Spr. de heer L. le Cointre. Onder werp: „Hemelvaar^” Geb. Prinsestraat <4, 10.30 uur wijding®* dienst. Spr. mevr. Mayer. 10 uur en 5 uur ds. ae Jong; Bilderdijk. school, Linnaeusstraat, 10 uur en 5 uur dienst. Geref. Gem., Oude Boomgaardstraat 43, 10 uur en 5 uur ds. Honkoop Oud Geref. gem. (Centrum), geb. Gas. laan 46, 10 uur en f> uur ds. E. v. Dijk. Oud Geref. gein Wesselsstraat 49, 10 uur en 4.30 uur leesdienst. Vergadering der «eloovigen, Rozenburg, straat 7, 10 uur satnenkomst. Geb. C.J.M.VFrinsegracht 4, 10 uur en 5 uur ds J P. Paauwe. Dunne Bierkade 16, 10 uur eeredienst, 5 uur Prediking des> Woords, Vrije Evang gem,, Zuid-West Buiten singel 112114, 10 uur en 5 uur ds. Vas. seur. Evangelisatie „Natareth”, Fagelstraat 22, 10.15 uur prediking en 7 uur samenkomst. Pinkstergemeente, Laan 5, 10 uur Avondmaal, 7 uur prediking. Christen-gemeenschap, Veenkade 10 uur heiligingssamenkomst Spr heer A. de Weger, van Rotterdam; 6 uur Evangelieverkondiging, de heer H. Hea- resma, van Amsterdam. Christen-Gemeenschap „Immanuer, Plaats 22, geen dienst. Christen-gemeenschap, Bew. t. Rel. Ver nieuwing, Groot Hertoginnelaan 4, 10 uur Menschenwijdingsdlunat. Christ gem. Eliëzar, Beeklaan 296. 10 u. heiligingsdienst en 7 uur prediking Vrije Gemeente, aula gymnasium. Laan van Meerdervoort 57, 10.30 uur de heer J. C. Wannée over: „Terug verlangen naar het oude”. Baptisten-gemeente, lokaal van Dijck. straat 149, 10 uur «n 5 uur prediking, ds. J. B. de Neef, 7 uur jongeliedensamen- komst. Oud-Baptisten gem., Zuid-West Buiten- singel 39 10.30 uur en 5 uur prediking dsr B Fabrie 7 uur jeugdkerk, o.Lv. den heer W J. Sparenberg Zevende Dags-Baptisten-gemeente, lo- kaal CJ M.V., HeelsumsUaat 159, Zater dag (Sabbat), 10.30 uur vjn. ds. P. Tae- kema. Kerkgenootschap der Zevende Dags-Ad- ventisten, kerkzaal „Maranatha”, Lange Beestenmarkt 102, Sabbatmorgen 10 mW Bijbelstudie, 11 uur predicatie (verschil lende sprekers). Zevende Dags-Adventisten, geb. .Jila- delfia" de Ruyteritraat 90. Eiken Zatcr- dag (Sabbat), 11 uur prediking. Verschil lende sprekers. Hersteld Apostolische Zendfng-gemeent® (Stam Juda), Willemstraat 69, dienst 10 uur en 5 uur. Ned. Leger des Heil», geb. Lange Bees tenmarkt 108. 10 uur wljdingadienst 7.30 uur verlossingssamenkomst, beide geleid door mevr, kolonel Kerkhoven. Kerk van Jezus Christus van de heili gen der laatste dagen. Loosduinschekad® 11, 10.30 uur en 5 uur vergadering. Vrije Katholieke kerk, St. Albaankerk, Rietzangerlaan 2a. 10.30 uur Gez. H. Mis. Oud Katholieke kerk. Juffrouw Idastr. no. 7, 10 uur H. Dienst. Kerk der Christologen, Prins Hendrik straat 15. 10.30 uur openbare godsdienst- oefening. Spr de heer C. J. van Beemen. Schevaningen Nieuwe Badkapel, 10 30 uur ds. Boer, uur ds. C» de Ru. van Rozenburg. Ned. Herv. vereen., Menninckstraat 41, 10 uur en 6 uur de heer Schoonderbeek, van Ede Oud Geref. gem.. Westduinweg 194, 10 uur en 5 uur ds. B Hennephof (openbar® Gel. Bel.). Geref. gem.. Nieuwe Laantjes 120, 5 U. ds. Ligtenberg, van Kampen. Nieuw Hersteld Apost. Zendinggemeen- te, Visschershavenstrgat 77. samenkomst, 10.15 uur. Ter gelegenheid van zijn afscheid als directeur van het Postkantoor hier ter stede, heeft de „Postfanfare" hedenmor gen den heer G. Wolters het eere lid maatschap der vereeniging aangeboden Hiertoe was het kranige muziekcorps, dat op Hemelvaartsdag te Amsterdam, onder leiding van zijn dirigent den heer Jager, in de competitie van postfanfare korpsen de hoogste prijzen heeft be haald, op de binnenplaats van het Post kantoor om half elf aangetreden te mid den van het personeel, voor zoover dit een oogenblik voor den dienst kon wor den gemist Toen de heer Wolters, vergezeld van mevrouw, de binnenplaats betrad, gaf de heer J. Keijzer, voorzitter van de „Post fanfare" het bevel: „Opent den ban" en nam de plechtigheid een aanvang. Naast den heer en mevrouw Wolters namen plaats de twee adjunct-directeuren, de heeren Geurs en Holthoom, de chef van de afdeeling directie, de heer J. v. d. Valk en de overige afdeelingschefs. Toespraak van den voorzitter Onder leiding van den plaatsvervan- genden dirigent, den heer M. Beijer, bracht het muziekkorps den marsch „Of ficier van den dag" ten gehoore, waarna de heer Keijzer den scheidenden direc teur toesprak Spr. dankte den heer Wolters voor den aan de „Postfanfare" betoonden steun, welke hij zoo vaak met raad en daad heeft bijgestaan. Spr. weet dat de direc teur de vereeniging een goed hart toe draagt en hoopte, dat hij op het zoo pas te Amsterdam behaalde succes trotsch zou zijn. Immers daar verwierf de „Postfanfare" de kampioensvlag, den wisselbeker van den directeur-generaal, den dirigenten- prijs en de opmerking van de jury voor het best gedisciplineerde corps Zooals de „officier van den dag” in het militaire apparaat een belangrijke figuur is. zoo is dit ook het geval met den directeur van het postkantoor en daarom verheugde spr. zich erover, dat het was toegestaan, hem het maatschap van de „Postfanfare” bieden. Je vereeniging stelde het hoogen prijs, dat de heer Wolters wilde aanvaarden en speldde hem ver volgens het insigne op de borst Aan mevrouw Wolters bood spr. een mand bloemen aan, onder hartelijk applaus der aanwezigen. V Fanfares weerklonken en daarop voerde het muziekkorps den „Directeur Wolters- marsch" uit Ned. Protest, bond, Pulchri Studio, (Lange Voorhout 15), 10.30 uur ds. A. de Kat Angelino, van Emmen. Remonstr. gemeente, 10.30 uur ds. F. Kleyn. Aula gem. lyceum. Stokroosplein 10.30 uur ds. H. J. de Kievid. Federatie van Vrijz. Protestanten, Lutherkapel, Haverschmidtstraat 57, 10.30 uur ds. D. Drijver Doopsgez. gem., 10.30 uur ds. P. Vis. Luth gem., 10.30 uur ds. H. A. ten Bruggencate. Waalsche kerk, 10.30 uur ds. R. le Gras. Duitsche kerk, 10.30 uur Pfarrer Pötzsch First Church of Christ. Scientist, An dries Bickerweg 1, Holl. 9.45 v.m. Eng. 11.15 uur. Onderwerp: „Ziel en lichaam”. Gulden tekst 1 Thessalonicensen 5 23. Duinoordkerk, 10 uur ds. G. W. Ober man, van Utrecht; 10 uur jeugdkerk oude, ren, de heer W. Wijngen, cand. t.d. H.D.; 11.20 uur jeugdkerk jongeren, groepvor ming; 7.30 uur jeugddienst Nassau Jeugddienst Duinzichtkapel, van Hogenhoucklaan, 10.30 uur ds. H. Stolk, van Scheveningen. Geb. Eltheto, Azaleaplein 2, 10.30 uur ds. M. J. C. Visser, van Rotterdam. Vrijz. Hervormden, Beeklaan, hoek Houtrustweg, 10.30 uur ds. A. Trouw. Kerk 3e van den Boschstraat, 10.30 uur ds. K. Strijd, van Oisterwijk. Jeugdkerk voor Vrijzinnigen JJC.V. (1316 j.), Bondshuis Houtrustweg 3, 10.30 uur. Spr. de heer H. Wethman van Amsterdam. Vrijz. kinderkerk jder Federatie. Bres- terstraat 7 (Spoorwijk), 10.30 uur mej. W. E. J. ten Dam Ham. Stads-Evangelisatie, Geref. Kerk-Oost, lokaal Hannemanstraat, 7 uur samen komst. Spr. de heer E. van Kamp Onder werp: „Helpt bidden?”. Chr. Geref. gem., Eben Haëzerkerk, Snoekstraat, 10 uur en 5 uur ds. Nieu- wenhuyze, Jerusalemkerk, Pomonaplein, Loo®®uinen Stichtingskerk BUemendaal, 10 u. 2.30 u. ds. Boswijk Geref. kerk (dort») 10 uur ds. J. Smelik, 5 uur ds. W. A. Wierslnga. Leyenburg. 9 u. en 10.45 u. ds. W. A. Wierslnga, 4 u. ds. J. Smelik, 5.45 u. ds. P. Nomes, van den Haag-West. Vereen, van VrHz Godsd. Herv., 10.30 uur ds. J. P. de Graaff, van Naaldwijk. Wa»Mn«ar Ned. Herv. kerk Schoolstraat), 10.05 u. ds. ten Kate, 5.05 u ds. Bonders. Kievitkerk. 10.05 M. ds. Bonders. 7 u. ds H. P Fortg«fts, van Voorschoten, jeugddienst m.m. van het kerkkoor. Ned. Protestantenbond, 10.30 uur dr. H, Inde w ij k van d s. A K. S t r a a t s- tna, Ned. Herv. predikant alhier (rond de Bcthlehemkerk) is een Bethlchem- kinderkoor opgericht van jongens en meisjes van 815 jaar. Aanvankelijk traden reeds 60 kinderen toe.

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 9