Spanning kampioenscompetitie gestegen A.D.O. verslaat Heracles met 3-2 in Beide linkervleugels het best Heracles één punt voor op A.D.O. - VOETBAL H. D. M. BEHOUDT HAAR KANS WEER DRIE KAMPIOENEN r Goed begin voor K.F.C., C.V.V. en Limbargia. Verrottende nederlaag van Vitette Een „vöetbal-ballet”. Doelman Koek en B. Tap in duel met den Heracles-middenvoor (Polygoon) 1 I HAAGSCHE COURANT Maandag 26 Mei 194T 2e bl. HAAGSCHE AFDEELING VAN DEN N.V.B. -Het elftal van Cromvliet, dat gisteren het kampioenschap behaalde van de 4de klasse B van den N.V.B. VENLO MET 4—1 GESLAGEN pa er. 5 «ss—gas- De Haagsche achterhoede houdt goed vol Go Ahead weer geslagen HOCKEY Op het kampioenschap van Nederland De resultaten van gisteren Dc stand is: 1 BEDRIJFSTOURNOOI VAN DEN N.V.B. stelde combinatie. ■il DunoJunioren-toumooi Overzicht NATIONALE WEDSTRIJDEN Na de rust 2e afdeeling. 1 i i 2 1 1 3 3 3 4 4 4 3 5 6 5 4 2—0 0—2 0—0 4 4 3 1 7—6 4—6 22 22 18 18 2(1 19 18 20 14 11 11 9 9 5 6 4 5 2 18 13 11 9 8 8 6 6 7 4 2 15 13 12 10 8 8 8 7 6 4 5 3 4 5 6 6 5 3 4 4 4 7 4 2 3 5 3 3 2 1 4 4 6 4 4 1 2 2 3 4 5 6 5 5 7 8 10 12 14 33 30 29 26 22 21 38 29 27 21 19 16 14 15 14 12 7 22 22 Iti l(i 12 11 6 20 18 16 15 28 24 78—16 1.90 71— 44 1.45 72— 38 1.41 50—34 1.05 57—64 0,95 44—55 0.88 32—39 0.77 53—58 0.75 43—69 0.73 39— 70 0.66 40— 92 0.35 komst bij de eerste afdeeling viel nog al tegen; het aantal deelnemers was in to- 3 2 0 0 0 0 13—6 6—6 5—6 3—5 1 1.33 1.33 1.— 0.32 H.D.M. Venlo Deventer 6 11—3 1 50 4 6-5 1.33 0 0—9 0 Limburgia Picus R.B.C. Standaard Miranda 1.50 1.25 1.— 1- 0.40 1 1 1 1 - zóó, hun 63—27 1.50 52—31 1.36 67—37 1.31 45—37 1.18 37—39 1 34—41 0.95 42—51 0.95 47—45 0.90 37—42 0.81 29—53 0.72 32—70 0.68 32—41 0.63 1 1 2 2 0 0.— 0 2 0.— 0.— gesp.gew.gel.verl.pnt. v.t gem. 1 1 2 1 3 1 2 1 2 Rigtersbleek 3 Vitesse P.E.C. Go Ahead (Foto Mario van Gllst) A.D.O.: Koek; de Jong en Choufoer; Tap, van Kampen en Loof; v d. Berg, Eversteyn, Westhoven, de Heer en Neute boom. Scheidsrechter was de heer Schlütter uit Amsterdam. 4 3 3 KRACHTSPORT P.S.V. Longa Juliana N.A.C. M.V.V. B.V.V. Noad Eindhoven 22 Willem 2 Helmond Roermond 22 Limburgia 22 49—24 L55 52—28 1.33 23 .45—34 1.27 41—31 1.22 49—38 1.22 28—34 0.88 34—45 0.88 36—49 0.66 38—61 0.61 33—61 0.33 Heracles A.D.O. P.S.V. Be Quick V.S.V. De laatste Zondag in Mei leverde weer 3 kampioenen op. AEC verwierf het eerste- klasseschap; door met 6.3 van DCS 2 te winnen, in 3 H. verwierf Archipel 3 den eeretitel, door den beslissingswedstrijd verdiend met 2—0 van Petrolea te winnen en in 4 J promoveert het jeugdige zesde elftal van Celeritas naar de derde klasse, aangezien het met 21 FZC 2 versloeg. hopig onder werd. De gasten hadden reeds vier hoekschoppen te nemen gekregen, voordat A.D.O. in de 24e minuut er een te nemen kreeg. En deze werd door Neute- boom nog achter geplaatst ook! Toch ge beurde ,wat men niet verwacht had. En tjes kneusde een bal, de Heer plaatste naar zijn buitenman, die Westhoven een vrije kans gaf. Gelukkig miste deze niet en het was 11. Toen 3 minuten later Eversteyn uit een strafschop den stand op 21 bracht, kregen de gastheeren hun zelfver trouwen terug en begon de strijd een meer gelijkopgaand karakter aan te nemen. Na al het bovenstaande zal het duidelijk zijn, dat de stand voor de gastheeren wel wat te geflatteerd was. Bovendien ont snapte hun doel een paar maal aan door boring, één keer redde de Jong op de doellijn, 5 minuten voor de rust was Koek weer onder de lat vandaan en ging de bal net naast! Het wederom uitstekend geslaagde ju- nioren-tournooi van Duno bracht in de fi nale VCS tegen DFC. Eindstand 00 door de Hagenaars na het beter benutten van de strafschoppen gewonnen, 2e prijs DFC, 3e prijs Xerxes, 4e prijs Duno. De heer J. Schroot Zeikte de prijzen uit met een har telijke speech, terwijl de heer C. Keuzen kamp namens VCS en de overige vereeni- gingen dank bracht aan Duno en AVV voor den genotvollen dag. aan de jeugd bezorgd de competitie tegen zich heeft zien sco ren. En dan te bedenken, dat pas na 20 minuten spelen de werkelijk eerste A.D. O.-aanval het doel der Almeloërs in ge vaar bracht. Vóór dien tijd was er van eigenlijke aanvallen geen sprake. De rech tervleugel bracht er niet zoo heel veel van terecht. Eversteyn werkte, zooals zoo vaak, erg langzaam, terwijl rechtsbuiten van den Berg, technisch en tactisch on voldoende was. Ook in de tweede helft bleek, dat genoemde speler nog te weinig routine bezit, want een paar fraaie kansen werden door hem niet benut. Het spel van den linkervleugel was heel wat beter ver zorgd en twee doelpunten kwamen dan ook ter wereld door knap spel, doorzetten en onmiddellijk reageeren van linksbinnen en -buiten, terwijl het derde doelpunt ook indirect door dezen vleugel werd veroor zaakt, want het was uit een voorzet van links, dat Koldewijn, de linksachter van Heracles, den bal met zijn handen speelde. De toegestane strafschop werd uitstekend door Eversteyn in een doelpunt omgezet. Öok bij de Almeloërs was de linkervleu gel van de voorhoede het gevaarlijkst. Hun beide doelpunten kwamen ook dank zij hun snellen linksbuiten Jaarsma tot stand. Deze sprinter werd echter door Tap en de Jong zóó goed bewaakt, dat we eigenlijk minder van hem hebben ge zien dan we verwachtten. Linksbinnen v. d. Veen zette heel wat aanvallen goed op, maar bleef toch eigenlijk wat beneden de verwachtingen. Zooals reeds opgemerkt is midvoor Veldhuis de topscorer in dit blauwwitte quintet en het begin van den wedstrijd deed vermoeden, dat hij ook nu weer enkele doelpunten voor zijn rekening zou nemen. Zijn doelpunt na 6 minuten gescoord, en een hooge baï, ineens omge haald. wettigden dit vermoeden. Maar de uitstekende Haagsche verdediging maakte,' dat er van verdere plannen niets kwam. Bovendien bleek de Heracles-midvoor een slecht verliezer: in de tweede helft maakte hij zich zóó kwaad, dat van Kempen door middel van een trap de gevolgen van die kwaadheid kreeg te incasseeren. Rechts- daar zóó hopeloos gemist, dat men er wan- Zaterdagmiddagcompetitie De uitslagen der Zaterdagmiddagcompe- titie luiden: IA: Die Haghe—AVA 1845 9—2. 2A: ’s-Gravenz. SV—WDS 7—1. 2B: HGA—Enkes 11—2 Res. Ie klasse: VVOGRAS 2 44. Res. 2e klasse: SVGEB 2Loosduinen 2 3—3. Reserve 3e klasse: WAC 2Sportver. 2 7—1, RAS 3—Bell Telefone 2 0—5. Om den Studebaker-beker: Minerva B. —VVOG 2—7, HDV—RHV 2—0, PTT— Paré Boys 02. BZW—Ec-So 22 (door Ec-So gewonnen na verlenging) Laurens HMV 1—2. Sportver. 1935—JAC 1—5. Morgen worden gespeeld CWPDie Haghe en SVGTStudebaker. VAN DE HAAGSCHE CLUBS D e jaarvergadering v a nd e voetbalvereeniging „Oranjeplein” het bestuur samen uit de heeren F. Dieke, voorzitterH. Ciere jr., Jac. Cats- straat 65-15, alhier, secretarisJ. Hou- waart, penningmeesterF. v. d. Voorn, A. Pronk, J. Tuyt en A. Houwaart De Hul p-B randweer Voet- balclub (H.B.V.C.) speelde haar eersten wedstrijd tegen Chateau-Bleu en verloor dezen met 19. De volgende wedstrijd tegen Paraat-combinatie werd gewonnen met 32. Het secretariaat is gevestigd Antheunisstraat 30, alhier, ten huize van den heer J. A. H. Hekker. C.V.V. 1 1 2 4—0 2 Overmaas 1 1 04 0. Emma 00 0. In het Oosten is de eerste helft gisteren beëindigd en dat is gepaard gegaan met een zeer groote verrassing. In de vooraf gaande wedstrijden had men den in. ruk gekregen, dat Vitesse hier vrijwel niet te kloppen zou zijn, doch gisteren, in den uitwedstrijd tegen P.E.C., gingen de Arn hemmers plots ten onder en niet eens zoo zuinig ook, want de cijfers waren 51 voor de Zwollenaren. Dat is een leelijke streep door de rekening van Vitesse, hoe wel zij haar kansen nog geheel in eigen hand heeft. Het is zoo goed als zeker, dat Go Ahead uit de eerste klasse gaat ver dwijnen. want gisteren, op eigen terrein, kregen de Deventenaren hun vijfde ver- liespunt te boeken, thans tegen Rigters bleek, dat nu door betere doelcijfers de eerste plaats bezet. Rigtersbleek heeft nog twee thuiswedstrijden te spelen, namelijk tegen Go Ahead en P.E.C.en een uitwed strijd tegen Vitesse. De Arnhemsche club heeft nog voor den boeg: thuis: Rigters bleek en P.E.C.; uit: Go Ahead. De volgorde is nu: Eerste afdeeling gewichtheffen en worstelen Gisteren zijn de nationale wedstrijden in Amicitia alhiér, voortgezet met de eerste afdeeling gewichtheffen en worstelen. Bij het gewichtheffen lichtgewicht was de Delfjenaar C. Spierogoed op dreef en sloeg met ruim verschil den kampioen Consent. Ook in midden-zwaargewicht viel een verrassing te noteeren. Hier werd de kampioen Fusco uit Delft door den Am sterdammer Michelson geklopt. De op- Emma U.V.V. Quick H.V.V. Is ’t te verwonderen, dat de spelers van Heracles direct in de tweede helft een ver woed offensief inzette om den achterstand in te loopen? Reeds in de eerste minuut redde Loof vlak voor doel; direct erop schoot Jaarsma van dichtbij hoog over en Dirckinck hard voor langs. Hoe moest dat afloopen? Maar in de 8ste minuut kwam de bal bij Neuteboom, goed doorzetten gaf Westhoven een kans en 31 werd de stand. Dat was den gasten wat al te kras! Ze legden er nog een schepje op, maar gingen jammer genoeg ook wat harder spelen. Het reeds vermelde incident tus- schen Veldhuis en van Kampen was daar van het gevolg. Daar dit achter den rug van den scheidsrechter gebeurd was, had hij er niets van gezien. Maar ondanks zijn soms minder juiste beslissingen, zag hij toch kans, den wedstrijd binnen de perken te houden. De roodgroene aanval kreeg enkele kansen, om de overwinning veilig te stellen, maar kwam niet tot doel punten. Na 20 minuten kwam Martens rechtsbinnen Eversteyn vervangen. Uit een van de vele hoekschoppen kopte Veld huis net naast. Jammer voor A.D.O. floot de scheidsrechter ten onrechte voor bui tenspel, toen Martens en van den Berg samen een aanval wilden ondernemen. In de 30e minuut kreeg v. d. Berg een vrije kans, maar ook nu volgde er geen doel punt uit. Twee minuten later zette Krabs- huis hoog voor; de in ’t nauw gedreven A.D.O. achterhoede schoot tegen den naar binnen geloopen Jaarsma op: ’t was 3—2. Zou de Haagsche achterhoede het halen? ’t Zag er donker uit; Choufoer hinkte meer dan hij liep en onophoudelijk rolden de aanvallen van Heracles aan. Hoekschop op hoekschop volgde, veertien in totaal, ter wijl A.D.O er 1 kreeg te nemen. Daar kregen de gastheeren uit een ver naar voren gespeelden bal weer een kans, maar deze werd gemist. Neuteboom werd vlak voor het doel gehaakt, de scheids rechter liet echter d oorspel erj. Een minuut voor het einde schoot Martens uit vrije positie net naast. Onder geweldige span ning floot de scheidsrechter af. De A.D. O.-ers hadden van de twee gezegdes „er op” of „er onder’ ’het eerste gekozen. De elftallen waren: Heracles: Dekkers sr.; Dekkers jr. en Koldewijn; Entjes. Lassche en Wanningen; Krabshuis, Dirckinck, Veldhuis, v. d. Veen en Jaarsma. De Zuidelijke werd beëindigd met den wedstrijd B.V.V. Willem II, welke door de gastheeren met 32 werd gewonnen. De uitslagen der adspiranten-competitie luiden: IA: ADO—RVC 0—0. IB: VUC—DUNO 3—1. Laakkwartier— Spoorwijk 21, WesterkwartierQuick 61 IC: VCS—DCS 5—0. 2A: LaakkwartierVCS 65; Wester kwartierPostduiven 71. 2B: NLS—Westerkwartier 3—3. 3A: ArchipelDuno 33; Vredenburch —HDV 2—5 3B: ADO—AVV 6—1. 3C: VCS—HWVV 10—0. 4A: ADODHC 40. Laakkwartier VCS 7—1. 4B: WesterkwartierBMT 61, VCS Spoorwijk 51, Oranje BlauwCeleritas 0—5. 4C: LaakkwartierHBS 40, Tour Boys Celeritas 1—1 4D: DunöScheveningen 12, Texas ADO 42, PostduivenVCS 13—0. buiten Krabshuis en zijn binnenspeler Dirckinck waren heel wat minder en had den tegenover Loof en Choufoer niet veel in te brengen. Het middentrio der gasten stuwde herhaaldelijk den aanval naar het doel der tegenpartij op. Vooral in de eer ste twintig minuten van den wedstrijd en ook in het laatste kwartier waren de gas ten dan ook-steeds in den aanval. Maar een veldmeerderheid beslist nu. eenmaal niet, als het op de overwinning aankomt. Bn zoo had al dat gestuw toch niet het gewenschte gevolg. Daarenboven was het aangeven van het middentrio niet altijd even zuiver en heel wat keeren kwam de bal voor de voeten van een A.D.O.-speler terecht. Ook bij dit trio speelde de spil, Lassche, in teruggetrokken positie, om midvoor Westhoven alle schietkans te be nemen. Rechtshalf Entjes gaf vaak blijk een fijn- voetballer te zijn. Wanningen, de linksmidden, was o.i. de zwakste van dit drietal. Heracles’ verdediging was stevig en trapvast. Koldewijn, de linksachter, loopt al heel wat jaren mee en kent het klap pen van de zweep, ’t Was jammer voor hem, dat door zijn toedoen de reeds ver melde strafschop ontstond, waardoor in direct de eerste nederlaag der gasten werd veroorzaakt. Doelman Dekkers sr. was, zooals men dat noemt, uit het goede hout gesneden. Bij scherp geplaatste voorzetten plukte hij den bal uit de lucht en hij had het leder dan klemvast. De drie gemaakte doelpun ten waren absoluut onhoudbaar. Het spelverloop Nadat van de zijde van Heracles een foto was aangeboden, werd door de gasten afgetrapt. Het spel werd op de Haagsche helft gedrongen en voorloopig bleef het daar. Heracles speelde sneller, de spelers waren actiever en de gastheeren kwamen er eenvoudig niet aan te pas. Uit een vrijen schop kopte midvoor Veldhuis in het uiterste hoekje en slechts na uiterste inspanning wist Koek den bal corner te verwerken. Deze le hoekschop werd hoog genomen, Koek liep uit, miste en Veld huis scoorde, 01. Na dit doelpunt was en bleef Almelo steeds in de meerderheid. De enkele keeren, dat de bal in het bezit van de Haagsche voorhoede kwam, werd K.F.C. Z.F.C. E.D.O. Öok in afdeeling II is het begin goed gesp.gew.gel.verl.pnt. v.t. gem. 2 1 2 1 1 1 1 2 Voor het kampioenschap van Neder, land is het HD.M gisteren in eigen om. geving gelukt met 41 revanche te nemen voor de onverdiende 21 neder, laag te Venlo, waardoor de Westelijk» kampioenen hun volle kans op den na. tionalen titel behouden hebben H.D.M heeft gisteren bij zeer groote belangstelling iets meer gekregen, dan de krachtsverhouding, vooral na de rust, aangaf, doch de overwinning was alles- zins verdiend, al ware het slechts hier om, dat H.D.M.’s aanval een klasse beter speelde dan die van Venlo. Toch had de ploeg der Zuidelijke kampioenen zéér sterke momenten en wel voornamelijk gedurende het eerste kwartier na de rust, toen de tactiek van afbrekend spel werd opgegeven en plaats maakte voor een agressief optreden, hetwelk de iet wat nerveuze Haagsche verdediging een tijdlang in groote moeilijkheden wist te brengen. En bovendien demonstreerden de Zuidelijke kampioenen wederom een uitmuntende lichamelijke conditie In snelheid van handelen, ingrijpen en slaan overtroffen zij veelal onze stadgenooten en wat opruimen en aangeven betreft, deden de Venlosche defensie en midden, linie het zelfs beter. De Zuidelijke op vattingen omtrent de spelregels, gepaard aan een temperament, dat de kiemen van i hard en rauw spel in zich draagt, zijn gisteren, evenals destijds te Deventer, aanleiding geweest tot een onnoemelijk aantal overtredingen, welke men hier in het Westen niet gewend is en welke door de heeren Evekink en Broese van Groe- nou onverbiddelijk bestraft werden. Ook hierdoor is h<< HD.M niet mogelijk geweest, haar sterkste spel der eerste 10 minuten constant te brengen. Over het verloop van deze bij uitstek spannende ontmoeting het volgende: Reeds in de eerste minuten volgt een strafcorner. welke gestopt wordt en als v. d. Doll dan even later met Zeydel langs Nefkens komt, vliegt keeper Leurs hem tegemoet. Hij werpt zich moedig voor den bal, welke dan vrij komt voor Couvret, die hard inschiet (10). Zóó agressief is HD.M.’s spel, dat Venlo ge heel in de verdediging gedrongen wordt Tal van strafcorners volgen, Toebosch S keert met de borst een zeker schijnend I doelpunt van Couvret, hetgeen den heer Broese ontgaat, doch wanneer Steinz dan opnieuw prachtig opbrengt en door- geeft aan Zeydel, scoort deze op fraaie I wijze en heeft H.D.M binnen zeven mi- nuten een 2—0 voorsprong. Het spel der gasten wordt dan iets ruwer. Couvret wordt bij een volgenden aanval gebles seerd, v. d Doll gevloerd en achter krijgt Olsen een klap tegen het hoofd, waarna H.D.M. het wat rustiger opneemt en Ven lo tot den aanval overgaat. Als Marga- dant en de Wilde te laat zijn, krijgt Smeets vrij spel en zijn schot verrast Gouka <2—D HD.M.’s antwoord blijft niet lang uit. want meteen is de kracht in den aanval terug en volgt er weer een serie overtredingen voor en in den cirkel der gasten, doch de strafcorners blijven onbenut.. Even later een lange corner, welke door v. d. Doll gestopt en terstond langs Leurs geschoten wordt (31). Na de hervatting komt Venlo stork op- zetten, voornamelijk over den linkervleu gel, waar de Wilde en Margadant niet al te zeker blijken. Keer op keer moet Gou ka redden en hij ontvangt „een open doekje”, als hij voor de derde maal een strafcorner stopt. Nog krijgt Nefkens een kans voor open doel, doch zijn schot gaat naast, een andere maal redt v. d. Doll vlak voor open doel. Heel Venlo en zijn kleinen aanhang strijdt voor het verdien, de tegenpunt, dat echter uitblijft en wan- reer de uitmuntend spelende van Bees ten zijn aanval dan weer in actie krijgt wordt H.D.M. weer sterker. Wanneer het einde nadert en keeper Leurs enkele ma len uit strafcorners gere$ heeft, volgt nog een laatste strafcorner, welice door sterk doorzetten van Steinz achter Leurs verdwijnt (41). Door deze zege heeft H.D.M thans weer de leiding, doch Venlo eindigt met H.D.M. gelijk in punten, indien de laatste ontmoeting te Venlo met Deventer ge wonnen wordt. In dót geval zal er nog een beslissingswedstrijd noodig worden, welke zeer waarschijnlijk te Tilburg ge speeld zal worden. De stand is thans ge worden geweest voor de club, welke het eerste klasseschap moet verdedigen. C.V.V. heeft namelijk haar eersten wedstrijd, dien tegen Overmaas, met 40 gewonnen. De cijfers waren misschien wat geflatteerd, doch de zege op zichzelf was volkomen verdiend en het spel van de C.V.V.-ers was werkelijk van goed gehalte. Doch, net als K.F.C., komt ook C.V.V. nog voor heete vuren te staan in de wedstrijden tegen Emma. Er valt dus nog niets te zeg gen over den vermoedelijken afloop. Overmaas U. V.S. Vr’schaar S.V.V. Excelsior Flüks O.D.S. Gouda V. D.L. Holland. In de derde klasse B. werd de Musschen kampioen. In de vierde klasse B. werd Cromvliet gisteren kampioen. gesp.gew.gel.verl.pntv.tgem. 1 1 3 Promotiewedstrijden De promotiecompetitie tweede klasse is gisteren in enkele afdeelingen aangevan gen en in het Oosten voortgezet. In afdeeling I is de start van K.F.C. goed geweest, want de Koogers hebben op eigen veld een alleszins verdiende 20 overwinning behaald op Z.F.C., welker voorhoede, door het ontbreken van Mol, weinig in te brengen had. De groote krachttoer voor K.F.C. moet echter nog komen en deze gaat tegen E.D.O. De stand is gesp.gew.gel.verl.pnt. v.t. gem. 1 1 2 - 1 De stand is hier: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.t. gem. 22 - 22 22 22 22 22 22 In de eerste klasse A wordt de ontmoe ting Celeritas 3Dodge SV Woensdag avond gespeeld, in 1 B sloeg Zuid-Holland met 4—0 SVGEB. De lichtmenschen ver schenen echter met slechts 10 man De jongens van Gerritse beëindigden het sei zoen (behoudens den nog eventueel over te spelen wedstrijd tegen Overvoorde) met 22 p en die van Henkes en Naaktgeboren mei 14 p. In 1 C heeft DHC 5 tot de rust tegen ADO 5 keurig stand gehouden Uit een strafschop namen de Delftenaren de leiding, waarop de Zuiderparkers in de laatste seconde van de 45e minuut via den rug van de DHC keeper gelijk maakte. Na de limonade kwam inzonderheid Frans Vogel op temperatuur en won de thuisclub met 51. Texas 2 werd in de Prinsenstad met 25 door Zuideinde geslagen. De Ha genaars hebben zich tegen de Delftenaren best geweerd als men weet, dat zij twee onfortuinlijke doelpunten tegen zich ge scoord zagen. De situatie is hier nu dat èn ADO èn Zuideinde 31 p. op debetzijde hebben staan, zoodat een be slissingswedstrijd hier den kampioen moet aan wij zen. DHC 5 is uitgespeeld met 8 p. en Texas 2 heeft 7 p. met nog den op Zon dag a.s. te spelen wedstrijd tegen CVH, (26). In 2 E bieden wij AEC onze ge- lukwenschen aan met het behaalde eerste klasseschap. Nadat de blauw-witten met 63 van DCS 2 hadden gewonnen compli menteerde het bestuurslid van de Haag sche onderafdeeling den Haag, de heer H. J. Hierck de gloednieuwe kampioenen. Ook onze gelukwenschen aan Archipel 3 en Celeritas 6, terwijl wij tenslotte melden dat Wit Blauw 3 in 3 G. n.o. tegen VDS 4 en HBS 3 dank zij een 191 victorie op W BB 3 den beslissingswedstrijd moet spe len tegen Clingendaal 3 om een plaats in de 2de klasse. 2^1 1—2 0—0 Eerste klasse eersteklassecompetitie Op Hemelvaartsdag heeft A.D.O. den weg naar de overwinning in de kam pioenscompetitie gevonden. In Velsen moest V.S.V. de meerderheid der rood groenen erkennen, en gisteren gaven de A.D.O.-ers blijk, dat het hun ernst was met de door hen gedane belofte om in deze na-competitie nog van zich te doen spreken. Het ongeslagen en fier boven aan prijkende Heracles werd nu het kind van de rekening. Hun doelman Dekkers sr., die in de 18 competitiewedstrijden slechts twaalf maal heeft moeten visschen, zag zich gisteren niet minder dan drie keer gepasseerd. En daar de blauw-wit- gestreepte voorhoede slechts kans zag om tegen doelman Koek twee doel punten te maken, namen de gastheeren een uitstekende revanche op de drie we ken. in het Oosten' geleden nederlaag. Ongetwijfeld komt een groot gedeelte van de overwinning op rekening van de Haagsche achterhoede, waarin vooral de Jong, na een wat aarzelend en slap be gin, een uitstekende partij voetbal heeft te zien gegeven. Zijn partner Choufoer was in de eerste helft best, maar werd toen reeds geblesseerd, zoodat hij zich in de tweede helft niet geheel kon geven. Zijn uitstekend opstellen deed echter nog heel wat aanvallen onderbreken. Doelman Koek was weer erg „uithuizig” en dat veroorzaakte heel wat gevaarlijke mo menten Het eerste doelpunt der gasten, reeds na 6 minuten gescoord, was een gevolg van zijn uitloopen en missen. Maar in andere gevaarlijke oogenblikken wist hij zich zeer verdienstelijk te ma ken en alle gevaar te bezweren. Hij bofte in zooverre, dat de Heracles-voorhoede de enkele vrije kansen, die er nog overscho ten, maar slecht benutte. De Haagsche middenlinie was er giste ren weer goed in. Zoowel in verdedigend als aanvallend opzicht kweet dit drietal zich naar behooren van zijn taak. Van Kampen had zich voornamelijk met de bewaking van den middenvoor der tegen partij belast. Deze speler had in deze na- competitie al acht doelpunten gescoord; gisteren gelukte hem dat slechts één keer, waaruit dus wel blijkt, hoe goed hij in de gaten werd gehouden. Loof en Tap deden gedurende den geheelen wedstrijd wat van hen verlangd werd. Vooral in het laatste kwartier, toen de stand 3—2 was, werden er door hen fn samenwer king met de verdediging bergen werk verzet. In het begin van den wedstrijd hadden we niet gedacht, dat de Haagsche aanval in staat zou zijn, het tot drie doel punten te brengen. We hebben reeds meegedeeld, hoe wei nig doelpunten de Heracles-achterhoede fh Het zag er eerst naai- uit, dat Heracles op stap het kampioenschap van Nederland zou gaan behalen, want de Oosterlingen wonnen met glans drie wedstrijden achter elkaar. Maar juist bij het beëindigen van de eerste helft heeft A.D.O. roet in het eten van de Almeloërs gegooid, door hen in het Zuiderpark, alhier, met 32 te ver slaan, dus revanche te nemen voor de uit geleden 1—3 nederlaag, en aldus haar eigen kansen te vergrooten ten koste van die van Heracles. De spanning keerde op Hemelvaartsdag wat terug, toen A.D.O. den lastigen uitwedstrijd tegen V.S.V. won, maar door de mooie Haagsche presta tie van gisteren is die spanning nog weer aanzienlijk toegenomen. De situatie is nu zóó, dat Heracles nog één punt voor is op onze stadgenooten, die derhalve hun lot niet geheel en al in eigen hand hebben; zij moeten afwachten, of Heracles nog be reid is, in de komende wedstrijden één of meer puntjes te verliezen, hetgeen toch altijd nog mogelijk is, bijv, in den uitwed strijd tegen V.S.V Voor A.D.O. is er nu alle aanleiding, om met de grootst mogelijke energie op den weg van herstel door te gaan. Men kan immers niet weten, hoe de voetbal rolt! De tweede wedstrijd was van minder beteekenis. Deze werd te Groningen ge speeld tusschen Be Quick en V.S.V. Het zware programma, dat beide clubs gedu rende de laatste acht dagen te verwerken hebben gehad, heeft zijn stempel op de ontmoeting ongetwijfeld op sommige mo menten duidelijk zichtbaar gedrukt. De Velsenaren voelden de handicap reeds vóór den aanvang van den strijd, daar de gasten deze met een drietal inval lers moesten aanvangen. Sterk, van Osch en Voet waren geblesseerd en konden niet worden opgesteld. Een gevolg hiervan was, dat het team geducht moest worden gewijzigd en alleen van der Lugt (mid voor), de Vries (spil) en doelman Michel stonden op de voor hen bekende plaatsen. Rechtsbuiten Karrenbelt was gepasseerd en vervangen door Stek. Het duurde dan ook geruimen tijd, voordat V.S.V. inge speeld raakte en daar Be Quick, geheel volledig, hiervan een dankbaar gebruik maakte, was het al spoedig duidelijk, dat er in deze ontmoeting een groote winst kans voor de thuisclub zat. Het was in de twaalfde minuut, toen V.S.V.’s doel reeds meermalen aan gevaar was ontsnapt, dat Hoogenbirk den links half ontspeelde, doorschoot naar Blijham, die op .zijn beurt van Kooyk een fraaien pass gaf. Be Quick’s rechtsbinnen liep even door en met een onhoudbaar schot werd Michel gepasseerd, 1—0. Langzamer-" hand wist V.S.V. het spel iets te verplaat sen. Godschalk dééd daarbij óp den lin kervleugel handig werk én enkele atta ques van de gasten leidden al spoedig tot de conclusie, dat de Be Quick verdediging niet trapvast was. Vooral Pienter stond een paar keer raar te schutteren en het was mede zijn schuld, dat rechtsbinnen van der Kuil een hard laag schot kon in zenden, hetwelk ternauwernood door doel man Gernaat kon worden gekeerd. Het was echter maar uitstel, want na eenige minuten knalde Stek ferm in 'en hoewel dit schot houdbaar was Gernaat hield het ook inderdaad ontglipte het leer hem en rolde het over de doellijn, 11. Be Quick behield echter het beste van het spel en het tweede kwartier was bijna om, toen Blijham snel doorbrak, naar Wil kens, die o.i. in off-side positie stond, doorgaf, waarna laatstgenoemde langs Michel schoot, 21. Poulus en Kunst gingen toen van plaats wisselen, zoodat eerstgenoemde op zijn eigen plaats belandde. Het ging toen veel beter in het V.S.V.-team. Van der Lugt, die zich goed opstelde, bleek echter te weinig beweeglijk om de fouten, door Pienter gemaakt, af te straf fen. Van der Kuil bleek deze kunst beter te verstaan; schoot hard op het Be Quick doel, toen Pienter zijn doelman alle uit zicht ontnam en de gelijkmaker was er. Het begin van de tweede helft was weer volledig voor de thuisclub en midvoor Blijham wist een paar uitstekende kansen, om weer een voorsprong te verkrijgen, niet te benutten. Een door van Kooyk, uit een hoekschop van Prins, met de hand in ’t doel geslagen doelpunt, keurde de uit stekend leidende heer Twisterling af, maar de derde goal liet toch niet lang op zich wachten. Van Kooyk speelde 't leer fraai vrij, loste een hard schot, dat van de bo venlat bij Boerma belandde, waarna deze inschoot 32 Door dit resultaat is V.S.V. nu defini tief uitgeschakeld, want zij heeft reeds 4 punten achterstand en’ zij heeft nog 3 wed strijden voor den boeg. Be Quick heeft nog theoretische kansen, maar het is toch niet aan te nemen, dat de Groningers, die gisteren hun eerste overwinning be haalden, een rol van groote beteekenis zullen vervullen. De stand is nu: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.t. gem. j - -- 1 1 1 3 3 2 5—9 Midden-zwaargewicht: 1. L. Michelson I (A'dam) 87 5—85—110 282.5 k.g.; 2. A. Fusco (Delft) 85—85—105 275 k.g.; 3. H I Ouwerling (Breda) 75—85—112.5 2725 k.g. Zwaargewicht: 3. G. Verdaasdonk (Bre- 1 da) 7585—105 265 k.g. Gewichtheffen le afdeeling:| Vedergewicht: 2. P. ten Wolde (Zaan- I dam) 60—70— 85 215 k.g. Middengewicht: 1. E. Goldsmit (A'dam) I 92.5-90—115 297.5 k.g.; 2. H. van Slin gerland (Delft) 87.5—85—105 277.5 kit Midden-zwaargewicht: 1. J. Muteer» (Eindhoven) 95100—130 325 k.g.; 2. j Ouwerling (Breda) 87.595125 3075 i k.g. Zondag a.s. wordt een algemeene sport dag gehouden. (Zie verder 2e blad, pag. 3.), I Hier is de stand nu: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.—t. gem. 2 2 Voor het Bedrijfstournooi van den N.V.B. avóndwedstrijden hebben zich reeds 40 elftallen doen inschrijven en het laat zich aanzien, dat het record van het vorig seizoen verbeterd wordt. De termijn van inschrijving is verlengd tot Dinsdag 3 Juni. Woensdagavond 4 Juni om 8 uur heeft in het Zuidhollandsch Koffiehuis, Groen markt zaal 3, de loting plaats. Zondag wordt nog gespeeld voor de competitie G.O.C.Nieuw Voorburg, 10 u. Een elftal van de ontspan- ningsvereeninging der Nederlandsche Veehouderijcentraie, Vita Nouva, won Za terdag te Leiden met 42 van een A.S.C.- In het Zuiden zijn vijf clubs bij de pro motiecompetitie betrokken. Limburgia heeft opnieuw geprotesteerd, omdat vol gens haar meening een ongerechtigd speler heeft meegedaan. Intusschen is de degra datiestrijd toch maar begonnen. Evenals voor de beide Westelijke clubs is ook het begin voor Limburgia goed geweest, want zij won den uitwedstrijd tegen Standaard te Maastricht met 51. De start van Picus was ook goed, want deze club zegevierde met 2—1 over R.B.C. 4 5 5 6 8 9 10 21 10 11 12 11 13 14 Lagere klassen In de tweede klasse A. van afdeeling II verloor Spartaan haar laatsten wedstrijd, op eigen grond, met 17 van Sliedrecht. De stand is nu: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.t. gem. 20 20 19 20 Sliedrecht 20 B.M.T. Neptunus Unitas Martinit Vios Spartaan In de tweede klasse B. kwam de op nieuw vastgestelde ontmoeting Hollan- diaanS.V.V. te vervallen, aangezien reeds is komen vast te staan, dat Hollan- diaan degradatiewedstrijden moet spelen. Excelsior won thuis met 30 van O.D.S. waardoor de eindstand werd: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.t. gem. lg - - 18 18 18 18 18 18 18 18 18 De con petitie der Haagsche afdeeling van den N.V.B. leverde gisteren weer drie kampioene: op. De titel werd behaald door A E C Celeritas 6 en Archipel 3. De uitslagen van gisteren waren: le kl. B: Zuid-Holl.—SVGEB 4—0; FZ qpdk 45 le kl C: ADO 5—DHC 5 5—1; Zuidein deTexas 2 52. 2e kl. C: Spoorwijk 2—HDV 2 92; WilsonmetersVDS 3 54. 2e kl E: DCS—AEC 3—6 (AEC kamp.); Zwart Blauw 3Zuideinde 2 53. 2e kl F: DHC 6—Tedo 0—9; Vogel 2- Enkes 2 51. 2e kl H: Scheveningen 7Adelaars 2 80. 3e kl. G: VDS 4—Wit Blauw 3, W BI. n.o. 3e kl. I: Texas 3—DVC 2 1—10. 3e kl. L: Rava 3L. en S. 4 32. 4e kl C: WBB 3—HBS 9 1—19; Naald wijk 4Clingendaal 3 04. 4e kl F: Tour Boys 3Postalia 3 33 4e kl I: KRVC 3—Oliveo 3 4—3. 4e kl. J: Celeritas 6—FZC 2 2—1 (Cel. kamp.). Beslissingswedstrijd 3e kl. H: Petro lea—Archipel 3 0—2 (Archipel kamp.). Adspiranten-competitie 4 3 8 9 10 10 11 12 4 10 3 <15 taal zes. Bij het worstelen leverde de Amster dammer Eillebrecht een uitstekende prestatie, door in het middengewicht met 0 strafpunten de eerste plaats te bezetten. I Het talrijk opgekomen publiek volgde de verrichtingen der athleten met groote f belangstelling en uitte meermalen zijn I tevredenheid door een langdurig applaus. De uitslagen luiden: Worstelen le afdeeling. Extra vedergewicht: 1. A. Elderman I (A’dam); 2. H. Meeusen (A’dam). Vedergewicht: 1. W. Ox, 2. F. Ox, 3. H. Becht (allen A’dam). Lichtgewicht: 1. J. Munnikes A’dam); 2. C. J. Groeneveld (Beverwijk); 3. J. Kabbedijk (Den Haag). Licht-middengewicht: 1. J. P. Weitner (A’dam); 2. A. de Weerd (A'dam); 3. G. van Wijngaarden (Culemborg). Middengewicht: 1. F. H. Eillebrecht I (A’dam); 2. F. H. Rosbag (Utrecht); 3 F. Groos (Den Haag). Gewichtheffen Vedergewicht: 3. J. F. Morlang (Bever wijk) 60—62.5—80 202.5 k.g. Lichtgewicht: 1 C. Spiero (Delft) 85— 77.5—95 257.5 k.g.; 2. J. H. Consent (Haarlem) 75—75—95 245 k g. Middengewicht: 2. H. de Niet (Bever wijk) 72.5—77.5—100 250 k.g.

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 6