ZOET ROGGEBROOD VOOR DEN PUZZELAAR RENARD CIE F a__ BIOSCOPEN nac fine Champagne I ,,W 2 3 4 5 7 CABARET PICCADILLY <3 r /2 13 74 /5 16 17 18 19 20 \2I 22 23 24 25 26 27 25 29 32 33 \30 3/ 36 34 35 3(7 37 39 4o 4l 42 43 44 46 45 47 49 40 50 5/ 52 S3 Landbouwwerktuig uur EEN JEUGDSPAARBANK OPGERICHT I BIJZONDERE BIJEENKOMSTEN GEBR. ten hoeve DEN HAAG ROTTERDAM TELEF. 333294 TELEF. 33427 - HAAGSCHE COURANT Zaterdag 31 Mei 1941 3e bl. pag. 2 Predikbeurten Een „buikje" is de oorzaak van talrijke ongemakken. Waak voor Uw lijn! Be scherm Uw gezond heid door het dragen van een IIMi GORDEL Uitsluitend verkrijgbaar bijl J. ROUSSEL 54 56 59 6! 64 Beek laan, Vraag de brochure No. 11 Pinksterdag (Foto: Ufa) op Heide- I (Foto: Ufa) (Foto: Tobis) C '^'4' ’i* PROPAGANDA-FILM HAD REEDS GOEDE RESULTATEN 5 ds als „Ich ODEON opent deze week het nieuwe pro gramma met veel belangrijk nieuws uit binnen- en buitenland, een en ander in beeld gebracht door Ufa en Tobis Hol- landsch nieuws van Profilti. Verder bevat het voorprogramma nog een mooie natuuropname van de Finsche bergen. Na de pauze een reprise van de prach tige film ..Operette”. Behalve dat men in deze film kan genieten van mooi spel van Willy Forst en Maria Holst, kan men ook zijn hart nog ophalen aan vroolijke muziek van Strauss en von Suppé. Een film, die men beslist moet gaan zien. ROXY. Het Pinksterprogramma brengt als hoofdfilm „Die Fledermaus" naar de we reldberoemde operette van den walskoning Johann Strauss De onvergetelijke melo dieën tezamen met het beschaafde en te gelijk komische spel heben de film tot een groot succes gemaakt. Lida Baarova met Hans Soehnker en Hans Moser bezet ten de voornaamste rollen in deze vroo lijke Weensche operette. Paul Verhoeven zorgde voor een voortreffelijke massa-re- gie wat vooral opvallend is bij het feest in het paleis van prins Orlowsky. Voor de pauze ging het verzorgde bij- programma met enkele interessante film- werkjes. I een eerste de de nieuwing, doer” op het programma. De film wordt geheel beheerscht door het optreden van Hans Albers, den onverbeterlijken durfal, Weensche die weet van doorzetten en onbewust de vrouwen imponeert door zijn aangeboren In Metropole-theater draait deze week de groote Tobis Fliegerfilm D. III 88. Een scène uit deze spannende rolprent. Pulchrl Studio, Lange Voorhout 15, 1 Juni 3 uur. Spr. de heer P. v. d. Woude over: „Pinksteren in verleden, heden en toe komst" Geb. Excelsior, Zeestraat 59, In Pinkster dag 10.30 uur. Spr. de heer L. Ie Coin- tre. Onderwerp: „Stroomen uit de fon tein van levend water” Zang door den heer J. Voshart. Geb. Prinsestraat 44, In Pinksterdag. 10.30 uur wijdingsdienst. Spr. mevr. Mayer. METROPOLE. „Een luchtmacht dient op gebouwd te zijn uit menschen. die ware kameraadschap verstaan en te allen tijde bereid zijn hun plicht met inzet van eigen leven te vervullen.” Ziehier de grondge dachte van de groote vliegerfilm „DIII 88”. Zij geeft ons den indruk van organi satie en constellatie van het moderne luchtwapen. Reeds hierom is deze film in zoo hooge mate belangwekkend. Zeker heeft bij de vervaardigers niet voorgeze ten sensatie te brengen, integendeel, „D III 88” schildert ons het leven van den soldaat, ingedeeld bij de luchtmacht, eer lijk en onopgesmukt. Er is een spannend verhaal in verwerkt. Een uitstekende ty- peering geeft o.a. Otto Wernicke, terwijl het geheel uitmunt door fotografie en massa-regie. FLORA; „De tijger van Eschnapoer”, een zeldzaam mooie film, welke ons ver plaatst in het betooverende Indië, waar een strijd wordt gevoerd op leven en dood tusschen den Maharadja van Esch napoer en den Westerling Sascha Demi- doff om het bezit van de wonderschoone Maharini. Vrijwillig volgt zij Sascha, maar als een' schaduw achtervolgt haar Maharadja haar. In dit boeiend uitge werkte gegeven zien wij de hoofdper sonen uitgebeeld door Frits van Dongen, La Jana en Alexander Golling. Het Me- nakaballet getuigt opnieuw weer„de dans van het Oosten is als een bidden”. Op het tooneel Piet Brechts en Part ners, die werkelijk „eenig” waren. CINEAC. Een filmpje, dat veler belang stelling zal trekken over den levensloop van moeder aarde, draait deze week in Cineac. Het is een interessante, aan schouwelijke les in de aardrijkskunde. Klanken wekken gedachten aan kleuren. In een ander filmpje wordt dit bewaar heid. Tijdens het spelen van een muziek stuk verschijnen allerlei zich snel bewe gende en gekleurde figuurtjes op het doek Tot het nieuws behooren opnamen van den Agrarischen Jongerendag, roei-, wedstrijden op den Amstel, opnamen van het oude handwerk, herdenking van Joris van Severen en opnamen van het oorlogs- terrein en van een inspectietocht van den opperbevelhebber van de Duitsche Weer macht. ten Kate; 2n Pinksterdag 10.05 uur ds. A. Hoekert, van Voorburg Ned. Protestantenbond. In Pinksterdag, 10.30 uur mej. dr. J. W. Herfst. Rijswijk Ned. Herv. kerk, In Pinksterdag, 10 u. ds. J. D. v. d. Veen, en 6 uur ds. D. den Breems, 2n Pinksterdag 10 uur ds. J. v. d. Wiel. Geb. Chr. Belangen, Oranjelaan 26, In Pinksterdag, 10 uur ds. J. v. d. Wiel. Voorburg Oude kerk, Heerenstraat, In Pinkster dag, 10 uur ds. A. Hoekert, 6 uur ds. A. A. Wildschut, v. Rotterdam (jeugddienst). 2n Pinksterdag 10 uur ds. D. M. Vermet, van Leidschendam. Noorderkerk, Bilderdijklaan, In Pink sterdag 11 uur ds. J. Roodenburg. Kinderkerk, Vreugd en Rust, In Pinkster dag, 10 uur oud-ouderling ir. C. v. Dam. Effathakapel, In Pinksterdag 3 uur de heer Timmer (voor doofstommen). Geref. kerk, (Laan van Oostenburg), In Pinksterdag 10 u. ds. mr. W S. de Vries, uc"'f"u"i Als voor ae ko- u ds. P.K. Keizer. 2n Pinksterdag 10 u. mende fee^tdagen^ staat_ „Trenck_de Pan- H. Versluys, van Zoetermeer. Noorderkerk In Pinksterdag, 9.30 u. ds. P. K. Keizer, 5 u. cand. D. Rijnbeek, van Zwolle. Effathakapel, In Pinksterdag 10 STUDIO. „De Onweerstaanbare” is ees zonnige film, welke op amusante wijl* de liefdesidylle tusschen de schoenen koningin Claudette Regné en André Val- lier, den zoon van den machtigen kou senfabrikant, alsmede hun vele perikelen, verhaalt, alvorens zij in het huwelijks bootje kunnen stappen. Want Claudette maakt met André kennis als een arme, hardwerkende mannequin en van André wordt gedacht, dat hij slechts een onder geschikt verkooper in een modemagazijn is. Anny Ondra en Hans Söhnker spe len op de hun toevertrouwde wijze de hoofdrollen. Een uitgebreid programma gaat vooraf. OLYMPIA: Deze week vertoont dit the- ter de spannende reprise „Goud in New Frisco”, een product met een boeiend ge geven, voortreffelijk geregiseerd en ge speeld. De hoofdrollen vervullen Hans Söhnker, Otto Wernicke en Annie Mar kant. Het is de geschiedenis van een ge slepen bankier, die enkele spaarders heeft gedupeerd en trachtte te doen. De ont- knooping van dit mysterie is echter zeer verrassend. Het voorprogramma bevat de journaals van Profilti en Ufa, voor de gebeurtenis sen van binnen- en buitenland, waarna een vroolijke rolprent „Tweeërlei pijn” dit Pinkster-menu completeert Verticaal: 1 Scheepsherstelplaats 2 Garenrolletje; 3 Soort kachel; 4 En an deren (afk.)5 Laatstleden (afk.)6 Noorsche myth. Godheid7 Veerschuit; 9 Trillen; 10 En dergelijke (afk.); 12 On dernemer van concerten; 13 Houten drinkbakje: 15 Werptouw; 16 Lengte maat; 18 Korist; 19 Stuk grond om een boerenwoning; 2J Doodbidder; 24 Smal stuk hout; 27 Kleingeld; 28 Gegroet: 32 Bewoner van het Oosten; 33 Knaagdier: 39 Ivoor; 42 Meisjesnaam; 45 Orde: 48 Naaldteekening49 Sedert; 50 Bloei, maand; 52 Ternauwernood53 Door mid. del van; 54 Insectenetend zoogdiertje; 55 Lidwoord; 57 Broodmengsel; 59 Vriend (Fransch); 60 Symbool voor nikkel; 62 Familielid; 64 Landbouwwerktuig: 65 Muzieknoot. Scheveningen Nieuwe Badkapel, In Pinksterdag, 10.30 uur ds. de Jong. 6 u. ds. C J. Laarman. Remonstr. gemeente, aula .Vrijz. Chr. lyceum, van Stolkweg 35, 2n Pinksterdag, 10.15 uur ds. G. J. Sirks, van Amsterdam. Ned. Herv. vereen., Menninckstraat 41, In Pinksterdag, 10 uur en 6 uur leesdienst. 2n Pinksterdag, 3 u. de heet Schoonder- beek. van Ede. Oud Geref. gem., Westduinweg 194, In Pinksterdag, 10 uur en 5 uur ds. B. Hen- nephof, 2n Pinksterdag 10 u. ds. B. Hen- nephof. Nieuw Hersteld Apost. Zendinggemeen- te, Visschershavenstraat 77, samenkomst, In Pinksterdag 10.15 uur. Loosduinen Stichtingskerk Bloemendaal, In Pink sterdag, 10 u. en 2.30 u. ds. H. Boswijk, 2n Pinksterdag, 10 u. ds. H. Boswijk. Geref. kerk (dorp), In Pinksterdag, 10 uur ds. W. A. Wiersinga, 5 u. ds. J. Sme- lik. Leyenburg, In Pinksterdag, 9 u. en 10.45 uur ds J. Smelik, 4 uur ds. W. A. Wiersinga, 5.45 uur ds. A. de Bondt, van den Haag-West Vereen, van Vrijz. Godsd. Herv., In Pinksterdag, 10.30 uur de heer C. de Haas, van Voorburg. Wassenaar Ned. Herv. kerk (Schoolstraat) In Pink sterdag, 10.05 uur ds. Honders, 5.05 uur ds. ten Kate. 2n Pinksterdag, 10.05 uur ds. J. Riemens, van Leiden. cand. D. Rijnbeek 5 u. ds. mr. W. S. de Vries. Vereen, v. Vrijz. Godsd., gebouw Fran- sche gem., In Pinksterdag, 10.30 uur ds. H. H. Dorgelo, van Naarden. Leidschendam Ned. Herv. kerk, In Pinksterdag, 10 u, en 5 uur ds D. M. Vermet, 2n Pinkster dag 10 u ds. Hèekert, van Voorburg. Geref. kerk, In Pinksterdag, 10 uur en 5 uur ds M. Boukema. van Vrijz. Protestanten, Haverschmidtstraat 57, In Pinksterdag, 10.30 uur ds. P. L. L. Post. Doopsgez. gem., In Pinksterdag, 10.30 uur ds. H. W. Meihuizen. Luth. gem., In Pinksterdag, 10.30 uur ds. Riemers (liturgie-koor). 2n Pinkster dag, 10.30 uur ds. Drijver. Waalsche kerk In Pinksterdag, 10.30 uur ds. Michelin Moreau. Duitsche kerk, In Pinksterdag, 10.30 uur Pfarrer Kaetzke, Heilig Avondmaal. First Church of Christ. Scientist, An dries Bickerweg 1, In Pinksterdag, Holl. 9.45 v.m Eng. 11.15 uur. Onderwerp: „Oude en nieuwe tooverkunst of wel mesmerisme en hypnotisme ontmas kerd". Gulden tekst Spreuken 21 30. Duinoordkerk, In Pinksterdag, 10 uur ds. J. C. Koningsberger, van Amsterdam (koor). 2n Pinksterdag 10 uur ds. G Bos. In Pinksterdag 10 uur jeugdkerk, ds J.W Schokking Nassau Jeugddienst Duinzichtkapel, van Hogenhoucklaan, In Pinksterdag, 10.30 u. de heer A. ae Vries, cand. t.d. H.D. Geb. Eltheto, Azaleaplein 2, In Pink- sterdag, 10.30 uur ds. A. A. Wildschut, van Rotterdam. Vrijz. Hervormden, REX „Een huwelijk op afbetaling”. Het is niet alles om met een kunstenaar ge trouwd te zijn, dat ondervindt Nora Bagrat. Peter, haar man en zij komen dan ook al spoedig tot de ontdekking, dat het het beste is te scheiden. Een oom, die advocaat is en specialist op het gebied van echtscheidingsprocessen, zal de schei- dingsaanvraag indienen. Oom biedt zijn bemiddeling aan. Onder zijn leiding wordt Nora, de degelijke huisvrouw, een coquette, die haar Peter om den vinger windt tot zij elkander in de armen vallen. De film be vat vele aardige vondsten. Leny Maren- bach en Johannes Riemann vertolken de rollen van Nora en Peter, Ralph A. Ro berts is de advocaat CORSO brengt deze week als hoofd film de amusante rolprent „Ich kenn dich nicht und liebe dich”, waarin Willy Forst de hoofdrol vertolkt van den jongen succesvollen componist Robert Ottmar, met als tegenspeelster Magda {Jchneider als de lieftallige Gloria. Reeds meerdere malen hebben wij een uitvoerige beschrijving gegeven van deze vlotte film. Het gevarieerde voorprogramma bestaat uit een documentaire film uit Beieren met o.a. de Beiersche Alpen, Oberammer gau, Garmisch Partenkirchen, Mitten wald (vioolbouw). Hierna volgt een filmpje „Scheppende handen” van teeken- kunsteAaars in Duitschland. En tot slot een documentaire film „Volendam”. AMICITIA: Het Ufa-product „Douanepost No. 3” is een zeer spannende verfilming van een strijd der havenpolitie tegen de dranksmokkelaars, die, juist in de „droog gelegde” landen, waar het clandestien in voeren van alcohol zeer winstgevend is. machtige benden vormen. Gustav Fröhlich vertolkt op uitstekende wijze de hoofdrol in deze film, welke vervaardigd werd naar historische feiten. Het voorprogramma bevat, behalve een uitgebreid Ufa-journaal, nog een komisch filmpje, getiteld: „Wel te rusten”, waar hartelijk om gelachen werd. APOLLO Het gevarieerde programma geeft deze week behalve het Ufa wereld nieuws en Tobis Hollandsch Nieuws een film van de eeuwenoude en wereldbe roemde beelhouwwerken. bouwwerken en ruïnes van Rome, getiteld „Rome, de eeuwige stad”. Als hoofdfilm de première „Schandaal in een filmatelier”, met in de hoofdrollen Assia Noris en Carlo Ninchi. Een wispelturige filmster wordt vervangen door een „doublé”, hetgeen aanleiding wordt tot komische verwisse lingen, die tot slot leiden tot een happy end voor de „doublé”. Een vroolijke film, die zeer zeker een aanbeveling waard is. ASTA. „Voor Duitschland start...” met Willy Birgel in de hoofdrol, is een prach tige ruiterfilm, die, naast groote filmtech nische kwaliteiten, ook zeer veel span ning bezit. Het verhaal begint aan het eind van den wereldoorlog in Polen. Een Duitsch ritmeester bezit een op de Polen buitge maakt buitengewoon fraai en goed spring paard. Door een ongeluk wordt hij ver lamd en hij verliest het paard uit het oog, dat in Duitschland gedegradeerd wordt tot trekpaard. Na zijn herstel krijgt de ritmeester zijn paard toevallig terug en besluit weer uit te komen op de groo te ruitertournooien om den naam van Duitschland weer op ieders lippen te- brengen. Hij oogst hier veel roem en slaagt volledig in zijn voornemen Duitsch- land’s sportnaam in eere te herstellen. Vooraf het nieuws en een film over parachutist^ - PASSAGE; Deze week draait in dit theater de boeiende en humoristische film „De Bruigom uit Brazilië". Hans Thimig heeft deze rolprent geregisseerd en Gusti Huber (Christi Wallner), Wolf Albach- Rett„ (Peter Siedl), Oskar Sima (burge meester) en Josef Eichheim (Wastl) spelen de hoofdrollen. In deze vroolijke film wordt het verhaal beschreven van een geheimzinnigen Braziliaan, die ver liefd is geworden op het portret van een boerenmeisje en die dit kind trouwen wil. Het meisje is echter een revue-girl en géén boerinnetje, maar wel is zij be vriend met een jongen boer, die haar niet aan den Braziliaan gunt. Hieruit ontstaan de dolzinnigste en grappigste situaties, welke het publiek doen scha teren van het lachen. Ufanieuws gaat aan de film vooraf. In het Studio-theater draait deze week de film „De Onweerstaanbare”, met Ann» Ondra als Claudette Regné in de hoofdrol THALIA: „Met volle muziek”, een van de vele lach-schlagers van het bekende Deen- sche komiekenpaar Watt en Half Watt, is de hoofdfilm van het vroolijke Pinkster- programma. In deze amusementsfilm bij uitnemendheid zien we het beroemde twee tal in een aswieenschakeling van de meest dwaze situaties; net behoeft dus geen be toog. dat we weer eens hartelijk lachen. Hieraan gaan vooraf „Katoen", een inte ressant filmpje uit het textielbedrijf te Gent; „Zwarte oogen”, een muzikale film in Hongaarschen stijl; en de populaire Hol- landsche humorist Daan Hooykaas met een lied en een praatje. WEST-END heeft als hoofdnummer op het programma de Tobis-film „Het con gres amuseert zch", met Curt Goeta. Paul Henckels en Valerie von Martens in de hoofdrollen. Het is een charge van Napo- leon-vereering, welke haar hoogtepunt vindt in een congres te Parijs, waar de deelnemers aan het fuiven gaan en dolle dingen doen, die de onzinnigste verwik kelingen ten gevolge hebben Het is een amusante film, grootsch opgezet, vooral wat revue-scènes betreft, met aardige vondsten. Het voorprogramma bevat de actueel* journaals van Ufa en Profilti en een mooie natuurfilm: ,J)e geheimen der bos- schen”, die interess. nte beelden toont uit het leven van zeldzame vogels. Horizontaal: 2 Verwarmingstoe. stel; 8 Vrucht; 11 Bioscoop; 14 Personen van adel; 17 Mom; 20 Zangstem; 21 Per procuratie (afk.); 22 Godsgericht; 25 Voegwoord; 26 Vermeerdering; 29 Lid woord; 30 Nieuwe Testament (afk.)31 Elpenbeen: 34 Bekende plaats in Egypte; 35 Fransen wederkeerend voorn.woord; 36 Onder anderen (afk.)37 Dakbedekking in Indië- 38 Heilige (afk.) 39 Daar; 40 Toespraak; 41 Chineesche afstandsmaat;; 42 Rijksgrens (afk.)43 Rang in een theater; 44 Huidopening; 46 Maanstand (afk.); 47 Reeks; 48 Voornaamste; 50 Mij; 51 Bijnaam van aartsvader Jacob; 53 On meetbaar getal; 54 Plaats in Gelderland; 56 Middelste gedeelte; 58 Aan land geko. men; 61 Derhalve; 63 Ellende; 66 Onaan. zienlijk. Gistermiddag is in het hoofdkantoor .van de Nutsspaarbank, Riviervischmarkt 5, voor gemeentelijke onderwijsautori- teiten en andere genoodigden een pro paganda-film vertoond, door het perso neel dezer spaarbank ter bevordering van het jeugdsparen samengesteld. De vertooning van deze film, naar het hoofdpersoontje „Joke” getiteld, was te vens de aanleiding om iets omtrent de oprichting van een Jeugdspaarbank hier ter stede te vernemen. Onder de genoodigden bevonden zich de heeren mr. dr. S. de Vries, wethouder van Onderwijs, dr. mr. A. Buriks, chef der afdeeling Onderwijs en D. E. Nieling, waarnemend chef, de schoolopzieners de heer E. H. Bos en mej. A. F. Houba de heer W. P. Blokpoel, lid der gemeen telijke inspectie van het onderwijsde heer C. Vrolijk Jzn., voorzitter en mr. I. van Woerden, secretaris van den Haag- s'-hen Scholenraad, voorts vertegenwoor digers van den R. K. Schoolraad en leden van den Ouderraad van ’s-Gravenhage. De heer W. Verhage, directeur van de Nutsspaarbank. sprak een inleidend woord, waarin hij het doel van de actie voor het jeugdsparen uiteenzette. Aangezien sparen ook in dezen tijd maatschappelijk belang van de cc orde moet worden geacht, en, door bijzondere tijden het sparen door ouderen niet meer geschiedt in de mate, zooals dat is gewenscht, meent de Nuts spaarbank zich thans in het bijzonder tot de je..gd te moeten richten en haar op te wekken tot regelmatig sparen, in de hoop, dat dan ook de ouderen weer tot sparen zullen komen. Vandaar het besluit tot oprichting van Jeugdspaarbanken. Deze zijn alleen voor kinderen op bijzondere uren (Zaterdags van 12.30 tot 2 uur en Dinsdags van 4.15 tot 5 uur) toegankelijkde ouders mogen dan niet anders dan als toeschouwer komen. De kinderen krijgen bij hun eerste bezoek aan de Jeugdspaarbank een spaar kaart, welke plaats biedt voor 20 knip pen, elk ter waarde van 5 cent. Wanneer deze kaart vol is, dus een gulden is ge spaard, wordt dit bedrag rentegevend ge boekt in een Jeugdspaarbankboekje, dat gratis aan eiken deelnemer wordt uit gereikt. Bij het eerste bezoek aan de Jeugdspaarbank wacht den kinderen een kleine verrassing en na afloop van het eerste spaarjaar ontvangen de trouwste spaardertjes niet degenen, die het meeste geld op hun boekje zetten, maar die het regelmatigst hebben gespaard een premie, vermoedelijk bestaande uit een boek, dat in overleg met den klasse- onderwijzer wordt uitgekozen. De Jeugdspaarbanken zijn op het oogenblik gevestigd in de bijkantoren van de Nutsspaarbank aan de Laan van Nieuw-Oost-Indië, de Groot Hertoginne- laan en aan de Emmastraat te Loosduinen. De propagandafilm „Joke” is tot nu toe in twee wijken van de stad en in Loos duinen vertoond voor 11 scholen met te zamen 3130 kinderen, met dit resultaat, dat het eerste duizendtal spaardertjes al is overschreden, die tezamen in een tijd van IJ maand, meer dan f 900 hebben ingelegd. De film, welke zooals reeds is ge zegd geheel door het personeel van de Nutsspaarbank is vervaardigd met mede werking van hun kinderen als spelers en speelsters, toont op een voor kinderen bevattelijke wijze het nut van het sparen en het doel van de Jeugdspaarbank. Dat zij indruk maakt op de jeugdige gemoe deren. is reeds gebleken en dit houdt tevens een compliment aan de vervaar digers en medewerkers in. SEINPOSTGier Waily, een boeren dochter uit het Duitsche hooggebergte, ontvlucht het ouderlijk huis, daar zij ge dwongen wordt een rijken boer te trou wen, dien zij niet lief heeft terwijl de- geen, dien zij bemint de jager Josef, haar afstoot. Overal waar zij komt schijnt zij oneenigheid en strijd te zaaien. Dit ver bittert haar zoozeer, dat ze besluit zich in eenzaamheid terug te trekken in een berghut. Het misverstand, dat tusschen Wally en Josef heerscht, wordt echter nog door Afra, Josef’s dochter, opgehel- derd, waardoor beiden tot elkaar ge bracht worden. De hoofdrollen in „Gier Wally” worden gespeeld door marie Hatheyer en Sepp Rist. In het Asta-theater draait deze week de Ufafilm „Voor Duitschland start’... met Willy Birgel in de hoofdrol. CAPITOL brengt deze week de oergees- tige Heinz Rühmann-film „De model-echt- genoot”. Het is de geschiedenis van een idealen man, trouw als goud. die een leven leeft zonder eenige variatie en juist daar om voor zijn vrouw onuitstaanbaar wordt. Als zij het idee van een scheiding oppert, Kievitkerk, In Pinksterdag, 10.05 uur ds. gaat hij wanhopig bij een vriend te raad, - dj,, hem het advies geeft wat meer pikan terie in het huwelijk te brengen en b.v. eens stilletjes alleen te gaan fuiven. De verwikkelingen waarin de goede lobbes dan geraakt, zijn allerdolst en worden door Rühmann op voortreffelijke wijze gety peerd. Op het tooneel treedt met groot sucees op de populaire humorist Daan Hooykaas in een uitgebreid repertoire. CASINODit theater brengt voor de komende feestdagen het komiekenduo Watt en half Watt in de film „Pension gasten”. Het tweetal maakt kennis met een professor, die een zeer belangrijke uitvinding heeft gedaan. Eenige ban dieten, die hiervan de lucht hebben ge kregen, probeeren deze uitvinding te ontvreemden. Watt en half Watt trachten dit te voorkomen. Hoe dit hun na tal van komische situaties gelukt, raden wij aan zelf te gaan zien. Aan de hoofdfilm gaat een zeer uitge breid programma vooraf. CENTRUM Als hoofdfilm voor de ko- flegma. Als aanvoerder van zijn regi ment Pandoeren weet hij na vele span nende momenten de zege in de wacht te sleepen voor zijn keizerin, die hij eerst zooveel onaangenaamheden bezorgd had door zijn ongepaste optreden. Het verzorgde voorprogramma bevatte o.a. binnen- en buitenlandsche actuali teiten. REMBRANDT. Deze week de reprise van de grootsche Gigli-film „Vergeet mij niet”. Zooals in al zijn films staat de beroemde tenor ook nu weer in het middelpunt van het verhaal, evenwel met dit verschil, dat zich buiten hem om een spannende intrige afspeelt. Van deze intrige een drama tisch liefdesspel vormt Magda Schnei der de hoofdpersoon en het pleit voor de uitstekende compositie van deze film, dat beide handelingen elkaar op zeer reëele wijze raken In het voorprogram voert Bart Elfrink’s tooneelgezelschap met veel succes den ko- mischen een-acter ,J)’r is wat aan ‘t handje" op. Uitstekend Pinksterprogramma De directie van het Piccadilly-cabaret heeft, mede met het oog op de Pinkster dagen, gezorgd voor een programma, waaraan de beste vertegenwoordigers van de kleinkunst medewerken. Chris de la Mar en Mia Horna voeren een oergeestige schets op, waarin een waarheidslievend beertje de hoofdrol speelt. De Song-Sin- gers streelen het oor met hun vocale prestaties. Zij treden herhaaldelijk voor de radio op. zoodat we wel mogen veron derstellen, dat zij een groote bekendheid hebben verworven. Jenny Simoni is een jeugdige danseres met veel talent en lief de voor haar kunst. Zij geeft o.a. een mooie vertolking van den Stervenden Zwaan. Wil Gomers is een equillibrist en.balan- ceur. die aller belangstelling trekt door zijn toeren. Mia Horna treedt evenals Chris de la Mar nog afzonderlijk op Zij zingt cabaretliedjes, terwijl Chris de la Mar zijn kwaliteiten deed kennen in eenige monologen. Vrijz. Hervormden, Beeklaan, hoek Houtrustweg, In Pinksterdag, 10.30 uur ds. G. Horreus de Haas Zwolle; 7.30 uur ds. J. Zuurdeeg, van Hilversum (m.m. van het kerkkoor). Kerk 3e van den Boschstraat, In Pink sterdag, 10.30 uur ds. J. F. Kruyt. Vrijz. kinderkerk der Federatie, Vrijz. Christelijk lyceum, van Stolkweg 35, In Pinksterdag 10.30 uur mej. C. E. Jolles. Stads-Evangelisatie, Geref. Kerk-Oost, lokaal Hannemanstraat, In Pinksterdag 7 uur samenkomst. Spr. de heer J. Brons veld. Onderwerp: „Wat zullen wij doen?” Chr. Geref. gem., Eben Haëzerkerk, Snoekstraat In Pinksterdag, 10 uur en 5 uur ds. Nieuwenhuyze. 2n Pinksterdag 10 uur ds. Nieuwenhuyze. Jerusalemkerk, Pomonaplein, In Pinksterdag, 10 uur en 5 uur ds. de Jong. 2n Pinksterdag 10 uur ds. de Jong. Bilderdijkschool, Linnaeus- straat, In Pinksterdag, 10 uur en 5 uur ds. J. B. G. Croes. 2n Pinksterdag 10 uur ds. Croes. Geref. Gem., Oude Boomgaardstraat 43, In Pinksterdag, 10 uur en 5 uur ds. Hon- koop. 2n Pinksterdag 10 uur ds. Honkoop. Oud Geref. gem. (Centrum), geb. Gas laan 46, In Pinksterdag 10 uur (bevesti ging van ambtsdragers) en 5 uur ds. E. v. Dijk. 2n Pinksterdag 10 uur ds. E. v. Dijk. Oud Geref. gem., Wesselsstraat 49, In Pinksterdag, 10 uur en 3.30 uur leesdienst. Vergadering der geloovigen, Rozenburg straat 7, In Pinksterdag, 10 uur samen komst. Geb. C.J.M.V., Prinsegracht 4, In Pink sterdag, 10 uur en 5 uur ds. J. P. Paauwe. 2n Pinksterdag 10 uur ds. Paauwe. Dunne Bierkade 16, ln Pinksterdag, 10 uur eeredienst, 5 uur Prediking des Woords. Vrije Evang. gem., Zuid-West Buitensin gel 112114, In Pinksterdag 10 uur (be vestiging nieuwe leden en Heil. Doop) en 5 uur ds. Vasseur. 2n 10 uur de heer Hooykaas. Evangelisatie „Nazareth”, Fagelstraat 22, ln Pinksterdag 10.15 uur prediking en 7 uur samenkomst. 2n Pinksterdag 10.15 uur prediking. Pinkstergemeente, Laan 5, In Pinkster, dag 10 uur Heilig Avondmaal, 7 uur pre diking. Christen-gemeenschap, Veenkade 48, ln Pinksterdag 10 uur en 6 uur de heer J. Sevensma, van Amsterdam. Christen-gemeenschap, Bew. t. Rel. Ver- xiL>u„L.g, Groot Hertoginnelaan 4, ln Pinksterdag 10 uur Menschenwijdings- dienst. Christ, gem. Eliëzer, Beeklaan 296, In Pinksterdag 10 uur heiligingsdienst en 7 uur samenkomst 2n Pinksterdag 10 uur prediking. Baptisten-gemeente, kerklokaal van Dijckstraat 149, In Pinksterdag 10 uur prediking ds. J. B. de Neef, 5 uur Heilig Avondmaal, ds. de Neef, 7 uur jongelie- densamenkomst. Baptisten-gemeente, kerkzaal Zuid-Bin- nensingel 10, In Pinksterdag 10 uur pre diking ds de Jong en 5 uur prediking, Doop en Heilig Avondmaal, ds. de Jong. Oud Baptisten gem., Zuid-West Buiten singel 39, ln Pinksterdag 10.30 uur pre diking ds. B. Fabrie, 5 uur Heilig Avond maal, ds. Fabrie, 7 uur jeugdwerk, o.l.v. den heer W. J. Sparenburg. Zevende Dags-Baptisten-gemeente, lo kaal C.J.M.V., Heelsumstraat 159, Zater dag (Sabbat), 10.30 uur v.m. ds. P. Tae- kema. Kerkgenootschap der Zevende Dags-Ad- ventisten, kerkzaal ,,Maranatha”, Lange Beestenmarkt 102, Sabbatmorgen 10 uur Bijbelstudie. 11 uur predicatie (verschil lende sprekers). Zevende Dags-Adventisten geb. „Fila- delfia”, de Ruyterstraat 90. Eiken Zater dag (Sabbat), 11 uur prediking. Verschil lende sprekers. Hersteld Apostolische Zending-gemeente (Stam Juda), Willemstraat 69, dienst, In Pinksterdag 10 uur en 5 uur. Ned. Leger des Heils, geb. Lange Bees tenmarkt 108, ln Pinksterdag, 10 u. wij dingsdienst, 7 30 u. predicatie, beide door mevr, kolonel Kerkhoven; 2n Pinkster dag 10 u. wijdingsdienst door kommandant G. Maste, 3 u. Pinksterzangen, 7.30 uur bijeenkomst geleid door kommandant Maste. Kerk van Jezus Christus van de heili gen der laatste dagen, Loosd.kade 11, In Pinksterdag. 10.30 uur en 5 uur vergade ring. Vrije Katholieke kerk, St. Albaankerk, Rietzangerlaan 2a, len Pinksterdag, 10.30 uur Hoogmis. 2n Pinksterdag 10.30 uur Gez. H. Mis. Oud Katholieke kerk, Juffrouw Idastr. 7, In Pinksterdag. 10 uur H. Dienst. Kerk der ChYistologen, Prins Hendrik plein, ln Pinksterdag, 10.30 uur genezings dienst voor allen. Spr. de heer C. J. van Beemen. Pinksterdagen. Willemskerk, ln Pinksterdag, 10.30 uur ds. den Hertog, jeugddienst, m.m. van het Jeugddienstkerkkoor der Ned. Herv. Ge meente. Ned. Protest, bond, Pulchri Studio, (Lange Voorhout 15) In Pinksterdag, 10.30 uur ds. A. E. F. Junod. Remonstr. gemeente, In Pinksterdag, 10.30 uur ds. H. J. de Kievid. Fedcréltie vretn Dmfncfnnfon Lutherkapel CITY: Dat Heinz Rühmann zich nog steeds mag verheugen in de groote waardeering van het Haagsche bioscoop bezoekend publiek, bleek gisteravond weer uit de groote belangstelling voor de première van „De geprolongeerde echt genoot”. De bewonderaars van dezen ko miek zijn stellig niet teleurgesteld, want hij heeft hun weer volop gelegenheid ver schaft zich kostelijk te amuseeren met de dwaze verwikkelingen, waarin het huwe lijksleven hem brengt. Rühmann wordt in deze amusementsfilm van de bovenste plank voortreffelijk geassisteerd door de charmante Hertha Weiler en Ida Wüst draagt ook het hare tot het groote succes bij. Een echte film voor de feestdagen. Het voorprogramma brengt o.m. nieuws uit binnen- en buitenland. *t-Gravenhage, Noordeinde 21 Amiterdam. Hobb«m>*tr«at 13

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 10