Hitler en Kreta door de Engelschen ontruimd Mussolini op den Brenner Engeland’s politiek jegens Frankrijk i V. ftii Een moeilijk transport Het laatste verzet bij Sfakia gebroken i No. 17891. Dinsdag 3 Juni. 1941. 1 1 VERDUISTEREN van 9.54 uur n.m. tot 5.22 uur v.m. I De Duitsche Weermachtberichten Engelsche bommen op Kreta het punt van aan en Dagorder Coring van zakelijk voornaamste bespreking Deelneming aan de nieuwe orde nood- t I i 8 0 s 0 Zware Britsche verliezen menschen materiaal ons land Drie dooden en vier gewonden De Fransche verliezen Een De grootste in ons land vervaardigde transformator, een gevaarte van 100.000 k.g., is van de fabriek in Nijmegen getransporteerd naar Rotterdam. De transformator, die bestemd is voor de koppeling Rotterdam- den Haag, is met behulp van houten sleden de electriciteitscentrale te Rotterdam binnengebracht. Het laatste deel van het transport (Poiyaoon) Nachtdienst dokters: Tusschen 10 u. n.m. en 7 u. v.m. No. 394920 Z.g. Stadspatiënten: No. 49 I I 2 Lof voor het Jachtwapen Telefoon 116300 (zeven lijnen) Giro No. 12500 Opnieuw bommen op Sfax uiteenzetting van admiraal Darlan DuiUclie valschermjagers mishandeld Onderhoud duurde vyf uur i HAAGSCHE COURANT PRUS DEZER COURANT: PRIJS DER ADVERTENT1BN: Schade aan tal van woningen lingen, gingen Britsche oorlogs- en koop- i 10 vrouwen gevangen Deze vrouwelijke moord. bandieten 4 Voor 'a-Gravenhage bij vooruitbet per 3 mnd. met „Kikeriki”, „De Nieuwste Mode”, «Koloniaal Bijblad” en „Letterkundig Bijblad” 3.15. Franco per post met Mode blad 14.20, zonder Modeblad f 3.95. Buitenland 9.45. Landen waarop het verlaagd intern, drukwerk-posttarief van toepassing is 7.35 p- kw. Bij postkantoren tegen de geldende goedgek. abonn.prljzen. Afz. nummers 5 ct, fr. p. post 10 ct Ziekenfondsleden de Volharding: No. 116364 ZN 2 2 8 2 2 2 2 2 Londen over de Britsche nederlaag In het officieele communiqué van het Britsche ministerie van oorlog over het terugtrekken der Britsche troepen van meldt, ge- door Reuter officieel tegengesproken, al- het D.N.B. zegd: „Na een strijd van 12 dagen, die onge twijfeld de meest verbitterde worsteling in dezen oorlog was, heeft men besloten de Britsche troepen van Kreta terug te trekken. Ongeveer 15.000 man konden naar Egypte worden gebracht. Toegege ven moet echter worden, dat onze ver liezen zwaar waren”. De Londensche berichtendienst heeft de Britsche nederlaag als zeer smarte- Italiaansch-Duitsche samen werking blijft gehandhaafd Stefani merkt naar aanleiding der be sprekingen op, dat vastgesteld kan wor den, dat het officieele communiqué een De Rijksmaarschalk van het Groot-Duit- sche Rijk en opperbevelhebber der lucht macht heeft een dagorder uitgevaardigd, waarin hij zegt „Een groote en roemrijke daad in de geschiedenis van ons jonge wapen is vol bracht. Op Kreta waaien onze overwin- ningsvlaggen, gij mijn valschermjagers en luchtlandingstroepen, gij, mijn vliegers, Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUXWAGENSTRAAT 35—37 Bijkantoor: Scheveningen, Keizerstr. 319, rel. 560310; Filialen: Rljswlja, Kantoorboekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461, Voorburg, Boekhan del H. E. G. Ruys, Heerenstr. 124, Tel. 778038; N.V. Kantoorboekh. Th. <1. de Koning, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Seters Jr„ There- slastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. E. O. Couvée, van Hoytemastr. 66. Tel. 721187 De Engelsche gezinnen verlaten Cyprus „Associated Press” meldt uit Cyprus, dat de aldaar wonende Engelsche ge zinnen naar Egypte zijn overgebracht. Overlevenden van torpedojager „Hereward” geland Op het Italiaansche eiland Rhodus in den Dedekanesus zijn 200 opvarenden van dén tot zinken gebrachten Britschen torpedojager „Hereward” aan land ge zet. De „Hereward” werd op 29 Mei door Italiaansche luchtstrijdkrachten tot zin ken gebracht, toen Britsche vloptstrijd- krachten de landingsactie van Italiaan-, sche troepen in Oostelijk-Kreta door aanvallen op transportvaartuigen tracht ten te verhinderen. De havenstad Sfax in Tunis is op nieuw door de Engelsche luchtmacht aangevallen, zoo wordt uit Tunis ge-’ meld. In den ochtend van 30 Mei heb ben 3 vliegtuigen van de Engelsche luchtmacht de haven en het daar voor anker liggende Italiaansche schip „Isar- co" met bommen bestookt, meldt het, D.N.B. Eenheden van de Fransche vloot en het luchtwapen hebben de bescher ming van de stad en de haven van Sfax op zich genomen. De tweede offi cier van het Fransche schip „Rabe lais”, die bij den eersten aanval zwaar gewond werd, is inmiddels aan zijn ver wondingen bezweken. nieuwe bevestiging is van de gelijkheid der opvattingen van beide staatslieden over de vraagstukken, waarmede zij zich hebben bezig gehouden met bet oog op de voorbereiding eener nieuwe etap pe in den gemeenschappelijken strijd tegen den gemeenschappelijken vijand, waardoor het mogelijk wordt, dichter bij het einddoel, de organisatie van het nieuwe Europa te komen. Uit het feit, dat het communiqué spreekt van over eenstemming ten aanzien van de be handelde punten, kan men afleiden, dat de Italiaansch-Duitsche samenwerking, welke tot zoo prachtige resultaten heeft geleid, gehandhaafd blijft en dat, zooals de gewoonte is geworden, op de bespre kingen daden zullen volgen. Een nieuwe Egyptische verdedigingszone De Egyptische minister van defensie heeft, naar Reuter meldt, den bouw van een nieuwe verdedigingszone bekend ge maakt, welke de „Westelijke verdedi gingszone van Cairo” wordt genoemd en die zich uitstrekt van den linkeroever van den Nijl naar het Westen. Fransche versterkingen naar het Tsaad-meer Naar „United Press” verneemt heb ben de troepen van generaal Weygand een colonne naar den Westelijken oever van het Tsaadmeer gezonden. De mili taire post te Guimi is door deze colonne bezet. Te Guimi werd een vliegveld en een radiostation aangelegd. De bezet ting van den post bestaat uit een batal jon koloniale troepen. schap over de Duitsch-Italiaansche sa menwerking op militair gebied. Van Duitsche zijde waren voorts aan den Brenner aanwezig: de rijkspers- chef, dr. Dietrich, de leider van de par tijkanselarij, rijksleider Bohrmann, voorts de Duitsche zaakgelastigde te Rome, gezant Prins Bismarck en de Duitsche militaire attaché te Rome, lui- tenant-generaal von Rintelen. Van Italiaansche zijde waren aanwe zig: de Italiaansche ambassadeur te Berlijn, Dino Alfieri, generaal Gandin van den generalen staf van de Italiaan sche weermacht, de Italiaansche mili taire attaché te Berlijn, generaal Mer- ras. alsmede de chef van het Italiaan sche protocol Geisêr-Celesia. Het uiterlijke verloop van de ontmoe ting stond in het teeken van de succes volle en met de overwinning bekroonde militaire operaties der asmogendheden in de Middellandsche Zee en in Noord- ;Afrika, waarbij het in het Duitsche en Italiaansche weermachtbericht gemel de einde van den strijd op Kreta het voornaamste onderwerp van bespreking vormde. De overval op do „Dunkerque'* Darlan herinnerde voorts aan den over val van Britsche oorlogsschepen op den gestranden Franschen kruiser „Dunker que”, welke op 7 Juli 1940 getorpedeerd en met machinegeweren werd beschoten, waarbij 200 Fransche matrozen, die hun gesneuvelden kameraden de laatste eer -wilden bewijzen, om het leven kwamen. Dat waren dezelfde mannen, die zich kort tevoren in Duinkerken, Cherbourg, Le Havre en Brest hadden opgeofferd om den terugtocht van Britsche soldaten te beveiligen. Indien men, aldus Darlan, de motieven tot een dergelijke handelswijze wil begrijpen, moet men zich bezighouden met de FranschEngelsche betrekkingen van de laatste 20 jaren. Sedert de confe rentie van Versailles heeft Engeland ge tracht, alle uit het vredesverdrag voort vloeiende verplichtingen Frankrijk op den hals te schuiven en zichzelf van de economische voordeelen te verzekeren. Admiraal Darlan heeft Zaterdag in een voor de pers van het bezette gebied af gelegde verklaring een uiteenzetting ge geven van de Engelsche politiek jegens, Frankrijk. Verwijzende naar den Engel schen luchtaanval op de Tunesische havenstad Sfax verklaarde Darlan, dat Eden’s poging om dien aanval te recht vaardigen is mislukt, daar overeenkom stig het internationale recht schepen eener oorlogvoerende mogendheid zich 24 uur in een neutrale haven mogen op-‘ houden. Wanneer men aan de laatste maanden terugdenkt, is er geen week voorbijge gaan, waarin niet een Engelsche aanslag op de Fransche marine is geschied. In totaal zijn sinds den wapenstilstand 143 Fransche schepen door dea-^ngeischen opgebracht en niet, zooals zij beweren, gecontroleerd en dan weer losgelaten. Met miskenning van alle voor de scheep vaart geldende wetten heeft de Britsche admiraliteit, wat Frankrijk betreft, het contrölerecht in een prijzenrecht veran derd, zelfs dan, wanneer de aangehouden schepen geen lading voerden. Dit alles bewijst, dat Engeland tegenover ons tot een piratenoorlog is overgegaan, om aan den eenen kant op onze kosten zijn voortdurend toenemend verlies aan ton nage te vervangen en anderzijds Frankrijk’s bevolking uit De Duitsche pers in het teeken van de overwinning De Duitsche pers staat volkomen in het teeken van den afloop der militaire operaties op Kreta, meldt het D.N.B. De „Berliner Lokalanzeiger” schrijft: „Kreta moest door de Engelschen ver dedigd worden, want met Kreta is de eerste vesting van het Britsche Empire gevallen”. De .Völkischer Beobachter” vat den toestand na de verovering van Kreta in 5 punten samen: 1. Kreta is een beheerschende positie in de Middel landsche Zee, welks bezit van beslissen de beteekenis is. 2. De Britten zijn ver dreven uit een stelling, welke sinds 7 maanden op de beste wijze was opge bouwd en welke door een sterke strijd kracht verdedigd werd. De aldaar ge bruikte Engelsche afdeelingen zijn vol komen vernietigd. 3. De Engelsche luchtmacht werd uit de lucht boven het eiland weggevaagd en was in het geheel niet in staat beslissend in te grijpen. 4. De Engelsche vloot is door het lucht wapen van de Asmogendheden ten zeer ste getroffen en uit de wateren van Kreta volkomen verdreven. 5. De Duit sche oorlogvoering heeft met de verove ring van Kreta een duidelijk merkbaar succes behaald, dat zij niet alleen te danken had aan het verrassende gebruik van nieuwe strijdmiddelen, doch vooral aan het heldhaftige optreden der Duit sche troepen, die daar eerst tegen een groote overmacht moesten strijden. Tenslotte schrijft het blad, dat men zich in Engeland tegenover deze feiten er rustig mee troosten kan, dat de in eenstorting op Kreta uitsluitend een ge volg is van de materieele superioriteit der Duitschens. Dit kan er niets aan veranderen, dat Engeland niet in staat is geweest, een stelling van de hoogste beteekenis .te houden, hoewel het heeft toegegeven, dat de aanval op Kreta ver wacht was. Het Britsche luchtwapen heeft gedu rende de Pinksterdagen, voornamelijk in den afgeloopen nacht, wederom eenige aanvallen op ons land gedaan. Een ta melijk groot getal brisant- en brand bommen werd omlaag geworpen. De meeste richtten in het geheel geen of onbelangrijke schade aan. Slechts in een plaats in het Westen des lands werd grootere schade teweeggebracht. Door omlaaggeworpen brisant- en brandbom men werden drie woonhuizen geheel vernield en tien andere beschadigd; voorts kregen 175 woonhuizen glasscha de. Daarbij werden drie personen ge dood en vier gewond. Tan de branden, welke tengevolge van dezen aanval ont stonden, konden de meeste dadelijk ge- bluscht worden, andere in den loop van de vroege morgenuren. Tenslotte werd ook nog een tramwissel beschadigd. V s 8 soldaten aangetrokken en v Duitsche soldaten, die zjj tot dichtbij lieten naderen, met pistoolschoten ver moord. om te hongeren, zoo vervolgde Darlan. De Engelschen zijn om uitvluchten niet verlegen. Zij beschul digen Frankrijk ervan, Duitschland en Italië te verzorgen en beweren, dat Frankrijk wapens vervoert, bovendien zoeken zij hun optreden goed te praten met een mogelijk gevaar in de toekomst. Engeland's doel In werkelijkheid echter heeft dit bru tale optreden slechts één doelEngeland wil de Fransche macht ter zee vernie tigen. het Fransche moederland van zijn koloniën scheiden en Frankrijk van de rest der wereld isoleeren. Engelschen misbruikten Duitsche uniformen Britsche soldaten hebben, naar het D.N.B. verneemt, in verscheidene ge vallen door misbruik van Duitsche uni formen en onderscheidingsteekenen de wetten van het volkerenrecht ten zeer ste geschonden. Zoo rapporteert de lei der van een gevechtsafdeeling: „Op een voor ons liggende hoogte zagen wij een man in uniform van Duitschen val schermjager. die met een hakenkruis vlag zwaaide. In de meening, dat deze hoogte reeds door Duitsche soldaten was bezet, stormden wij voorwaarts. Wij werden door een moorddadig vuur ontvangen, dat den meesten kame raden het leven kostte. door talrijke schoten gedood. Deze af- ichuwelijke vondst bewijst, dat de be volking van Kreta alle bepalingen van het volkenrecht heeft genegeerd. i hebt in samenwerking met uw kameraden van het leger onder uw beproefde aan voerders van alle rangen voorbeeldelooze daden volbracht. Met ongekenden trots en diep gelukkig meld ik den Führer de ten uitvoerlegging van zijn bevel. Voor de ge- heele wereld hebt gij het woord van den Führer bewezen „Er zijn geen onneem bare eilanden”. Ik wist, dat mijn moedige, in harden strijd beproefde luchtmacht slechts de zege kent. Zoo moest ook deze eerste overzeesche operatie den vijand als een onweder in enkele dagen verpletteren. Ook hieraan hebben de Italiaansche ma rine en afdeelingen van het Italiaansche leger en de Italiaansche luchtmacht haar aandeel gehad. Valschermjagers, bezield van een tome- 'looze strijdlust, hebt ge, geheel op u zelf aangewezen, in een heldhaftigen en ver bitterden strijd den sterkeren vijand ver slagen. Alleenstaande strijders hebben on der een gloeiende zon en op een rotsach- tigen bodem bovenmenschelijke dingen gepresteerd. Uw kracht was het onwrik bare nationaal-socialistische vertrouwen op de overwinning en de zekerheid van de trouwe hulp der kameraden in de lucht, die de lucht schoonveegden en on vermoeid met transportvliegtuigen ver sterkingen aanvoerden. Onder den bom menregen van onze gevechtsvliegtuigen verstomde het vijandelijke geschut, vluchtte de vijand uit zijn versterkte stel- Het Opperbevel van de Duitsche Weermacht maakte gisteren bekend: De strijd om Kreta is geëindigd. Het geheele eiland is van den vijand bevrijd. Duitsche troepen hebben gisteren bet laatste steunpunt van de verslagen Britten, de haven van Sfakia, beset. Bergtroepen hebben in het bergland ten Noorden van Sfakia het laatste Britsche verzet neergeslagen en daarbij weer 3000 gevangenen gemaakt. Het Duitsche luchtwapen heeft deze laatste zuiveringsactie doeltreffend ge steund. In het zeegebied tusschcn Kreta en Alexandrië hebben Duitsche ge vechtsvliegtuigen met 3 voltreffe.s een Britschen torpedojager, welke deel uit- maakte van een vlootformatie, ver- Kre}a wordt’ naar Reuter nietigd. In Noord-Afrika activiteit van artille rie en verkenners voor Tobroek. Duit sche en Italiaansche gevechtsvliegtuigen brachten in de haven van Tobroek 5 vrij kleine transportschepen tot zinken en beschadigden met goede uitwerking vjjandelijke luchtdoelbatterijen. Vrij sterke formaties gevechtsvliegtuigen be stookten in den afgeloopen nacht de Britsche ravitailleeringshaven Manches- ter met talrijke brisant- en brandbom- gekenmerkt en^van zware verliezen men. Hevige ontploffingen en uitgebrei- de branden veroorzaakten nieuwe groote verwoestingen in industriebedrij- ven en opslagplaatsen. Andere luchtaan vallen waren gericht op havens aan de Zuidwest- en Zuidkust van Engeland. Ten Zuidoosten van Aberdeen en ten Noorden van Schotland vernietigde het luchtwapen 2 vijandelijke koopvaardij schepen met tezamen 6000 brt. en be schadigde een ander groot koopvaardij schip op ernstige wijze. Noch overdag, noch des nachts hebben gevechtshande lingen van den vijand boven het gebied van het Duitsche Rijk plaats gevonden. Het Duitsche Weermachtbericht van 1 Juni luidde: Op Kreta maakt de zuivering van het Zuidelijke deel van het eiland van de overblijfselen van Britsche en Grieksche troepen goede vorderingen. Bij Herape- tra is gisteren de verbinding met de uit het Oosten opgerukte Italiaansche troe pen tot stand gebracht. Tot dusver zijn ongeveer 10.000 Britten en Grieken ge vangen genomen. Ten Zuiden van Kreta hebben forma ties Duitsche gevechtsvliegers lichte Britsche zeestrijdkrachten aangevallen, een torpedojager door bommen zwaar beschadigd en 4 jagers van het type Hurricane zonder eigen verliezen neer- feschoten. In hetzelfde gebied bracht het Duitsche luchtwapen een koopvaar der van 3000 brt. tot zinken en even eens een met munitie geladen kustschoe- ner, en trof een betrekkelijk klein troe pentransportschip zwaar. Vliegtuigen, welke een gewapende ver kenning uitvoerden, hebben gisteren op den Atlantischen Oceaan een Britschen onderzeeër tot zinken gebracht. Forma ties gevechtsvliegtuigen bombardeerden in den afgeloopen nacht voor den oor log belangrijke installaties aan de West en Zuidkust van Engeland. Vooral in het havengebied van de Mersey ontston den alleszins groote branden. Ten Oos ten van Peterhead werd een groote vrachtboot zwaar beschadigd. Den 30sten Mei hebben gevechtsvlieg tuigen een patrouillevaartuig in de ha ven van Fraserburgh vernietigd. Noch overdag, noch ’s nachts heeft de vijand boven Duitsch gebied vijandelijke handelingen gepleegd. De Duitsche troepen hebben na de be zetting van Candia kunnen constateeren, dat de Britten bij hun vlucht al hun oorlogsmateriaal op Kreta hebben ach tergelaten. De verlaten stellingen gaven een beeld van de haast, waarmede de Engelschen waren gevlucht. Grieksche gevangenen, die Werden aangetroffen in n toestand van onbeschrijfelijke uitput ting, vertelden van de nachtelijke vlucht der Engelschen, die zich in roei- en visschersbooten naar de voor anker lig gende schepen begaven. In de laatste uren voor de inneming van Candia ont stond onder de Engelschen een paniek a^U«het DN B Tengevolge van de voortdurende luchtaanvallen hebben vele Engelschen de schepen niet bereikt, zij zijn met hun booten ondergegaan. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: In een laagte bij het vliegveld Maleme hebben Duitsche soldaten de lijken van 15 Duit sche valschermjagers gevonden. De lij ken vertoonden de sporen van de ergste verminkingen en martelingen. Op de met bloed bedekte lichamen zag men ernstige, door zweepslagen veroorzaak te wonden. Hals en hoofd waren bedekt friet schotwonden. Klaarblijkelijk hebben de moordenaars hun weerlooze slacht offers na onmenschelijke martelingen Bij de inneming van Herakleion zijn 10 vrouwen gevangen genomen, die Duitsche valschermjagers hebben ver moord. Deze vrouwelijke bandieten nebben de uniformen van gesneuvelde vervolgens vaardijschepen, die te hulp wilden komen, onder. In de oude wapenbroedersdiap uit de groote dagen van Narvik hebbén vlie gers en bergjagers het eiland bedwongen en Engeland uit deze belangrijke stelling in het Oosten der Middellandsche Zee ge worpen. Kameraden, het geheele Duitsche volk is vervuld van de grootste bewondering en een grenzelooze dankbaarheid voor uw jongste overwinning. Met onze lucht macht gedenkt Duitschland bewogen en trotsch de helden, die in den strijd om Kreta hun leven en hun gezondheid heb ben geofferd. Voorwaarts in den geest der overwinnaars van Kreta. Leve de Führer.” Naar het D.N.B. meldt, zijn de Führer en de Duce gisteren op den Brenner bijeengekomen. Zij hebben in tegenwoordigheid van den Rijks- m inis ter van Buitenlandsche Zaken, von Ribbentrop, en den Italiaan- schen minister van Buitenlandsche Zaken, graaf Ciano, een onderhond gehad over den politieken toestand. Het onderhond duurde eenige uren. De besprekingen werden gevoerd In den geest van de hartelijkste vriendschap, waarbij de volledige overeenstemming van opvattingen van de regeeringsleiders der beide verbonden landen tot uiting kwam. Over het uiterlijke verloop van deze bespreking, de tiende tusschen de bedde regeeringsleiders, verneemt het A.N.P. van welingelichte zijde dat: Aan de besprekingen, welke in totaal, meer dan 5 uur duprden, namen gedeel-’ telijk, behalve de beide ministers van buitenlandsche zaken, ook de chef vani het opperbevel van de weermacht, gene-‘ raal-veldmaarschalk Keitel en de chef van den generalen staf van de Italiaan sche weermacht, generaal Caballero deel. De besprekingen werden tegen den middag voor een gemeenschappelijke lunch in intiemen kring, waaraan slecht de bovengenoemde 6 personen deelnamen, onderbpoken. Generaal-veldmaarschalk Keitel en generaal Caballero hadden van hun kant gelegenheid voor een onderhoud in den geest van de hartelijke wapenbroeder- Vervolgens maakte Darlan een balans op van de Engelsche zeerooverij tegen over Frankrijktot eind Juli 1940 zijn 90 Fransche schepen met een totalen in houd van 370.000 ton in beslag genomen 10 schepen met een inhoud van 36.000 ton zijn onteigend in de onder Engelsche contröle geraakte Fransche koloniënse dert 26 Juni 194C zijn 33 schepen met een inhoud van 158.000 ton op zee opge bracht 13 schepen met een gezamenlijken inhoud van 142.000 ton zijn op verlangen der Engelschen in de Vereenigde Staten geblokkeerd21 schepen met een inhoud van 86.000 ton zijn sedert Juli 1940 ver loren gegaan, doordat zij gebombardeerd of getorpedeerd werden of door de eigen bemanning tot zinken werden gebracht wegens een dreigenden Engelschen aan val. In het geheel is dus voor Frankrijk 792.000 ton met een waarde van 120 milliard frank verloren gegaan. Na te hebben gesproken over den Toof van de Fransche bezittingen in Nieuw- Caledonië en de Gezel schapseilanden, welke ver van het militaire operatiege bied verwijderd liggen, over de aan vallen op Dakar, waar zich een deel van het goud van de Bank van Frankrijk be vond en over den moord op 1500 weer looze Fransche matrozen te Mers-el- Kebir verklaarde Darlan: „Ook hier was er geen ander motief dan dat men Frank rijk als zeemogendheid wilde vernie tigen.” Van 15 regels f 1.75. Iedere regel meer tot 10 regels 45 cL, daarna iedere regel meer 50 ct. Reclames 95 ct per regel. Bewijsnummers 5 ct tr. p. post 10 ct. Incasso binnen de stad 5 cent buiten de stad volgens posttarief. Bij vooruitbetaling: Kleine Advertenties 95 ct.; Dienstaanbiedingen 75 ct Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad" 10 ct. meer. der Engelsche troepen gesproken. Naar de omroep te Londen heeft me degedeeld, is het niet bekend, hoeveel Grieken van Kreta gered konden wor den. Bij de 15.000 manschappen, die in Egypte zijn aangekomen, bevinden zich geen Grieken. In haar berichten over de gebeurte nissen op Kreta constateert de „Times” dat de hegemonie in de lucht van groo- ter waarde blijkt dan de hegemonie ter zee. De slag om het eiland heeft de superioriteit van de luchtmacht nog dui delijker bewezen dan de gevechten te Duinkerken. Met het oog op de Duit sche strategische techniek komt het blad tot de conclusie, dat men voortaan bij de opleiding het zwaartepunt eerder moet leggen op de opleiding van den soldaat als afzonderlijken strijder dan op die van grootere afdeelingen. Dood van generaal Freyberg tegengesproken Het uit Engelsche bron afkomstige bericht, dat de opperbevelhebber der Britsche troepen op Kreta, de Nieuw- Zeelandsche luitenant-generaal Frey- berg, bij een vliegtuigongeval om het leven zou zijn gekomen, wordt thans dus - Mill

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 1