De distributie van vaste brandstoffen Haagsclie Courant van Maandag 23 Juni 1941 BINNEJ4LAND STADSNIEUWS van Een drukke Zondag en warme De distributie vleesch t GOUDEN JUBILEUM J. KROP TOT HALF TWAALF N.M. HEEMKUNDE-BOEKENWEEK Vroege aardappelen DERDE BLAD, PAGINA 1. TRAMS EN BUSSEN MOGEN LANGER RIJDEN Mr. P. VAN REGTEREN ALTENA OVERLEDEN RAADSHEER IN DEN HOOGEN RAAD DER NEDERLANDEN HOE WARM HET WAS! VERGADERING VAN HET LANDBOUW-COMITÉ Bonnen aangewezen voor het tijdvak van 24 Juni tot en met 31 December Van 28 Juni-5 Juli ONGEVALLEN Prijs gedurende twee weken vast gesteld op 11 cent per kilogram Voor haarden en kachels bonnen 01, 02 en 03 en voor centrale verwar ming bonnen 01 tot en met 11 geldig verklaard Inkomens en vermogens in de ver schillende deelen van ons land Gisteren was ’t de eerste echte warme zomer-Zondag. Dat was dan ook AarTdendRNieboerweg zijn eenige den-J goed merkbaar op alle plaatsen van ontspanning in en om de residentie, waar overal'een ongekende drukte heerschte. Hoe „bezaaid met menschen- het strand leek, blijkt wel uit deze foto. (Polygoon./, Telegram van den leider der N.S.B. aan Adolf Hitler KENNISGEVINGEN Uitbreidingsplan Bon 20 aangewezen voor het tijdvak 24 Juni t.m. 1 Juli foil d» i htfaiwjr Steeds begeerd en steeds welkom zijn de heerlijke geur en de opwekkende frischheid van de klassieke "4711“ - bij het werk - bij sport op reis - thuis ja overal! kO] van MUSSERT" plan .1 (Foto-archief Haagsche Courant) nenboompjes in brand geraakt. Met een motorspuit van de Duinstraat is het vuur bedwongen. Bernard bekende uitgedeeld. Alles bij elkaar was het een buiten gewoon geslaagde avond. TE VER IN ZEE GEWAAGD Gisteravond omstreeks negen uur heb ben zich twee jongens van 12 en van 10 jaar te ver in zee gewaagd ter hoogte van het einde van den Strandweg. Zij zijn ge red door den 37-jarigen P. J. Maasland uit de Gondelstraat. Door den geneeskun digen dienst werden zij naar huis ver voerd. Met ingang van j.l.’ Zaterdag mogen alle trams en autobussen van de H.T.M., in plaats van tot 11 uur n.m., tot 11.30 uur n.m. blijven rijden. H. DE WEEVER OVERLEDEN In den ouderdom van 75 jaar is hier ter stede overleden de heer H. de Wee ver, die voorheen aan het hoofd stond Van een bekenden meubelhandel in de Tasmanstraat en met name in de onge deelde Geref. kerk vele jaren een voor aanstaande plaats heeft ingenomen. De heer de Weever was een twintigtal jaren diaken in de Geref. kerk, na de kerksplitsing in de Geref. kerk van Oost. Van de oprichting af diende hij het rust huis van de Geref. kerk in de Scheepers straat als bestuurslid en ook als secre taris. Zijn stoffelijk overschot zal morgen op Oud Eik en Duinen worden ter aarde besteld. De rouwstoet vertrekt om 12 uur van het sterfhuis in de Tasmanstraat. IR. MUSSERT IN DE VECHTSTREEK Het voormalige statige patriciërshuis „Vijverhof’, staande langs de Vecht bij Loenen, is eenige maanden geleden door de N.S.B. aangekocht en onder deskun dige leiding werd het interieur van de oude villa veranderd. De algemeen leider der beweging, ir. A. A. Mussert heeft Zaterdag het gebouw, dat als kringhuis zal worden gebruikt, officieel geopend. NATIONALE JEUGDSTORM Zaterdagmiddag heeft op het Markt plein te Heerlen de installatie plaats ge had van de streken uit Zuid-Limburg van den Nationalen Jeugdstorm. De installatie der 500 A 600 stormers en stormsters ge schiedde voot den hoofdstormer C. van Geelkerken en werd door tal van auto riteiten bijgewoond. Op 63-jarigen leeftijd is hier ter stede overleden mr. P. van Regteren Altena, raadsheer in den Hoogen Raad der Ne derlanden. Mr. P. van Regteren Altena, werd in December 1877 te Amsterdam geboren. Hij bezocht te Apeldoorn de H.BB. en te De venter het gymnasium, waarna hij aan de universiteit te Utrecht rechtswetenschap pen studeerde. In 1904 promoveerde hij aldaar Twee jaar later werd hij kanton- rechter-plaatsvervanger te Zutphen en in 1907 substituut-griffier van de rechtbank aldaar. In 1912 volgde zijrj benoeming tot rechter te Zierikzee. in 1915 te Middelburg en in 1919 te Amsterdam. In 1928 werd mr. van Regteren Altena benoemd tot raadsheer in het gerechtshof te Amster dam en in 1936 tot raadsheer in den Hoo gen Raad der Nederlanden. De thans ont slapene was lid van de Tariefcommissie. De begrafenis van mr. P. van Regteren Altena is vastgesteld op Donderdag a.s. te kwart over twee op de begraafplaats Oud Eik en Duinen. KLEINE BRANDEN In een perceel aan de de Kokstraat is een gedeelte van het platte dak in brand geraakt. Het vuur werd met den kleinen straal door de brandweer gebluscht. Zaterdagmiddag is op den zolder van perceel Laan van Meerdervoort 84 (Crisis gebouw) een kleine binnenbrand ont staan. Eenig papier van het op den zolder ingerichte archief en eenige dakspanten verbrandden. Het brandje werd door eigen personeel met water en zand ge bluscht, terwijl door de motorspuit van het bureau Laan Copes van Cattenburch la werd nagebluscht. Door den geneeskundigen dienst werd gisteravond naar het Roode Kruis-zieken- huis vervoerd de 42-jarige mevrouw P. van K -S. uit de Herzogstraat, die. nadat zij aan het strand was geweest, in de Boschjes van Poot dooi de warmte werd bevangen. Haar toestand is vrij ernstig Naar den Centralen Post werd vervoerd de 21-jarige E. M van der W. en de 14- jarige M. C. van der W., uit Rotterdam, die op den Strandweg door de warmte werden bevangen. Beiden konden na be handeling op eigen gelegenheid huis waarts keeren. De 14-jarige J. L. L. uit de van Ravé- steynstraat werd gistermiddag op den Scheveningscheweg door de warmte be vangen. Hij is naar het politiebureau Laan Copes van Cattenburch la gebracht, om wat op zijn verhaal te komen, waarna hij huiswaarts kon keeren. Amsterdamsche tram blijft langer rijden Met ingang van hedenavond zullen de laatste ritten der Amsterdamsche trams van de beide eindpunten der lijnen te 10.30 uur 's-avonds aanvangen. De dienst regelingen voor de autobuslijnen blijven ongewijzigd, aangezien om 10 uur alle autobussen in de garages teruggekeerd dienen te zijn. Op de vergadering der eerste afdee- ling van het landbouw-comité, welke on der voorzitterschap van den heer H. D. Naar wij vernemen wordt van 28 Juni tot 5 Juli in den Haag en andere plaatsen van ons iand een Heemkunde boekenweek gehouden, die ten doel heeft te wijzen op de groote beteekenis, welke het hoek heeft voor de verbreiding van de Heemkunde- gedachte. In de étalages van de boekwinkels zullen 11 boeken over Heemkunde tentoongesteld worden. Elk boek behazdelt een provincie. Om de aandacht van het publiek te ves tigen op de Heemkunde-boekenweek wordt op vele punten van de stad een keurig uit gevoerde plaat ipgehangen, terwijl een groot aantal folders wordt verspreid De Heemkunde-boekenweeK is min of meer een voortzetting van de tentoonstel ling over Heemkunde-boeken in het ge bouw van het Algemeen Nederlandsch Verbond in de Surinamestraat 28. Hoewel aan deze tentoonstelling geen groote be kendheid was gegeven, bestond er toch grooten en intense belangstelling voor. Dit succes heeft de organisatoren aangemoe- digd om het initiatief te nemen tot een Heemkunde-boekenweek. Zaterdagochtend werd door den ge neeskundigen dienst «aar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd de 34-jarige O. M. van het Oranjeplein, die bij het verrichten van werkzaamheden in een werkplaats in de Lulofstraat, een plaat ijzer op het linkerbeen kreeg, waardoor zijn linker-dijbeen brak. De 50-jarige wielrijdster J. A. H. den H. uit de Pompoenstraat, kwam Zaterdag avond op den Haagweg in aanrijding met een wielrijder, waardoor zij kwam te val len. Zij werd met een lichte hersenschud ding naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Gisteravond werd de 68-jarige voet- gangster T. van den B. uit de Hadewich- straat bij het oversteken van den rijweg van den Meerweg, aangereden door de 12- jarige wielrijdster R. K. van den Moer- weg. Eerstgenoemde bekwam een rechter- onderbeenfractuur en werd door den ge neeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Zondagmiddag had op den hoek Den- neweg en Hooistraat een aanrijding plaats tusschen den 21-jarigen wielrijder G. van B. uit de Oudemansstraat en een driewie- lig motorrijwiel. De wielrijder brak het rechterbeen en werd door den geneeskun digen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Naar de gemachtigde voor de prijzen mededeelt, is heden de prijs van de vroege aardappelen voor de eerstkomende twee weken vastgesteld op 11 cent per k.g. Behalve de vroege aardappelen zullen ook krielaardappelen verkrijgbaar worden gesteld, waarvoor de prijs gedurende de week van 23 tot en met 28 Juni is bepaald op 6J cent per k.g., nadien echter op 6 cent per k.g. Bovendien blijven gedurende de eerstvolgende twee weken behalve de vroege aardappelen ook oude aardappelen verkrijgbaar tegen de daarvoor vastgestel de prijzen. Er wordt aan herinnerd, dat de duurste soort van de oude aardappelen 8 cent per k.g. kost. De prijs van de vroege aardappelen zal na de eerste twee weken geleidelijk aan den prijs der oude aard appelen worden aangepast. De gemachtigde voor de prijzen vestigt er echter met nadruk de aandacht op. dat, zoolang de hooger? prijs van 11 cent voor de vroege aardappelen geldt, in geen geval Voor oude aardappelen meer mag worden brekend dan de daarvoor vastgestelde prij zen. MEJUFFOUW M. UBENS OVERLEDEN Gisteren is hier ter stede op 66-jarigen leeftijd overleden mej. M. Ubens, vroeger hoofd van de Fröbelinrichting Duinoord. Mej. Ubens heeft tal van jaren de be waarschool aan de Perponscherstraat ge leid. De „school van juffrouw Ubens” heeft vooral in dat stadsgedeelte bekend heid verkregen. Op 1 Juli 1938 heeft zij haar betrekking wegens gezondheids redenen met pensioen verlaten. De teraardebestelling zal plaats vinden Woensdag half 3 op de begraafplaats Nieuw Eik en Duinen BADEN Bij de Maatschappij Zeebad Schevenin- gen werden Zaterdag 3071 en Zondag 4107 baden genomen, in het Volkszeebad Sche- veningen resp. 3491 en 4112, in het volks zeebad Kijkduin resp. 1076 en 1583 en in het zwembad Zuiderpark resp. 6987 en 1542. De temperatuur van het water was heden te Scheveningen 64 en m het Zui- derparkbad 69 graden. Het betrekken van turf Voorts géven gedurende bovengenoemd tijdvak de bonnen no. 05, 06, 07 van de bonkaart „Haarden en Kachels” J en de bonnen no. 05, 06, 07 en 08 van de bon kaart „Haarden en Kachels” K elk recht op het koopen van hetzij 195 k.g. pers- turf (300 stuks), hetzij 200 k.g. bagger- turf (450 stuks), hetzij 275 k.g. uit de Peel afkomstige turf, hetzij 200 k.g. overige soorten turf. Zooals bekend, is aanmaakturf zonder bon verkrijgbaar. Fabrieksturf wordt uitsluitend beschikbaar gesteld voor in- dustrieele doeleinden en kan niet op de gewone bonnen worden betrokken. De bonnen, welke thans alleen voor het koopen van turf zijn aangewezen, zullen vermoedelijk later alsnog worden geldig verklaard voor het koopen van alle soorten vaste brandstoffen, welke thans gedistribueerd worden, zoodat verbrui kers, die hierop geen turf wenschen te betrekken, deze bonnen kunnen bewaren en ze later voor het koopen van de door hen gewenschte andere soorten vaste brandstoffen kunnen besteden. Levering over zomer en na jaar verdeeld Voor zoover zulks mogelijk is, zullen vóór 31 December 1941 nog andere bon nen voor vaste brandstoffen worden aan gewezen. Het spreekt vanzelf, dat de brand stoffenhandelaren niet in de gelegenheid zijn om onmiddellijk aan de verbruikers op alle thans geldig verklaarde bonnen brandstoffen af te leveren en dat zij daarom de levering over den zomer en het najaar dienen te verdeelen. De verbruikers, die ten gevolge van onvoldoende bergruimte of anderszins niet in de gelegenheid zijn reeds nu vaste brandstoffen op hun bonnen te betrekken, kunnen hiermede vanzelfsprekend ook tot het a.s. stookseizoen wachten, daar de bonnen geldig zijn verklaard tot en met 31 December 1941. Tevens wordt er de aandacht op geves tigd. dat de bonnen gemerkt met „Brandstoffen, één eenheid” van 24 Juni 1941 af tot 1 Mei 1942 recht geven op het koopen van één eenheid vaste brand stoffen. De secretaris-generaal van het depar tement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart maakt bekend, dat een begin zal worden gemaakt met het beschikbaar stellen van vaste brandstoffen, teneinde de verbruikers in de gelegenheid te stellen reeds gedurende de zomermaan den een gedeelte van het hun voor den aanstaanden winter toe te kennen rant soen te betrekken. Hiertoe worden voor het tijdvak 24 Juni 1941 tot en met 31 December 1941 de bonnen no. 01, 02 en 03 van de bon kaart „Haarden en Kachels” J, de bon nen no. 01, 02. 03 en 04 van de bonkaart „Haarden en Kachels” K. alsmede de bonnen no. 01, 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08. 09, 10 en 11 van de bonkaart „Centrale Verwarming” L, elk geldig verklaard voor het koopen van één eenheid vaste brandstoffen. De leider der N.S.B. heeft het volgende telegram aan den Führer gezonden: „Aan den Führer Adolf Hitler Führer- hauptquartier In dit beslissende uur, waarin de strijd van het nationaal-socialistische en fascis tische Europa tegen zijn bolsjewistischen doodsvijand begonnen is, is het mij een voorrecht aan u, Führer aller Germanen, de plechtige gelofte te kunnen afleggen, dat de Nationaal-Socialistische Beweging in Nederland onverpoosd en krachtig haar taak zal voortzetten het Nederlandsche volk te winnen voor het nieuwe Europa Namens mijn duizenden strijdende kame raden meld ik u, dat zij zich door nie mand in trouw zullen laten overtreffen en dat zij zich in zullen zetten voor de gemeenschappelijke overwinning. God bescherme u en geve aan uwen strijd Zijn onmisbaren zegen. Als Evangelist der Ned. Herv. Gemeente Gisteren mocht de heer J. Krop, evan gelist der Ned. Herv. Gemeente hier ter stede, den dag herdenken waarop hij een halve eeuw geleden als zoodanig werd geïnstalleerd. De jubilaris werd 27 December 1866 geboren en slaagde in 1891 te Kampen voor zijn examen. Datzelfde jaar werd hij werkzaam te Strijen waar hij 2| jaar bleef, waarna hij door de Ned. Evang. Prot .Vereeniging werd aangesteld als evangelist voor de buitenwijken van onze stad. Zeer veel werk heeft de heer Krop in de jaren dat hij hier werkzaam is, verricht en hij is in wijk VI der Ned. Herv. Gemeente in den loop der jaren een zeer bekende figuur geworden. On der wijlen ds. W„ A. Zeydner werd de jubilaris in wijk VI benoemd en hij is haar tróuw gfebleven. In het wijkgebouw in de Lynckertstraat heeft hij het cen trum van zijn arbeid gekregen. De jubilaris is ook de man, die het initiatief nam voor de godsdienstoefenin gen voor doofstommen, die voorheen in de Regentessekerk en thans in het wijk gebouw gehouden worden. De Zondags school' heeft altijd een bijzonder plaatsje in zijn hart gehad en zoo heeft hij de Herv. gemeente op een bescheiden plaats met volhardenden trouw gediend. o.a. mededeeling gedaan van de instal latie van de groep landbouwwerkgevers- aangelegenheden bij het Landbouw- Comité op 27 Mei j.l. Hiermede heeft het streven om te komen tot een lande lijke werkgeversorganisatie op niet-con- fessioneelen grondslag zijn doel bereikt. Reeds heeft een elftal organisaties zich bij de nieuwe groep aangesloten, waar onder een 4-tal provinciale landbouw organisaties, welke als werkgeversorga nisaties zijn geconstitueerd. Tot voor zitter van de nieuwe groep is benoemd de heer B. M. Takens te Meeden, tot ondervoorzitter de heer Joh. de Veer te Schagen, terwijl de adj.-secretaris van het Landbouw-Comité, ir. H. Smit, als •secretaris optreedt. Het hoogste gemiddelde inkomen per inwoner heeft den Haag Over den loop der inkomens en vermo gens in 42 economisch.geographische ge bieden van Nederland gedurende de be. lastingjaren 1935/’36 tot en met 1939/’4O heeft het centraal bureau voor de sta. tistiek in de zoo juist verschenen afleve ring 3/4 van zijn maandschrift eenige ge gevens bijeengebracht. Hieruit blijkt, dat in dit tijdvak het laagste gemiddelde inkomen per aangesla. gene valt in 21 van de 42 economische ge. bieden. Daarop trad een geleidelijke ver betering in, die in 1939/’4O evenwel vrij wel tot stilstand is gekomen. Het laagste gemiddelde belaste inkomen per aangeslagene valt voor 38 van de 42 gebieden in 1935/’36. De hierop volgende stijging kwam in 1938/’39 reeds ten einde. Het gemiddelde belaste inkomen per inwoner steeg van 1935/’36 op 1936/'37 slechts in 4 gebieden, van 1936/’37 op 1937/'38 echter in 29, van 1937/’38 op 1938/’39 zelfs in 41, en van 1938/’39 op 1939/’49 in 27 van de 42 gebieden. Het aantal gebieden, waarin het gemiddelde belaste vermogen steeg, bedroeg in deze periodes resp. 11, 42, 22 en 14 van de 42 gebieden in totaal. Bij vergelijking van begin en einde van het tijdvak, waarover de cijfers loopen, blijkt het gemiddelde inkomen per inwo. ner over 1939/’40 in 25 gebieden hooger te zijn dan over 1935/’36-_ voor de ver mogens is dit in 35 gebieden het geval. Het hoogste gemiddelde inkomen per inwoner wordt aangetroffen in 's-Graven hage en omstreken (in 1939/’4O 607) en het Gooi en Oostelijk Utrecht (ƒ542), het laagste in de Drentsche veenstreken 123. Het hoogste gemiddelde vermogen per inwoner komt eveneens voor in het Gooi en oostelijk Utrecht 3327) en 's.Gravenhage en omstreken (/3102), het laagste in de Limburgsche mijnstreek (ƒ336). De burgemeester van ’s-Gravenhage maakt bekend, dat op de Gemeentesecre tarie afdeeling S. en B. (kamer no. 32) van 24 Juni tot en met 21 Juli 1941 iederen werkdag van 9 tot 12 uur en van 1 uur 30 tot 5 uur Cs Zaterdags van 9 uur tot 12 uur 30) voor een ieder ter inzage zal liggen het ontwerp van een plan tot herziening van het plan van uitbreiding voor gronden, gelegen ten Noorden van de Groningschestraat en aansluitende aan de bestaande bebou wing aldaar (plan-Oostduinen), in een kaart, een toelichtende beschrijving en bijbehoorende bebouwingsvoorschriften als bedoeld in artikel 39 der Woningwet en dat belanghebbenden gedurende dien termijn eventueele bezwaren bij den Ge meenteraad kunnen indienen. DIEFSTALLEN Ten nadeele van een bewoonster van de Sportlaan werd op het strand uit haar tasch een gouden polshorloge ontvreemd. Gisteravond werd een 17-jarige jonge man aangehouden, als verdacht van rij wieldiefstal. Ten nadeele van een stadgenoot werd een colbertjasje ontvreemd van zijn rijwiel af, dat onbeheerd in de Fahrenheitstraat stond. Ten nadeele van een inwoner van Voor burg werd in een zenuwinrichting te dezer stede een bedrag van 11 uit diens klee- ding ontvreemd. DAT MAG NIET! Proces-verbaal werd opgemaakt tegen een kruidenier, die zonder hef vereischte verlof zwakalcoholische dranken voor ver bruik ter plaatse verkocht. Toen de re cherche de zaak betrad, waren daar 16 jeugdige personen aanwezig. Negentien flesschen bier en 7 flesschen cider werden in beslag genomen. REDE DR. VAN RAPPARD IN DEN DIERENTUIN Naar thans eerst wordt medegedeeld, zal de leider der N.S.N.A.P., dr. van Rappard, die, zooals werd gemeld, on langs van het front terugkeerde en in middels de leiding van zijn partij weder om in handen nam, voor het eerst na zijn terugkeer in het openbaar het woord voeren op de groote openbare vergade ring hier ter stedp (27 dezer, 8 uur, Dierentuin). De aangekondigde rede van den plaatsvervangenden landelijken lei der, Lensink, vindt echter normaal door gang, zoodat de agenda wordt aangevuld, niet gewijzigd. HET JAARLIJKSCHE „CONCOURS d'ÉLEGANCE ET DE JEUNESSE” TE SCHEVENINGEN Door de Maatschappij „Zeebad Sche veningen” is, in samenwerking met de „Kynologenclub den Haag” (secretaris de heer Peters, Kurhaus) het bekende jaar- lijksche „Concours d’élegance et de jeu- nesse”, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, vastgesteld op Zaterdag 9 Augustus, bij gunstig weer op het terras van het Kurhaus, bij minder gun stig weer in de Kurzaal. De eventueele baten zullen worden af gedragen aan „Het Nederlandsche Roode Kruis”. OVERTREDERS VAN DE DISTRIBUTIE BEPALINGEN Een 43-jarige tuinder uit Loosduinen is aangehouden ter zake van het frauduleus slachten van een varken. Proces-verbaal is opgemaakt tegen een slager, die 350 gr. runderlappen, 200 gram kalfslappen en 250 gram rundergehakt, een hoeveelheid vet en soepbeenen ver kocht voor /2.10, terwijl de normale prijs /1.56 bedraagt. Tegen een 28-jarigen chauffeur en een 20-jarigen scharenslijper is proces-verbaal opgemaakt, omdat zij textielkaarten ver kochten a 5 per stuk. „1845” TUINFEEST VOOR DE GEWONDE NEDERLANDSCHE MILITAIREN Gisteravond heeft het personeel der N. V. Assurantie Maatschappij ,,de Ne derlanden”, van 1845 alhier, wederom met zeer veel succes een ontspannings avond aan de Nederlandsche gewonde militairen aangeboden. In tegenstelling met andere avonden werd hiervan een tuinfeest gemaakt, welke primeur zeer in den smaak viel van de patiënten. Er werden vele ver pleegden met bed en al naar buiten ge bracht, zoodat iedere patiënt van het gebodene kon medegenieten. Met veel succes traden op Barends, Jopi Wennex, het Xylophoon Ensemble „The Jolly Boys” onder leiding van Jan D. Tesink, de jeugdige accordeon-vitruosen Arie van Leeuwen en Wim v. d. Burg. In de pauze en aan het einde der voorstelling, werden, zooals altijd, di verse versnaperingen aan de patiënten De secretaris-generaal van het depar tement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat de volgende bonnen zijn aangewezen voor het koopen der daarbij vermelde rantsoenen. Bon „20 vleesch"24 Juni t/m 1 Juli, per twee bonnen 100 gram vleesch (been inbe grepen) of één rantsoen vleeschwaren. Bon „20 worst, vleeschwaren”24 Juni t/m 1 Juli, per twee bonnen één rantsoen vleeschwaren. Een rantsoen vleeschwaren bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt var kens-, rund-, kalfs-, paarden, en schapen. vleesch en voor gerookte worstsoortenLouwes in Utrecht werd gehouden, werd 100 gram voor gekookte worstsoorten, J-- J- *-• rolpens en knakworst125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nierbrood, 150 gram voor bloedworst of 100 gram verduurzaamde kip, eend, gans of kal koen, been inbegrepen. In kistjes 3 stuks vanaf f 4.— tot f IO.5O Origineele flacons vanaf f 0.40 tot f 20.—

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 9