De Duitsche opmarsch tegen Sovjet-Rusland 1941. I Dinsdag 24 Juni. I I No. 17909. luchtmacht in den aanval Leger, marine en Prijsopdrijving hout van van het van Het optreden Duitsche luchtwapen Verklaringen Sumner Welles s 2 V g g X g g s V g I g V w VERDUISTEREN van 10.06 uur n.m. tot 5.18 uur v.m. I I A De Wilhelmstrasse over Churchill’s verklaring A Rusland 'msww ode: <0 Talrijke Russische vliegtuigen neergeschoten Engeland’s medeplichtigheid bewezen Europeesch S O VJET De minister van buitenlandsche zaken von Ribbentrop, leest de nota van het ministerie van buiten- landsche zaken aan de regeering der U.S.S.R. voor aan de vertegenwoordigers der Duitsche en buitenlandsche pers (Telefoto Weltbild-Polygoon) Nachtdienst dokters: No. 116364 g Hongarije verbreekt de diplomatieke betrekkingen met de sovjet-Unie Telefoon 116300 (zeven lijnen) - Giro Ne. 12600 President Roosevelt ontvangt Halifax I RUS LA N'.D Rusland I Aziatisch Haagsche firma tot 40.000 boete veroordeeld Politieke bedrijvigheid in Engeland Duitsche en Roemeensche troepen rukken Bessarabië binnen Infanterie doorbreekt op talrijke plaatsen de sovjet-linies „Het leger van Hitler een gevaar voor Amerika” „Rede biedt stof tot vermaak” De uitgestrektheid van het front COURANT HAAGSCHE PRIJS DEZER COURANT: PRIJS DER ADVERTENTIËN: Z.g. Stadspatiënten: No. 49 staunport k FINLAND ‘LENINGRAD (Telefoto Hoffmann-Stapf) De eerste Russische krijgsgevangenen MINSK *BERLUN GROOT DUITSCHL.0 KROATC'-» Mi<Jden»n<Jsch» zijn volkeren beveiligd kan Omtrent 1 bom- missie ^KALININ •MOSKOO Voor 's-Gravenhage bij vooruitbet per 3 mnd. met „Kikeriki”, „De Nieuwste Mode”. „Koloniaal Bijblad” en „Letterkundig Bijblad" ƒ3.15. Franco per post met Mode blad 4.20, zonder Modeblad 3.95. Buitenland 9.45. Landen waarop het verlaagd intern, drukwerk-posttarief van toepassing is 7.35 p. kw. Bij postkantoren tegen de geldende goedgek. abonn.prijzen. Afz. nummers 5 ct, fr. p. post 10 ct KIJEW OEKRAÏNE Achterwaartsche verbindingen van den vijand verstoord welke momenteel is ontbrand, is begon nen bij de Finsche en Roemeensche grens. (Cartografisch bureau voor de Nederl. Dagbladpers) LEIjLAND j UEH Tusschen 10 u. n.m. en 7 u. v.m.: No. 394920 Ziekenfondsleden de Volharding: V i V KARKOW\ Met het oog op den ingetreden oor logstoestand tusschen het Duitsche Rijk en de sovjet-Unie, heeft de Hongaarsche regeering besloten, naar het D.N.B. ver neemt, de tot dusver tusschen Hongarije en de sovjet-Unie bestaande diploma tieke betrekkingen te verbreken. Bovenstaande kaart geeft een algemeen overzicht van een gedeelte van het hui dige Europa; met dikke, zwarte lijn is de Russische grens aangegeven. De strijd. De Duitsche luchtstrijdkrachten hebben met dezelfde hevigheid, waarmede zij de Sovjet-vliegtuigen aanvielen, ook ingegre pen in de gevechten te land en in grooten omvang de achterwaartsche verbindingen van het bolsjewistische leger verstoord. Gisteren werden spoorlijnen, en stations, wegen, bruggen en oprukkende colonnes met groot succes aangevallen. Alléén op één punt achter het front werden 12 op rukkende pantserwagens en verscheidene auto’s vernield. Op een andere plek wer den 2 bruggen door voltreffers verwoest. Bij aanvallen op stellingen luchtdoelge schut werden verscheidene stukken ge schut onklaar gemaakt. Amerikaansche uitbetalingen op Finsche rekening gestaakt De Export- and Importbank deelt mede, dat zij reeds alle uitbetalingen op reke ning van de aan Finland verleende lee- ning van 35 millioen dollar heeft gestaakt Bankleider Pierson verklaarde, dat de re denen voor dezen maatregel daarin gele gen zijn, dat Finland geen scheepsruimte heeft en de leening niet gebruiken kan. Bovendien valt Finland ook onder het blokkeeringsbevel van president Roose velt. Oorlogshaven en steunpunten van de Sovjet-marine gebom bardeerd Formaties van het Duitsche wapen hebben Zondag ondanks De troepen der sovjet-Unie zijn samen gevat in het Roode leger en in de Roode marine. Een afzonderlijk luchtwapen be staat niet, de verschillende vliegerforma- ties zijn verdeeld over het leger en de marine. Ofschoon de laatste jaren een aanzienlijke verbetering van het Roode leger is ontstaan, heeft de Finsche veld tocht toch geleerd, dat het leger klaar blijkelijk moeilijker te bewegen is, naar mate grootere en verschillender formaties er in zijn samengevat. Het zou voorbarig zijn, wanneer men na het verloop van de eerste 24 uur, die natuurlijk slechts tot den aanloop der operaties kunen dienen, reeds ondubbelzinnige constateeringen te willen doen ten aanzien van het verdere verloop der dingen Het Duitsche leger heeft reeds nu op verscheidene plaatsen aanzienlijke terreinwinst behaald. Dit zal in zeer korten tijd leiden tot grootere bot singen met de hoofdstrijdkrachten van de sovjet-Unie, aangezien deze immers reeds sedert geruimen tijd aan de Westelijke grens van de sovjet-Unie waren samen getrokken en voor den aanval in gereed heid waren gebracht. Pikante onthullingen te verwachten de missie, die de Moskou- sche Engelsche ambassadeur, Sir Staf ford Cripps, te vervullen had in het be stek van de EngelschRussische sa menwerking, heeft men, naar het D.N.B. bericht, gisteren in de Wilhelm- strasse voor vertegenwoordigers van de buitenlandsche pers voor een bepaald tijdstip „pikante onthullingen” aange- kondigd. Men voegde daaraan toe, dat uit het te publiceeren materiaal voor zekere staten ten aanzien van de En gelsche rol van beschermer, daarbij bij zonder interessante feiten aan den dag zullen komen. Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUXWAGENSTRAAT 35—37 Bijkantoor: Scheveningen, Keizerstr. 319, Tel. 550310; Filialen: Rijswijk. Kantoorboekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461, Voorburg, Boekhan del H. E. G. Ruys, Heerenstr. 124, Tel. 778038; N.V. Kantoorboekh. Th. J. de Konlng, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Seters Jr., There- siastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. E. O. Couvée, van Hovtemastr. 66, Tel. 721187 FR./ /zwute 1 - United Press meldt, dat president Roo sevelt een conferentie heeft gehad met de leidende figuren uit het departement van buitenlandsche zaken. Aan deze conferen tie namen ook de Britsche ambassadeur lord Halifax en de vroegere Amerikaan sche gezant in Zuid-Slavië deel. Het on derwerp der besprekingen bestond uit de bepaling van de houding, die de Veree- nigde Staten ten Opzichte van de sovjet- Unie moeten aannemen en de door het conflict in Oost-Europa ontstane nieuwe situatie. heden, die zich wilden aaneensluitenter gemeenschappelijke ontketening van de Europeesche revolutie, weer te scheiden, dan bewijst dit slechts de bekwaamheid van deze diplomatie. Het bewijst niet, dat Duitschland zijn verzet tegen het Rus sische bolsjewisme heeft opgegeven. Nooit en op geen enkel oogenblik heeft men zich te Berlijn aan de illusie overgegeven, dat daarom de latente vijandigheid van de bolsjewistische Sovjet-Unie tegen het feit van de Europeesche wedergeboorte voor, bij was. Het feit, dat Engeland en dë Sovjet-Unie het toen niet eens konden worden, is naar de meening van de Diplo aldus te verklaren, dat de Sovjet-Unie zich daarbij van Engeland als werktuig dacht te bedienen terwijl Groot-Brittannië Rus land wilde gebruiken als zijn degen tegen Duitschland. Het bondgenootschap tus schen deze beide mogendheden kon ver hinderd worden, omdat geen van beide zich door de andere wilde laten overtroe ven. Zoo speelde de Duitsche politiek het klaar, het gevaar der omsingeling van Europa af te wenden. De volkeren van Europa doen er echter goed aan te beden ken, dat er tusschen den oorlog tegen Groot-Brittaanië en den oorlog tegen den Sovjetstaat, den afweerstrijd der Euro peesche revolutie tegen de liberalistische, plutocratische wereld van het Westelijke kapitalisme en dien tegen de bolsjewis tische anarchie van het Oosten, geen ver schil bestaat. Beide moeten overwonnen worden, omdat alléén zoo de onverganke lijke waarden van Europa gered en de toe komst van worden. 7 In Moskou is alles rustig United Press meldt uit MoskouIn de Russische hoofdstad is de verduistering gelast. Op het oogenblik is alles in de stad nog rustig. Voorzoover valt te con- stateeren bezitten de Russische steden geen speciale schuilplaatsen, behalve dan de kelders onder de belangrijke regee- ringsgebouwen. De diepe, onderaardsche tunnels van den ondergrondschen spoor weg kunnen echter een belangrijk deel der bevolking bescherming geven. In de omgeving van Moskou is nog niets van troepenbewegingen te bespeuren. Ook ziet men nog geen afweergeschut op de daken der huizen. In groote massa-vergaderingen van ar beiders en soldaten werden besluiten aan genomen om den strijd tegen het natio- naal-socialisme op te nemen. Een houthandel te ’s-Gravenhage be schikte bij het uitbreken van den oorlog over groote voorraden van verschillende houtsoorten. De directeur der Naamlooze Vennootschap, de heer P. P. L., liet het hout tegen veel te hooge prijzen ver- koopen. Voor Amerikaansch eikenhout bijv, vroeg hij /230 per m3., terwijl die prijs niet hooger mocht zijn dan 165. f De inspecteur voor de prijsbeheersching te ’s-Gravenhage, die een vervolging in stelde, rekende verdachte L. zijn overtre dingen zwaar aan. Daar hij veel winst maakte op de oude voorraden, kon hij ook tegen veel te hooge prijzen hout inkoopen. Hierdoor berokkende hij anderen hout firma’s, die zich wel aan prijsvoorschrif- ten hielden, groot nadeel. Daarenboven leidden de hooge inkoopprijzen van het be drijf er toe dat het prijsniveau van ver schillende houtsoorten in het algemeen belangrijk werd opgeschroefd Op grond van deze overwegingen en van de gemaak te onrechtmatige winst, werd verdachte veroordeeld tot een boete van 40.000 en tot publicatie van het vonnis. Russische bommen op de Noordelijke Dobroedsja. De steden Dobritsj en Baltsjik in de Noordelijke Dobroedsja zijn Zondag door een sovjet-vliegtuig met bommen aange vallen. De aangerichte schade is niet groot Enkele personen werden gewond. Finsch visschersvaartuig beschoten De rijksberichtencentrale te Helsinki maakte gisteravond bekend, dat een Sov- jet-batterij Zondagavond een uit Petsamo vertrekkend visschersvaartuig heeft be schoten. De boot werd niet getroffen. Op denzelfden avond loste in Hirsilampii, in de nabijheid van Imatra een vrij groote afdeeling sovjet-soldaten van Russisch ge bied af verscheidene schoten’ op Finsche grenssoldaten. De schoten misten hun doel. Het Finsche nieuwsagentschap maakt bekend, dat de Finsche minister van buitenlandsche zaken, prof. Witting, den gezant der sovjet-Unie in Finland, Or- low, mondeling een protest heeft doen hooren van de Finsche regeering tegen het neerwerpen van bommen door sov- jet-Russische vliegtuigen op Finsch gebied. Britsche militaire naar Rusland Naar de „New-York Herald Tribune” uit Londen meldt, overweegt de Brit sche regeering, een militaire missie naar de Sovjet-Unie te zenden. Officieren en technisch personeel van leger, vloot en luchtmacht zouden aan deze missie wor den toegevnegd. Het karakteristieke kenmerk van den veldtocht tegen de sovjet-Unie bestaat naar het D.N.B. van welingelichte mili taire zijde wordt medegedeeld, in het feit, dat deze gevechten zich moeten uit strekken over groote gebieden en waar schijnlijk aan beide kanten de gebruik making van groote menschenmassa’s ,te verwachten is. Reeds thans kan men de uitgestrekt heid van het front in het Oosten in vogel vlucht becijferen op rond 2400 k.m., het geen overeenkomt met ongeveer de lucht lijn BerlijnGibraltar. In dit geweldige gebied zullen nu waarschijnlijk in de eerstvolgende dagen door marschen te voet en hoogstwaarschijnlijk ook met ge bruikmaking van sterke gemotoriseerde strijdkrachten zoo talrijke troepenmassa’s in beweging worden gebracht als in de historie tot dusver nog nooit op één enkel oorlogstooneel De Sovjet-ambassadeur, Maisky, heeft volgens het blad tegenover de Britsche regeering verklaard, dat Stalin bereid is het aanbod van het zenden eener Brit sche militaire missie aan te nemen. Overigens zou Stalin als tegenprestatie militaire en economische hulp aan de Britsche regeering beloofd hebben. Opstand in Letland? Stefani meldt uit Helsinki, dat aldaar wordt vernomen, dat na Litauen en Est land, er ook een opstand is uitgebroken in Letland, waar strijdkrachten van de rebellen, ten getale van ongeveer 100.000 man, zich van de strategische punten hebben meester gemaakt en overal de Russische garnizoenen aanvallen. De Sovjet-Russische ambassadeur Mais ky heeft, naar United Press meldt, een onderhoud gehad met den minister van buitenlandsche zaken Anthony Eden.'/Tij dens dit gesprek overhandigde Maisky het antwoord-van Moskou op de vragen, welke Eden Zondag had gesteld met be trekking tot de Sovjet-Russische wgn- schen inzake Engelsche hulpverleening. Naar uit Moskou verluidt, heeft de Sovjet- Unie het aanbod van Engeland aange nomen en harerzijds aan Engeland mili tairen en economischen steun toegezegd. Het verluidt, dat Maisky tijdens dit on- •derhoud den Engelschen minister een uitvoerig plan van een vergaande samen werking tusschen beide landen heeft voorgelegd. Men zegt hier, dat gister morgen ook een ontmoeting tusschen Maisky en den Amerikaanschen ambassa deur te Londen Winant heeft plaats ge vonden, waarbij Winant persoonlijk zijn goede wenschen tot uitdrukking had ge bracht. Winant had daarbij gezegd, dat de normale weg voor onderhandelingen tusschen de Sovjet-Unie en de Vereenigde Staten natuurlijk gaat via den Sovjet- Russischen ambassadeur te Washington Oemansky of den Amerikaanschen am bassadeur te Moskou Steinhardt. Winant zou echter zijn bemiddelingsdiensten heb ben aangeboden, voor het geval deze noodig zouden zijn. Het schijnt, dat de Sovjet-regeering een verklaring van de Amerikaansche regeering verwacht, waar in aan de Sovjet-Unie hetzij dezelfde hulp als aan Engeland wordt verzekerd, hetzij maatregelen worden bekend ge maakt, welke de levering van industrieele uitrusting en belangrijke ruwe grond stoffen aan de Sovjet-Unie mogelijk maken. Engeland waarschuwt voor optimisme In verband met den DuitschRussl- schen oorlog laten, naar S.P.T.) mede- delt, officieele Londensche kringen een waarschuwing hooren om zich vooral niet aan een overdreven optimisme over te geVen. Hitler heeft dezen stap vrij willig en na rijp beraad genomen, zoo verklaart men. De houding, welke Engeland tegenover Finland moet aannemen, is nog onduide lijk. Men betreurt natuurlijk het besluit der Finsche regeering, doch beschouwt zich nog niet met dit land in oorlog. In afzonderlijke acties heeft de Duitsche infanterie op talrijke plaatsen de versterk te linies van de Sovjettroepen doorbroken. Zoo heeft een compagnie infanterie na een gevecht van 2 uur 5 bunkers bestormd en versterkte veldstellingen op strategisch be. langrijke plaatsen veroverd. In een dikken ochtendnevel rukte deze compagnie over weiden en velden, ver deeld in afzonderlijke stoottroepen, tegen de versterkte stellingen van den vijand op. welke klaarblijkelijk een strijd in het open veld wilde vermijden. Hij had zich ge deeltelijk in de huizen van het plaatsje verschansd. Onder dekking van mitrail leurs en zware infanteriewapens drongen de stoottroepen dit plaatsje binnen, waar op zij den eenen haard van tegenstand na den andere uitrookten. In het centrum van het plaatsje kwam het tot een hevig straatgevecht met een vrij groote troep, welke totaal in de pan werd gehakt. Daar na concentreerde de rest van den vijand zich rondom een bunker aan den uitgang van het plaatsje, doch ook deze laatste poging tot tegenstand werd door een Duitsch pantserafweerkanon gebroken, ter. wijl de bunker buiten gevecht werd ge steld. Het grootste deel der bemanning gaf zich over. De rest vluchtte naar de om liggende bosschen, xyaar zij later opge jaagd en eveneens gevangen genomen werd. Van 15 regels f 1.75. Iedere regel meer tot 10 regels 45 ct, daarna iedere regel meer 50 ct. Reclames 95 ct. per regel. Bewijsnummers 5 ct fr. p. post 10 cl. Incasso binnen de stad 5 cent, buiten de stad volgens posttarief. Bij vooruitbetaling: Kleine Advertenties 95 ct; Dienstaanbiedingen 75 ct Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad” 10 ct. meer. X A A s A A A A X A A A A In zijn gisteren afgelegde verklaring, die, naar hij met nadruk verklaarde, na ruggespraak met Huil en Roosevelt was geformuleerd, heeft de plaatsvervangende staatssecretaris, Sumner Welles, gespro ken van een „verraderlijken aanval op de sovjet-Unie” en van „vijandelijke e» moorddadige bedoelingen” en verklaard, dat „aan de Rijksregeering het woord eer onbekend is”. Hoewel het Amerikaansche volk ook het sovjet-regime van de hand wijst, zoo verklaarde Welles voorts, wordt thans toch de vraag acuut, of het „plan om de wereld te veroveren en alle volken in een brutale slavernij te brengen” teniet kan worden gedaan. Het gaat thans om de verdediging en veiligheid van de nieuwe wereld. Volgens de opvatting der Ameri kaansche regeering zal derhalve iedere verdediging tegen het Hitler-regime, van welken kant zij ook moge komen, voor- deelig zijn voor den eigen afweer en vei ligheid. De legers van Hitler vormen thans het voornaamste gevaar voor de Ameri kaansche landen. Met betrekking tot het conflict tus schen Duitschland en de sovjet-Unie heeft Sumner Welles nog in een formeele ver klaring de sovjet-Unie verwelkomd als een „versterking der krachten” tegen dit gevaar. De kwestie der hulpverleening aan de sovjet-Unie is, naar Welles mede deelde, nog niet beslist. Het luchtwapen der Sovjet-unie heeft Zijn vluchten naar het Oost-Duitsche grensgebied en het gouvernement-gene- raal met zware verliezen moeten boeten. Het D.N.B. heeft een bericht ontvangen over een luchtgevecht op Zondag j.l. waarbij van 35 Sovjet-Russische bommen werpers 32 door Duitsche jagers werden neergeschoten, toen zij, beschermd door jagers, een kleine stad in het gouverne- ment-generaal trachtten aan te vallen. Duitsche Messerschmittjagers haalden met reusachtige snelheid de vijandelijke formatie in en wierpen zich bliksemsnel op de groote machines, zoodat reeds na de eerste salvo’s 8 Martin-bommenwer- pers neerstortten. Terwijl een deel van de Sovjet-machines trachtte van koers te veranderen, bonden eenige vljandelijke jagers van het type Rata den strijd aan. Zij werden terstond door lichtspoor gra naten gepakt en vielen als brandende fakkels in de straten van een kleine, buiten de stad gelegen nederzetting. Daarop namen de Duitsche jagers de achtervolging van de vluchtende menwerpers ter hand. Elk der Messer- schmitt-jagers dreef verscheidene Roode vliegtuigen voor zich uit. De boord- wapens doorboorden de draagvlakken, de motoren en machines van de vijandelijke toestellen. Reeksgewijs stortten de toe stellen brandend neer. Terwijl de uit nood neergeworpen bommen ontploften, zweefden talrijke neergeschoten piloten aan hun vierhoekige valschermen om laag en werden gevangen genomen. „Voor ons is het belangrijkste, dat Chur chill ons verstrekkende en nieuwe bewij zen heeft geleverd, dat tusschen Engeland en Rusland sedert geruimen tijd een mili taire en politieke samenwerking bestaat”. Met deze woorden kenmerkte men giste ren in de Wilhelmstrasse den Duitschen weerklank op de Zondag door Churchill uitgesproken radiorede. „De beginselen” zoo voegde men hier aan toe „die de Britsche premier voorgeeft te verdedigen, zijn geen principes, maar kwalijke, zwakke uitvluchten”. Niets kan, volgens de opvat ting van politieke kringen te Berlijn den indruk wegnemen dat Engeland op het punt stond de Sovjet-Unie tot opmarsch- gebied tegen Duitschland te maken. Alle volken van Europa, zoo verklaart men in de Wilhelmstrasse, kunnen uitrekenen, wat gebeurd zou zijn, wanneer Churchill er in geslaagd zou zijn een opmarsch van het bolsjewisme naar Europa tot stand te brengen. Men noemt ’t hier niet oninteres sant, dat in Churchill’s uiteenzettingen ook het woord „Indië” is voorgekomen. Behalve dat biedt zijn rede volgens de op vatting van politieke kringen alhier hoog stens nog stof tot vermaak. □e „Diplo” over de duidelijke samenwerking tussohen Enge land en Moskou. De Deutsche Diplomatisch-Politische Kor- respondenz wijst heden op het feit, dat Engeland en de Sovjet-Unie reeds sinds het uitbreken van den oorlog samenwerk ten. Zij herinnert er in het bijzonder aan, dat in den herfst van 1939 wekenlange be_ sprekingen der Engelsch-Fransche milL taire deskundigen te Moskou zijn vooraf gegaan aan het Engelsch-Fransche ultima tum in de kwestie Dantzig. Wanneer de Duitsche diplomatie en toen op het laatste oogenblik in geslaagd is, zoo merkt de Diplo op, die nauw contact onderhoudt met de Wilhelmstrasse, de beide mogend- Het D.N.B. meldt uit Berlijn: Duitsche en Roemeensche troepen zijn Zondag j.L Bessarabië binnen gerukt. Hun opmarsch beweegt zich in de richting van de grens tusschen Roemenië en de Sovjet-Unie van vóór de inlijving van Bessarabië bij de Sovjet-unie. Alle te Boekarest ontvangen particu liere inlichtingen over het verloop van de militaire operaties aan de Roemeensch—Russische grens maken tnelding van een zonder tegenstand terugtrekken van de Russen op de Dnjestr-linie. lucht sterken afweer oorlogshavens en steunpunten van de Sovjet-marine gebombardeerd Een Sovjet duikbootbasis aan de Zwarte Zee was het doel van bijzonder hevige aan vallen. De Duitsche vliegtuigen naderden in scheervlucht de haven. Iedere afzon derlijke landtong stak duidelijk af tegen den donkeren grond van de zee. Zeer dichtbij en duidelijk lagen de bevolen doelen voor de Duitsche vliegers, n.l. Werven, haveninstallaties, machinewerk- plaatsen en silo’s. Zonder zich van de wijs te laten brengen door het hevige vuur der luchtdoelartillerie .wierp elk van de aankomende vliegtuigen zijn bom men neer. Door de waarnemers en bom menwerpers kon worden waargenomen, dat aan werven en haveninstallaties schade was toegebracht en dat in de olie- opslagplaatsen in de havens groote bran den woeden. Alle in actie zijnde vlieg tuigen keerden naar hun steunpunten terug. Slechts enkele machines hadden door granaatsplinters van de luchtdoel artillerie lichte beschadigingen opge- loopen. Aan het Oostelijk front hebben Duit sche gevechtsvliegtuigen in den vorigen nacht met groot succes militaire en voor den oorlog belangrijke doelen in de voornaamste gevechtssectoren aangevallen. Een groot aantal vliegvelden werd ge bombardeerd. Vliegtuigen, hangars, werk plaatsen en kwartierruimten werden ver nield of in brand geworpen. Belangrijke marschroutes van de Sov jettroepen, welke gedeeltelijk door co lonnes en voertuigen waren verstopt, werden met bommen bestookt en met de boordwapens beschoten, evenals ver scheidene strategisch belangrijke spoor- weglijnen. Het Duitsche luchtwapen heeft gisteren sedert de eerste morgenuren zijn aanval len op de vliegvelden van het Sovjet- leger met groot succes voortgezet. O O 3 L v 7GR.

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 1