ZOH ROGGEBROOD VOOR DE JEUGD TGOVDE HOOFT BIOSCOPEN De Avondschool van Doctor Plaizer BIERHUIS ROTISSERIE TAVERNE 1 Ken je eigen stad OPLOSSINGEN DER RAADSELS NIEUWE RAADSELS CORRESPONDENTIE 1 EEN KLEIN LEUGENTJE EN EEN GROOT ONGELUK. Ken je eigen stad Gebr. ten hoeve HAAGSCHE COURANT Zaterdag 5 Juli 1941 2e bl. pag. 2 ONDERWIJS EN KERK Practische wenken voor de kano RECLAMES. GROENMARKT OEN HAAG 97 Sleutel op de les van j.l. Donderdag uitgebreid voorpro- 8 Dr. PLUIZER. r.' ■- En ze „Beeldig, dat dat kind eruit ziet!" beenen in ENNI weer doen". bO, ik zal het nooit 1 Nijl, paard. Nijlpaard. Spiegelei. Men raakt het eerst het haar aan. Teekenlng: Ennl v«n Laer die haar Notarieel-examen. Hier ter stede geslaagd voor deel 2: mr. J. H. N. Wilken, Heilo zoo Wat holt zitten Ze bij een 1. 2. 3. EXAMENS Machiniste n-e x a m e n s. Hier ter stede geslaagd voor diploma C, le gedeelte, de heeren: G. de Koning, Alblasserdam; J. C. Vink, Dordrecht; D. van Steenbergen, Rotterdam; G. J. Bout, Rotterdam. JOKE WILDE HALVE KOUSJES AAN. MAAR HET BEGON TE REGENEN EN TOEN.... Prijzen vielen ten deel aan „Madeliefje”. „Meikevertje”. „Goudsbloem”. haar knietjes op den stoel liggen, legt Oplossingen en briefjes moeten uiterlijk Woensdagmorgen aan het Bureau Haag- sche Courant bezorgd zijn. Alles moet on- derteekend zijn met je ware namen voluit, schuilnaam, leeftijd en adres. Op het cou vert vermelden: Aan Tante Etty. TANTE ETTY. hoofdrollen spelen. Trenker is de stout-, moedige Alpengids, wiens avonturen in het hooggebergte van adembenemende emotie zijn; hij stort in een verradelijke sneeuw- kloof, lawinegevaar trotseert hij, doch de climax is zijn race op ski’s met een trein om het ja-woord van het meisje van zijn hart te veroveren. Carla Rust is het meisje, dat den gids weliswaar bemint, doch door een misverstand gelooft, dat zij zijn liefde met tientallen anderen moet deelen en daarom afreist. Uitgebreide journaals gaan vooraf. 1. Welke ziekte heerscht in geen enkel land? van uw voeten als U ze laat behandelen in de nieuwe Pedicure-afdeeling van SCHOENENMAGAZIJN f I CENTRAAL^ VEENESTR. 41 DEN HAAG TEL. M46O3 Prijzen afhalen aan het Bureau Haag- sche Courant op Woensdagmiddag. Daarbij uitsluitend je ware namen op geven. een lezer). In onze stad is een gedeelte-straat, dat gelegen is tussen twee grach ten; aan beide zijden water dus en midden in de stad. Waar is dit? 2. Mijn vriend Rindert woont in de wijk Bohemen, maar zijn meisje woont met haar ouders in Marlot. Is dit bevorderlijk voor Rindert’s fietsbanden? 3. Laatst op een Zondagochtend wan delde ik langs een zeer drukke weg. Op de brede trottoirs krioelde het van de kuieraars en de vele café-terrassen waren druk bezet. De wind krulde onze haren en bracht een lichtelijk zilte smaak op de lippen. Het was vreemd: hoe druk deze weg ook was, woonhuizen waren er niet langs gelegen. Waar flaneerde ik? 4. In onze stad hebben we een Frede. rik Hendriklaan en bovendien een standbeeld van Frederik Hendrik. Maar dit staat niet in de Frederik Hendriklaan. Waar dan wel? 5. Straatnamen zijn soms vreemd. Zo is er in onze binnenstad een straat, die de naam draagt van het „Lam„groen” (klemtoon op „groen”) Weet je waar die te vinden is? Manten en Theo Opdebeeck is de jonge wonderdokter, die probeert practijk te krijgen in het Vlaamsche dorpje, waar de menschen meer vertrouwen hebben in een kwakzalver dan in een „echten dok- toor”. Polygoon- en Ufanieuws gaan aan de hoofdfüm vooraf. ,,B o b b i e”. Ben je er geweest? Zal je in ieder briefje je naam voluit schrijven? „Libel”. Nu moet je weer vijf keer de raadsels goed insturen. Was het naar je zin? ,,K a n a r i a”. Wel bedankt voor je raad sel Dat is een heel eind hoor. Maar zoo leer je het wel goed. Je schuilnaam is in het lootjesbusje. „Dokter”. Fijn, dat je geen fouten had. Was het gezellig bij opa? „K lein Vissertj e”. Ging het schrij ven niet zoo goed? Fijn, dat je zooveel gevangen hebt. Wat een leuk beestje is dat. Wat een ondeugende poes. Wat zal de kanarie geschrokken zijn hè? Vele groetjes terug. ,,Sonja Henle”. Was het zoo pret tig? Dat was jammer. Is je band nu weer gemaakt? Kan je dat al zoo goed? Dan krijgt moeder zeker gelijk hoor. Heeft het zeer gedaan? De groeten van Bep. „Anemoontj e”. Dat moet je maar eens gaan vragen. Misschien kan het wel. Op deze rubriek werd ik weer op merkzaam gemaakt door een lezer, die zelf met. een probleem voor den dag kwam, dat ik dadelijk als num mer én zal plaatsen. Een andere getrouwe lezer (uit de Charlotte de Bourbonstraat!) vraagt me, of er nu niets aan te doen is, dat wij nog steeds het Engelse maten en gewichtenstelsel naast het metrieke gebruiken. Neen, lieve lezer, hierte gen sta ik machteloos. In de metaal- vakken worden de Engelse mateh nog steeds veelvuldig gebruikt en aan boord eveneens. Wie zich dus in die richting wil bekwamen, dient van voe ten, duimen, halven, achtsten, enz. op de hoogte te zijn. verward verhaal te hooren over heet water en koude knietjes en halve kousjes en heele kousjes en een heele groote leugen. En aan het eind snikt Joke met haar hoofdje tegen moeder’s schouder O, ik zal ’t nooit weer doenuche, uche, uche hatsji Wat denken jullie, zou Joke nog een erge straf gekregen hebben van vader en moeder Ik denk, dat die ellendige verkoudheid al straf genoeg was. P. DE RUYTER-v. d. FEER. ROXY: Als hoofdfilm gaat een sensatio neel en spannend filmverhaal, „Bommen op Shanghai”. Het is een adembeklem mende jacht op den chef van een bende misdadigers. De hoofdzetel van de bende is ondergebracht in een Chineesche dans tent, van waar uit de operaties geleid worden. Een handig detective stelt alles in het werk om de bende onschadelijk te maken, hetgeen na spannende avonturen ook gelukt, zij het dan ook met behulp van, het scheepsgeschut van de marine. Een interessant en kluchtig voorpro gramma werd voor de pauze gedraaid. kleeren nog aan met dit heerlijke weer! Foei, wat een ouwe tante ben jij! Wacht, en ze rommelt hevig in de kleertjesdoos hier heb ik je beste zomerjurk al en je halve kousjes! Ja kind, je mag halve kousjes aan, vind je dat niet fijn? Dat komt omdat het nu heelemaal zomer is. Vanmorgen heb ik nog een heel dikke zon nestraal gezien op het schuurtje van Arema. Nee, ’t waren er wel tien, ’t was een heel dak vol zonneschijn! Zóó heerlijk zeg, ’t was echt halve kousjesweer! Zoo praat Joke maar door en onderde hand steekt ze Mies heelemaal in den zomerpronk. Beeldig, dat dat kind eruit ziet! Joke wordt er echt blij en opgewonden van Ze roept: Moeder kijk eens, hoe lief Mies eruit ziet! En dan opeens: Zeg moeder, als ’t nu morgen echt zonneschijnweer is en héél èrg warm net als op dien dag, u weet wel, toen de melk zuur geworden was, mag ik dan halve kousjes aan? Moeder zegt: Ja hoor... 73 en 83 en nogeens 73 en 83, dat is vier En dan 21 en 22 en nogeens 21, dat is drie. Weet je wat moeder doet? Ze zoekt te bonnetjes uit, voor de kaas en de suiker en de thee. En daarom heeft moeder hee lemaal niet gehoord, wat Joke het laatst zei. Ha! roept Joke tegen Mies en ze pakt haar kindje bij haar beide handjes en laat haar op de tafel rondspringen, als er morgen een zonnestraal is, op het schuur tje van Arema, dén mag ik halve kousjes aan! Den volgenden morgen is Joke al erg vroeg wakker. Als ze naar buiten kijkt door haar raampje ziet ze geen enkele zcnnestraal. Joke zucht eens. Ze gaat op haar knietjes op den stoel lig,- J:“ voor de vensterbank staat, 1< krullebol op beide armen en loert onder het zwarte gordijntje door Het schuurtje aan den overkant van het weitje ligt THALIA. Na een gevarieerd voorpro gramma wordt hier vertoond „De laat ste ronde” met Attila Hörbiger en Camil la Horn. In deze boeiende geschiedenis wordt ons een indruk gegeven van de ontzaglijke opofferingen, welke boksers zich moeten getroosten om het tot de zoo zeer gewenschte beroemdheid te kunnen brengen. „Het” groote struikelblok blijkt ook hier „de vrouw” te zijn. Een vlotte, spannende film, waarin natuurlijk enkele stevige bokspartijen niet ontbreken. METROPOLE. De film „Vijanden” welke deze week als hoofdnummer draait brengt een episode uit het leven der Duitschers in het voormalige Polen in beeld. Het begint met sabotage daden in een fabriek waar Duitschers werken, welke tenslotte leidden tot vervolging. Spannend is het relaas zeker en het zijn de scherpzinnig heid en moed van een jong meisje, die het resultaat hadden, dat ongeveer 200 Duitschers er in slaagden hun vaderland te bereiken. De film is grootsch opgezet en van een uitstekende fotografie. De mannelijke hoofdrol wordt gespeeld door Willy Birgel. DEN HAAG ROTTERDAM TELEF. 333291 TELEF. 38427 WEST-END heeft deze week een genoege- lijke film op het programma staan, n.l. „Hartstocht” met in de hoofdrollen Olga Tschechowa, Paul Otto, Hans Stüwe, Frandl Stark. Het is de geschiedenis van een ongeveer dertig jaar oude gravin, die gehuwd is met een 50-jarigen graaf. Deze verhouding geeft aanleiding tot wrijving, temeer daar zij voor een anderen man, die’ zij ontmoet op een van haar jachtpartijen, liefde opvat. De graaf wordt vermoord. De gravin komt in moeilijkheden, maar in de rechtszaal komt haar onschuld vast te staan. Een afwisselend programma, waar onder het binnen- en buitenlandsch nieuws gaat vooraf L Rudselvriendjes en wordt uitdrukkelijk enveloppe te OLYMPIA: Brand op den Oceaan” is een film vol avontuur en spanning. Er gens in Zuid-Amerika wordt op den zee bodem naar petroleum gezocht. De diep- zeeduikers Tom en Nick, twee boezem vrienden, hebben in het werk een groot aandeel. Er ontstaat echter een breuk tusschen hen, als ze beiden hetzelfde meisje begeeren Als evenwel Nick zich in levensgevaar bevindt, komt de oude genegenheid bij Tom terug en hij weet zijn vriend te redden. De hoofdrollen worden vertolkt door René Deltgen en Hans Söhnker. Vooraf gaat een gramma. 2. Ik spreek zonder tong. Ik roep zonder long. Ik heb geen hart. Ik neem toch deel aan vreugd en smart. 3. Met M ben ik familie van je. Met G ben ik in je gezicht. model echtgenoot”, Rühmann’s beste films zal het nieuwe programma stellig ten goede ko men. De rol van den preutschen echtge noot is Rühmann op het lijf geschreven hij vindt hierin ruimschoots gelegenheid om zijn komisch talent ten volle te ont plooien, vooral in de laatste scène’s wanneer hij met de vrouw van zijn bes ten vriend onopzettelijk in een dol drink gelag geraakt. In één woord een film om te gieren. In het voorprogram brengt Albert de Booy op zijn bekende mee- sleepende manier een keur van alleraar digste liedjes, welke een buitengewoon groot succes oogsten. REX: Een buitengewoon geslaagde combi natie van sport, spanning en romantiek is de film „Wintersport en Minnebrieven”, waarin Luis Trenker en Carla Rust de CINEAC: Wie gevolg wil geven aan den „roep der wildernis” moet een bezoek brengen aan de Cineac. Een reisverhaal van een tocht over Sumatra, waarbij men zoowel de flora als de fauna kan bewon deren, houdt de aandacht geboeid. Voor al de gevechten van inlanders met kro kodillen zijn hachelijke momenten, welke aan dert verfilmer hooge eischen zullen hebben gesteld. Voorts gaat men een reis makqn langs „kasteelen aan de Waag”, prachtige, oude ruïnes in een fraai land- schap. Voor het recente nieuws is een belangrijke plaats ingeruimd. Men ziet o.a. de massa-betooging te Amsterdam, waar dr. Seyss-Inquart heeft gesproken, en momenten uit den strijd aan de fron ten, zoowel in Afrika als in de Sovjet unie. Al met al een bezienswaardig programma. CITY. De film „Luchteskader Lützow” is een product van dezen tijd. Zij speelt zich namelijk af gedeeltelijk tijdens den Poolschen veldtocht, gedeeltelijk in den luchtoorlog tegen Engeland. In de film komt, naast de volmaakte technische uit rusting, de groote kameraadschap, die er bestaat tusschen officieren en manschap pen van het Duitsche leger naar voren. Wij volgen de geschiedenis van een groepje vliegers van het eskader Lüt zow, dat nteehelpt den veldtocht tegen Polen binnen zeer korten tijd te winnen. Technisch en fotografisch is de film vol maakt, terwijl de hoofdrollen goed ge speeld worden door Hermann Braun, Heinz Welzel en Carsta Löck. Vooraf het nieuws en een cultureele film over Roe menië. STUDIO brengt deze nieuwe speelweek een aardige reprise, n.l. ,,De zanger van hare Hoogheid”, met in de hoofdrollen Benjamino Gigli, Geraldine Katt en Fer dinand Marian. Behalve dat men kan ge nieten van dé komische scènes en tal van verwikkelingen, kan men zijn hart ook nog ophalen aan prachtigen zang van Gigli. Het programma oient met de belang rijkste gebeurtenissen uit eigen land van P.rofilti en een zeer interessant filmpje over het aquarium. Een programma, dat zeer de moeite loont deze week te gaan zien. zijn, dan kan moeder gauw weer beter worden. Natuurlijk belooft Joke het. Als ze achter vader aan de trap af wil gaan, bedenkt Joke zich opeens iets. Ze keert zich om en loopt naar de linnenkast. Kijk de sleutel steekt er nog in. Even omdraaien, dat doet moeder ook altijd. Joke staat met een wit rolletje in de hand. Natuurlijk, dat zal ze mee naar beneden nemen en als ze dan een zonne straal ziet, op het schuurtje van Arena, kan ze onmiddellijk de halve kousjes aantrekken Den heelen morgen mag Joke tante helpenkopjes afdrogen, stoelén afstof fen en aanwijzen, waa; alles moet staan. Ze vindt het zoo leuk, dat ze al het andere vergeet. En als ze aan tafel zitten m boterhammen te eten, kijkt Joke pas voor ’t eerst naar het schuurtje. O, daar daar zijn zonnestralen, niet één, maar wel vijftig, wel honderd O roept Joke, maar dan zwijgt ze opeens. Wat is er? vraagt tante. O nee, zegt Joke, niks, schudt haar krullen. Joke kan haast niet wachten, tot de koffiemaaltijd afgeloopen. Dan holt ze weg, gaat op de achtertrap zitten en trekt vlug haar lange, wollen kousen uit en de halve aan. Waarom juist op de achtertrap en zoo stilletjes O, Joke, Joke mag dat zoo maar Tante heeft het niet gemerkt. Ze ziet zelfs niet, dat Joke als ze weer binnen komt, opeens witte beenen heeft en vuurroode wangen. Eerst als ze samen zullen uitgaan om boodschappen te doen, zegt tante Lieve kind, zou dat niet te koud zijn, met die halve kousjes En dan komt het. Joke schudt heftig haar krullen en zegtNee hoor tante. Moeder heeft zelf gezegd, dat het mocht Echt waar Nou, vooruit dan maar, zegt tante. En ze stapt op de fiets en Joke klimt achterop. Zou Joke niet begrijpen, hoe leelijk het is, zoo te jokken CORSO. Het nieuwe weekprogramma brengt als hoofdfilm „Sterker dan de wet” met Karl Hellmer en Aribert Wascher, een boeiend filmwerk met vele sterke momenten, waartoe de conflicten tusschen schuld en onschuld, tusschen recht en wet alle aanleiding geven. De rechtzaalscène is een van de pakkendste die we iji lang hebben gezien. Het bij- programma brengt veel afwisseling. Veel beter dan de „Vossenjacht” is de film, die duidelijk laat zien, dat men met een vriendelijken lach veel meer bereikt dan met een norsch gezicht. FLORANa een interessant voorpro gramma, waarin we o.a. eenigen tijd al- lergenoegelijkst zijn beziggehouden door den illusionist Hagoort. rolt de „Congo Express” aan ons voorbij, met René Delt gen als Gaston Thibault, den piloot, die in Afrika zijn betrekking verliest en in de drank vergetelheid zoekt. Zijn ver loofde, Rénate Brinkman (Marianne Hop pe) reist naar hem toe, maar wordt ver liefd op zijn vriend Victor Hartmann (Willy Birkel). Op zeer spannende wijze wordt deze liefdesaffaire opgelost, waar bij, om het leven van Renate te redden, beiden vrienden hun leven wagen. Het offer wordt tenslotte alleen aan Gaston gevraagd. 1. Een nog vol met water zijnde kano uit het water tillen is af te raden. Er is dan veel kans, dat de kano doormidden breekt, zijnde de constructie niet op zoveel kilogrammetjes water berekend. 2. Pak je kleren en je brood altijd in een waterdichte zak. Natte kleren zijn onaangenaam. Nat brood is onsmakelijk. 3. Een „overtuigde” kanto is een kano, die teveel tuig voert en daardoor moeilijk zeilt. 4. Lek water in de boot laten staan is in het algemeen niet aan te bevelen. Immers, de bodem staat dan voortdurend bloot aan de inwerking van het water en zal sneller dan anders gaan rot ten. 5. Leg een kano nooit omgekeerd neer. Het dek (meestal van een dunne houtsoort triplexis daar niet op berekend, wordt vochtig, met alle nare gevolgen daarvan. 6. Van binnen en van buiten ver ven is geen bezwaar. Er wordt wel eens gezegd, dat dit min der goed is, omdat dan het hout „stikt”, doch de praktijk wijst uit, dat dit nogal meevalt. Weliswaar kan geen lucht tot het hout doordringen, omdat dit door twee verflagen beschermd zit. Doch water dringt evenmin door en dat is voor een kano vaarder van groot belang. 7. a. Stap nooit in een kano, als hij nog op de wal ligt. De boot lijdt daaronder. b. Als hij in het water ligt, stap dan, als de vlondertjes er niet inliggen, nooit zo op de bodem, maar neem een spantje! Een bodemnaad van een kano, dichtstoppen met stopverf zal niet lukken. Immers, de stop verf wordt hard, terwijl de naad aan verandering onderhe vig blijft. Nee, daarvoor ge- bruike men een meer elastische pakking, zoals lampekatoen of •„werk”. En daarmee wordt (voorzichtig!!) de naad opge vuld. Ga maar eens kijken op een kanowerf, als er gebreeuwd wordt. Als ze in de stad zijn, steekt de wind op en het begint hard te regenen. Win kel in, winkel uit gaan ze. De straten zijn modderig en Joke’s kousen worden al vuil. En als ze weer op de fiets zit. worden haar beenen zoo koud, zoo koud Kind, wat akeligzegt tante. Trek flink je cape over je knietjes. Ben je 't eigenlijk wel gewend, die halve kousjes Joke geeft maar geen antwoord. Ze zegt alleen Hatsjihatsji Terug moeten ze tegen den wind trappen. Als we thuis zijn direct je schoe nen uit, zegt tante. Ja, tante, zegt Joke gehoorzaam. O haar knieën zijn zoo koud en haar voeten ook. En haar keeltje doet pijn. ’s Nachts ligt Joke wakker in bed. Ze kan niét slapen, want ze is zoo vreese- lijk warm. Haar wangen gloeien en haar tanden klapperen. En ze droomt opeens van boer Arema, dat die vlak voor haar staat met een emmer heet water en roept Bah, leelijke jokkebrok, en dan wil hij den emmer water over haar heen- gooien. De emmer dampt, kijk maar. De zon schijnt op het heete water. Joke is bang Ze roeptNee. toe, niet doen En dan Moeder, moeder Gelukkig is m seder weet beter, staat bijna op ’t zelfde oogenblik Joke’s bed en dan krijgt moeder grauw en doods en Joke gelooft, dat ’t zelfs nat is. Zou het geregend hebben Wat duurt het vandaag lang voor moeder komt om haar te roepenJoke wordt ongeduldig. Ze tippelt met haar bloote voetjes over het zeil en luistert aan de trap. Ja hoor, nu is het zeker toch dag, want ze hoort stemmen. En daneen voet stap in de gang. Hè, dat is moeder niet, die de trap opkomt, ’t Iso, wat gek, ’t is vader Vader komt Joke roepen en haar hel pen bij ’t aankleeden. Dat komt omdat moeder zoo’n erge hoofdpijn heeft. Och wat jammer is dat nu toch. Straks komt tante Mies. Dat is de tante, naar wie Joke’s pop genoemd is. Tante Mies komt helpen en Joke moet vader beloven erg stil en gehoorzaam te Moeder! roept Joke en ze danst op haar stoeltje voor het raam heen en weer, dat haar krullen als levende kurketrekkers op haar schoudertjes springen. Ja, vrouwtje? Moeder, de zon schijnt tóch! Aan den overkant op het schuurtje van Arema. Ik zie het zelf! O, Joke, ik geloof er niets van. Kijk boven den weg hangen van die vreeselijke dikke, zware wolken. Van die wolken, waar regen uitkomt. Drup, drup, drup... Zie je wel, nu schuiven ze hoe langer hoe verder naar ons toe. Hè, zegt Joke en ze zucht heel diep. Hè..„ weet u ’t wel zeker? Maar daar net zag ik toch een echte dikke zonne straal op ’t schuurtje van Arema. Een heele dikke! Heusch, heusch waar! ‘t Is wel erg jammer dat die nu weg is. Ja. jammer, zegt moeder en ze gaat door met opruimen. Een poosje is het stil en dan zegt Joke: Moeder? Ja? Zou het morgen nóg zulk erg vree- selijk regenachtig weer zijn? Wat denkt u, moeder? Kindje, ik weet het heusch niet. Je moet niet zoo zeuren. Joke. Nee, zegt Joke en ze zucht weer en vervolgt dan: Moeder, a 1 s ’t nu mor gen héél echt zonneschijnweer is, mag ik dan mijn halve kousjes aan? Ja, hè moes? O. nee, hoe kom je erbij. Joke! ’t Is nog veel te guur. Straks alk 't heelemaal zomer is en echt lekker warm, dan mag je ze aan. En ga nu spelen. O! zegt Joke. Ze durft niet verder door te zeuren over de kousjes, n.aar ze denkt er des te meer aan. Vanmorgen, toen moeder het linnengoed in de kast bergde, heeft ze zien liggen: wel vijf of zes witte rolletjes en een paar grijsjes en een paar geeltjes. Allemaal halve kousen! En toen heeft Joke opeens teruggedacht aan den vorigen zomer toen 't zoo heerlijk warm was en toen ze voor ’t eerst op haar klein fietsje een tochtje heeft gemaakt met va der Ze had toen witte halve kousjes aan en de wind woei zoo lekker om haar knieën! O. wat is *t toch fijn, als het zomer Is! denkt Joke. Dan bedenkt ze, dat moeder heeft ge zegd, dat ze moest gaan spelen en als een zoet kind laat ze zich van haar stoeltje glijden en loopt naar de wieg, waar pop Miesje ligt met haar rond baby kopje en lange wimpers. Mies is natuurlijk vreeselijk blij, dat ze jjaar moedertje weer eens ziet, want o, wat heeft ze lang geslapen.vast wel drie dagen. Kom, zegt Joke. word eens wak ker. lui kind, dan zal ik je netjes aan- kieêdeo. Och, och, wie heeft nu winter- 1. (Deze vraag is voor rekening van ODEON „Carlo Cavelli”, de geheimzin nige hoogeschoolrijder, is een romanti sche variété-film, waaraan niet alleen de paardenliefhebber zijn hart kan ophalen, doch ook hen, die een blik willen slaan achter de coulissen van het variété, ten volle daartoe in de gelegenheid worden gesteld. Het is de liefde van een jonge barones voor den geheimzinnigen kunst rijder Cavelli, den man, die zijn militaire carrière geofferd heeft voor een eerezaak. Een dramatische ontkooping, waarna niets het huwelijk van Cavelli, die graaf Wer- ben blijkt te zijn, met Irene von Ketterer heer in den weg staat, brengt een eerlijke liefde tot een gelukkig slot. De hoofdrollen worden vertolkt door Angela Sallokey, Rudolf Forster, Hans Moser. In het voorprogramma „Het lied van het linnen”, en „Mit Robert Stolz dürch Wien”. vriendinnetjes verzocht op de vermeldenVoor de Kinderrubriek AMICITIA: Het voorprogramma van deze week opent met buitenlandsche actuali teiten der Ufa en „Beiersche Alpen” met prachtig gekleurde natuuropnamen. Ver volgens „Dieren kijken u aan”, eveneens met zeer goede opnamen. Hierna volgt nog een één-acter „Modepoppen" met uitstekenden zang en dans. Na de pauze draait als hoofdfilm „De familie van mijn vrouw” met Joh. Kaart, Sylvian Poons en Loesje Bouwmeester in de hoofdrollen. Het is een komische ge schiedenis met den echt-Hollandschen humor, waarom er dan ook ontzettend hard gelachen is. APOLLO. „Het onsterfelijke hart” is een grootsche schitterend gemonteer de film Heinrich George als de geniale Neurenberger klokkenmaker, die na veel zoeken, leed en strijd zijn doel de slin ger- en gewichtlooze klok, die ook op zee bruikbaar is bereikt, dan sterft en na veel smaad te hebben ondervonden met groot eerbetoon wordt begraven. Kristine Söderbaum is de jonge vrouw van dezen zooveel ouderen man, dien zij om zijn goedheid en grootheid innig liefheeft, doch zich ten zeerste door hem verwaarloosd acht en zoo op gevaarlijke paden geraakt. Paul Wegener als arts en vele anderen verhoogen door hun goede spel het effect van deze film, die ook door de massa regie respect afdwingt. ASTA De tallooze bewonderaars van Heinz Rühmann kunnen deze week hun hart ophalen. Het Asta-theater brengt maar liefst drie Rühmann-successen in één week en wel Vrijdag. Zaterdag en Zon dag „Paradijs der Vrijgezellen”, Maandag en Dinsdag „Bruigom in angst” en Woensdag en Donderdag „De Geluksvo gel”. Welken dag in de week men gaat, men kan altijd verzekerd zijn van een avond van uitbundig amusement. Tobis Hollandscb Nieuws, met een uitgebreide reportage van de Duitsch-Nederlandsche bijeenkomst te Amsterdam en het UFA- journaal gaan vooraf. CAPITOL. In dit theater wordt deze week de kostelijke, geestige rolprent „De vroolijke Vrouwtjes” vertoond, naar de bekende luchtige operette „Die lustige Weiber”. De geschiedenis van deze operette, welke op vroolijke wijze is uit gewerkt, doorspekt is van gezonden humor en vlotte melodieën mogen wij wel bekend veronderstellen. Voor lief hebbers van dit genre, een aanbevelens- waardige film. Artisten van naam als Paul Hörbiger, Lizzi Holzschuh, Wolf Albach Retty en de zangeres Gusti Wolff, vervullen de hoofdrollen. Het voorprogramma bevat de gebruikelijke journaals van Tobis Hollandsch Nieuws en Ufa, waarna nog volgt de bloempracht van Nederland en een Tobis-cultureel product CENTRUM.- Deze week tfordt de aandacht gevraagd voor de zeer vermakelijke Vlaamsche film „De wonderdokter”, naar het gelijknamige tooneelstuk van Jos. Janssen. Jan Cammans speelt hierin op voortreffelijke wijze de rol van boer Neen, dat is niet zoo leuk. Maar ik weet niet zeker of het zal gaan. „J o e Brown” Dat is fijn hè? Ik ge- loof dat je een beetje te vlug schrijft, is het niet? Het is hier heel anders. Heb je nu hier ook vriendjes? ,,Betty Boop”. Houd je zoo van lee- ren? Neen, dat heb je nu niet meer, maar zoo’n lief zusje is ook erg prettig. De groeten van Bep. „R o 11 e r d a m m e r t j e”. Dat vond Tante wel een mooi cadeau? Heb je hier nu vriendinnetjes? „Florence Nightengale”. Neen, dan kan je er beter niet komen. Ik denk dat ze het ook te druk vond Dat zijn mooie cijfers. Vele groetjes terug. ,,M e i r e g e n”. Ijverige diertjes zijn het. Ja, dat is ook erg prettig. Zat je fijn hoog? Keek je erg leelijk? Leuk als je zelf zoo zien kan hè? „L o u r i e n t j e”. Heerlijk zoo van eigen tuin. Wel gefeliciteerd. Wat een feestdagen allemaal. De groeten terug aan allen. „Lu pi entje”. Ben je al dikker ge worden? En bruin? De groeten van Bep. J o p i e L i n k”. Had je het zoo druk? Ja, ik weet wel wat het beteekent. Dat zijn mooie cijfers. Alleen moet er voor schrijven ook een beter cijfer komen hè? ,,H amsterbloempj e”. Dat is echt hoor. Zijn die kinderen er ook altijd? Je schuilnaam is in het lootjesbusje. De groe ten van Bep. „T o m p o e s”. Was het naar je zin? Is het een prettige middag geweest? ,,T r o p e n f e e”. Bep is mijn dochter; Als je vijf keer de raadsels goed hebt ge had, dan komt je schuilnaam op een pa piertje in het lootjesbusje. Dat wordt goed geschud en drie briefjes er uitgehaald. Dat zijn dan de prijswinnaars. Wacht nog even met een verhaaltje insturen. Over een paar weken in de vacantie komt er een opstelwedstrijd. Dat zijn mooie cijfers. Zoo door blijven gaan. Ja, ik woon in den Haag. „Amsterdammertje”. Heb je het prettig gehad? Ja, dat merk je nu goed. Dat is fijn hoor. Vele groetjes terug. „Viooltje”. Ja, dat moet je ook lee- ren drinken. Ik vind het juist heerlijk» Over een poosje lust je het ook wel. „Huismoedertje”. Dat is prettig. Wat zullen jullie dik worden. Dat is veel hoor. Heerlijk smaken ze hè? Dat is wel een prettig werkje, of vind je van niet?. Vele groetjes terug. „M a d e1i e f j e”. Dat moet je ook lee- ren drinken hè? Dat smaakt wat fijn hè? Worden er dan ook prijzen uitgedeeld? „Ko n ij n en f o k k er t j e”. Dat wor den er veel hoor. Moeten ze dadelijk weg of blijven ze eerst nog wat? Vele groetjes terug. „J o k e”. Hoe vond je het daar? Wat zou dat raar zijn als je moeder dat ook eens deed hè? Maar daar is het gewoon. Je schuilnaam is in het lootjesbusje. Komen je nichtjes dan ook naar jou? Zijn de foto’s leuk geworden? Hoe vond Sjors het? Zat hij goed stil? „Jan de Lapper”. Dat is fijn. Nu kan je een mooi dorp bouwen aan de spoorweg. Dat is een mooi cadeau. Fijn, dat je zoo goed je best hebt gedaan. Zijn je planten al zoo groot? „M u 1 s j e”. Ja, dat komt heusch nog wel terug Het is nu weer zulk mooi weer. Waar ben je naar toe geweest? De groeten van ons terug. „Goudsbloem”. Ik zal goed mijn best doen hoor. Al weet je de raadsels niet dan mag je toch een briefje schrijven. Ik woon ergens in den Haag. „M eikevertj e”. Heb je het toen ver geten? Of was er geen tijd meer voor? Ben je al bruin geworden? Vele groeten terug. De hartelijke groeten van jullie aller TANTE ETTY. PASSAGE. Goede wijn behoeft geen krans. En de naam van de charmante, guitige en toch telkens weer diep-ont- roerende filmspeelster Paula Wessely behoeft geen aanbeveling. In den loop der jaren heeft zij in ons land zooveel vrien den gekregen door haar films, dat men deze week zeker naar „Groote Dwaas heden” zal gaan kijen, waarin zij, onder regie van Carl Frölich, met Rudolf Forster de hoofdrollen vertolkt. Marianne von Angern heeft voor de verfilming van haar roman „Die Gang grosze Tor- heiten” in Paula Wessely een ideaal ver tolkster gevonden! Een voorprogramma met actueel nieuws gaat aan deze prach tige film vooraf. REMBRANDT. „De een van

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 6