De aanval op de Stalinlinie 1 (w No. 17921. Dinsdag 8 Juli. Moderne bunkers na van een Bolsjewistische gruwelen in Lemberg De beschieting breukelingen door duikboot hevige gevechten genomen Duitsche schip- Engelsche I V I s s a I I f I s i l'W 1 1941. de het Volkenrecht Nieuwe schending van Luchtaanvallen op Neder- landsch gebied van 10.01 uur n.m. tot 5.28 uur v.m. VERDUISTEREN Nieuwe phase in operaties reeds WAARSCHUWING Geen Duitsch-vijandige opschriften de Een Sovjet-tankaanval mislukt. Koelbloedig laten de Duitsche panfserjagers de stalen kolossen naderbij komen, om, ze dan met een enkelen, voltreffer te verndetigen £PJi._Aitvater-Hojjm.ann), Nachtdienst dokters: No. 116364 Duitschland veroverde 375.000 vierkante kilometer land op de Sovjets Hier woedde de strijd om de vesting Brest-Litovsk op muren enz. Duitsche gewonden vermoord Vier dooden en verscheidene gewonden Misdaden van Sovjet-soldaten De belangen der olie- en vetnijverheid De strijd aan de Finsche grens Succesvol optreden van Duitsche luchtmacht Bolsjewisten trekken terug Rijkscommissaris voor de Unilever /O XV; HAAGSCHE COURANT PRIJS DER ADVERTENTIËN: PRIJS DEZER COURANT: Z.g. Stadspatiënten: No. 49 Rijksinlichtingenbureau Zij werden toen, ronddrijvend het ge. Voor ’s-Gravenhage bij vooruitbet. per 3 mnd. met „Kikeriki”, „De Nieuwste Mode”, „Koloniaal Bijblad” en „Letterkundig Bijblad” f 3.15. Franco per post met Mode blad f 4.20, zonder Modeblad 3.95. Buitenland f 9.45. Landen waarop het verlaagd intern, drukwerk-posttarief van toepassing is 7.35 p. kw. Bij postkantoren tegen de geldende goedgek. abonn.prijzen. Afz. nummers 5 ct„ fr. p. post 10 et. Tusschen 10 u. n.m. en 7 u. v.m.: No. 394920 Ziekenfondsleden de Volharding: metende motorvaartuig i 1941 te (P.K. Gutjahr-Hoffmann) trachtten de verliezen te compenseeren. De gevechten om de „Stalin-linie” zullen de komende week op den voorgrond staan. Te verwachten is echter, dat ook deze verdedigingslinie voor de Duijche troepen op den duur geen onoverwinne lijke hindernis zal vormen. tuigen, zoodat de wagens als lucifersdoos jes in'de lucht vlogen. Met het vuur van de mitrailleurs en de boordkanonnen stel den de Duitsche vliegers de luchtafweer- kanonnen buiten werking, die tevergeefs trachtten de Duitsche aanvallen af te slaan. Een enkele Duitsche gevechtsforma tie meldde, dat zij 4 stukken luchtafweer geschut, 2 treinen en meer dan 50 auto’s had vernietigd. A 2 2 2 2 A A 2 A g A s I A zx I I J<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<C Het is gebleken, dat in den laatsten tijd op muren, schuttingen en andere derge lijke objecten opschriften worden aange. troffen, welke als Duitsch.vijandig kun. nen worden aangemerkt en dus niet ge. duld kunnen worden. De hoogere S.S— en Politieleider, toegevoegd aan den Rijkscommissaris voor het bezette Neder- landsche gebied, heeft dan ook hierover reeds zijn ernstig misnoegen tot uiting gebracht. Het vermoeden is gewettigd, dat de da. ders vooral onder de jeugd gezocht moeten worden. De wnd. burgemeester van 's.Graven. hage doet daarom op alle ouders en ver. zorgers van kinderen een ernstig beroep om de jeugd te wijzen op het verkeerde en nuttelooze van dergelijke baldadigheid, die geen enkel waarachtig belang van het Nederlandsche volk dient en in strijd is met de houding, welke tegenover de be. zettende macht in acht dient genomen te worden. Sovjet-soldaten hebben uit een hinder laag 38 gewonde Duitsche soldaten op een verbandplaats achter het front vermoord, meldt het D.N.B. De in gevechten gewonde Duitsche sol daten wachtten na het verbinden op hun vervoer, toen in een onbewaakt oogenblik achter het front zwervende Sovjet-solda ten zich op de gekwetsten stortten om hen op beestachtige wijze te vermoorden. De Duitsche soldaten, wier ledematen wa ren afgesneden, zijn onherkenbaar ver minkt. Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUXWAGENSTRAAT 35—37 Telefoon 116300 (zeven lijnen) Giro No. 12500 Bijkantoor: Scheveningen. Keizerstr. 319, Tel. 550310; Filialen: RijswijK, Kantoorboekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461, Voorburg, Boekhan del H. E. G. Ruys, Heerenstr. 124, Tel. 778038; N.V. Kantoorboekh. Th. J. de Koning, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Seters Jr., There- siastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. Couvée, van Hoytemastr. 66, Tel. 721187 Bij de bestorming van verschillende bun kers in de omgeving van Doebno werden in de munitiekamers talrijke kisten met allerhande dumdum-projectielen gevonden. Deze trof men eveneens aan in de geweren en patroontasschen van gesneuvelde Bols- jewiki Tijdens hun opmarsch naar de verdedi gingswerken van de „Stalin-linie” heeft, naar het D.N.B. van bevoegde zijde wordt gemeld, een afdeeling Duitsche infanterie op 6 Juli een sterk vestingwerk aangeval len, waarvan de bezetting door haar po- litieken commissaris was opgesloten en gedwongen was zich op te offeren. Na taaie gevechten, die deels in de onder- aardsche verbindingsstukken werden voortgezet, gaven zich 20 overlevenden over. Uit dit vestingwerk kwamen nog 8 vrouwen te voorschijn, die door de Sov jets van wapens waren voorzien en tot strijden waren gedwongen, .(.Zie verder le. blad, pag. Z.% heele front de actie tegen de Sovjettroe pen met succes wordt voortgezet. In Bes- sarabië zetten de Duitsch-Roemeensche troepen den opmarsch voort. Aan het Roe. meensche front zijn 121 Sovjetvliegtuigen vernield, waarvan 74 door het Roemeen- sche luchtwapen en de luchtdoelartillerie, bij 9 eigen verliezen. Sovjets gebruiken dumdum- kogels In talrijke gevallen heeft het onderzoek van gewonde Duitsche soldaten uitgewe zen dat de Sovjet-soldaten met dumdum- Van 15 regels f 1.75. Iedere regel meer tot 10 regels 45 ct., daarna iedere regel meer 50 ct. Reclames 95 ct. per regel. Bewijsnummers 5 cL fr. p. post 10 ct. Incasso binnen de stad 5 cent, buiten de stad volgens posttarief. Bij vooruitbetaling: Kleine Advertenties 95 ct; Dienstaanbiedingen 75 ct Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad” 10 ct meer. Het Finsch maakt heden bekend: In de streek van Hangö heeft onze ar tillerie verscheidene voltreffers geplaatst op vijandelijke stellingen. Ook transport schepen in de haven zijn onder geconcen treerd vuur genomen. Een munitieopslag- plaats van den vijand is in de lucht ge vlogen. Onze duikbooten hebben eenige Bolsjewistische transportschepen, die op ■weg waren van Reval naar Kroonstad, in den grond geboord. Op één plaats aan het Oostelijke front is de vijand tot den aan val overgegaan. Hij werd echter terugge slagen. In een korten strijd verloor de vijand 400 dooden en vele pantserwagens. Onze eigen verliezen zijn onbeteekenend. In vele sectoren zijn onze troepen ver over de grenzen getrokken. Van vijandelijke zijde is een aantal overloopers aangeko men. Ons luchtwapen heeft met succes vijandelijke stellingen in den rug van den vijand met bommen bestookt. Op 4 Juli hebben Finsche troepen, naar het D.N.B. verneemt, een geheel Sovjet- bataljon ingesloten. Nadat ruim de helft van de Bolsjewisten gesneuveld was, gaf de rest zich over. Een zware batterij en talrijke wapens en uitrustingsstukken vie len den Finnen in handen. Naar de Finsche rijksberichtendienst meldt, zijn Zondag verscheidene plaatsjes, in Finland gebombardeerd, zonder dat noe- menswaardige schade werd aangericht. Al leen bij den aanval op Kotka werden tal rijke branden veroorzaakt, waardoor on geveer 20 particuliere woningen werden vernield. Gisterochtend vroeg is Helsinki gebom bardeerd. Naar tot dusver is vastgesteld, werd een persoon gedood en 20 gewond. Drie woningen werden getroffen. Twee hiervan zijn zwaar beschadigd. De Finsche luchtstrijdkrachten hebben 5 vliegtuigen neergeschoten. Onder het opschrift „De hel van Lem berg” geeft de Berlijnsche correspondent van de „Tat”, na den terugkeer van eenige neutrale correspondenten van een reis naar Lemberg, verslag van de gru welen van den Sovjet, meldt het D.N.B. uit Bern. Hij schrijft, dat de corresponden ten zonder uitzondering geschokt waren door hetgeen zij te zien kregen. Op het hoofdbureau van politie in de gevangenis in de Kasimir Zwiswkastraat en in de Gpoe-kazerne op het Mizyomarskiplein waren 7.000 mannen en vrouwen opeenge pakt, die na het uitbreken van den oorlog tusschen Duitschland en de Sovjet-Unie waren gearresteerd. Het waren bijna allen Oekrainers, die van anti-bolsjewistische gezindheid waren verdacht. Toen Zaterdag voor een week de mili taire toestand voor de Sovjets in Lem berg steeds onhoudbaarder werd, aldus de Zwitsersche correspondent, richtte de G.P.Oe voor zijn terugtocht onder de Oekrainers een bloedbad aan. dat tot het verschrikkelijkste hoort wat neutrale ver slaggevers tot dusverre ergens ter wereld konden zien. Op het hoofdbureau van politie waren telkens 20 menschen in een nauwe cel opeengepakt Door de gesloten deur heen werden zij met machinegeweer- vuur en repeteerpistolen afgemaakt. In de gevangenis wierp men dooden en levenden door elkaar in de onderaardsche keldergewelven en metselde die toe, waarna de geheele gevangenis in brand werd gestoken. Alle neutrale correspon denten konden slechts met een zakdoek met eau de cologne voor den neus dit oord van verschrikking naderen. Het aan tal alleen in Lemberg door de Sovjets vermoorde Oekrainers wordt geraamd op 2000 tot 2500. Alleen uit de drie genoem de gevangenissen, behalve den kelder en de gevangenis, die nog dichtgemetseld is, zijn tot dusver reeds 700 lijken, waarbij het stoffelijk overschot van tientallen kin deren, geborgen Dat de oorlogvoering van het Sovjet- leger geen pardon kent voor de gewonde soldaten van den tegenstander of achting voor het oorlogsrecht, blijkt uit berichten, die door het D.N.B. zijn ontvangen over misdaden van Sovjetsoldaten jegens hulpe- looze, in eerlijken strijd gewonde Duitsche soldaten. Zoo werd volgens een bericht bij de gevechten om de stad Horochow (24 tot 25 Juni) bij een nachtelijken tegenaanval der Sovjets de colonneleider van een Duitsche compagnie schutters, Feldwebel Bass, door schoten in borst en beenen zwaar gewond, zoodat hij in het strijdge woel bleef liggen. Nog voor het den Roode Kruismannen mogelijk was hun zorgen te wijden aan den zwaargewonde, stortten Bolsjewisten zich op hem en staken met hun bajonetten op den weerlooze los. Terwijl het anders mogelijk zou zijn ge weest den zwaar gewonde het leven te redden, maakten de nieuwe verwondingen de redding van den soldaat onmogelijk. Ook hier waren het. evenals in andere ge vallen van de afschuwelijkste brutaliteit leden van de roode schuttersregimenten 469, 622, 625 en 781, die zich schuldig maakten aan deze daden. Volgens een ander bericht werden in de streek van Wlodzimierz door de oprukkende Duitsche troepen in een bolsjewistisch lazaret de lijken van 11 Duitsche gewonden gevon den. Het medische onderzoek bracht aan het licht, dat de weerlooze gewonden met dolksteken waren vermoord valsposities voor den aanval op Duitsch land, Roemenië en Hongarije ontruimd moesten worden, verlaten op de Stalin- linie, die reeds op oud-Sovjetgebied ligt en gemiddeld op een afstand van 400 kilo meter van de eerste slagvelden in dezen oorlog De Sovjets trachten natuurlijk in koortsachtige haast reserves uit het bin nenland naar de Stalinlinie te brengen, want deze linie is voor het Bolsjewisti sche commando de laatste verdedigings linie in de Europeesche Sovjet-Unie. Daaruit maken de bladen, zoo b.v. de „Lokalanzeiger” op, dat de vijand deze linie met de grootste verbittering zal ver dedigen. De „Börsenztg” schrijft, dat de Duit sche luchtmacht met blijvend succes alle Sovjet-operaties ter versterking van de Stalinlinie verkent en bestrijdt. De bladen zijn eenstemmig van meaning, dat de uit slag van den strijd om de Stalinlinie niet De gevolmachtigde voor het vierjaren plan, rijksmaarschalk Hermann Göring, heeft ter behartiging van de belangen van het Duitsche Rijk en ter verzekering van het gebruik voor de Groot-Duitsche voedings- en industrieele olie- en vet nijverheid met het doel eener samenvat ting der zakelijke leiding bij de firma Lever Brothers en Unilever en de filia len (Unilever-concern) een rijkscommis saris aangesteld. Tot Rijkscommissaris is staatssecretaris dr. Posse benoemd. De heden van kracht geworden Ver ordening no. 121/41 van den Rijkscom missaris voor de bezette Nederlandsche gebieden heeft deze regeling voor de be zette Nederlandsche gebieden bindend verklaard met de bepaling, dat de be voegdheden van den Rijkscommissaris voor het Unileverconcern in de bezette Nederlandsche gebieden uitgeoefend wor den door een door hem aangestelden rijks- lasthebber. Tot nader order houden alle heeren, die tot dusver belast waren met de zake lijke leiding en de vertegenwoordiging van de firma Lever Brothers en Unilever en de andere firma’s van het Unilever concern, ongewijzigd de wettelijke of sta tutaire rechten der zakelijke leiding en vertegenwoordiging. Het A.N.P. meldt uit Berlijn Omtrent de beschieting van Duitsche schipbreuke lingen door een Engelsche duikboot in de Grieksche wateren, wordt nader gemeld In de Noord-Grieksche haven Kavalla liep midden Mei de reddingsboot van een Grieksch motorvaartuig binnen. De inzit tenden waren diep onder den indruk van een afschuwelijke gebeurtenis. De geredde Grieksche zeelieden vertelden, dat hun kleine vischkotter door een Britsche duik boot tot zinken was gebracht Terwijl de Grieksche bemanning en de Grieksche passagiers zich in de sloep van het mo torvaartuig mochten begeven, werd de Duitsche bemanning, die in het water ronddreef, door de Britsche matrozen met machinegeweren doodgeschoten. Een nieuw Baralong-geval Alvorens van Duitsche zijde werd over gegaan tot het bekend maken van dit voorval, dat herinnert aan de gevallen van de „King Stephen”, de „Baralong” en de „Cossack” werden de kapitein en de bemanning van het Grieksche motor vaartuig in tegenwoordigheid van neu trale buitenlanders onder eede gehoord. Het resultaat van dit nauwkeurige en uit voerige onderzoek bevestigt, dat de En- gelschen met ongelooflijke laaghartigheid en menschonwaardige ruwheid een mis daad hebben gepleegd. De neutrale bui tenlanders hebben gedurende het onder zoek en in hun rapporten met grooten afschuw van den laaghartigen moord der Britten kennis genomen. De onder eede afgelegde verklaring, die is geteekend door den Griekschen kapitein en alle vijf de leden van zijn be manning, luidt „Het 35 ton „Osia Paraskevi” is op 20 Mei 12 uur op de vaart van het eiland Lem nos naar Kavalla. twintig zeemijlen ten Noordwesten van Kastron, op 1000 meter afstand aangehouden door een Britsche duikboot, die vier schoten over de boeg van het schip loste. Aan boord bevonden De Berlijnsche pers over den verderen Duitschen opmarsch De geheele Berlijnsche pers staat in het teeken van de „Bestorming van de Stalin linie”, waarmede thans een begin gemaakt is. De voornaamste verdedigingslinies van deze versterkte zöne, aldus schrijven de bladen, liggen over een groote diepte in een gebied, waaruit de bevolking ge ëvacueerd is. De bijzondere beteekenis van dit stelsel is volgens den „Völkischer Heobachter”, dat verder naar het Oosten geen aaneensluitende verdedigingslinies meer bestaat. De strategische voordeelen, die Moskou had verwacht van de inlijving van een breede strook tusschen Oostzee en Zwarte Zee, zijn snel verloren ge gaan. Het Sovjet-commando moet zich, nu de grootendeels zeer versterkte uit- □uitsch-Roemeensch legerbericht Het hoofdkwartier der Duitsch-Roe- meensche troepen meldt, dat aan het ge- kogels hebben geschoten, aldus het D.N.B. zich buiten de Grieksche bemanning een Duitsch officier, een onderofficier en twee manschappen. Het schip stopte onmiddellijk en een Grieksch matroos wuifde met een witten doek. In weerwil daarvan werd de Duit sche officier met een pistool beschoten van den toren der duikboot uit, welke inmiddels langszij was gekomen. Een offi cier van de Britsche duikboot beval de Grieksche bemanning in de reddingboot te gaan. De Duitsche soldaten werden daarna met machinegeweren bedreigd en gedwongen zich onderdeks te begeven. Daarop opende de duikboot van zeer nabij geschutvuur op het motorvaartuig, dat onmiddellijk in brand geraakte en snel zonk. Met brandend uniform spron gen de Duitsche soldaten in het water. Zij werden toen, ronddrijvend in water, zoolang met machinegeweren be schoten, tot zij allen getroffen en zonken waren. De Grieksche bemanning was op een afstand van derti-’ meter getuige van deze afschuwelijke gebeurtenis, van begin tot einde. Duitschland zal uit dit ruwe en onmenschelijkj optreden der Britsche marine de noodige consequenties trek ken.” Toen de kapitein en de bemanning van het Grieksche motorvaartuig onder eede gehoord werden, waren buitenlandsche ge tuigen, door de Duitsche autoriteiten uit- genoodigd, daarbij aanwezig. Er is das geen aanleiding om aan de boven geschil derde gebeurtenis te twijfelen. De Engel- schen hebben zich schuldig gemaakt aan een misdaad, die zelfs nog aanzienlijk ern stiger lijkt dan de beruchte gevallen van de .King Stephen”, de „Baralong” en de „Cossack”. Een dergelijke schending van de meest primitieve regels van het oor logsrecht is zonder voorbeeld. De buiten landsche getuigen en de leden der beman ning van het Grieksche motorvaartuig zijn van meening, dat deze nieuwe schanddaad der Britsche marine gewroken zal worden. Tijdens het afgeloopen week-end zijn talrijke Engelsche vliegtuigen boven Ne- derlandsch gebied verschenen. Zoowel in den nacht van Zaterdag op Zondag als ook in dien van Zondag op Maandag werden bo ven een geheele reeks plaatsen brand- en brisantbommen uitgeworpen, waarvan het grootste deel op onbebouwd land of in het water viel. Ernstiger gevolgen had een aanval op een stad in het Westen van het land. Hier werd een ziekenhuis door bri santbommen mede zwaar getroffen. Ook aangrenzende woonhuizen kregen ten deele zware schade. Vier personen wer den gedood, verscheidene menschen in het ziekenhuis zwaar gekwetst. Een aanmerke lijk aantal woningen moest worden ont ruimd. Voorts is door bommen, in verscheidene plaatsen des lands glasschade aan een groot aantal woonhuizen aangericht. Een aanval op een gasfabriek beschadigde een gashouder, echter zonder dat de gasvoor ziening werd belemmerd. In totaal zijn tien personen gewond, ten deele zwaar. twijfelachtig kan zijn. De Duitsche parachutisten United Press meldt uit MoskouDe „Istwestya” beweert, dat de Duitschers in de eerste twee weken van den oorlog tusschen Duitschland en de Sovjet-Unie uit transportvliegtuigen en zweeftoestel len parachutisten boven Sovjetgebied heb ben neergelaten Dit geschiedde niet al leen onmiddellijk achter het front, maar in vele gevallen op afstanden van vele hon derden kilometers daarachter. De taak van deze parachutisten was, aldus de „Iswestya”, telegraaf- en telefoonleidingen door te snijden. Zij waren uitgerust met pistolen, radiozenders en draadtangen. Voorts zouden zij brandstofopslagplaatsen moeten vernielen en belangrijke aanvals doelen voor de Duitsche luchtmacht moe ten signaleeren. Formaties van de Duitsche luchtmacht hebben in den Oekrainischen strijdsector met groot succes in den strijd te land in gegrepen en in het bijzonder in het ge bied van Sjitomir Sovjet-autocolonnes en treinen vernietigd. De langs Sjitomir loo- pende spoorlijn is vernield, meldt het D.N.B. Aan het Roemeensch-Bolsjewistische front hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen onophoudelijk de terugtochtswegen én de colonnes van de vluchtende bolsjewisten aangevallen. De Duitsche bommen kwa men terecht midden op de verstopte we gen en de dicht op elkaar staande vóer- Het D.N.B. heeft op het Weermacht- bericht van gisteren de volgende toe lichting ontvangen: De Duitsche opmarsch naar het Oosten heeft met zijn voorste troepen de z.g. „Stalinlinie" thans over een breed front bereikt. Hiermede begint een nieuwe phase van de operaties in het Oosten, daar te voorzien is, dat om dit systeem van versterkingen hevige gevechten ge leverd zullen worden. Met de verovering van deze stelling hebben de Duitsche troepen den weg vrij naar de groote ge bieden in het binnenland der Sovjet- Unie. De Duitsche troepen hebben in de thans achter hen liggende 2 eerste weken van den nieuwen veldtocht in het Oosten bijna al het nieuw verkregen land van de Sovjet-Unie sinds September 1939 den Bolsjewisten weer afgenomen. Het zijn de Westelijke Oekraine en Westelijk Wit- Roethenië, die vroeger bij Polen behoor den, Bessarabië en de Noordelijke poe- kowina, die vroeger in Roemeensch be zit was, alsmede de voormalige landen Letland en Litauen. Deze gebieden be slaan in totaal een oppervlakte van 375.000 vierkante kilometer. Wanneer men zich realiseert, dat het Duitsche Rijk, op grond van de bepalingen van Versailles, teruggedrongen was tot een gebied van 469.000 vierkante kilometer, dan kan men hieruit de grootte van het succes bepalen. Tot aan de nadering van de „Stalin linie” hebben de Duitsche troepen van de grens af ongeveer 400 450 kilometer al strijdend en marcheerend afgelegd. Dit gelukte in een periode van 14 dagen. Welk een korte tijd dit is. blijkt, wan neer men zich herinnert, dat in 1940 de Duitsche formaties in het Westen van de Luxemburgsche grens af tot Abbeville aan de Kanaalkust 21 dagen noodig had den en hierbij slechts een afstand van 350 kilometer hadden af te leggen. De „Stalinlinie” is weliswaar geenszins met de Maginotlinie te vergelijken, toch kan men aannemen, dat zij is aangelegd in een voor de verdediging bijzonder goed geschikt terrein. Hierbij komen nog de nieuwe veldversterkingen, die. sedert het begin van den oorlog zijn opgericht. Terwijl de door den Duitschen aanval murw gemaakte strijdkrachten naar deze verdedigingslinie terugtrokken, worden uit het achterland voortdurend reserves aangevoerd. Op deze transporten, als mede op het belangrijkste wegennet in het achterland van de „Stalinlinie”. zijn derhalve bij voorkeur thans de aanvallen van de Duitsche luchtmacht gericht. Tevens echter brengt het luchtwapen nieuwe slagen toe aan de nog restoeren- de Sovjetvliegerformaties, die tevergeefs De uit Wolhynië terugtrekkende Bolsjewisten trachten in de mo derne kazematten van de Stalin linie nieuwe verdedigingsstellingen te betrekken. Duitsche troepen hebben, naar het D.N.B. verneemt, na door de Sovjetachterhoede te zijn gedrongen, den aanval op dit stelsel van kazematten geopend. Op verscheidene plaatsen is de linie doorbroken, nadat kazemat ten, die van krachtige wapenen voorzien waren, genomen waren. De opmarsch der Duitsche troepen wordt voortgezet. Gepantserde Duitsche strijdkrach ten hebben Zondag, naar voorts aan het D.N.B. wordt gemeld, de breuk in de door de resten van de verslagen Bolsjewisten betrokken verdedigingslinie vergroot. Twintig bunkers van de modernste soort werden na zware gevechten geno men. Bij de actie van de Duitsche troepen werden hier 154 pantser wagens en gepantserde verken- ningswagens, alsmede 100 stukken geschut, varieerende van middel matig tot het zwaarste kaliber, buitgemaakt. De Bolsjewisten, die tusschen de Baskiden en de Pripet verslagen zijn, trachten zich ijlings op de Stalinlinie terug te trekken. Onder den druk van de achtervolgende Duitsche troepen en onder de voortdurende aanvallen van de Duitsche luchtmacht zullen echter slechts kleine deelen der Sovjet- strijdkrachten de linie kunnen be reiken. y r/-.<

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 1