Wintersport en Minnebrieven 'De strijd tegen Engeland gaat voort Wittebroodsweken met ANNIE ONDRA en HANS SöHNKER SPORT voortgezet De Duitsche opmarsch in het Oosten wordt JAARVERGADERING VAN DEN N.B.B. DUITSCHLAND VEREENIGDE STATEN De vulpen voor Uw leven Engelsche vliegtuigen brengen Fransch schip tot zinken pag. 2 s Tweehonderd en acht dooden op de „Rodney” Radiorede van Litwinof Bevers winnen een wedstrijd Engelsche overval op Deensche visschers Amerikaansche vlieger omgekomen De Amerikaansche hulp aan de Sovjets De Engelsche verliezen aan vliegtuigen Onverzwakte aanvallen ter zee en in de lucht -HAAGSCHE COURANT Woensdag 9 Juli 1941 le bl. Militaire missie van de Sovjets in Engeland De concentratie was een succes meldt, 1 Jaap Witsel, 2. J. W. de Jong. Vervolg van pag» 1. T. Idema. e Raasveldt. KAATSEN DAMMEN FRAAIE ZEGE VAN H.C.D.V. HONDEN Op 17 Augustus te Amsterdam op WATERPOLO DIVERSEN CRICKET Steenkolentekort en duurte ZEILEN ATHLETIEK Noord- ,Aukje”, In 50 Hardeman. Juniorentweekamp TrekvogelsCelebes Zaterdag zal op Te Werve een junioren missie aange- RENKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Kanaalkust bevoegde HEDENAVOND en MORGEN Laatst» voorstellingan «on BILJARTEN THUISBLIJVEN na een druilen Jaff? Nee hoor, ik ga vanavond ook nog uit. Dat kan toch Ik neem Nefa mee! uotlomen beveiliging Het Fransche legioen De „Paris Soir” meldt dat zich reeds duizenden vrijwilligers hebben meld voor het Fransche legioen strijden tegen het Bolsjewisme. ning van de Vereenigde Staten, stand te genover het aanstormen van de reusach tige oorlogsmachine van Duitschland. Wij voeren dezen strijd gemeenschappelijk voor de bevrijding van de tot slavernij gebrachte volken, om een beter bestaan voor alle menschen tot stand te brengen. Volgens een bericht uit Londen heerscht er in Engeland buitengewone kolen- schaarschte. De minister van arbeid, Bevin heeft daarom een beroep gedaan op de oorlogsindustrie om hem voor korten tijd twintig duizend mijnwerkers af te staan. In antwoord op een klacht, dat Londen- sche kleinhandelaren 7 shilling voor een pond frambozen vragen, heeft de Engel sche minister voor de voeding, Woolton, verklaard, zoo meldt Associated Press uit Londen, „Wij strijden voor ons naakte bestaan. Ik heb geen tijd mij te bemoeien met de dwaasheid van personen, die zulke prijzen vragen, noch met de domheid, van degenen, die ze betalen". Adalia, die langs den wal stond en deel nam aan de reddingwerkzaamheden. Het officieele Turksche bericht meldt, dat ook de haveninstallatie van Adalia door torpedotreffers werd beschadigd, dat echter onder de Turksche burgerbevolking geen verliezen zijn. De Turksche regee- ring heeft, zooals reeds gemeld, te Londen tegen deze schending van haar territoriale wateren eeen protest fngediend, waarbij uitdrukkelijk werd geconstateerd, dat de aanvallers Engelschen zijn geweest. Naar verluidt zijn 5 opvarenden om het leven gekomen zaken weliswaar altoos weer betreurens- waardige verliezen onder de burgerbevol king, doch over het algemeen militaire schade noch eenigerlei noemenswaardige economische storingen De werkzaamheid in industrie en handwerk in de Duitsche gebieden der Britsche nachtelijke aanval len wordt daardoor in het geheel niet be ïnvloed. aange- om te Vertrek van de ambassades uit Moskou? S.PT. verneemt te Ankara, dat de am bassades van Engeland en Amerika te Moskou voorbereidingen treffen voer een vertrek met onbekende bestemming Men veronderstelt, dat net gebied van Moskou tot militair gebied zal worden verklaard, waarop dan waarschijnlijk de andere neu trale diplomatieke missies eveneens de stad zullen verlaten en zich elders zullen vestigen. Naar uit een bericht van den Britschen berichtendienst blijkt, meldt D.N.B., heb ben Engelsche vliegtuigen het Frans<he schip „St. Didier”, varende in de Turk, sche territoriale wateren en wel in de nabijheid van Adalia, ten Noordwesten van Cyprus, aangevallen en tot zinken gebracht, De Engelsche berichtendienst beweert, dat het Fransche schip oorlogsmateriaal voor Syrië aan boord had en dat Enge land onder deze omstandigheden het niet heeft kunnen goedkeuren, dat het schip het varen in de territoriale wateren was toegestaan. De Engelsche berichtendienst wijst in dit verband op het bekende in cident met de „Altmark". De „Altmark” is, zooals men zich herinnert, eveneens in vreemd souverein gebied in strijd met de internationale rechtsbepalingen door de Engelschen overvallen. Nader wordt door het D.N.B. gemeld De „St Didier” was met 260 Fransche officieren en manschappen aan boord op weg naar Syrië toen het ten Noorden van de route RhodosCyprus bij het oversteken van de Golf van Adalia door verscheidene Engelscne vliegtuigen werd aangevallen Het schip zocht bescherming in de Turksche territoriale wateren, die het ook bereikte. De Engelsche vliegtui gen zetten de achtervolging echter voort tot in het havengebied van Adalia, waar het schip door 2 luchttorpedo’s getroffen en tot zinken werd gebracht. Dank zij het feit, dat het schip niet ver van den wal lag, kon het grootste deel van de op varenden gered worden Vijftien gered den zijn gewond en bevinden zich in het hospitaal der stad Adalia. Het tot zinken brengen is geschied op klaarlichten dag voor de oogen van de bevolking van JUBILEUMTOURNOOI „HET OOSTEN” Ter gelegenheid van het tienjarig be staan heeft de Rotterdamsche damvereeni- ging „Het Oosten” een tournooi uitgeschre ven, waaraan verscheidene -op den voor grond tredende Nederlandsche spelers deelnemen. In de eerste plaats onze stad genoot J. M. Bom, kampioen van Neder land, en verder de Rotterdamsche meester Ph. J. Ham, de Dordtenaar W. v. d. Kraan, de kampioen van Rotterdam J. Blom en ex-kampioen H. F. J. Kinnegin en enkele spelers van Het Oosten. De uitslagen van de eerste ronde, welke Zondag gespeeld werd, luiden aldus: J. BullerH. F. J. Kinnegin 02, D. v. d. StaaijJ. M. Bom 02, W. v. d. Kraan Ph. J. Ham 11, G. J. AartsG. Molmans 11, J. Blom was vrij. HAAGSCHE CHR. DAMVEREENIGING Morgenavond zal de Haagsche Chr. Dam- vereeniging in het gebouw C.J.M.V. haar jaarvergadering houden. In verband hier mede kunnen bij H.C.D.V. dien avond geen partijen voor het kampioenschap van den Haag of de competitie gespeeld wor« den. In verband met de zware beschadigin gen, die het Britsche slagschip .Rodney” in den strijd met de „Bismarck” heeft opgeloopen, wordt nog gemeld, dat de twee voorste zware geschuttorens zijn vernield. Bovendien bedraagt het aantal dooden thans definitief 208 en dat van de gewonden 300, meldt het D.N.B. DE FÜHRER VERLEENT ONDER SCHEIDINGEN De Führer en opperste bevelhebber van da Duitsche Weermacht heeft het ridder kruis van het Ijzeren Kruis verleend aan luitenant-generaal Marcks, commandant van een lichte divisie, kolonel Utz, com mandant van een regiment bergjagers, kolonel Krakau, commandant van den regiment bergjagers en aan luitenant- kolonel Wittmann, commandant van een regiment bergartillerie. Het D N B. meldt De vroegere com missaris van buitenlandsche zaken der Sovjet-Unie. Litwinof. heeft in een voor Groot-Brittannië in het Engelsch uitge sproken radiorede zich uitgesproken ten gunste van een ..zoo groot mogelijke sa menwerking tusschen Groot-Brittannië en de Sovjet-Unie Iedere slag, dien Groot- Brittannië en de Sovjet-Unie thans jegens Duitschland ondernemen, is tienmaal ef fectiever dan elke slag, die tot later wordt uitgesteld”. Litwinof noemde Churchill „een groot staatsman” en gaf tenslotte de verzekering: „Zoo houden nu de Sov jet-Unie en Groot-Brittannië met zijn Do minions tezamen, met actieve ondersteu- Zomercompetitie van den H.D.D.B. De zomercompetitie van den Haagschen Districts Dambond werd Maandagavond voortgezet met de ontmoeting Schevenin- genHCDV. De gasten scoorden er weer lustig op los en wisten de toch heusch niet zoo zwakke Scheveningsche ploeg met groot verschil te kloppen. De uitslag was: ScheveningenH.C.D.V. C. R TyhoutM. J. Haasdonk 11, P. v. OostenG. Couprie 11, L. BalA D. J. Boerstoel 11, C. J. TyhoutJ. Sinke 0—2, P. v. d. NeutJ. Udink 02, G. TingaH. W. v d. Veer 02, F. LochmansL. de Haan 02, C. v. WijnenD. de Waard 02 A. v. WitteneC. Treur 11, N. CokG. v. d. Meulen 02. Totaal 416. Naar wij vernemen, zal de wedstrijd om het Nederlandsch kampioenschap wind- honden-rennen (voor greyhounds en whip pets) op Zondag 17 Augustus in het Olympisch Stadion te Amsterdam worden gehouden. De rennen vinden plaats onder de voor schriften van den Raad van Beheer Kynologisch gebied in Nederland. VAN VRIJDAGMORGEN 10 UUR AF Waarschuwing aan in het buiten land levende Engelschen De Britsche regeering heeft, naar As sociated Press uit Londen meldt, bij mon de van den onderstaatssecretaris in het ministerie van binnenlandsche zaken een waarschuwing gericht tot de in het bui tenland wonende Engelschen. Hij waar schuwde er tegen de propaganda van de as steun te verleenen door de radio. In deze waarschuwing begreep hij ook „be roemde schrijvers” waarbij hij er op wees dat de Britsche regeering alle buitenland sche radiozendingen beluistert om de En gelschen, die den vijand helpen, later te kunnen bestraffen. De dienst aus Deutschland verklaart, dat de oorlog tegen Groot-Brittannië onafhan kelijk van de gebeurtenissen op het Ooste lijk oorlogstooneei wordt voortgezet en dat vooral de strijd van de Duitsche strijd krachten ter zee en in de lucht tegen de Britsche ravitailleeringswegen niet is ver zwakt. Het artikel vervolgt, dat het Engelsche publiek zich blijkbaar de reactie van den oorlog van Duitschland tegen de Sovjet- Unie op de oorlogssituatie in hèt Westen anders heeft voorgesteld daar de ontevre den stemmen in de Engelsche pers, die grooter activiteit van de Britsche oorlog voering eischen, steeds talrijker worden. Onder den indruk van de hierin tot uit drukking gekomen ontstemming heeft het Britsche luchtwapen den laatsten tijd le vendiger bedrijvigheid aan den dag gelegd teneinde door aanvallen overdag op de Duitsche stellingen aan de Kanaalkust en door nachtelijke aanvallen op steden in West-Duitschland en in het Noorwest- Duitsche kustgebied de openbare meening in het eigen land gerust te stellen en voorts ook den nieuwen Sovjet-bondge- noot het bewijs te leveren, dat de gege ven belofte omtrent hulp inderdaad ook ingelost zal w’orden. In dit verband spreekt men te Londen van de schepping van een oorlog op twee fronten en zelfs van een Britsch ontlastingsoffensief ten gunste van den nieuwen geallieerde in het Oosten Over de uitwerking van de Britsche luchtacties aan het front in West-Europa kan overigens volgens Duitsche opvat ting geen twijfel bestaan. Men is er. te Berlijn althans van overtuigd, dat zij qua resultaat het bestek der voorafgaande acties van het Britsche luchtwapen in den Duitsch-BrUschen luchtoorlog geenszins te boven gaan, zoodat de Duitsche weerbaar heid daardoor prsctisch militair en eco nomisch onaangetast blijft. De poging van het Britsche luchtwapen tot aanvallen op de Fransche kuststrook is in den regel zonder succes gebleven en geëindigd met zware verliezen voor den aanvaller Een militair doel kon niet be reikt worden, naar in welingelichte krin gen te Berlijn wordt opeemerkt Maar cok de nachtelijke Britsche aanvallen op West- en Noordwest-Duitschland veroor- United Press meldt uit Bathtown, (New York): Achttien maanden heeft de strijd tus schen de bevers van het Sanfordmeer en de afdeeling Openbare werken te Bath- town geduurd, aleer hij eindigde met de roemrijke overwinning der bevers. On danks alle menschelijke moeite en men- schelijk vernuft hebben de kleine dam- bouwers, doorgezet Zij lieten zich er niet van af brengen, den waterspiegel van het I meer, ten behoeve van den bouw hunner woningen zoo hoog te laten worden, dat tenslotte een weg van Bathtown onder wa ter liep. De strijd tusschen mensch en be ver begon in den zomer van 1939. Een be- verfamilie begon toen aan de uitmonding van het meer een dam te bouwen, ten einde den waterspiegel te verhoogen en gemakkelijker toegang te hebben tot de jonge boomen op den oever. Ongelukkiger wijze liep niet ver van den oever van het meer een straatweg en het duurde dan ook slechts een paar weken, eer deze weg zoo goed als onbegaanbaar was geworden. De gemeente besloot toen de lastige dieren te verdrijven. De dam werd neergehaald, maar was reeds den volgende dag door de I bevers hersteld. Nu hoogde men den weg op, maar de bevers bouwden hun dam hoo- ger en het water steeg weer, zoodat de weg en de scheidingsdam tusschen het meer en een naburige eendenvijver spoedig weer blank stonden. Vijf maanden lang streden de stratenmakers tegen de bevers. Zij bra ken den beverdam af en verhoogden tege lijkertijd het niveau van den weg. Maar I niets hielp. Tenslotte stelde men vallen op om de bevers te vangen. Maar de dieren waren te slim. Meermalen wierpen zij de vallen met aarde dicht of brachten deze in werking zonder dat echter een bever ge vangen was. Zelfs bouwden zij eens hun dam over de vallen heen. Tenslotte geraak ten toch twee bevers in de val, maar toen vonden zij onverwachte verdedigers in de bewoners der stad, die het gevecht met genoegen hadden gevolgd. Men bemiddelde te hunnen gunste bij Openbare werken en richtte aan den gemeenteraad een verzoek schrift, waarin er op werd aangedrongen., den. weg te sluiten, daar deze minder waarde had dan de aardige diertjes. De gemeenteraad heeft dien wensch vervuld van Baasbank, mr. H. A. van den Berg, A. van der Togt (allen Rood en Wit), jhr. J. van den Bosch. K. Neuerberg (beiden HCC); A. Maas, P’. de Ruig (beiden Haar lem) en Th. Thesen Ender (VRA). District Haarlem N.C.B.: jhr. C. L. van Lennep, aanvoerder; A. H. de Haan, D. J. Bijleveld, T. Feitz, G. van Musscher, A. van Roon, H. Zonneveld, G. Wessel, J. P. Groeneveld, L. van der Mey en W. van der Werff. De wedstrijd begint om half drie. FLAMINGO’S—DISTRICT HAARLEM N.C.B. Zaterdag wordt op het Rood en Wit-ter- rein te Haarlem de jaarlijksche wedstrijd gespeeld van het elftal van het district Haarlem van den Ned. Cricketbond tegen de Flamingo’s. De elftallen zijn als volgt samengesteld: Flamingo’s: L. J. Sodderland, aanvoer- Er begint eenige teekening in de com. petitie te komen. Men kan 2 der sterkste parturen reeds heel duidelijk onderschei, den: 1 (Beuker) met 4 gewonnen par tijen en 0 verloren, 8 (Gorter) met 3 ge. wonnen en ook 0 verloren. Door het groote aantal der nog te spelen wedstrij. den is echter nog geen enkele voorspel ling omtrent den uitslag mogelijk. begrensd „Er zijn vele punten op het Westelijk halfrond, die voor de verdedi ging van Amerika nauwelijks van betee- kenis zijn, betoogde de president, terwijl andere punten op het Oostelijk halfrond daarentegen van buitengewoon belang zijn." Op de vraag van een der journa listen of de president hiermede de Kaap- Verdische eilanden bedoelde, antwoordde Roosevelt„Ik ben geen profeet en kan de dingen niet vooruitzien.” Verklaring van Roosevelt In de persconferentie te Washington heeft president Roosevelt uiteengezet, dat de verdediging van de Vereenigde Staten niet door het Westelijk halfrond wordt Morrison over de aanvt>...n De Engelsche minister voor binnenland sche veiligheid, Morrison heeft In een door het tijdschrift Liberty gepubliceerd interview verklaard, dat de in Engeland door dt Duitsche luchtaanvallen aange richte schade niet minder ernstig is dan de schade die Engeland lijdt in den slag op den Allantischen Oceaan. In beide ge- valler m zeide Morrison, wordt zoowel de levensmiddelenvoorziening als de oorlogs- productie bedreigd. en de junioren der Haagsche Scholieren- Athletiek Ver. „Celebes", worden gehou den. De tweekamp omvat de navolgende nummers: 100 m.. 300 m.. 800 m., 4 x 100 m. estafette, hoog- en verspringen, discus en speerwerpen, kogelstooten. Als bijpro- gramma worden de navolgende nummers verwerkt60 m jongens 1213 jaar, 80 m., speerwerpen en verspringen jon gens 1415 jaar; voor C-klassers der beide vereenigingen100 m.. 800 m., versprin gen, speerwerpen en 4 x 100 m. estafette. De wedstrijden vangen om 2 uur 30 aan. Uit Esbjerg wordt bericht, dat onlangs wederom 8 Engelsche vliegers eenige Deensche kotters hebben aangevallen, die op de Noordzee lagen te visschen. De bommen, die zij neerwierpen, misten haar doel. Daarentegen werden enkele der boo ten door mitrailleurkogels beschadigd. De bemanning van alle kotters bleef onge deerd. WHEELER VOORSPELT De democratische senator Wheeler heeft naar het D.N.B uit New York meldt, ver klaard. dat het niet lang meer zal duren, of de Vereenigde Staten bezetten Dakar, de Azoren en de Kaapverdische eilanden. VERKLARING VAN EARLY Op de persconferentie van gisteren werd den secretaris van Roosevelt. Early, gevraagd naar zijn meening over de ver klaring van den nieuwen Britschen opper bevelhebber in het Midden Oosten, Auchin- leck. dat Amerikaansche troepen voor de overwinning beslist noodzakelijk zijn. Early antwoordde, dat Churchill van Ame rika slechts de levering van materieel heeft verlangd en dat zijns inziens de generaal ondergeschikt aan Churchill is. VLIEGEROFFICIEREN OPGEROEPEN Het ministerie van oorlog heeft volgens een bericht van Associated Press uit Washington bekend gemaakt, dat alle reserve-officieren van het luchtwapen voor 1 Augustus opgeroepen worden voor actieven dienst, tenzij ze werkzaam zijn in beroepen, die van bijzonder belang zijn. VERSPREIDE BERICHTEN In een bioscoop in Guadalajara (Mexico) is tijdens de voorstelling de bliksem ingeslagen Er bevonden zich op dat oogenblik 2500 personen in het thea ter. De bliksem sloeg in een der voorste rijen in en doodde hier een vrouw, waar door zulk een ontzettende paniek onder de toeschouwers ontstond, dat honderden personen onder de voet werden geloopen. In totaal zijn er 87 dooden en enkele hon derden gewonden te betreuren, aldus S.P.T. S.P.T. meldt uit SjanghaiEen ge weldige bom-explosie heeft Maandagmor gen in het Westelijk deel van Sjanghai het station van den SjanghaiHangchow- spoorweg vernield. Gelukkig was op dat oogenblik geen trein op het station aan wezig, zoodat slechts enkele slachtoffers zijn gevallen. Van de daders van dezen bomaanslag is nog geen spoor gevonden. De in Londen aangerichte schade De „Worlds Press News”, die wekelijks in Londen verschijnt, publiceert een sa menvatting van de door bommen in de Londensche krantenwijk aangerichte schade. In Bouveriestreet is het oude ge bouw van de „Daily News” volkomen uit gebrand. Ook het oude gebouw van de „News Chronicle” is vernietigd. De „News Chronicle” trok daarop naar Commercial Wharf, maar ook dit gebouw werd getrof fen. De drukkerij van de „Daily Herald” in Seacole Lane is eveneens volkomen ver nietigd. De krantenverkoopbedrijven van Dunscombes en Surridge Dawson zijn ver woest Het bovendeel van het gebouw van de „Morning Advertiser” en van de „Lea der” benevens andere kleine personderne mingen zijn geheel vernield. In Fleetstreet zelf is de Geographia uitgebrand. De nieuwsagentschappen Internationaal News. United Press en Associated Press zijn ge heel verhuisd naar het ministerie voor de I inlichtingen, evenals de correspondenten van eenige dagbladen. Een tijdlang is ook de dienst van de British Press Association voor de provinciale bladen in gevaar ge weest DevoetbalwedstrijdDuitsch* landFinland, welke wegens den oorlog tegen de Sovjets was uitgesteld, zal op 31 Augustus worden gespeeld. Door de RK. Sportvereeni* ging „Sportlust” wordt wederom een af deeling voor jongelui van 1317 jaar op gericht Leider is de heer P. v. d. Zon, Damlaan 41, Leidschendam. Het Duitsche vijf- en tien- kampkampioenschap is gewonnen door Gritz Müller, die op deze nummers resp. 3796 en 6920 punten behaalde. Bij de dames won Luise Krüger het kam- Terraur van de politieke volkscommissarissen Tijdens de gevechten in den Zuidelijken sector van het Oostelijk front vonden Duitsche infanteristen op 6 en 7 Juli Bolsjewistische mitrailleurschutters, die zich hadden ingegraven De Sovjet-solda- ten stonden in kuilen en waren tot aan de schouders met aarde bedekt. Zij had den alleen de handen vrij om te kunnen schieten en hielden veelal tot de laatste patroon stand Enkelen hunner, die gevan gen genomen werden en door de Duitsche soldaten werden uitgegraven, deelden mede, dat hun politieke commissarissen hen hadden gedwongen een kuil te gra ven. Vervolgens moesten zij hierin sprin gen. Daarna hadden de commissarissen eigenhandig den kuil weer dichtgegooid en den grond aangestampt. Op deze wijze werden de mitrailleurschutters gedwongen tot den laatsten ademtocht tegenstand te bieden, meldt het D.N.B. Stalin ontvangt Cripps Naar de Engelsche berichtendienst meldt, heeft Stalin gisteravond laat den Britschen ambassadeur in Moskou, sir Stafford Cripps, ontvangen en met hem een onderhoud gehad van meer dan een uur. DE COMPETITIE In de afgeloopen week werden op het Sportveld aan het Stokroosplein ver. scheidene Kaats.competitie-wedstrijden gespeeld. Hier volgen de uitslagen: 1 (Beuker) wint van 5 (v. d Meulen) 5—3, 62; 1 (Beuker) wint van 6 (Andringa) 54, 66; 4 (Slot) wint van 5 (v. d. Meu. len) 5I, 62; 6 (Andringa) wint van 9 (Bijlsma) 54, 62; 7 (Taecoma) wint van 6 (Andringa) 55, 6-0; 8 (Gor ter) wint van 7 (Taecoma) 52, 62; 8 (Gorter) wint van 9 (Bijlsma) 5—4, 64; 2 (Anema) wint van 5 (v. d. Meulen) 51, 62; 10 (Nieuwenhuis) wint van 5 (v. d. Meulen) 5—5, 6—6; 6 (Andringa) wint van 10 (Nieuwenhuis) 5—5, 6-4- 9 (Bijlsma) wint van 5 (v. d. Meulen) 5-^-4, Groote overwinning van D.I.O. In Het Paviljoen speelde D.I.O. tegen H.G.B. voor de zomercompetitie van den Haagschëh Districts Dambond. De gast- heeren bleken over alle linies de sterk- sten en wisten een record-overwinning te behalen. De uitslag was: D.I.O.H.G.B.: J. M. BomA de Ruiter 20, J. F.- Kuyer— J. S. Prevo 20, P. SchaafP. Rensen 20, C. M. SchoutenL, A. Biesbroek 20, A. J. Bom jr.G. Kients 20. J. J. KemmersF. J. Smith 20, G. Sneepels P. v. d. Horst 20, L. P. van Roon— L. N. Grip 20, R. A. PosthumaW. Koe man 11, C. WiniaJ. v. d. Toorn 20. Totaal 19—1. 16 m2 Forel Meijer. Valk1. M Steensma, 2. Th. Ammer- laan. Vergroote B.M. 1. J. w. Verhuist, 2. W. de Jong. Bristo-kruiser 1 B. Grootenboer, 2. R. T. Idema. e Vrijbuiter. 1. R- A. van Moll, 2 A M. Raasveldt. Handicap 1. W Sanson, 2. p. c. van Vliet. COMPETITIE VAN DEN N.Z.B. Voor de waterpolocompetitie van den Ned. Zwembond werden nog de volgende resultaten verkregen: Dames, afd. C: DKR—GZV 1—5. Heeren, afd. A: SVH—DWR 0—2; HPC— UZC 12 Heeren, afd. B: SVH 2—Y 2 5—2; HPC 2 —UZC 2 02 Heeren afd. D: MaasLZC 20; Poel meerZIAN 05. Heeren, afd. E: StarZwemlust 42. Heeren, afd F: Maas 2LZC 2 22; Poelmeer 2—ZIAN 3 2—3. Heeren, afd. N: HaarlemVZV 1—4. Het ministerie van marine te Washing ton heeft bekend gemaakt, dat de Ame rikaansche It. kapitein Grove, die als waarnemer was toegevoegd aan het Brit sche luchtwapen in Irak, de vorige maand om het leven is gekomen, doordat zijn vliegtuig neerstortte De Amerikaan sche gezant in Bagdad heeft medegedeeld, dat de overblijfselen van het vliegtuig zijn gevonden in de Iraksche woestijn. Alle inzittenden waren dood. JEUGDSTORM NEEMT DEEL AAN H.J.-WEDSTRIJDEN Zaterdag 19 en Zondag 20 Juli zullen, zooals gemeld, op het sportterrein aan de Laan van Poot alhier, de zomersportwed- strijden van dê Hitler-Jugend plaats vin den. Aan deze wedstrijden zal ook de Jeugdstorm deelnemen. De Jeugdstorm komt uit in de nummers hardloopen. verspringen,kogelstooten, esta fette. Verder staat een handbalwedstrijd tusschen ploegen van Hitler-Jugend en Jeugdstorm op het programma., KORTE BERICHTEN Het sprintkampioenschap van Duitschland is Zondag verreden op de wielerbaan te Brunswijk. De titelhou- der Jean Schorn sloeg Lorenz in de finale der,“jhr7ll. van’TetsJh5-CB.“ïh\ HiajCA. en werd dus weer kampioen. De Ronde van Schwaben voor Duitsche amateurwielrenners is ge wonnen door Preiskeit vóór Saager, Kess ler en Hörmann. WEDSTRIJDEN VAN „DE FOREL’! Onder het prachtigste zeilweer zijn Zon dag op de Kaag de onderlinge wedstrijden van de zeilvereeniging „De Forel” ge houden. Meer dan zestig booten kwamen aan den start. De grootste klasse was die tweekamp tusschen de Trekvogelsjunioren der B.M. met 18 inschrijvers. Het snelst in alle klassen was in de ochtendrace „de Vrijbuiter „Reiger II” van den heer A. M Raasveldt, met een tijd van 53 minu ten en 54 seconden, ’s Middags werd de beste tijd gemaakt door den heer M. Steensma, met zijn Valk minuten en 45 seconden. De uitslagen waren Sharpies 1. F. L Stoel, 2. J. J. A. Ravelli. B.M.: 1. H. L. van der Lelij 2. P. Schuit. 14 m2 Forel1. Jan van Eik, 2. J. N. fovjethavens aan de Noordelijke Ijszee bestookt Zondag heoben Duitsche Stuka’s. die over de Toendra’s aan de Noordelijke Ijs zee waren gevlogen, belangrijke Sovjet- havens gebombardeerd. Uitgebreide hout- opslagplaatsen. fabrieken, werven en droogdokken, waarin groote zeeschepen gerepareerd werden, zijn ernstig getroffen. Toen zij verder vlogen, plaatsten de Stu ka’s nog talrijke treffers op den belang rijken spoorweg die Moermansk met St. Petersburg verbindt. -Duitsche verken ningsvliegtuigen hebben Maandag gecon stateerd, dat het militaire verkeer op dit traject door de bomaanvallen grootendeels lamgelegd is. Op vele plaatsen zijn de rails weggeslagen en ia de spoorbaan zwaar beschadigd. Cijfers over gevangenen en buit Bij de aanvallen van het Duitsche leger op de wijkende Bolsjewisten zijn, naar het D.N.B verneemt, tusschen 2 en 5 Juli 142 216 gevangenen gemaakt. Onder meer zijn buitgemaakt 584 pantserwagens, ver scheidene pantsertreinen en 550 stukken geschut. pioenschap met 341 punten. Op de baan van de wijksche Golfclub werd Zondag een wed strijd bogey gespeeld. Het beste resultaat werd behaald door E. J. J. B. Cremers (16) met 3 up. De tweede en derde plaats werden bezet door R. C. Burlage (30) en H. Koopman (15) beiden all square Aan den wandeltocht rond Amersfoort, welke Zondag werd georga niseerd door de Nederlandsche Reisver- eeniging, werd door ruim 400 leden deel genomen. Zondagmiddag werd in „Krasnapolsky" te Amsterdam de jaarlijksche algemeene vergadering van den Nederlandschen Bil jart Bond gehouden. In zijn openingsrede merkte de voorzit. ter, jhr dr. J. C. Mollerus op, dat, in ver. band met de tijdsomstandigheden deze vergadering niet geheel conform de sta. tuten, i.c vóór 24 Juni kon worden gehou. den. Verder richtte spreker een bijzonder woord van welkom tot den nestor van den Bond, den 77-jarigen heer Bakker uit Den Haag en kondigde, onder hartelijk applaus van de zijde der vergadering aan, dat eind dezer maand den heer Bakker de Bondsplaquette zou worden uitgereikt, vanwege de vele diensten, welke de heer Bakker in zijn ijverige loopbaan als bil- jartliefhebber, heeft verricht. Dan memoreerde jhr. Mollerus een pro. bleem, dat den leden ten zeerste interes- s.erde, namelijk dat der concentratie in de biljartsport. De voorzitter verklaarde, dat de Bond unaniem besloten had deze concentratie aan te vatten, dat bereids een tweetal concentratie.vergaderingen werden gehou. dc i en dat daarbij vele schijnbaar onont. warbare puzzles tot klaarheid werden ge bracht. Reeds zijn 282 ?ifdeelingen in den Bond geconcentreerdnog enkele bespre, kingen worden gevoerd en zullen onge twijfeld tot een goed eind worden ge bracht. De voorzitter riep de medewerking der vergadering in bij de bespreking der al gemeene richtlijnen voor een landelijke organisatie van vijf duizend leden. De competitie leider van den Bond, de heer G. Bosje, maakte er met vreugde gewag van, dat ondanks de veelal bezwa rende omstandigheden, de deelneming aan de competities in het afgeloopen seizoen zeer bevredigend was. Een voorstel om de contributie per lid en der jaar op ƒ1.10 te stellen, werd met groote meerderheid aangenomen, nadat vooraf een levendige discussie was ge houden over de voordeelen van een hoo- gere contributie, indien een verplicht abonnement op het officieele Bonds orgaan daarbij zou zijn inbegrepen. Dit laatste voorstel, gedaan door de Afdeeling „Insulinde” te Amsterdam werd door déze tot de volgende bondsvergade ring ingetrokken. Een delicate kwestie betrof de oude royementen. Tengevolge van de concen tratie zijn nieuwe verhoudingen ont staan. Principieel werd aangenomen, dat diegenen, die uitsluitend geroyeerd wer den wegens contributieschuld in staat ge steld zullen worden door betaling van maximum 1.50 dit royement ongedaan te maken. Óver hen, die om andere rede nen werden geroyeerd, zal voor ieder in dividueel tusschen de betrokken afdeelin- gen en het Bondsbestuur van gedachten worden gewisseld. Tengevolge van den centralisatie der af. deelingen bleek uitbreiding van het aan tal bestuursleden tot dertien gewenscht. De aan de beurt van aftreden zijn le den van het Bondsbestuur, met name de voorzitter jhr. dr. J. C. Mollerus, de secretaris J. van ’t Hooft en de penning meester P. H. Groenemeyer werden met ondubbelzinnige instemming der ver. gadering bij acclamatie herkozen. Bij stemming werden herkozen de heeren Tj. Brouwer, C. S. Blom, G. Bosje, D. Dijk stra en H. Peters. Tot nieuwe leden in het bestuur werden gekozen de heeren mr. Arts (Tilburg), Oosterwijl (Hoensbroek), Bornkamp. (Rotterdam), De Wekker (den Haag) en Brüning (den Haag). Alle gekozenen aanvaardden hun benoe ming. Bij de rondvraag werd nog over wogen of, terwille van de propaganda, het niet wenscheüjk zou zijn, een vierde klasse in te stellen. Dit punt zal door de technische commissie worden onderzocht. Tenslotte werd nog vastgesteld, dat de e.v. Bondsvergadering te Utrecht zal wor. den gehouden. De Britsche militaire missie in de Sovjet-Unie De uit Ankara in Moskou aangekomen versterking van de Britsche militaire missie, die bestaat uit 3 legerofficieren en 2 petroleumdeskundigen, heeft naar de Londensche correspondent van „Afton bladet” meldt, tot in de kleinste details nauwkeurige teekeningen van de petro- leumvelden in Roemenië medegebracht. De Engelschen waren in staat deze tee keningen te maken door een langdurige activiteit ter plaatse, waar zij de klein ste bijzonderheden hebben leeren kennen. „News Chronicle” spreekt de hoop uit, naar uit het bericht uit Londen van „Aftonbladet” blijkt, dat Britsche vlieg tuigen aan de zijde van de Sovjets zullen kunnen deelnemen aan aanvallen op de petroleuminstallaties in Roemenië. De Sovjet-ambassadeur in Washington Oemansky, heeft een onderhoud gehad met onderstaatssecretaris Sumner Welles. Naar verluidt, is bij deze gelegenheid ge sproken over de mogelijkheid tot het plaatsen van nieuwe Sovjet-opdrachten in Amerika. Zonder nader in te gaan op hetgeen op de conferentie is besproken, verklaarde Oemansky. dat men thans ge komen is tot het doen van concrete en practische voorstellen. De verlangens van Knox Naar aanleiding van de verklaringen van Knox, die de Amerikaansche vloot onverwijld aan den strijd tegen Duitsch land wil doen deelnemen, verneemt de ..Washington Post” uit marinekringen, dat een overwinning op Duitschland door deelneming van de Amerikaansche vloot thans niet mogelijk is. In 1917 heeft de geheele Amerikaansche vloot aan den strijd deelgenomenzij kon toen van Europeesche bases uit opereeren, tezamen met de vloten van Engeland, Frankrijk en Italië, aldus het D.NB. Bovendien was er toen geen Duitsche luchtmacht. Thans kan de vloot, vooral doordat een aanzien lijk deel nog altijd aan den Stillen Oceaan gebonden is, niet den Atlantischen Oceaan zuiveren van Duitsche duikbooten en vliegtuigen, zooals Knox verlangt. Zelfs wanneer men daarvoor de geheele vloot beschikbaar stelde, zou dat onmogelijk zijn, zonder dat men de meerderheid in de lucht had aan de Atlantische kust van bet Europeesche vasteland. Een ander punt is, of men Engeland van een snellen ondergang kan redden. Dit is zeer mogelijk, aldus deze marine kringen, wanneer men de patrouilledien- sten, die op den Atlantischen Oceaan wor den gehouden, naar het Oosten uitbreidt en verlof geeft tot het openen van het vuur op Duitsche strijdkrachten. Door een gemeenschappelijk opereeren van Engel sche en Amerikaansche vloot zou men zelfs een goed-functioneerend convooistel- sel kunnen invoeren. Natuurlijk heeft de Amerikaansche vloot dan luchtbases in Brazilië noodig of tenminste vliegkamp- schepen. Engelsche speldeprikken Te Berlijn kan men derhalve van deze ondernemingen niet zeggen, dat zij mili tair werkelijk zin hebben, hoezeer de Lon densche propaganda ter wille van de ge- wenschte uitwerking naar binnen en naar buiten ook haar best doet daaraan een mi litair en strategisch accent te verleenen. Zij worden derhalve in militaire kringen als „speldeprikken” aangeduld, waaraan men dan toevoegt dat overigens de Duit sche oorlogvoering het tijdstip zal bepalen, waarop de Engelschen weer tot het juiste begrip van moderne oorlogvoering in de lucht zullen worden gebracht In luchtgevechten aan de werden, naar het D.N.B. van zijde verneemt gistermiddag 11 jagers van het type Spitfire neergeschoten. Een eigen vliegtuig wordt vermist Nadat het aantal toestellen, dat in den nacht is neergescho ten. gestegen is tot 15, heeft het Britsche luchtwapen sinds middernacht bij aanvals- pogingen op Duitsch gebied en de kust van het bezette gebied in totaal 26 vliegtuigen verloren Duitsche patrouillevaartuigen hebben Maandag op de Noordzee bij een aanval van Britsche gevechtsvliegtuigen 4 Brit sche toestellen neergeschoten. Verscheide ne andere toestellen werden beschadigd en verwijderden zich terstond. Gisterochtend is een militaire van de Sovjet-Uni* in Engeland komen. Deze missie staat, naar Reuter onder leiding van den plaatsvervangen. den chef van den generalen staf van het Sovjetleger, generaal-majoor Golikow. Verder maken deel uit van deze missie, schout-bij-nacht Karlamow van den gene, ralen staf van de marine, alsmede ver tegenwoordigers van de technische troe. penonderdeelen van het Sovjetluchtwapen. De missie werd behalve door den Sovjetambassadeur nog verwelkqmd door den Britschen vice.admiraal Philipps, luitenant-generaal Pownall en vice-lucht- maarschalk Bottomley. Omtrent de aankomst van de militaire Sovjet-missie in Engeland wordt gemeld, dat deze missie dezelfde functies heeft als de Engelsche in de Sovjet-Unie. Bij .de missie zouden zich geen economische des kundigen bevinden.

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 2