UIT DE OMSTREKEN SPORT COURSES OP DUINDIGT HET VOETBALVERBOD DE NATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN DE NEDERLANDSCHE BAAN- KAMP1OENSCHAPPEN WEDSTRIJDEN VAN HITLERJEUGD EN JEUGDSTORM S ren N J. M Dols en F. Maas, de ouders der geslaagde leerlingen, den directeur, leeraren en leerlingen hartelijk welkom De directeur, de heer G. Prins, wenschte daarna de geslaagde leerlingen geluk met hun behaalde diploma’s. De heer Lange- voort wenschte eveneens de leerlingen ge luk met hun succes, waarbij ook de ouders gedelegeerden, directeur en leeraren be trokken werden. Hierna reikte spreker de diploma's uit, De heer Dols bracht dank aan het gemeentebestuur, dat de oprich ting en de instandhouding der school ten koste van groote financieele offers moge lijk maakte. 18 Juli 1941 2e bl. pag. 3 b HAAGSCHE COURANT Vrijda TERAARDEBESTELLING G. J. D. GOUDRIAAN HAAGSCHE ZWEM-EN POLOCLUB naaldwijk is niet PAARDEN □IVERSEN „EFFATHA” Senator ZOMERCOMPETITIE H.D.D.B, Rennersclub ,,’s-Gravenhage" Zondag komen de leden om 7.30 uur tezamen bij Al, 1 precies gestart wordt voor den Leo Leene TWEE NEDERLANDERS UIT. GENOODIGD besloten tot oprichting van een sportv >r- eeniging „Giro” welke voorloopig uit vier afdeelingen zal bestaan gymnastiek, scha ken, voetbal en zwemmen. Tot algemeen voorzitter werd de heer Hanenberg bq- noemd. Het secretariaat wordt voorloopig waargenomen door den heer L. W. Ver schoor, Melis Stokelaan 59. machineschrijven en stenografie, De wet houder van Onderwijs, de heer H. J. Lan- gevoort, heette de gedelegeerden, de hee- Ingeschreven zijn: 1, Love Mo 70 k.g. 2. Icare 68 k.g. 3. Petite Artiste 64 k.g. 4. Graeques 57 k.g., 5. Indian Prince 57 k.g. 6. Janicule 52 k.g. 7. Princesse Maleine 52 k.g. 8. Hardie Jolie 52 k.g. Met Petite Artiste en Janicule is de stal v. Weelden zeer goed gewapend om deze race te winnen. De concurrentie zal o.i. komen van Indian Prince, die weinig start, maar van best bloed is. Icare zal moeilijk Petite Artiste kloppen en ook Graegues denken wij ons hier achter oe paarden van den stal. Princesse Maleine moeten wij af wachten. Hardie Jolie is een aardige out sider, en Lox Mo verwachten wij niet aan den start. Onze keuze is: Indian Prince orefécé v. WaldenHardie Jolie, outsider: scare. Killerprijs: Prljzendraverij 2e en 3e kl. over 2240 m. Prijzen ƒ300, /50 ƒ25. Ingeschreven zijn: 1. Dromeleague 2200 m., 2. David O, 3. Captain Norton, 4. Bea trix B alle 2240 m. 5. Benna Dosa, 6. Baro- line. 7. Diana Norton, 8. Akron B alle 2260 m., 9 Boyke Norton, 10. Ciamphie Scott, 11. Zampa B.N.Z., 12. Allouez, 13. Admiral Guy, alle 2280 m. 14 Zoon v. Silladar, 15 Baronesse K beide 2300 m. Nationale tentoonstelling voor sport en toerisme Naar wij vernemen, zal de bekende Jiu Jitsu-kampioen Maurice van Nieuwenhui- zen op Zaterdagavond 26 Juli a.s. in het gebouw de Vereeniging te Nijmegen een DE TREKVOGELPLOEGEN VOOR DE ESTAFETTEKAMPIOENSCHAPPEN Aan de Zondag te Amsterdam te hou den estafettekampioenschappen van Ne derland zullen de Trekvogels met de vol gende ploegen deelnemen: 4 x 100 m.: Pen, Haagh, van Osta en Osendarp; Pen is oud-kampioen en record houder van Nederlandsch-Indië op de 400 en 800 m. Sinds korten tijd heeft hij de training weer serieus hervat en reeds Za terdag j.l. liep hij tijdens de dualmeet tegen Celebes de 100 m. in 11,1 sec. Zijn loopen beteekent dan ook een’ geduchte versterking voor de 4 x 100 m. estafette ploeg. 4 x 400 m.: van Osta, Essenberg, Haagh en Osendarp 4 x 1500 m,: van Rijn, Giezen, van der Bol en de Bruin. Duelmeet Idrott—Olympia Dinsdagavond zal bovengenoemde athle tiekkamp plaats vinden op het terrein in Klein-Zwitserland- De ver. Idrott heeft zich pas bij de N.A.U. aangesloten De nummers zijn 100 m., 400 m., hoog- en verspringen, speer, kogel en Zweedsche estafette 400, 300, 200, 100 m. Op een loop, nummer 3 deelnemers per vereeniging. Op de technische nummers 5 deelnemers, waarvan de 3 beste per ploeg tellen. Pun. tentelling blijft dus 6, 5, 4, 3, 2, 1. De wed strijd begint om 7 uur. HANDBAL geven. De Rotterdamsche jui jitsu-leeraar Joh. v. d. Bruggen, zal dien avond als part ner fungeer en. SPORTVEREENIGING „GIRO” OPGERICHT Door eenige jongelui van den Postche- què- en Girodienst is, na overleg met de Geldt ook voor niet bij den N.V.B. aangeslotenen De secretaris-generaal van het deperte- ment van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbescherming maakt bekend, dat het door het bestuur van den Nederland- schen Voetbalbond in overleg met het College van Gevolmachtigden voor de Sport uitgevaardigde voetbalverbod tot 1 September 1941, eveneens geldt voor vereenigingen, die niet zijn aangesloten bij den N V B OM DEN MEESTERTITEL N.D.B. Binnenkort zullen in het Haagsche Dis trict de wedstrijden om den meestertitel van den Nederlandschen Dambond aanvan gen. Spelers die hieraan wenschen deel te nemen, kunnen zich deze week nog via de clubsecretarissen opgeven bij den wed strijdleider, den heer L. de Haan, West- duinweg 199. Prijsuitreiking lustrum wedstrijden van D.I.O, In één van de zalen van café „Pavil joen” zal Zondag de prijsuitreiking plaats vinden aan de winnaars van de door de Haagsche Damvereeniging D.I.O ter gelegenheid van haar 7e lustrum georgani seerde groepenwedstrijden. Met een bliksemtournooi zullen deze ju- bileumwedstrijden besloten worden. WATERPOLO Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Wassenaar te bevragen, des inorgens van 9 tot 12 uur: een kindermantel, een armband, een fiets- tasch, een damesjasje, een gymastiek- schoen een Lipsslot, een Egyptische regen, jas, twee zonnebrillen, een penning, een ring, een ceintuur, een slipover, een stuk gasslang, een zakkam in étui, een dames jurk, een mand met waschgoed, een da- mesparapluie, een zakdoek met eenig geld, een koffertje met inhoud, een portem. met inhoud, een kindersokje, een damessokje, twee vulpotlooden, twee dameschoenen, een paar gymnastiekschoenen, een colbert jasje, een baddoek, met zwembroekje, een badpak met handdoek. Voorts twee hon den en een poes. Nadat een der leerlingen een woord van dank had gesproken namens zijn mede leerlingen, sloot de heer Langevoort de bijeenkomst. WASSENAAR Het Groene Kruis In het Wijkhuis hield de afdeeling Was senaar der Zuidhollandsche vereeniging Het Groene Kruis haar jaarvergadering. Na een kort openingswoord van den voorzitter, mr. C. M. van Sillevoldt, en vaststelling der notulen bracht de secreta. ris, dr. H. D. Boer, het jaarverslag uit, hetwelk een overzicht gaf van het vele goede werk door de afdeeling gedaan. Het verslag van den penningmeester, den Enkele afstanden teruggebracht In een persconferentie onder leiding van jhr. van den Berch van Heemstede, voorzitter van de Nederlandsche Wlel- ren Unie, heeft de voorzitter der sport- commissie, de heer John Stol, eenige mededeelingen gedaan omtrent de Ne derlandsche baankampioenschappen, die op 19 en 20 Juli In het Olympisch Sta dion te Amsterdam zullen worden gehou den. Medegedeeld werd, dat In verband met de tijdsomstandigheden de afstand van de achtervolgingswedstrijden van 5 tot 4 k.m en die van den wedstrijd ach ter groote motoren van 100 k.m. tot 75 k.m. was teruggebracht. In totaal zullen 62 renners deelnemen, t.w. 20 beroepsrenners, 7 onafhankelij- ken, 28 amateurs en 7 stayers. Bij de beroepsrenners vindt men alle bekenden, o.m. van Vliet. Derksen, v. d. Vijver, v. d. Voort, van Nek. Pellenaars, Boeyen, v, Amsterdam, v. d. Heide, Reu» tis, Groenewegen; bij de onafhankelijken zien wij o.a. Ever, v. d. Linden, Pronk, Kremer, terwijl de amateurs, naast den kampioen Remkes, Faanhof, van Gelder, van Bohemen, P, Smits, Bijster, de Best, Moeke, zelfs weerBernard Leene in de baart brengen. Voor het stayerskampioenschap, dat In één rit van 75 k.m. zal worden verreden, zijn de volgende combinaties gevormd: Van Amsterdam (van der Bom), Bak ker (Slesker), Bosland (Bustraan), Groe newegen (v. d. Burght), Motke (de Graaf), v. d. Voort (Kaeser) en Wals (Wiersma). De wedstrijden beginnen zoo wel Zaterdag als Zondag te 1.30 uur. Dorrihof vervangt Bosland Naar wij vernemen zal Domhof in plaats van Bosland deelnemen aan de kampioen schappen achter groote motoren. Bosland is door werkzaamheden verhinderd en heeft daarvan mededeeling aan de N.W.U. gedaan. De commissie kampioenschappen heeft daarop besloten, den Amsterdammer Domhof als zevenden deelnemer aan te wijzen. Hij zal rijden achter gangmaker Slesker spellenAdmira^ Guy, Allouez, préféré Geersen. Troostprijs. Ren op de vlakke baan over 2100 m. te rijden door amateurs. Prijzen 200, 50, f 30, benevens 20 fokpremie. 1. Graeques 87 k.g., 2. Palk 84 k.g., 3. Mon Petit Ami 83 k.g., 4. Mac Mellon 82 k.g., 5. Hardie Jolie 81 k.g., 6. Flying Dutchman 68 k.g., 7. Kitchener 66 k.g. 8. Abraham 66 k.g., 9. Magneet 66 k.g. In dezen ren voor amateurs schakelen wij Graeques, wegens het hooge gewicht, uit. Ook achten wij Palk en Mac Mellon hier niet de aangewezen winners. Palk kan echter verrassen. Bij soepel terrein vragen wij de aandacht voor Mon Petit Ami. Een goed kanspaard is ook Hardie Jolie, die in vorm is. flying Dutchman komt niet in de baan en Magneet zagen wij nog niet op dezen afstand. Kitchener en Abraham toonden afwisselende ver richtingen. Onze keuze is bij zadhten grondMon Petit Ami, en andersPalk, Hardie Jolie, Kitchener. WIELRENNEN Voor een tournooi te München en te Tirpltz Bij het bestuur van den Nederlandschen Schaakbond zijn uitnoodigingen binnen gekomen voor twee sterke Nederlandsche spelers, om deel te nemen aan een tour nooi te München, dat einde Augustus zal aanvangen en aan een tournooi te Tirpitz, hetwelk 1 September wordt ge. houden. Naar het „Handelsblad” verneemt, heeft Cortlever (Amsterdam) in beginsel toe gestemd in den wedstrijd te München uit te komen, terwijl de Leeuwarder Kramqr naar Tirpitz zal gaan. Beide spelers zullen aan genoemde tournooien deelnemen, in dien zij zich van hun werkzaamheden op bevredigende wijze kunnen vrijmaken. ATHLETIEK KORTE BERICHTEN Voor den wisselbekerwed- strijd van de damvereeniging „Amicitia” te Loosduinen werden de volgende par tijen gespeeld: J. van NimwegenA. van Elswijk 2—0, W. Hartman—J. Kool 0—3, C. Soeteman—A. van Spronsen 20, J. Kool—W. Hartman 0—2; J. MolenaarMt. H. den Buurman 02, G, van Nimwegen N. Kraak 2—0. vers is de keuze niet al te gemakkelijk. Zij zullen echter Barones Spencer moei lijk kunnen kloppen. Wij voorspellen Barones Spencer, Baroline, Lutin Sans. Suite, outsiderMount Kruithof. Zuiderzeeprijs. Ren op de vlakke baan over 2100 m. Prijzen /250, ƒ60 ƒ40., be- tezamen bij Al, te Veur, waar om 8 uur precies gestart wordt voor den Leo Leene Memorial rit. Vorig jaar was B. Kooistja winnaar, thans zullen ook Groos en Weers een goede kans maken. Rennersclub Hollandia De uitslagen van de Woensdagavond ge houden trainingsritten waren: A-klasse: 1. C. Bijl 2. P. Vos, 3. P. Kouwenhoeven, (b. mJ, B-klasse: 1, M. Moesman, 2. G. Beining, 3. L. Verhoekx, 4, J. Trijsburg, 5. H. Althuijzen, 6. N. Rijgersberg. A.s. Zondag competitie trainingsritten tegen de rennersclub Rotterdam op het traject van Hollandia. Samenkomst van alle leden om 8.30 v.m. in het clubhuis te Leidschendam. Vertrek 9 uur precies VOETBAL luidde: inkomsten ƒ22.347.65, uitgaven ƒ22.585.05, nadeelig saldo 237.40. De be groeting werd vastgesteld met aan inkom sten 17.740, aan uitgaven ƒ19.153, tekort 1413. Bij de bestuursverkiezing werd de voorzitter met algemeene stemmen herko zen. R.D.G. klopt H.C.D.V. De zomercompetitie van den Haagschen Districts Dambond werd Woensdag voort gezet met de ontmoeting Samen Sterk— D.I.O. De uitslag was: Samen SterkD.I.O. J. van Abswoude jr.—J. M. Bom 02, Th. v. Mierlo jr.—J. F. Kuijer 1—1, M. Jansen P. Schaaf 02, Th, v. ZwieterenC. M. Schouten 02, G. v. d. Arend—A. J. Bom jr., 02, J. Rees—J. J Kemmers 0—2, J. de Jong—C. J. Privé 0—2, J. v. Abswoude sr.—L, P. v. Roon 02, Th. v. Mierlo sr., R A. Posthuma 02, A. BeekC. Winia 0—2. Totaal 1—19. Verder werd een onderbroken ontmoe ting als volgt beslist: H.C.D.V.D.I.O.: Voorloopige uitslag 79, G. CouprieJ. F Kuijer 1—1, A. D. J. Boerstoel—P. Schaaf 11. Totaal 911. In het gebouw C.J.M.V, kreeg H.C.D.V. het Residentie Damgenootschap op be zoek De landskampioenen hadden aan de zich goed werende gastheeren de handen vol, doch wisten tenslotte met gering ver schil te zegevieren De uitslag was: H.C.D.V—R.D.G.M. J. Haasdonk—F. Gordijn 1—1; G. Couprie W. C. van Rooij 02, A. D. J. Boerstoel R. v. d. Klift 0—2, J. Sinke—J. H Bra- bers 2—0, J. Udink—F. J. van Mill 0—2, H. W. v. d. VeerF. van Rennes 02. L. de HaanW. Hoekstra 11, D. de Waard J T. Treytel 11, C. TreurG. M. P. Lapaer 20, G. v. d. Meulen—H. Koster 1—1. Totaal 8—12. Uit de voorste paarden Kiets van Captain Norton. Benna Dosa en Diana Norton; vooral de laatste is goed geplaatst. De stand zal echter o.i. schuilen in de paar den op 2280 m. en we noemen vooral Boyke Norton, Ciamphie Scott, Allouez en Admiral Guy. De taak der laatste twee paarden schijnt ons te zwaar. De afstand is niet oo kort en daarom prefereeren - wij Allouez en Admiral Guy en wij voor- penningmeester. H A. Tegelaar. 2e HET Z.G. RANDPLAN DELFT Op de Alg. Begraafplaats te Rijswijk is het stoffelijke overschot van den heer G. J. D. Goudriaan, directeur der N V Spooorijzer te Delft, ter’ aarde be steld. Op de begraafplaats waren o.m. aan wezig de heeren F. H. J. de Zwaan, di recteur N.V. Rijnstaal te Arnhem, C. B. v. d. Linden, P. J. van Kooten, direc teur N.V. van Kooten’s constructiewerk- plaatsen te Rotterdam. J. L. Jonker, di recteur N.V. Havenbedrijf Vlaardingen- Oost, J. A. J. Rijkens, mr. J. H. Heke- werth, directeur Rotterdamsche Bank- vereeniging N.V. te Delft, mr. H. P. Ben- newitz uit Delft, J. W. L. Alberdingk Thijm, lid firma Bekouw en Mijnssen te Amsterdam, W. J. Jansen, referenda ris P.T.T. te Leiden, Th. Cornelissen, di recteur firma Walter Koene den Haag, A Porskauer namens de firma Slijper te Amsterdam, E. Loevinsohn, J. Wert heimer, M. F. Heilman. J. Viertelhausen uit Delft, J. Swanebeck uit Rotterdam, mr. P. Kaag en mevr. J. van Renesse namens de Vereeniging van Metaalindu- strieelen, ir B. Visser namens de firma Kloos te Kinderdijk, ir. F. Stolk namens de Pletterij Eindhoven te Delft, D. A. v. d. Valk namens de Aannemingsmij. v. d Valk te Heemstede, M. Flohil te Loosduinen, jhr. T. M. van Asch van Wijck uit Rijswijk, Th. Haaf Prins, di recteur N.V. A. Prins Thzn. aanneming- maatschappij Sliedrecht, F. L. Planten- ga, directeur firma du Croo en Braun, D. W. N. de Boer, gep Ind. hoofdambte naar, ir. H. A. Grashuis. A. M. Kusters, directeur motorenfabriek Deutz te Rot terdam, A. W. de Roo, procuratiehouder firma Montam den Haag, A. van Kam pen, directeur Holl. Aannemingsbedrijf Zanen en Verstoep, A. Pieters, oud-direc- teur Ned. Relsvereeniging, ds. G. Verdoes Kleyn uit Dordrecht, mr. M. G. J. Be vers, J. P. Chardon uit Dordrecht, W Tegel en H. Adenauer namens de firma Orenstein en Koppel te Amsterdam, E. N. Schneider namens de firma van Ber- gen te Noordwijk aan Zee, J. van Lunte- ren, beeldhouwer, D. v. d. Engh uit Dor drecht, dr. E. Brandes uit Voorburg, J. Prudhommp v. Reine en G. Westerbeek namens de firma Ovlng te Rotterdam. Arie Vadqsta, opera- en concertzanger, Mac. Kloet, accountant, en vele leden van het personeel van de N.V Spoorijzer. Namens den Raad van Commissarissen sprak aan het graf de president-commis, saris, de heer J, v, d. Vorm uit Rotter dam, woorden van dank en groote waar- deering voor de leiding, welke de heer Goudriaan gedurende 15 jaar aan de fa. briek heeft gegeven. De samenwerking met den raad van commissarissen was altijd zeer aangenaam. De belangen van zijn medewerkers stonden bij den heer Goudriaan altijd op de eerste plaats. Hij ruste in vrede. Daarna sprak de heer L, Weidman, jnede-directeur der N.V. Spoorijzer. Deze sprak mede namens het personeel zijn dank uit voor alles, hetgeen de over, ledene voor de firma heeft gedaan. Verder voerden rjog het woord de pro curatiehouder van de firma, de heer Houtzager, de oudste knecht en de heer V. d. Hoeven de Haan, een zakenvriend. Een zoon van den overledene sprak een persoonlijk woord van afscheid, De schoonzoon, de heer Verdoes Kleyn, dankte voor de belangstelling. Vele bloemstukken dekten.de baar. In de Oud-Katholleke kerk aan het Bagijnhof te Delft zal Dinsdagavond a.s. een concert gegeven worden door het Oud-Katholieke dameskoor onder leiding van Kees Panman, met medewerking van Toop Gerbrandts, alt en Bernard Renooy, orgel, LEIDSCHENDAM DE INLEVERING VAN METALEN De oproepingen voor de inlevering van metalen zijn naar de inwoners van de ge meente Leidschendam verzonden. Den leveringsplichtigen wordt er met nadruk op gewezen, dat het niet ont vangen van een oproeping hen niet ont heft van de jn de verordening betreffende de inlevering van metalen opgelegde ver plichtingen. □e algemeene vergadering Gisteren werd in’t gymnastieklokaal van het Chr, Doofstommeninstituut „Effatha" te Voorburg de jaarlijksche algemeene ver gadering van de vereeniging „Effatha” ge houden onder presidium van prof, L. H. v. d. Meiden, uit Apeldoorn. Prof. v. d. Melden opende de vergadering met het doen zingen van Ps 46:1, gebed en het lezen van Rom, 8:31—39, waarna hij een openingswoord sprak. Hierna kwamen de verslagen van secretaris en penningmees ter, de heeren ds. H. A. de Geus, Ned. Herv. predikant te de Bilt en G, J Mole naar te 's-Gravenhage, aan de orde. Beide verslagen werden goedgekeurd en de pen ningmeester van zijn beheer gedechar geerd, gehoord het accountantsrapport. Wat het financieel verslag betreft werd over 1940 aan contributies ontvangen rond ƒ26.000. De inkomsten liepen terug en de rekening vertoont een nadeelig saldo van ƒ2237 54. Het verslag van de Nazorgcom- missie werd uitgebracht door den voorzit ter, den heer T. van Dijk te ’s-Gravenhage. We ontleenen daaraan, dat een asyl voor vrouwelijke oud-leerlingen werd geopend en dat 3 pud-leerlingen door den oorlog om het leven kwamen. Het schoolverslag van den heer A. A v. Holten, hoofd van de school van „Effatha” maakt melding van een daling van het leerlingental van 139 op 125; 4 jongens behaalden het di ploma van de avondnijverheidsschool. Na afwerking van het agendum hield ds. D van Dijk, Geref. predikant te Gronin gen, een opwekkende rede getiteld „Gods eenzamen”. Na de jaarvergadering vereenigde men zich in het internaat aan een gemeen schappelijke koffietafel, waarna ’s mid dags de openbare les plaat vond, die zich als steeds in veler belangstelling verheu gen mocht. „Klankenweelde” Het Voorburgsche jeugdkoor „Klanken- rijderv.^d. Berg. Uit^de, 3 Fransche dra- weelde” zal op Woensdag 23 Juli a.s. on der leiding van zijn dirigent, den heer M. M. Ruivenkamp, voor het eerst in het openbaar optreden. Het uitgebreide pro gramma bevat in de eerste plaats koorzang zoowel door de beide afdeelingen, als door de grooten en kleinen apart. Voorts zullen UVCI J de heeren M. M. en J. Ruivenkamp (resp. neyens z 25 fokpremie, tenor en bas) eenige liederen ten gehoore brengen. Dan staan er op het programma eenige aardige voordrachten door de leerlingen uit te voeren, een jongens-sopraansolo en een piano, en zangvqordracht, eveneens door de leerlingen. Jacht op rijwieldief Gistermiddag werd in de Rembrandt- laan te Voorburg een rijwiel, dat voor een winkel stond, gestolen. Een .(burger, die den diefstal bemerkte, ging den man on- middelliik achterna. Spoedig kwam hierbij assistentie van de politie, die het gelukte den man, zekeren T. te arresteeren. Hij werd naar het politiebureau gebracht en opgesloten. De dief had zijn eigen rijwiel zoolang in een andere straat gezet, waar het werd terug gevonden. Gisteravond heeft In het gym nastieklokaal aan de Plaats van Midden- Het programma voor morgen Als voorlooper van de a.s. tweedaagsche meeting, heeft de K.N.H, en R.V. courses uitgeschreven op morgen. Het rijke pro gramma bevat 4 ren. en 3 drafnummers en het aanvangsuur is vastgesteld op 3 uur. Talrijke inschrijvingen prijken op het programma, dat wij hier laten vol gen, voorzien van onze voorbeschou- wingen. Prijs van Vogelenzang. Ren op de vlakke baan voor amateurs over 1800 m. Prijzen 250, 60, 40, benevens 25 fokpremie. Ingeschreven zijn: 1. Echil- jaarverslag van den secretaris werden on der dankzegging voor de samenstelling on veranderd goedgekeurd. De club telt 132 leden en 96 donateurs. Door bedanken van drie bestuursleden werd het bestuur als volgt samengesteld: J. M. Ariër, voorzitter, B. Bos, 2e voorz., H A Pauli, secretaris Abrikozenstraat 154; Th. Pex, 2e seer.; J. S. J. Meeuwisse, rpen ningmeester en P. J. Schild, commissaris Voorts werden een elftalcommissie, ter rein. en materiaalcommissie, kascontróle- commissie en ballotagecommissie gefor meerd. terwijl tot algeheel adspirantenlei- der werd benoemd de heer H. A. Pauli en tot adspirantleiders de heeren W. A. Ariër, Th. Pex, H. Starrenburg en J. Gaulooze. De algemeene vergadering van de sportvereeniging „Vereenigd Door Vriendschap” wordt gehouden Maandag avond a.s. om half acht in café SpoorwijK, Hildebrandtstraat alhier. De voetbalvereen. D. H. B. „De Haagsche Bakkers” houdt haar alge meene vergadering op Woensdagavond 23 Juli om acht uur in Passe Partout, Herman Costerstraat 251, alhier. LAWNTENNIS Het programma voor 19 en 20 Juli Het programma van de zomersportv. ed> strijden van de Hitlerjeugd op het sport terrein aan de Laan van Poot alhier, aan welke wedstrijden ook de Jeugdstorm zal deelnemen, luidt als volgt: Zaterdag 19 Juli: 2 uur: opening van dè wedstrijden door Hauptbannführor dr H. Lindenburger; gelofte-aflegging door de deelneemsters en deelnemers; rijkssport- wedstrijden H.J. en B.D.M.; kampioen schappen D.J beslissingswedstrijden in hoogspringen, verspringen en slagbalver- werpen; voorwedstrijden in 75 m. hardloo. pen, 4 x 75 m. estafette. 6—6 30 u.: handbal B.D.M.Jeugdstorm. 67 u.: handbal H.J.Jeugdstorm. Zondag 20 Juli: 8.45 uur: Rijkssportwed» strijden D.J, J.M kampioenschappen H.J^ B.D.M. B.D M.-werk, Jeugdstorm; voor wedstrijden en beslissingswedstrijden 75 m. hardloopen; 100 m. hardloopen, ver springen, hoogspringen, kogelstooten, knot- senwerpen, slingerbalwerpen en slagbal- werpen; 3 uur: hoogdemonstratie, fanfare, gemeenschappelijk lied; Wir treten ohne Gewehre an. 'begroeting door Haupt- bannführer Lindenburger, Generaalkom- missar Z. B. V, pg. Schmidt, opent de de monstratie; grondgymnastiek van de B D. M.; beslissingswedstrijd 75 m. hardloopen B.D.M B.D.M.-werk, Jeugdstorm; hinder nisestafette D.J.; beslissing 1500 m. hard- loopen H.J.. knotsenwerpen H.J., slagbal- werpen B.D.M.: Jeugdstorm; verspringen H.J., Jeugdstorm; Jungmadelspel; beslis sing 100 m. hardloopen H.J., Jeugdstorm; 4 x 75 m. estafette D.J.; 10 x 60 m. esta fette J.M.; hipdernisestafette en veld pel H.J.; Jungmadelzangspel; beslissing 4 x 75 m. hardloopen B.D.M.Jeugdstorm; 4 X 100 m. estafette H.J.—Jeugdstorm; volks dans: Sonderburger Doppelachter; tegen 5,15 uur prijsuitreiking door den Rijks- commissaris, eerbewijs aan den Führer. H.J.-Fahnenlied. De voorwedstrijden in de enkele disci pline zullen Zaterdag en Zondag speciaal in den voormiddag plaats vinden. Vooral gaat de belangstelling uit naar het ha:id- balspel Hitlerjeugd tegen N. H. S. morgen om 6 uur en naar de hoofduitvoering a.». Zondag D uur. De Rijkacommissaris spreekt Op de hoofduitvoering Zondagmiddag zullen de Rijkscommissaris Rijksminister dr. Seys Inquart en de leider van het Ar- beitsbereich der N.S.D.A.P., Oberdierst- leiter Schmidt, spreken. De toegang is gratis. Zondag om twee uur, zullen in de over dekte zwem» en badinrichting aan de Mau- ritskade drie competitiewedstrijden ge speeld worden tussohen het le, 2e en 3e heeren zevental der Haagsche Zwem- en Poloclub versus de drie eerste zeventallen der Heemsteedsche Poloclub uit Heem stede. Het eerste dameszevental der Haagsche Zwem- en Poloclub, dat reeds kampioen van Nederland is, moet echter nog twee competitiewedstrijden spelen, waarvan de eerste is vastgesteld op heden 18 Juli, in de overdekte zwem- en badinrichting aan de Mauritskade, des avonds pm 9 uur te gen het eerste team der Amsterdamsche dames Zwemclub, JAARFEEST W.I.K. De 4e klassqr „Willen is Kunnen” heeft wederom zijn naam alle eer aange daan en bewezen, dat het, ondanks de hitte een groot aantal belangstellenden tot zich weet te trekken, want zeer velen hadden de groote zaal van Amicitia gevuld om het 22e jaarfeest van de wit-zwarten mede te ma ken. Wegens ziekte van den voorzitter, den heer J. van Galen, opende de heer E. Hel lendoorn met een hartelijk woord van welkom. Voor de pauze werd het zang spel „De Baehante” en daarna de operette „Huwelijksidealen” opgevoerd, De uitste kende naam dien de Cabaretclub van deze Zuiderpark-vereeniging geniet, werd we derom in alle opzichten bevestigd. Wij noe men de dames Harteveld en Timmers en de heeren B. de Brabander, Harteveld en Vlaming. De balletten ingestudeerd o.l.v. »mej. Batenburg, vielen zeer in den smaak, terwijl de regie, welke in handen was van den heer Paree alle waardeering verdient. De dames werden met bloemen gehuldigd, terwijl mej. Batenburg en de heer Pareé een souvenir in ontvangst hadden te ne men. De muzikale leiding was in handen van den heer P. J. van Gent, en zijn en semble heeft zeer veel tot het welslagen van het feest bijgedragen. Het bal, onder leiding van den heer L. Harteveld, had keuriger: steun van „Luctor et Emergo". OPLEIDING VAN SCHEIDSRECHTERS Te beginnen met 29 dezer zullen de be stuursleden van de Haagsche onderafdee- ling N.V.B., de heeren J. H. F. de Boer en H. J. Hierck, wederom een cursus openen voor ijverige jongemannen (niet- spelers) die voldoende animo hebben om tót scheidsrechter te worden opgeleid. Op 29 Juli, 5, 12, 19 en 26 Augustus, zoomede op 2 September des avonds om 8 uur wor den de cursisten verwacht in „De Kroon”, Spui. Ook adspirant-leiders kunnen aan dezen cursus deelnemen. Laatstgenoemden behoeven zich evenwel niét aan ’n examen te onderwerpen. VAN DE HAAGSCHE CLUB8 Woensdagavond hield de Haagsche Wes telijke Voetbalvereeniging (HWVV) In café Emma, Regentesseplein, alhier, haar algemeene vergadering. De notulen en het DE JEUGD-COMPETITIE BEGINT De organisatie voor de handbal-compe- titie voor jongens en meisjes is thans zóó ver gevorderd, dat de eerste wedstrijden zijn vastgesteld. Nog schreven twee jon- gensploegen van S.H.O.T. en H.V.E. (Ei- boogstraat) in. Veler medewerking wordt n...o ondervonden. Zoo had de V.V. Laakkwar- uitgebreide demonstratie Jiu Jitsu en judo tier de sportieve geste, haar terrein voor - het elftal van de Elboogstraat beschikbaar te stellen. Daar gaat nu hedenavond de eerste partij voor jongens van 12, 13, 14 jaar tusschen H.V.E. en Animo (R.) om half 8. Maandag 21 Juli AnimoD.K.L. jongens 15—17 jaar; Julialaantjes Rijswijk 7 u. DonarAnimo, meisjes 1517 jaar. Monsterscheweg C.V.H.-terrein 7 uur, ---- Donderdag 24 Juli DonarS.D.O, jongen^ reeds bestaande Giro Schaak vereenigi g, 1517 jaar, Monsterscheweg 7.15 uur, DAMMEN COMPETITIE VAN DEN N.Z.B. Voor de competitie van den Ned. Zwem- bond werden nog de volgende resultaten verkregen. Heeren, afd. A: HPC—Het IJ 3—1 Heeren, afd. B: HPC 2—Het IJ 2 2—2. Heeren, afd. N: ZijlHaarlem 14 Heeren, afd. V: Zijl 2—ZIAN 2 (ZIAN niet opgekomen) Dames, afd F HGARDZ 4—0. Genootschap „Oud-Naaldwijk" Het Genootschap ..Oud-Naaldwijk” hield In gebouw Hulp en Voorzorg te Naaldwijk onder voorzitterschap van burgemeester Eisen zijn jaarvergadering. Namens de kascommissie bracht de heer Verhoeff rap port uit waaruit bleek, dat er een batig saldo is van ruim 30. De secretaris, de heer A. v. d. Marei, bracht vervolgens het jaarverslag uit. De verschillende be langrijke gebeurtenissen, het museumbe- heer en de schenkingen wérden hierin ge memoreerd. Het geheele bestuur was thans na drie jaar aftredend en alle bestuursle den werden bij acclamatie herkozen. On der de deskundige leiding van den heer V. d Marei werd een bezoek aan het mu seum gebracht en eenige nieuwe aanwin sten bewonderd. Hierna vond de overdracht aan het ge meentebestuur plaats van een eikenhouten Wapenbord van het geslacht van der Woerd, dat een belangrijke plaats in Naaldwijk heeft ingenomen. De burge meester sprak zijn dankbaarheid voor deze Schenking uit en dankte den heer v. d. Marei voor het vele werk, dat deze in net belang van het Genootschap steeds Verricht. ns onvoorziene omstan- mgheden is de raadsvergadering van naaldwijk, welke hedenavond zou wor- aer> gehouden, uitgesteld. ’•JSWIJK Rijwieldiefstallen l|» v nasiifMOhaai aan uu i iaavo vuu suiuuvh» is i n na<leele van G. W. K. uit den Haag dorp te Voorburg de uitreiking plaats ge in de ,prjnsesse]aan een rijwiel ont- had der einddiploma’s en diploma’s voor 5*emd ter.wijl ten nadeele van A. G. B. ----- ^g^Nassaukade te Rijswijk een rijwiel Is B. en W. deelen de bezwaren van den Rijkswaterstaat niet In de Rijswijksche Raadsvergadering van 8 Maart 1940 werd ter sprake gebracht het voorstel tot herziening van het uitbrei dingsplan „Randplan" Daarbij werd be treurd zulks met het oog op het door zicht van den Haagweg af naar den’groe nen zoom langs „Hoornwijck” dat aan den Vlietweg nabij de nieuwe Hoornbrug eenige brugwachterswoningen waren ge projecteerd. In een nieuw herzienlngsplan werd daarmede rekening gehouden. Van den hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat is nu een bezwaar schrift ingekomen, waarin deze verzoekt het uitbreidingsplan zoodanig te wijzigen, dat de bouw van de brugwachterswonin gen toch weer op de oorspronkelijke daar-, voor aangewezen plaats mogelijk wordt. Hij wijst erop, dat-deze grond destijds door het Rijk is aangekocht, omdat hij met het oog op de huisvesting van het personeel, dat de nieuwe Hoornbrug moet bedienen, als vanzelf voor dien bouw is aangewezen. Z.i. moeten de woningen aan die zijde van den Vliet komen te liggen, waar de bas- culekelder met de bewegingswerktuigen is gelegen. B. en W. van Rijswijk merken op, heer H. L. A. Vermeulen van Kruiningen dat zij de noodzakelijkheid hiervan niet inzien. Het is naar hun meening niet ver- eisqht dat het bedienend personeel woont aan die zijde van de Hoornbrug, waar de basculekelder gelegen is. Door den bouw dier woningen zou het ontworpen park nagenoeg geheel van den hoofdweg en het water worden afgesneden, waardoor het gewenschte verband wordt verbroken. Op grond hiervan stellen zij den Raad voor het bezwaarschrift ongegrond te verklaren en het ontwerp-plan tot partieele herzie ning van het uitbreidingsplan „Randplan” vasi te stellen. Eveneens stellen zij den Raad voor vast te stellen het ontwerp-plan tot partieele herziening van de uitbreidingsplannen „1928 en „1929”. In dit plan zijn zoowel de Korte Kleiweg als de Acacialaan op een breedte van 15 m gebracht en is de uit monding van de Acacialaan op den Kor- teft Kleiweg eenigszins verschoven. Ten einde op den duur een goede verbinding met den Haagweg te verkrijgen zijn op den hoek van de Acacialaan en de Eiklaan en van de Eiklaan en den Haagweg rooi lijnen geprojecteerd. Op den hoek van den Korten Kleiweg en de Huis te Hoornkade is een flatgebouw geprojecteerd, waardoor op stedebouwkundig verantwoorde wijze de belangrijkheid van het wegenknooppunt tot uitdrukking wordt gebracht. DE INLEVERING VAN METALEN Het ligt in de bedoeling, met de inleve ring van metalen in de gemeente Rijswijk te beginnen op 21 Juli a.s. De inlevering zal plaats vinden in de Prins Mauritsschool aan de Kerklaan no. 144, waar een viertal bureaux zal worden ingerioht. De bewo ners van de Brasserskade, den Delftweg, ’t Haantje, het Jaagpad, de Pasgeldlaan en het Zwarte Pad zullen in de gelegenheid gesteld worden hun metalen in te leveren in een lokaal van de B.P.M. aan den Broek- molenweg no. 1. De gezinshoofden en de alleen wonende personen ontvangen een schriftelijke op roeping van den burgemeester om op een bepaalden dag en op een in die oproeping vermeld uur aan hun inleveririgsplicht te voldoen. Inleverlngsplichtigen, die twijfelen of een voorwerp behoort tot „alle voorwer pen, welke bij voortduring gebruikt wor den en welker onmiddellijke vervanging onvoorwaardelijk noodig zou zijn, voor zoover deze vervanging niet kan geschie den door voorwerpen, welke niet ingele verd behoeven te worden” kunnen volstaan met inlevering van een lijst (waarvoor een formulier gratis ter Gemeentesecretarie verkrijgbaar is); waarop voorwerpen, waaromtrent twijfel bestaat, staan vermeld of omschreven. Zoo’n lijst moet binnen 8 dagen na ontvangst, doch ulterlijk 0 Aug. 1941, worden ingevuld en bij den burge meester worden ingeleverd. VOORBURG lais 80 k.g„ 2. Graeques 74 k.g„ 3. In dian Prince 74 k.g., 4. Gatinaise 71 k.g,, 5. Palk 71 k.g., 6. CassagnaC 69 k.g., 7. Hardie Jolie 68 k,g„ 8. Princesse Ma leine 66 k.g. Niet gequalificeerdLooc Mo en Icare. Cassagnac, de nieuwe verschijning, is een volle broer van Sarata, maar is van mindere klasse. Princesse Maleine maakt haar rentrée. Echillais is zwaar belast en toch niet kansloos. Niettemin prefereeren wij Graeques, Indian Prince en Palk. Het wil ons voorkomen, dat Palk een mooie kans heeft op de eerste overwinning in ons land, al zal deze niet zonder strijd ,worden behaald, Ook Hardie Jolie kan "een woordje meespreken, als zij boven Graeques wordt gekozen. Wij vóórspellen: Palk, Hardie Jolie, Indian Prince. Out. aider Princesse Maleine. Karikalprijs. Prijzendraverij 4e klasse over 2240 m. Prijzen 250, 50, f 25. Ingeschreven zijn1. Darnon, 2. Ede- niza Norton, 3. Dirk Norton, 4, Elisabeth alle 2200 m., 5. Dos Palos, 6. Eplogie Scott beide 2220 m„ 7, Alda, 8. Croton, 9. Doc tor Scott alle 2240 m. Darnon staat in deze draverij zeer gun stig. Wij kiezen hem boven Dirk Norton, die snelle momenten heeft. Ook zal Dar non vóór Dos Palos en Eulogie Scott beide van het entrainement Kruithof kunnen eindigen. Aïda loopt buiten wed denschappen, Croton bevelen wij nog niet aan en Doctor Scott is een best kans paard op dezen afstand. Wij voorspellen: Doctor Scott, Darnon, préféré Kruithof. Van Ostadeprijs. Ren op de vlakke baan over 1350 m. Prijs 300, 65. f 40, benevens 30 fokpremie. Ingeschreven zijn 1. Sarata 62 k.g., 2. Echillais 60J k.g., 3. Coronation 58J k.g., 4. Arabe 50 k.g.. 5. Ellesmere 561 k.g., 6. Thorlcourt 56J k.g. Thorlcourt moet z'n entree nog maken. Ellesmere mist nog conditie. Arabe won reeds op kort traject, maar tegen mindere concurrentie. De race zal o.i. gaan tus schen de drie, het zwaarst belaste paar den. Wij achten Sarata moeilijk te klop pen, al zal Echillais zich flink weren. Co ronation heeft een kans op de plaats. Wij kiezen Sarata. Echillais. Coronation. Koedaprijs. Handicapdraverij le--klasse over 2400 m. Prijzen 350, 50, 25. In geschreven zijn1. Baroline 2400 m., 2. Benna Dosa 2440 m,, 3. Barones Spencer, 4. Senator Norrig; belde 2480 m., 5. Job 2500 m., 6. Crack 2520 m., 7. Monsieur le Major 2560 m., 8. Lutin sans Suite, 9. Lex K, beide 2580 m. Baroline is tot een verrassing in staat, maar wij prefereeren Barones Spencer. Norris moet worden afgewacht, zal nog conditie missen. Aan Job past dezen afstand goed. Crack bevalt ons in den laatsten tijd niet best en mist z'n Verrassingen bij het enkelspel De afwerking van het programma van de nationale kampioenschappen verliep ook gisteren, den 3en dag, vlot. Bij het heerenkelspel heeft Wilton, door Karsten uit te schakelen, zich met den Hoed, die in 3 sets van Rinkel wist te winnen, in de kwartfinale geplaatst. Van Swol plaatste zich door een overwinning op van Meege ren jr. reeds in de halve finale. Bij het damesenkelspel werd mej. Godefroy, die. Woensdag mej. Knottenbelt sloeg, dooi mej. Klein uitgeschakeld. Datzelfde lot on derging mevr, van Berkel, die in twee sets door mej. Mechel werd geklopt. De uitslagen lulden: Heerenenkelspel, 3e ronde; Hu- ghanLubbers 63, 63; de BrauwWie gers 6—3, 0—3; Teschmacherv. Olst 46, 63, 60; den HoedRinkel 810, 6—4, 75; WiltonKarsten 64, 64; Borren— Bouman 1—8, 62; kwartfinale: van Swol —van Meegeren jr. 75, 6—1, Damesenkelspel, 2e ronde: mej, Kleinmej. Schmier 61, 62, kwart finale: mej. Kleinmej, Godefroy 36, 64, 61; mej. Mechel—mevr, van Berkel Damesdubbelspel: Kwartbeslis, sing: mevr, van Berkel en mej. Rollin Couquerque slaan mej. van Alphen er. mej. Wellink 60, 60; mej Knottenbel: en mej. Mechel slaan mevr. Hoyer en mej. Rinkel 61, 4—6, 86; mevr. Vleugels Schutttr en mevr. Jonquière slaan mej. Diemer Kool en mej. Fischer 63, 64, Heerendubbelspel, 2e ronde- Lubbers en v. d. Kruk slaan Ir. v. Her- wijnen en mr. Marikelle 64, 63; den Hoed en Pasteur slaan Lucas en Bos- schaart 7—5, 61; Bouman en Wilton slaan Koppejan en van Erk 6—2, 26, 62; Borrij en jhr. de Brauw slaan Fabius en v. d. Graaff 57, 6—3, 64. Kwartbe- slissing: van Swol en v, d. Heide slaan Lubbers en v. d. Kruk 60, 62. SCHAKEN Gemeenteraad Onder voorzitterschap van burgemeester Banning kwam gisteravond de Raad van Leidschendam in vergadering bijeen Zon der hoofdeliike stemming werd besloten een geldleening aan te gaan groot 100 000 tegen een rente van 4J pCt. 's jaars; om toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling tusschen gemeenten inzake cen trale behandeling van personeelsaangele genheden en tot wijziging van de gemeen te- en bedrijfsbegrooting 1941. In de com missie tot wering van schoolverzuim werd benoemd de heer H. Hoenselaar, terwijl tot plaatsvervangend lid van de commis sie bedoeld in art. 4 der „Schadevergoe- dingsverordening" werd benoemd de heer VI. van Weelden. Na een opmerking van den heer Koerts werd besloten tot wijziging van het uit breidingsplan aan den Vlietweg, in ver band met een verzoek van de Drüger- werke (Heinr. en Berth. Drager) te Lü beck (D.) voor de vestiging van een fa briek voor de vervaardiging van gasbe- schermingstoestellen enz. DE LIER Mej. Legerstee, onderwijze res aan de Ned. Herv. school te De Lier, werd aangesteld als onderwijzeres te Worküm (Fr.).

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 7