DE KAAGWEEK 1 I van Van Vliet algemeen sprintkampioen Nederland '3 J ZEILEN Friesche successen op den Zaterdag Een sensationeel slot WIELRENNEN Wals titelhouder achter motoren WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG jl r VAN SWOL VEROVERT DRIE TITELS Hughan in 5 sets verslagen Van der Heide (links) en van Swol in den eindstrijd heerendubbel «i Remkes amateurkampioen, van der Linden bij de onaf- hankelijken - Van der Voort kampioen achtervolging HAAGSCHE COURANT Maandag 21 Juli 1941 2e bl. pag. 3 LAWNTENNIS Om het algemeen wielerkampioenschap. Van Vliet wint van den amateurkampioen Remkes (Polygoon) MEJ. ROLLIN COUQUERQUE HAND HAAFT ZICH MOEIZAAM Holland leidt in den team wedstrijd der Regenbogen f" I Bi WATERPOLO COMPETITIE VAN DEN N.Z.B. ZIAN 2—RDZ 2—5; B: HZPC 2 HPC 2, 60; querque en mei Klein zou gaan G: GZC 2Zwemlust 2 couf, st. J. E. de Jong. (Polygoon) keer Chr. Holland dezen race de der zich uit Zelden is de be- wedstrijden zóó die voor De drie ritten tusschen Remkes en Bijs ter waren bijzonder belangwekkend. De eerts 18.jarige Bijster beging de onvoor zichtigheid, in de bocht te balanceeren. Hij had evenwel heel lichte bandjes van 90 gram gemonteerd en de gevolgen ble ven niet uit. Hij gleed uit de bocht en kwam nog al leelijk terecht. De paar laatste dagen is Bijster verscheidene ma len bij de training gevallen en de diverse schaafwonden en rugblessures hadden er zijn conditie niet beter op gemaakt. De val in den eersten rit kwam er nog bij, maar het heeft hem niet ontmoedigd, al zat hij wat stijf op zijn fiets. Het werd een korte sprint, want de aanval van Remkes, uit tweede positie, duurde lang. Met een half wiel toonde de kampioen aan. dat hij toch sneller is. Ook in den tweeden rit reed Bijster aan kop. Fel demarreerend beet hij zoo vinnig van zich af. dat Remkes hem op het laatste rechte einde niet kon kloppen. In den beslissenden rit beging Bijster een tactische fout. Remkes moest, bij loting, den kop nemen. Bijster liet hem enkele lengten voor hem rijden, maar dat werd hem juist noodlottig. Bij het uitko men van de eerste bocht vloog Remkes plotseling weg en Bijster was niet in staat zóó snel aan te zetten, dat hij den vluch teling nog te pakken kon krijgen. Remkes behaalde voor de tweede maal het kam pioenschap. RECEPTIE „LAAKKWARTIER” Naar aanleiding van het behaalde kam pioenschap en de promotie naar de tweede klasse van het eerste elftal, reci pieert het bestuur van Laakkwartier op Zaterdag 26 Juli van 35 uur in Kuys Witsenburg te Rijswijk. Slechts twee stayers De rit over 75 k.m. om het nationaal kampioenschap achter groote motoren heeft niet dat spannend karakter gekre gen. wat men er algemeen van verwacht- te. Wals (achter Wiersma) was te sterk voor de andere deelnemers, waarbij we een uitzondering moeten maken voor van Amsterdam, die door verscheidene moe dige aanvallen op de leidende positie van 4 Wals er voor zorgde, dat de. rit een niet De na afloop van de nationale wedstrij den van U.Z.C. te Utrecht gespeelde waterpolowedstrijd welke als competitie en finale van den Utrechtschen polodag gold, tusschen U.Z.C. (Utrecht) en D.W.R. (Haarlem) eindigde in een 20 overwinning voor U.Z.C. VOETBAL Op den tweeden dag der nationale baankampioenschappen, welke In het Olympisch Stadion voor zeer veel pu bliek werden gereden, viel geen en kel verrassend resultaat te noteeren van Vliet sloeg in drie ritten Derksen oij de profs, van der Linden won ge- makkelljk den titel bij de onafhanke- lijken en Remkes werd, na prachtigen strijd met den jeugdigen Bijster, kampioen der amateurs. In de zes ritten tusschen de drie kampioenen bleef van Vliet gemakkelljk meester van het terrein, zoodat de Woerde naar voor de zevende achtereenvol gende maal het algemeen sprintkam pioenschap van Nederland behaalde. Van der Voort werd kampioen in het nummer achtervolging, na een span nenden rit met Groenewegen, terwijl Wals in het stayersnummer een klasse op zichzelf vormde en met vlag en wimpel den titel heroverde. F. Lokin; 5. Odar, st. B. G. Dijken. N.N. 16 M2-klasse A 1. SquaU, st. W. de Jongh2. Algri, st. J Alberda3. Rixt, st. G. de Boer4. Aeolus, st. A. Hofkamp5. Arendsjong^ st. A Arendse. Idem klasse A 21. Ibis, st. P. C. v. d. Wilt2. Cheetah, st. Ch. J G. Pieter sen 3. Horzel II, st. J. E. Scharphuis Heerendubbelspel, eindstrijdH. van Swol en J. van der Heide slaan Tesch- macher en W. Karsten 61, 62. Gemengd dubbelspel, halve eindstrijd mevr. Blaisse en van Swol slaan mevr. Vleugels-Schutter en Borren 64, 62; mej. van der Wal en Hughan slaan mej. Couquerque en Karsten 62, 63. De wedstrijden van Zondag Niet zonder nioeite en groote inspan ning hebben de kampioenen van verleden jaar, mej. Rollin Couquerque en v. Swol, gisteren hun titels in 'de eindstrijden kun nen handhaven. Voor van Swol beteeken- de dit, daar hij ook het heeren-dubbelspel en het gemengd dubbelspel won,’ een suc cesvol tournooi: drie titels. Mej. Couquer- Heeren, afd. 4—1. Heeren, afd. 2—1, UZC 3—PCG 4—4. U.Z.C. WINT FINALE POLODAG Van der Linden sloeg Kremers in twee litten en werd voor den derden keer kam pioen in zijn categorie. De eerste rit tus schen van Vliet en Derksen was een kamp van zuivere snelheid, waarin de wereld kampioen bewees, dat hij, uit tweede po sitie komend, inderdaad athletisch krach tiger en flitsender is dan Derksen. De tijd bedroeg 12,4 sec. over de laatste 200 m. De tweede manche hebben wij niet ernstig kunnen opvatten. Wij kregen sterk den indruk, dat van Vliet zijn meerderheid eens op afdoende wijze wilde aantoonen en hij liet Derksen zeker drie lengten voorsprong nemen. Toen Derksen zijn kans zag, strafte hij van Vliet uitstekend af. De wereldkampioen kon wel enkele lengten terugwinnen, maar bereikte nau welijks het wieltje van zijn tegenstander. De tijd was opnieuw 12.4 sec. In de belle haalde van Vliet niet weer zoo’n gevaar lijk spelletje uit. Hij bleef aan het wiel van Derksen hangen, deed een schijn- aanval bij het ingaap der laatste bocht, maar Derksen sprong reeds weg. Verbe ten verdedigde Derksen zich en van Vliet heeft op het laatste rechte einde alles op alles moeten geven om te zegevieren met gering verschil. Het algemeen sprintkampioenschap werd gemakkelijk door van Vliet gewon nen. Het was aardig om te zien, hoe de amateurkampioen zijn tegenstander van der Linden tweemaal royaal klopte, een herhaling dus van het kampioenschap van het vorig jaar, toen Remkes hem ook geen kans gaf. Uursnelheid van 47 k.m. De achtervolging tusschen van der Voort en Groenewegen in den eindstrijd was een prachtig schouwspel van kracht, snel heid en souplesse. De meer dan 15.000 toe schouwers leefden met dezen fraaien, spannenden strijd, waarin om eiken meter gevochten werd, hartstochtelijk mede. Groenewegen had op de helft van den af stand de achtervolging ging dit jaar niet over 5, maar over 4 k.m. met twee meter de leiding. Het was jammer, dat hij door omkijken, van de baan in het gras kwam te rijden, hetgeen den Amster dammer toch extra kracht moet hebben gekost, alsmede een geringe snelheidsver- mindering. Twee ronden lagen beiden weer gelijk, m tar anderhalve ronde voor het einde had Groenewegen weer een klei nen voorsprong genomen. Het bleek, dat van der Voort op de laatste 250 meter nog over een behoorlijken eindspurt beschikte en dat heeft hem de zege gebracht met een verschil van 3 meter. De tijd bedroeg 5 min. 7.6 sec. over 4 k.m., hetgeen een gemiddelde uursnelheid van 46,8 k.m. be- teekende 1 gereden, om ook daar met succes op te treden. In den eindstrijd zegevierde Per soon. De uitslagen luiden: Sprintamateurs. Eindstrijd le rit: 1. Remkes; 2. Byster 13,8; 2e rit: 1. Byster; 2. Remkes 14,6; 3e rit: 1. Remkes, 2. Byster 13 sec. Voor de derde plaats le rit: 1. Van Boheemen; 2. Duyns, 13; 2e rit: 1. vkn Boheemen, 2. Duyns, 13 sec. Einduitslag: 1. Remkes, kampioen van Nederland, 2. Byster, 3. van Boheemen, 4. Duyns. Sprint onafhankelijkenEindstrijd le rit: 1. Van der Linden, 2. Kremers, 13 sec.; 2e rit: 1. Van der Linden, 2. Kre mers 12,4. Voor de derde plaats le rit: 1. van Rooy, 2. Pronk 13.8; 2e rit: 1. Pronk, 2. van Rooy, 14; 3e rit: 1. Van Rooy, 2. Pronk, 14 sec. Einduitslag: 1. Van der Linden, kam pioen van Nederland; 2. Kremers; 3. Van De tweede Kaagdag, begonnen met regen en een zwak windje uit Zuidwest, eindigde met zon, met een- blauwen hemel en met een stevige Noordwestelijke bries, welke op meerdere rakken te kruisen bood en vooral aan de vloot der dertig trot- sche Regenbogen volop gelegenheid gaf tot strijd 1 Het deelnemen van de Friezen, tevens afgevaardigd voor den Holland Friesland-wedstrijd (die op Zondag, Maandag en Dinsdag werd bepaald) was daarbij een bijzondere attractie. De Frie zen zijn graag geziene tegenstanders op de Kagermeren en wie dat niet wist, zal het gemerkt hebben bij het applaus, dat hun ten deel viel, toen zij al dadelijk op den eersten dag fraaie successen boekten In twee groepen waren de Regenbogen verdeeld in de eerste startten van de Friezen de Dolfijn (Vrolijk) en de Winde kind (Oppenhuizen), in de anderede Schelm (van Dijk) en de Jan van Gent (van der Zijp) en alleen een vergissing van eerstgenoemde twee was oorzaak, dat jn beide groepen de Friezen niet met de eerste en tweede plaats zijn gaan strij ken. Tot vlak voor de finish immers jagen de Dolfijn en de Windekind aan den kop en niemand twijfelde meer aan hun zege. Onverwachts kwam toen echter de sensatie Vrolijk zoowel als Oppenhuisen passeerden de keerboei, vlak voor het einde, aan de verkeerde zijde en zij wa ren al bijna op de winlijn toen zij hun fout bemerkten. Hals over kop keerden zij terug. Op het dichtbevolkte terrein bij den toren ontstond een ontzaggelijke op winding men verdrong elkaar langs den waterkant, klom op stoelen en tafels, schreeuwde en gilde van opgewonden heid Want terwijl de Friezen teruggin gen naderde daar snel de Phecda II van Deichmann 1 Zouden zij het halen Inderdaad, Vrolijk haalde het kneep scherp om de keerboei. kwam nog juist voor Deichmann langs en eindigde als eerste Oppenhuizen echter moest ruimte geven en dat kostte hem de tweede plaats Weinig fortuinlijk begonnen van Dijk en van der Zijp en de andere groep. Te vroeg immers waren zij weg. zoodat zij werden teruggeroepen en direct een achterstand boekten Maar reeds halver wege de eerste ronde drong de roode „Schelm” de Darke II.. van den Hagenaar van der Velde, van den kop en de Fries heeft daarna zijn plaats niet meer afge staan, terwijl van der Zijp in de tweede ronde snel kwam opzetten en kort achter van Dijk als nummer twee door de finish ging De Olympische kampioen Daan Kag- chelland startte, na geruimen tijd buiten de wedstrijdzeilerij te hebben gestaan, met de Glipper in de klasse der Olympia- jollen. Wie zoo lang weg is geweest heefr echter eenigen tijd noodig om zich weer aan te passen en hij speelde dan ook geen rol van beteekenis. Koos de Jong en J. van den Berg wonnen in de beide A- groepen op keurige wijze Rooy; 4. Pronk. Sprintberoepsrenners: Eindstrijd le rit: 1. Van Vliet, 2. Derksen 12,4; 2e dit: 1. Derksen, 2 Van Vliet 12.4; 3e rit: 1. Van Vliet, 2. Derksen, 13 sec. Voor de derde plaats: le rit: 1. Van der Vijver, 2. Van Egmond 13,2; 2e rit: 1. Van der Vijver; 2. Van Egmond 13 sec. Einduitslag: '1. Van Vliet, kampioen van Nederland, 2. Derksen, 3. Van der Vijver, 4. Van Egmond. Algemeen sprintkampioenschap van Ndereland le rit: 1. Remkes. 2. Van der linden, 13; 2e rit: 1. van Vliet, 2. van der Linden 13,4; 3e rit: 1. van Vliet, 2. Remkes, 14; 4e rit: 1. Remkes. 2. van der Linden 13.8; 5e rit: 1. van Vliet, 2. Van der Linden 14.8; 6e rit: 1. Van Vliet, 2. Remkes 14 sec. Einduitslag: 1. en algemeen sp'rintkam- pioenschap van Nederlandvan Vliet, 4 punten; 2. Remkes, 6 punten; 3. Van der Linden, 8 punten. Achtervolging max. 4 k.m.. Voor de derde plaats: 1 Klink; 2. Van Egmond ver. Eindstrijd: 1. en kampioen van Neder land: van der Voort 5 min. 7,6 sec.; 2. Groenewegen, 3 meter, tijd 5 min. 8,4 sec. Stayerskampioenschap 75 k.m. 1. en kampioen van Nederland: Wals (Wiersma) 1 uur 1 min. 47.6 sec.; 2 Van Amsterdam (van der Bom) op 200 meter; 3. Bakker (Bustraan) op 3 ronden; 4 Groenewegen (Sterke) op 5 ronden; 5. Domhof (Slesker) op 5 ronden; 6. Motké (De Roos) op 15 ronden. Van der Voort (Kaser) opgege ven. r j al te eentonig verloop had. Maar van Am sterdam beschikte niet over een machti gen sprint, om Wals maar een oogenblik te bedreigen. Bovendien gaven de andere deelnemers geen strijd te zien. Zagen wij in vroegere jaren nog wel eens een duel tusschen twee of drie stayers om een „lap”, welke drie of vier ronden duurde, thans verdedigden Bakker, van der Voort en Groenewegen zich geen moment tegen den telkens weer aanstormenden Wals. Het verschil’ tusschen dit kampioenschap en dat van het vorige Jaar was wel heel groot. Toén stayers, die elkaar eiken meter betwistten, Zwartepoorte, van Am sterdam. Bosland, Wals en Schulte. Nü slechts twee stayers, die behoorlijk reden en aan het draaien der anderen was dui delijk te zien, dat zij dit seizoen niet vol doende of in het geheel niet hadden kun nen oefenen. Van der Voort had waar schijnlijk de zware ritten van Zaterdag en den eindstrijd der achtervolging nog in de beenen, zoodat de combinatie van der VoortKaser tegen moest vallen. Het zal van der Voort nu wel duidelijk zijn geworden, dat men niet te veel hooi op zijn vork kan nemen. Na zes ronden moest Wals van fiets verwisselen wegens kettingbreuk, maar dit gebeurde zóó snel, dat hij weldra de tweede plaats achter van Amsterdam kon innemen. De laatste had de leiding en gaf Motké, van der Voort en Domhof een roijde achterstand. Toen bijna de helft van de 75 k.m. was afgelegd, maakte gangmaker Wiersma een handig gebruik van een niet opletten van van Amsterdam en bracht zijn rijder in een zeer snelle ronde voorbij zijn belang rijksten concurrent voor den titel. De stand na 371 k.m. was: Wals, van Am sterdam, Bakker, Groenewegen, op twee ronden van der Voort, op 3 ronden Dom hof, op verscheidene ronden Motké. Daar na gebeurde er weinig bijzonders meer. Wel probeerde van Amsterdam enkele malen Wals te naderen, doch hij miste den prachtigen sprint om eenige kans op succes bij den zeer soepel rijdenden Wals, die een klasse op zich zelf vormde, te hebben. Met 200 meter voorsprong be haalde Wals het kampioenschap van Ne derland op verdiende wijze. Een aardig nummer was dit voor nieu welingen over 5 k.m., dat in twee ritten met een beslissing werd gereden. In den eersten rit won Persoon, terwijl de tweede serie door den Hagenaar Bijl werd ge wonnen, die in de morgenuren nog een wegwedstrijd in zijn categorie had gewon nen, daarna op zijn fiets was gestapt en naar het Amsterdamsche Stadion was In het heeren-enkelspel geen groot spel. Hughan won van Teschmacher, die in dit tournooi niet op dreef blijkt te zijn, met 64, 75. Het verschil lag vooral in de sterkere backhand van Hughan. Van Swol won met 62, 75 van Wilton in een strijè met veel goed en sterk spel, vooral in de tweede set. waarin van Swol van 42 op 45 kwam, toen met een daverende love game op zijn service gelijk maakte en de partij met 75 won. In het heerendubbelspel werd de eind strijd gespeeld. Van Swol en van der Heide wonnen onbedreigd van de zwak spelende Karsten en Teschmacher, 61, 62. Van der Heide zorgde voor amu sante afwisseling. Het damesdubbelspel werd gewonnen door mej. Couquerque en mevr. Belzer 61, 61. Een onbelangrijke finale. In het gemengd dubbelspel kregen de kampioenen 1940, mej. Couquerque en Karsten, klop van mej. v. d. Wal en Hu ghan. Goed als de laatsten speelden, was toch de tegenstand van de kampioenen veel minder dan verwacht mocht worden. De uitslagen van Zaterdag waren Heeren enkelspel, halve eindstrijden T. Hughan slaat D. Teschmacher 64, 75; H. van Swol slaat H. Wilton 62, 7—5. Dames enkelspel, halve eindstrijden mej. E. Klein slaat mevr. T. Blaisse-Ter- windt 86, 57, 64; mej. M. Rollin Couquerque slaat mej. R. Mechel 62, 7—5. Damesdubbelspel, halve eindstrijd mej. Mechel en mej. Knottenbelt slaan mevr. Jonquière en mevr. Vleugels-Schutter 63, 63; eindstrijd mej. Rollin Cou querque en mevr, van Berkel-Belzer slaan mej. Mechel en mej. Knotenbelt 61, 1. Sirius II, st. E F Lokin; 2. Saenden, st. W. G. JungschlS- ger; 3. Hringhorn, st J. C. Bollee; 4. The tis, st. K. Kant; 5. Tineke II, st J. H. de Koningh. N.N. 16 m2, klasse Al: 1. Cheetah TL st. Ch. J G. Pietersen; 2 Ibis. st. P. G. v. d. Wilt; 3. Zwerver II. st. W. Reyniers; 4. Cycloop II, st. ir. J. v. d. Hoek; 5. Arendsjong, st. A. Arendse. □e resultaten van Zaterdag De volledige uitslagen van Zaterdag waren als volgt: 45 m2-klasse: 1. Walta, st. C. A. Ver- maat; 2. de Blauwe Vogel, st. P. Mole naar; 3 Benati, st. E. J. Alofs. Vrijbuiterklasse: 1. *t Zonnekind, st. ir. C. J. de Bergh; 2. Lumey, st. Th. W. G. Visscher; 3. Pro Patria, st. L. W. G. Nie- horster. Valkklasse A: 1. Sas, st. J. Loopuit; 2. Valk, st. C. Bruynzeel; 3. Goesting, st. W. Ritman; 4. Emoe, st. M. G. v. d Arend; 5. Zeevogel II, st. A. M. J. van Huystee jr. Valkklasse B: 1. Bullé Brega, st. mej. K. Schouten; 2. Pip-Pip, st. H. P. Pieterse; 3. Joelwajoski, st. W. Couwenberg; 4. Dwaalster, st B. Eykensluyters; 5. All Water, st. J. Beeuwkes. Drakenklasse A 1: Toch, st. E. O. Molt- zer; 2. Sint Margriet, st. W. de Vries Lentsch jr.; 3. Ran, st Ph. Geegstra; 4. Hinde, st. L. van Essen. Drakenklasse A 2: Goedewind, st L. P. Vpllebregt; 2. van Brakel, st. A. J. H. Dokkum: 3. de Vliegende Hollander, st. A. Warners; 4. Jan van Galen, st. C. W. Jonker. Olympiajollenklasse A 1: 1. Zomerweel de; st. J. H. H. J. de Jong, 2. Sleipnir, st J. Vollebregt; 3. Terangi, st. J. Proper; 4. Dolfje, st Lemstra; 5. Paphnia, st P. H. R. Borgerhoff Mulder. Olympiajollenklasse A 2: 1. Magneeet. st J. R. van den Berg; 2. Ree, st. H. Re court; 3. Nr. 24, st. D. Flemming; 4. Slof, st. P. H. W. Velthuys; 5. Teb II, st. A. D. Bakker. Olympiajollenklasse B: 1. Skal, st. J. Vis; 2. Maria Sekhyta, st A. Vis; 3. Be- rosbee II, st. P. Scholten; 4. Kapinis, st J. A- van Zutphen. 12 m2-klasse A: 1. Ronny, st Chr. Over- mans; 2. Dinges, st. C. H M. Nauta; 3. A1J Weather, st. J. Stap; 4. Hiphaan, st J. J. J. van Werkhoven; 5. Wilgenhoek, st. J. H. Louwerse. 12 m.2-klasse B: 1. Thitis, stK. Kant 2. Hringhorn, st. J. C. Bollee; 3. Tineke II, st J. H. de Koningh; 4. Sirius II, st. E. que heeft zich ditmaal met twee moeten vergenoegen. Ondanks den regen was er zóó groote belangstelling als er voor de nationale kampioenschappen nog nimmer is ge weest. Een laat begin gaf een laat heel laat einde (8 uur in den avond), doch het meerendeel der toeschouwers, is tot dit late einde gebleven. Mej. Rollin Couquerque heeft den eer sten set moeten afstaan aan mej. Klein! Te meer, daar zij alles in ’t werk stelde, om de mooie vaste slagen van haar moe dige tegenstandster onzeker te maken, zoowel door kort spel als door lobs en door scherpe cross-drives. Na 44 ver loor zij haar service-game en dit be slechtte den eersten set. En toen zij in de tweede op 22 gekomen was en 1540, toen leek de situatie bedenkelijk, leek het, of mej. Klein, die niet over deveine te klagen had, op weg was naar een nieuwe zege. Het was de dropshot, welke mej. Couquerque niet alleen de volgende game gaf, ook de daarop volgende, doch die de vastheid en de regelmaat van haar tegenstandster bleken te verminde ren. Steeds beter plaatsend, goed vol- leerend ook, won mej. Couquerque gelei delijk, en niet zonder hard vechten, game na game: van 22, 62, in den derden set 61. In het heeren-enkelspel zette v. Swol den eindstrijd zóó goed in, dat hij den eersten set, dank zij zijn serveeren, zijn goede smashes en goede returns, met 62 won. In den tweeden set vond Hughan een antwoord op de harde ko gels, vond hij ook beter backhand. Na 34 won hij de service van v. Swol op love, speelde listige lobs en won den set met 64. Aldoor de leiding houdend in den derde, kwam zijn kans na 55, na dat hij opnieuw de service van v. Swol gewonnen had door ’n volley-campagne. En juist nu verloor hij zijn eigen service: 56. Van Swol’s kans kwam nu: na drie deuces kreeg hij setpoint: te snel was zijn wil om te scoren. Ver uit ging de bal. En vier games later, na een uiter mate spannende game, slaagde Hughan er in, om de gevaarlijke service weder om te winnen en de leiding te nemen met twee sets tegen één: 26, 64, 97. In de derde kreeg hij echter geen voet aan den grond Na 03 liet hij dan ook zijn tegenstand zakken, verloor den set met 06. Doch in de vierde herstelde hij zich. Ieder verloor twee maal zijn ser vice. Daarna kwam Hughan op 3—2. En van Swol kwam in gevaar, toen hij tot drie maal toe de kans tegen zich had, oni de game te verliezen en op 24 te ko men. Twee van die kansen deed hij te niet; de derde miste Hughan, omdat hij te snel was: zijn te vroeg genomen vol ley ging tegen den band; een reactie volgde na die 33 inplaats van 42. Van Swol’s spel, onregelmatig totnutoe, werd beter en beter. Hij doorbrak Hughan's service, vond meer controle in zijn smashes en passings, won den set met 63. In het gemengd dubbelspel waren mevr. Blaisse en van Swol vooral aan het net te sterk voor mej. v. d. Wal en Hughan. Met 63 62 wonnen zij dit kampioenschap. De uitslagen waren: Heeren-enkelspel, eindstrijd: van Swol slaat Hughan 62, 46, 79, 64), 63. Dames-enkelspel, eindstrijd: mej. Rol lin Couquerque slaat mej. Klein 46, 6—2, 6-1. Gemengd dubbelspel, eindstrijd: mevr. BlaisseTerwindt en van Swol slaan mej. v. d. Wal en Hughan 63, 62. Om den derden prijs dames-enkelspel: mevr. BlaisseTerwindt slaat mej. Me chel 10—8, 5—7, 6—3. Om den derden prijs heerendubbelspel: Rinkel en Jacobson slaan de Brauw en Borren 62. 16, 61. Idem ToerklasseL. Roerdomp II, si J. Brunt2. Nix, st. G. H, van Harten 3. Victory, st. J. E. Donker; 4 Slipper, ft. J. R. v. d. Ley5. Teb, st. J. Bak ker sr. Pampusklasse met bijzeilen1. Pin- Ruin, st. F. de Jong2. Kampersteur, st. F. H. Cramer3. Oppassertje, st. H. W. Stumpe4. Norremeer, st. W. D. Th. van Werkhoven, Pampusklasse zonder bijzeilen1. Spriet, st. J. M, G. Schrama2. Pinguin, st. W. Klomp jr 3. Donderkopje, st. J. F. Damme4. Pluvier, st. N. J. Cuperus. Regenboogklasse Al: 1. Dolfijn, st. K. Vrolijk2. Phecda II, st. G. Deichmann 3 Windekind, st. D. Oppenhuizen 4. Eel- ko st. W. Bergsma5. Titia, st. F. Maas. Regenboogklasse A2: 1. Schelm, st. F van Dijk2. Jan van Gent, st. dr. J. W, van der Zypp3. Kikker, st.. J. de Vries4. Duke II, st J. C. v. d. Velde Waterrot, st. J. L. v. Dieten. Twaalfvoetsjollenklasse Al: 1. Duike laartje, st A. H. Mastenbroek2. Door drijver. st. K G. Idema3. Dr. Knock, ft. R. Kagchelland 4. Phoenix, st. J. van t Oever 5. de Glipper. st. J. C. Tims. idem klasse A 2 1. Ideaal, st. mej. E. Karreman 2. Joke, st. P. Gerdt3. Bora, «t. mevr. M. J de Wit-van der Stadt t Mistral, st. F. Daniels5. Nelly V, st. F. P. Moerman jr. Idem klasse B 1. Lucky Rascal, st. L. b. van Eck 2. Klaveren Vier, st. mej. J.’ H. B. de Wilde3. Pinokkio, st mevr. M H Schoen-Stroeve; 4. Mug, st K. Hrueckmann 5. Deup, st. mej. J. M. van. der Giessen. Idem klasse C: 1. Turkuy. st. J. H. Key; J. H. Key; 2. Duikelaartje, st. D. v. d. Berg3. Jutter, st. J. C. van Hou- Teningen Graftdijk; 4. Libel, st. J, ,W. Moorduyn. Voor de competitie van den Ned. Zwem- bond werden de volgende resultaten ver kregen: Dames afd. A: Otter—HDZ 4—2, UZC— DWR 1—3. Dames, afd. C: BrandenburgDKR 01. Dames, afd. F: RDZ—ZIAN 1—1. Heeren, afd. A: IJ—SVH 4—2. Heeren afd. E. IJ 2—SVH 2, 2—3. Heeren, afd. C: HZPC 3—HPC 3, 8—0. Heeren, afd. D: SZCPoelmeer 12, MaasPoelmeer 32. Heeren, afd. E: GZCZwemlust 51. F: Maas 2Poelmeer 2, Idem klasse A2: 1. Algri, st J. Alberda; 2. Horzel II, st. J. E. Scharphuis; 3. Unrest, st. D. Flemming; 4. Rivaal II, st. S. de Lang Jr.; 5. Rixt, st. G. de Boer. Idem Toerklase: 1. Snip-Snap, st. J. v. d. Smit Jr.; 2. Roerdomp II. st. J. Brunt; 3. Nix, st. G. H. van Harten; 4. Slipper, st J. R. v. d. Ley; 5. Teb, st. J. Bakker Jr. Pampusklasse met bijzeilen: 1. Kamper steur, st P H Cramer; 2. Oppassertje, st. H. W. Stumpe; 3. Norremeere, st. W. D. Th. van Werkhoven: 4 Pinguin. st F. de Jong. Idem zonder bijzeilen: 1. Alk, st. A. Volker Jr.; 2. de Bries, st. F. Schoenmaker; 3. Windhapper, st. P. A de Jong; 4. Don derkopje, st. J. P. Damme. Regenboogklasse Al: 1. Duke II, st. J. C. v. d. Velde; 2. Eelko, st. W. Bergsma; 3. Dolfijn, st. K. Vrolijk; 4. Saende, st. L. de Wit; 5. Tjebbe, (st. Tj. Maas. Idem klasse A2: 1. Windekind, st. D. Oppenhuizen; 2. Karekiet, st. D. Scheer der; 3. Nr. 57, st. S. de Wit; 4. de Leede III, st. W. van der Mey; 5.Phecda II, st G. Deichmann. Twaalfvoetsjollenklasse Al: 1. dr. Kock, st. R. Kagchelland; 2. Ideaal, st. mej. E. Karreman; 3. Hotsy-Totsy, st. mej. M. van Dieten; 4. Doordrijver, st. K. G. Idema- 5 Klavertje Drie, st. van Kampen. Idem klasse A2: 1. Duikelaartje, st. A. H. Mastenbroek; 2. Joke, st. P. Gerdt; 3. Popeye, st. D. Schoen; 4. Bora, st. mevr, de Wit-v. d. Stadt; 5. Mereltje, st. War ring Idem klasse B: 1. Lucky Rascal, st. L. D. van Eck; 2. Rakker, st. K. de Korte; 3. Rietvoorn, st. J. van Dijk; 4. Pinokkio, st. Mevr. Schoen-Stroeve; 5. Flits, st. A. Prins. Idem klasse C: 1. Libel, st. J. W. Noor- duyn; 2. Rhu, st. F. A, R. Barge; 3. Swayer, st. M. van Swaay; 4. Jutter, st. J. C. van Houwelingen Graftdijk. Prachig weer heeft den voorlaatsten dag van de nationale kampioenschappen, Zaterdag, begunstigd langstelling voor deze groot geweest. Zij geleek op internationale ontmoetingen. In den eenen halven eindstrijd van het dames-enkelspel heeft zich de verrassing voorgedaan, dat riievr. Blaisse-Terwindt, vroegere kampioene en candidate voor den titel, uitgeschakeld werd door mej. Klein, zulks na harden strijd, welke bij kans anderhalf uur duurde 86, 57, 64. Mevr. Blaisse beschikte niet over die contröle in haar aanvalsslagen, welke haar netspel tot ontplooiing kon bren gen, mej. Klein was buitengewoon vast en scherp in haar defensieve spel. Haar groundstrokes hadden goede lengte en haar passeeren was, zoodra mevr. Blaisse naar voren kwam, gevaarlijk. De twee elementen hielden elkaar in evenwicht Mevr. Blaisse kwam 25 in de eerste set wist op 55 te komen, verloor toen echter haar service-game, pa. door een netbal, die juist terugviel. Zij maakte 66, doch verloor twee games, doordat mej. Klein alles wist te halen en goed terug te spelen. In de tweede set wederom een achter stand van mevr. Blaisse. Bij 4—5 zelfs heel bedenkelijk, want mej. Klein kwam op haar service op 400. Drie match points dus. Toén toog mevr. Blaisse ten aanval en die slaagde ook. Met drie magnifieke volleys en smashes maakte zij den stand gelijk55. Zij won de set, kwam 43 in de derde, hetgeen de weg naar de overwinning leek. Doch opnieuw bleek haar aanvalsspel niet se cuur genoeg en wederom zegevierde de grootere vastheid van mej. Klein. Met 64 won deze de derde set. In den anderen halven eindstrijd heeft i, mej. Couquerque, ondanks minder groote bewegelijkheid dan anders, mej. Mechel in twee sets weten uit te manoeuvreeren, zoodat de eindstrijd tusschen mej. Cou- De Zondag kwam met zwaarbewolkte luchten, welke af en toe een buitje brachten, met een vrij zwak briesje ge durende driekwart van den dag en met een sterk ruimenden en toenemenden wind in den laten namiddag, waardoor de jolletjes, welke steeds het slotnummer vormen, het per saldo nog even kwaad te verantwoorden hebben gekregen 1 Uiter aard was er op dezen Zondag natuurlijk groote publieke belangstelling. Op het meer krioelde het van schepen van allerlei soort, vele tientallen ook lagen er verscholen in den rietzoom en aan den voet van den starttoren, welke daar als een vertrouwd landmerk staat voor al wie er rondzwerft op den plas, ver drong zich een dichte menigte, welke 'met levendige interesse de massale starts gadesloeg en nauwlettend de aankomst der verschillende klassen volgde. Plat voor den wind waren in den morgen acht Regenbogen van start ge gaan voor de eerste race van den Hol landFriesland-wedstrijd. waarvoor de baan was uitgezet over den Eymerspoel. Brutaal op de lijn aanstormend was de Dolfijn op het vallen van het schot ver trokken, gevolgd door de Windekind en tot het einde toe heeft Vrolijk zijn lei dende positie weten te handhaven. Op penhuizen daarentegen zakte al spoedig af, lag op Dieperpoel al zevende en heeft tenslotte met de vijfde plaats genoegen moeten nemen achter de Eelko (Bergs ma), de Kikker (Simon de Wit), die in de tweede helft van de baan drie plaat sen naar voren kwam en zijn teamge noot van Dijk, met de Schelm. De Jan van Gent overtrad den bakboord-stuur- boord-regel, kwam daardoor in aanvaring met de Saenden, waarop Leen de Wit den helmstok voerde en werd uitgescha keld, Al met al kreeg Holland 18 en Friesland 17,1 punt op dezen eersten dag In de U-klasse werd de winnaar van Zaterdag, de Walta, niet onder de prijs winnaars geplaatst, terwijl de Blauwe Vogel, van Molenaar, in de tweede ronde de leidende Janmaat achter zich liet en daardoor weer behoort tot de gegadigden voor den zilveren Fenenga-beker, welken hij ook verleden jaar won. ’t Zonnekind was opnieuw de snelste Vrijbuiter, de Sas (van Loopuyt) andermaal de eerst aankomende Valk. Tot bijna op de lijn was er strijd met de Goesting, van Rit man, maar de Sas won het pleit. Jammer intusschen voor de Goesting, dat zij in aanvaring kwam met de Sas en aldus vlak voor het einde den tweeden prijs verloor. Benevens de goede kansen voor den hoofdprijs Bij de Draken A zegevierden de Jan van Galen (st. Jonker) en de Vliegende Hollander (Warners), bij de Olympia- jollen A Koos de Jong (voor de tweede maal) en Borgerhoff Mulder. Terwijl in middels de Jong favoriet is voor den hoofdprijs, begint ook Daan Kagchelland zich weer te doen gelden. Was hij Zater dag zesde, Zondag eindigde hij op de tweede plaats en met nog twee dagen voor den boeg is hij nog allerminst kans loos Jac Stap was dezen Sharpie-zeiler, maar werd tweede en gaat dus in klassement nog aan den kop In het ontzaggelijk groote N.N. 16 m2 eenheidsklasse de beste Overmans 4^t totaal- veld hebben tot dusverre voornamelijk Alberda, Sneek en Pietersen, uit Rotterdam on derscheiden, beiden met een eerste en een tweede plaats Veel minder emotioneel dan den vo- rigen dag was dezen keer de race der regenbogen. De Titia lag in de eerste groep door een mooie, lage start dadelijk vrij, maar dra stoof van der Velde naar den kop en de Hagenaar bleef daar ten einde toe, gevolgd door Bergsma, uit Voorburg. Nurhmer drie was de Fries K. Vrolijk. In de andere groep deed de Windekind als de Duke II, van van der Velde. Spoedig lag het schip voor en het liet .zich daar niet meer verdringen. De Karekiet, van Scheerder, uit Rotterdam, volgde de Windekind op korten afstand I Resultaten van Zondag De uitslagen van Zondag waren: Holland-Friesland Regenboogwedstrijd: 1. Dolfijn, st. K. Vrolijk (F); 2. Eelko, st. W. Bergsma (H); 3. Kikker, st. S. de Wit (H); 4 Schelm, st P. van Dijk (F); 5. Windekind, st. D. Oppenhuizen (F); 6. Duke II, st J. C. van de Velde (H); 7. Saenden (st L de Wit (H); 8. Jan van Gent, st. dr J W. v. d. Zijp (F) opge geven. Holland 18 p.,Friesland 17.1 p. 45 m2, klasse: 1. de Blauwe Vogel, st P. Molenaar; 2. Janmaat, st. J. Heinen; 3. Föhn. st. A G Sijthoff. Vrijbuiterklasse: 1. 't Zonnekind, st. ir. C. J. de Bergh; 2. Reiger II, st. M. A. Raasveldt; 3. Lumey. st. Th. G. W. Vis scher. o. xiurzei xx, sx. u. c,. ovxxavpxxuiaValkklasse A: 1. Sas, st. J. Loopuit; 2. 4 Zwerver II, st. W. Reynders5. Sur- G. 50, st G Key; 3. Elvee, st J. J. de Graaf; 4. Emoe, st. M G. v. d. Arend; 5. Voila, st. J. v. d Wilk. Valkklasse B: 1. Dwaalster, st. B. Eykensluyters; 2 Joelwajoski, st. W. Couwenberg; 3. Bries II. st. J. J. van Monsjou; 4. Pip-Pip. $t H. P. Pieterse. Drakenklasse A 1: 1. Jan van Galen, st. F. W. Jonker; 2 .Claes Compaen, st. E. G. v. d. Stadt: 3. Zenith, st. H. W. Ny man; 4. Stormvogel, st. H. W. v. d. Steen. Idem klasse A 2: 1. de Vliegende Hol lander, st. A. Warners; 2. Stena, st. J. C. Tims; 3. Jan van Brakel. st. A. J. H. van Dokkum; 4. Thedo III, st. A. Carpen tier. Olympiajollenklasse Al: 1. Zomerweel de, st J. H. H. J. de Jong; 2. Glipper, st. D. M. J. Kagchelland; 3. Terangi, st. J. Proper; 4. Poolster, st. H. Langeler; 5. Brasemermeer. st. H. Nathan. Idem klasse A 2: 1. Daphnia, st. P. H. R. Borgerhoff Mulder; 2. Magneet st J. R. v. d. Berg; 3 Beroeboe III, st. J. Bier; 4. Teb II, st. A. D. Bakker; 5. Flossy, st. E. H. v. d. Berg. Idem klasse B: 1. Skal. st. J. Vis; 2. Ka pinis, st J A van Zutphen; 3. Beroe- ooe II, st. P. Scholten; 4. Maria Sekhyta, st. A. Vis. 12 m2 klasse A: 1. All Weather, st. J. F. Stap; 2. Ronny III, st. C. Overmaas; 3. Jassana, st. J. W. Uylenbroek; 4. Ron ny II, st H Overmans; 5. Whirlwind, st W. P. van DuyL Idem klasse B: i'S.

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 7