SPORT HET TOURNOOI TE NOORDWIJK COURSES OP DUINDIGT TWEEKAMP BOM—HUISMAN EUWE LEIDT OPNIEUW TOURNOOI TE’s HERTOGENBOSCH MAXIMUM VIER PARTIJEN PER DAG CONCOURS HIPPIQUE TE HOOFDDORP PICUS KAN ZONDAG EERSTE- KLASSER WORDEN DE HINKSTAPSPRONG VAN DE DUITSCHE LIJST GESCHRAPT NATIONALE WEDSTRIJDEN TE LEIDEN DE WEDSTRIJDEN DER ROTTER. DAMSCHE ZEILVEREENIGING HAAGSCHE COURANT Vrijdag 25 Juli 1941 2e bl. pag. 3 LAWNTENNIS PAARDEN Overzioht In het Zuiden zal a.s. Zondag zeer waar- 75. 25. In- (ret.); Zonnestraal, ATHLETIEK te SCHAKEN Zoon v. Silladar, alle 2240 m.9. Zoon DE REORGANISATIE DER COMPETITIE ZWEMMEN Beslissingswedstrijden Tegen a.s Zondag zijn voor den N.V.B. Groote Zomerprijs Groote Handicap De M(jl van Duindigt Van 30 Juli—3 Augustus inschrijvingen voor het tennistour- Aanval op het Nederlandsch record Zweedsche estafette ZEILEN toen probeeren, nut te trekken van het grootere aantal pionnen op zijn konings- vleugel. In den 27sten zet bracht onze nationale kampioen een leerrijk pionoffer, dat de zwarte koningstelling aanmerkelijk in ge vaar bracht. Inmiddels scheen echter de witte dame-vleugel niet meer te redden. Dr. Euwe bracht echter in den 36sten zet een mooi paard-offer, dat de partij zeker in remise zou hebben doen eindigen, als staat er de samenstelling van een eerste klasse Zuid niets in den weg, zoodat men over het geheele land tot een zoo zuiver mogelijke geografische indeeling kan over gaan, iets, waaraan het bestuur van den Schaakbond wil vasthouden. De kwestie van de promotie-degradatie zal tezljnertijd onder het oog kunnen wor den gezien, maar zij blijft ondergeschikt aan de geografische Indeeling. het offer te weigeren. Herhaaldelijk dreig de mat voor den Duitschen meester, die in den 39sten zet moest opgeven, De stand na deze vierde partij is thans dr. Euwe 2j, Bogoljubow Ij. De uitslagen Het jaarlijksche concours-hippique Hoofddorp leverde de volgende resultaten op: Dressuurproef voor 4-tallen landelijke ruiters, zes 4-tallen: 1. De L. R. te Wad- dinxveen met 90.8 p.; 2. L. R. te Boven kerk met 90.,3 p.; 3. L. R, te. Hoofddorp met 88,2 p.; 4 L. R. te Amsterdam met 80.2 p. Dressuurproef voor amazones: 1. mej. S. v. d. Breggen te Waddinxveen met Amalia 7.8 p.; 2. mej. G. Verbeek te Amsterdam met een schimmelmerrie, 6.9 p.; 3. mej. G. van een plaats in de le klasse. Het wordt zoo langzamerhand ook tijd! Zegeviert im- ...ij en dat zal toch wel gebeuren! dan promoveert de Eindhovensche club naar de le klasse. Een overwinning van Lim- Bussy te Amsterdam Blackway v. man; 3. L. Verhoekx; 4. j. Benninck; 5. J. Trijsburg; 6. N. Rijgersberg. Zondag competitie-trainingsritten tegen de rennersvereeniging „de Mol” te Dordrecht op het traject van de Mol. Samenkomst van de A- en B-klassers en supporters op het Stationsplein om 7.15 v.m. Vertrek in clubtocht naar Dor drecht om 7.30 precies. Vertrek per trein om 7.39 uur voor aansluiting met den bus van 9 uur naar het traject. DAMMEN In den kamp tegen Bogoljubow Dr. Euwe speelde gisteren in zijn wed strijd tegen Bogoljubow te Karlsbad eén Spaansche partij, waarbij in den veertien den zet de dames geruild weerden. In het De hééft dezer dagen haaf duizendste lid in geschreven. E. Hulsman uit Honselersdijk was de gelukkige en ontving een gratis zwemabonnement, gratis zwemonderricht en nog een verrassing. Bedroeg het vorige jaar het aantal leden, nog sléchts ruim 400, thans is het duizend tal reeds bereikt, hetgeen ongetwijfeld de vereeniging dankt aan haar voortvarend bestuur, waarvan wij In het bijzonder de actieve secretaresse, mej. A. Klinkenberg, noemen. De bedrijfsgemeenschap „Esveha” geeft Zondag a.s. op haar terrein gelegen bij de tramhalte den Haag—Delft (waar indertijd de wielerbaan waa) een groot sportfeést. Het programma luidt als volgt: opmarsch van Betriebsopmann, veiligheids-en orde dienst, E.H.B.O. dienst, bedrijfsbrandweer en brandwacht, bedrijfsnachtwacht. tennis- groep, turnsters en turners, voetballers, begroetingstoespraak van den Betriebs- führer den heer B. Casselmann, toespraak van den heer W. Keil v. h. Deutsche Ar- beitsfront. toespraak van den heer Wou denberg, commissaris N.V.V., toespraak van den heer Generalkommissar Z. B. V. Schmidt, gymnastische oefeningen, voet balwedstrijd (2 x 20 min.) tusschen 2 Es- veha-elftallen. Het feest neemt om 10 uur een aanvang. JUNIOREN SPORTDAG VAN „LENIG EN SNEL” Aangemoedigd door het succes van het vorige jaar hield de Sportvereeniging „Lenig en Snel” onder groote belangstel ling haar tweeden Juniores Sportdag. Voor de jeugd was er een veelzijdig programma samengesteld, dat in alle op zichten aan de verwachtingen heeft beant woord. Vooral het zakloopen en doelschie- ten waren voor de jeugd en de ouders een attractie. Tot slot van het festijn kregen we te aanschouwen een voetbalwedstrijd tusschea 2 jeugd Lenselftallen. Na een enthousiaste! itrijd wonnen de witten mei 2—1, De courses van Zondag Waalsdorpprjjs. Ren op de vlakke baan over 1900 m. Amateurs. Prijzen 200, 50, 30 en 20 fokpremie. Ingeschreven zijn: 1. Guignól’s Prido, 91 k.g.; 2. Palk, 86 k.g.; 3. Mac Mellan nummers één zouden na afloop een com petitie om het kampioenschap van Neder- and spelen. Naar wij thans vernemen overweegt het bestuur van den Nederlandschen Schaak Bond ook een Zuidelijke eerste klasse in dien de Bondsraad de voorstellen van het bestuur van den Schaakbond aanneemt, in het volgend seizoen drie eerste klassen, gelijkwaardig aan elkaar en verdeeld over het geheele land, worden samengesteld, waarbij 18 vereenigingen zouden worden betrokken. Deze drie eerste klassen zou den heeten eerste klasse West, eerste klasse AMATEURS CONTRA OEFEN MEESTERS Op Zaterdag 7 en Zondag 8 September zal ook dit jaar weer de wedstrijd tus schen een officiëele ploeg van de ama teurs en een van de oefenmeesters wor den gehouden, vermoedelijk op de M.E.T.S. te Scheveningen. De wedstrijd zal volgens Davisbeker-formulé gespeeld worden, n.l. vier enkelspelen en één dub belspel. Zoowel bij de amateurs als bij de oefehmeésters zullen de sterkste spe lers uitkomen. Wegens de daaraan verbonden gevaren Het bestuur van den Duitschen Athle- tiekbond koestert ernstige plannen, om het onderdeel ,,hink-stap-sprong” voor goed van het internationale wedstrijdpro- gramma te schrappen. De véle aan het bestuur voorgelegde uitspraken van ter zake kundige en technisch geschoolde leerkrachten, die steeds maar weer op nieuw met aandrang wijzen op het groote gevaar, dat de athleten loopen bij dit on derdeel van het programma, waarbij zij gemakkelijk ernstige en zware verwon dingen kunnen oploopen, hebben het be stuur thans doen besluiten, op radicale wijze dit vraagstuk op te lossen, door dit onderdeel van het internationale wed- strijdprogramma te schrappen. Het is en blijft immers onverantwoor delijk, dat verschillende athleten verwon dingen oploopen, waarvan zij hun geheele verdere leven de nadeelige gevolgen on dervinden. Van Duitsche zijde heeft men zich inmiddels gewend tot de landen Ita lië, Hongarije, Zweden en Finland, om deze kwestie eveheens in studie te nemen en mogelijk tot eenzelfde conclusie te kó men. Hongarije en Italië hebben zich in middels reeds uitgesproken voor het Duit sche standpunt, dus vóór de afschaffing van den driesprong. Finland en Zweden willen na afloop van dit wedstrijtiseizoen gaarne met Duitschland in contact treden, om deze kwestie grondig te bestudeeren. Men verwacht, dat binnen afzienbaren tijd geheel Europa zich vóór de afschaf fing van dit onderdeel van het interna tionale wedstrijdprogramma zal uitspre ken. WIELRENNEN AVOND-ZE8DAAGSCHE TE BERGEN- OP-ZOOM Groote deelneming in alle klassen De nationale wedstrijden van de Rot- terdamsche Zeilvereeniging, welke mor gen en Zondag in verband met het ver boden vaargebied ditmaal op de Kager- plassen zullen worden gehouden, mogen zich, evenals de Kaakweek, in een on gekend groot aantal inschrijvingen ver heugen. In totaal hebben niet minder dan 140 zeilers en zeilsters zich laten inschrijven, waaronder de meest bekende uit den lande, zoodat dit tournooi in menig op zicht een interessante revanche van de Kaagweek zal brengen. Het grootste veld zal dat der Olympiajollen A zijn, waarvoor niet minder dan 28 scheepjes staan ingeschreven, zoodat het noodzake lijk was, deze klasse in twee afdeelingen te splitsen. Onder de deelnemers bevin den zich bijna alle cracks, die ook op de Kaagweek hun krachten matende beide winnaars van de hoofdprijzen Koos de Jong en Borgerhoff Mulder en voorts de kampioen 1940, Jan Bier, de oud-nationaal en Olympisch kampioen Daan Kagchelland, benevens Flemming, Simon de Wit, Recourt, de gebroeders Stoutenbeek en van der Berg, Volle- bregt, van Helvert, Proper en Bennink. De Regenboogklasse komt met 16 jach ten prachtig voor den dagalle promi nente Regenboogzeilers zijn van de par tij van der Velde, Tj. en F. Maas. Schrij ver, de Vries, van der Mey, Bergsma, Deichmann en Leen de Wit. In de 12 M2.-klasse ontmoeten wij oude bekenden als de gebroeders Over mans, Nauta, van Werkhoven, van Muy- den en Ottbij de ValkjachtjesRit- man, Key, de Fries, Geveke, Vink en v. d. Arend. Aan de wedstrijden in de Noordneder- landsche 16 M2.-klasse is tevens een ver- eenigingswisselprijs verbonden voor die vereeniging, welke met drie deelnemers het hoogste aantal punten behaalt. Hier bevinden zich o.m. ir v. d. Hoek, Hof kamp, Reynders en Pietersen onder de deelnemers, zoodat het al heel raar zou moeten loopen, wil deze prijs niet in de Maasstad blijven. Van de deelnemers in de 12-voetsjol- lenklasse A noemen wij slechts Rini Kagchelland, van ’t Oever, mej. Karre- man, Markus. Mastenbroek, den trium- fator van de Kaagweek, en Schoen. Het is dus stellig niet te veel gezegd, wanneer wij hierboven een interssanten en spannenden strijd aankondigden. Voor belangstellenden zij nog mede gedeeld, dat het bestuur der R.Z.V. erin geslaagd is een bootverbinding tot stand te brengen tusschen de Jachthaven te Warmond en het startterrein. HAAGSCHE CHR. DAMVEREENIGING In het gebouw C.J.M.V. werden gister avond de beker- en prijzenwedstrijden van de Haagsche Chr. Damvereeniging voort gezet met de navolgende uitslagen Groep AA. D. J. Boerstoel-*D. de Waard 11, M. v. AstW. H. v. Kampen 20, S. v. d. VeenJ. Sinke 02, C, Treur J. W. Lahaye 2—0, J. Udink—W. H. V. Kampen 20, C. A. UitenbroekS. v. d. Veen 2—0, J. Sinke-C. A. Uitenbroek Groep BL. de HaanM. X Haasdonk 2—0, C. A. Ruijg—R. C. v. Dijk 0—2. ZOMERCOMPETITIE H. D. D. B. In het gebouw C.J.M.V. had W.Z.D.V. Woensdag H.C.D.D. op bezoek voor de zomercompetitie van den Haagschen Dis tricts Dambond om den „de Haas”-wissel- beker De uitslag was: W.Z.D.V.—H.CD.V.: C. de Nie—M. J. Haasdonk 0—2, H. Huf— G. Couprie 11, P. J. van TolA. D, J. Boerstoel 11; P. H. P. van Kleef—-J. Sinke 0—2. P. H. de Groot—J. Udink 2—0, W. v. Lijnschooten—H. W. v. d. Veer 0—2, H. J. KuipersL. de Haan 1—1, W. Hendriks—D. de Waard 1—1, J. A. Boek- holtC. Treur 11, J. van WinsenG, v. d. Meulen 11. Totaal 812. Besluit van het N.L.T.B.-bestuur In zijn laatste vergadering heeft het be stuur van den N.L.T.B. besloten, om het maximum aantal partijen, dat een speler of speelster per dag mag spelen, te stellen op vier partijen, enkel en/of dubbelspel. De maatrégel is zoowel genomen in ver band met de tijdsomstandigheden als ter wille van het spelpeil. Juist op tournooien worden gewoonlijk de laatste partijen het zwaarst, En daar op veel tournooien de toestand nog bestaat, dat de spelers, die tot aan de eindstrijden toekomen, pas laat in het tournooi komen, wordt de eindstrijd vaak in ongunstige omstandigheden ge speeld. Er bestaat wel een bepaling, aldus de „N.R.Crt.”, dat een speler niet verplicht kan worden, om meer dan 100 games op een dag te spelen, doch al te veel werd een beroep gedaan op den speler, om ter wille van de afwerking van het program ma méér te spelen. Dit beroep wordt door de nieuwe bepaling onmogelijk, daar er nu een verbod is, om meer te spelen. Een verbod, dat ook voor de wedstrijdleiding geldt. ƒ25. Ingeschreven zijn: 1. Dirk Norton, 2. Emma Signal, 3. Ficatje Deter; 4. Eli- sabetn, 5. De Prinses Juliana, 6. Edi- hira Norton, alle 200 m.; 7. Aïda, 8. Elio- hora, 9. Doctor Scott, 10. Charlotte Au brey, 11. Evelijn Hanover, alle 2040 m., 12. Borlena Scott. 2060 m. Onder de paarden op 2000 m. zal de Prinses Juliana kunnen verrassen. Op 2040 m. kiezen wij: Elionora, Doctor Scott en Evelyn Hanover; Borlena Scott bevelen wij niet aan. Onze keuze is: getoonden tijd is Dalver een Admiraal Guy is onze favo riet ’op 2240 m. met Allouez, Zoon v. David Guy is in goede conditie. Xoli en Abdullah Scott prefereeren wij boven Crack. Abdullah Scott zal vermoedelijk kunnen winnen en wij voorspellén: Ab dullah Scott, Admiraal Guy, Xoli. Dunoprijs. Ren op de vlakke baan over 1350 m. Prijzen 250, 60, 40 en 25 fokpremie. Ingeschreven zijn: 1. Sarata, 81 k.g.; 2. Echillais, 74y2 k.g.; 3. Gatinaise, 69’^ k.g.; 4. Coronation, 66y> k.g.; 5. Bon Voyage, 65 k.g.; 6. Ellesmere, 64k.g.; 7. Princesse d’Auberge, 63i/a k.g.; 8. Laughing Water, 64 k.g.; 9. Billy, 61 k.g.; 10. Le Béguin, 60 k.g.; 11. Thori- court, 59y. k.g.; 12 Magneet, 49 y2 k.g. Deze ren voor flyers opent kansen aan Sarata, Gatinaise, Bon Voyage, Laug hing Water, Billy en Le Béguin. Bon Voyage is een nieuwe Fransche import uit Xandover en Belle Aventure, die als 2- en 3-jarige tot de eerste klasse in Frankrijk behoorde. Hij is onze favoriet en wij voorspellen: Bon Voyage. Sara ta, Laughing Water. Outsider: Billy. Laurierprijs. Handicapdraverij over 2000 m. voor amateurs. Prijzen 250, 75, 25. Ingeschreven zijn: 1. Zonne straal; 2. Blériot, beide 2000 m.; 3. Ba- roline, 2020 m.4. Baron Harvester, 2060 m.5. Crack; 6. Y. Kernei, beide 2120 m.7. Lex K; 8. Lutia Sans Suite, bei de 2190 m. De beide Fransche paarden hebben een zware taak. Wij geven meer kans aan Baroline, Baron Harvester, Crack en Y. Kernei en voorspellen: Crack, Y. Kernei, Baroline. Outsider: Baron Har vester. klassen zouden worden gevormd. In dit verband heeft men zich in ver binding gesteld met de Philips Schaak Vereeniging te Eindhoven, de Bossche 1 de Schaakclub Heerlen, teneinde de mogelijkheden van de samenstelling van een eerste klasse Zuid na te gaan. Het spreekt van zelf, dat ook „Eindhoven”, welke vereeniging reeds in de eerste klasse B speelde, tot deze zal behooren. Indien de betrokken kan den lé klassers dan geen redding meer brengen. Anders wordt het echter, wanneer Picus mocht verliezen of gelijk spelen; dan heeft Limburgia nog een kansje. Deze mogelijkheid achten wij even wel uitgesloten. In het Noorden is W.V.V. gedegradeerd als gevolg van de 12 nederlaag, die zij tegen G.R.C. leed. Al zou de Wlnschoter club Zondag van L.S.C. winnen, dan zou zij het nog niet redden, aangezien dan G.R.C. door haar beter doelgemiddelde in de promotiecompetitie zou promoveeren. De Groningsche club heeft dus nog een kansje, maar L.S.C. staat er beter voor, want zij heeft aan een gelijk spel tegen het uitgeschakelde W.V.V. genoeg. Wat het Westen betreft wordt de beslis singswedstrijd voor een plaats in de 2e klasse tusschen S.V.W. en De Hollandiaan op het oude Feijenoord-terrein aan den Dordtschen Straatweg te R’dam gespeeld. Zou de club van Odijk hier zegevieren? Voorts strijden D.D.C. en Dilettant om een plaats in de 3e klasse, waarbij wij laatstgenoemde ploeg na spannenden kamp de beste kansen geven. Als onzijdig terrein is dat van The Rising Hope aan gewezen. In het V.U.C.-Stadion gaat Zondag om 2 uur U.V.S 2Neptunus 3, waarin de Rotterdammers favoriet zijn. De wedstrijd Neptunus 3H.B.S. 2 zal dan de beslissing moeten brengen. de Bruyn 61, 86; mevr. D. van Mee geren w.o.; mej. A. van Amerongen sl. mej. M. Slavenburg 46, 62, 62; mej. E. C. A. van Esveld sl. mej. C. Lïebert 60, 60; mevr. Riemersma sl. mej. C. v. d. Burgh 64, 75; mevr. L. van Her- wijnen sl. mej. R. Jacoquet 6—4, 63; mej. J. Vogelenzang sl. mej. M. Penon 62, 61; mej. M. H. Gransberg sl. mej. E. van Lennep 60, 64; mej. S. C. van Beeck Calkoen sl. mej. S. Ras 64, 61; mej. E. M. Helmers sl. mej. S. Alsbach 61, 62; mej. L. Imhof sl. mevr. Yssel dé Schepper 60, 64; mej. C. Stoop sl. mevr. S. de Jonge 36, 97, 63. 2e Ronde: mej. Wellink sl. mej. Schel lens 60, 61; mej. van Amerongen sl. mej. Keul 62, 61; mej. van Esveld sl. mej. Wallet 62, 61; mevr. Riemersma sl. mevr, van Herwijnen 86, 86; mej. Vogelenzang sl. mej. Gransberg 6—2, 75; mevr. Koch sl. mej. F. R. Ledeboer 62, 6—2; mej. H. Maassen Sl. mevr. L. N. A. Bosschart 63, 26, 61; mej. Imhof sl. mej. Helmers 62, 36, 64; mevr. E. M. Kievit sl. mej. Stoop 63, 64; mej. Kruisinga sl. mej. Maaldrink 63, 6—8, 86. Heerendubbelspel, le ronde: E. A. Elink Schuurman eh H. Margadant sl. T. v. d. Spil en M. C. Tideman 63, 62; A. G Lubbers en J. de Hoop Scheffers sl. K. Teschmacher en T. Slavenburg 60, 63. TWEEDAAGSCHE MEETING Deze tweedaagsche meeting belooft, gelet op de mooie programma’s en de zeer talrijke inschrijvingen, een suc ces te worden. Een mooie gelegenhr^ voor velen om in ’s-Gravenhage en Sche- veningen een week-end door de, bren gen met attractie een bezoek 'aan de courses op het mooie Duiwjjgt. Er zijn flinke prijzen uitgeloofd, Zoodat het ver wacht mag worden, dfic mooie strijden te zien zullen zijn. De, Volledige program ma’s met onze voorbeschouwingen vol gen hieronder. WEDSTRIJDEN OP DE OLYMPIA* BAAN De Olympia-wielerbaan te Badhoeve- dorp zal Zondag het vijfjarig bestaan herdenken met een aardig lustrumprö- gramma, waarvoor o.a. de snelle Haar lemmer Cor Bijster voor een amnium- wedstrijd aan den start zal komen, die bestaat uit een sprint-tijdrace en een klassementwedstrijd. Zijn stadgenoot Paul Duijns, die eveneens de finale van het kampioenschap van Nederland be reikte. en Ooms, de Amsterdammers Faanhof, Hoek en Contelaar zullen als zijn tegenstander fungeeren. Rennersclub „De Kampioen” De uitslag van den gehouden avondwed- strijd luidde1. P. v. Meetelen, 2, J. Deys, 3. P. Bruin, 4. v. d. Ende, 5. W. Eind hoven, 6. J. Hillenaar. Zondag wordt een teamrace verreden te Rotterdam tegen de wielervereen. ,„De Rotterdamsche Leeuw**. Vertrek voor leden en donateurs van Marcelisplein om 6.15 uur en om 6.30 uur van Rijswijkscheplein. Rennersclub ,,’»-Grav«nhage” Bovengenoemde vereeniging heeft Zon* dag haar jaarlijkschen rit om den Leo Leene Memorial-beker laten verrijden. De belangstelling was zeer groot. De uitslag was 1. Groos, 2. C. Wel, 3. Smit, 4. B. Kooistra, 5. Brouwer. H. Kooistra en L. Weers vielen in de eerste ronde uit we gens pech. Zondag komen de leden om 8 uur te zamen bij Al te Veur. Start om 8.30 uur. KROATIË LID VAN DE F.I.F.A. De Kroatische Voetbalbond heeft eeni- gén tijd geleden het lidmaatschap aange vraagd van de F.I.F.A., de Internationale Voetbal Federatie. Inmiddels is dit ver- „meJ- zoek in behandeling genomen en aan het bestuur van den Kroatischen Voetbalbond bericht, dat het verzoek is ingewilligd, zoodat thans ook Kroatië lid is van de F.I.F.A. Een interessante krachtmeting Zooals reeds gemeld is, zal de kampioen van Nederland, onze stadgenoot J. M. Bom, een tweekamp spelen met den Leid- schen kampioen W. Huisman. Het rooster is als volgt vastgesteld eerste partij Maandag 4 Augustus te Lei den tweede partij 5 Augustus hier ter stede derde partij 7 Augustus te Voor schoten; vierde partij 8 Augustus te Al- fen aan den Rijn vijfde partij 11 Augus tus te Scheveningen; zesde partij 12 Aug. te Leiden. Een interessante krachtmeting tusschen twee jonge, vooraanstaande spelers, die elkaar niet zooveel in speélsterkte zullen ontloopen, al is de nationale kampioen wél favoriet. Hij zal evenwel aan dezen tegenstander zijn handen vol hebben, want de Leidenaar is een geducht positie- speler, die zijn sporen reeds verdiend heeft. Hij is permanent kampioen van het district Leiden, waar hij weinig of geen concurrentie heeft. Bom heeft eenige malen Huisman ont moet, doch tot een overwinning heeft hij het niet kunnen brengen. Wel verloor hij een keer, n.l. in het tournooi om de „Miss Blanche”-plaquette, het vorige jaar. toén Huisman eerste werd vóór Bom, Ham, Winkelman en Brakers. Ongetwijfeld is een spannende kamp te wachten met frissche, hoogstaande par tijen, waarin de grootere routine van den Hagenaar wellicht den doorslag zal ge ven. Rennersclub „Hollandia” De uitslag van den Woensdagavond ge houden trainingsrit was als volgt: B-klasse: 1. G. Beining; 2. M. Moes- 2200 m. Prijzen 50, 75, 25. Ingeschreven zijn: 1. David O, 2. Char les Scott, 3. Dalver, alle 2000 m.; 4. Dutch Hanover, 2220 m.; 5. Admiraal Guy; 6. Zampa van N.Z., 7. Allouez, 8. v7 David GuT"!^ Crack"'beïde 2260~m“ tuigpaard): 1. Hheïnsohn, 2’. Burchtheer, 11. Xoli, 12. Abdullah Scott, beide 2280 beide v. d. Ver. Ons Belang te H’meer. meter. Gelet op kanspaard. VOETBAL nog de volgende wedstrijden vastgesteld HET WESTEN. Afdeeling II. Promotie-degradatie 3e klasseSVW Hollandiaan. Promotie-degradatie 4e klasseDDC Dilettant. Promotie-degradatie reserve 2e klasse UVS 2Neptunus 3, terrein VUC. HET ZUIDEN. Promotie-degradatie 2e klasse: Limbur giaStandaard, PicusMiranda. HET NOORDEN. Promotie-degradatie 2e klasse: LSC WW. De 1 nooi, dat van 30 Juli tot 3 Augustus te 's Hertogenbosch wordt gehouden, heeft men reeds moeten sluiten, daar de toe loop zóó overweldigend was, dat de lei ding geen kans zou zien, het tournooi op tijd te beëindigen. Er waren ingeschre ven 80 deelnemers, heeren enkelspel, on geveer 50 paren voor gemengd dubbel spel, 40 heerendubbels enz. Zooals te verwachten was, zijn alle sterkste spelers van het land weer pre sent. Slechts de komst van Hughan is twijfelachtig in verband met zijn werk zaamheden. We Zullen dus weer zien den nationalen kampioen van Swol (bedreigd Borrën en de BrauW, Ja den jongen van KORFBAL VERGADERINGEN IN UTRECHT In Utrecht komen dit week-einde de korfbal-kopstukken uit den lande bijeen. Morgenmiddag van 5—6 uur, na afloop van zijn jaarvergadering, houdt de G. U. K. B. in café-restaurant Weber aan het Vreeburg receptie ter gelegen heid van zijn 20-jarig bestaan; morgen avond om 7 uur heeft de jaarvergade ring van „De Meeuwen” plaats in hotel „Noord-Brabant”, eveneens aan het Vreeburg. Zondagmorgen om 10 uur vergadert het N. K. B.-bestuur in „Tivoli”, Kruis straat 1, waar om 12 uur de jaarvergade ring van den landelljken bond een aan vang neemt. DIVERSEN SPORTFEEST N.V. ESVEHA NAALDWIJKSCHE ZWEM* VEREENIGING NaaldwijksChe Zwemvereeniging Ook een Zuidelijke eerste klasse -Eenigen tijd geleden konden wij melding tuigpaard). Prijzen^/50, ƒ40, 25, 25. maken van een plan, dat door het bestuur van ^en Nederlandschen Schaak Bond wordt bestudeerd, om het competitie- systeem met ingang van het seizoen 1941-42 volkomen te wijzigen. In dé plaats Ingeschreven 12, uitgekomen 5: 1. Handrla van D. E. Mellema te Finsterwolde; 2. Sidelda v. J. Parlevliet te H’meer, 3. An- cie van P. v. d. Breuk te Groenekan. Klavertje-Drie (groepen van 3 landel. van de eerste klasse A en B^zouden, ln- ruiters): 1. Donkerbruinen v. d. L. R. té Hoofddorp; 2. Schimmelmerries v. d. L.R. te Amsterdam; 3. Lichtbruinen v. d. L.R. te Amsterdam. Tweespannen landbouwtuigpaarden (merries) voor boerenwagen. Prijzen ƒ50, ƒ40 ƒ25 en f25. Eerste en tweede prijs gedeeld door het span van J. Parlevliet Centrum Pn'wrstekïaRRe Randuebied Dê te H’meer en dat van D. E. Mellema v.n.; Cenlrum e.n. eerste. Rlasse Randgebied. De 3. Ajeta van Chr. van Wijk met Wunder v. D. van Wieringen te Abbenes. Eenspannen tuigpaarden in Nederland geboren. Prijzen: ƒ50, ƒ40, /25 en f25. Ingeschreven 8, uitgekomen 5. 1. Hendo v. D. E, Mellema v.n.; 2, Zampa van A. te stellen, zoodat dus in totaal vier eerste Stehouwer v.n,; 3. Gloriettes Jaap van E. Hemmes te Groningen. Elegantste rijpaard. Prijzen 30, 20 en f 10. Ingeschreven 8, uitgekomen 5. 1. Michou van D. H. Pasman te den Haag (P. Schaak Vereeniging en Leeuwenburg); 2. Sellö van D. H. Pas- man (eig.); 3. Twinkle van mej. A. de ...i. Eerv. vermelding: J. Osnabrugge te Huis ter Helde. groep Eenspannen luxe tuigpaard (open kl tientallen medewerking willen verleenen 1. Dainty Lady v. gebr. v. d. Haar te Zeist -* J -- - (Gerritsen); 2. Broompark Spotlight van n. b - min w n. k u «xav H. van Heek te Enschedé; 3. Mirage v. 83 kigj 4'. Princesse Maleine 78 kg.; 5. win8erden te Scheveningen. Red Tag, 'Va k.g.; 6. Cassagnac, 74 k.g.; Kle11* maat: Ook een eerste prijs aan 7. Abraham, 68 k.g.; 8. Magneet, 66 k.g. Broompark Fire-Flagh van J. H. v. Hoek- Guignól’s Prido is een 5-jarige merrie vermelding: Toney en Jopie van M. Uit Grand Guienol en Hector’s Pride, Witzlers te Badhoevedorp. Springconcours M., gereden door ama teurs en professionals. Prijzen: 150, 100, ƒ75, ƒ50. ƒ25 en /25: 1. Sir But van D. H. Pasman te den Haag (Dietrich) 0 fou ten in 76 sec. na overspringen 0 ft. in 26 sec.; 2. St. George van D. H. Pasman (eig.) 0 ft. in 77 sec. na overspringen 4 ft.. 26 sec.; 3. Sellö van denzelfden (eig.) 0 ft., in 84 sec., na overspringen 8 ft. in 27 sec. Tweespannen tuigpaarden Voor luxe-rij- tuig. Prijzen /50, ƒ40, ƒ25 en ƒ25: 1 Jo- fiero en Gloriette’s Jaap van E. Hemmes te Groningen; 2. Zampa en Germaan van A. Stehouwer v.n.; 3. Hendo en Nubert van D. J. Mellema. Barrièrespringen door amateurs en pro fessionals. Prijzen: ƒ100, /60, ƒ40, ƒ30 en ƒ20: 1. Lottka van D. H. Pasman (Die trich); 2. St George van D. H. Pasman (eig.); 3. Sellö van denzelfden (eig.). Groot aantal partijen op den tweeden dag Dank zij het gunstige weer konden er gisteren te Noordwijk een groot aantal partijen worden gespeeld, waarbij de wedstrijd-leiding zich intusschen bepaalde tot de enkelspelen voor heeren en dames. Mej. Rollin Couquerque heeft van deel neming in het dames-enkelspel afgezien. Zij zal nu slechts uitkomen in het ge mengd dubbelspel met een nader aan te wijzen partner. Heerenenkelspel, le ronde: X Windt sl. G. A. Stengers 61, 63; mr. H. W. A. Heldring sl. J. v. d. Have 62, 75; J. v. d. Leede sl. J. v. d. Stadt 61, 8—6; J. v. Meegeren sl. J. R. L. v. Manen 6—2, 6—1; W. Reidt sl. P. Hagemeyer 6—3, 60; E. Bauman sl. John Strauss 2—6, 61, 61; H. J. W. v. Aardenne sl. N. Boelaars 57, 64, 75; P. Slavenburg sl. H. Voetelink 4—6, 6—1, 6—3; H. v. Swinderen sl. A. v. Meegeren 6—4, 64; G. Spiele sl. R. Jongepier 60, 60; W. H. Yssel de Schepper sl. E. Liffman 64, 61; H. Kammer sl. jhr. C. C. Hora Siccama 6—2, 61; D. Esser sl. J. Blijden- stein 75, 63; P. van Cleeff w.o.; A. M. v. d. Weg sl. T. Slavenburg 62, 6—4; mr. H. B. E. J. Peeters sl. H. van Gunsteren 6—3, 60; mr. C. H. Muntz sl. H. E. Held 5—3, 6—1, 6—1; H. Ras sl. Th. Ouwehand 63, 75; A. M. Lubbers sl. N. W. Wiegersma 6—0. 6—0; W. Bakker sl. W. N. X van Ditmar 5—7, 6—4, 6—4; H. C. A. Koppejan sl. ir. W. L. Thieme 61, 61; mr. P. F. W. baron van Till sl. J. v. d. Putt —1, 6—1; J. G. N. de Hoop Scheffer sl. T. Geerkens 6—0, 61; B. van Marwijk Kooy sl. C. F. Pabst 75, 64; H. Baanders w.o.; H. R. v. d. Broeke sl. H. Margadant 64, 60; T. v. d. Spil sl. F. Stenfert Kroese 62, 61; T. van Galen sl. H. A. van Wilgen 60, 61; A. Schilp sl. M. C. Tideman 75, 6—1; E. C. A. Rijpstra sl. W. Yssel de Schepper jr. 3—6, 6—2, 7—5; W. M. Bins sl. W. Huner 62, 60; C. J. v. d. Hagen sl. J. G. Larrewijn 61, 4-1 (ret.); E. K. van Waveren sl. R. van Manen 61, 61 2de Ronde: Xenon sl. mr. W. Tonckens 60, 62; C. P. C. Fabius sl. F. de Tombe 6—2, 6—3; J. Windt sl. J. H. C. Muller 63, 62; B. Veltenaar sl. J. v. d. Leede 63, 60; E. Bouman sl. H. J. W. van Aardenne 62, 6—3; G. Spiele sl. W. H. Yssel de Schepper 61, 60; P. A. Gun ning sl. P. van Cleeff 6—4, 63; J. v. d. Haar sl. A. M. v. d. Weg 6—1, 6—4; H. Ras sl. mr. C. H. Muntz 6-3, 64; A. M. Lubber sl. G. W. Bakker 6—1. 6—3; Honig sl. mr. P. W. F. baron van Till 60, 61; J. Stuy sl. J. G. N. de Hoop Scheffer 6—4, 6—8, 64; H. R. v. d. Broeke sl. T. v. d. Spil 6—2, 6—2; T. van Galen sl. H. Velte naar 6—2, 6—4; W. M. Bins sl. E. C A. Rijpstra 62, 63; J. R. Goslinga sl. irt F. Weyerman 62, 63; J. van Meege ren w.o.; mr. D. P. S. Meerburg sl. mr. Peeters 64, 6—1; Koppejan sl. Vrolijk 61, 62; Baanders sl. v. Marwijk Kooy 75, 62; J. L. van Heek sl. A. A. Smits 6—0; 6—0. Damesenkelspel: le ronde: mej. H. Kruisinga sl. mej. G. Timmers 63, 62; mej. H. Maaldrink sl. mevr. M. Landré Er bestaat groote belangstelling voor de nationale dames-athletiekwedstrijden van Brunhilde, welke aanstaanden Zon dag op de Leidsche sintelbaan worden gehouden. Ingeschreven is door de dames- vereenigingenZeeburg, De Volewij- ckers, A.D.A. en Sagitta, alle uit Am sterdam Gita, uit HaarlemO.D.I.A., uit Den Haag Concordia, Nieuw Brun hilde en Brunhilde uit Leiden. De dames- kampioenen 100 meter hardloópen, dis cuswerpen en speerwerpen zijn van de partij. De heeren-vereenigingen Olympia (Wieringerwaard), V. en L. (Den Haag), Trekvogels (Den Haag), A.A.C. en AV ’23 (beide uit Amsterdam), Holland en A.S.C. (beide uit Leiden), zullen even eens aan den start verschijnen. Aan een invitatie-nummer 400 m. hardloopen wordt deelgenomen door A. Blok (Olym pia), T. Osendarp (Trekvogels), K. Kamp en M. Mahieu (V. en L.), Sj. Bou man en A. Bakels (beiden A.A.C.)Bo vendien zullen van Osta, Smit, Haagh en Osendarp van De Trekvogels een poging doen, het Nederlandsche record Zweed sche estafette (400, 300, 200 en 100 m.) te verbeteren door Wilton), cobson en Wiégers, Meegeren enz. Bij de dames de bekerhoudstër mej. Mechel, die dit jaar in gevaar komt tegen mevr. Jonquière of mej. Klein (finalisten van de nationale kampioen schappen). Natuurlijk schreven alle pro minenten uit Noord-Brabant ook in. De wedstrijden worden gehouden op het Gem. tennispark in het Plantsoen en beginnen Woensdag 30 Juli, 2 uur daar na iederen dag om 9 uur. Het ;programma voor morgen Lindeprij^ Prijzendraverij 4e klasse over 2040 xn. Prijzen 250, geschre^n zijn: 1. Douglas, 2. Emma Signal, Fientje Dela, 4. Dictator Speara, 5. Elisabeth, alle 2000 m.; 6. /Dos„Palos, 2020 m.; 7. Eulogie Scott, 8. Aula, 9. Eleonora, 10. Evelyn Hanover, 11. Doctor Scott, 12. Charlotte Aubrey, /alle 2040 m. Wij meenen, dat deze course moeilijk kan ontgaan aan Evelyn Hanover. Om de plaatsen is te kiezen tusschen Dos Pa los, Eulogie Scott, Eleonora, Doctor Scott en Charlotte Aubrey. Dos Palos kiezen wij hier boven Eulogie Scott en Eleonora vóór de beide anderen. Zoo vóórspellen wij: Evelyn Hanover, Dos Palos, Eleonora. Outsider: Doctor Scott. Hardkampprt’s. Ren op de vlakke baan over 22V1 m. Amateurs. Prijzen: 300, 65, 40 en 30 fokpremie. Ingeschreven zijn: 1. Serdab, 82 k.g.; 2. Echillais, 77 k.g.; 3. Gracques, 75 k.g.; 4. Mon Petit Ami, 72 k.g.; 5. Indian Prince, 71 k.g.; 6. Cassagnac, 66 k.g. Serdab is een Fransche volbloed uit Tourbillon en Likke, die een mooien staat van dienst in zijn hand heeft. Nog onlangs won hij te Parijs over 2000 m. Hij is onze favoriet, al gullen speciaal Gracques, Mon Petit Amit en Indian Prince het hem niet gemakkelijk ma ken. Onze favorieten zijn: Serdab, Mon Petit Ami, Indian Prince. Eerste Afd. Groote Zomerprijs. Dra verij voor Nederl. merries over 2200 m. Prijzen 350, 75, 25. Ingeschreven zijn: 1. Zonnestraal, 2200 m.; 2. Benna I)ósa, 3. Baroline, 4. Diana Norton, aj-lé 2220 m.5. Barones Spencer, 2240 in.; 6. Young Ooststar, 7. Baronesse K;, beide 2260 m. Een kl&ih, maar mooi veld; wij ver- wachten/een feilen strijd tusschen Diana Norton/ Baronesse Spencer, Young Oost star 'fen Baronesse K en wij meenen, dat Young Ooststar moet kunnen winnen. De plaats denken wij toe aan het paard door Giersen gereden. Wij voorspellen: Young Ooststar, Mount Giersen, Benna Dosa. Outsider: Baronesse K. Groote Handicap van Duindigt. Ren op de vlakke baan over 2000 m. Prijzen: 500, 90, 50, 30 en 50 fokpremie. Ingeschreven zijn: 1. Icare, 67 k.g.; 2. Petite Artiste, 65 k.g.; 3. Indian Prince, Goes te Badhoevedorp met Anemoon 6.1 p. 57 k.g.;-4. Janicule, 55 k.g.; 5. Palk, 54 k.g.; 6. Hardie Jolie, 51 k.g.; 7, Prin cesse Maleine, 46 k.g.; 8. Princesse d’Auberge, 45 k.g. Deze mooie prijs zal fel worden be streden. Wij geven de beste kansen aan Icare, Petite Artiste, Indian Prince, Janicule en Palk. De laatste werd de Vorige maal ongelukkig door Gracques geklopt en zal zich kunnen herstellen. Onze keuze is: Palk, Indian Prince, Pe tite Artiste. Tweede afd. Groote Zomerprijs. Dra verij voor Ned. hengsten en ruins over Op de Wielerbaan De Schelde te Bergen- op-Zoom werd Woensdag onder groote belangstelling de eerste wedstrijd gereden van den zg. Avondzesdaagsche, waaraan veertien van de bekendste Nederlandsche weg- en baancoureurs deelnemen. lederen avond wordt twee uur gereden. J. v. d. Vijver was bij de sprints weer in topvorm en wist van de vijf klassementen er vier als eerste te beëindigen. De uitslag van den eersten avond is: 1. Buuronvan Am sterdam, 10 punten; 2. Ch. van Gent—J. Gommers, 9 pnt.; 3. F. V. d. ZandeBras, penninx, 7 pnt.; 4. Hofstedevan Zwelm, 6 pnt.; 5. Demmenie—Smit, 3 pnt.; 6. op één rónde: v. d. Vijver—Hopstaken, 23 pnt.; 7. op één ronde: Valentljn—de Kor vet. 2 pnt. De uitslag van den tweeden avond luidt: 1. J. v. d. Vijver—Hopstaken 37 punten; 2. van Swelm (alleen) 18 p.; op één ronde: 3. v. d. ZandeBraspenning 20 p_; l. Ch. van Gent—J. Gommers 19 p.; 5. Demme nie—Smits 11 p.; op twee ronden: 6. Buu ron—van Amsterdam 22 p.; op drie ron den: 7. Valentljn—De Korvet 3 pnt, Uit Grand Guignol en Hector’s Pride, die dit jaa* te Parijs nog plaats liep. Zij is o.i. zwaar belast. Ook Palk draagt hoog gewicht, maar is niettemin moge lijk, evenals Mac Mellan. Van de overi gen hebben Red Tag en Abraham onze voorkeur. Wij kiezen: Mac Mellan, Red Tag, Palk. Outsider: Cassagnac. Magdalenaprijs. Prijzendraverij 4e klasse over 2040 m. Prijzen 300, 75, Evelyn Hanover, De Prinses Juliana, Elionora. Bergenprijs. Ren op de vlakke baan over 3200 m. Prijzen 300, 65, 40 en 30 fokpremie. Ingeschreven zijn: 1. Serdab, 79 k.g.; 2. Icare, 78 k.g.; 3. Echillais 74 k.g.; 4. Gracques, 72 k.g.; 5. Mon Petit Ami 69 k.g.; 6. Janicule 67 k.g.; 7. Hardie Jolie, 62 k.g.; 8. Cassagnac 62 k.g. Echillais, Hardie Joli en Cassagnac zijn slechts als outsiders te beschouwen. Ook Janicule durven wjj hier niet aanbe velen. Serdab is een prima kanspaard en Icare is de groots stayer. Bij zacht ter rein zal Mon J*ètit Ami een rol spelen. Wu voor^eTienSerdab, Mon Petit AlP1’ Riare Outsider: Gracques. Groote Zomerprijs. Draverij over 2200 «p.. Prijzen: 750, 250, 150, 100, 75, i 25. Fokpremie 50. Startgerechtigd zijn de paarden, die in een der beide afdeelingen van den zomerprijs zijn uitgekomen en die wi, vermeld hebben in ons overzicht van de courses op a.s. Zaterdag. Wij moeten dus definitief kiezen uit de in die afdeelin gen aanbevolen paarden en voorspellen: Abdullah Scott, Young Ooststar, Xoli. De Mijl van Duindigt. Ren op de vlak ke baan over 1600 m. Prijzen: 350, 80, 60 en 35 fokpremie. -. Ingeschreven zijn: 1. Sarata, 68 k.g.; schijnhjk de beslissing vallen ten aanzien 2. Bon Voyage, 66 k.g.; 3. Petite Ar- v,-“ - tiste, 64 k.g.; 4. Echillais, 63 k.g.; 5. - - - Guignól’s Pride, 59 k.g.; 6. Le Béguin, mers Picus op eigen veld over Miranda 53 k.g.; 7. Laughing Water, 52 k.g.; 8. - Arabe, 52 k.g.; 9. Ellesmere 52 k.g.; 10. Princesse Maleine, 52 k.g. De „Mijl” is altijd een aardig num- ,bufKia op het zwakke jzusje, Standaard, met. Wij geven de voorkeur aan Sarata, Bon Voyage, Petite Artiste, Guignól’s Pride, Laughing Water, met Le Béguin als outsider. Van deze candidaten kie zen wij: Bon Voyage, Guignól’s Pride, Laughing Water. Outsider; Petite Ar tiste. Minervaprijs. Handicapdraverij over 2400 m. Amateurs. Prijzen 250, 75, ƒ25. Ingeschreven zijn: 1. Dos Palos, 2400 m.2. Baroline, Buziau K.W., beide 2440 m.; 4. Senator Norris, 2500 m.; 5. Job, 2520 m.6. Barones Spencer 2560 m.; 7. Allegheny; 8. Lutin Sans Suite, beide 2600 m.9. Mesnil Cher, 2620 m. Wij bevelen niet aan de paarden op 2400, 2440 en 2500 m. Job heeft wel eenige kans. Wij prefereeren hem boven Baro nes Spencer. Allegheny liep goed in Mereveld, dooch zal rekening moeten houden met de Fransche paarden, van welke wij Mesnil Cher prefereeren. Wij kiezen: Allegheny, Mesnil Cher, Job. Dressuurproef voor landelijke ruiters, klasse N; Corie v. J. P. v. Leeuwen te Hoofddorp met 8 p., 2. Nora van W. N. Fokken te Amsterdam met 7,2 p.; 3. Ph. Kroes te Waddinxveen met Willy, 6.8 p. Handicap-dressUurproef kl. B: L. en M.: 1. D. J. Mellema te Finsterwolde met Adelborst, 8.7 p.; 2. J. v. Nieuwenhuysen «„Md.rp m.tT.™,. 8.1 p 2 m« G. ;Si“V'„.m"Kfiïï,'’KTSiffiS Verbeek te Amsterdam met Gerda, 7J p„ waarbjj hij den dame.vleugei ln he( eerv. vermeld Joh. Saarloos te Boven- V00rdeel scheen te komen. Dr. Euwe moest kerk met Greta, 7.6 pnt. |OGn nrr)bepren nut te trekken van het Springen met groepen van twee lande lijke ruiters: 1. De vertegenwoordigers van Beemster met 16 p.; 2. Die van Bovenkerk, 3. De tweede groep van Bovenkerk, resp. met 13 en 12 p.; 4. De beide vertegen woordigers van Waddinxveen met 9 p. Ingespannen hengsten (type landbouw- 1 ttu„:n beide v. d. Ver. Ons Belang te H’meer. 7 deelnemers Prijzeir ^f 40 en Bogoljubow niet in tijdnood besloten had, 10: 1. Zampa van A. Stehouwer te Dub beldam (Caspers), 2. Nubert van D. E. Mellema te Finsterwolde; Germaan van A. Stehouwer v.n. Tweespannen trekpaarden voor boeren wagens, 8 deelnemers Prijzen in totaal ƒ190: 1, Armandia en Ida, resp. van P. H. Vos te Houtrakpolder en A. Pruissen te H’meer; 2. Span bruinschimmels van M. Imming te Nieuw-Vennep; 3. Span bruinen v. Wed. H. Granneman te Badhoevedorp. Eenspannen fokmerries (type landbouw-

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 7