TWEE PRACHTIGE ZEILDAGEN Tweedaagsche meeting op Duindigt Opening Esveha sportterrein F i 'IJ ZEILEN PAARDEN Geslaagd bedrijfsfeest Borgerhoff Mulder driemaal eerste in de Olympia-jollenklasse PICUS EN L.S.C. PROMOVEEREN Do wedstrijd voor de Regenboog-klasse Druk bezoek o 1 o 1 o Overzicht tijdens het défilé van de verschillende sportgroepen .van de „'Esveha” (Polygoon) Tragisch ongeval bij S.V.W.-Hollandiaan Nationale wedstrijden Rotterdam- sche Zeilvereeniging WEDSTRIJDEN „LOOSDRECHT” HAAGSCHE COURANT Maandag 28 Juli 1941 2e £>1. pag. 3 cSnh'ir, Bv„h?"eJWTaSrt bloemperken, omzoomen het terrein. Couwenberg; 2. Furie, st. J. W. N. Stem- foort. De ZondagscoursesMoment uit de draverij om den Zomerprijs over een afstand van 2200 m. Voorop „Admiral Guy” (rijder E. G. in ’t Veen), in het midden de winnaar „Abdullah Scott” (rijder J. Kruithof), achter „Diana Norton” (rijder W. H. Geersen). (Polygoon) ai Abdullah Scott wint den Grooten Zomerprijs en Petite Artiste de Mijl van Duindigt if I Lse« over VOETBAL (Polygoon) DDC— LSC— op verder 22)0. Dosa :1 Onder zeer groote belangstelling Ólympiajollenklasse A 1: 1. de Clipper, E H v. d. Berg N.S.B., van de op Rede B. Casselmann Bakker; 4. Terangi, st. J. Proper; 5. Na een begroetingswoord aan de auto riteiten, in het bijzonder aan den heer Woudenberg, commissaris van het N.V.V., 8 7 7 8 8 7 5 3 3 0 1 0 0 o 1 1 4 4 8 4 2 0 23—10 19—8 19—21 13—12 13—33 1.75 1.57 0.85 0.87 0.— miraal Guy. Aan de overzijde nadert Ab dullah Scott en de ruin is in de bocht tweede achter Charles Scott vóór Allouez en Admiraal Guy. In de rechte lijn kan Abdullah Scott met eenige nr oeite zijn be lagers achter zich houden, van welke Ad miraal Guy en Zoon van David Guy de plaatsen weten te bereiken. 0 0 0 0 0 2 2 2 0 2 2.— 0^~ HET NOORDEN Promotie-degradatie 2e klasse WW 3—1. 'i 1— 0 2— 5 1. Sarata, 81 k.g., eig. D. Sietn jr. (eige naar); 2. Gatinaise, 691 k.g., eig. R. E. Siemens (G. v. Yperen) 3. Princesse d’ Auberge, 63} k.g., eig. stal Prospéro (v Wieringen) niet geplaatstBilly 61 Tenslotte voerde nog het woord de Generalkommissar z.b. V. Schmidt, die wees op het feit, dat tot uitdrukking is gebracht, wat in een nationaal-socialisti- sche gemeenschap thuis behoort. Hij stelde als voorbeeld dr. Robert Ley,- den Duitschen Arbeitsführer, die, na daartoe door Adolf Hitler te zijn geroepen, van het Duitsche volk één groote arbeidsge meenschap heeft weten te maken. Een heid geeft kracht en wil er iets bereikt worden, dan moet er vreugde en arbeid zijn. Deze gedachte moet iederen arbei der steeds beheerschen. Spr. stelde daar tegenover het bolsjewisme, dat tot den ondergang leidt. Wij staan echter al dus spr. aan den vooravond van een bevrijd Europa, dat slechts één adel zal kennen, namelijk den adel van den ar beid. Oberdienstleiter Generalkommissar z.b. V. Schmidt verheugde zich erover, dat ook duizenden Nederlanders in het Oosten aantreden, om mede te helpen den weg vrij te maken voor vrijheid en brood. heeft de bedrijfsgemeenschap Esveha gisteren haar nieuwe sportvelden aan den straatweg den HaagRotterdam, waar vroeger de Rijswijksche wielerbaan was gelegen, geopend. Dit terrein, waar tot voor enkele jaren duizenden genoten van spannende wieler wedstrijden, waar renners met wereld namen hun triomfen vierden, is thans herschapen in een sportterrein, dat er in alle opzichten zijn mag. Buiten een groot voetbalveld, is er een tennisbaan en voor de jeugd een afzonderlijke hoek met schommels en wip. Ruime kleedlokalen met douche-gelegenheid en een uitge breid restauratie-gebouw, aangevuld met Rede Generalkommissar Schmidt 5—2 2 3—3 1.— 2—5 0 arbeiders met eigen kracht in hun vrijen tijd dit sportterrein hadden tot stand ge bracht. In de toekomst spreken de arbei ders van hun fabriek en hun sport terrein. Gemeenschap is leven en vreug de. Spr. hoopte, dat de nieuwe geest ook zal doordringen in andere bedrijven in MUSINA SLAAT MERLO De vroegere Italiaansche EuropeescH kampioen halfzwaargewicht der ama teurs Luigi Musina, heeft met succes zijn optreden als beroepsbokser doorstaan. Hij won Zondag den titelwedstrijd tegen den zwaargewicht kampioen van Italië, Preciso Merlo. Hij sloeg den kanyjjpeBLJ reeds in de derde ronde k-flu J mej. G. Tims; 2. Pinguin, st. B. Markus; 3. Springkikker, st. A. C. J. Reitsma; 4. dr. Knock; 5. Doordrijver. Idem klasse B: Ochtendwedstrijd: 1. Orzi, st. L. Herfs; 2. Mug, st. K. Brück- mann; 3. Klavervier, st. mej. J. H. B. de Wilde. Middagwedstrijd: 1. Mug; 2. Orzi. m3 grond moest worden waarmee 3500 werkuren hebben tot stand gebracht. Tenslotte sprak hij den wensch uit. dat dit terrein getuige mag zijn van blijde levensaan vaarding in den vorm van de doelmatige ontwikkeling der arbeidskrachten in zon en frissche lucht en dat dit alles mag bijdragen tot een steeds groeienden geest van kameraadschap, tot heil van het be drijf en het geheele volk. Hiermede ver klaarde hij het terrein voor geopend. Na deze met applaus begroete rede, sprak de heer W. Keil van het Duitsche Arbeidsfront. De uitslagen van de gisteren gespeelde N.V.B.-wedstrijden zijn HET WESTEN Afdeeling II Promotie-degradatie 3e klasseSVW Hollandiaan (gestaakt). Promotie-degradatie 4e klasse Dilettant 10. Promotie-degradatie reserve 2e klasse UVS 2—Neptunus 3 3—4. HET ZUIDEN Promotie-degradatie 2e klasseLim- burglaStandaard 21; FicusMiranda 61. Groote Handicap van Duindigt. Ren op de vlakke baan over 2000 m Prijzen 500, 90, 50. 30 en 50 fokpremie. De Stal van Weelden neemt de leiding met Petite Artiste en Janicule. Aan de overzijde loopen beide paarden naast el kaar vóór Hardie Jolie en Indian Pierce. De laatste wordt dan naar voren ge bracht en neemt resoluut de leiding. De hengst laat zich die leiding niet ontne men, al tracht Hardie Jolie hem te be moeilijken. De merrie moet de eer laten aan Indian Prince. 1. Indian Prince 57 k.g. eig. W. Jochems (G. van Yperen), 2. Hardie Jolie 51 plus 1} k.g. eig.’stal Carolinahoeve (Slierendregt), 3. Janicule 56 k.g. eig. P van Weelden (J. van Ype ren), 4. Petite Artiste 65 kg eig. P. van Weelden (eigenaar). Gewonnen met 5 lengten. Tijd 2 min. 15.6 sec. Totalisator: f 1.40, 1.10, 1.20. Tweede afd. Groote Zomerprijs Dra verij voor Ned. hengsten en ruins over 2200 m. Prijzen 350, 75, 25. Bij een beste vertrek gaan Charles Scott en Dalver aan het hoofd. Bij de tribune Na deze redevoeringen werden verver schingen aangeboden en volgde een reeks prima uitgevoerde gymnastische oefenin gen, met als oudsten deelnemer een ruim 60-jarige, die niets voor de jongeren on derdeed. Het slot was een voetbalwed strijd tusschen twee Esveha elftallen, welke in een draw (33) eindigde. Tot de belangstellende autoriteiten be hoorden o.m. commissaris van politie H. M. J. Rugers, leden der Haagsche en Rijswijksche politie, deputaties van Win terhulp Nederland en van de N.S.B., ■- j N.V.V. en N.S.N.A.P. ligt Allouez op de derde plaats vóór Ad- Na afloop der demonstraties maakten J J“-‘ AV de autoriteiten een rondgang langs het belang der Nederlandsche arbeiders. I gebouwen. In het programmaboekje zette Betriebs- führer Casselmann uiteen, dat de ver houding tusschen lichaam en geest het geheele hoogere menschelijke denken be paalt. Daarom acht hij het een natuur lijke verplichting, om het lichaam even goed te onderhouden als den geest. Een bedrijfssportgemeenschap is uiting en draagster van den wil, om* wat tot stand te brengen in het bedrijf. Daarom heeft hij de inrichting van een bedrijfs- sportterrein doorgevoerd. Het vroolijk met vlaggen versierde ter rein was tegen het begin van de plech tigheid goed bezet. Om 10 uur begon de opmarsch op het terrein, waaraan deel namen de Betriebsobmann, de veiligheids- en ordedienst, de E.H.B.O.-dienst, be drijfsbrandweer met brandwacht, de be drijf snachtwacht en voorts verschillende sportgroepen, welke alle op het midden terrein plaats namen. 2 0 0 1 2 2060 m eig. H. W. 2000 m., 3. Baroline, de vorige week zulk eminent spel liet zien, voor de rust reeds niet geheel fit lijnde na de hervatting moest worden vervangen Bovendien bleek de keeper uit de Sleutel stad niet voor 100 pCt voor zijn taak berekend en veroorloofden de ditmaal in het wit-spelende UVS’ers zich de weelde, kort voor tijd den strafschop te missen. Bij de winnaars was de midden-voor door zijn snelheid en doortastendheid eer. doorloo- I maar werd wegens te veel galoppeeren pend gevaar voor zijn tegenstanders Bij de verliezen noemen wij den kleinen rechts-buiten, zoomede links-buiten en rechts-binnen. Neptunus scoorde het eerst doch nog vóór de rust leidde UVS met 21. Kort na de thee was het 22, toen 32 voor UVS direct daarop 33 en zoo- als vermeldt werd de slotstand 34 voor de blauw-witten, waardoor de stand mo menteel is; gsp.gew. gel. vrl. pnt. v.—t.gem. -- - j - - - - - 1 0 van het begin af door hem als voor naamste taak Werd beschouwd, dat het lichamelijk welzijn van zijn bedrijfsleden verbeterd en daarna op peil moest wor den gehouden. Daartoe neemt de sport beoefening een voorname plaats in. We tende, dat de arbeid de waardemeter der dingen is, dat de rijkdom van een volk wordt bepaald door de verstandige en doelbewuste aanwending van zijn totale arbeidskracht, valt het te begrijpen, hoe zeer de volkswelvaart gediend is met arbeiders, die over een harmonisch ont wikkelde lichaamskracht beschikken. Spr. prees de bedrijfsleden, die uit een chaos van hout, ijzer en betonafval, met eigen krachten en zonder eenig geldelijk voor deel dit sportterrein, waarvoor o.m. 4500 De gisteren op de Loosdrechtsche Plas sen gehouden nationale wedstrijden voor ronde en platbodem-vaartuigen hadden de volgende resultaten: Schouwen: 1 Watergeus, P. J. Dudok van Heel (Loosdrecht); 2. Tine, st. F. Wit kamp; 3. Wijdekeel st. C. J. Bollee (Loos drecht). Kleine schouwen: 1. Kloer st. Bloember gen (Bussum); 2. Dopey st. W. Zand voort; 3. Beppo, st. Bloembergen (Bussum). Tjotters: 1. Piet Hein, st. dr. A. Grothe (Loosdrecht); 2. Tyl Ndcht, st. dr. H. Wes- terhuis (Amsterdam); 3. Ouderhoek, st. J. Blijdenstein (Nieuwersluis). Visschersschepen: 1. st. B. van Stam (Blaricum); 2. Lucy. st. H. Ehren feld; 3. Jean Bart, St. C. H. Dumont (Baarn). Staversche jollen: 1. Frisia II, st. B. Lu cas (Bussum); 2. De Knol, st. B. H. Kie- boom (Hilversum); 3. A.K. 15, st. J. C. Hoogmayer. O.C.-klasse: 1. Goetzee st. ir. J. Loeff (Loosdrecht); 2. Alles sal reg kpm, st. Joh. J. Smit (Amsterdam); 3. Eudia, st. W. B. Dieperink (Bussum); 4. Lydia, st. A. Ham- stra (Weesp). H.B.S. 2 1 Neptunus 3 1 U.V.S. 2 2 Rest nog de ontmoeting HBS 2Neptu nus 3, die de Houtrusters moeten winnen, om naar de reserve-eerste klasse over te gaan, aangezien het doelgemiddelde van Neptunus (van de vorige kamploens-com- petitie) beter is dan dat van onze stadge- nooten. De uitslagen De uitslagen van Zaterdag luidden als volgt: 12 m2.-klasse A: 1. Ronny II, st. F. Overmans; 2. Ronny III, st. Chr. Over mans; 3. Crabbelcatte, st. C. van Muyden; 4. Hiphaan. st. H. J. J. van Werkhoven. Idem klasse B: 1. Tramp, st. H. Baas jr.; 2. Odar, st. G. G. Dijken. Ólympiajollenklasse A 1: 1. de Clipper, st. D Kagchelland; 2 Ree, st. H. Recourt; eeniSe duizenden omzoomden het terrein 3. Zomerweelde, st. J. H. H. J. de Jong; 4. Terangi, st. J. Proper; 5. Flossie, st. D TT J 1 r>- Idem klasse A 2: 1. Daphnia, st. P. H. R. Borgerhoff Mulder; 2 Teb II, st. J. D. Overzicht Overeenkomstig de verwachtingen is Picus er in het Zuiden gisteren in ge slaagd, haar laatsten wedstrijd thuis tegen Miranda met 61 te winnen, -- Eindhovenaren naar de eerste klasse promoveeren. De 21 zege van Limburgia op Standaard mocht den Limburgers niet meer baten zij zullen volgend seizoen in een lagere omgeving moeten uitkomen. De stand is nu gsp.gw.gl.vrl.pnt. V.—t. gem. 14 11 6 7 0 Picus Limburgia Miranda R.B.C. Stahdaard In het Noorden hebben G.R.C., L.S.C. en W.V.V. een halve competitie op neu traal terrein gespeeld. Eerst won L.S.C. met 21 van G.R.C., daarna zegevierde laatstgenoemde vereeniging met dezelfde cijfers over W.V.V. en gisteren heeft L.S.C. een 31 overwinning behaald op W.V.V. Daarmede heeft L.S.C. haar in trede in de eerste klasse gedaan. Sneek komt dus in het nieuwe seizoen met twee clubs in de hoogste afdeeling uit. De eindstand luidt gsp.gw.gl.vrl.pnt. vt. gem. L.S.C. 2 - - - - G.R.C. 2 W.V.V. 2 In het Westen is de promotie-wedstrijd 3e klasse tusschen S.V.W. en Hollandiaan, op het oude Feijenoord-terrein te Rotter- 1. Abdullah Scott, 2280 m., eig. stal Gruno (J. Kruithof) 2. Admiraal Guy, 2240 m., eig. E. G. in ’t Veen (eigenaar) 3. Zoon van David Guy, 2260 m., eig. II. v. d. Pol (Geersen) n.g. Charles Scott 2200, Allouez 2240. Zampa van N.Z. 2240, Xoli 2280, Dutch Hanover 2220, Dalver 2180, Zoon v. Silladar 2240, David O. 2200. Tijden3 min. 14.4 sec. (1.25.3) 3 min. 15.1 sec., 3 min. 15.4 sec. Totalisator: 1.60, 1.80, ƒ2.50, ƒ.1.90. Duno-prijs. Ren op de vlakke baan over 1400 m. Prijzen 250, 60, 40, en 25 fokpremie. Na een vlotten start neemt Billy het commando, maar Sarata onttroont den leider, loopt uit en is niet meer te berei ken. Om de tweede plaats is strijd tus schen Gatinaise en Princesse d’ Auberge; Gatinaise wint dit tweegevecht. zich om uit te loopen en met gemak te winnen, even gemakkelijk behield Dos Palos de tweede plaats. 1. Evelyn Hano- - - ver 2040 m. eig. stal Grutjo (J. Kruithof), 2,90, 1,20, 1,20. 2. Dos Palos 2020 m. eig. A. J. Vrijlandt (Geersen), 3. Elionora 2040 m. eig. H. Dragt (T. A. v. d. Veen). N.g. Douglas 2000, Emma Signal 2000, Dictator Spears 2000, Doctor Scott 2040. Elisabeth 2000 Aida 2040 en Fientje Deter (Laarman) 2000. Tijden: 3 min. 08 sec. (1.32.5), 3 min. 16 sec.. 3 min. 20.8 sec. Totalisator ƒ1.20, ƒ1, ƒ1. ƒ1. Hartchampprijs. Ren op .de vlakke baan over 2200 m. amateurs. Prijzen 300, 65, 40 en 30 fokpremie.. Een match tusschen Gracques en Mon Petit Ami. De eerste nam de leiding en behield die tot het einde, al deed Mon Petit Ami enkele aanvallen op den concurrent. 1. Gracques 75 k.g. eig. Stal Carolinahoeve (Frowein), 2. Mon Petit Ami 72 k.g. eig. G. C. Dek kers (eigenaar). Gewonnen met één leng te. Tijd 2 min. 42.3 sec. Totalisator 1.20. Eerste afd. Groote Zomerprijs. Drave rij voor Ned. merries over 2200 m. Prij zen 350, 75, 25. Slechts Zonnestraal bleef op stal, zoodat 6 dravers aan den start verschenen. Barones Spencer nam de leiding over van Diana Norton en achter deze paarden liepen vóór de tri bune Young Ooststar en Benna Dosa. De volgorde veranderde niet. Eerst in de rechte lijn kon Young Ooststar zoowel Barones Spencer als Diana Norton pas- seeren, om fraai te winnen. 1. Young Ooststar 2260 m. eig. stal Pallandt (in ’t Veen), 2. Barones Spencer 2240 m. eig. mevr. J. Oosting (Geersen), 3. Diana Norton 2200 m. eig. H. v. d. Pol (N. Ver- gay). N.g. Benna Dosa 2220, Baroline 2220, Baronesse K 2260 gedisqualificeerd wegens te veel galoppeeren. Tijden: 3 min. 16.2 sec. (1.26.8). 3 min. 16.4 sec., 3 min. 17.6 sec. Totalisator: /2.70, 1.30, f 1.30. De Zaterdag en gisteren op de Kager- meren gehouden nationale wedstrijden van de Rotterdamsche Zeilvereeniging, welke in normale omstandigheden op de Kralingsche plassen verzeild worden, hebben zich in goed weer en een gunsti- gen zeilwind mogen verheugen, welke den deelnemers alleen in de late Zater- dagmiddaguren leelijk m den steek heeft gelaten. Het meest opmerkelijke resultaat werd geleverd door Borgerhoff Mulder, die zijn „Daphnia” in de Ólympiajollenklasse driemaal ter overwinning voerde, waarvan de laatste race hem vermoedelijk zelf de meeste volodoening zal hebben geschon ken, omdat hij toen in één veld lag met zware concurrenten als Koos de Jong, Daan Kagchelland, Jan Bier, Proper e.a. en toen bij de eerste boei op het Zweiland op de laatste plaats lag. In de beide voorgaande wedstrijden had hij voor zijn eerste plaats weinig moeten vechten; tweemaal was hij een „straat” voor. Van de zestien Regenboogzeilers wat een schitterend gezicht was dat: die zes tien volgetuigde jachten op een breede rij voortstuivend voor den wind! was Hans van der Velde evenals op de Kaag wederom het meest succesvol. Hij werd tweemaal eerste en eenmaal vierde. In de Valkklasse gaf de Fries Geveke den toon aan; wel werd hij Zaterdag, toen hij als eerste binnenkwam, uitgesloten omdat hi. een te langen spinakkerboom voerde maar gisteren bewees hij dat allerminst noodig te hebben om te winnen. Ook de beide andere races won hij met vlag en wimpel, aldus Jan Loopuit driemaal zijn spiegel toonende. F. Overmans was weer de man, die de klappen uitdeelde in de 12 m2-klasse A; tweemaal eindigde hij als nr. 1 en een maal als nr. 3, maar het merkwaardige was, dat zijn broer Chris, die in de Kaag- week zulke fenomenale prestaties leverde het in drie wedstrijden niet bracht dan één tweeden prijs. In de sterk bezette vergroote B.M.- klasse beheerschte van der Wilt het veld met twee eerste prijzen en een vierden, waardoor hij een persoonlijken wissel- beker won en in belangrijke mate ertoe bijdroeg, dat de R.Z.V. ook den vereeni- gingswisselbeker in de wacht sleepte. Rini Kagchelland toonde in de 12-voets- jollenklasse A evenals zijn broer uit het goede zeilershout te zijn gesneden door tweemaal de overwinning te behalen, terwijl hij in de laatste race het hoofd moest buigen voor mej. Tims, Markus en Reitsma. dam, na 40 minuten, met den stand 11, wegens een tragisch ongeval gestaakt. P. v. d. Roest, de sympathieke links binnen van Hollandiaan, kreeg n.l. op dat moment een harden bal tegen de borsthij liep nog eenige passen, plaat ste het leder naar zijn medespelers, doch viel daarna voorover. Hij werd op een brancard van het veld gedragen. Een in valler kwam zijn plaats innemen doch onmiddellijk hierna kwam de tragische tijding, dat v. d. Roest was overleden. Het spreekt vanzelf, dat de wedstrijd di rect door scheidsrechter Nijs gestaakt werd. De verslagenheid onder publiek en spelers, vooral in het Hollandiaan-kamp, was groot. De beslissingswedstrijd D.D.C.Dilet tant werd door eerstgenoemde met 10 gewonnen, waardoor zij zich in haar oude omgeving handhaafde. De ontmoeting tusschen U.V.S. 2 en Neptunus 3 in het V.U.C.-stadion leverde en 34 overwinning op van de Rotter dammers, die dus volgende week tegen H.B.S, 2 den beslissenden strijd zullen moeten spelen. U.V.S. 2 is definitief uit geschakeld. Het falen van de Leidsche ploeg was voor een groot deel te wijten aan het feit dat haar links-back, die tegen HBS 2 Rede W. Keil Dezen deed het een bijzondere vreugde, dat Esveha vooraan marcheert in de be drijven. Hij prees de solidariteit der ar beiders en deed uitkomen, dat een ieder, die arbeid verricht in het bedrijf, steeds zijn volle aandacht dient te wijden aan de belangen daarvan tot heil der bedrijfs gemeenschap. Sportbeoefening na den arbeid kan niet anders dan vreugde en nieuwe levenskracht bezorgen. Rede Woudenberg De commissaris van het N.V.V. en lei der van „Vreugde en Arbeid” noemde deze opening van het sportterrein een symptoom van de nieuwe orde en een bijzondere gebeurtenis, dat Nederlandsche Vooral in de rennen lieten Zaterdag Duindigt vele paarden verstek gaan, waaraan diverse omstandigheden schuld waren. Daarentegen was het publiek vol doende opgekomen en de verschillende nummers, speciaal de afdeelingen van den Groóteri Zomerprijs, werden fel bestre den. Met onze „tips” hadden wij groot succes. De resultaten van dezen eersten dag waren: Lindeprijs. Prijzendraverij 4e klasse over 2040 m. Prijzen ƒ250, ƒ75, /25 Deze course is een strijd geweest tus schen 2 paarden, n.l. Evelyn Hanover en Dos Palos; de overigen hadden niets te vertellen. Nadat Dos Palos had geleid nam Evelyn Hanover het commando op Bakker; 3. Beroeboe III, st. J. Bier; 4. Boreas, st S de Wit; 5. Magneet, st. J. R. v. d. Berg. Idem klasse B: 1. Maria Sekhyta, st. A Vis; 2. Quo Vadis, st. P. Bakker jr.; 3. Watergeus, st. H. Volker. Regenboogklasse: 1. Duke II, st. J. C. v. d. Velde; 2. Karekiet, st. A. G. Scheer der; 3. Phecda II, st. G. Deichmann; 4. Eelko, st. W. Bergsma; 5. Waterrot, st. J. L. van Dieten. Valkklasse A: 1. Sas, st.ir. J. Loopuit; 2. Goesting, st. W. Ritman; 3. G 50, st. J. Key, 4 Roy, st. C. G. Vink. ulvlu lcSuiuiauc-xcuvuw, aaugwuiu 16 m2.-N. N. eenheidsklasse A: 1. Ibis, st. P. C. v. d. Wilt; 2. Zwerver II, st. W. Reynders; 3. Cheetah II, st. Ch. J. G. Pie tersen; 4. Skrepskutel, st. J. T. Fenenga; 5. Zwalker, st. M. Vos. Idem klasse B: 1. Vraagteeken, st. H. Hymans; 2. Frisia, st. H. Plantenga. Idem Toerklasse: 1. Nix, st. G. H. van Harten; 2. Sobat, st. A. J. Bijl; 3. Teb, ci T Rakkpr B.M.-klasse: 1. Our Wish, st. H. C. Polman; 2. Miek, st. C. Schoonderwoerd. 12-vqetsjollenklasse A: 1. dr. Knock, st. R. Kagchelland; 2. Klaverdrie, st. J. D. van Kampen; 3. Nelly V, st. P. P. Moerman jr.; 4. Popeye, st. D. Schoen; 5. Fox, st. C. H. Lekkerkerker. Idem klasse B: 1. Mug, st. K. Brück- mann; 2. Orzi, st. L. Herfst; 3. Klaver vier, st. mej. J. H. B. de Wilde. De uitslagen van Zondag waren: 12 m2-klasse A: Ochtendwedstrijd: 1. Ronny II, st. F. Overmans; 2. Pieter II, st. J. Mooy; 3. Jassana, st J. W. Uylen- broek, 4. Sirius II, st. E. F. Lokin. Mid dagwedstrijd: 1. Jassana; 2. Hiphaan, st H. v. Werkhoven; 3. Ronny II; 4. Pieter II. Idem klasse B: Ochtendwedstrijd: 1. Warspite, st. jhr. A. W. v. d. Brandeler, deed de heer Casselmann uitkomen, dat 2. Tramp, st H. Baas jr. Middagwedstrijd. I. Warspite; 2, Tramp. Ólympiajollenklasse Al: Ochtendwed. strijd: 1. de Clipper, st. D. Kagchelland; 2. Ree. st. H. Recourt; 3. Teb II. st. A. D. - Va gebond, st. Th. van Helvert. Middagwed strijd: 1. Estamtam, st. C. C. Flemming; 2. Ree; 3. Daisy, st. mej. Fr. Hoekstra; 4. Vagebond; 5. Dolfje, st. C. Klaassen. Idem klasse A2: Ochtendwedstrijd: I Daphnia, st. P. H. R. Borgerhoff Mulder, 2. Beroeboe III, st. J. Bier; 3. Zomerweel de, st. J. H. H. J. de Jong; 4. Magneet, st J. R. v d. Berg; 5. Slof, st. P. H. W. Velt- huys. Middagwedstrijd: 1. Daphnia; 2. Teb II; 3. Beroeoboe III; 4. Magneet; 5. Zo- aurweelde. leider voorsprong en in de bocht werd Artiste derde. In de rechte lijn Laughing Water te zullen winnen, Petite Artiste klopte den vos streep met hoofdlengte. 1. Petite Artiste 64 k.g. Eig. P. v. Weelderen (G. v. Yperen); 2. Laughing Water 52 k.g. Eig. Stal Prospéro (v. Wie- ringen); 3. Sarata 68 4 k.g. Eig. D. Siems (eigenaar). N.g. Ie Béguin 53 (Mul der). Met hoofdlengte gewonnen. Tijd 1 min. 43.2 sec. Totalisator3,60, 1,30, Z L30. BOKSEN verplaatst en heengingen, gebracht. Minervaprijs. 2400 m. Amateurs. 25. Langs de tribune komende, is de volg orde Baroline, Dos Palos, Job en de an deren. In de bovenbocht is Job achter Baroline op de tweede plaats gekomen. Barones Spencer is daar derde geworc en. In de rechte lijn bereikte Barones Spen cer de eerste plaats, bedreigd door Baro line, die het tweede geld verdient. 1. Barones Spencer 2560 m. Eig. mevr. J. Oosting (Brunt); 2. Baroline 2440 m. Eig. N. Groot (eigenaar); 3. Job 2520 m. Eig. G. J. v. d. Elshout (eigenaar). N.g. Senator Norris 2500, Dos Palos 2400, Lutia Sans Suite 2600. Tijden3 min. 45.4 sec. (1.28), 3 min. 45.4 sec., 3 min. 46.6 sec. Totalisator6,20, 2,20, 4. De Mijl van Duindigt. Ren op de vlakke baan ‘over 1600 m. Prijzen 350, 80, 60 en 35 fokpremie. Een mooie ren, waarin de miler Laug hing Water voorop ging met Sarata. Aan de overzijde had de leider één lengte Petite scheen maar op de Groote Zomerprijs. Draverij over 2200 m. Prijzen 750, 250, 150, 100, 75, 25. Fokpremie 50. Deze prachtige draverij is gewonnen door Abdullah Scott. Aanvankelijk heb ben Dalver en Charles Scott geleid, maar aan de overzijde liep Diana Norton ach ter Dalver, terwijl Abdullah Scott reeds vijfde was. In de bovenbocht was de a.s. winner vierde achter Dalver, Diana Nor ton en Allouez. In de rechte lijn scheen Diana Norton te zullen winnen, maar zij maakte een foutje, waardoor Abdullah Scott kon passeeren. 1. Abdullah Scott 2280 m. Eig. Stal Gruno (J. Kruithof); 2. Diana Norton 2220 m. Eig. H. v. d. Pol (Geersen); 3. Allouez 2240 m. Eig. J. de Vlieger (eig.); 4. Zoon van David Guy 2260 m. Eig. H. v. d. Pol (v. d. Berg); 5. Dutch Hanover 2220 m. Eig. Stal R. (L. Ensing); 6. Ad miral Guy 2240 m. Eig. E. G. in ’t Veen (eigenaar). N.G. Sharles Scott Young Ooststar 2200, Dalver 2180, Xole 2280, Zampa B.N.Z, 2240, Benna 2220, Zoon van Silladar 2240 en David O, 2200. Tijden: 3 min. 11.6 sec. (1.24); 3 min. 11.7 sec.; 3 min. 12.2 sec.; 3 min. 14.2 sec.; 3 min. 14.6 sec.; 3 min. 15.4 sec. Totalisator: 2,80, 1,30, 1,30, 1,30 en 1,60. Bergenprijs. Ren op de vlakke baan over 3200 meter. Prijzen 300, 65, 40 en 30 fokpremie. Janicule verzekerde zich van de lei ding, dicht gevolgd door Echillais en Gracques. In de eerste bocht lag Gracques tweede en deze paarden waren de leiders vóór de tribune. Aan de overzijde l ep Janicule uit en lagen de paarden en file. Indianne, Icare en Mon Petit Ami ver beterden de positie. In de rechte lijn bleek Janicule heer en meester, terwijl Gracques de tweede plaats vóór Icare be hield. 1. Janicule 67 k.g. Eig. P. v. Week’en (J. v. Yperen); 2. Gracques 72 4 k.g. Eig. Stal Carolinahoeve (Slierendregt); 3. Icare 78+1 k.g. Eig. L. Englebert (eigenaar). Niet gepl. Mon Petit Ami 69 (G. Dekkers), Echillais (Frowein). Gewonnen met vele lengten. Tijd 3 min. 40.5 sec. Totalisator3,10, 2, 2,90. Handicapdraverij over Prijzen 250, 75, Idem klasse B: Ochtendwedstrijd: 1. Wa. tergeus, st. H. Volker; 2. Quo Vadis, st. P. Bakker jr.; 3. Maria Sekhyta, st. A. Vis. Middagwedstrijd: 1. Watergeus; 2. Blacky, st. mej. J. L. Hoekstra. Regenboogklasse: Ochtendwedstrijd: 1. Duke II, st. J. C. v. d. Velde; 2. Kwik- straat II, st. D. Hulsinga; 3. Waterrot, st J. L. van Dieten; 4. Phecda II, st. G. Deichmann; 5. Duvel, st. H. Schrijver. Middagwedstrijd: 1. Eelko, st. G. Bergsma; 2. Kwikstraat II; 3. Saenden, st. L. de Wit 4. Duke II; 5. Waterrot. Valkklasse A: Ochtendwedstrijd: 1. Sjil- nocht, st. H. Geveke; 2. Sas, st. ir. J. Loouit; 3. Emoe, st. M. G. v. d. Arend, 4. Goesting, st. W. Ritman. Middagwed strijd: 1. Sjilnocht; 2. Sas; 3. Roy, st. C G Vink; 4. Emoe. Idem klasse B: Ochtendwedstrijd: 1 Joelwajoski, st. W. Couwenberg; 2. Furie, st. J. W. N. Stemfoort; 3. Bulle Brega, st mej. K. Schouten. Middagwedstrijd: 1. Fu rie; 2. Armadale, st. J. Barge. Vergroote B.M. klasse A: Ochtendwed strijd: 1. Ibis, st. P. C. v. d. Wilt; 2. Chee tah II, st. Ch. G. J. Pietersen; 3. Tjoha, - --- st. C. Groot; 4. Aeolus, st. A. Hofkamp! i waardoor deze 5. de Zijp II, st. K. v. d. Burg. Middag- j wedstrijd: 1. Horzel II, st. J. Scharphuis, 2. Cheetah II; 3. Skrepskutel, st. J. T. Fe nenga; 4. Ibis; 5. Tjoha. Idem klasse B: Ochtendwedstrijd: 1. Hi try, st. mej. T. Maartens» 2. Frisia, st. H. Plantenga. Middagwedstrijd: 1. Vraagtee ken, st. H. Hijmans; 2. I’ll try. Idem Toerklasse: Ochtendwedstrijd: 1 Nix, st G. H. van Haren; 2. Sobat, st A. J. Bijl; 3. Kwaje Hoek II, st. K L. v. d Horst. Middagwedstrijd: 1. Nix; 2. Kwaje Hoek; 3. Sobat. Pampusklasse zonder bijzeilen: Zater- middagwedstrijd: 1. Oppassertje, st. H. W. Stumpe; 2. Aik, st. A. Volker jr.; 3. de Steur, st. L. v. d. Steur; 4. Zilvermeeuw st. A, van Dusseldorp. Zondagochtendwed- strijd: 1. de Steur; 2. Alk; 3. Oppassertje; 4. Spriet, st. J. M. G. Schrama. Middag wedstrijd: 1. Aik; 2. Oppassertje; 3. Pin guin, st. W. Klomp jr.; 4. Zilvermeeuw. B.M.-klasse: Ochtendwedstrijd: 1. Óur Wish, st. H. C. Polman; 2. Miek, st. C. Schoonderwoerd. Middagwedstrijd: 1. Our Wish; 2. Miek. 12-voetsjollen klasse A: Ochtendwed strijd: 1. Dr. Knock, st. R. Kagchelland; 2. Klaverdrie, st. J. D. van Kampen; 3. Po peye, st. D. Schoen; 4. Doordrijver, st. C. O. v. d. Plas; 5. Nelly V, st. P. P. Moer man jr. Middagwedstrijd': 1, de Clipper, st De tweede dag De tweede dag der meeting bezorgde het zeer talrijke publiek geanimeerde courses met spannend strijden en aardig veel paarden. Een zeer goed geslaagde sportdag met een reclame voor onze sport. Hier volgen de resultaten Magdalena-prijs. Prijzendraverij 4e kl. over 2040 m. Prijzen 300, 75 ,n 25. Emma Signal veroverde de leiding vóór de Prinses Juliana en aan de overzijde werden beide gevolgd door Borlena Scott. Emma Signal toonde zich de meer dere van de schimmel en liep uit, terwijl in de bovenbocht Borlena Scott tweede was geworden. In de rechte lijn hield Emma Signal stand, maar de anderen werden voor den tweeden prijs geklopt door Elionora in snellen eindspurt. 1. Emma Signal, 2000 m., eig. J. Roo- denburg (eigenaar) 2. Elionora, 2040 m., eig. H. Dragt (T. A. v. d. Veen) 3. De Prinses Juliana, 2000 m., eig. Ph. Knij- nenburg (eigenaar). N.g. Borlena Scott. 2060Aïda, 2040 Edenitza Norton, 2000Elisabeth, 2000 Dator Scott 2040. Tijden 3 min. 18.8 sec. (1.39.4) 3 min. 19.2 sec 3 min. 20.6 sec. Totalisator: 22.80, ƒ2.10, ƒ1.30, ƒ1.40. Waalsdorpprijs. Ren op de vlakke baan over 1900 m. Amateurs. Prijzen 200, 50, 30 en 20 fokpremie. Cassagnac was leider met Magneet die bij de eerste bocht uitbrak en Red Tag. Aan de overzijde leidde Cas sagnac vrij vóór Mac Mellan en Red Tag. In de rechte lijn was Cassagnac niet te bereiken ondanks een aanval van Mac Mellan, die tweede' werd vóór Abraham. 1. Cassagnac 74 k.g. Eig. H. G. Dekkers (eigenaar); 2. Mac Mellan 83 k.g. Eig. Stal Gruno (Siem); 3. Abraham 68 k.g. Eig. J. P. Campfferman (eigenaar). Niet geplaatst: Red Tag 75 (D. Mod derman). IngehoudenMagneet 66 (v. Limburg Styrum). Gewonnen met 3 lengten. Tijd 2 min. 13.4 sec. Totalisator (Mulder) gewonnen met 3 lengtentijd 1 min. 29.4 sec. Totalisator 1.50, 1.10, 1.10. Laurier-prijs. Handicap-draverij 2000 m., voor amateurs. Prijzen250, /75, ƒ25. Het slotnummer zag 5 dravers in de baan verschijnen. Onze favoriet was hier crack en de ruin wist ook te w’nnen, 1 maar werd wepens te veel salonneeren gedisqualificeerd. Crack was eerste ge worden. doodrat de eerstaankomende, Zonnestraal, door het stek sprong. Onver wacht was zoodoende Baron Harvester de officieele winner. Crack had zich lang zaam opgeyverkt tot de eer-te plaats, maar door een fout werd hij op het laatst door Zonnestraal gepasseerd. 1. Baron Harvester Hoejenbos (eig) 2. Blériot, eig. J. Vrijland (Brunt) 2020 m., eig. N. Groot (eig.). Gedisqualificeerd Zonnestraal (le aan komende) wegens springen door het stek en Crack, 2120, wegens te veel galop peeren. Tijden 3 min. 8.8 sec. (1.31.6) 3 min. 11.4 sec. 3 min. 18 sec. Totalisator 4.40, 2.20, 4.60. KI

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 7