SPORT HOLLAND WEEK I DE ZUID-HOLLANDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN 1941 2e bl. DERKSEN KLOPT VAN VLIET WINDHONDEN-RENNEN HET TOURNOOI TE DEN BOSCH DE NEDERLANDSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN OSENDARP SPRINTWINNAAR TE AMSTERDAM OP DE SINTELBAAN AAN DE LAAN VAN POOT BOGOLJUBOW WINT LAATSTE PARTIJ De Drakenklassu drijft over de plassen wegens windstilte (Polygoon~v. Bilacn) Tijdens de finale der A-klasee van Greyhounds, gewonnen door „Flying Belwin’’ Nieuw Nederlandsch recced kogelstooten dames De 800 meter hardloopen, gewonnen door J. J. A. de Roode (Haarlem), in den tijd van 1 min. 58.8 sec. Tweede werd Bouman, die startte in de plaats van F. A. de Ruyter (Poiygoon-Sagers) GRIJSEELS ONWEERSTAANIi LAR ONGEKEND GROOTE DEELNEMING pag. 3 - HAAGSCHE COURANT Maandag 4 Aug. Zeilfeest op den Westeinder Plas ATHLETIEK ZEILEN SCHAKEN Eindstand 6j3$ voor dr. Euwe In het V.U.C.-stadion De resultaten VOETBAL niet meer af te LAWNTENNIS en 3. 100 3. Treska, 4. Trimco. (Polygoon-McycrJ Trekvogels zegevieren op de 4 x 200 meter du Zwaenhoek 9 ptn., 4. Full Speed 12 p. WIELRENNEN hardloopen: 1. van Eden sec.; 2. D. Heij sec.; 3. Beckers Lutgeveld 1. Dammers kwart-eindstrijd Hartog sl. mevr. De uitslagen luiden: Heeren: In de tiende en laatste partij van den te Karlsbad gespeelden schaakwedstrijd tusschen onzen nationalen kampioen dr. Max Euwe en den Duitschen kampioen Bogoljubow speelde onze landgenoot een variant van de Spaansche partij. Met den e-pion trachtte dr. Euwe een gunstige po sitie te verwerven, doch Bogoljubow wist deze manoeuvre te verijdelen met een bijzonderen paardenzet. Dr. Euwe pro beerde daarop het punt c5 te bezetten. Hij verloor daarbij echter in den dertien- den zet zijn looper op f4 en daarmede een tempo. Bovendien doorzag hij het sluwe plan van zijn tegenstander niet. Plotse ling kwam het witte paard op a4 in ge vaar, waarna Bogoljubow er in slaagde door kwaliteitsoffer een stuk te winnen. De strijd verliep daarop in het eindspel niet zoo spannend als verwacht werd toen Bogoljubow opnieuw een dame wist te behalen, gaf dr. Euwe deze partij ge wonnen. De eindstand luidtdr. Euwe 6$ punt tegen Bogoljubow 3J punt. i evr. van Meegeren en sl. mevr. Jonquiere en mevr. 2—6, 7—5, 7—5; mej. Klein Op Zondag 10 Augustus a.s. De Haagsche Athletiekvereeniging ,.Vlug en Lenig” organiseert op Zondag 10 Augustus a.s. op haar oefenterrein, de sintelbaan Laan van Poot, de Nederland- sche athletiekkampioenschappen. Deze wedstrijden beloven het hoogtepunt van het athletiekseizoen 1941 te worden. Het aantal inschrijvingen, dat is binnengeko. men, overtreft alle verwachtingen. Uit alle hoeken van Nederland zullen de ath. letiekcracks samenkomen, om elkander den zoo begeerden kampioenstitel te be. twisten en het lijdt dan ook geen twijfel, of deze wedstrijden zullen de meest fraaie en spannende sport te zien geven. Was het vorige jaren vaak zóó, dat men GESCHORSTE SPELERS In verband met het feit, dat enkele spelers van Sparta en een speler van Feijenoord bij herhaling aan verboden wedstrijden hebben deelgenomen, heeft de N.V.B., volgens het „Maandagochtendblad” de volgende straffen opgelegdAan Drok en Seton een schorsing tot 15 Januari 1942 en aan P. Verheul van Sparta een schor sing tot 15 October. Vrauwdeunt van Feijenoord zal eveneens niet voor 15 Octo ber a.s. kunnen spelen. Sparta zal dus gedurende het grootste deel van het seizoen twee harer spelers moeten missen! NEPTUNUS 3 WINT MET 2—1 VAN H.B S. 2 Op het D.H.C.-terrein te Delft is de laatste wedstrijd gespeeld voor een plaats in de reserve eerste klasse. Naar onzen smaak hebben de Rotterdammers verdiend gewonnen; hun spelopvatting was beter dan die van de Hagenaars, want laatstge noemden steunden absoluut onvoldoende de voorhoede, terwijl hun rechts-buiten wel uiterst snel is, doch sporadisch goed spel liet zien. De verdediging van de Houtrusters heeft het hard te verantwoor den gehad, doch heeft zich, met den kee per aan het hoofd, keurig van haar taak gekweten. Rust trad in met 10 voor de blauw-witten, nadat zij zich de weelde hadden veroorloofd ,een strafschop (we gens hands in het beruchte gebied) onbe nut te laten. Daarna maakte de Koning voor H.B.S. (volgens velen in buitenspel positie) gelijk en eerst daarna liet de wit- roode halfback-linie haar verdedigende taak varen, waardoor onze stadgenooten veel meer in den aanval kwamen en de Maasstadspelers menig benauwd oogenblik moesten doorleven. Tenslotte scoorden de Rotterdammers echter plm. 10 minuten voor tijd de winnende goal. Waarom H.B.S., dat per sé moest winnen om naar de reserve eerste klasse over te gaan, aanvankelijk zoo defensief speelde, is ons een raadsel. Er was geweldig veel belang stelling. -- Wedstrijd voor Whippets: eerste rit: 1. Sherley in 25.2 sec., 2. Letty; 2e rit: 1. Letty in 25.2 sec., 2. Sherley; 3e rit: 1. Sherley in 25.2 sec.. 2. Letty. Eindstand: 1. Sherley 4 ptn., 2. Letty 5 ptn., 3. Lazy -s en L.) Groenewegen—Boeyen winnen een 50 k.m.- koppelwedstrljd De uitslagen van de Zondag op de Bos sche baan gehouden wedstrijden zijn Sprint: le serie: 1. v. d. Vijver 14 sec.; 2. Kremers; 2e serie: 1. Derksen, 14 sec.; 2. Boeyen; 3e serie1. van Vliet, 14.3 sec.; 2. Pronk; 4e serie: 1. v. d. Vijver, 13.7 sec.; 2. Boeyen; 5e 'serie1. Derksen, 13.5 sec.; 2. Pronk; 6e serie: 1. van Vliet, 14.2 sec,: 2. Kremers; 7e serie: 1. v. d. Vijver, 13.2 sec.; 2. Pronk; 8e serie1. Derksen, 13 sec.; 2. Kremers; 9e serie: 1. van Vliet, 15,5 sec.; 2. Boeyen; 10e serie 1. Kremers, 13.6 sec.; 2. Pronk; He serie: 1. Derksen, 13.5 sec.; 2. v. d. Vijver; 12e serie: 1. Pronk, 13.6 sec.; 2. Boeyen; 13e serie1. van Vliet. 13 sec,; 2. v. d. Vijver; 14e serie: 1. Kremers, 13.2 sec.; 2. Boeyen; 15e serie: 1. Derksen, 12.5 sec.; 2. van Vliet. De uitslag over de afvalrace over 14 ronden is1. M. Jansen. 5 min. 2 sec.; 2, F. van Rooy; 3. W. de Ruiter; 4. Steen bakkers; 5. Jac. van Vliet; 6. Duyvebode; 7. P. Kouwenhove en 8. P. Evers. De achtervolging over 4 k.m. tusschen v. d. Voort en Groenewegen werd gewon- •nen door Groenewegen met 10 m. in 5 min, 26.8 sec. De Olympische achtervolging tusschen de ploegen Steenbakkers, Jansen, Duyve bode, de Ruyter en Evers, van Rooy, Kou- wenhove, van Vliet werd gewonnen door de ploeg Eversvan Rooy en van Vliet in 5 min. 14.7 sec. Van beide ploegen was een renner wegens pech afgevallen. Koppelwedstrijd 50 k.m,: 1. Groenewe gen—Boeyen 1 uur 10 min. 2 pnt. Op 1 ronde: 2. Derksenv. d. Vijver 14 pnt.; 3. van Vlietv, d. Voort 13 pnt.; 4. Pronk Evers 7 pnt. Op 2 ronden5. Kremers van Rooy 5 pnt.; 6. Kouwenhove—van Vliet 2 pnt.; 7. SteenbakkersJansen 1 pnt. Op 3 ronden 8. DuyvenbodeDe Ruiter. 100 meter hardloopen: 1. J. Grijseels (P.P.), 11.2 sec.; 2. Oudenaarden (Sp. R’dam 11.3 sec.; 3. A. Spree (V. en L.) 11.4 sec. 400 meter hardloopen: 1. 'J. van Schou wen (A.H.C. '28> 52.4 sec.; 2. S Mahieu (V. en L.) 52.6 sec.; 3. P. van Embden (S.V.V.) 53.8 sec. 800 meter hardloopen: (N.A.U.) 2 min. 01 reeds bij voorbaat den kampioen op een nummer kon aanwijzen, thans is dat slechts op een enkel nummer het geval. Vrijwel alle nummers zijn volkomen open geworden, waarbij de kampioen niet bij voorbaat is aan te wijzen. Integendeel, op de meeste nummers zijn zeker wel 5 of 6 athleten te noemen, die allen min of meer in aanmerking komen, om den kampioenstitel te veroveren. Alle vooraanstaande athleten komen aan den start. Zoo zien we o.a. de navol gende namenVan Beveren, Houtman, Heyn en Carlier van A.V. 1923 Bouman, Boersma, Bakels en Chris Berger van A.A.C.; Schaap, de Roode, Wim Kaan, Lamorée van HaarlemTinus Osendarp, van Osta. Haagh en Bakker van De Trek vogels; Wim Slijkhuis, den jongen talent, vollen 1500 meter.man. Frits de Ruyter, den 1500 meterkampioen van vorig jaar, Grijsseels, v. d. Tooien en Engelman van Pro Patria; Wim Nota en Noordenbos van het Leidsche Holland. Simon Petit, den bekenden Lange.afstandlooper uit Heer len; Walther, den 5000 meterkampioen van de Volewijckers, die tegen Petit zijn titel zal moeten verdedigen; de Zeeuw Dobbelaere, een prima 8Ó0 meterlooper den 800 meter B.kampioen Hubergtse uit Groningen; de gebr. Felle van Tempo uit Bussum, bekwame midden, en lange af stand loopers; den bekenden hink-stap- sprongkampioen Wim Peters en zijn club, genoot van Loozen op de 110 m. horden; Butselaar en Wellerdieck van Hellas; deri politiekampioen op de 400 meter Venema alsmede Aad de Bruyn. Hans Houtzager. Enklaare, Spree en Geul van de organi. seerende vereeniging V. en L. De navolgende nummers worden ver werkt: 100 m., 200 m-, 400 m.. 800 m., 1500 m., 5000 m. hardloopen. Vèrspringen, hoogspringen, polsstokhoogspringen en hink.stap.sprong. Discuswerpen, kogel stooten, speerwerpen. 110 meter horden, In verband met het groot aantal in schrijvingen is het noodzakelijk, om de 100 meter in 5 series te loopen met demi. finales en een finale. Aangezien veelal dezelfde loopers ook de 200 meter loopen, was het noodig. eenige nummers in te lasschen, om den sprinters ruimer gele genheid te geven te rusten tusschen series, demi.finales en finale. Het bestuur van V. en L. heeft daarom in overleg met de N.T.C. der N.A.U. be sloten, aan het wedstrijdprogramma nog toe te voegen de 100 meter voor Juniores, 800 meter voor juniores en 4 x 100 me ter juniores. Op deze nummers zal slechts een beperkt aantal inschrijvingen worden aanvaard. Voorts heeft het bestuur van V. en L. besloten, dat. indien de weersomstandig heden van dien aard zijn, dat op de 100 meter een sterke tegenwind zou staan; welke op deze tegen de duinen gelegen sintelbaan altijd een belangrijke rol speelt, de 100 meterbaan nog des morgens zal worden omgelegd. De wedstrijden vangen aan om 2 uur des middags en zijn tegen 5 uur geëindigd. De tweede dag van de Zuidhollandsche athletiekkampioenschappen, welke Zater dag en Zondag op het Nenijtosportterreln te Rotterdam zijn ’gehouden, hebben gis teren verheugende resultaten opgeleverd. Het Nederlandsch record kogelstooten voor dames is n.l. aanzienlijk verbeterd door mevr J. van Schouwen (A.H.C. ’28) met een afstand van 12.37$ meter, hetgeen een buitengewoon fraaie prestatie is, wan neer men weet, dat het oude record stond op 11.89J meter, hetgeen men voor vrij scherp hield. Het tweede record, dat spij tig genoeg niet erkend kan worden, om dat het aantal opnemers niet conform de voorschriften was, viel te noteeren op het nummer 300 meter hardloopen voor junio ren. Het oude jeugdrecord stond op 37.8 sec. en het was de Trekvogel Mullaert. die den afstand schitterend liep in 37.5 sec. Sportief was het van zijn mededin gers, dat hem de beste baan werd gege ven, opdat zijn kans zoo groot mogelijk zou zijn. Mullaert zal binnenkort zijn po ging herhalen. Een ongeluk is nog gebeurd bij het hoogspringen voor meisjes, waarbij het Minerva-lid A. Noordraven een der pol sen brak. Voor het slachtoffer een niet geringe teleurstelling, omdat haar pres taties veel beloofden en zij van verderen strijd moest afzien, hetgeen een aanzien lijke verzwakking voor haar vereenigihg beteekende. De series en de finale van de 100 meter voor heeren waren uitermate spannend. Overtuigend won Grijseels jr. zijn serie vóór Spree, die zijn bqsten vorm blijk baar niet te pakken heeft en het scheelde niet veel, of Oudenaarden had Spree in de finale eveneens nog geklopt. Grijseels was onweerstaanbaar en werd onbedreigd eerste. Het loopen van den jeugdigen Slijkhuis is steeds weer verrassend. Ditmaal bond hij op de 800 meter den strijd aan tegen ..Knapen”, maar geen van hen mocht het lukken, dezen looper van formaat te be naderen. Ook de 1500 meter gaf een ver rassing te zien: Eden (C.D.A.), die zich anders pleegt te bewegen op de korte baifn. bleek mannen als Hey, Beckers en Kloos te sterk af te zijn en won. De veteraan de Ruyter (V. en C.) had zijn zinnen gezet op de 5000 meter en wat de Rooy (P.P.) ook probeerde, de Ruy ter was onweerstaanbaar en won met veiligen voorsprong. Op de 100 meter voor dames zag Co Klein (Minerva) zich alweer geslagen door het sterke Goudsche meisje S. v. d. Meer (V. en C.), dat den afstand keurig liep in 13.2 sec. De hoogtijdagen in de zeilsport zijn wel die van de Kaagweek in de eerste plaats, maar dan toch zeker ook van de Holland Week I en II. deels door de N. Z. en R. V., deels door Loosdrecht georgani seerd, resp. op den Westeinder Plas en op de Loosdrechtsche plassen. De Westeinder is eerst sedert kort het wedstrijddomein van eerstgenoemde ver. eeniging, die anders altijd op het nu af gesloten Ijsselmeer vertoefde en op het Buiten Y, waar evenmin gevaren mag war. den. Nu is het Bloemeneiland het centrum geworden van onze zeilsport in deze om geving en daar zijn nu zeker een drie honderd zeilers geweest, die ingeschreven hebben voor de wedstrijden gedurende vier dagen, thans bekend onder den naam van Holland Week I. Zaterdag was de eerste dag. Een dag van echte zeilersvreugd, een dag van een behoorlijk doorstaanden wind, weinig vlagerig, die, zij het dan op een voor de kleinere klassen ietwat lang traject, toe liet, dat de hoedanigheden van de zeilers zich op de juiste wijze ontplooiden. Maar den tweeden dag, dien Zondag, werd het mis. Toen was er al haast geen wind in het begin en daarom moest het wedstrijdcomité al dadelijk de jollenklasse en de gewone BM afkorten, maar toen ging de wind, hoe later het werd, meer en fneer liggen, zoodat er tenslotte geen aasje meer van overbleef. Het gemopper was natuurlijk niet van de lucht. Iedereen meende, dat het comité de baan had moeten afkorten, maar door de merkwaardige gesteldheid daar is dat niet al te best mogelijk, omdat de eigenlijk veel te korte rakken veroorzaken, dat de deelnemers niet minder dan drie malen voorbij den starttoren moeten gaan en men daar natuurlijk tenslotte bij zoo groote deelneming geen oog meer kan houden op de volgorde, althans niet voordat er tenslotte gefinished wordt. Die moeilijk heid was oorzaak, dat de wedstrijd eigen lijk om zoo te zeggen, „in het water” viel. Wat heel jammer was. Maar onver mijdelijk. Wij geven nu de uitslagen van de twee eerste dagen van de Holland Week hier onder, althans voor zooverre dat moge lijk is. Zaterdag eerste dag: 45 kwa- draatmeter kruiserklasse: 1. Janmaat, st. Jan Heynen; 2. Blauwe Vogel, st. P. Mo lenaar; 3. Benati II, st. E. J. Alofs. Vrijbuiterklasse: 1. Lumey, st. F. W. C. Visscher2. Reiger II. st. M. A. Raas- veldt; 3. Hinde, st. Hoebee. Noordnederlandsche 16 m2 klasse: (toer. klasse): 1. Roerdomp II, st. J. Brunt; 2. Nix, st. H. van Harten; 3. Ivar II, st. J, Havekotte; 4. Sobat, st. A. J. Bijl. Idem eenheidsklasse: 1. Cheetah II, st. Ch. G. J. Pietersen; 2. Tjoba, st. V. C. Groot; 3. Squall, st. W. J. de Jongh; 4. Surcouf, st. E. de Jong. Pampusklasse met bijzeilen: 1. Kamper Steur, st. P. H. Cramer2. Oppassertje, st. H. Stumpe. Idem zonder bijzeilen: 1. Pluvier, st. N. J. Cuperus; 2. Kim. st. H. Aalsmeer; 3. Wildebrus, st. R, A. M. Meertens. B.M. klasse: 1. W. 8, st. C. Scherpel jr.; 2. Rivaal, st. P. Simons jr.3. Ivar, st. A. G. van Bladeren. Internationale 12 voetsjollenklasse A: 1. Pinguin, st. B. Markus; 2. Lucky Rascal st. D. van Eck; 3. No name, st. mej. M. van de Stadt; 4. Jagertje, st. N. Sluyter. Idem B: 1. Pinokkio, st. mevr. M K. Schoen.Stroeve: 2. Gatepetiel, st. J. A. H. Moltzer3. Willem Gozewijn, st. W. A. C. Metelercamp Cappenberg. Valkklasse: 1. G 50, st. Key; 2. Valk, st. C. Bruynzeel; 3. Sas. st. J. Loopuyt; 4. Muizerd, st. md. E. Stutterheim. I. Daphnia, st. P. H. R. Borgerhoff Mul der; 2. Ree, st. H. Recourt; 3. Beroeboe II, st. J. Bier; 4. Magneet, st. Jack R. van den Berg. «Idem B: 1. Maria Sekhyta, st. A. Vis; 2 Arend, st. F. J. Cram; 3. Blacky, st. mej. J. L. Hoekstra. Internationale 12 kwadraat meterklasse: A: 1. Ronny, st. F. Overmans. 2. Whirl wind, st. W. P. van Duyl; 3. Werdon, st. L. Koster; 4. All Weather, st. J. F. Stap, Idem B: 1. Watergeus, st. F. Laagwa- ter; 2. Odar, st. B. G. Dijken; 3. Saenden, st. W. G. Jungschlager4. Thetis, st. mej. Kor M. Kant. Regenboogklasse: 1. Hollandia. st Cor van Staveren; 2. Kikker, st. J. de Vries; 3. Tjebbe, st. Tj. Maas; 4. Hein, st. W. L. Berghoef. Zondag tweede dag: (in de mees te klassen gaven de deelnemers het op: het was een te groote drijfpartij). 45 kwadraatmeters: 1. Blauwe Vogel, st. Molenaar2. Janmaat, st, J.n Heynen. Vrijbuiterklasse: 1. Sam Cornelisse. st. H. Schippers; 2. Reiger II, st. Raasveldt; 3. Lumey, st. Visscher. Noordnederlandsche 16 m2 toerklasse: I. Roerdomp II, st. Brunt; 2. Nix. st. van Harten3. Sobat, st. Bijl. Idem eenheidsklasse: 1. Soekasari, st. J. Ek jr.; 2. Surcouf, st. de Jong- 3. de Zijp II, st. K. van der Burg4. Squall, st. de Jongh; 5. Cheetah II, st. Pieter sen. B. M. klasse: 1. Bries, st. M Knol; 2. Rivaal, st. Simons; 3. Jawi, st. J. Win ters. 12 Voetsjollen A: 1. Pinquin, st. Mar kus 2. Fox. st. C. H. Lekkerkerker3. De Clipper, st. mej. G. Tims; 4. Albatros, st. J. N. van Geenhuizen; 5. Duikelaartje st. A. H. Mastenbroek. Idem B: 1. Woelwatertje, st. mej. R. Kleyn2. Boekanier, st. A. A. de Mol van Otterloo; 3. Semar, st. J. Oud. I UITSTEKEND GESLAAGD De Zondagmiddag op het V.U.C.-ter- rein georganiseerde windhonden-rennen hebben een spannend verloop gehad. Door de wedstrijdleiding zijn enkele goede maatregelen genomen, welke het bezoek aantrekkelijker hebben gemaakt. De honden worden voortaan niet meer door de eigenaars naar de startplaats gebracht, maar door in 't wit gekleede slippers, en verder zijn geen honden meer tot de tribune of het voorterrein toegelaten, waardoor aan het hinderlijke geblaf een einde is gemaakt. Als nu nog de totalisator kan worden ingevoerd, zal in de toekomst de belangstelling, die gis teren zeer goed was te noemen, aanmer kelijk toenemen. Evenals bij de paarden rennen leent deze sport zich er uitste kend voor om te wedden. De wedstrijd voor Greyhounds, inge deeld in de hoogste klasse (A), werd in twee series geloopen. In den eindstrijd maakte Flying-Belwin. die 6 Juli nog iri klasse B liep en toen naar de hoogste klasse promoveerde, den buitengewoon fraaien tijd van 22.8 sec, over de 350 meter-baan en noteerde daarmede den snelsten tijd van den dag. De bekende Nora Belwin werd met gering verschil tweede, terwijl de kampioen 1940 Aran- ka Belwin de derde plaats bezette. De B-klasse werd in drie series geloo pen In de eerste halve beslissing, welke door Treska van T.C. Knieriem, den Haag, in 23.8 sec. werd gewonnen, was de gemaakte tijd zóó goed, dat de 5|-ja- gige teef naar de A-klasse promoveerde. Ook voor de finale maakte deze hond een goede kans voor de eerste plaats, doch door een botsing met Timco kregen bei de honden een vrij grooten achterstand, welke niet meer in te' halen was. De 4- jarige Beatrice van de Kaasstad ging nu met de eer strijken. De wedstrijd voor Whippets, waaraan door 4 honden werd deelgenomen, werd een gemakkelijke overwinning voor Sherley van R. v. d. Linden te Rotter dam, wiens hond Letty op den tweeden prijs beslag legde. De uitslagen luiden: Wedstrijden voor Greyhounds, klasse A: lè serie: 1. Aranka Belwin 23 sec., 2. Flying Belwin; 2e serie: 1. Nora Belwin 23.4 sec., 2. Berlios v. d. Kaasstad. Her kansing: 1. Janetta 23.6 sec.; finale: 1. Flying Belwin van J. Poortman te Mon ster in 22.8 sec., 2. Nora Belwin van gebr. Wories, den Haag, 3. Aranka Bel win, 4. Berlios v. d. Kaasstad. 5. Janetta. Greyhounds klasse B: le serie: Donico 24.8 sec., 2. Rendor; 2e serie: Timco 24.8 sec., 2. Treska; 3e serie: Beatrice v. d. Kaasstad 25 sec., 2. Fighting Windspeed, le Herkansing: 1. Tosca Belwin 25 sec.; .2$ herkansing: 1. Fair Girl Belwin 25.2 sec. le Demi-finale: 1. Treska in 23.8 sec., 2. Tosca Belwin; 2e demi-finale: 1. Tim co 24.4 sec., 2. Beatrice v. d. Kaasstad. Finale: 1. Beatrice v. d. Kaasstad van G. B. Blokker, Alkmaar, in 24 sec., 2. Tos- als Hughan speelden een spel vol aanval, veel vaart met weloverwogen risico. Van Swol won direct de service game van Hughan en herhaalde dit na 20. Een belangrijke voorsprong, welke echter te niet ging door een periode van uit stekend spel met listig kort spel van Hughan. dat van Swol naar voren haal de, waarna hij gepasseerd werd. Van Swol kreeg toen twee games tegen zon een kwaad ding. Hij zette echter op eigen initiatief den net-aanval in. vol leerde goed, kwam op 44, miste toen dropshot en return, maar sloeg zich toch door Hughan’s service. En daarna was hij met zon mee serveerend. onweer staanbaar 64. In de tweede set had Hughan de pech, dat op een harde smash van van Swol een paar snaren sprongen. Met zijn nieuwe sloeg hij drie double faults, ver loor de game. Daarna speelde van Swol zijn sterkste spel. Zijn korte volleys en zijn smashes gaven hem vele punten. Van 14 rees hij tot 51. De winnende game liet echter nog op zich wachten. Hughan’s backhand pas seerde enkele malen prachtig. En na 5—3, zijn service met zon mee leek er nog kans op veel spanning. Hij kwam op 300 doch daarna sloeg van Swol ace na ace, won de game en daarmee de set 63. De uitslagen waren Dames-enkelspel. halve eindstrijd mej. Herzberg sl. mej. Jolles 63, 46. 63. Eindstrijd mej. Herzberg sl. mevr. Jon quiere 60, 62. Heeren-enkelspel, halve eindstrijd Hu ghan sl. Borren 61, 62. Eindstrijd van Swol sl. Hughan 64. 63. Heerendubbelspel, kwart-eindstrijd: van Swol en mr. Peters sl. Munch en K. van Leeuwen 6—2, 62. Halve eindstrijd van Swol en mr. Peters sl. Lubbers en van Swaay 62, 64; Wilton en jhr. de Roy van Zuidewijn sl. Borren en jhr. de Brauw 2—6, 6—3, 6—1. Eindstrijd: Wil ton en jhr. de Roy van Zuidewijn sl. van Swol en mr. Peters 7—5, 6—3, Damesdubbelspel, halve eindstrijden mej. Herzberg de Vries en mej. Hartog sl. mej. van Alphen en mej. Wel link 6—0, 62. Eindstrijd mej. Klein en mej. Hartog sl. mevr, van Meegeren en mej. Herzberg 16, 86, 64. Gemengd dubbelspel, vierde ronde mej. Herzberg en van Meegeren jr. sl. mej. Arts en J. Verhuist 60, 63. Kwart eindstrijdenmevr. Jonquiere en ir. Pasteur sl. mej. van Alphen en Munch 75, 64; mej. van Rooy en Wilton sl. mej. Herzberg en van Meegeren jr. 97, 6—4. Halve eindstrijdenmej. de Rooy en Wilton sl. mej. Schmier en mej. v. d. Krul 64, 64; mevr. Jonquiere en ir. Pasteur sl. mevr. Peters en van Swol 61, 61. Eindstrijd mej. de Rooy en Wilton sl. mevr. Jonquiere en ir. Pasteur 5—7, 6—4, 7—5. HONDEN 1500 (C.D.A.) 4 min. 15.4 (Achilles) 4 min. 15.7 (Hercules) 4 min. 18 sec. 5000 meter hardloopen; i. A. de Ruy ter (V. en C.) 16 min. 10.2 sec.; 2. de Rooy (P.P.) 16 min. 19.4 sec.; 3. Wes- terhof (Sparta) 16 min. 20.7 sec. Estafette 4 x 400 meter: 1. V. en L. (den Haag) 3 min. 35.6 sec.; 2. P.P. (R’dam) 3 min. 38.1 sec.; 3. Shot (den Haag) 3 min. 41.3 sec.; 4. Minerva (R’dam) 3 min. 50.5 sec.; 5. S.V.V. (Schiedam). Kogelstooten: 1. A de Bruyn (V en L.) 13.94 meter; 2. H Enklaar (V. en L.) 11.88 m.; 3. J. Mackaay (A.H.C. ’28) 11.64 meter. Hoogspringen: 1. F. Heerings (Sparta) 1.68 meter; 2. J. A. Noordenbos (Holland) 1.68 meter; 3. J. G. Krijgsman (V. en L.) 1.63 meter. Vèrspringen: 1. H. v. d. Tooien (P.P.) C.64 meter; 2. K. Eikelenboom (A.V. ’36) 6.34 m.; 3. H. C. van Es (V. en L.) 6.05 m. Discuswerpen: 1. A. de Bruyn (V. L.) 42.20 meter; 2. A. van Dijk (S.V.V.) 38.03 meter; 3. H. Enklaar (V. 37.18 meter. Speerwerpen: 1. J. Markesteijn (P.P.) 46.02 meter; 2. G. Louwman (Sparta) 43.20 meter; 3. D. Marree (D.O.S.) 41.55 m. Polsstokhoogspringen: 1. Markesteijn (F.P.) 3.60 meter; 2. W. Mosies (Trekv.) 3.30 mëter; 3. J. A. Noordenbos (Holland) 3.30 meter. Dames: 100 meter hardloopen: 1. H. de Jong (Odia) 13.2 sec.; 2. C. Klein (Minerva) 13.2 sec.; 3. B. van Vliet (Hollandia) 13.6 sec. Relais: 1. Odia (den Haag) 59.8 sec.; 2. Minerva (R’dam) 60,9 sec. Hoogspringen: 1. P. Dieben (Brunhil- de) 1.43 meter; 2. L. Kok (Odia) 1.33 me ter; 3. L. v. d. Spek (Hollandia) 1.33 m. Kogelstooten: 1. J. van Schouwen (A.H.C. ’2) 12.37$ meter; 2. mevr. Beer man (Sparta) 10.96 meter; 3. A. Saar- loos (Holl.) 10.40 m. Speerwerpen: 1. mevr. Beerman (Spar ta) 35.82 meter; 2. P. Dieben (Brunhilde) 35.62 meter; 3. L. van Bovene (Hollandia) 24.14 meter. WATERPOLO COMPETITIE VAN DEN N.Z.B. Voor de competitie van den N.Z.B, werden de volgende wedstrijden gespeeld: Dames, afd. A ADZOtter 11. Dames, afd. C: GZV—DKR 6—0. Heeren, afd. D Zian—SZC 82. Heeren, afd. V: HZPC 4—HGA 2 6-0 ca Belwin van E. B. Ölivier. den Haag, (HZPC 4 kampioen). De athletiekwedstrijden van de voetbal- vereeniging „Ajax” te Amsterdam zijn gistermiddag buitengewoon goed geslaagd. Door den regen was de grasmat zwaar, en dus sprak het van zelf, dat de tijden minder gunstig beïnvloed werden. En ook de springers hadden van deze omstandig heden hinder, daar de aanloop bij het vèrspringen en het nummer met den polsstok veel te zacht was, hetgeen ook gezegd mocht worden voor dat gedeelte van het terrein, waar het speerwerpen plaats vond. Toch vielen er enkele be hoorlijke prestaties te noteeren, terwijl de spanning in enkele nummers, b.v. de 800 en de 3000 meter, bijzonder groot was. Osendarp won de 100 meter in precies 11 sec., met royalen voorsprong op Hout man en van Osta, terwijl de veteraan Chris Berger n.b. in dit gezelschap vier de werd. Zijn serie had Osendarp ge makkelijk gewonnen, evenals Houtman, die er 11 seconden over deed. Het had den schijn, dat Osendarp bij den start voor de finale, iets te vroeg weg was, doch de Hagenaar was eigenlijk de eeni ge, die uitstekend reageerde op de com mando’s van starter Willink, terwijl de andere deelnemers een onderdeel van een seconde later vertrokken. Deze winst bij het vertrek stond Osendarp met meer af. De strijd tusschen de Roode en Bou man op de 800 meter was buitengewoon fel. In de laatste ronde, waarbij de Roo de steeds de leiding had genomen, werd elke meter fel betwist. Het bleek, dat de AAC-er geen reserves had voor een zegevierenden eindspurt, zoodat de Haarlemathleet in den voor dezen om standigheden zeer goeden tijd van 1.58 8 won. Ook Bouman bleef binnen de 2 mi nuten. overigens den eersten keer >n dit seizoen. En Blok van den Wieringer- waard kwam in precies 2 minuten bin nen, ook al een verdienstelijke prestatie. Het was jammer, dat de Ruyter door een knieverwonding in dit nummer niet kon starten. Walther van Volewyckers leidde op de 300 meter tot vier ronden voor het einde in een behoorlijk tempo. Toen vond de Limburger Petit het welletjes en met een onweerstaanbaren tusschen- spurt nam hij de leiding over om deze, ondanks moedige pogingen van Walther om het verloren terrein te herwinnen, staan. Koopman van Haarlem wist nog juist vóór Walther de tweede plaats te bezetten. Bij het kogelstooten noteerde Oreel 14.05 meter, welke prestatie na die van de Bruyn in de nationale trainingswed- strijden, wel de beste van het seizoen is geweest. Houtman sprong 6.75 meter ver, hij is dit seizoen nog niet over de 7 me ter geweest. Op de 4 x 200 meter won de ploeg van de Trekvogels zonder noemenswaardige moeite van de A.V. 1923, waarbij van Osta voor de Hagenaars als derde loo per een beslissenden voorsprong wist te nemen. Bij de dames zegevierde de nationale kampioene Jenny Adema op de 100 me ter, terwijl Nel van Balen Blanken uit haar slof schoot en weer eens 1.50 meter bereikte. De belangrijkste uitslagen luiden: 100 meter: 1. Osendarp 11, 2. Houtman 11,2, 3. van Osta 11,3, 4. Berger 5. Pe ters 800 Meter: 1. de Roode (Haarlem) 1.58.8. 2. Bouman (AAC) 1.59.1, 3. Blok (Olympia) 2 min., 4 Dobbelaere (Mara thon Vlissingen). 4 x 200 Meter estafette: 1. Trekvogels met Smit. Haagh. van Osta en Osendarp, tijd 1.30.4, 2. AV ’23 1.31.5, 3. Hellas 1.33.4. 4. AAC. 3000 Meter: 1. Petit (AVON) 9.03.9, 2. Koopman (Haarlem) 9.10.2, 3. Walther 3000 Meter klasse B: 1. Bouber (Vole wijckers) 9.28.5, 2. Slegt (PSV). Verspringen: 1. Houtman 6.75 m., 2. Wellerdieck (Hellas) 6.67 m. Hoogspringen: 1. Carlier (AV ’23) l. 72 m„ 2. Hey (Quick) 1.72 m., 3. van Loozen (NAU) 1.72 meter. Polsstokhoogspringen: 1. Verkes (Haar lem) 3.75 m., 2. Lamoree (Haarlem) 3.70 m. , 3. Butselaar (Hellas) 3.20 meter. Speerwerpen: 1. Lutgeveld (APGS) 53.28 m.; Klasse B 1. Dammers (Zee burg) 52è30 m. Kogelstooten: 1. Oreel (APGS) 14.05 m.. 2. Appel 12.67 m. Dames 100 meter: 1. Jenny Adema (Zeeburg) 12.7. 2. Alie de Vries (ADA) 12.9 sec. 4. Willy Adema (Zeeburg) 13 sec.. 4. Lies Rolff (DOVES). Hoogspringen: 1. Nel van Balen Blan ken (Sagitta) 1.50 m., 2. Rie de Goede (Gita) 1.40 meter. Van Swol wint van Hughan De uitslagen van het Zaterdag voort gezette tournooi te ’s-Hertogenbosch lui den Heeren-enkelspel. vierde ronde (ge plaatste spelers tegen winnaars vorige ronden): van Meegeren jr. sl. J. v. Olst 64, 64; jhr. de Brauw sl. Jacobson 97, 6—2; Hughan sl. van Meegeren sr. 6—3, 63; kwart eindstrijdenBorren sl. M. Lubbers 36, 62, 60; Wolton sl. jhr. de Brauw 36, 6—4, 6—0; van Swol sl. v. d. Graaff 62, 63; Hughan sl. v. Meegeren sr. 8—6, 6—3; halve eindstrijd: van Swol sl. Wilton 62, 62. Dames-enkelspel, kwart-eindstrijden mej, Herzberg sl. mej. Klein 75, 62; mej. Jolles w.o. (mej. Mechel terugge trokken); halve eindstrijd: mevr. Jon- quière sl. mej. Weelink 61, 60. Heerendubbelspel, derde ronde Munch en van Leeuwen sl. v. d. Graaff en Bins 2— 6, 8—6. 1210; Meyers en v. Pareren' sl. v. d. Kruk en v. d. Vliet 46, 61, 6— 4; vierde rondeLubbers en van Swaay sl. Ras en Elink Schuurman 75, 75; Meyers en van Pareren sl. v. Mee geren sr. en Knobelsdorff 26, 60, 7—5; van Meegeren jr. en Glückmann sl. Bos- schaart en Lucas 57, 62, 86; vijfde ronde (geplaatste paren tegen winnaars vorige ronden): Wilton en jhr. de Roy van Luidewijn sl. Meyers en van Pareren 6—3, 63; jhr. de Brauw en Borren sl. van Meegeren jr. en Glückmann 64, 63; van der Heide en van Olst verliezen van Lubbers en van Swaay 36. 6—4, 3— 6. Damesdubbelspel, mej. Klein en mej. Hartog sl. Schmier en mej. v. Rooy 6—0. 6—4: mevr’ v. Meegeren en mej. Herzberg sl. mej. Jolles en mej. Schmier 64, 6—4, Gemengd dubbelspel, vierde ronde mej. Wellink en Bosschaart sl. mevr. v. d. Heyde en v. d. Heyde 63, 68, 64; mej. van Alphen en Munch sl. mevr. Schweigman en Borren 6O, 62; mej. Jolles en Poerink sl. mej. Schmier en v* d. Vliet 63, 60; kwart-eindstrijden (geplaatste paren tegen winnaars vorige ronden): mej. Schmier en v. d. Kruk sl. mej. Wellink en Bosschaart 57, 63, 6-2. De laatste dag Ideale weersomstandigheden, een uit stekende eindstrijd tusschen van Swol en Hughan. een record in belangstelling, deze factoren hebben den laatsten dag van het goed geslaagde tournooi geken merkt. In het heeren-enkelspel sloeg Hughan in den halven eindstrijd Borren zonder tegenstand van beteekenis. In den eind strijd was hij uitstekend op dreef en met een tegenstander, van Swol. die ook in zeer goeden vorm was, ontwik kelde zich een mooie partij, welke wel in twee sets haar beslissing vond, maar welke toch tot het einde toe spannend was. Het spel was veel beter dan in de finale van de nationale kampioenschap pen te Scheveningen. Zoowel van Swol 1. W. Slijkhuis sec.; 2. P. Krüse (S.V.V.) 2 min. 03.7 sec.; 3. P. Leeuwerik (Sparta) 2 min. 04.6 sec. meter min. min. hardloopen: 16 min.

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 7