SPORT DE HOLLANDWEEK I H.C.C. 1 SLAAT HERMES D.V.S. i Prachtige zeil dag TWEEKAMP BOM—HUISMAN Den Haag eindigt op de tweede plaats De wereldkampioen der sprint, rs heeft er zin in VAN VLIET NEEMT DEEL AAN HET NATIONALE WEG- KAMPIOENSCHAP i INTERESSANTE STRIJD IN DE VALKENKLASSE HET DUITSCHE WEG- KAMPIOENSCHAP NEDERLANDSCHE HEERENPLOEG VERSUS JEUGDTEAM 6—3 DE NATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN DE TE WERVE RECORD- WEDSTRIJDEN pag. 3 - VIJFKRINGENTOURNOOI TE VELSEN HAAGSCHE COURANT Dinsdag 5 Aug. 1941 2e bl. CRICKET WIELRENNEN ZEILEN De competitie van den N.C.B. „De Trekvogels" met de organisatie belast is de beantwoordden mr. eindelijk te kan 771064, WATERPOLO nog HAAGSCHE ONDERAFDEELING N.V.B. BOM WINT TE ALBLASSERDAM de Schill Zinnicq 239 93. 91, Erich Bautz wint den titel voor tweede maal Weimer, Stuttgart, 61 pnt.; 3. Hackenbeil. Chemnitz 57 pnt.; 4. Didier, Luxemburg, 56 pnt.; 5 Majerus, Luxemburg, 56 pnt. BEDRIJFSVOETBAL IN DEN N.V.B Zooals bereids is medegedeeld, zal on middellijk na 1 September het Bedrijfs- tournooi van den N.V.B. avondwed- strijden worden voortgezet. Medio Augustus zal het programma voor de week van 1 tot en met 6 September worden ge publiceerd. Teneinde op tijd gereed te zijn met de in- deeling van de clubs, die aanstonds zullen meedoen aan de competitie 1941-1942, be staat er nog tot 1 September a.s. voor nieuw opgerichte Bedrijfs- en andere elf tallen gelegenheid zich te doen inschrij ven bij den heer G. J. de Zwaan, compe- titieleider. Tulpstraat 103, Rijswijk, tel. 119639. Eerste partij in gelijken stand afgebroken In „De Harmonie” te Leiden had gister avond de opening plaats van den damtwee- kamp tusschen den nationalen kampioen, onzen stadgenoot J. M. Bom, en den Leid- schen kampioen W. Huisman. De voorzitter van de Leidsche Damver eeniging, de heer Tempelman, sprak enkele inleidende woorden, waarin hij de vele aanwezigen en in het bijzonder burgemees ter de Ruyter van Steveninck, welkom i heette. Vervolgens hield de burgemeester een korte toespraak en nadat deze de ceremo nie van den eersten zet verricht had, kon het spel een aanvang nemen, Zooals te verwachten was, bepaalden de spelers zich in deze eerste partij hoofd?a- kelijk tot een verkenning van eikaars kracht Een degelijke klassieke ppsitie- partij werd door beiden sterk behandeld en het gevolg was dan ook een volkbtnen gelijkopgaande strijd, waarin fouten ach terwege bleven. Hoewel de Leidenaar in het middenspel met een randstuk op 25 genoegen moest nemen, wist hij ’t juiste i tegenspel te vinden. Bij den 43sten zet werd de partij in een nagenoeg gelijke stelling afgebroken en zal Woensdagavond in Leiden worden uitgespeeld. De tweede partij zal hedenavond hier ter stede in het clublokaal van D. I. O. „Het Paviljoen”, Rijswijkscheplein, gespeeld worden. Aanvang half zeven. Belangstel lenden hebben vrij toegang. KORTE BERICHTEN In het zwembad te Naald- wijk zijn vaardigheidszwemproeven gehouden met het volgende resultaat Vaardigheidsproef no. 4: P. v. d. Nat, G. Buitendijk, K. v. d. Berg, F. Fremou, P. Dekker, N. v. d. Post M. de Kramer, F. v d. Ende, N. v. d. Ende en M. Boers. Eén zwemster werd afgewezen. De proef bestond uit 100 m. bortstzwem- men, 50 m. gekleed rugzwemmen. en daar na duiken naar den bodem tot 3 m. diepte. Voor proef 3 slaagden J Steenks, I. Voskamp, F Steenks en L. Middelburg. Deze proef bestond uit 75 m borstzwem- men. 50 m. rug. 1 minuut watertrappen; in badpak, 10 m onder water zwemmen, voorts duiken. Voor proef 2 slaagden M en K Rozen burg K. v Staalduinen. P. Boutkan. J. v. d Klauw, J v Berkel, I Scheffers. J. Camfferman. N. Persoon. J. Ooms. T. Mid- deleburg, J Camfferman. uit Naaldwijk, en W. Jansen en G v. Rijn uit ’s-Graven- zande De proef bestond hier uit startduik, 200 m. borst en 80 m. rugzwemmen, 1 mi nuut watertrappen, en duiken. De damvereeniging „Amici- tia te Loosduinen heeft haar onderlinge wedstrijden als volgt voortgezet: W Hart manJ Lekkerkerk 02; A van Spron- senA van Elswijk 20; J Molenaar— J Kraak 2—0; H. Pluim-G. van Nimwe- gen 2—0; A. Kraak— W. H. den BuU»* man 1—1. dammer Leenheer tot viermaal achtereen flink aan den tand gevoeld, doch hij bleek ongenaakbaar. Onverwacht trokken de Amsterdammers er snel tusschen uit en na uitstekend samenspel scoorde van Aelst opnieuw voor Amsterdam, 42. Den Haag gaf zich niet gewonnen. In tegendeel, zij gooide er nog een schepje op, maar het succes kwam aan den an deren kant door een vijfde doelpunt van v i Aelst. Even voor het einde zag Braasem kans om te scoren 5—3, waarna het eindsignaal klonk en de hoofdstede lingen op eervolle en verdiende wijze dit Vijfkringen-tournooi hadden gewonnen. ZWEMMEN tegen den „Winterkampioen” Schill. □e foursomes Uitnemend putten van Bergmann droeg er toe bij, dat de jeugd in de top-four- some bij de turn 2 up was. Wel wonnen Carp—Schill nog een hole terug, doch tenslotte bleven Bergmannvan Reede verdiend in de meerderheid. Snouck jr. laboreerde aan een fout in zijn drive en dit gevoegd bij matig putten van v. Lan- schot verklaarde een 6-down-stand bij de turn tegen het sterke koppel Del Court— Calkóen, dat na de turn goed golf bleef spelen en met 5 en 3 won De Haan Jordaan waren 2 up bij de turn, doch daarna won de jeugd HomoetSwane drie holes en een tweede winstpunt voor het jeugdteam lag in het verschiet. Tegen het einde bleek echter een tekort aan wed- strijd-ervaring en van 1 up en twee holes te spelen werd het 1 down voor de jon geren die wel een „half” hadden ver diend. In de singles speelde Bergmann tegen Calkoen als gebruikelijk zijn beste golf Hij was 2 up na zes holes, verloor de 7e door het missen van een korte putt en kwam weer 2 up aan de turn, toen Cal koen enkele fouten maakte De partij werd tegen het slot zeer spannend, doch Bergmann wist zijn kleinen voorsprong te handhaven. Carp was tegen van Lanschot ongenaakbaar en begon met 3542 wat hem twee birdies en tevens een 4 up-voorsprong bezorgde 'In 34 -r drie slagen beneden de bogeyscore van de baan bereikte Carp de turn en was toen 5 up Van Lanschot maakte nog een birdie op de 12e, wat de strijd gaande hield, doch hij verloor op de volgende hole met 6 en 5 Carp had feilloos golf getoond Schill kon tegen v Reede nimmer een beduidenden voorsprong nemen, integen deel de eerste winst was voor den Hilver- sumschen jeugdspeler. Niettemin kwam Schill 2 up aan de turn, waarbij van Reede op de 9e blijk gaf uit het goede hout gesneden te zijn door Schill’s birdie- 3 te evenaren In het lange spel ontliepen de spelers elkaar niet, op de greens kostte een enkele putt teveel tenslotte van Reede de partij Snouck jr. zorgde voor een derde punt voor het jeugdteam door Jordaan te verslaan waarbij de Twente naar behalve verschillende lange putts van zijn tegenstander liefst vier sty mies te verwerken kreeg. Dit was gol- fersleed in optima forma 1 Del Court won ruim van Homoet. waarbi.i de laatste zich goed verweerde, terwijl de Haan op de tweede negen holes „als een scheermes” speelde, feilloos in het midden der fair ways en scherp op de pin Bij de turn nog all square won de Amsterdammer van Swane met 3 en 2. De uitslagen luiden FoursomesB. Carp en R. F verl met 3 en 2 van O. van Bergmann en G van Reede G M. del Court van Krimpen en ihr mr. A Cal- koe van Limmen winnen met 5 en 3 van W. van Lanschot en ihr. W. Snouck Hur- gronjeH. W. Jordaan en F W. de Haan winnen met 1 up van H Swane en P H Homoet. SinglesCalkoen verl met 1 down van Bergmann Carp wint met 6 en 5 van v LanschotSchill wint met 2 en 1 van v. ReedeJordaan verl. met 2 en 1 van Snouck jr.Del Court wint met 5 en 4 van Horneet; de Haan wint met 3 en 2 van Swane. S.V.W.—DE HOLLANDIAAN De beslissingswedstrijd S.V W.De Hollandiaan voor de promotiecompetitie 3e klasse wordt a.s. Zondag op het ter rein van O.D.S. te Dodrdrecht gespeeld Limburgia wint In het Zuiden werd voor de promotie competitie 2e klasse LimburgiaMiranda gespeeld De thuisclub won met 21. VAN DE HAAGSCHE CLUBS De Giro O n t s p a n n 1 n g s c 1 u b houdt Maandag 11 Augustus om 8 uur in café-rest. Mercuur Anna Paulownaplein. haar algemeene jaarvergadering. In café-rest Emma. Regen- tesseplein, komen de leden van CVS. ter Interessante wedstrijden in het Zuiderpark-bad De nationale zwemkampioepschappen zullen, zooals bekend, op 9 en 10 Augus tus in het zwembad Zuiderpark alhier worden gehouden. Met groote belangstel ling wacht men de resultaten van deze kampioenschappen af, welke dit jaar on der geheel bijzondere omstandigheden worden gehouden. De inschrijvingen doen aantrekkelijke wedstrijden ver wachten, waarbij verrassingen lang niet uitgesloten zijn. Opmerkelijk is, dat dit jaar twee kampioenen van verle den jaar niet aanwezig zijn om den kam pioenstitel te verdedigen. Bij de dames is dat onze sterke rugslagzwemster Cor Kint en bij de heeren missen wij D. v. d. Kuil op de 400 m. borstcrawl. Over het algemeen is het moeilijk, zich dezen keer aan voorspellingen te wagen. Daarvoor zijn er, in verhouding met de voorafgaande jaren. te weinig nationale wedstrijden geweest, waarop de onder linge krachtsverhouding kon worden ge controleerd Dit geldt zoowel voor de dames als voter de heeren. Bovendien spreekt hier het voedselvraagstuk ook nog een woordje mede. Degenen, die tot nu in dat opzicht in een gunstiger positie ver keerden, zullen dan ook in staat zijn, in vergelijking met het voorafgaande jaar, gelijkwaardige prestaties te verrichten. Op de 100 m. borstcrawl heeren moet het den kampioen van verleden jaar, van Merkesteyn, niet moeilijk vallen zijn ti tel te verdedigen. Alleen Scheffer en Sip- kema kunnen hem bedreigen. De 100 m. borstcrawl dames brengt na tuurlijk een vinnigen strijd tusschen de kampioene van verleden jaar, Rie van Veen, en haar rivalen Bep van Schaik. Alie Stijl en Willie Soetekow. Op de 100 m. rugslag heeren In de gisteren gepubliceerde uitslagen lijst van Zaterdag gelieve men. na de Valkklasse. te lezen: Internationale Olympiajollenklasse A: 1 Daphnia st. P H. R. Borgerhoff Mul der; 2. Ree st. H. Recourt; 3. Beroeboe II st. J. Bier, 4. Magneet st Jac. R. van den Berg. ATHLETIEK van „Hollandia” tegen de Schiedamsche Ren- ZATERDAG 23 EN ZONDAG 24 AUG. Iedere tak van sport kent zijn hoogtij dagen. Zoo ook de athletiek en we noe men dén b.v de „Prins Hendrik-beke'r’’- wedstrijden en de Nationale kampioen schappen Maar geen enkel athleet zou het seizoen als geslaagd beschouwen, indien hij niet aan de TrekvogelsTe Werve- wedstrijden had deelgenomen. Er heerscht bij die ontmoetingen een aparte sfeer, de omgeving is er prachtig en een onge kend feit overigens bij athletiekwedstrij- den het publiek omzoomt de sintelbaan in vele rijen. Het vorige jaar waren meer dan 4000 toeschouwers aanwezig. De organisatoren trachten deze belang stelling waard te zijn en zoeken ieder jaar opnieuw naar aantrekkelijke nummers, welke het publiek en niet in het minst de athleten zélf in vervoering brengen. De wedstrijden zijn in drieën verdeeld; elk gedeelte vormt een apart geheel: Za terdagmiddag: nieuwelingen; Zondag ochtend: dames; Zondagmiddag: heeren. Ter afwisseling gaan daar nog enkele ju- niores-nummers tusschendoor. Men denke over de prestaties van die jongeren niet te gering! Zij zijn het, die de athletiek aan nieuwe krachten moeten helpen en... het ook doen. Het is opvallend, dat juist dit seizoen vele athletiek-vereenigingen over een sterke junioresploeg beschikken Dit was voor ,,De Trekvogels” aanleiding, om Zaterdagmiddag met een voor Nederland nieuw nummer op het programma te ko men, n.l. de 4 x 300 m. estafette voor ju niores. Gezien de vele jongelui in den lande, die dezen afstand in werkelijk goe de tijden loopen, belooft dit hèt nummer van den Nieuwelingenmiddag te worden. Zooals altijd is de Zondagochtend geheel voor de dames gereserveerd, die strijden zullen om den C D A.-beker. Voor de dames-nieuwelingen en meisjes tot 17 jaar zijn enkele nummers ingelascht, zoodat de debutanten ook hier hun kans krijgen. De Zondagmiddag belooft wederom veel goeds. De heeren kampen om den „Te Werve-wisselbeker”. Men zal een span nenden strijd kunnen aanschouwen tus schen A.V. ’23 (A’dam), A.A.C. (A'dam), „Haarlem” (Haarlem), „V. en L.” (den Haag) en de gastheeren van deze record- wedstrijden „De Trekvogels”. Deze laat- sten zullen met hun ploeg: Pen, Haagh. Osta, Ossendarp. een aanval doen op het Nederlandsche record 4 x 200 m. estafet te, terwijl het sterke kwartet: Giezen, Osta, Ossendarp, Haagh. met dezelfde plannen rondloopt voor wat betreft de .Olympische estafette Daar het vaststaat, dat elke vereeniging in Nederland, welke over goede athleten beschikt, aanwezig zal zijn, zullen „De Trekvogels” op 23 en 24 Augustus weer duizenden belangstellenden rond de sin telbaan tezamen brengen. Inlichtingen over deze wedstrijden wor den verstrekt door: L. Wijnvoord, Morel- straat 112, D. J. v. d. Horst jr., Loosduin- schekade 513, H. v. Tienhoven, Juliana van Stolbergplein 19, tel. 771022 en J. de Kok, Schenkweg 52, tel. 771064, allen alhier. Op de 100 m. rugslag heeren zal de strijd wederom ontbranden tusschen den titelhouder Metman en de zwemmers van Schouwen en Scheffer. De 100 m. rugslag dames is door bet ontbreken van Cor Kint voor Iet Van Feggelen. Op de 200 m. schoolslag heeren men een spannenden strijd verwachten tusschen den titelhouder Smitshuyzen en Seton. Beide zwemmers hebben dit sei zoen reeds van zich doen spreken door bijzondere prestaties, zoodat het nog lang geen uitgemaakte zaak is, wie van hen dit jaar beslag zal leggen op den kam pioenstitel. Voor den titelhouder Smits huyzen dus lang geen gemakkelijke taak. Op de 200 m. schoolslag dames zal de spanning ongetwijfeld ten top stijgen. Hier zal de titelhoudster, Jopie Waal- berg, natuurlijk alles op alles zetten om haar titel te behouden. Zij heeft in de afgeloopen maanden ruimschoots gelegen heid gehad te trainen en komt dan ook ongetwijfeld sterk beslagen aan den start Daarentegen zijn er jongere krachten, die zich thans als kampioenscandidaten heb ben aangemeld, zooals Tony Bij la nd en Willy Haverslag. Dit belooft dan ook een van de beste nummers te worden van deze kampioenschappen. De 400 meter borstcrawl zal dit jaar ook een nieuwen kampioen moeten bren gen door het ontbreken van den titel houder D. v. d. Kuil. Hier heeft thans de Hagenaar Ruimschotel de beste kansen, hoewel Ramack. die verleden jaar op de tweede plaats eindigde, het hem niet ca deau zal geven. Ten aanzien van de estafettes kan men zeggen, dat er weinig verandering te ver wachten is ten aanzien van de onderlin ge krachtsverhouding. VOETBAL vergadering bijeen. Woensdagavond 13 Augus- tus, om 8 uur. vindt in Sans Souci. Re- gentesselaan, de jaarvergadering plaats van R.V.C. De sportvereeniging Sem per Altius heeft haar discipelen opge roepen op Zaterdagmiddag 23 Augustus, om 3 uur. in café-rest. Die Haghe, Pape- straat 32, alhier. Eerste blindtournooi Te Alblasserdam was Vrijdag en Zater dag een uniek dam-evenement te beleven. De aldaar gevestigde damvereeniging had n.l. een blindtournooi georganiseerd, met als deelnemers den nationalen kampioen, onzen stadgenoot J M. Bom, de sterke Dordtsche spelers W. v. d. Kraan en M. Kleyn, benevens den plaatselijken kam pioen J. H. de Kluyver. De heer W. H. Lieve, die namens den Ned. Dambond aanwezig was, complimen teerde de organiseerende vereeniging met het initiatief om een dergelijken vier kamp. voor de eerste maal in ons land en wellicht ook daarbuiten, tot stand te bren gen. De nationale kampioen gaf al weer JPliJk van alle markten thuis te zijn en toonde zich ook in dit buitengewoon moeilijke genre absoluut de sterkste. Hij won al zijn partijen in goeden stijl en legde dus beslag op den eersten prijs. De verrichtingen van v. d. Kraan ble ven beneden de verwachtingen. Zijn spel vertoonde nog al eenige onnauwkeurig heden. De uitslagen waren aldus W. v d Kraan—M. Kleyn- 0—2 J. H- de KluyverJ M. Bom 02 J. M Bom M Kleyn 2—0J. H. de Kluyver-W v. d. Kraan 02 W v. d. KraanJ. M. Bom 0—2; M. Kleyn—J. H. de Kluver 1—1. Eindstand Bom 6 punten, Kleyn 3, v. d Kraan 2 en de Kluyver 1 punt. DIVERSEN Mr. E. G. van Bisselick en J. P. G. du Crocq gehuldigd Vóórdat de bestuursvergadering van voormelde N.V.B.-afdeeling Zaterdag een aanvang nam, zijn mr. E. G. v. Bisselick. voorzitter, en J. P. G du Crocq, commis saris, op hartelijke wijze gehuldigd, in verband met het feit, dat zij resp 30 en 10 jaar als bestuurslid hun beste krach ten voor den vroegeren H.V.B. en huidige onderafd. N.V.B. hebben gegeven. De tweede voorzitter, de heer J. H. F. de Boer, heeft in een keurig gedocumen teerde rede de zeer vele verdiensten van den voorzitter naar voren gebracht en hem onder luid applaus een Delftsch bord geoffreerd. Den heer du Crocq, die inzon derheid op eminente wijze de belangen van Delft heeft gediend, werd bij monde van mr. v Bisselick dank en hulde ge bracht. Ook hem werd een stoffelijk be wijs van waardeering aangeboden. De echtgenooten van de jubilarissen mochten fraaie bloemen in ontvangst nemen. Goed golf op de Rosendaelsche Golfclub De Zondag op de Rosendaelsche Golf club bij Arnhem gespeelde wedstrijd tus schen het nationale heeren-zestal en een sterke jeugdploeg heeft volkomen aan het doel beantwoord. Niet alleen kregen de internationals bij gebrek aan interland- golf een goede gelegenheid te toonen, dat ze nog steeds op volle sterkte zijn, doch de jeugd kreeg een uitnemende oefening tegen sterke tegenstanders. Zoo werd het een interessante wedstrijd met verschillende op hoog peil staande par tijen, waarvan we soeciaal Carp's uit nemend golf tegen v. Lanschot in de single vermelden, zoomede den dapperen tegenstand van den jeugdspeler van Reede Toen wij vernamen, dat de wereldkam pioen der sprinters, Arie van Vliet had ingeschreven voor het nationale wegkam pioenschap, hetwelk Zondag op het be kende parcours bij en in Zandvoort wordt gehouden, hebben wij den Woerdenaar eens gevraagd, hoe hij tot dit merkwaar dige besluit was gekomen. „Waarom zou ik geen behoorlijk resul taat kunnen behalen?”, was de wedervraag van van Vliet, toen wij een beetje scep tisch spraken over den uitslag van dezen wegwedstrijd en de plaats, die de sprin ter in dit milieu van uitblinkers op den weg uiteindelijk zou innemen. „Het is immers nog niet bewezen, dat ik op den weg niets presteer”, zoo ging van Vliet verder. „Ik weet heel goed, dat ik in ervaring sterk tekort zal schieten; ik ben er van overtuigd, dat ik niet tot de prijswinnaars zal behooren, maar dat wil immers niet zeggen, dat ik niet in normale omstandigheden op een behoor lijke plaats zal kunnen eindigen. Het zal mijn eerste wegwedstrijd in Nederland zijn en mijn grootste concurrent is zeker niet een Pellenaars, een Motké of een van Amsterdam, maar de wind. Want de wind kan daar in Zandvoort, in de duinen en op den Boulevard vlak langs het strand, stevig blazen Dan is er het wegoppervlak, heel iets anders dan de gladde banen en baantjes, welke ik gewend ben. Gelukkig is de Zeeweg uitstekend en de Boulevard heeft dit seizoen een nieuw wegdek ge kregen, zoodat het rijden op dit parcours voor mij denkelijk meevalt. Ik vergelijk daarmede het parcours van Brasschaert, waar ik Zondag 27 Juli reed en er mijn debuut op den weg maakte. Het weg oppervlak was er prachtig en last van wind had men er practisch niet. Tot 40 k.m. (van de 125) wist ik in de kop groep te blijven, toen kreeg ik een lekke band en kon den strijd staken. Want het tempo was zóó hoog, dat aan bijkomen niet te denken viel” ,,U weet” zoo ging van Vliet verder, „wat Scherens in dien wegwedstrijd heeft gepresteerd. Ik geef toe, dat mijn groote rivaal van de baan vroeger op den weg heeft gereden en ik niet, maar ik zie niet in, dat wat Scherens kan, ik ook niet bij machte zou zijn Regelmatig train ik den laatsten tijd op den weg, overal in het land en niet alleen in de omgeving van Woerden. Blijf ik gespaard van pech dan heb ik goede hoop, dat ik tegen het einde en er worden maar ruim 90 k.m. ge reden nog in een behoorlijke positie lig en voor een eindsprint ben ik niet bang Zooals men ziet heeft van Vliet goede voornemens. Maar het is de vraag, of er van die goede plannen veel terecht komt want de strijd tusschen de beroepsrenners zal fel zijn, dat hebben de resultaten van de diverse „Ronden” van dit seizoen wel bewezen. En het opmerkelijke van het ge val is, dat Jan Derksen, numero twee van het Nederlandsche sprinterskamp, ook gaarne in Zandvoort zou willen 'starten. Maar de inschrijvingen zijn reeds geslo ten Wellicht bestaan er termen voor de Commissie Kampioenschappen van de Nederlandsche Wielren Unie de inschrij ving van Derksen alsnog te aanvaarden. De strijd zou er nog belangwekkender door worden. Stralend, zonnig weer begroette de deel nemers aan den derden dag van de Hol- landweek. Van nog grootere beteekenis was de stevige bries, welke in den loop van den dag nog aanwakkerde. Nu geen rimpeloos water, met af en toe een vleugje wind, zooals Zondag, maar constante en tamelijk weldoorstaande windkracht. Er was thans geen sprake van, dat, ter voor koming van eindeloos ronddobberen, een ronde, of zelfs maar een rak cadeau werd gedaan. Alleen de Olympiajollen gingen •één, instede van twee ronden, doch dat was het gevolg van tevéél wind Juist, voordat zij. bij het beëindigen van de eer ste ronde, den starttoren naderden was de bui op haar hevigst. Het duurde echter niet lang en gauw al werd de wind, ook voor de kleinere scheepjes, draaglijk, zoo dat het aanvankelijk voornemen, ook de sharpies af te korten, niet behoefde te worden uitgevoerd. Er moesten twee „achten” worden ge zeild. De wind was ongeveer Zuid-West, zoodat vrijwel in den wind werd gestart Natuurlijk werd nu voor den wind ge finisht. wat voor de toeschouwers ontegen zeggelijk interessant was Wat was, dank zij het prachtige zeilweer, de stemming bovenstbest! Een overvloed van booten in de baan, overvloed van zon én overvloed van wind, wat zou een rechtgeaard zeiler meer kunnen verlangen? Hoe snel het bij den vlotten wind ging blijkt wel uit den tijd, welken de klassen noodig hadden. Langer dan twee uur en een kwartier had den de meesten niet noodig. Wel een ver schil met den Zondag, toen de draken meer dan zes uren op het water waren. En zelfs vergeleken met den eersten dag van de Hollandweek, toen er toch ook behoor lijk gang in de booten zat, ging het thans bijzonder rap. Men kan zich voorstellen, hoe er bij het ronden der boeien werd „geklauwd”. Ook al waren van onze plaats de vaak vinnige duels niet nauwkeurig waar te nemen, toch was. eventueel met een kijker, bij benadering wel te volgen, dat er zwaar werd gestreden. En voor de rest zorgden de opgetogen relazen der deelnemers. In vrijwel alle klassen werd fiks strijd geleverd. Het ging fair en gedurfd toe en de spanning week geen moment. Inte ressant was de Valkenklasse, vooral in de tweede ronde De Sas met stuurman Loop- uyt lag in goede positie vierde, toen de pech hem achterhaalde. Hij sloeg van boord en moest opgeven. Hierdoor kwam de G-50 met stuurman Key op de vierde plaats en deze buitte zijn kans op voor beeldige wijze uit. In het in-de-windsche rak wist hij door een grooten slag over bakboord, tot diep onder den wal toe, daarna terug over stuurboord, vóór te ko men en als eerste te eindigen. Er waren weinig protesten, geen inci denten of aanvaringen van belang; een enkele jol kon het in het „ruwe” weer niet honden en sloeg om "Het werd een wondermooie zeildag op de schoone, ruime Westeinder Plassen, die, als zoovaak te voren, een schitterende omlijs ting vormden voör de tallooze. blanke, bol lende zeilen. Zoo werd de derde dag van de Hollandweek een der bestgeslaagde. Reeds vóór vijven kon worden overge gaan tot het uitreiken der vele fraaie prij zen tevens ook van de hoofdprijzen voor de prestaties over alle eerste drie dagen. De uitslagen. De uitslagen luiden als volgt: 45 m2 kruiserklasse: 1. Blauwe Vogel, st. P. Molenaar; 2 Benati II, st. E. J. Alofs. Vrijbuitersklasse: 1. Reiger II, st. M A. Raasveldt; 2. Lumey, st. F. W. C. Vis- scher: 3. Hinde, st. D. Hoebee. Noord-Nederlandsche 16 m2 klasse (toer- klasse): 1 Roerdomp II, st J. van Har ten; 3. Teb, st. John Bakker; 4. Sobat, st. A. J. Bijl. Noord-Nederlandsche 16 m2, klasse (een- heidsklasse)1. Cheetah II, st. Ch. G. J. Pietersen; 2. Squall, st. W. J de Jongh; 3. Tjoba, st. C. Groot; 4. Surcouf, st. J. E. de Jong; 5. Pourquois Pas, st. N. Wolfs winkel. Pampusklasse (met bijzeilen): 1. Alba tros. st. G. J Lagendijk; 2. Kamper Steur, st. P. H. Cramer. Pampusklasse (zonder bijzeilen): 1. Plu vier, st. N. J. Cuperus; 2. Donderkopje st J P. Damme; 3. Pinguin, st. Fokke de Jong. Internationale 12-voetsjollen, klasse A: 1. Onyx, st. mr D Verloop; 2. No Name, st. mej M. v. d. Stadt; 3. Cupido, st. B Balder; 4. Duimelot, st. mej. W R. de Voogt: 5. Lucky Strike st. mej. E. van Geenhuizen. Idem B: 1. 1 Keggetje, st. L. J. Beuken kamp; 2. Rakker, st. R. de Korte; 3. Se- mar. st. J Oud B.M klasse: 1. W. 8, st. C Scherpel jr.; 2. Ivar, st. A. G. van Bladeren. Valkenklasse: 1. G. 50, st Key; 2. Wind. wanner, st. H. 1. Mathieu; 3 Pappi, st. A. E. Dudok v. Heel; 4. Mido, st D Terwee, 5. Krem, st; H. A. Kuylman. Drakenklasse: 1 Toch. st. Ernst O. Molt- zer; 2. Claes Compaen, st. E. G. v. d. Stadt; 3. Vliegende Hollander, st. A. War ners; 4. Jan van Galen, st. C. W. Jonker. 5. Cavalier, st. jhr. mr. E. G. v. Benthem v. d. Bergh Regenboogklasse: 1. Hollandia, st C. v. Staveren; 2. Kikker, st. de Vries; 3. Tjebbe st. Tj. Maa*. 4. Titia. st F. Maas. Interna'—*naie Olympia-jollenklasse A: 1. Teiw-tgi, st. J. Proper; 2. Mop, st. H Bollemeijer, 3. Daphnia, st. P. H. R. Bor gerhoff Mulder; 4 Ree, st. H. Recourt; 5. Boreas, st. S. de Wit. Idem B: 1. Arend, st. F. J. Cram: 2. Maria Sekhyta, st. A. Vis; 3. Quo Vadis, st. P. H. Bakker. Internationale 12 m2 klasse A: 1. Whirl wind, st. W. P. van Duyl; 2. ’t Geusje, st B. E. Ott; 3. AU Wheatter, st. Jac. F. Stap 4. Hringhorn, st. C. J. Bollee; 5. Flevo, st. M. Dudok van Heel Idem B: 1 Tarentelle III. st. E. J. Hop pe: 2. Pluvier, st. D. van Bladeren; 3. Fuut, st. J. Lauwerens; 4. Skiroon, st. W. de Man; 5 Donald Duck, st. J Bussink. Hoofdprijzen: 45 m2 kruiserklasse: Blauwe Vogel, st P. Molenaar. Noord-Ned 16 m2 klasse (eenheidskl.): Cheetah, st. Ch. Pietersen. Valkenklasse: Pappi, st A. E. Dudok van Heel Drakenklasse: Toch, st. Ernst O. Molt- zer. Int Olympiajollen: A. Beroeboe, st. J. Bier. Int. 12 voetsjoUen klasse A: Pinguin. st. B. Markus. Int. 12 m2 klasse A: Whirlwind, st. W. P. van Duyl. WEGKAMPIOENSCHAP VAN SPANJE Het Spaansche wegkampioenschap werd Zondagmiddag over een afstand van 150 k.m. in de omgeving van Madrid gehou- dep. Slechts den besten renners, in totaal 8, werd een startvergunning gegeven. Winnaar werd de renner Sancho, die den afstand aflegde in 4 uur 4 min. 55 sec., dus met een gemiddelde van 36.7 k.m per uur met 4J minuut voorsprong op Martin en den winnaar van de Ronde van Span je. Berrendero. Canardo gaf op en de titelverdediger Esquerra kon met 23 mi nuten achterstand nog slechts als laatste man binnenkomen. Als een welkome variatie wegens het gemis aan contact met polospelers uit het buitenland, had de Velser Zwemvereeni- ging het goede plan geopperd, om een groot tweedaagsch tournooi te organi- seeren, waarbij de bekendste Nederland sche polospelers uit de omliggende steden elkaar bekampten. De bestg polospelers uit Amsterdam, Rotterdam, den Haag, Utrecht ep Haarlem hebben in dit alles zins geslaagd Vijfkringentournooi elkan ders krachten eens gemeten. He» was op het einde van den eersten avond al te zien, dat de ploegen uit Am sterdam en den Haag wel favoriet waren. De eerste wedstrijd Haarlem—Utrecht eindigde in een 31 overwinning voor de Haarlemmers, nadat de rust met 10 voor Utrecht was ingegaan. De wedstrijd Amsterdam—Reserves leverde een 82 overwining op voor de hoofdstedelingen, waarvan alle spelers, uitgezonderd Kos ter (Meeuwen) van het „Y” waren. De wedstrijd den HaagRotterdam eindigde in een verdiende 5—2 overwinning voor den Haag, dat zich belangrijk sterker toonde dan de Maasstadbewoners. Zonder veel inspanning wisten onze stadgenooten met de rust reeds een 40 voorsprong te behalen. Groot aantal deelnemers In de afdeeling der amateurs hebben zich meer dan 150 deelnemers gemeld. Ook bij de groep der beroepsrenners en onafhankelijken mankeert om zoo te zeg gen geen renner van beteekenis. De start der amateurs vindt plaats Zondag 10 Augustus des ochtends te 12 uur bij het Casino, waar zich ook de eindstreep bevindt. De afstand bedraagt 53,92' k.m. of wel 4 ronden. De beroepsrenners en onafhankelijken die zeven maal het parcours moeten af leggen, zijnde 94,36 k.m., vertrekken om 2.30 uur eveneens van het Casino-af. H.B.S. VERLIEST VAN V.O.C. Het eerste elftal van de H.C.C. is er in geslaagd, een zeer moeilijke klip te om zeilen door in Schiedam met 58 runs op de eerste innings van Hermes-D.V.S. te winnen. Waar voorts H.B.S. eenigszins tegen verwachting met één run op de eerste innings van V.O.C. verloor, is de positie van de Haagsche belangrijk ver beterd en gaat zij voorshands onbedreigd aan het hoofd De Schiedamsche batsmen brachten het, met uitzondering van Stolk, die een uitstekende 49 not out scoorde, op het bowlen van Gallois (436) en de Beus (445), niet tot groote daden. Hun totaal werd 98. De bezoekers, van wie jhr. van den Bosch 26, mr ten Bosch 19, de Beus 32 en Arendsen de Wolff 19 runs maakte, stelden zich veilig voor verlies van zes 'wickets en voerden daarna hun totaal tot 156 op. De ontmoeting tusschen H.B.S. en V.O.C. op Houtrust liet aan spanning niets te wenschen over V.O.C. scoorde op het bowlen van Huinder (749) en Wunder (342) 98 runs. De verwachting, dat H.B.S. er wel in zou slagen dit totaal te bereiken, werd niet vervuld: het bowlen van Terwiel en Nieuwenburg, die respectievelijk 6 wickets voor 49 runs en 4 wickets voor 40 runs namen, bleek voor de Haagsche batsmen te machtig. Op 97 viel het laatste wicket. Het tweede elftal van H.C.C. laatste weken, wat batten betreft, niet in vorm. Tegen V.R.A van Manen c.s. de 131 van de Amster dammers met een zeer matige innings van 89 (Niks 37). zoodat deze met 47 runs verschil in de meerderheid bleven. H.C.C. 3 leed een zware nederlaag tegen het Nijmeegsche Quick, dat runs maakte, waarvan Engelsman H.C.C. bracht het niet verder dan waarvan mr. Neuerburg 42 not out. Rood en Wit behaalde de verwachte overwinning op Excelsior: Sodderland met 6 voor 24 en Hagenaar met 4 voor 23 beperkten het Excelsior-totaal tot 52. Rood en Wit scoorde 95 V.V V. blijkt haar vorm hebben gevonden. De verleden week be haalde overwinning op A C.C. is gevolgd door een innings-overwinning te Biltho- ven op de Stichtsche. De V.V.V.-score be droeg 143 runs, terwijl S.C.H.C. onder scheidenlijk voor 48 en 91 aan den kant werd gezet. In de tweede klasse won Quick met 9 runs verschil van de V.O.C.-reserves (V.O.C. 98 en 82. Quick 107 en 23 voor 3). De Voorburgsche cricketclub verloor met 21 runs van L.C.C. (L.C.C. 82, V.C.C. 61). Het Nederlandsche Lyceum bleef met 36 runs in de meerderheid tegen H.C.C 4 (N.L.C.C. 99 en 81 voor 8. H.C.C. 63). De Excelsior-reserves verloren met niet mfti- der dan 138 runs verschil van die van Hermes D.V.S. Van de Haagsche derde klasse verloor V.U.C. met 59 runs op de eerste innings van de reserves van Quick (V.U.C, 85. Quick 144). In de vierde klasse leed N.L C.C. 2 een inningsnederlaag tegen Excelsior 3 en won Quick 3 met 41 runs op de eerste innings van V.U.C. 2. GOLF Zondag viel de beslissing inzake het wegkampioenschap van Duitschland in den wegwedstrijd in de omgeving van Chemnitz. De Dortmunder Erich Bautz legde beslas op den titel, door in het totaalklassement van de drie verschil lende wegwedstrijden, waarin de beslis sing werd uitgevochten inzake dit kam pioenschap, 66 punten te behalen. Hij werd daardoor voor de tweede maal kam pioen, daar hij reeds in 1937 voor de eerste maal dezen titel bemachtigde. Win naar van den wedstrijd van Zondag werd de Luxemburger Didier, die na een prachtigen individueelen rit van meer dan 70 k.m. met 3 min. voorsprong op Schild er Bauts als eerste de finish be reikte. De Luxemburger Neunens werd reeds vrij spoedig na den start tenge volge van een framebreuk uitgeschakeld. De resultaten luidden1. Didier (Luxemburg) 204 km. in 6 uur 33 sec.; 2. Schild in 6 uur 3 min. 56 sec.; 3. Bautz in 6 uur 4 min. 57 sec en 4. Hac kenbeil in 6 uur 9 min. 11 sec. Het totaalklassement luidde1. Erich Bautz 66 punten, Duitsch kampioen; 2. In de druk bezochte verga- dering van de sportvereeniging Wilson- meters werd o.a besloten tot contributie verlaging en de training onder leiding van den heer G. van Leer te bepalen des Dinsdags van 7 tot 9 uur. Het bestuur werd bij acclamatie herkozen, te weten: M Coenraads, voorzitter: J. Sluyk, secre taris, Govert Bidlostraat 132; J. C. Boo gaards, penningmeester; P Verhoeve en J van Grinsven commissarissen. De sportvereeniging „De Spoorwegen” houdt Zondag 17 Augustus op haar terrein naast de voormalige wie lerbaan een athletiekdag. Voor oud en jong is er een veelzijdig programma sa mengesteld. o.a. hardloopen, 4 x 100 m es tafette, zakloopen voor de veteranen enz. Ter opluistering speelt een elftal, sa mengesteld uit 5 families van de Spoor wegen, een wedstrijd tegen de rest van deze club. Om 9 uur wordt door den or ganisator A. Nakken het startschot ge geven. De sportvereeniging A.D.S. houdt Zondag 10 Augustus op haar ter reinen op Madesteyn, Loosduinen, een contact-sportdag. Er is voor dien dag een aantrekkelijk programma voor elk wat wils vastgesteld. Het feest begint om 10 uur S dB &HÉS1 De tweede dag Het weer heeft de beide dagen niet meegewerkt. Evenals Zaterdagavond dreigde 't ook Zondagmiddag te gaan re genen. doch het is gelukkig bij een drei gen gebleven. Uiteraard was dit op de belangstelling van merkbaren invloed. De verliezersronde UtrechtRotterdam had tot resultaat een gelijk spel 22 Tot tweemaal toe moesten strafworpen genomen worden, welke tenslotte ten gunste van de Rotterdammers beslisten. De winnaarsronde HaarlemAmster dam eindigde in een overtuigende 51 zege voor de Amsterdammers, die hier mede de finale hadden bereikt (rust 0—2). De wedstrijd Rotterdam—den Haag werd beslist ten gunste van de Hage naars, die zich eveneens in de finale plaatsten. Nadat de rust met 21 ten gunste van Rotterdam was ingegaan, wist den Haag door productief werk van Otten en Ruimschotel den achterstand tenslotte in een 5- -2 overwinning om te zetten. Vóór de finale werd nog de wed strijd UtrechtReserves gespeeld, welke door de Stichtenaren op overtuigende wijze met 61werd gewonnen □e finale De final|| Amsterdamden Haag vond hierna plaats, waarbij de heer de Vries, voorzitter van den N.Z.B., als scheids rechter fungeerde. Reeds kort na het be gin wist C. v. Aelst voor Amsterdam uit een scrimmage zijn club de leiding te bezorgen. De Hagenaars vielen daarop verwoed aan en hadden pech, toen tot tweemaal toe de bal tegen lat en staan der ketste. Toch kwamen de Hagenaars onverwacht nog goedkoop aan een tegen- punt. Doelman Leenheer had juist den bal gevangen. De Haagsche reserve Braa sem zag kans, het ieder achter de doel lijn te werken, waarop Leenheer schijn baar niet bedacht was. tengevolge van een misverstand in de Amsterdamsche achterhoede, 11. Uit een vrijen worp wist C. v. Aelst Amsterdam opnieuw de leiding te bezorgen 21 en nog voor rust zag Schotman (Y) kans, om den voorsprong te vergrooten. 31. Na de pauze verkleinde R. den Hamer den achterstand, 32. Fel zaten de Am sterdammers op den bal. teneinde de zege veilig te kunnen stellen. Den Haag daarentegen spande zich tot het uiterste in. om den gelijkmaker te scoren. Het spel golfde -nel op en neer en menige fraai opgezette aanval werd op even fraaie wijze do beide keepers onschade lijk gemaakt. Eenmaal werd de Amster- Rennersclub „Hollandia" De laatste ritten^ der competitie nersvereeniging „Schiedam” zijn Zondag j.l. verreden Wederom werd door de A en B-klasse het grootste aantal punten behaald. De uitslagen waren als volgt: A. -klasse: 1. Rijsbergen, S; 2. H. Alt huizen, H; 3. P. Bijl, H; 4. D. Nieuwen hoven, H: 5. C. Bijl, H; 6. Barzaly, S; 7 W. v. d. Berg, H; 8. K. Rangelrooy. H; 9. Rijswijk, S; 10. Verhoeven, S. B. -klasse: 1. E. Verhoekx, H; 2. G Beining. H; 3. v. Galen, S; 4. L. Secrève H; 5. J. Trijsburg, H; 6. J Hengeveld. H; J. W. Rijgersberg, H; E M. Moesman. H: 9. Vink, S. Morgenavond trainingsritten voor alle leden. Samenkomst clubhuis Leidschen- dam om 6.45. Vertrek 7.15 precies. Het geheel staat onder leiding van den heer J. Goedhart. De Lo'osduinsche voetbal- vereeniging „De Postduiven" hield in het clubgebouw op Madesteyn de 17e alge meene jaarvergadering. Tot bestuursleden werden gekozen als voorzitter de heer C. J. Berkemeier en als bestuursleden de heeren K. Vogelaar, J. Berkepeis, van Hoorn, J. de Bruyn, K. van Alphen, W. Reynen en A. de Lange. De sportvereeniging „Tour Boys” hield in gebouw Vlera, Apeldoorn- schelaan alhier, haar jaarvergadering. Bij acclamatie werd het bestuur in de oude formatie opnieuw gekozen te weten: J. D. Peppel, voorzitterP. A. Stafleu, 2e voorzitter J. H. van Stuyvenberg, se cretaris, Sinj. Semeynsweg 319M. A. van Rosmalen. 2e secretarisD. J. v. Deelen, penningmeester G. J. Noteboöm 2e penningmeesterA. Klein-Breteler, commissaris. Na den zoo fraai geslaag- den juniorendag hield de sportvereeni ging „Lenig en Snel” op haar terrein een seniorendag, welke veel belang stelling trok en in alle opzichten ge slaagd mag genoemd worden. Een zeer aantrekkelijk programma was samenge steld en omvatte o.a. hardloopen, in gooien, doelschieten. terwijl de clou van den middag de halterwedloop bleek te zijn, De voorzitter, de heer J. W. Dubois, reikte aan de winnaars met een geestig speechje de prijzen uit, bestaande uit voetbalbenoodigdheden. DAMMEN

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 7