FINANCIEEL AGENDA N EDERLAN DSCH-INDIE UIT DE OMSTREKEN RADIONIEUWS 5e bl. FAMILIEBERICHTEN BRIEFWISSELING FAILLISSEMENTEN ONDERWIJS EN KERK VRIJE UNIVERSITEIT INVOER OP JAVA LOOPT TERUG VISSCHERIJBERICHTEN DE HANDELSBETREKKINGEN TUSSCHEN NED.-IND1E EN AUSTRALIË c Gevonden voorwerpen pag. 3 - BURGERLIJKE STAND UAAGSCHE COURANT Zaterdag 16 Aug. 1941 MARKTBERICHTEN HUWELIJKSAFKONDIGING DE JONGH, VAN WAI*. met VAN DEN „Mooie (Hilv. II) (Eiken Watt en J van ge- Dijkgraaf, J. kij- G. Nederland orchestraal vertegenwoordigd Wegens beursvacantie beden geen beursnoteerlng. RADIOPROGRAMMA Maandag 18 Augustus Ernstige muziek: Hilv. II. Van 24 der geb. de Wit, z. Kamphusz, z. - M. M. Bandy. 7.45 u. Een Vrijzinnige doopdienst te Rijswijk Met medewerking van den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente van Rijswijk zal in de Ned. Herv. kerk aldaar, Zondagmid dag 14 September a.s. om half drie een doopdienst worden gehouden, waarin ds. J. F. Kruyt, voorganger van de Haagsche afdeeling van de Ver. van Vrijz. Hervorm den zal voorgaan en waarin kinderen van ouders die lid zijn van deze Haagsche afdeeling den H. Doop kunnen ontvangen A. de Ruiter Stijgende kosten van levensonderhoud TOKIO, 15 Augustus (Europapress). De totale invoer op Java en Madoera bedroeg gedurende de eerste vijf maan den van 1941 119,7 millioen gulden, het geen in vergelijking met de dienover eenkomstige periode van 1940 een daling van 26 pCt. beteekent. Naar het gewicht is de invoer zelfs met 40 pCt. terugge kropen. Tengevolge van de gestegen prijzen voor importgoederen zijn gedurende de laatste maanden ook de kosten van le vensonderhoud op Java gestegen. Hoofdred.: H. T. Lijsen, den Haag; plaatsverv. hoofdred.: P. H. de Wit, Voor burg Red. Buitenl.: B. C. Spoel, den HaagBinnenl.: G. de Bruyn, den Haag (afw.; tijd. R. Weemhoff, Voorburg); Stadsn.: A. G. H. Holslag, den Haag; Kunst en LetterenB. van Eysselsteijn, Rijswijk (afw.; tijd. P. H. de Wit, Voor burg); Sport en Luchtvaart: M. Koot, RijswijkKolon. en Letterk. Bijbl.: Joh. Koning, Voorburg (afw.; tijd. H. T. Lij sen, den Haag); verdere bijbladen: P. H. de Wit, VoorburgFotored.: mr. J. L. A. van Oudheusden, den Haag. Gedrukt bij A. Sijthoff. Twee nieuwe professoren benoemd Naar wij vernemen hebben directeuren van de Vereeniging voor Hooger Onder wijs op Gereformeerden grondslag, op voordracht van curatoren der Vrije Uni- versiteit, nadat dezen advies hadden in gewonnen van den Senaat en de juridi sche faculteit, en behoudens de bekrach tiging bedoeld in art. 188 der Hooger Onderwijswet aan de Vrije Universiteit een tweetal benoemingen gedaan. In de eerste plaats hebben zij aan den heer Th. A. Versteeg, thans privaat docent aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, een leeropdracht voor het notarieel recht aan de Vrije Universiteit gegeven. Aan de V. U. zal in verband hiermede, te be ginnen met den cursus 19411942, een volledige opleiding voor het notariaat worden verbonden. In de tweede plaats hebben directeuren mr. H. J. Hellema, advocaat en procureur te Amsterdam, be reid gevonden aan de Vrije Universiteit op te treden als buitengewoon hoog- leeraar in het belastingrecht. Ook deze benoeming zal in den nieuwen cursus haar beslag krijgen. genbosch, 14 Aug H H. PEULEN, 68 j_, R’dam, 15 Aug. Mej. W. E. HEPNER, 88 j., Amster dam, 14 Augustus. Zondag doorl. van 12 u. af: Cineac, Rèx en Roxy; van 1 u. af: Amicitia, Apollo, Centrum, Corso, Flora; van 1.30 u. af: Asta; van 2 u. af: Metropole, Odeon, Pas sage, Rembrandt en Studio. J.' W. van Driel, koopman, Gaslaan 341, alhier. Rechter-comm. mr. J. H. Marinus. Curator mr. J. de Jongh, alhier. Opgeheven het faillissement van: M. Chr. R. Harms, gescheide» echtgenoote van J. C. Leunus, alhier. 9; een ebonieten handpompje, Ringma, Hooftskade 71; een rood-br. portem. inh. een vet- en een rijstbon. Blokdijk, J. v. Campenplein la; een br. led. klapportem. inh. aardappelbon en geld, Nuns, Tollens straat 55; een donkerbl. stoffen zadeldekje, Meijs, Vreeswijkstraat 371; een groote br. damestasch, de Gier, Nunspeetlaan 521; een beige led. regenjas, v. d. Valk, Drie bergenstraat 246; een br. portem. inh. 8 broodbonnetjes en geld, Offermaus, Hoef- kade 1598; een paar zw. beenpijpen Toe- poel, v. Ravesteijnstraat 146; een donker- roode damesschoen, Zalestijn, Soestdijk- schekade 759; een zw. keeshond, van Es, Klepstraat 22; een br. jongensjas, de Groot, Dercksenstraat 6; een rood kindermantel- tje (meisje» plm. 4 jaar), v. d. Heuvel, woonschip H-6740, Laakhaven bij Slacht huis; een grijze jonge poes, Burgers, Ama lia v. Solmsstraat 115; een cypersche kat, Schadee, K. Emmakade 166; een portem. met 10 centen, Derksen, Copernicuslaan 22; een grijze vulpen, Limberg, Begoniastraat 72; een stoffen ceintuur met gesp. War mer, Regentesselaan 157; een verchr. damesarmbandhorloge, rond model met zw. led. bandje, Moeskops, van Fauken- bergestraat 100, Voorburg; een gestreept kussensloop, Udema, Riouwstraat 2; een zw.-grijs hondje (reu) met br. halsband, Frits. Zorgvlietstraat 2, gev. 1-8; een br. led. portem. met ritssluiting en inhoud, Schrijver Kranenburgweg 7; een grijs poesje, Schmidt, Jurr. Kokstraat 204; een zw. vulpotlood, den Heijer, Kerklaan 10; twee leesboeken, de Niet, Keizerstraat 301; een cypersche kater, zw. met witte poo- ten, Rosmulder, Pr. Mauritslaan 70; 4 hon den en 6 katten, Asyl, Nieuwe Haven 73 Opgevangen honden Voor inlichtingen, Asyl, Nieuwe Haven 73. Ernstige muziek: Hilv. II. Van 24 uur geeft het U.S.O, een concert o.l.v Willem van Otterloo m.m.v. July de Stuers. Zij zingt een aria uit „Titus” van Mozart en 3 liederen van Leon Michielsen, terwijl INTERESSANTE GREPEN UIT HET RADIOPROGRAMMA VAN DEN DAG Zondag 17 Augustus Ernstige muziek: Van 24 uur concer. teert de H.O.V. o.l.v. M. Adam m.m.v. Willem Ravelli (bas) (Hilv, II). Het progr. vermeldt o.a. een Symfonie van Leonardo Leo, Symfonie-concertante van Haydn en eenige aria’s uit Cantates van Bach. Van 8.308.45 uur nam. en van 99.30 uur (Hily. I) treedt het Rotterdamsch Philharmonisch Orkest op in het Kur- haus te Scheveningen ol.v. Eduard Flip sen. Voor de pauze worden 3 fragmenten uit „La damnation de Faust” van Berlioz uitgevoerd. Het tweede deel is gewijd aan Ned. composities. Iris Zijlinga.Doodehee- fer declameert ,,Das Wiegenlied” o. 1. v. den componist. Verder staan op het Pro gramma twee werken van A. Voormolen uit de „Baron Hopp Suite”. Te 4.45 uur (Hilv. I) wordt de Bach- cyclus o.l.v. Felix de Nobel voortgezet met het 4e Brandenburgsche concert en het clavecymbel concert in E gr t. Lichte muze: Van 7.30—8.10 uur (Hilv. I) heeft een uitzending plaats gewijd aan de moeilijkheden van het houden eener feestrede. De vertolkers van dit voorval zijn: Emmy Arbous, Willy ten Kaate en Herbert Perquin. Voor de jeugd; Van 5.30—6 uur (Hilv. I) begint een hoorspel getiteld: „Lijsje Lorresnor” naar het bekende gelijknamige boek van mevr. J M. Selliger.Elout. Hoorspelen: Van 3.153.40 uur (Hilv. I)„De drie dunne joffers” door Hasco Dekker. Een luisterspel van middeleeuw. sche figuren met gevoelens en hebbelijk heden welke aan alle tijden zijn... Van 8.108.30 uur (Hilv. I) een vroo- lijk luisterspel van Frank van Duin geti teld: „De piano”. KOERSEN NEDERLANDSCH CLEARING INSTITUUT Koersen voor stortingen op 16 Augustus 1941 tegen verplichtingen luidende in: Belga’s 30,1432; Zwitsersche francs 43,56; Fransche francs 3,768; Lires 9.91; Deensche kronen 36,37; Noorsche kronen 42,82; Zweedsche kronen 44.85, Finsche mark 3,82; Dinar (oude schulden) 3,43; Dinar (nieuwe schulden) 3.77; Turksche ponden 1,451, Lewa 2,30; Pengoe (oude schulden) 36,519; Pengoe (nieuwe schul den) 45,89; Zloty (oude schulden) 35, Zloty (nieuwe schulden) 37,68; Lei 1,28; Slowaaksche kronen 6,48. Burgerlijke Stand Leidschendam Bevallen: G. A M. Amsen, geb. Bijl, d. - M. J. Remmers- waal geb. Gillesen, z. Voorburg. Ondertrouwd: W. H. J. Friessen en H. Pronk. Getrouwd: J. J. Postma en W. M. Cla- sener - A. L. Kamsteeg en- P. N. Hoo- gendam - A. H. van Beek en C. den Hollander - B. J. Gosman en M. Nieveld - J. J. J A. van Middelkoop en J. M. R. Zandwijk - F. W. Naujoks en J. G. Alta - A. J. van Duijvendijk en W. A. v. d. Seyde. Bevallen: H. H. Breevaart geb. Polder man, d. - N. v. d. Krogt geb. Molier, z - A. Stevens geb. Jansen, d. - H. van Oeveren geba Stegenga, d. - F. A. Jel- ten geb. Rol d, - G. H. Boel geb. Wen- ting, z. - G S. Penris geb. v. d. Kaalj, d. - F. S. v. Bunge geb. Blecking, z. - J. W. Buskens geb. v. d. Staaij, d. - L. v. d Giessen geb. de Graaf, z. - T. Valk geb. de Graaf, z. - A. C. P. Bleijenga geb. v. d. Horst, d. - A. E. Visser geb. van Oordt, d. - M. Veeger gpb. Hencke, z - M. de Ko-vnk geb. Vermeer, z. - P. Kortleve geb. Vuijk, z. - M. Remmers- waal geb. Brocaar, z. Overleden: M. C. Leene, wed. van F. C J. van den Muijsenberg, 76 j. - J. W. Bakhuizen, wedn. van C. M. van der Tas, 60 j. - P. J Steenmeijer, wedn. van M. v. Platerink, 92 j. - C. M. van Mee keren, ongeh70 j. - A. van Tongeren, wed. van J. Wassenaar. 73 j. Delft. Bevallen: J. G. Kouwenho- ven, geb. Maatkamp, z. - J. A. Vasbin- G. Wiertz geb. v. d. Kruk géb. Mulder, z. - W. F. Verkade geb. Bertels, d. - J. H. van Beveren geb. Koetsier, z. Overleden: Corn. v. d. Grijp, man van H. Vermey, 70 j. Uitbreiding van het wederzjjdsche iiaiiueisverxeer stuit op transport moeilykheden TOKIO, 15 Augustus (Europapress). In Ned.-Indische handelskringen heeft men met groote belangstelling kennis genomen van den oproep, welke de Australische minister van Handel, Sir Earle Page, gedaan heeft ter uitbreiding van het handelsverkeer tusschen Ned- Indië en Australië. Men is het erover eens, dat onder de gegeven omstandig heden een toename van het handelsver keer tusschen Ned.-Indië en Australië van beteekenis zou kunnen zijn, doch wijst op de transportmoeilijkheden, waarop alle plannen in deze richting zullen afstuiten. Zoowel in Australië als in Ned.-Indië is er tonnagegebrek, zoo- dat met den besten wil ter wereld geen uitbreiding van beteekenis aan den Ned.-IndischAustralischen handel ge geven kan worden. Ned.-Indië voerde den laatsten tijd voornamelijk petroleum, rubber, thee en kapok naar Australië uit, terwijl sinds korten tijd ook tin en bauxiet naar Australië verzonden wordt. Ned.-Indië ontving van Australië tot vlak vóór het uitbreken van den oorlog vooral levens middelen en wel tot een waarde van circa 1,5 millioen Australische pond. Den laatsten tijd leverde Australië ech ter ook ijzerwaren en machines, zulks in verband met het wegvallen van den aanvoer van ijzerwaren en machines uit het moederland en Duitschland. De suikerproductie van Australië be liep in 1940 806.000 ton, hetgeen tegen over 1939 een vermindering van 13 pCt. beteekent. Met slechts 400.000 ton is de suikerexport van Australië naar verhou ding slechts gering. Australië heeft thans bijzondere be hoefte aan bauxiet. Naar Europapress reeds berichtte, is men voornemens de Australische aluminiumindustrie be langrijk uit te breiden, welke uitbreiding echter eerst effect zal kunnen sorteeren, indien de versterkte invoer van bauxiet uit Ned.-Indië verzekerd is. Hoe aanlok kelijk een stijging van den handel naar Australië ook lijkt, in Ned.-Indische han delskringen is men het erover eens, dat deze plannen op transportmoeilijkheden zullen afstuiten. Thalia.theater. (Tel. 111675.) „Op ma. noeuvre”. Doorl. voorst, van 1 u.11 u. (Elk. leeft.) Aanwezig aan het hoofdbureau van po litie, Alexanderplein 20 en aldaar te be vragen op alle werkdagen, telefonisch al leen tusschen 10.30 en 12 uur en mon deling tusschen 12.30 en 2.30 uur een damesrijwiel zonder banden, een bril met hoornen montuur, een paar br. regenpijpen, verbonden aan roode cein tuur, een zw. led. portefeuille, inh. o.a. stamkaart, t.n v. Jacob van Zelm, een por- temonnaie met ritssluiting, inh. o.a. Zeiss Ikon sleutel, een postzegel van Ij cent, rijwielsleutel en geld, een sierspeld, een Bewijs van Toekenning, t.n.v. Alegonda van Es, wed. v Noord, een br. actetasch, inh. boek en electrische zaklantaarn, een notitieboekje, een bl. damesparapluie, een gummi dameslaars, een koperen schakel armband, een herkenningsteeken Vergun ning C No. 16023-25827 F tot gebruik van een motorrijtuig, een groen vilten heeren- hoed, 3 boeken (Atlas, geschiedenis- en rekenboekje), een rood led. kinderporte- monnaie, een distributiekaart, t.n.v. A. Hubbeling, een bl. jongensregenjas, een zw. damesmanteltje, een bl. gummi regen- cape, diverse sleutels, handschoenen en ceintuurs. Voor inlichtingen omtrent vermiste rij wielen uitsluitend op Dinsdagen en Zater dagen van 10 tot 4 uur: Casuariestraat 11. Bij de navolgende ingezetenen: een br. sandaaltje, Boogaard, de Bruijne- straat 3; een herdershond, v. Diepenburch- straat 61; een zilveren halskettinkje, Breit- nerlaan 24; een oude beurs met inhoud, mevr. Stutterheim, p.a. Barones v. Pal- landt, v. Bommellaan 14, Wassenaar; een rieten mand met br. dekzeil, Tjerp en Jon- geneel, Prinsegracht 184, gev. l-8-’41; een donkerbruin dekzeil. Korte Koediefstraat 16 Augustus. BEVALLEN: J C Vallan geb. Bour- guin, z. - A L Flinterman geb. van Ber gen, z - E de Jong g«=b Laven, d -FM Langerak geb Verheijen, z. - D. W. M. Charité geb Bink, z - D van Burk geb. van Nimwegen, z - M F Grasmeijer geb. Boon, z. - A. Lulof? geb van Beele. 2 z. - J W. Haks geb de Jong, z. - C. C. Eijsackers geb Ncordermeer. d. - H. M. van der Hoeven geb Schippers, z. - R. M. Luijendijk geb. Nieland, z. - M. C. M. Luijendijk geb. Nieland, z. - M. C. Spaans geb de Brabander z - L Th H. Franken geb. Hermans z. - W. G. Herz berg geb. van Res. z G C. Dingjan geb. Witt, d. - H W M. Teeken geb. Volke ring, d. - C. Prins geb de Hoogh, d. - W J van Eek geb. van Tekelenburg. d. - W Huisman geb, toe Laer, z - P Roeleveld geb van der Zwan. d W van Sinte- maartensdijk geb. van Tilburg, d. Brant geb. Struiksma, z geb Ouwehand. z OVERLEDEN A N C S van Buren, weduwnaar van A. C de Kuijper, 87 j. - N van den Bos. vrouw van P. C van de Griend, 74 j - M Vlasblom, vrouw van L. van Os, 64 j. - E Nonh’of vrouw van H. W van der Ende, 28 j - R Clason, man van A. L. Santing. 72 j - M. Slag, vrouw van J. M. E Nikkels, 53 j. DELFT Donderdagmiddag is op har- t olijke wijze afscheid genomen van den heer L. Neyenhuis, technisch chef van de telefooncentrale te Delft, die den dienst der P.T.T. wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd heeft verlaten LEIDSCHENDAM Ten nadeele van K. uit Lei,d- schendam is in den afgeloopen nacht in een weiland aan den Westvlietweg een schaap geslacht en meegenomen. De aannemer A. D. heeft bij de politie te Leidschendam aangifte gedaan van djefstal van eenig gereedschap bij werkzaamheden aan den nieuwen provin cialen weg. LOOSDUINEN De muziekvereeniging „Tave- nu” te Loosduinen geeft Vrijdagavond a.s., ter gelegenheid van haar 45-jarig be staan een concert in de muziektent op het Mecklenburgplein te Loosduinen. POELDIJK HET JUBILEUM VAN DEKEN MAAT Het 40-jarig priesterschap van den De ken Maat te Poeldijk werd gistermorgen herdacht met het opdragen van een plech tige Hoogmis door den jubilaris, warr- bij vier van zijn oud-kapelaans as sisteerden. De feestpredicatie werd uit gesproken door kapelaan W. A. Borsboom uit Amsterdam. Het kerkgebouw was tot in alle hoeken bezet, onder de aanwezigen waren tal van geestelijken uit de omge ving en burgmeester Kampschoër uit Monster. Het zangkoor onder leiding van den heer J. de Ruyt uit Poeldijk voerde de drie-stemmige Mis van Réfice uit. Na de Mis werd de Priestercantate van E. Fransse ten gehoore gebracht, waarbij de soli werden gezongen door de heeren Jac Delfgauw en L. van Dijk. Des middags heeft Deken Maat receptie gehouden, die door zeer velen werd bezocht. Tot slot van den feestdag, vond des avonds een plech tig Lof plaats. VOORBURG De repetities van de Chr. Jeugdzangklasse onder leiding van den heer Jan Baas zullen Woensdagmiddag 20 Augustus weer beginnen in het bouw Forum te Voorburg. DIVIDENDEN Enkes (Eerste Ned. Kogellager en Schroevenfabr.) Leidschendam. Div.- bew. 24 der aand. v. 325 - 10 zijnde na aftrek bel. 27.62j - div.bew. 24 der onderaand. v. 65 - 10 zijnde na aftrek bel. - 5,92J - div.bew. 24 der oprichters- bew. - ƒ42 zijnde na aftrek bel. 35.70 - 1940—’41 - betb. Amsterd. Bank, den Haag en Rotterdam. „Voor Duitschland start..',..." 2 u. en 8 u. (Elk. leeft.) Odeon-theater. (Tel. 117740.) „De school der liefde”. 2.15 u. en 7.45 u. (Elk. leeft.) Olympia-theater. (Tel. 330814 „Kleeren maken den man”. 2.15 u. en 8 u. (Elk. leeft.) Passage-theater. (Tel. 117370.) „Liefde, streng verboden”. 2.15 u. en 7.45 u. (Elk. leeft.) Rembrandt.theater. (Tel. 118430.) „De he mel op aarde”. Op het tooneel „Cherry en Brandy”. 2 u. en 8 u. (Elk. leeft.) Rex.theater. (Tel 115569.) „De zanger van Hare Hoogheid” 10 u. v.m.11 u. nam. Hoofdfilm: 10.10, 11.45, 12.30, 3.—, 4.30, 6.10, 7.45 en 9.25 u. (Elk. leeft.) Roxy.theater. (Tel. 112492.) „Schot in den nacht”. 2.15 u. en 8 u. (B 14 j.) Seinpost.theater, (Tel. 553718.) „Gevaar lijke vrouwen". 2.15 u. en 8 u. (B 18 j.) Studio.theater. (Tel. 111572.) „Ridders in lompen". 2.30, 4.30, 7 en 9 u. (Eiken leeft.) Zondagm. 12 u. Cin. Volksuni. versiteit ,,De groene hel van Brazilië”. (Elk. leeft.) WASSENAAR Van de trap gevallen Door het ruitje van de voordeur kend zagen buren, die zich er over had den verwonderd, dat mejuffrouw J. een alleen wonende dame, aan het Burcht- plein te Wassenaar, zich niet meer ver toonde, haar in de gang liggen. Zij waar schuwden de politie, die er heenging met dr. Hubbeling. Deze constateerde den dood door een val van de trap. Door de duisternis liep N. te Wassenaar met het hoofd tegen een ijzeren paal, waardoor hij een ernstige wonde aan het gelaat bekwam. Ten huize van de familie T. aan den Kerkdam werd hij door dr. Hubbeling verbonden. WESTLAND OVERZICHT VAN DE WESTLANDSCHE VEILINGEN De aanvoeren aan de veilingen zijn in de afgeloopen week bijzonder rustig ge weest, en dit terwijl de vraag buitenge- woon ruim was. Er kon dan ook niet aan die vraag voor alle producten worden voldaan. Tomaten kwamen door het don kere weer in kleinere hoeveelheden af dan de vorige week het geval was. Het rijpingsproces vertraagde nogal, hoewel dit geen afbreuk doet aan de kwaliteit, welke best genoemd kan worden. Ook de meloenen waren kleiner in aan tal dan in de vorige verslagweek, al waren er nog dagen met aanvoeren per veiling van meer dan tien duizend stuks. Er zijn dit jaar veel groote soorten, en zelfs ook in de suikermeloenen, die in’het algemeen kleiner van stuk zijn, komen nu veel groote voor. In de druiven beheerschten voornamelijk de Alicante nog het beeld, welk product thans nogal voor export wordt verkocht. De aanvoer van de druiven stijgt langza merhand, doordat ook in de andere soorten met het snijden kan worden begonnen. De duurste druivensoorten staan nu tot den maximumprijs van 75 cent per kilo. Van perziken nam de aanvoer af; er werden veel kleine soorten aangevoerd, die toch nog Redelijke prijzen opbrachten. In de groenten blijft het nog beperkt. Er is wat andijvie en sluitkool kwam wat ruimer af; de aanvoer van boonen bleef schaarsch. Van sla en ook van bloemkool is in het Westland de aanvoer niet van veel beteekenis. J. Ph. V. N. Indien bij de vraag geen uitzonderingsbepaling, is opgenomen moet ook door u geen uitzondering worden gemaakt en dus als antwoord uw ge- heele inkomen ui genoemde bron worden opgegeven. Uw pensioen kan om de door u reeds genoemde reden, in de loonbe lasting niet worden opgenomen. Ned. Hervormde Kerk. Beroepen te Landsmeer de heer L. D. van Dijk, cand. en hulppred. te Amster dam. Bedankt voor Groot-Ammers, (toez.) ds. T. H. Oostenbrug te ’s-Grevelduin- Capelle. - q. q j* q f kerke n. Tweetal te Mijdrecht ds. P. H. de Kleer te Overschild en ds. J. H. Mulder te Giessen- Oud- en Nieuwkerk. Ge re f. Gemeenten. Beroepen te Amsterdam ds. P. Honkoop te ’s-Gravenhage. EXAMENS Fransch L. O. Geslaagd te Utrecht de dames T. C. J. Dijkgraaf, H Schindler, W. J. A. Schreütelkamp, H M. Schuurman, J. A. P M. Smulders, A. P. Sondorp, M. P. Schouten M A. Schroeder. T. Seinstra, M G. L. M. A. Sliepen, M. J. Soons, A v. d. Stam en de heeren: J. F. A. Nieu- Westeeg, A. W. van Nunen. R. Okel, B. L. Osstdam. K H. Oosterhagen, J. J. Ooyevaar, A. G. van Oers, L. de Olde, G. J. Oltheten, L. Oosting, E. Oudge- noeg, A. Oudkerk, J. H. Peeters, D. T. A. v d. Ploeg. Engelsch L. O. Geslaagd te Utrecht mevr. P. C. F. Engelberts—van Mill en de heeren H. D. Leenman. L. W. Lodder. G Maaswin- kel, A. H Brassee. Engelsch M. O. Geslaagd te Utrecht voor A de dames L. Heller, N A. W. van Ophuysen— Bruck. N A. Zijderlaan en de heeren W. M. Coene, J. A. van Hagen, G. Terpstra, P. de Vries. trice. 9.45 BNO. 10.— Eng. uitzending„An Holland”. Hilversum II. 301.5 m. 8.uur v.m. Gram.muz. 8.30 BNO. 8.45 Gram.muz. 9.Vroegdienst. 10.„Zondagmorgen zonder zorgen”. 12.uur nam. Cyclus „Kent gij uw Bijbel?” (Christ. Radio Stichting). 12.15 Solistenconcert. 12.45 BNO. 1.Ernst van ’t Hoff met zijn 15 solisten. 1.40 Gram.muz. 2.Causerie „Peter Benoit, een kampioen voor de volksche muziek”. 2.15 Haarlemsche orkestver. en solist. 4. Wijdingswoord (Chr. RadiB Stich ting). 5.10 Gram.muz. (idem). 5.30 ANP. 5.35 Curt Hohenberger en zijn orkest. 6.Declamatie. 6.10 Omroeporkest. 6.45 Gram.muz. 7.Actueel halfuur. 7.30 Gram.muz. 7.45 Reportage. 8.Omroep orkest en solisten. 9.Gram.muz., 9.45 BNO. 10.tot 10,15 Gram.muz. Maandag 18 Augustus. Hilversum I. 415.5 m. 6.45 uur v.m. Gram.muz. 6.50 Gymnastiek. 7.Gram. muz. 7.45 Gymnastiek. 8.BNO. 8.15 Morgenwijding. 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.) 8.40 Gram.muz. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gram.muz. 11.En semble Jonny Kroon (1125 tot 11.45 De clamatie). 12.uur nam. Zang en gram,muz. 12.40 Almanak. 12.45 BNO. 1.Nederlandsch Pianoduo. 1.30 Gram.muz. 2.Omroep orkest en soliste. 3.Voor de vrouw. 3.45 Gram.muz. 4.45 Voor de jeugd. 5.15 BNO. 5.30 Salonorkest. 6.15 Gram.muz. 6.30 Ernst van ’t Hoff met zijn 15 so listen. 7.Actueel halfuur. 7.30 Zang. 7.55 Orgelconcert. 8.25 Amsterdamsch Trio. 8.55 Een praatje over volksweer- kunde. 9.10 Beiaardconcert. 9.30 Gram. muz. 9.45 BNO. 10— tot 10.15 BNO.: Eng. uitzending„Things worth knowing about Holland”. Hilversum II. 301.5 m. 6.45 tot 8. uur v.m. Zie Hilversum I. 8.BNO. 8.15 Gram.muz. 10.Morgendienst (Chr. Radio Stichting). 10.20 Gram.muz. (11. tot 11.20 Declamatie). 12.15 uur nam. Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.45 BNO. 1.De Melodisten. 2.U'rechtsch Stedelijk orkest en so liste. 4.Musiquette. 4.30 Gram.muz. 5. Voor de jeugd (Christ. Radio Stich ting). 5.15 BNO. 5.30 Viool en piano. 6. Godsdienstige uitzending. 6.15 Orgelcon cert en zang. 6.45 Gram.muz. 7.Actueel halfuur. 7.30 Gram.muz. 7,45 I olitiek weekpraatje. 8.Gram.muz. 8.25 Voor den boer. 9.Curt Hohenberger en zijn orkest en ensemble Bandi Balogh. 9.45 BNO. 10.tot 10.15 Gram.muz. LOOSDUINEN, 15 Augustus. Bloem kool le srt. 9,60—12, 2e srt. 7,20 9, rijenkomkommers le srt. 1113,50, 2e srt. 8,50, gele komkommers f*850 11, witte komkommers 1113,50, per ziken le srt. 1222, 2e srt. 712, 3e. srt. f 5,508 per 100 stuks, meloenen groote 3649 ct„ kleine 3032 ct. per stuk, roode kool 3,604,50, appels 5, peren 510, stokprinsessen 20, stam- prinsessen 11,2014, snijboonen 14, pronkboonen f 10, komkommerstek 0,90 —1,90, tomaten A f 17, B f 17, C 17, CC 17, bonken 13 per 100 k.g., pos telein 60 ct. per 6 k.g., spinazie 1,14 1,30 per 4 k.g., druiven le srt. blauwe 65—70 ct., le srt. witte 75 ct. per k.g., peen le srt. 5, radijs 2,50—2,70, prei 2,40—5,50, rabarber 5,60, selderij 1,70—3,70, peterselie 1,50—2,10 per 100 bos, andijvie 48 ct. per 6 k.g. NAALDWIJK, 15 Augustus. Midden- prijs der veilingen. Dubb. boonen 1214, snijboonen 14, roode kool 4—5, sav. kool 44J per k.g., tomaten 17, bonken 1013, alicante 65, golden champion 75, franken- thalers 6075 per k.g., netmeloenen 28 36, 2e s. 1015, perziken 2025 per st, komkommers 13.50, A 11, B. 8.50, C 5.50 per 100, bospeen 4—5 per bos. HONSELERSDIJK, 16 Augustus. Centrale Westl. Bloemenveiling. Anjers 5.209.80 gerbera 6.607.70 zinnia 3.60-6.30 artisjokken 1729, siergera- niums 3.503.80 rozen 46 amerilly 1617 page 4143 pulling 3236 blanch 7 per 100 plumosa 3048 spren- gerie 89 dahlia 2644 gladiolen 18 55 asters 1215 troschrysanten 21 26 per bos primula 1227 asters 710 per pot. WESTERLEE, 15 Augustus. Witte aalbessen 22| ct, druiven: Alicante 65 ct Frankenthalers 55—70 ct. Golden Cham pion 75 ct, Muscaat 75 ct. 2e soort drui ven 4555 ct per kg. Aanvoer druiven 16.000 kg. Snijboonen 1.121.40, blau we pruimen 5590 ct, tafelappelen 20— 25 ct, tafelperen 1530 ct per kg rapen 1.20—ƒ2.35, uien ƒ1.20 per 25 kg; sla, le srt ƒ1.80/4 per 100 krop; kroten ƒ4 per 100 kg; peterselie 2.304.50 per 100 bos; rabarber 6f 7 per 100 kg; bloem kool, le srt 9.9312 per 100 stuks; meloenen: net ƒ9.28ƒ36, Oranje-ananas 15ƒ55, suiker ƒ30ƒ65 per 100 stuks; perziken I 1022 ct. II 19 ct per stuk; komkommers AA ƒ11ƒ13.50, A ƒ5.50 8.50 per 100 stuks; roode kool 3.60 ƒ4.50. Savoyekool ƒ3.60—ƒ4.50 p. 100 kg.; andijvie 8, dubbele boonen 9.6014, enkele boonen 20, stoofappelen 1 f 2.40, stoofperen 1.102.20, tomaten A, B, C en CC 17, bonken 5f 13 per 100 kg. N.V. Banjoewangi thee- en rubber- cultuur-maatschapplj In de gisteren alhier gehouden jaar- lijksche algemeene vergadering van aan deelhouders der N.V. Banjoewangi thee- en rubber-cultuur-maatschappij werd den directeur uitstel verleend voor het op maken der jaarstukken over 1940. De heeren mr. P. B. H. van Groin Soeters en N. A F. Grundlehner werden tot com missarissen benoemd is met een kleine suite in G. gr. t van Alex Voormolen. Van 7-558.25 uur (Hilv. I) wordt in de Domkerk te Utrecht een orgelconcert verzorgd door St. van Vliegen. Uitge voerd worden werken van Bach. Voor de vrouw: Van 3—3.20 uur (Hilv. I) Mej. Leesberg bespreekt recepten voor karnemelkpudding, karnemelkvla, hangop e.d. Voor den boer: Van 8.259 uur nam. (Hilv. II). In de rubriek „Landmans Lust” wordt een herhaling gegeven van het reeds eerder over de distributienetten uit gezonden hoorspel „Limburgsch boeren leven”. Zondag 17 Augustus. Hilversum I. 415.5 m. 8.uur v.m. Gewijde muziek (gr.pl.) 8.30 BNO. 8.45 Gram.muz. 11.— Concertgebouworkest (opn.) 12.uur nam. Omroeporkest. 12.45 BNO. 1.Ned. Verbond voor Sibbekunde. 1.15 Radio-Muziekfeest voor Harmonie ën fanfare-orkesten. In de pauzes decla matie en gram.muz. 3.15 Tooneel. 3.40 Vervolg van 1.15. 4.05 GrAn.muz. 4.30 Orgelmuziek (gr.pl.) 4.45 Amsterdamsch Bachensemble. 5.30 Voor de jeugd. 6. Gram.muz. 6.10 Sport van den dag. 6.35 Gram.muz. 7.Actueel halfuur. 7.30 Revue. 8.10 Tooneel. 8.30 Rotterdamsch Philharmonisch orkest, m.m.v. declama- tot 10.15 BNO.: American sees HEDENAVOND Stadsschouwburg. (Tel. 116270.) „Adriaan en Olivier”. 7.45 u. - Scala. (TeL 117714.) „Wees Welkom” met Lou City.theater.' (Tel. 115700.) Revue; „Dat is wat voor u”. 7.30 u. Capitol.theater, (Tel. 334040.) Operette ,,’n Baby van 1000 weken”. 7.30 u. West-End.theater. (Tel. 333800.) „Suiker. freule”. 8 u. Cabaret Piccadilly. (Tel. 114834.) Variété. 7 u.11 u. Het Zuid. (Tel. 115840.) Cabaretprogram- ma. 4 u.6.30 u. en 8 u.11 u. Scheveningen Kurhaus. (Tel. 554800.) Cabaret ,,Der Ko_ miker” o. 1. v. Willi Schaeffers. 8 u. Kurhaus-Cabaret (Tel. 553906.) Cor Ruys’ „Malle Molen”. 7 45 u. Cabaret Lybelle. (Tel. 557835.) Variété. 7 u. Cabaret Lido. (Tel. 550927.) 7 u.—11 u. ZONDAG 17 AUGUSTUS Stadsschouwburg. (Tel. 116270.) „Adriaan en Olivier”. 2.15 u en 7.45 u. Geb. v. K. en W. (Tel. 115630.) „Mooie Juultje van Volendam”. 2.30 u. en 7.30 uur. Diligentia. (Tel. 117647.) Sprookjesrevue met Pietje Bel King Kong en Ali Baba. 2.30 u. Openluchttheater Zuiderpark. Vereen. Haagsche Spelers: „De ingebeelde zie ke". 7.30 u. Scala. (Tel. 117714.) „Wees Welkom” Lou Bandy. 2 u. en 7.45 u. City.theater. (Tel. 115700.) Revue „Dat is wat voor u”. 2 u„ 4.45 u. en 7.30 u. Capitol.theater. (Tel. 334040.) Operette ,,’n Baby van 1000 weken”. 2 u., 5 u. en 7 30 u West.End-theater. (Tel. 333800.) „Suiker. freule” 245 u. en 8 u. Cabaret.Piccadilly. (Tel. 114834.) Matinée 3 u.6 u. Soirée van 7.30 u.11 u. Het Zuid. (Tel. 115840.) Cabaretprogram- ma. 4 u.6.30 u. en 8 u.11 u. Scheveningen Kurhaus. (Tel. 554800.) Matinée door het Residentie.orkest o.l.v. Otto Glastra van Loon. Solist Didi Doorman, cello. 2.30 u. Concert door het Rott. Philh. Or kest o.l.v. Eduard Flipse, Solisten Iris Zeilinga, declamatie en Margot Broe ders, harp. 8 u. Kurhaus-Cabaret. (Tel. 553906.) Cor Ruys’ „Malle Molen”. 3 u. en 7.45 u. Cabaret Lybelle. (Tel. ,557835.) Variété. 3 u. en 7 u. Cabaret Lido. (Tel. 550927.) 4 u—11 u. De Bataaf. (Tel. 551942.) Kindermatinée: „Johny v. h. Rebellenhuis”. 3 u. Matrozenkoor m. m.v. Hofland’s jeugd- ballet. 7.15 u. MAANDAG 18 AUGUSTUS Zeiss-Planetarium „Haagsche Courant”. (Tel. 116306.) Extra ochtenddemonstra. tie: „De Dierenriem”. 11 u. Voor dracht over: „Een reis naar de zon”. 3.45 u.4.45 u. en 8 u.—9 u. Stadsschouwburg, (Tel. 116270.) „Adriaan en Olivier” 7.45 u. Geb. v. K. en W. (Tel. 115630.) Juultje van Volendam”. 7.30 u. Diligentia. (Tel. 117647.) Sprookjesrevue met Pietje Bel King Kong en Ali Baba. 2.30 u. Scala. (Tel. 117714.) „Wees Welkom” met Lou Bandy. 7.45 u. City.theater. (Tel. 115700.) Revue: „Dat is wat voor u”. 2.15 u. en 7.30 u. Capitol.theater. (Tel. 334040.) Operette ,,’n Baby van 1000 weken”. 2 u. en 7.30 u. West.End.theater. (Tel. 333800) „Suiker. freule”. 2.15 u. en 8 u. Cabaret Piccadilly. (Tel. 114834.) Variété. 7 u.11 u. Het Zuid. (Tel. 115840.) Cabaretprogram- ma. 4 u.6.30 u. en 8 u.11 u. Scheveningen Kurhaus. (Tel. 554800.) Volksconcert Het Rott. Philh. Orkest o.l.v. Otto Glastra van Loon. Solist Theo v. d. Pas. 8 u. Kurhaus-Cabaret. (Tel. 553906.) Cor Ruys’ „Malle Molen”. 7.45 u. Cabaret Lybelle. (Tel. 557835.) Variété. 7 u. Cabaret Lido. (Tel. 550927.) 7 u—11 u. Bioscopen Van 15 Aug. t/m 21 Aug. Amicitia.theater. (Tel. 112817.) „Mario netten”. 2.30 u. en 8 u. (Elk. leeft.) Apollo.theater, (Tel. 117260.) „Lajla”. Doorl voorst. 1 u., 3 u., 5 u., 7 u. en 9 u. (B. 14 j.) Asta.theater. (Tel. 116200.) „3 x Brui loft”. 2.30 u. en 7.30 u. Zaterdag doorl. van 2.30 u. af. (Elk. leeft.) Centrum.theater. (Tel. 115478.) „Ju-ju”. 2.15 u en 7.45 u. (B. 14 j.) Cineac. (Tel. 115452.) „Dierenwereld van Zuid-Amerika”. (Deel 2). Doorl. voorst, van 9.30 u. v.m.11 u. nam. (Eiken leeft.) Corso.theater. (Tel. 115837.) „Cupido in de benzine”. 2 u. en 8 u. (Elk. leeft.) Flora.theater, (Tel. 180205.) „Watt en i Watt als circusgasten”. 2.30 u. en 7.45 u. Zaterdag 2,30 u., 5 u. en 7.45 u. (Elk. leeft.) Metropole.theater. (Tel. 392244.) OVERLEDEN Mevr. N. VAN DE GRIEND geb. van den Bos, 74 j., ’s-Gravenhage, 14 Aug. FREDERIKA WILHELMINA JEL- 'LESMA, 54 j_, ’s-Gravenhage, 14 Aug. UIT ANDERE STEDEN GETROUWD F. H. HOLM en NETTIE HOEKSTRA, Bussum, 15 Augustus. BEVALLEN Van een dochter: mevr. ELKERBOUT geb. Moene, Alphen a. d. Rijn, 12 Aug. Van een zoon: mevr. BREITENSTEIN geb. Volders, Amsterdam, 14 Augustus. Van een zoon: mevr. DE VRIES geb. van Donselaar, Coevorden, 14 Aug. Van een dochter: mevr. VAN BERGEN geb. Dettmar, Volksrust, Z.-Afrika, Nov. Van een dochter: mevr. Rotterdam, 15 Augustus. Van een dochter: mevr. SEM, geb. Schutte, Almelo, 14 Aug. OVERLEDEN DIRK KLUT, 69 j., IJmuiden, 13 Aug. N. A. ARDON, 72 j., Klundert, 14 Augustus. S. G. DE TEMPE, 60 j., Amsterdam, 14 Augustus. Mevr. D. C. DE GEUS HEUVEL, 74 j. Amsterdam 15 Aug. C. J M H TILMAN, 77 j., ’s-Herto- 16 Augustus. J. Abbas en J. G. Mostert. C. Bou. man en P. J. van Geelen. - J. G. G. Bruseker en G. J. Gorter. J. H. Del- gorge en G, J. L. da Silva. C. R van Eeten en A Graftdijk. - J. M Gilbert en C. C. van Dongen. - A. Griffioen en H. J. Ch. Eijgendaal. J. N. A. Groenendijk en P. J Oosterbos. - J. Haveman en T. Kamphorst - H. den Hoed en B. T van Berkum. - A. Hoek en J. Offers. W. Kromhout van der Meer en J. M van Welzenis. - C. de Kuijper en J. J W Oostdijk. J P. Loers en F. Valenkamp - D. C. Lukker en H. M. J. Smit - P. Lus. cuere en M J van der Lubbe, J van der Meiden en J. Marz H. N Meulman en M A. Pape, B J. Mol en A. E. Jaritz. J. H. Oosterhuis en J. S van der Stok - H. P. Ch Peers en L de Vries. W. A. Pot en C. B M. Mijnsbergen. L. P. Schmidt en T. Posthuma. - M Smits en K. A. Kuperus. E. W. van de Ven en J. Luijk. J N Vermaat en G Hoen. L. C. Vercouteren en M. Zieck. J. F. Windt en E M. A. G. Groenhuizen. W. Bal en G Dijkhuizen. - J. Barbier en A. W van Kesteren. A. J. S. Bongers en S. Blik, L. van der Brugge en W. de Graaff. - IJ. Bijstra en B. Kröttje. P. J. Caminada en E. M Plompe. S. Dee en C. Bruisschaart. - F J. L. Dekkers en M. V. H. A. Castenmiller. - H. C. van Diemen en E. J. Zoutenbier. - G. B. J. Dietz en A. N E Joukes. P. H J. C. Gedden en A. M Visser. J P. Gelauf en C. Tuit. - J. W. Gregorowitsch en J. P. M. Pennock. P. v. Veen en M. v. Seters- - J. H. E. G de Wall en L. C. A. M. v. Hemert. S. Wilk en C. Jamenfeld. - J C. Grootveld en W. Zwennis - J. A. van der Ham en A. Krens. - H. Huizing en C. J. van Acquoij. F. A. N. Hurkmans en K. J. Kuiper. - G. J. Jager en E Th. Cino. J. de Jager en J de Jong. A. N. J. van der Kleij en J. van der Vlist. W. J. Knops en J M. Remmerswaal. B. C. de Koster en B. Baak. W. P de Kubber en J. H. I. Crooij. - C. van Kuijen en R. Krul’ - A. Kuiper en G Dijkhuizen. - P. W. J. A. van der Linde en K W. Nass. R. Moningka en M. van der Kloot. W. A. Muns en W A van Eijnsbergen K. H. Nahl en M. M Janssen. C. Nieu wenhuizen en J. G Brox. J. J. Noor- bergen en M J. Hulsman E. Overbeek en L. M Veicht. Ch. A. W. Piekert en A. G. Hofman. W. du Pon en N. Vrolijk W. Reijnierse en C. C. Müller. D L. de Roode en J. M. Pronk. A. Roos en M. Zonneveld. J. Sachs en E. Frank W. Schoots van de Siepkamp en G. van Duijn. B. C. Schuering en E G. Hout- schilt. - B. Spaans en A. C. Th. Weerden. burg. - B. Spiro en B. Schuijer. H. M. Spreeuw en M. C. Moes. - W. N. A. van Steen en A. Borsboom. A. F Tjaden en A C. G. Recker. - N. Toet en M. C. F. Meeuws. - A. Tuit en Ch M den Uijl. - L. P. Turkenburg en E. Kortekaas. - L. van Velzen en W. van Krimpen. B. L. Vermolen en M E. van der Heijden. - I. van der Vet en B J F. ter Haar. Th H. A. Vo’gelezang en P Perrenet. G. P. Vijfhuizen en B Pietersma. J. de Wendt en M M van Kampen. A. Ch. Wolters en W. M. Gielis. - H. Zomer huis en G. C. Singeling. C. van der Zwan en C. Vink. J. van der Zwan en E. G Bonnet. - L. F I Simon en S Mo ses. L. Teske en N de Roode. A Herre. wijnen en J. Smit. B. G Netelenbos en H. A. J Markus - F. G. E Zoons en A. M Groot. - A. L. van der Lans en P M. van den Ende. A Loef en G. A P. Olsthoom -PA Vermeulen en A. W M Rodenrijs C. C. W Eiffe en S A. von Faber - K. Ch. G Muller en J R Ch Bijleveld. J. Volkers en M. J. Oudoif. J. van Keekem en M Stock P. G Boxem en W. Blaauwijkel. - P. Waling en J. G Rijnders. S Koekoek en L Posner. - M. Roosenburg en M M. Wie- deman. C. Vermeulen en M J. ter Stege C H. Verburg en J. P de Graauw. J. F. Veenman en G. Schouten, A. Klein en J. E. de Graaf. SCHEVENINGEN, 16 Augustus. He denmorgen was de aanvoer van versche visch aan den afslag vrij belangrijk. Aan de markt waren de motorkotter SCH 37 C. de Jong met 169 en 82 schokkers die tezamen ƒ8370 aan versche visch besom- den. De hoogste dagbesomming was /514. De prijzen waren: tarbot 1.90/2.50, griet f 1.90ƒ2.40, kleine tongen ƒ1.20 1.50, grootere tongen ƒ1.50ƒ3.10, alles per k.g.; middelschol 59.8080, kleine schol 2056, schar 1320 en bot 16.30f 14.40, alles per kist van 40 k g. IJMUUIDEN, 16 Augustus. Tarbot ƒ4.90ƒ4.50, tong ƒ5ƒ2.90 speur ƒ2.80, alles per k.g»; kabeljauw ƒ23ƒ11 per stuk; rog f 4028 per 20 stuks; zetschol ƒ90, kl. schol le srt. /92ƒ80, 2e srt. ƒ78—56, pufschol le srt. ƒ42ƒ26, 2e srt. /26—/12, gr. schar ƒ35—ƒ31, kl. schar ƒ25.5020, pufschar 18—10.50, gr. bot ƒ76f56, kl. bot ƒ38ƒ30, pie terman ƒ90f 79, gr. gul 100, kl. r. poon le srt. ƒ72ƒ71, 2e srt. ƒ50/46, poon tjes 23f 18, alles per 50 k.g. Besommingentrawlers: IJM. 418 De- rika 5 250 m. ƒ5490, IJM. 22 Ita 130 m. ƒ5043. Kotters: IJM. 223 ƒ688, TX. 29 1395, HD. 125 ƒ1143, HD. 108 ƒ1093, HD 18 ƒ1982, HD. 7 ƒ616, IJM. 203 ƒ1303. Loggers: KW. 47 ƒ1566, KW. 20 ƒ1168, KW. 22 909, KW. 173 ƒ1388, KW. 107 ƒ701, SCH. 169 ƒ1068, SCH. 496 ƒ642, SCH. 246 1483. Er waren 40 kustvisschers met een to tale besomming van 14.333. Trawler: IJM. 129 Shamrock 200 m. ƒ5182. Loggers: KW. 97 818? SCH. 402 1433, SCH. 332 ƒ1467, SCH. 243 790, SCH. 245 1426, SCH. 274 ƒ339.

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 19