VOOR DEN PUZZELAAR VOOR DE JEUGD ühm ai aaa aaa aaa a Hl MOLEST RADIOTECHNICUS, RADIOTELEGRAFIST, RADIOMONTEUR. Verscherpte oorlogvoering STADSNIEUWS BIOSCOPEN - WEST END-THEATER Predikbeurten I 19 31 35 34 |39 iö 145 57 159 69 70 Voor OPLOSSINGEN DER RAADSELS x X X „Lees- VERZEKERING MIJ. Oe nieuwe MONDELINGE dag- en avondcursussen beginnen op MAANDAG 1 SEPTEMBER a.s. RADIO INSTITUUT STEEHOUWER N.V. HAAGSCHE COURANT Zaterdag 16 Aug. 1941 2e bl. pag. 2 Raadsels ook voor grooteren CORRESPONDENTIE j,r/uo1ge' 3°nge- 313 bo»» En... ver dient het nog al Devulpenvoor Uw leven Gevestigd 1918 Actieve vertegenwoordigers gevraagd. A. van pï 10 M. |25 17 37 i? W6 [55 Veenkade 48, 7 uur jongeliedensamenkomst. INVULRAADSEL of het snijden 1. van X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X Snaak, Oude Koemarkt 35 A'dam, Keizersgracht 399 de de HET GESTOLEN PARELSNOER Een sensationeele belevenis ven mijn neef Frits hoofdrol Har.ell. Beste Allemaal, Het i& weer vacantie en zooals in ieder jaar is er weer een 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. EEN VISITEKAARTJE Als jullie uit onderstaand visitekaartje de letters in andere volgorde plaatsen krijg je het beroep van dezen man. De naam is: D. SCHUILHISER. van be- 1. 2. 3. Oorlogsschadeverzekering is thans strikt noodzakelijk! Sluit U aan bij de Ond. Ned. Molest Verz. Mij. gevestigd te Sneek. Over het op 30 Juni 1941 afge- loopen halfjaar kannen alle echoden worden betaald. Er behoeft geen omslag te wer den geheven. Van de voorschotheffingen kan een belangrijk gedeelte worden gereser veerd voor schadebetaling in het volgend halfjaar. Koorschotheffing f 0.60 perflOOO.- per halfjaar. Groote risico spreiding. ONDERLINGE NEDERLANDSCHE Wassenaar Ned. Herv. kerk, 10.05 u. ds. A. Hoe- kert. 5.05 u. ds. J. Bronsgeest, van Velsen Kievitkerk, 10.05 uur ds. F. G. H. Nico lai, van Domburg. Rijswijk Ned. Herv. kerk, 10 uur ds Uitvoerig geïll. prospectus gratis op aanvraag Inschrijving dagelijks aan de school. Voor senriftelijk onderwijs in de vakken Radiotechnicus. Radio-monteur. Radio-amateur, Film, technicus, Radiodistributietechnicus en Omroeptechnicus aan vragen gratis proefles met uitvoerige gegevens. Graaf Florisstraat 74, R’dam, Tel. 34520. Red. 24347 «4 vriendinnetjes verzocht op te vermelden Kinderrubriek METROPOLE: Het uitgebreide voor programma brengt als binnenlandsche actualiteiten de Nederlandsche kampioen schappen in zwemmen, wielrennen op den weg. gewonnen door Louis Motké en athletiekOsendarp wint na feilen strijd de 100 en 200 m. Uit het buitenland de strijd tegen het bolsjewisme. Een inte ressant cultureel product „Instinctieve reacties” volgt hierna. Na de pauze de reprise „Voor Duitsch- land startde boeiende ruiter-film met in de hoofdrol Willy Birgel, die we der een glansrol vervult. Zijn tegenspeel ster is de actrice Gerhild Weber. 61 Fa- Vervoer- van li- prachtige paard de sporen en vloog er vandoor als de wind. Effendi echter holde hem in een stof wolk na, zwaaide met de armen en schreeuwdeHoud op, Dsjoebi! Slechts één woord, beste Dsjoebi! En hij holde en schreeuwde net zoolang, tot Dsjoebi nieuwsgierig werd en stilhield Hij draaide zich half in het zadel om en vroeg hoo- nendNu, Effendi wat wil je van mij? Slechts één vriéndelijk verzoek, Dsjoebi. Vertel aan niemand wat er tus- schen ons is voorgevallen. Want het kan elk oogenblik voorkomen, dat een echte hulpbehoevende stakker aan den kant van den weg ligt. En als die streek van jou algemeen bekend zou zijn, wie zou het dan nog wagen, zoo’n stumperd te helpeen? Toen steeg Dsjoebi van het paard, om helsde Effendi onder tranen van berouw en gaf hem zijn prachtig paard terug. OPSTEL-WEDSTRIJD Maak jullie eens een opstel over den tijd toen je uit logeeren was, of over een mooien fietstocht, over een wandeling, of over het dagje toen je zoo heerlijk aan het strand was. Er is 14 dagen de tijd om een opstel in te sturen. De mooiste inzendingen komen in de courant te staan en worden met een prijs beloond. Voor het opstel mag het papier maar aan één kant worden .beschreven en goed duidelijk. Bovenaan je naam, leeftijd en schuilnaam Verder mag er op dit papier niets anders geschreven worden. In deze 14 d^gen worden er geen raadsels ge plaatst. En nu aan den gang. CORSO brengt deze week als hoofd film de dolkomische rolprent „Cupido in de benzine”, waarin Leo Slezak als de aapjeskoetsier het publiek met zijn on vergefelijk komisch spel een vroolijken avond bezorgt. Het is een verhaal van een rijken fabrikant, die het huis' wil koopen van den koetsier Leopold Wein- zierl (Leo Slezak). Dit gaat echter niet zoo gemakkelijk. Wanneer de fabrikant zoo ver is, dat hij getrouwd is met de dochter (Lizzi Holzschuh) zijn de moei lijkheden overwonnen. Hier gaan echter nog heel wat komische situaties aan vooraf. Het voorprogramma bevat een filmpje van Polygoon „Bij de glazenwasschers” en nog een tweetal filmpjes getiteld „Houtsneden” en „Merano en Muziek”. FLORA: ’n Gezellig weerzien van Watt en 1 Watt, biedt dit theater ons deze week, ditmaal als Circusgasten. Heel goe de en geestige vondsten zijn in deze film, waarin dit edele tweetal nogal eens in moeilijkheden geraakt, verwerkt. In deze alleraardigste geschiedenis vindt de jon gedame Lise, dochter van den directeur van het circus, in Watt en J Watt ’n paar trouwe bewonderaars en beschermers. Op het tooneel verwerft Bart Elfrink met zijn nieuw repertoire ‘n verdiend succes. „Meikevertj e". Trappen loopenook al? Dat is bijdehand hoor. Fijn zoo bij el kaar te spelen hè? Vele groetjes terug. „Puntmuts”. Het spijt mij heel erg, maar voor ons raadselclubje ben je te oud. De correspondentie is voor kinderen van 7 tot en met 13 jaar. De hartelijke groeten van jullie aller TANTE ETTY» Baptisten-gemeente, kerkzaal Zuid-Bin- nensingel 10, 10 uur de heer P. Maat en 5 uur de heer F. H. de Ruyter. Oud Baptisten gem., Zuid-West Buiten singel 39. 10.30 uur en 5 uur prediking ds. B. Fabrie. Zevende Dags-Baptisten-gemeente, lo kaal C.J.M.V., Heelsumstraat 159, Zater dag (Sabbat), 10.30 uur vjn. ds. P Tae- kenoa. Kerkgenootschap der Zevende Dags-Ad- ventisten, kerkzaal Maranatha”, Lange Beestenmarkt 102, Sabbatmorgen 10 uur Bijbelstudie, 11 uur predicatie (verschil lende sprekers). Zevende Dags-Adventisten geb. „Fila- delfia”, de Ruyterstraat 90. Eiken Zaterdag (Sabbat), 11 uur prediking. Verschillende sprekers. Hersteld Apostolische Zending-gemeen- te (Stam Juda), Willemstraat 69, dienst 10 uur en 5 uur. Ned. Leger des Heüs, geb. Lange Bees tenmarkt 108, 10 uur wijdingsdienst, 7.30 uur verlossingssamenkomst beide geleid door kolonel Kerkhoven. Kerk van Jezus Christus van de heili gen der laatste dagen, Loosduinschekade 11, 10.30 uur en 5 uur vergadering. Vrije Katholieke kerk St. Albaankerk, Rietzangerlaan 2a, 10.30 uur Hoogmis. Oud Katholieke kerk, Juffrouw Idastr. 7, 10 uur H. Dienst. bekend zijn misschien beetje „uit den tijd”, er zijn toch heel wat bioscoopbezoekers, die de malle fratsen van het duo ten volle en naar waarde weten te waardeeren, zoodat er alle aanleiding is het duo zoo nu en dan nog eens op het witte doek te laten ver schijnen. In „Ridders in lompen” zijn de heeren weer op hun bester wordt braaf gelachen om hun dwaze belevenissen en er is voor de directie van Studio aanlei ding geweest hun optreden nog met een week te verlengen. Het voorprogramma brengt o.m. een interessante watersport» film en mooie beelden uit het Alpen gebied. THALIA, De vacantiefilm ,.Op manoeu» vre”, waarin de bekende Deensche ko mieken Watt en Half Watt de hoofdrol len spelen, is vanwege het groote lach succes geprolongeerd. Het is een koddige soldatengescfciedenis met allerdwaaste situaties, waarin het tweetal verwikkeld geraakt. Vóór de pauze draaien nog twee aardige films: „Billy slaat zich door het leven” en „Houdt je bedaard”, waarin men uit laat komen, dat men veel beter met een lach dan met een zuur gezicht door het leven kan gaan. Loosduinen Stichtingskerk Bloemendaal, 10 uur en 2.30 uur ds. Boswijk. Geref. kerk (dorp), 11 uur ds. Laarman van Hilversum. 5 uur ds. van Lummel, van Sprang. Leyeriburg, 9 u. en 10.45 u. ds. van Lummel, 3.30 u. cand. van Vliet, van Delft, 5 u. ds. Laarman. maat 36 Tapijt. 38 Zie 42 horizontaal. 40 Symbool voor broom. 41 Naar. 43 Lidwoord. 45 Muzieknoot. 46 Deftig kleed. 48 Pret (pop.) 50 Voorzetsel. 51 Smederij. 53 Melk- schaap. 55 Lengtemaat. AMICITIA. «Ook deze week weer een voortreffelijk programma in dit theater. „Marionetten” is een luchtige, genoeg lijke film, waarin men niet alleen het stemorgaan van Benjamino Gigli kan bewonderen, maar welke tevens de ge legenheid biedt te genieten van de twee komieken Paul Kemp en Theo Lingen, van de vertolking der levenslustige Lucie Englisch en de charmante Carla Kust. Het is een film, welke een genoeglijken avond waarborgt. Het programma wordt gecompleteerd met binnen- en buiten- landsch nieuws en een paar bijfilmpjes. APOLLO: De prachtige Scandinavische film „Lajla” is wederom geprolongeerd en begrijpelijk. In de film vindt men veel terug, dat in de Scandinavische litera tuur zoo weet te boeien: een mengeling van romantiek en mystiek. De geschiede nis van Lajla, het vondelingetje, dat op groeit tot een mooi meisje, doch wier vermeende Lappenafkomst dreigt haar le ven te verwoesten, is een boeiend ver haal, dat men geboeid volgt, mede door de indrukwekkende natuur, waar gefilmd werd. Journaals gaan vooraf. ASTA: „Driemaal Bruiloft”. Men zou deze film een vertikale doorsnede van het leven kunnen noemen. Eer, rijkdom, aanzien, schoonheid, verval, armoede, te leurstelling, vreugde en andere factoren, welke aan het leven van den mensch zijn onberekenbaar maar interessant aanzien geven, passeeren een voor een en alle gezamenlijk de revue. Men denke echter niet aan de beruchte lappendeken, want Geza von Bolvary, de regisseur, heeft alle elementen weten samen te vatten in een prachtig en boeiend geheel. De film is een blijspel met een tragisch-ernstigen inslag. Een blijspel om de kostelijke scènes, verwikkelingen en geestige ge zegden Tragisch en ernstig omdat zij den bliksemsnellen val van den onbekommer- den Russischen adel weergeeft. Willy Fritsch, de legendarische jeune-premier, vaart in deze film in een eenigszins an deren koers. Hij speelt de rol van den vorst, aan wien het lot tal van tragische oogenblikken en vernederingen heeft toe bedeeld. De vrouwelijke hoofdrol wordt ge speeld door Marte Karell. Een char mante en begaafde vrouw, die niet alleen het hart van de Russische en kozakken officieren verovert, maar ook dat van de bezoekers. Theo Lingen is zooals we hem reeds kennen van zijn vorige films. Zijn mimiek, gebaren en gezegden treffen weer met onfeilbare zekerheid de lach- snaar der toeschouwers. H. Vrind. CENTRUM opent het nieuwe programma met nieuws van Tobis en Ufa en een komisch filmpje getiteld „Radio Cabaret”. Na de pauze gaat het spannende en sen sationeele filmwerk „Ju-Ju” met Maria Andergast en Albrecht Schönhals in de hoofdrollen. Schönhals als jong ingenieur valt in handen van eenige chanteurs en wordt onschuldig van twee moorden ver dacht. Een handig kranten-verkoopstertje Ju-Ju genaamd (Maria Andergast) weet echter de werkelijke daders te onthullen en haalt hem uit deze onaangename situatie komt, die me vraagt, hem een parelsnoer van duizenden guldens waarde te laten zien, en ik stal alles voor hem uit en on- 1 dertusschen heeft hij stiekum een nóg kostbaarder stuk in zijn zijzak laten glij den. Ik heb het natuurlijk gezien, mij ont gaat niets moet je net mij hebben, met al die detective-romans, die ik gelezen heb Ik vertrek geen spier van mijn ge zicht. maar treed bedaard en volkomen losjes en ongemerkt twee stappen achter uit, óp het geheim knopje. Een onhoor bare bel schrilt door de stilte en op het zelfde moment vliegt de deur open en drie agenten van de geheime politie tre- 'den binnen en sluiten den oplichter in de ijzers SPREEKWOORDRAADSEL Gevraagd worden negen woorden twee lettergrepen van de volgende teekenis werktuig voor boterhammen eigenaar van een woning bloem oefening in eenige wetenschap; bedroefd vrijkoopprijs kroes vezelachtig mineraal marterachtig roofdier. Heeft men de juiste woorden gevonden, dan geeft de 2de letter van elk woord van boven naar beneden gelezen, een spreekwoord. dat maar niet doen, want je kan nooit weten of je eens een prijs kon win nen. Vele groeten terug. ,,P o p p e d ij n t j e”. Fijn zoo uit logee ren te gaan hè?- Dan kan je toch een briefje schrijven Bep is 27 Augustus jarig, De groeten van Bep. „Muisje” Wat had je dun geschre ven. Ik moet drie brillen over elkaar zet ten om het te kunnen lezen. Ja, het is niet prettig die regen. Heb je veel pleizier gehad bij je vriendinnetje? Je schuilnaam is in het lootjesbusje. „Jan de Lap per”. Dat vond je vriendje zeker wel erg leuk hè? Dat is prettig voor haar hè? Ja, dat hoop ik ook, Vele groetjes terug. „Prins Valiant”. Als jullie een briefje schrijft, doe je het dan ieder apart? En in ieder briefje je leeftijd, namen vol uit en schuilnaam schrijven Anders kan ik het niét uit elkaar houden. En al weet je de raadsels niet dan mag je toch een briefje schrijven, hoor! ,,TropenfeMet ons gaat het goed. Ja, het is ook wel een beetje ver hè? Was het naar je zin? Dan zal ik heel wat te beantwoorden krijgen zeg. Het eerste raad sel had je fout Vele groeten van ons terug. „Lees r aa g”. Dat is weer eens een poosje geleden. Ik heb werkelijk met je te doen hoor. Het valt niets mee om je zoo te vervelen. Ja, het heeft meestal wel de een of andere reden hè? Fijn, dat je over gegaan bent. ,,M a d e 1 i e f j e”. Dat is fijn hè? Of dat heerlijk is. Neen, dat is nu beter van niet. Was er veel onkruid? De groeten van Bep. „Viooltje”. Neen er is niet veel aan met die regen. Maar misschien wordt het wel weer gauw beter. Dat is een mooi cijfer hoor. Vele groetjes terug. 56 Spil. 57 Troep. 59 Nachtvogel. milielid. 62 middel 64 Deel het men schel ijk chaam. 66 Voegwoord. 67 Schadelijk diertje. 68 Rondom. 70 Lage zijde van een schip. CINEAC; Evenals het eerste deel van de Düitsche cultuurfilm ^Dierenwereld van Zuid-Amerika”, welke opgenomen is in de Patagonische steppen en het stroomgebied van de Amazone door den Duitschen natuurkundige Hans Krieg, is ook het tweede deel rijk aan verscheiden heid en interessant De actualiteiten brengen o.a. goede re portages van de Nederlandsche kampioen schappen in zwemmen, athletiek en wiel rennen. Het buitenlandsch nieuws brengt opnamen van den strijd in Bessarabië en van de andere fronten. Een uitstekend gekleurde film, fraai van photografie, opgenomen door den specialen Cineac- reportagedienst „Langs de Vecht naar Utrecht” completeert het programma van deze week. Op de plaatsen van de X moeten de volgende woorden worden ingevuld, elk volgend woord steeds met toevoeging weglating van slechts één letter le rij een klinker 2e rij een meisjesnaam (verkort); 3e rij keukengerei 4e rij versiersel 5e rij nieuwsblad; 6e rij pakkist; 7e rij huisdier 8e rij meisjesnaam (verkort); 9e rij medeklinker. X1CU. I1C1Y. AU1A, UL44 V4Ö. Geest, van 's-Gravenzande en 6.30 u. da. A. G. van Wijk, van ’s-Gravenzande. Geb Chr. Belangen, Oranjelaan 26, 6 u. da. G. J. v. d. Burgt, van Loenen. Voorburg Oude kerk, Heerenstraat, 10 uur ds. J. Rottenberg, 6 uur ds. J. Roodenburg. Noorderkerk, Bilderdijklaan. 11 uur ds. J. Roodenburg. Geref. kerk (Laan van Oostenburg), 10 uur ds. H. de Jong, van Hoek van Hol land, 5 uur ds. mr. W. S. de Vries. Noorderkerk, 9.30 uur ds. mr. W. S. de Vries, 5 uur ds. P. Veenhuizen, van den Helder. Effathakapel, 10 uur ds. P. Veenhuizen, 5 uur ds. H. de Jong. Vereen, v. Vrijz. Godsd., gebouw Fran- sche gem., 10.30 uur mej. ds. W. L. Wiardi Beekman. HET GESTOLEN PAARD Ali Effendi bezat een prachtig volbloed paard, ’t Was slank als de halve maan, zwart als de nacht en vurig als Turksche wijn. Eens op een dag kwam Effendi, gezeten op zijn paard, zijn buurman Dsjoebi tegen en deze sprak Effenai, wat een prachtig paard heb je daar! Zou je ‘t me niet willen verkoo- pen? Neen, Dsjoebi, mijn paard is niet te koop. Ik zou er anders graag tienduizend piaster voor geven. Effendi. 't Is niet te koop, Dsjoebi. Nu, dan voor vijftienduizend. ’t Paard is niet te koop, Dsjoebi Nu, niets aan te doen. Den volgenden dag draafde Effendi op zijn prachtig paard naaf buis, toen Lij langs den weg een man zag liggen. Hij steeg af en boog zich over de dood stille gestalte been Och, Dsjoebi, ben jij het? Om Gods wil, wat is er met je gebeurd? Och beste Effendi, ik ben gevallen. Mijn paard is wild geworden en heeft me af geworpen Kom Dsjoebi, laat ik je helpen. Pro beer voor melin het zadel te komen en rijd met me naar huis. Daar zal ik je dan een ander paard geven, waarop je je reis kunt voortzetten. Allah zegene je voor je goedheid. Ef fendi maar ik heb m’n knieschijf gebro ken. Ik kan onmogelijk in het zadel komen. Och, Effendi, wees toch zoo vriendelijk om af te stijgen en me te helpen. Effendi sprong op den grond, omvatte Dsjoebi en tilde hem in den zadel. Maar op 't zelfde oogenblik gaf Dsjoebi het van de Haagsche Courant, afd. Kinder rubriek. Zij moeten in ons bezit zijn vóór Woensdagmiddag 3 uur. Denk er vooral om in je brief te ver melden je volledigen naam, adres en leef tijd. Velen van jullie vinden raadsels op lossen een leuke bezigheid. En nu in de vacantie is het dubbel leuk, want je hebt een overvloed van tijd om er de volle aandacht aan te besteden. Daarom volgen hieronder enkele opgaven, welke wat moeilijker zijn dan wij gewoonlijk in deze rubriek plaatsen. Het is de bedoeling, dat voornamelijk de grooteren hun krach ten hierop beproeven. Er worden twee prijzen (boeken) uitgeloofd. Wie zijn de gelukkige winnaars Doe allen goed je best. Veel succes. De oplossingen van deze raadsels moe ten ingestuurd worden aan de Redactie Eind goed, al goed! Maar vóór het zoo ver is maken wij een heele serie van de dolste avonturen mee, waarbij de onover trefbare Hans Moser met zijn geheel eigen komische genre in het middenpunt staat, doch ook de anderen door hun voortreffelijk, beschaafd en geestig spel zeer veel tot het succes bijdragen: Grethe Weiser is vooral geestig als het origi- neele nichtje. Een alleraardigste film, waarbij men zich uitstekend amuseert. H. T. Lysen. REMBRANDT: Zeer amusant is het op treden in het voorprogramma van de ko mische acrobaten „Cherry en Brandy". Op waarlijk potsierlijke wijze wijze voeren zij hun behendigheidstrucs, berustende op een feillooze val techniek, uit. De hoofd film „De Hemel op aarde” is een preten- tielooze comedie met allervermakelijkst spel van raskomieken als Hans Moser, Heinz Rühmann en Theo Lingen REX Benjamino Gigli met zijn gouden stem trekt nog altijd veel publiek. Eén zijner beste films „De zanger van Hare Hoogheid” wordt deze week in Rex ver toond. Verdere rollen worden vertolkt door Geraldine Katt, Fritz Odemar en Gina Falckenberg. Het verhaal is heel aardig en vol afwisseling. Een prinses, die veel voor muziek voelt, komt in con nectie met een beroemden zanger. Op haar verlovingsavond wendt zij, om naar een concert te kunnen gaan, hoofdpijn voor! Dat uit deze list misverstanden voortkomen en de verloving zelfs ver broken wordt, kan men' zich wel in denken. Als de zanger er zich echter mede bemoeit, ook al door den invloed van de muziek, eindigt alles echter zooals men het graag ziet. Vooraf wordt het nieuws vertoond. ROXY. Max Frick regisseeerde de Tobis- film „Schot in den nacht”, waarin Suzanne Marwille een bijzonder knappe dubbel rol speelt. Vitaal en bruisend is zij als de gevierde pianiste; sober en ingetogen als zuster Angelika. Een creatie die niet nalaat een diepen indruk achter te laten. Scheveningen Nieuwe Badkapel, 10.30 uur ds. Offe- ringa, 6 u. ds. C. de Ru, van Rozenburg (jeugddienst) Ned. Herv. vereen., Menninckstraat 41, 10 uur en 6 uur leesdienst. Oud Geref. gem., Westduinweg 194, 10 uur en 5 uur ds. B. Hennephof. Nieuw Hersteld Apost. Zendinggemeente Visschershavenstraat 77, samenkomst, 10.15 uur. BIJZONDERE BIJEENKOMSTEN Pulchri Studio, Lange Voorhout 15, Aug 3 u. Spr. de heer P. v. d. Woude. Stichting „De Christen-Gemeenschap”, geb Veenkade 48, 21 Aug., 7.30 uur Bijbellezing. Oud Geref. gemeente (Centrum), Gaslaan 46. 20 Aug., 7.30 u. ds. E. van Dijk Baptiste Gemeente, geb. Zuid-Binnensin- gel 10, 19 Aug., 8 u. Bijbellezing-bid- stond. Spr. de heer F. H. de Ruyter. Baptiste-gemeente, van Dijckstraat 149 151, 20 Aug., 7.30 u- Bijbellezing en bidstond. Kerk der Christologen, Prins Hendrikplein 15. 17 Aug 10.30 u. Spr. de heer C. J. van Beemen. Ditigentia, Lange Voorhout 5, 17 Aug., 10.30 u. wijdingsdienst. Spr. mevr. Mayer. Ned. Stichting voor buitenkerkelijke reli gie, Prinsestraat 44, 17 Aug. 10.30 uur wijdingsdienst Spr. de heer J. C. v. d. Hoeven. Ned. Herv. kerk, afd. Geref. bond geb. Visschershavenstraat 77, 21 Aug., 7.30 u. ds. J. C. Hooykaas, van Benschop. Ned. Herv. vereen., Menninckstraat 41, 19 Aug., 7.30 u. Spr de heer Schoonder- beek, van Ede. Oud Geref. gemeente, Westduinweg 194, Scheveningen, 20 Aug., 7 u„ ds. B. Hennephof. Pinkstergemeente, Menninckstraat 7, 20 Aug., 8 u. Spr. de heer P. Boot, van Delft. „T a f e 11 j e-D e k- j e”. Dat is fijn zeg. Waren ze zoo mooi. Dat is gezellig zoo met moeder samen. Waar ben je al naar toe geweest? Vele groetjes terug. „Hamsterbloempje”. Wat was p e d et j e” Dat is nu een het? Ja, daar regent het nu te hard voor. nPeL P1®*..06 reg®n„'è’ Bep wordt 27 Augustus 25 jaar. Dat is fijn lle a33e drj.e 21jn overgegaan. De groe- zeg. Jullie spelen zeker wel erg gezellig? ten van ons terug. Vind je het naar? Bep heeft er ook een. i» Vele groetjes terug. „Bloemënpr inses". Had je het vergeten? Neen hoor, ik vind het niet erg. Wat zal het dan een mooi briefje worden. Hoe heet het clubje? „F 1 o w e r”. Was je mij vergeten? Wat moois hoor. (Ik meen het niet zoo erg hoor). Vertik je het dan gewóonweg? Dat is leuk. Met den opstel-wedstrijd zou ik Voor de pauze draait o.a. de klucht „Es war einmal ein musicus” met Szöke Szakall, een lachsucces bij uitnemend heid. SEINPOST: „Gevaarlijke vrouwen” is een sensationeele sport film waarin de Italiaansche bokser Erminio Spalla en de knappe Evi Maltagliati de hoofdrollen spelen. Spalla is de kampioen, die zich door de verleidelijke vrouw vaneen goe. den weg laat brengen, zijn training ver. waarloosd, doch nog op het juiste oogen. blik tot inkeer komt. Den weg naar sport, roem kan hij opnieuw inslaan, nadat <fe sluwe verleidster ontmaskerd is als een cocaïnesmokkelaarster. Spannende boks, matches maken deze film voor sportlief. hebbers interessant. Verder het gebruike. lijke voorprogramma. STUDIODe Deensche komieken Pat en Patachon, in ons land bekend als Watt en Halfwatt, zijn misschien een nog Mijn neef Frits is een rare snuiter. Het lijkt wel of alle dwaze, kromme avontu ren juist altijd zijn kant uitkomen. Ja, die jongen is voor het ongeluk geboren en het is vreemd, maar juist als hij ’t meest zijn best doet, valt dat ongeluk, dat hem nooit met rust laat, het onbarm hartigs! bovenop hem Een poosje geleden kwam Frits opeens bij me binnenvallen met de mededeeling k Heb een prachtbaan, zeg 1 Bediende bekend juwelierEen vertrouwens positie zel Frits- Om te be- maand 21 8 vijfentwintig gulden per maand, maar de eer. weet je, de eer I Ja, ja mompelde ik nu eens een keurig gekleed heef’bfnnen- Verticaal: 1 Voor. 2 Meisjes naam. 3 Vlinderlarve. 5 De eerste vrouw. 6 Blaasinstrument. 7 In. 8 In, 9 Mombakkes. 11 Geslacht. 13 Spil. 14 Geraas. 16 Lyrisch ge dicht. 18 Reeds. 19 Voegwoord. 20 Oc trooi. 22 Ik (Latijn). 24 Buiten dienst (afk.) 25 Kleedij. 27 Voor zetsel. 29 Jongens naam. 30 Zoenen. 31 Rijk in Europa. 33 Tweetal. 35 Lengte- Leidschendam Ned Herv. kerk, 10 uur ds. Bonders, van Wassenaar, en 5 uur ds. Fortgens, van Voorschoten. Geref. kerk, 10 uur en 5 uur ds. Boukema. Raadselvrtendjes en wordt uitdrukkelijk enveloppe Handschoen. Kermis, Kerstmis. Rijn, Land, Rijnland. Prijzen vielen ten deel aan: graag”; „Muisje”; „Flower”. Prijzen afhalen aan het Bureau Haag sche Courant op Woensdagmiddag. Daarbij uitsluitend je ware namen opgeven. Opstellen en briefjes moeten uiterlijk Woensdagmorgen aan het Bureau Haag sche Courant bezorgd zijn. Alles moet on- derteekend zijn met je waren naam vol uit, schuilnaam, leeftijd en adres. Op het couvert vermelden: Aan Tante Etty. TANTE ETTY. Opvoering van Suikerfreule Wien behoefte heeft aan kostelijk amu sement, is een bezoek aan West-End aan te bevelen. Het overbekende blijspel „Suikerfreule” van Henri van Werrnes- kerken beleefde de zooveelste opvoering. Zooals men weet, speelt het stuk in Indië op een suikerplantage. De machi nist krijgt plotseling bezoek van zijn vrouw en wel een juffrouw uit de volks buurten van Amsterdam, die „Indisch” wil worden. Het gaat haar nu niet zoo heel makkelijk af, ook al doordat zij haar mondje niet kan houden. Wat is er weer van harte gelachen om de dol-vermakeljjke scènes van het be kende trio Ellen Durieux, Charles Braa- kensiek en Jac. van Bijlevelt Maar ook de andere medespelenden Nelly Aenders, Just Chaulet, Johan Boezer en Marie Dillewaard mogen zeker niet vergeten worden. Een warm onthaal viel het troepje ten deel. En het verdiende het ook. West-End. theater zal deze week ongetwijfeld volle zalerj trekken. Voor de dames waren er bloemen. dries Bickerweg 1, Holl. 9.45 v.m. Eng. 11.15 uur. Onderwerp: „Ziel”. Gulden tekst Ps. 103 1. Duinoordkerk. 10 uur ds. A. H. Helle- mans, van Geldermalsen, 10 uur jeugd- kerk ouderen, de heer W. van Wijngen. Nassau Jeugddienst, Duinzichtkapel, van Hogenhoucklaan, 10.30 uur ds. J. C. Ko ningsberger, van Amsterdam. Vrijz. Hervormden, Beeklaan, hoek Houtrustweg, 10.30 uur mej. dr. Nic. A. Bruining. Kerk 3e van den Boschstraat, 10.30 uur ds. G. Oldeman, Culemborg. Stads-Evangelisatie, Geref. Kerk-Oost, lo kaal Hannemanstraat, 3 uur samenkomst. Spr. de heer J. Bronsveld. Onderwerp „Geven en nemen”. Geref. kerk in hersteld kerkverband, clubhuis van Speykstraat 153, 10.15 uur ds. H. Hasper. Chr. Geref. gem., Eben Haëzerkerk, Snoekstraat, 10 uur en 5 uur prof. L. H. v. d. Meiden, van Apeldoorn Jerusalem- kerk, Pomonaplein, 10 uur en 5 uur ds. H. Visser Mzn., van Middclhamis. Bilder- dijkschool, Linnaeusstraat, 10 uur en 5 uur J. van Dalen theol. cand., van Apeldoorn. Geref. Gem., Oude Boomgaardstraat 43, 10 uur en 5 uur ds. Honkoop. Oud Geref. gem. (Centrum), geb. Gas laan 46, 10 uur en 5 uur ds. E. v. Dijk. Oud Geref. gem., Wesselsstraat 49, 10 uur. en 3.30 uur leesdienst. Vergadering der geloovigen, Rozenburg straat 7, 10 uur samenkomst. Geb. C.J.M.V., Prinsegracht 4, 10 uur en kerkgebouw Houtrustweg, 5.30 uur ds. J. P. Paauwe. Dunne Bierkade 16, 10 urn- eeredienst, 5 uur Prediking des Woords. Vrije Evang. gem., Zuid-West Buiten singel 112114, 10 uur en 5 uur de heer Ed. Pera. Evangelisatie „Nazareth”. Fagelstraat 22, 10.15 uur de heer v. d. Geest en 7 uur verlossingssamenkomst. Christen-gemeenschap, 10 uur en 6 uur de heer J. Sevensma, van Amsterdam. Christen-gemeenschap, Bew. t. Rel Ver nieuwing, Groot Hertoginnelaan 4, 10 uur Menschenwijdingsdienst. Christ, gem. Eliëzer, Beeklaan 296, 10 uur en 7 uur de heer van Polen. Baptisten-gemeente, kerklokaal van Dijckstraat 149, 10 uur en 5 uur prediking ds. H. Doornkamp, van 2e Exloërmond, Ned. Protest, bond, Pulchri Studio, (Lange Voorhout 15), 10.30 uur ds. W. N. van Nooten, van Meppel. Remonstr. gemeente, 10.30 uur dr. J. C. A. Fetter. Doopsgez. gem., 10.30 uur ds. H. W. Meihuizen. Luth. gem., 10.30 uur ds. D. Drijver. Vereen. „Maarten Luther”, Lutherkapel, Haverschmidtstraat 57, 10.30 uur ds. H. J. Jaanus, van Rotterdam. Waalsche kerk, 10.30 uur, ds. Michelin Moreau. Düitsche kerk, 10.30 Fischer, van Rotterdam, Horizontaal: 4 Groot water. 6 Mo- dedwaas. 8 Gedwee. 10 Vreemde munt. 12 Berg. 13 Kleine pa ling. 15 Noodsein. 17 Streeling. 19 Boom. 21 Achting. 23 Vlakte maat. 24 Schel. 26 wiel. 28 Meisjesnaam. 29 Spijsbereider. 32 Wereldtaal. 34 Vaat werk. 35 Groot bouw land. 37 Duivenhok. 39 Zie 23 horizontaal. 40 Halsbont. 42 Bewo ner van Ierland. 44 Nuttig dier. 45 Bar. 47 Schoenmakerswerk- tuig. 49 Plaats in Gel derland. 50 Gewicht. 52 Hoogste punt. 54 Bloeimaand. 56 Zwem vogel. 58 Vrijgevig. 60 Vereenigde Staten van N.-Amerika. 61 Kern. 63 Spoedig. 65 Paard. 66 Boom. 69 Getal. 71 Afgemat. 72 Klooster voogd. ODEON: De medewerking van onzen landgenoot Johan Heesters, van wiens prachtige stem men volop kan genieten, verhoogt in niet geringe mate de aan trekkelijkheid van de zonnige film „De school der liefde”, waar Heesters, Luise Ullrich en Victor Staal ijverige leerlin gen blijken. Heesters, de zanger, en Staal, de auteur, bestaan het beiden verliefd te worden op hun secretaresse (Luise Ull rich), waaruit de vroolijkste verwikkeln- gen ontstaan, die zich grootendeels m een wintersportplaats afspelen. Een fleurige vacantiefilm, waarmede men zich uitste kend kan amuseeren. Nieuws uit binnen- en buitenland, alsmede een documentaire en een éénacter ronden het program ma af. OLYMPIA opent deze week haar pro gramma met een belangrijke reportage van de laatste wereldgebeurtenissen uit binnen- en buitenland. Het voorprogram ma bevat verder nog een zeer interes sante film over de vervaardiging van wol uit afval. Na de apuze 'n reprise van de Ufa-film „Kleeren maken den man”, met in de hoofdrol Heinz Rühmann als den Graaf Wenzel tegen wil en dank. Een film van zeer goede kwaliteit; het spottende mas- keradebal is in deze film is wel een van de hoofdmomenten. Doch in alle opzich ten munt deze tragi-komische film uit floor fijne trekjes en bijzonderen humor. PASSAGE. „Liefde., streng verboden”.. Maar ja: als er iets is. dat zich niet laat verbieden, dan is het toch wel de liefde, die van ouds tegen de verdruk king in pleegt te groeien! En zoo gaat het ook in deze allervermakelijkste film, waarin Hans Moser als de schutterige, stotterende, maar brave en welmeenende rentmeester Aloi» Horschinger wederom een daverend lachsucces heeft. Ondanks zijn goedbedoelde onhandigheden en on danks alle machinaties van een moeder, die het anders bedoeld had, „krijgt” ten slotte het geestige nichtje van laatstbe doelde dame den jongen meester van Alois, terwijl de dochter juist niet dezen jongeman verovert (aan wien de moeder haar had toegedacht, terwijl het nichtje met den vader samenspant om dat plannetje te verhinderen!), maar aan een ondernemenden jongeling, dien zij op zeer avontuurlijke wijze heeft ontmoet kerk, uur Pfarrer LOV4MCX» van ivulici uaixi. First Church of Christ. Scientist, An-

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 6