ZOn ROGGEBROOD LUCHTVAART o AGENDA FINANCIEEL LAATSTE BERICHTEN UIT DE OMSTREKEN FILM EN BIOSCOOP KUNST EN LETTEREN 23 Aug. 1041 Se bl. LUCHTVAARTKAMP DER W.A. BRIEFWISSELING KURHAUS ONDERWIJS EN KERK FAILLISSEMENTEN - De vulpen voor Uw leven KOERIERVLïEGTUIG VAN DE SOVJETS NEERGEHAALD WIELRIJDER GEVALLEN pag. '2 1 HAAGSCHE COURANT Zafer'dag GEBR. TEN HOEVE DEN HAAG ROTTERDAM TELEF. 333194 TELEF. 33417 MARKTBERICHTEN VISSCHERIJBERICHTEN BURGERLIJKE STAND ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN HUWELIJKSAFKONDIGING Gevonden voorwerpen J. VOORBURG aan schulden) 35; Zuiderpark. gebroken KURZ A A (.BERICHTEN LEIDSCHENDAM GEMEENTERAAD het laatste volksconcert W.A. en zanger EXAMENS Seinpost.theater. (Tel. 553718.) „Lajla”. RIJSWIJK (Tel. 333800.) ,Kora Rotterdamsch Philharmonisch Orkest onder Schneevoigt Wegens beursvscantie heden geen beorsnoteering. Programma der muziekuitvoeringen Kurhaus. 24 Augustus, 2.30 uur. Ma tinee door het Rotterdamsch Philharmo nisch Orkest o.l.v. Willem van Otterloo. SolistJiri Straka, viool. 1. Ouverture „II Barbiere di Siviglia", zijn dienst H. B, Bij vollen kost bedraagt de ver goeding (kostgeld) ƒ1 per dag. Schoensmeervlekken lossen op in ruim visch I. H. benzol. Ds. M. Vermet Ds. D. M. Vermet, predikant bij de Ned. Herv. gemeente van Leidschendam. die door een ernstige ongesteldheid operatief ingrijpen eenige maanden zijn R. - H. tot de het com- te ’s-Gra- de alge- hem tot BERLIJN, 23 Augustus. (D N B.) Het koeriervliegtuig van den opperbevelheb ber van den Noordelijken sector der Sovjetstrijdkrachten maarschalk Worosji- lof, werd tot een noodlanding gedwongen, toen het in de buurt van een door Duit- sche troepen bezet vliegveld laag boven den grond vloog. In het vliegtuig bevon den zich talrijke belangrijke geheime stukken van het opperbevel der Sovjets. Fransch L. O. Geslaagd te Utrecht o.a. de heeren J. H. Scholten en A. J. Vrijaldenhoven, bei den den Haag. De examens zijn afgeloo- pen. M. O. teekenen; Geslaagd alhier voor de akte Mb de heeren 3. van Ingen te Bussum, P Klaas- se te den Haag, G. C. van Oosten, te Delft, B. J. Schokkenkamp te Maartens dijk en K. J. F. M. Vermeeren te Eind hoven. Afgewezen een candidaat Naar het ziekenhuis aan den Zuidwal is vervoerd de 50-jarige 3. F. H. K. van de Laan Copes van Cattenburnh, die on der den invloed van sterken drank ver- keerende, met zijn rijwiel op de Parklaan was gevallen en daarbij een hersenschud ding en een hoofdwonde had opgeloopen. Uitreiking van boter, en vetkaarten De uitreiking van de nieuwe boter, en vetkaarten heeft te Rijswijk plaats van Maandag 25 Augustus a.s. tot en met Za. terdag 30 Augustus op het ditributiekan- toor, Heerenstraat 125, op dagen en uren als vermeld in een circulaire, welke huis aan huis wordt bezorgd. geb. Meekers, d. - M. E. C. Bloem geb. Hessing, z. - C. H 3. Mulder geb. van der Vin, z. - S. Jansen geb Sinteur, d. - H. van Leeuwen geb. Verhoek, d. - E. T. M Breumelhof geb Vierling, z. - J. Schaareman geb. van Blitterswijk, z. OVERLEDEN E. A. C. Radius, onge huwde vrouw, 85 j. - P. Jansen, man van E. Keizer, 69 j. - E. Brugman, onge huwde man, 71 j. - J. M. Guldenmund, ongehuwde vrouw, 80 j. - F Weijnschenk, man van F. van Bronckhorst, 48 j. - K G H. Smith, man van M. Wingen, 51 j. - J Vermaas, man van G. van Marken- steijn, 79 j. Terniersstraat 3; een jonge hond, A. Bak. Vaillantlaan 139; een bruin lederen voet bal met bruine bal no. 5, J Morijn, Vin- kenstraat 90a, R’dam; 2 katten, Rossmöl- der, Calandplein 19; een lederen tabaks étui met ritssluiting, van Oordt, J. Mos- selstraat 24; een rechter schoen, Beeklaan 33; een zilveren armband. R. Schermol, Voorthuizenstraat 106; een cypersche kater zwart-witte pooten. van Bemmelen, Daguerrestraat 38; een zilveren kettinkje met hanger, A. P. Demmes, v. Swieten- s tra at 95; een Lipssleutel, 3. M, de Groot, Indigostraat 20; een nng met drie sleu tels, w.o. gemerkt v. d. Ham, M. J. 3. Faasse, Govert Bidloostraat 61; een roode portemonnaie met ritssluiting met corbeau sleutel en ƒ.0.35, A. v. Velsen, Sinaasappel- straat 60; een blauwe heerenregenjas, Paucken, v. Halenwijnlaan 258 te Voor burg; een roode autoped met luchtbanden, D. Pronk, Burg. v. d Werffstraat 141; een gabardine regenjas, G. v. Dijk, Loosduin- schekade 455; een opvouwbare damespara- pluie, H. Smit, Zandvoortstraat 45, gev. 16-8—41; een zwarte portemonnaie met ritssluiting, inh. geld, gebruikte postzegels en geel papiertje met naald, Vogels, Arn- hemschestraat 20; een rozenkrans, R. Staub, Zutphenschestraat 89; een wit klap- wagentje. Kuitems, Dirk Hoogenraadstraat 95; 3 honden en een kat, Asyl, Nieuwe Haven 73. Opgevangen hondenVoor inlichtingen, Asyl, Nieuwe Haven 73. HEDENAVOND Stadsschouwburg. (Tel. 116270.) „Adriaan en Olivier”. 7.30 u. Geb. v. K. en W. (Tel. 115630.) „Mooie Juultje van Volendam”. 7.30 u. Scala. (Tel. 117714.) „Wees Welkom” met Lou Bandy. 7.45 u. City.theater. (Tel. 115700.) Revue: „Dat is wat voor u”. 7.30 u. Cabaret Piccadilly. (Tel. 114834.) Variété. 7 u.—11 u. Het Zuid. (Tel. 115840.) Cabaretprogram, ma. 4 u.6.30 u. en 8 u.11 u. Scheveningen Kurhaus. (Tel. 554800.) „The Ramblers” o, 1. v. Theo Uden Masman m. m. van The Maul Islanders en de Samoa girls. 7.30 u. Kurhaus.Cabaret (Tel. 553906.) Cor Ruys’ „Malle Molen” m. m. van het echtpaar Speenhoff. 7.45 u. Cabaret Lybelle. (Tel. 557835.) Variété. 7 u. Cabaret Lido. (Tel. 550927.) 7 u.—11 u. ZONDAG 24 AUGUSTUS Stadsschouwburg. (Tel. 116270.) „Adriaan en Olivier”. 2.15 u. en 7.30 u. (Tel. 115630.) „Mooie u. en als het j.l. Woensdag gespeelde Tuenola van Sibelius dankt zij haar inspiratie aan het groote Finsche nationale epos Kalevala Impressionistisch doet de in wazige, my sterieuze tinten gehouden inleiding aan, oubollig rustiek, zijn de soms sterk uitge sproken, luidruchtige humoristische episo de van deze rhapsodische compositie, waarvan de instrumentatie veelzins oor spronkelijk en belangwekkend is. Schneevoigt en het orkest gaven hun volle toewijding aan de vertolking van deze hoogst karakteristieke noviteit, waarvan men hier blijkens de geestdriftige ont vangst zeker gaarne een herhaalde uitvoe ring zou wenschen. Guila Bustabo speelde in het twee de gedeelte van den avond Beethovens vioolconcert met verbluffende, technisch volmaakte, temperamentvolle virtuositeit, een volkomen beheersching en een artis tieke zelfbewustheid, die de toehoorders electriseerde. Daarbij was haar weergave doordrongen en gekenmerkt door een rijp heid van opvatting, een zielkundig zich inleven van den geestesinhoud van het meesterwerk, die, vooral ook in verband met de jeugd der vertolksters, zoo moge lijk nog meer bewondering wekten dan haar edel virtuoos, klankschoon musicee- ren. De geestdrift in de zaal vond aan het slot haar uitbarsting in een langdurig ovationeel applaus. Vier terugroepingen van de geniale soliste en een schat van bloemen. Mr. A. F. J. Jung. F. M. J. VERMEULEN BENOEMD TOT COMMISSARIS VAN POLITIE TE EINDHOVEN De heer F. M. J. Vermeulen te ’s Gra- venhage is voorloopig belast met de waarneming van de functie van commis saris van politie te Eindhoven met be stemming om op te treden als comman dant der ordepolitie aldaar. Naar aanlei ding van dit bericht vernemen wij van den persdienst der N.S.B., dat de heer Vermeulen hoofd is van dienst 9 (Motor- W A.) van het stafkwartier der W.A. De heer Vermeulen werd op 27 Dec. 1885 te Gorinchem geboren, doorliep de M. U.L.O.-school en trad op 15-jarigen leeftijd in militairen dienst. Hij deed toelatingsexamen voor den hoofdcursus ter opleiding tot officier der artillerie. In het jaar 1915 werd hij tot 2e luitenant benoemd bij den materieel-dienst. in 1919 volgde zijn bevordering tot le luitenant en in 1931 werd de heer Vermeulen tot kapitein benoemd. Laatstelijk was hij hier ter stede werkzaam. Na den oorlog trad kapitein Vermeulen toe N. S.B. en had eenigen tijd mando over ban 6 der W.A, 1 venhage. Onlangs benoemde meen commandant der hoofd der Motor-W.A. GEREF. KERK VAN 's-GRAVENHAGE- WEST Tot ouderlingen van de Geref. Kerk van 's-Gravenhage-West zijn wegens uit breiding gekozen de heeren S Veltman. G. Jansen. W M. Been, J J. L. A. te Cointre. W. Kok en P. A. Westdijk Zij zullen Zondag 7 Sept a.s. in hun ambt worden bevestigd. KOERSEN NEDERLANDSCH CLEARING INSTITUUT Koersen voor stortingen op 23 Augus tus 1941 tegen verplichtingen, luidende in: Belga’s 30.1432; Zwitsersche francs 43.56; Fransche francs 3.768; Lires 9.91; Deensche kronen 36.37; Noorsche kronen 42.82; Zweedsche kronen 44.85; Finsche mark 3 82; Dinar (oude schulden) 3.43; Dinar (nieuwe schulden) 3.77; Turksche ponden 1.451; Lewa 2.30; Pengoe (oude schulden) 36.519; Pengoe (nieuwe schul den) 45.89; Zloty (oude Zloty (nieuwe schulden) 37.68; Lei 1.28; Slowaaksche kronen 6.48. Aanwezig aan het hoofdbureau van po litie, Alexanderplein 20 en aldaar te be vragen op alle werkdagen, telefonisch al leen tusseben 10.30 en 12 uur en mon- deling tusschen 12.30 en 2.30 uur: een sportportemonnaie, inh. eenig geld, kaasbonnen en een broodrantsoen, een rijzweepje, een voorwiel van transport- rijwiel met stuur, een met fluweel omwon den kettingslot en geel metalen ring, een gestreept colbertjasje, een stamkaart in étui, t.n.v. Jongebreur, A. J. Pr. Marian- nelaan 230. een zwarte broekregenpijp, een bril in étui. een meisjesregenkapje. een bruin zijden shawl, een koevoet, een duim stok, een vierkant verchroomd beerenpols- horloge met ijzeren wijzers en cijfers en bruin lederen armband, een wit kinder- rchoentje. een ongemerkt heerenrijwiel, eenig Hollandsch en Duitsch geld, een zwart lederen dameshandtasch inh. een zakdoek, ged textielkaart, portemonnaie met 7 cent en eenige bonnen, een bruine damesportemonnaie met ritssluiting, inh. geld, een lederen portemonnaie, een Elec tro magneet, een „Banka” damesrijwiel, een zak hout, een stoffen regenkapje, een ijzeren kilogewicht. een persoonsbewijs t.n.v. B. M Grummels. Rotterdam; diverse sleutels, handschoenen en ceintuurs. Voor inlichtingen omtrent vermiste rij wielen uitsluitend op Dinsdagen en Zater dagen van 10 tot 4 uur: Casuariestraat 11- Bij de navolgende ingezetenen: een bruine ledige portemonnaie, v Hoy- temastraat 72; een gouden damespolshor- loge. met zwart bandje. Kusters, Papegaai- laan 13. tel. 2165, Wassenaar; een zilveren vulpotlood, Liebregts, Maystraat 73; een lichte heerenregenjas, Wensveen, Storteru bekerstraat 353; een kleerhangertje. een rood lederen ceintuur een prentenboek, een doosje kleurkrijt, diverse handschoe nen, Vroom en Dreesmann. Spuistraat; een grijze jongenspet, de la Reyweg 517; een groen kinderjasje, v. Bussel, Xaverystraat 38; een blauw gebreid jasje, de Groot. Paul Gabriëlstraat 146, voor 11 uur; een bos sleutels, Boulogne, Boekhorststraat 99; een blauw en een beige jekkertje, A Brand, WESTLAND OVERZICHT VAN DE WESTLANDSCHE VEILINGEN Het winderige, weinig zomersche weer, laat zich momenteel wel het meest on gunstig gevoelen in de boonencultuur. De eerste vruchtzetting had van de droogte te lijden, de tweede nu van den regen en wind. Wel is er volop bloesem. Indien de natuur spoedig wat milder wordt, kan nog een flinke oogst van dit product ver wacht worden. De aanvoeren zijn momen teel zeer matig en in de algemeene vraag naar groenten, is ook het artikel boonen opgenomen in de distributiezorg aan de veilingen, waar de vraag grooter is dan het aanbod. Ook met de andijvie wil het nog niet zoo heel erg. Ruimei; zijn de koolsoorten thans aan bod. de roode en savoye kool zijn in de laatste dagen in flinke partijen ter veiling gebracht. De prijs loopt van 34.50 per 100 k.g. Verder zijn er wat uien, en komen aar dige partijtjes bloemkool ter veiling met redelijke prijzen. In de fruitafdeeling komt het einde van de netmeloenen in zicht, de aanvoer nam vrij snel af. Echter komt in de laatste dagen wel wat grooter aanvoer van de ananas-meloenen, die al tijd wat later in de cultuur zijn. Er is intusschen een aardig stuk van den prijs af gegaan. Van de perziken was het aan bod ook kleiner, doch in de druiven komt meer schot, doordat ook van de Franken- thaler wat meer gesneden wordt. De maximumprijs voor binnenland werd hier door op 75 ct. per kilo bepaald, terwijl ook voor de andere soorten eenige verla ging in de afgeloopen week werd toege past. schappij „het Raadhuispark” te venhage, werd op voorstel van den voor zitter aangehouden. maken, hoewel hij de noodige voorzich- Ds. ge- des Inlevering van wapens door Ned. officieren De burgemeester van Voorburg brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de inlevering van wapens en uitrustings stukken door Nederland sche c ff icier en te Voorburg moet plaats hebben aan het politiebureau Parkweg 121. A. C. van Kampen. Vreeswijkstraat 287, alhier. R.C. mr. A. Ikman van Burck, Cu rator: mr. G. W. J. Jonker, alhier. C. van Hal, Schoolstraat 39. Wassenaar. R C. mr. F Donker Curtius. Cur mr. J. van der Veen Vonk te Wassenaar Opgeheven de faillissementen van: E. Marschalk, echtgenoote van K. A. J Putto, alhier en van C. J. Koreneef, te Delft Vernietigd het faillissement vam J. H. van Rijn, alhier. van Hare Hoogheid”. 2.15 u. en 8 u. (Elk. leeft.) Van 25 tot 30 Augustus Zooals we reeds meldden, wordt van 25 tot 30 Augustus in de centrale kader- vaartkampweek gehouden voor de leden der luchtvaart W.A., bij afkorting ge noemd Luwa. In verband hiermede heeft een mede werker van de V.P.B een onderhoud ge had met den heer J. W. v. Hengel, vroe ger eerste-luitenant van de militaire lucht vaart, thans opperhopman der Luwa, die belast is met de organisatie van de kamp- week. Aan dit onderhoud ontleenen we o. m ,,De Luwa’’, zoo zeide de heer van Hengel, „heeft tot taak de luchtvaartge- dachte levend te houden en te bevorderen bij het Nederlandsche volk en wel in het kader van het nationaal-socialistische principe. De Luwa staat onder bevel van den vroegeren kapitein in-vlieger. com mandant van een jachtgroep van het veld leger. heerbanleider W H. Wijnkamp. Zoolang Nederland deel uitmaakt van het frontgebied in dezen oorlog, kan de lucht- vaartgedachte natuurlijk alleen bevorderd worden door mondelinge en schriftelijke cursussen en door het oprichten van werk gemeenschappen waar men. voor zoover mogelijk, de luchtvaarttechniek practisch beoefent, alsmede door het vertoonen van films op luchtvaarttechnisch gebied. Tot hoofd van de afdeeling onderwijs der luchtvaar-W.A. werd benoemd dr. ir. G de Gelder, directeur der M.T.S. te Haarlem, (de eenige Nederlandsche M T. S., waar het vak vliegtuigbouwkunde op het lesrooster voorkomt). Dr. de Gel der wordt o.a. bijgestaan door verschil lende leeraren van inrichtingen van mid- delbaar onderwijs, als dr. Peters van de H.B.S. te Winschoten, ir. Koerper van de M.T.S. te Haarlem, ir. Giltay, alhier ir. Alberts van de K.L.M. te Amsterdam e.a. Er worden thans cursussen gegeven in Groningen, den Helder. Amsterdam, Haarlem, den Haag, Rotterdam, Arnhem en Nijmegen. Dit zijn mondelinge cursus sen. Over het platteland verspreid wonen de leerlingen krijgen het onderwijs door middel van schriftelijke cursussen. De Luwa telt thans een ongeveer 900 man. Een groot gedeelte is, zooals bekend, in gedeeld bij de berichtentroepen der Duit- sche Weermacht in België en Noord- Frankrijk. Ir. Mussert bracht hen onlangs een bezoek. De eerste cursus der Luwa is thans vrijwel ten einde en toen de W.A. het groote gebouw van de vroegere interna tionale school voor wijsbegeerte te Amers foort overnam als centrale kaderschool. meenden wij, dat dit een goede gelegen heid was om voor onze mannen een week lang een luchtvaartkamp te organiseeren. De verspreid wonende leerlingen der Luwa, die tot dusver den schriftelijken cursus zelfstandig moesten verwerken krijgen nu gelegenheid om zich de stof nog eens te laten verklaren door hun leeraren. „Wij kunnen slechts hopen’1’, zoo be sloot opperhopman van Hengel, „dat uit ons bescheiden begin de nieuwe Neder landsche luchtvaart mag groeien. Neder land heeft in het verleden getoönd. dat het hiertoe de capaciteiten bezit. doch wij moeten ons realiseeren, dat wjj, om op dit terrein te bereiken, wat wij als gebo ren zeevarende natie kunnen bereiken, ook op luchtvaartgebied door een anderen geest bezield moeten zijn. De luchtvaart als nationale uiting wordt niet bevorderd door romantische filmhelden- of piloten- vereering, doch door gemeenschapszin. In het luchtvaartkamp der Luwa te Amers foort wordt de kern gekweekt, welke ons volk daartoe in staat zal stellen.”- Hoofdred.: H. T. Lijsen, den Haag; plaatsverv. hoofdred.: P. H. de Wit, Voor burg; Red. Buitenl.: B. C. Spoel, den Haag; Binnenl.: G. de Bruyn, den Haag (afw.: tijd. R. Weemhoff, Voorburg); Stadsn.: A. G. H. Holslag, den Haag; Kunst en Letteren: B. van Eysselsteijn, Rijswijk (afw.; tijd P. H. d, Wit, Voor burg); Sport en Luchtvaart: M, Koot Rijswijk; Kolon. en Letterk. Bijbl.: Joh. Koning, Voorburg (afw.; tijd. H. T. Lij sen, den Haag); verdere bijbladen: P> H. de Wit, Voorburg; Fotored.: mr. J. L. A van Oudheusden, den Haag. Gedrukt bij A. Sijthoff. CULTUURFILMOCHTENDEN STUDIO THEATER Er blijft groote belangstelling bestaan voor dr. Schultz’ expeditiefilm „De Groene Hel van Brazilië”. Zondagmorgen 12 uur zal in het Studio-theater de 13e vertooning van deze cultureele film plaats vinden. Zij voert ons in suggestieve beel den te voet, per kano en per vliegtuig door en over de onmetelijke oerwouden van Braziliaansch Guyana. Soliste: Guila Bustabo Het orkest opende met de ouverture van Webers romantische opera Oberon. Alleen deze inleiding is den Nederlandschen hoor der uit de concertzaal bekend, de opera zelf werd hier te lande na het te niet gaan van de in de tachtiger jaren der vo rige eeuw te Rotterdam gevestigde Duit- sche Opera niet meer uitgevoerd. Mis schien neemt onze herboren nationale opera-instelling binnen afzienbaren tijd nog eens het initiatief om naast „der Frei- schütz” ook Oberon en Euryanthe tot nieuw vocaal-dramatisch leven te wekken. De ouverture Oberon op zichzelf ia een prachtstuk van uit Duitsch-romantieke sfeer geboren instrumentale kunst, dat ook den modernen luisteraar nog ten volle weet te boeien, zeer zeker wanneer het in een zóó klankschoone, rhythmische sterk levende vertolking tot hem wordt gebracht als dat dezen avond onder Schneevoigts autoritaire, temperamentvolle aanvoering het geval was. Met Mozart5 symphon.i no. 38 in D, gr. t. K.v. 504, de z.g Praagsche zonder me nuet. werd het concert in het gedeelte vóór de pauze voortgezet. De uitvoering was m enkele van de meer levendig bewogen gedeelten wel eens wat grof geborsteld *?Jeer verfijning, luchtigheid en sier lijkheid zouden aan den totaalindruk geen schade hebben gedaan Overigens een in menig opzicht knappe en aanvaardbare reproductie. Karelische Rhapsodie. op. 15 van den 38-jangen Finschen componist Muno o01-. Schneevoigt met een speech je inge.eid, had een doorslaand succes. Even- ORGELBESPELINGEN JULIANAKERK Maandag 25 Augustus zal wederom in de Julianakerk (Kempstraat) een orgel concert gegeven worden door den orga nist Henk Herzog. Medewerking wordt verleend door Annie Michielsen. alt Voor zang worden werken uitgevoerd van Bach, Dvorak, H. Andriessen en Alie Mi chielsen. Voor orgel werken van Bach, Guilmant, e.a. Aanvang 8 uur. LOOSDUINEN, 22 Aug. Bloemkool ie srt. 9.60—12. Idóm 2e srt. ƒ7.20 9. Rijenkomkommers le srt. 1113.50. Idem 2e srt. ƒ8.50. Gele komkommers ƒ8.5011. Witte komkommers 11— 13.50. Perziken le srt. 720. Idem 2e srt. ƒ4.9011. Idem 3e srt. ƒ2.806.60; alles per 100 stuks. Meloenen groote ƒ0.33—0.74. Idem kleine ƒ0.07—0.25; p. stuk. Roode kool 4. Savoye kool 4. Knolselderij 17. Peeren 1025. Stok- prinsessen 20. Stamprinsessen 11.20 14. Pronkboonen 8—10. Duitsche spekboonen 14, Bocnenstek 8. Kom- kommerstek 1—4.10. Tomaten A 16. Idem B 16. Idem C 16. Idem CC 16. Bonken 12; alles per 100 k.g. Postelein ƒ0.480.60 per 6 k.g. Spinazie ƒ0,37 0.52 per 4 k.g. Druiven le srt. blauwe ƒ0.60—0.65. Idem le srt. witte ƒ0.60— ƒ0.75; per k.g. Radijs ƒ33,90. Prei ƒ44.60. Rabarber ƒ45. Selderij 1.305. Peterselie 11.50; per 100 bos. Andijvie 0.260.32 per 4 k.g. NAALDWIJK, 22 Augustus. Midden- prijs der veilingen: Tomaten, A, B, C en CC 16, bonken 12, alicante 5460, Fran- kenthaler 5065, champion 5570, maroc 60, Colman 73, appelen 1217, peren 14 25, dubb. boonen 1012, rabarber 4, pruimen 1527 per kg; roode kool 3.20— 4 per 100 kg; bloemkool 46.50 per 100; netmeloenen 1825, 2e srt 10, perziken 9 —19, 2e srt 58 per stuk, suikermeloe- nen 19—22, annanas 1531 per stuk; komkommers 13.50, A 11, B 8.50, C 5.50 per 100. HONSELERSDIJK, 22 Augustus. Centr. Westl. Bloemenveiling. Anjers 2.80 8.80, Gerbera 8.20, AmarHly 1215, Ar- tisjokken 1220, Velotes 20, Siergera- niums 34.20, Page 3648 per 100; Plu- mosa 1944, Dahl'y 3644, gladiolen 15 —43, tros-chrysanthen 1941, saters 9— 10 per bos. WESTERLEE, 22 Augustus. Druiven Alicante 60, Frankenthalers 4565, Gol den Champion 6075, Gros Maroc 60, 2e soort druiven 3245, snijboonen 814, postelein 810, gele pruimen 22, blauwe pruimen 27, tafelappelen 1525, tafel- peren 1025, spinazie 1013 per k.g., kroten 80, uien 1,20 per 25 k.g„ sla I 3,204 per 100 krop, peen 45, pe terselie 202,30 per 100 bos, prei 5.80 10 per 100 k.g., rabarber 45 per 100 k.g., knolselderij 0,203,50 per 100 bos, bloemkool I Ij12, meloenen net 2533, oranjeananas 1035, suikerme- loenen 1455, perziken I 823, II 17 per stuk, komkommers AA 1113,50, A 5,50 —8,50 per 100 stuks, roode kool 3,204, savoye kool 3,20—4, witte kool 22,80, dubbele boonen 9,6014, Duitsche boonen 11,20, enkele boonen 20 per' 100 k.g., stoofperen 410, stoof- sla 412, spinazie 8 per k.g. SCHEVENINGEN, 23 Augustus. He denmorgen waren aan den afslag te Sche veningen de motorkotter Sch. 37 C. de Jong met ƒ68.40 en 34 schokkers die te zamen 1538.80 aan versche visch besom- den. In totaal werd hedenmorgen voor een bedrag van 1607.20 aan uit zee aange voerde visch over den afslag verkocht. De aanvoeren waren hedenmorgen aan den afslag niet groot. De gemiddelde besom ming bedroeg 45 per schokker. De hoog ste dagbesomming was ƒ237. In deze week werd voor een bedrag van 16.000 aan uit zee aangevoerde over den afslag verkocht. De prijzen waren Poon £59, middelschol 6379.80, kleine schol 2550, bot ƒ20ƒ45.60. en schar ƒ12ƒ18.20 per kist van 40 k.g. Van IJmuiden waren enkele partijtjes visch aan de markt naar hier ten verkoop gezonden, o.m. kleine tongen en schol. IJMUIDEN, 23 Augustus. Prijzen tarbot 5.70ƒ5.30, tong ƒ6.20ƒ3.70 per k.g.; zetschol 126, kleine schol le srt, ƒ114ƒ90, kleine schol 2e srt. ƒ76/60, pufschol le srt. ƒ59—ƒ42. pufschol 2e srt. 3826, kleine roode poon 6342, groote schar ƒ44ƒ35, kleine sehar ƒ34 /29, puf schar ƒ25ƒ18, groote bot 76— ƒ62, kleine bot ƒ40—ƒ30, wijting /68, alles per 50 k.g. Besommingen: kotters: IJm. 203 ƒ451, IJm. 223 ƒ309, Helder 7 ƒ336, Helder 8 ƒ508, Helder 108 ƒ456, Helder 125 ƒ392, Texel 29 778. Loggers Kw. 97 1223, Kw. 54 ƒ1830, Kw. 107 1990, Kw. 175 1136, Kw. 22 1659, IJm. 283 1662, Sch. 314 ƒ3226, Sch. 64 1488, Sch. 310 ƒ1298, .Sch. 73 ƒ1219, Sch. 250 ƒ759, Sch. 196 ƒ2167, Sch. 159 ƒ816, Sch. 242 ƒ4435, Sch. 402 ƒ1842, Sch. 443 ƒ2459, Sch. 30 ƒ2280. Sch. 223 1460, Sch. 201 1887, Sch. 95 ƒ477, Sch. 469 ƒ1414. Aan den afslag waren 39 kustvisschers met een totale besomming van 10.349. Zondagm. 12 u. „De groene hel van leeft.) Thalia.theater. (Tel. 111675.) „Je moet maar boffen”. Doorl. voorst van 1 u. 11 u. (Elk. leeft.) West-End.theater. (Tel. 333800.) Terry”. 2.15 u. en 8 u. (B. 18 j.) Zondag doorl. van 12 u- af: Cineac, Rex en Roxy; van 1 u. af: Amicitia. Apollo, Centrum, Corso, Flora; van 1.30 u. af: Asta; van 2 u. af: Capitol, Metropole, Odeon, Passage, Rembrandt, Studio en WesLEnd. Onder voorzitterschap van burgemees ter Banning kwam de raad van Leidschen dam gisteravond in vergadering bijeen. In de commissie tot wering van school verzuim werden benoemd de heeren J. C. v. d. Bosch, J. van Elk, R. Vermeulen, S. Wortel, B. Kuperus. G. C. Kasbergen, H. Hoenselaar, J. W. M. Boogmans, allen aftr. Op voorstel van den heer Willemse werd toegevoegd, het hoofd van de O. L. school aan den Westvlietweg, de heer A. Kool. Voorts werden z.h.s. aange nomen het voorstel tot het aangaan van een kasgeldleening. groot 150.000 met de N.V. Rotterdamsche Scheepshypotheek- bank te Rotterdam tegen een rente van 2| pCt. 's jaarstot verlenging van een overeenkomst met de N.V. Gekro te Overschie, inzake de rechtspositierege ling van het personeel van de vaste kern van den luchtbeschermingsdiensttot wijziging- van het uitbreidingsplan van de gemeente, tot intrekking van de steun regeling 1932 en toepassing van de rijks- steunregeling, tot vaststelling van de vergoeding, bedoeld in art. 55 der L.O.- wet 1920tot overdracht van grond aan den Vlietweg aan de firma Dragerwerke te Lübeck (D.) voor de somma van 2000 en tot overdracht van twee stuk jes grond aan den Veursche Straatweg aan de provincie. Het voorstel van B. en W. om een gedeelte grond, groot pl.m. 120 m2 om niet in eigendom te aanvaar den van de N.V. Bouw- en huizenmaat- ’s-Gra- 23 Augustus. BEVALLENA. Bodenstaff geb. van de Rhee, z. - A. A. Bosman geb. van Blanken, d. - E. F. Zijl geb. de Nennie, d. - W. H. Kramer geb Meier, z. - B. J. M Hulstein geb. Verhuist, d. - G Drent geb. Baas, d. - J. H. de Boer geb. Bronstring, z. - C. M. L. de Silva geb. Roldaan, z. - A. Kraus geb. Dijkhuis, d. - C. C. Buunk geb Koenen, z. - M. Cohen geb van Baaren, z. - G. Hoff geb. Vis ser, z. - M A. Crince geb Rikkers, d. - P. S Bloem geb. Limburg, d. - M P van den Hoogenband geb van Oeveren, z. - W Kleindijk geb. van Kuijen, z. - C. J. Wijnants geb. Grundeken, d. - R. H. Kaupa geb. Leijenaar d. - A. Braber geb Punt, d. - A. Bakhuizen geb Bran- derhorst. d. - H. E. Verbij geb. Willeijns, z. - 3. M. Kooijman geb. Boon, z. - A. C. van der Zwan geb. Pardoen, d. - T. J. Tromp geb. Groos, z. s J. M. Vielvoije zijn aangewezen op het gebruik van petroleum en op geen enkele andere wijze hierin kunnen voorzien, dienen zich, voor zoover zij nog geen oproeping hebben ontvangen, zich op Dinsdag 26 Augustus a.s. tusschen 2 en 4 uur te vervoegen aan het Distributiekantoor te Rijswijk Heerenstraat 123, loket 4. tot het invullen van een inlichtingenfo'rmulier. Medegebracht moet worden distributie- stamkaart „Hoofd”, 2.15 u. en 8 u. (B. 14 j.) Studio.theater. (Tel. 111572.) „De vuur doop”. 2.30, 4.30, 7 en 9 u. (B. 14 j.) Zondagm. 12 u. Cin. Volksuniversiteit Brazilië”. (Elk. Petroleum voor verlichting Hoofden van gezinnen, die voor de verlichting van hun woning uitsluitend op het gebruik enkele voorzien. Het Kurzaalprogramma voor de komen de week vermeldt de navolgende concer ten en uitvoeringen Morgenmiddag staat het Rotterdamsch Philharmonisch Orkest onder leiding van Willem van Otterloo. Als solist treedt op de violist Jiri Straka met het vioolcon cert van Dvorak. Aan orkestwerken ver melden wij ó.a. „Eine kleine Nachtmusik” van MozartPiet Hein. Rhapsodie van P. van Aitrooy en twee Slavische dansen van Dvorak. Morgenavond speelt het Rotterdamsch Philharmonisch Orkest wederom, ditmaal onder leiding van prof. Georg Schnéé- voigt met Walter Gieseking als solist die het pianoconcert in C gr.t van Mozart en de Variations symphoniques van FrancK zal voordragen. Het orkest zal ten gehoore brengen de ouverture „Leonore III”, van BeethovenBelsazar’s Gastmal van Sibelius en de Ouverture „Tannhau- ser” van Wagner. Maandagavond 25 Augustus vindt met het Res. Ork. plaats, dat gedirigeerd zal worden door Willem van Otterloo Solisten- zijn Hen- riëtte Bosmans met het pianoconcert van Grieg en Jaap Stotijn met het concert voor hobo en orkest van Voormolen. Het concert wordt geopend met de ouverture Oberon” van Weber. Tot slot zal worden uitgevoerd de Rhapsodie espagnole van Ravel. Geb. v. K. en W. Juultje van Volendam”. 2.30 7.30 u. Diligentia, (Tel. 117647.) Sprookjesrevue met Pietje Bel. King Kong. 2.30 u. Dierentuin. (Tel. 117373.) Kindervoorstel ling door mr. Carter. 2.30 u., 3.30 u. en 4.30 u. Openluchttheater Zuiderpark. Vereen. Haagsche Spelers: „De ingebeelde zie ke” 7 15 u Scala.' (Tel. 117714.) „Wees Welkom” met Lou Bandy. 2 u. en 7.45 u. City.theater. (Tel. 115700.) Revue: „Dat is wat voor u”. 2 u„ 4.45 u. en 7.30 u. Cabaret Piccadilly. (Tel. 114834.) Variété. 3 u. en 7.30 u. Het Zuid. (Tel. 115840.) Cabaretprogram- ma. 4 u.6.30 u. en 8 u.11 u. Scheveningen Kurhaus. (Tel. 554800.) Rott. Philh. Or kest o.l.v. Willem van Otterloo. Jori Straka. 2.30 u. Rott. Philh. Orkest o.l.v. Georg Schneevoigt. Solist Wal ter Gieseking. 8 u. Kurhaus-Cabaret (Tel. 553906.) Cor Ruys’ „Malle Molen" m. m. van het echtpaar Speenhoff. 3 u. en 7.45 u. Cabaret Lybelle. (Tel. 557835.) Variété. 3 u. en 7 u. Cabaret Lido. (Tel. 550927.) 4 u.-^-ll u. De Bataaf. (Tel. 551942.) Kindermatinée „Ol'ga, de geheimzinnige zigeunerin”. 3 u. Zanguitvoering „De groote en de kleine stem”, o. 1. v. Piet Zwager. 7.30 u. MAANDAG 25 AUGUSTUS Zeiss.Planetarium „Haagsche Courant”. (Tel. 116306.) Extra ochtenddemonstra- tie: „De Dierenriem”. 11 u. Voor dracht over: „Een reis naar de zon”. 3.45 u.4.45 u. en 8 u.9 u. Julianakerk. Orgelconcert door Henk Her zog. Soliste Annie Michielsen, alt. 8 u. Geb. v. K. en W. (Tel. 115630.) „Mooie Juultje van Volendam”. 7.30 u. Diligentia. (Tel. 117647.) Sprookjesrevue met Pietje Bel. King Kong. 2.30 u. Scala. (Tel. 117714.) „Wees Welkom” met Lou Bandy. 7.45 u. City-theater. (Tel. 115700.) Revue: „Dat is wat voor u”. 2.15 u. en 7.30 u. Cabaret Piccadilly. (TeL 114834.) Variété. 7 u.11 u. Het Zuid. (Tel. 115840.) Cabaretprogram- ma. 4 u.6.30 u. en 8 u.11 u. Scheveningen Kurhaus. (Tel. 554800.) Volksconcert Het Residentieorkest o.l.v. Willem van Ot- terloo. Solisten Henr. Bosmans, piano en Jaap Stotijn, hobo. 8 u. Kurhaus-Cabaret. (Tel. 553906.) Cor Ruys’ „Malle Molen” m. m. van het echtpaar Speenhoff. 7.45 u. Cabaret Lybelle. (Tel. 557835.) Variété. 3 u. en 7 u» Cabaret Lido. (Tel. 550927.) 7 u—11 u. Bioscopen Van 22 Aug. t/m 28 Aug. Amicitia-theater. (Tel. 112817.) „Een he mel op aarde”. 2.30 u. en 8 u. (Elk. leef.t) Apollo-theater. (Tel. 117260.) Nanette”. 1 u., 3 u„ 5 U*. 7 u. en 9 u. (Elk. leeft.) Asta.theater. (Tel. 116200.) „3 x Brui. loft”. 2.30 u. en 7.30 u. Zaterdag doorl. van 2.30 u. af. (Elk. leeft.) Capitol.theater. (Tel. 334040.) „Liefde op ski’s”. 2.15 u. en 8 u. Op het tooneel Vera Monty. (Elk. leeft.) Centrum.theater. (Tel. 115478.) „Een ho peloos geval”. 2.15 u. en 7.45 u. (Elk. leeft.) Cineac. (Tel. 115452.) „De strijd om de Himalaya”. Doorl. voorst, van 9.30 u. 11 u. nam. (Elk. leeft.) Corso.theater. (TeL 115837.) „Peer Gynt”. 2 u. en 8 u. (B. 14 j.) Flora.theater. (Tel. 180205.) „Vijf millioen zoeken een erfgenaam”. 2.30 u. en 7.45 u. Zaterdag 5 u. en 7.45 u. Op het too neel de accordeonist Paul Blaauw. (B. 14 j.) Metropole.theater. (Tel. 392244.) „Ster renparade”. 2 u. en 8 u. (Elk. leeft.) Odeon.theater. (Tel. 117740.) „Wiener Ge. schichten”. 2.15 u. en 7.45 u. (Elk leeft.) Olympia.theater. (Tel. 330814.) ..Speculan. ten”. 2.15 u. en 8 u. (Elk. leeft.) Passage.theater. (Tel. 117370.) „Liefde, streng verboden”. 2.15 u. en 7.45 uur. (Elk. leeft.) Rembrandt.theatar. (Tel. 118430.) „Dans des doods”. Op het .tooneel „Cherry en Brandy”. 2 u. en 8 u. (B. 18 j.) Rex.theater. (Tel. 115569.) „De gentle, man.vagebond”. 10 u. v.m.11 u. nam. Hoofdfilm: 10.25, 11.55, 1.30, 3.05, 4.40, 6.10, 7.45 en 9.20 u. (Elk. leeft.) Roxy.theater. (Tel. 112492.) „De Rossini. 2. Eine kleine Nachtmusik, Mo zart, 3. „Piet Hein”, Rhapsodie, van An- rooy. 4. Vioolconcert in a kl. t. Op. 53, Dvorak. 5. Twee Slavische Dansen, Dvo rak. Zondag 24 Augustus. 8 uur. Concert door het Rotterdamsch Philharmonisch Orkest o.l.v. prof. Georg Schnéevoigt. SolistWalter Gieseking, piano. 1. Ouverture „Leonore IH”, v. Beet hoven. 2. Pianoconcert in C gr. t. K.V., Mozart. 3. Variations symphoniques, Franck. 4. Belsazar’s Gastmal, Op. 51, Sibelius. 5. Ouverture „Tannhauser”, Wagner. Maandag 25 Augustus, 8 uur. Laatste volksconcert door het Residentie-orkest o.l.v. Willem van Otterloo. Solisten Hen riette Bosmans, piano, Jaap Stotijn, hobo. 1. Ouverture „Oberon”, Weber. 2. Con cert voor piano en orkest in a kl. t Op. 16, Grieg. 3. Concert voor hobo en orkest. Voor molen. 4. Rhapsodie espagnole. Ravel. De schade, aangericht door Engelsche vliegtuigen, beperkte zich in den afge loopen nacht tot gebroken ruiten in twee woonhuizen. Gisteren werd een visschersvaartuig door een Britsch vliegtuig met bommen bestookt. De schipper en diens zoon wer den door scherven doodelijk getroffen. ambtsbezigheden niet' kon verrichten, is thans in zooverre weer hersteld, dat hij na hernieuwd medisch onderzoek, toe stemming heeft verkregen met zijn arbeid in de gemeente weer een aanvang te pAnlzn»* Ik lm 14 lm tigheid in acht moet blijven nemen. Vermet zal morgenochtend in meente voorgaan in den Woords. 23 Augustus. C. Andrea en M. C. Naezer. - U. An dringa en M. S Dekker. - E Barendse en A. Groen. - M. E. A. Bemelmans en M. J. Boes. - AP. Bomas en T. Mosis. - D. H. Borrebach en Ch. Klaui. - A. van der Brugge en J. M de Ligt. - K. A van der Brugh en A. H Vermeer. - D. W. Dettmeijer en M. N W. Labberton. - A. Ensel en E. van Coevorden - L. A. van der Ent en A M. Scnipper. - J. L. A. van Gendt en A. M. Ploeger. - E. R. Heuke- roth en J. H. van Dijk. H Jansen en T. Poel. - J Joosten en P. Ch. Dikshoorn. - M. Leeuwenkuijl en M. Krol - B Neer- voort en J van Es. - W A. Pleijsier en Ch. E. M. H. van de Nieuwegiessen, - A. M. G. J. Poot en E. J. Bueno-Bibaz. - K. J. A. van Rijswijk en J. D Midden dorp. - J. H Stollenwerk en P. Akkerman. - J Verhoef en C. Rietveld - G Verruijt en M. Huis. - C. Verweij en M Snijders. - E. E. de Visser en E. Schröder. - F. W. Ch. Vlaardingerbroek en P. van der Vecht. - C. J. van Wette en A. H. Godschalk - J. Zondervan en M. van der Hoeven. - P Borsje en H. A. Obermeier - J. D. Bakhuis en C. A. Jobels - W Beekhuis en M. A. Bouwens. - P de Borst en B. W. Molendijk. W. 'H. Bos en P M van Bavel - A J. W. Doedens en A. M E. Hofstee. - P J van der Does en H. C. van der Valk. - C. G. M van Duyvenbode en A. C Misset. - J. W van Empelen en J. Róssing - L. J. van Eijnsbergen en W. A Driessen. - P van Eijnsbergen en M. van der Gaag. - A. Felix en A. Mel - A. Geldhcff en G. Dukker. - W. Hageman en M. J. van der Leest. - C. J. Hartman en M. A. H Bastiaans. - A. Hilbpant en C. Kok. - J. Hoenderkamp en H. Muller. - M. J. den Hollander en M. J J. Hoogen- dam. - A de Jager en W Waagenaar - P. W. Janse en S H. de Groot. - P. de Jong en M H Funhoff. - W. P. J. Koens en Tj. Dijkstra - P. A de Kok en A. Baks. - J. de Klerk en A. E. Grundmann. - Th. L. Kroon en H. Ch. Dolk. - D. Langen bach en D. L. van Os. - H. van der Lin den en L. W. S, Kaat. - J. C. ter Lüün en J. E. Kranenburg. - L. C. de Mos en J. Molenaar. - D. Mulder en A. A. Hagebeek. - M. H. Muller en M. J. Camelot. - P. Noordermeer en C. C. Kuijpers. - A. A. Permentier en P. M. van Kruining. - S. Postema en A. de Wijs. - M. Pinke en J. de Fouw. - J. Postma en M. D. A. Ver- schueren. - C. J. M. Prins en B. W. Grisnigt. - J. Th. van Putten en C Th. van der Raadt. - T. H. W Sandberg en S. W. Meijer. - C P. J. Schmitz en P. H. Kortekaas. - J P. C. Serodino en J. Spie renburg. - H. Spaans en P Bronsveld - G. J. J. van der Splinter en C. Belderbos. - M. Struik en J. F. Koek - A. M. van Veen en F. H. Staal. - A. M. Verbeek en E. van ’t Hoff. - G. Verhoef en H. M. Dirksen. - J P. Winkel en E. S. Janssen. - J. Winkel en E. B. Poel. - J. Wolsheimer en D. Lugt. - J. Zwiep en A. W. A. Meij- link. - F. A. Borremans en J. J. van Broekhoven. - F. J. M. van Klooster en P. A. Thijssen. - J. Kouwenhoven en J. Houkus - MG. A. Kattenbelt en A. G. M. Verheij. - J. N. van der Heijden en K. Hemmes. - F. G. W. M. Drabbe en J. I. M. Jurgens. - J. G. Arends en A P. Pooters. - A. Blaauw en A. H. van Muijlwijk. - J. L. Abbenhuis en H. Th. A. P. Spijkers. - U. Helfrich en J. Pijlman. - S. Goedege- buure en C. H. Smit. - J. Everts en E. M. L. Kessler. - A. M. A. Creemers en E. B. Koekenberg. - M. Torem en Babad. - B. Blatt en S. Neuman. - Colijn en C. Hofstra. - D. N. Dietz en C. Ch. Schoemaker. - J. J van Wijk en M. Hazevoet. - P. L. van der Putten en J. A. J. Diederiks. - P. P. J. ten Velthuis en M. E. Verrijzer. - P. Groot en M. Freen. - A, Hooft en J. Rikken.

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 16