noodig BINNENLAND men WeZfeen distributiebon heeft De Avondschool BEKENDMAKING BEKENDMAKING VAN DEN GEMEENTELIJKEN CRISIS- EN DISTRIBUTIEDIENST TE ’s-GRAVENHAGE artikelen 113 110 111 112 33 29 30 DISTRIBUTIEDIENST Begrijpt U alle advertenties? J 16 DISTRIBUTIE VASTE BRANDSTOFFEN Nederland op de Rijks-Messe in Leipzig pag. 2 J- van Doctor Plaizer 107 108 109 VAN DEN GEMEENTELIJKEN CRISIS- EN TE «-GRAVENHAGE B' 33 33 34 33 B 33 B STATISTISCHE WERKZAAMHEDEN Het college van toezicht op de uitvoering der Ziektewet 30 31 32 33 33 Hoe heetten ze Eerste uitvoeringsbeschikking Inkomstenbelasting 1941 Pronkboonen RAAGSCHE COURANT Dinsdag 2 Sepï. 1941 2e bl. BON DIttrlbutia-perloda 200 gram 150 gram 1 t/m 30 Sept. k.g. k.g. stuk 10 Aug t/m 8 Sept 250 gram k.g. 10 Aug t/m 8 Sept 250 gram 10 Aug t/m 6 Sept. 100 gram BONKAART DIVERSEN stuk diam.) k.g. KAAS een el EIEREN Inkomsten uit dienstbetrekking 31 Aug. t/m 13 Sept 41 k.g. AARDAPPELEN 31 Aug. t/m 6 Sept 31 Aug. t/m 6 Sept. Woonhuizen BROODKAART 100 gram Verzekeringen w BOTER- OF VETKAART 21 Aug. t/m 6 Sept BOTER MELKKAART R IJ liter MELK voor kinderen t/m 13 laar 31 Aug. t/m 6 Sept. VLEESCHKAART 31 Aug. t/m 6 Sept 50 gram 31 Aug. t/m 6 Sept 100 gram INLEVERING VAN METALEN OPENBARE BEKENDMAKING 250 gram E=S 10 Aug. t/m 6 Sept 250 gram ZEEPKAARTEN P EN Q 116 1 t/m 30 Sept Sleutel op de les van j.l. Zaterdag. 1 t/m 30 Sept. 75 gram SCHEERZEEP 1 t/m 31 Dec. HONDEN- EN KATTENBROOD 1 t/m 30 Sept. i 2 gas- ^04. 1 kilogram 250 gram 500 gram „0.10 .0,11 „0.09 „0.08 „0.26 „0.20 „0.13 99 99 10 ten honderd van de huurwaarde over het kalenderjaar. niet volkomen onder de knie en is hij dus te beschouwen als een half gevorderde leerling. „0.08 „0.08 0.32 „0.20 „1.14 „0.47 Zandaardappelen Veenaardappel’en Spitskool Komkommers: boven 850 gram van 700850 gram van 600700 gram van 500600 gram stek Prei: boven 10 mm. diam. tot 10 mm. diam. Knolselderij: I boven 10 c.m. diam. II v. 810 c.m. diam. III van 6—8 c.m. diam. beneden 6 cm. diam. Uien Zilveruien Sjalotten „0.17 „0.14 0.76 0.54 TOILETZEEP voor kinderen bene den twee jaar op kaart P bij den kleinhandel op Maandag en Dinsdag is niet geoorloofd. 35 gram 50 gram Zie onder. 250 gram op één bon 100 gram op één bon 140 gram 140 gram 75 gram 75 gram 75 gram 300 gram 600 gram 500 gram 400 gram 100 gram 300 gram 250 gram Toilet, zeep 0.69 „0.47 „0.25 „0.17 „0.14 .0.11 „0.07 «0.11 „0.20 „0.13 „0.08 „0.07 „0.13 „0.20 „0.13 „0.10 „0.20 99 BROOD of 1 Rantsoen Gebak. Dit is: Ontbijtkoek of Speculaas of andere koekjes of Biscuits en Wafels of Beschuit of Cake of Taart en gebakjes of gevuld groot korstgebak of gevuld klein korstgebak 50 gram 1 tube 1 pot 150 gram 90 gram bos k.g. Melk I Vleeseh Reserve stuk Bloem Zeep Vleesch- waren Haver, mout „0.32 „0 23 „0.56 „0.32 „0.17 „0.09 „0.09 „0.07 „0.42 „0.20 „0.54 „0.39 „0.25 „0.25 „0.17 „0.10 „0.19 „0.15 „0.10 „0.14 Hoeveelheid BONKAART ALGEMEEN „0.23 „0.20 „1.14 „0.99 „0.92 „0.27 „0.17 „0.20 „0.17 ap- „0.14 „0.10 10 Aug t/m 6 Sept 10 Aug t/m 6 Sept 10 Aug t/m 6 Sept 5. Wat is forceerwerw? Forceren is het vervaardigen van dunwandige gebogen voor werpen uit vlakke plaat, en wel volgens deze methode (zie teke ning.) Het te forceren model wordt middels een machine in snel ronddraaiende beweging gebracht. Er voor plaatst men in een houder de plaat, waaruit het voorwerp moet worden ge forceerd. Model en plaat zijn behoorlijk „in de olie”. Tijdens deze snelle wenteling nu drukt men met de houder de rol op de plaat, beginnende bij het centrum en dwingt zo langza merhand het vlakke materiaal de gebogen vorm aan te nemen Koper, messing, aluminium en derg. laten zich fraai forceren. FRUIT. Aardbeien Aalbessen Meloenen: groene ananas andere soorten Druiven: Muscaat, Westfrisia, Leo pold, Golden Champion, Cros Colman Franken thaler andere soorten Goudreinetten enz.: extra kwaliteit 1ste kwaliteit 2de kwaliteit Brabantsche Bellefleur, enz. extra kwaliteit 1ste kwaliteit 2de kwaliteit Jacques Lebel enz.: 1ste kwaliteit 2de kwaliteit Overige soorten: 1ste kwaliteit 2de kwaliteit Val van Goud- en ster- reinetten Val van overige appelen Stek- en wormstekige i pelen (zuur) idem (zoet) Peren: Beurré d’Anjou enz.: extra kwaliteit 1ste kwaliteit 2de kwaliteit AARDAPPELEN. Kleiaardappelen Duinzandaardappelen Op voederkaart voor Honden. Voor groep I en II III IV V VI Op voederkaart voor katten Voor het tijdvak van 24 Juni t.m. 31 December 1941 zijn geldig: Eén eenheid vaste brandstCL. extra kwal. 1ste kwal. 2de kwal. Beurré Hardy enz.: extra kwaliteit 1ste kwaliteit 2de kwaliteit Beurré de Mérode enz.: 1ste kwaliteit 2de kwaliteit Overige soorten: 1ste kwaliteit 2de kwaliteit Stek- en wormst. peren Pruimen: Dubbele Boeren, witte, enz.: 1ste kwaliteit 2de kwaliteit Reine Victoria enz.: 1ste kwaliteit 2de kwaliteit Overige soorten pruimen: 1ste kwaliteit 2de kwaliteit „0.22 99 De particulieren, overheidsinstellingen en bedrijven, die om de een of andere reden '(ziekte, verhuizing, verkeerde inter pretatie der betreffende bepalingen, af wezigheid, enz.) niet aan hun verplichting tot inlevering hebben voldaan, worden als nog daartoe in de gelegenheid gesteld, met opschorting der desbetreffende strafbepa lingen, tot uiterlijk 30 September 1941. De inlevering kan plaats vinden in het gebouw Mient 199A op eiken werkdag van 9 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur (des Za terdags van 9 tot 12 uur). 429 Nadrukkelijk wordt de aandacht van be langhebbenden er op gevestigd, dat zij zich derhalve bij niet-inlevering van aan de /0.20 per stuk „0.16 De Directeur van den Gemeentelijken Crisis- en Distributiedienst maakt bekend, dat ingevolge de desbetreffende voor schriften van het Centraal Distributiekan toor met ingang van 1 - September 1941 in het algemeen aanvragen ter verkrijging van speciale punten en/of leveringsver- gunning niet meer in behandeling zullen worden genomen, behoudens enkele uit zonderingsgevallen. Als uitzonderingsge vallen worden beschouwd aanvragen be- In gegeven calculatievoorschriften thans uitdrukkelijk ook voor de maatkleedingbe- drijven van toepassing zijn verklaard. Be doelde aanvullingsbeschikking is gepubli ceerd in de Nederlandsche Staatscourant van 1 September 1941 no. 169. In de Nederlandsche Staatscourant van gisteren is opgenomen een beschikking van de secretarissen-generaal van de departementen van Landbouw en Vissche- rij en van Handel, Nijverheid en Scheep vaart van 1 September 1941 waarbij wordt bepaald, dat de statistische en andere werkzaamheden, welke tot dusverre waren opgedragen aan het economisch statistisch bureau te ’s-Gravenhage, met ingang van 1 September 1941 behooren tot de taak van het centraal bureau voor de statistiek. „0.35 „0.17 vorden voorlegde en met diens hulp inderdaad zijn opzet ten uitvper legde? 3. Hoe heette de dichter, die voor Heemskerk, die op Nova Zembla sneeuw en ijs trotseerde en in het jaar 1607 tijdens de zeeslag voor Gibraltar het leven liet, het navol gende grafschrift maakte, dat op zijn grafsteen in de Oude Kerk te Amsterdam werd aangebracht: „Heemskerk, die dwars door 't ijs en 't ijzer darde streven Liet ’de eer aan ’t land, hier ’t lijf, voor Gibraltar het leven." 4. Hoe heette de Spaanse bevelheb ber van Den Bosch, die in het jaar 1629 deze stad heldhaftig Verde digde tegen de troepen van Stad houder Frederik Hendrik? 5. Hoe heette de sprookspreker, de minstreel, de troubadour, (kies zelf maar de naam uit, die je het mooi ste vindt) die in de 14de eeuw veel optrad aan het Hollandse Hof? Dr. PLUIZER. „0.47 „0.35 „0.20 1. Een laborant is in het algemeen iemand, die werkzaamheden verricht in een laboratorium. Vandaar de naam laborant. In ons geval was dus#de labo- ranteseen jongedame,‘die men technisch werk wilde laten veri richten in een foto-atelier (par don: studio!) Voor de toepassing van het besluit op de inkomstenbelasting 1941 en van deze beschikking worden polissen, waarbij de verzekeraar neg andere uitkeeringen in uitzicht heeft gesteld dan termijnen van een al dan niet Ingegane lijfrente, geacht te zijn gesplitst in een polis van lijfrente en een andere polis. Tot de andere uitkeeringen behooren niet winstuitkeeringen van den verze keraar, voor zoover deze met het verze kerd zijn van een al dan niet Ingegane lijfrente verband houden. Zulke winstuit keeringen worden als termijnen van een lijfrente beschouwd. Polissen van levensverzekering, waarop een kapitaal verzekerd is, dat uitsluitend kan worden aangewend tot aankoop van een of meer lijfrenten, worden met polis sen van lijfrente gelijkgesteld. Indien een polis en derhalve ook een al dan niet pe riodieke premie moet worden gesplitst, is de verzekeraar gehouden, den premie- schuldlge desgevraagd binnen twee maan den schriftelijk op te geven, hoe de pre mie dient te worden gesplitst TARWEBLOEM of -meel of rogge bloem, of .njeel of zelfrijzend bak meel of Brood of half rantsoen Gebak Voorloopige aanslag Indien, met betrekking tot eenig tijd vak ten aanzien van een belastingplich tige,. het vermoeden bestaat, dat hem een aanslag zal worden opgelegd, welke de met dien aanslag te verrekenen bedragen wegens dividendbelasting en loonbelas- Inkomsten uit dienstbetrekking, welke niet in geld worden genoten en gewaar deerd moeten worden naar den gemiddel den prijs ter plaatse van gebruik, worden voor de heffing van de inkomstenbelas ting gewaardeerd op hetzelfde bedrag, waarop zij voor de heffing va» de loon belasting zijn gewaardeerd. Bij besluit van den secretaris-genera al van het departement van Sociale Zaken is wijziging gebracht in den algemeenen maatregel van bestuur betreffende het college van toezicht op de uitvoering van de Ziektewet door de erkende bedrijfsver- eenigingen. Thans is bepaald, dat, indien de werkgevers- of werknemersvereeni- gingen, op wier voordracht tweederde van het aantal leden van dit college is be noemd, worden opgeheven, het lidmaat schap van de op voordracht dier opgehe ven vereenigingen benoemde personen vervalt De secretaris-generaal van het departement benoemt in hun plaats nieu we werkgevers-, onderscheidenlijk arbei- 1 dersleden. Voorts heeft de secretaris-generaal be paald, dat, indien door het ontbreken van werkgevers- en of arbeidersteden in het bestuur van een bedrijfsvereeniging ge vaar bestaat, dat de bedrijfsvereeniging haar taak niet naar behooren kan voort zetten, het college van toezicht bevoegd is de noodige maatregelen voor de voortzet ting van de werkzaamheden der bedrijfs vereeniging te treffen, bijv, door de be stuursbevoegdheid op te dragen aan den administrateur der bedrijfsvereeniging. Dit besluit is gisteren in werking getreden door haar afkondiging in de Staatscou rant van gisteravond. Bij onderscheidenlijke besluiten van den secretaris-generaal Van het departe ment van Justitie zijn benoemd tot: substituut-griffier bij den Hoogen Raad der Nederlanden mr. D. A. Slis, waarn. griffier bij het kantongerecht te Utrecht; substituut-griffier bij de rechtbank te Amsterdam: mr. J. F. Bon, substituut-grif fier bij de rechtbank te Rotterdam; substituut-griffier bij de rechtbank te Amsterdam; mr. A. J. van Rhede van der Kloot, waarn. griffier b j de rechtbank te ’s-Gravenhage; substituut-griffier bij de rechtbank te Haarlem: mr. N. Smits, waarn. griffier bij de rechtbank te 's-Gravenhage, en secre taris van het centraal college voor de reclasseering; substituut-griffier bij de rechtbank te Haarlem: mr. G I. Pare, waarn. griffier bij gemelde rechtbank; substituut-griffier bij de rechtbank te Middelburg: mr. B. S. Sieperdae commies bij het departement van Justitie; verplichting tot inlevering onderworpen voorwerpen vóór 30 September 1941 bloot stellen aan de in de verordening bedreigde straffen. Bedrijven, welke op grond van het vo renstaande nog voorwerpen moeten inleve ren en meenen recht op schadevergoeding te hebben boven de metaalwaarde der voorwerpen, kunnen hun schade-enquête- formulieren VII a of b nog tot uiterlijk 10 October 1941 aan het op deze formulieren vermelde adres inzenden. Voor zooveel noodig wordt nogmaals de aandacht gevestigd op de verplichting voor hotels, 'café’s. e. d., hun aschbakken, vazen, enz. in te leveren. ambtenaar van het O.M. bij de kanton gerechten in het arrondissement Arnhem: mr. B. H van Everdingen, ambtenaar van het O.M. bij de kantongerechten in het arrondissement Amsterdam; ambtenaar van het O.M. bij de kanton gerechten in het arrondissement Zutphen: mr. L. A. S. J baron van der Feltz, waarn. ambtenaar van het O.M. bij de kantonge rechten in gemeld arrondissement; tot ambtenaar van het O.M bij de kan tongerechten in het arrondissement Am sterdam: mr. G R. Nube, waarn ambte naar van het O M bij de kantongerechten in het arrondissement Leeuwarden; ambtenaar van het O.M. bij de kanton gerechten in het arrondissement Amster dam: jhr. mr. J. D. Quintus, te Arnhem; Een half rantsoen VLEESCH (been inbegrepen) of een half rants. VLEESCHWAREN Een rantsoen VLEESCH (been in begrepen) of één rantsoen VLEESCHWAREN N.B. Het koopen van vleeseh of vleeschwaren ZEEP voor kinderen beneden twee Een rantsoen jaar op kaart P zeep ZEEP voor kinderen van 28 jaar (Zie boven.) op kaart Q 31 Aug, t/m 6 Sept. (Oii bonnen, waarop staal vermeld: „4 rantsoenen’, 400 gram brood of 4 ran) soenen gebak). 10 t/m 16 Aug. extra t/m 6 Sept. 17 t/m 23 Aug, extra t/m 6 Sept. 24 t/m 30 Aug. extra t/m 6 Sept. 31 Aug. t/m 6 Sept, Eén eenheid turf: (of later vaste brandstoffen) 05, 06, 07 05. 06, 07, 08 10 k.g. 8 k.g. 5 k.g. 4 k.g. 3 k.g. IJ k.g. 2. Een analyst is iemand, die be voegd is tot het verrichten van scheikundige analyses. Nader kan ik hier helaas niet op in gaan. En een analyste is na tuurlijk een vrouwelijke analyst 3. Een piéd-é-terre. Wat is dat?. Dat is Frans, antwoordde me iemand, maar dat antwoord bracht me niet verder. „Voetje op de grond” betekent het letterlijk. Maar als een heer* zoals in onze advertentie, in het centrum een „pied-a-terre” zoekt, dan be doelt hij wat anders. Dan zoekt hij in het centrum een kamer (of kamers) waar hij van plan is zeer tijdelijk te verblijven. 4. En nu de bakkershalfwas. Dit is een bakkersleerling, die in twee opzichten nog half (vol) was (sen) is. Ten eerste is hij, wat zijn leeftijd betreft, nog niet volwassen en in de twede (en voornaamste) plaats heeft hij het bakkersvak nog treffende huwelijk, geboorte, sterfgevallen, verhuizing, eerste inrichting, Winterhulp en dergelijke weldadigheidsinstellingen, arbeiders naar het buitenland vertrekkend of met verlof naar Nederland terugkee- rend, verwoesting door oorlogsgeweld of totalen brand en uitzetten voor studeeren den. Het heeft derhalve geen zin aanvragen, welke niet tot de hierboven genoemde uit zonderingsgevallen behooren, in te zenden. Kaas Kaas Kaas Kaas Eieren Boven deze prijzen zullen in dit tijdvak in geen geval groenten of fruit mogen worden verkocht ook niet wanneer deze van de beste kwaliteit zijn. In de meeste gevallen zullen de groenten- en KI. II (v. 5-6 cm. diam.) KI. III (v. 4-5 cm. diam.) KI. IV (ben. 4 cm.) Cox Oranje Pippin, enz. extra kwal. „u.aa „0.32 „0.62 „0.54 .„0.39 „0.17 „0.35 „0.20 In de laatste weken is door de vacan- tie het bij uitstek winterse vak „ge schiedenis” even op de achtergrond geraakt. Jammer is dat niet, want in de loop van het komende seizoen zul ten we nog meer dan eens de ge legenheid krijgen een duik te nemen in onze bewogen landshistorie. Van daag wi! ik enkel de namen weten van enkele personen, die niet zozeer een hoofdrol speelden, maar wier ken nismaking of hernieuwde kennisma- king toch „wel aardig" is te noemen. Ik begin. 1. Hoe heette de man, die in gebrek kig Nederlands de merkwaardige woorden sprak: ..Daar drif .de brief! Kan ze dijk, koet; anders moet jou dijk”. 2. Hoe heette de Coevordense school meester. die in het jaar 1672 den verdediger van de stad Groningen Rabenhaupt, opzocht, dezen zijn plannen voor een ontzet van Coe- ambtenaar van het O.M. bij de kanton gerechten in het arrondissement Rotter dammr. .N. M. Muller, waarn. ambt, van het O.M. bij de kantongerechten in gemeld arrondissement; substituut-griffier bij het kantongerecht te Amsterdam: mr. W. F. H. Reus, waarn. griffier bij het kantongerecht te Amster dam; substituut-griffier bij het kantongerecht te Amsterdam: mr P. I Stoop, waarn. grif fier bij het kantongerecht te Leeuwarden. Bij beslui, van den secretaris-generaal van het departement van Justitie, is op zijn verzoek de benoeming ingetrokken van mr. G. H. Bleeker, griffier bij het kantongerecht te Zuidbroek, tot griffier bij het kantongerecht te Alphen. De Nederlandsche Staatscourant van gisteravond bevat de eerste uitvoerings beschikking Inkomstenbelasting 1941, waaraan wij bet volgende ontleenen Indien van een bedrijf of van een zelf standig uitgeoefend beroep de winst van een boekjaar moet worden verdeeld over twee kalenderjaren, wordt het bedrag, dat telkens aan het eerste van twee kalen derjaren moet worden toegekend, vastge steld bij beschikking van den inspecteur, die den eerstvolgenden aanslag moet vast stellen of vermoedelijk zal moeten vast- stellen. Het bedrag wordt zoo mogelijk na over leg met den belastingplichtige vastge steld. Bij de vaststelling wordt rekening gehouden met de winst, welke de belas tingplichtige geacht kan worden gemid deld per jaar met het bedrijf te verwer- ven. Hetgeen met betrekking tot het totale bedrag van de winst eener vennootschap onherroepelijk is komen vast te staan ten aanzien van een der vennooten, geldt van rechtswege ook ten aanzien van de overige vennooten. Voor zoover, voor het belastingjaar 1940/41 van de volgens de wet op de inkomstenbelasting 1914 geheven inkom stenbelasting. de zuivere opbrengst van een bedrijf of een zelfstandig geoefend be roep is berekend op zoodanige wijze, dat voorraden bij het einde van het laatst verloopen kalender- of boekjaar lager zijn gewaardeerd, dan zij volgens art. 10 van het besluit op de inkomstenbelasting 1941 hadden mogen zijn gewaardeerd, geldt het bedrag, waarop de desbetreffende voorra den daarbij zijn gewaardeerd, als het be drag van de werkelijke aanschaffings- of voortbrengingskosten. /0.08 per k.g. stuk w ojdiuu-cu Bieten, ronde en lange Kropsla Andijvie Spinazie Stoofsla Rabarber Postelein HAARDEN en KACHELS J IDEM K CENTR. VERWARMING L 1 EENHEID is gelijk: h.l. van max. 75 k.g. anthraciet, steen den, industrie- of eierbriketten. h.l. (max. 100 k.g.) cokes (ook cokes) 110 k.g. bruinkoolbriketten. 150 k.g. cokesgries of cokeSgruis. 175 k.g fabrieksturf. 195 k.g persturf (300 stuks). 275 k.g. Peel-turf. 200 k.g, baggerturf (450 stuks). PETROLEUMKAART M EN O fruitprijzen lager moeten zijn dan de onderstaande prijzen, die gebaseerd zijn op de beste kwaliteiten. GROENTEN. Bloemkool: sorteering I sorteering II Tomaten: goede kwaliteit misvormd kriel Wortelen: met lof per bos zonder lof. fijn zonder lof, middelgrot zonder lof, grof Stokboonen; prinsesseboonen snij- en spekboonen Stamboonen; prinsesseboonen z. dr. idem met draad andere soort, stamboonen „0.17 Roode kool Savoye kool Witte kool Perziken: Extra (bov. 7 cm. KI. I (v. 6-7 cm. diam.) „0.32 ----- - - m0 20 „0.10 „0.91 SCHEERZEEP Of SCHEERCRëME (op textielkaart voor mannen en jongens van 15 jaar en ouder). 01, 02, 03 01, 02, 03, 04 01, t.m. 11 200 k.g. turfbriketten. 200 k.g. overige soorten turf. 100 k.g. Briketten, geheel of gedeeltelijk vervaardigd van uitval en/of af val van vaste brandstoffen geen turf zijnde. 250 k.g. Briketten geheel of gedeeltelijk vervaardigd van uitval en/of af val van turf. De veel .sbruikte inhoudsmaat 1 mud 1 h.l. Calculatievoorschriften voor de maat- kleedingbedrijven Naar het departement van Handel, Nij verheid en Scheepvaart mededeelt is bij een beschikking van den secretaris-gene- xaal van dit departement de „calculatie- beschikking geconfectionneerde goederen no. 1” in zooverre aangevuld, dat de daar- ting in niet geheel onbeteekenende mate I OFFIC1EELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN te boven gaat, wordt aan dien belasting- pRnFMTFN fm fpiiitprijifm plichtige een voorloopige aanslag opge-1 UHUtaitN tN rHuiirKijitn, legd tot het vermoedelijke bedrag van hetl BERICHT No. 38. verschil. I De hieronder volgende groenten- en fruitprijzen zijn geen vastgestelde maximum- Ontstaat het vermoeden dat het in net I prijzen. Zij zijn bedoeld om den consument een richtlijn te geven voor de prijzen, die hierboven bedoelde verschil aanmerkelijk I hem ten hoogste io rekening gebracht mogen worden gedurende de periode van hooger zal zijn dan een reeds opgelegde 3 mt en met 9 September, voorloopige aanslag, dan kan een nadere voorloopige aanslag worden opgelegd. Een aangiftemljet wordt uitgereikt aan een ieder, door of namens wien daartoe het verzoek wordt gedaan aan den inspec teur. tot wiens ambtsgebied de gemeen te van aanslag of de vermoedelijke ge meente van aanslag hoort. Dit dient te worden gedaan binnen veertien dagen na dat sedert het einde van het kalenderjaar of belastingtijdvak zes maanden zijn ver loopen, zonder dat aan of voor den be lastingplichtige een aangiftebiljet is uit gereikt en zonder dat hem een voorloo pige of definitieve aanslag voor dat kalen derjaar oif belastingtijdvak is opgelegd Het verzoek behoeft echter niet te wor den gedaan, indien redelijkerwijs moet worden aangenomen, dat voor het kalen derjaar of belastingtijdvak, inkomstenbe lasting hetzij niet verschuldigd is, hetzij niet verschuldigd zou zijn, indien de voor verrekening vatbare dividendbelasting en loonbelasting door den inspecteur verre kend zouden zijn. Voorts zijn er bijzondere aangiftebiljet ten. Hiervoor en ook voor andere bijzon derheden, verwijzen wij naar de Staats courant Deze beschikking is gisteren in I werking getreden „0.07 0.07 Opm. Voor het schrappen van aardappelen mag latent per k.g. berekend worden, met dien verstande, dat de aardappelen gewogen worden vóór het schrappen. Voor het thuisbezorgen van aardappelen mag 1 cent per k.g. extra berekend worden. Voor het snijden van kool mag 3 cent per k.g. berekend worden, met dien verstande, dat de kool na het snijden gewogen wordt. Voor het schrappen van wortelen mag 1 cent per k.g. of per bos berekend worden met dien verstande, dat de wortelen vóór het schrappen gewogen worden. Voor het bezorgen mag geen extra bedrag in rekening gebracht worden, behalve in het hierboven genoemde geval. ’s-Gravenhage, 1 September 1941. r Over de op 31 Augustus geopende Leip- ziger Najaars-Messe wordt ons o.m. het volgende medegedeeld: Onder de vete collectieve inzendingen uit den vreemde (met inbegrrip van het Generaal-Gouvernement zijn er 19) neemt die van Nederland een eervolle plaats in. Aan de inrichting is groote zorg besteed. De representatieve stand van den Econo- mischen Voorlichtingsdienst heeft een al- geheele verandering ondergaan en voldoet aan hooge eischen van tentoonstellings- techniek, hetgeen trouwens ook reeds vroeger het geval was. Een buitengewoon effect maakt de groep van de kunstvezel- stoffen, waarmede Nederland een sterk naar voren tredend element vormt op deze Messe. De wijze van opstelling is vol sym boliek en toont aan, dat de lage landen aan de zee voor de verwerking van kunstzijde, melkwol en celvezels op een uiterst ge wichtige groot-industrie kunnen bogen. De tentoonstelling is als een staalkaart van alle belangrijke modestoffen. Hierbij ont breekt er geen enkele, die op de wereld markt geleverd wordt. Het geheel geeft een hoog denkbeeld van het peil, waarop de weef-, verf- en druktechniek van de Nederlandsche textielnijverheid staat. De boven- en onderkleeding vormt een com plete reeks van producten voor gewoon volksgebruik tot uitgesproken luxe arti kelen. De kleurencombinaties van de stof fen zijn voortreffelijk met prachtig har- monieerende tinten. Ook van artikelen vöor de huishouding, zooals tafelkleeden en tafelgoed, gordijnen, vitrages, stoffen voor meubelbekleeding, enz. is in ruime I verscheidenheid aanwezig, ïmitatie-bont van kunstzijde is eveneens een merkwaar- I dig staaltje van hetgeen in Nederland I wordt vervaardigd. Het Rijksbureau voor huiden en teder I stelt in staat, het wordingsproces van schoenwerk en verschillende lederwaren te volgen, beginnend bij het ruwe mate- I riaal tot aan het voltooide fabrikaat. De reeds van vroeger bekende inzen ding van Nederlandsche kunstnijverheid I en ambachtskunst is herhaald. Zij belooft I opnieuw'een succes te zullen worden. Wijl vermelden, o.a. zilver- en kunstsmeed-1 werk, plastieken van bepaalde volkstypen, I kunstaardewerk, gekloste kant en scheeps- I modellen. Door bemiddeling van het Rijks- nijverheids-laboratorium in Delft zijnl voortbrengselen van onze klompen-indus- I trie ingezonden. Verder bevinden zich I eenige afzonderlijke deelnemers uit Ne-1 derland in de nabijheid van de collectieve tentoonstelling en in andere gebouwen, I waar zij volgens hun branche thuisbe- hooren. HAVERMOUT of -bloem of -vlok ken, gort, of -mout, aardappel- meelvlokken of grutten Koken 2 liter 13 11 Aug t/m 5 Oct. Gedurende het tijdvak van 1 September 1941 tot en met 30 September ’41 geven de met „0 5 K F.” gemerkte bonnen van de kaarten M en N. welke zijn uitgereikt aan ver bruikers, die voor kookdoeleinden op het uitsluitend gebruik van vaste brandstoffen al dan niet In combinatie met petroleum zijn aangewezen, recht op het koopen van één eenheid vaste brandstoffen met uitzondering van fabrieksturf. De afschrijving over een kalenderjaar op woonhuizen, welke niet tot het be- drijfs- of beroepsvermogen van den belas tingplichtige behooren, wordt gesteld op „0.54 „0.20 ZEEP Toiletzeep (nieuw» samenstell.) of Huishoudzeep of Zachte zeep (samenst. van voor 1 Jan. 1941) of Zachte zeep (samenst. van na 1 Jan. ’41) of Zachte zeep (samenstelling van na 31 Aug. 1941.) of Zacbte zeeppasta of Zeeppoeder Voor 20 k.g. droog waschgoed moet aan de wasscherij één bon worden afgegeven. SUIKER KOFFIE-SURROGAAT JAM, stroop, honing e.d. RIJST of rijstemeel of rijstebloem of rijstgries of gruttenmeel (ge mengd meel) HAVERMOUT of havervlokken of haverbloem of aard.-meelvlokken, of gort of gortmout of grutten VERMICELLI of macaroni of spa ghetti of maïzena of sago of aard.- meel of puddingpoeder of pud- dingsauspoeder met 100 gram zet meel P APK A ART (voor kinderen geboren na 1 Juli 1937). RIJST of rijstebloem of rijstemeel g 10 Aug 6 SeDt of rijstgries of gruttenmeel (ge- v mengd meel) 250 eram nijsi

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 6