Huwelijk met modern comfort BINNENLAND GEMENGD NIEUWS RECHTZAKEN STADSNIEUWS IJP Welken distributiebon heeft men noodig? if TWEEDE BT7AD 'HAAGSCHE COURANT Woensdag 17 Sepf. 1941 FEUILLETON Tandheelkundige inrichting van de N.S.V. hier ter stede geopend JEUGDTANDVERZORGING OP DUITSCHE SCHOLEN IN NEDERLAND 87600 Stel niet uit iw I Mr. J. E. W. Duys overleden 38) r A I (Polygoon-v. Bilsen) MET EEN WITTE AVONDJAPON GOUDBORDUURSEIModel Geh- I I t I I I I I I I I I Kaas de ge- C. (Nadruk verboden) (Wordt oeroolflidj i i nen? En steeds maar weer uitge- c+ölzlf Noam urnl nvir vru-imroz^aran 1 Koninginnegracht 22. ’s-Gravenhage i ringer en Glupp, Berlijn. (Hoffmann) l I l l I Artikel Brood of geh. BELGISCH—NEDERLANDSCHE GOEDERENRUIL JUBILEUM A. J. KAMERMAN Morgen herdenkt de heer A. J. Kamer man, te Scheveningen, den dag waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de N.V. Wieringa, Prinsegracht 111, alhier. wat uw voorvaderen zeiden dan ter harte. Stort dan nu vandaag nog uw bijdrage op giro rekening 117 118 119 34-35 36-37 34-35 34-35 afbetaling. En En de leveranciers van VI. of Vl.w. Melk Aardapp. meent heeft j ziet, daar aan roed, dat ze het Arrondissements-rechtbank DOODELIJKE AANRIJDINGEN Artikel Boter Boter m. red. Artikel Suiker Koffie-surr. Jam BI. Br. Gebak Rijst Havermout Havermout Gort Vermicelli Maizena enz. Kaas Nederlandsche Ambulance DE GEVEL van het Gouvernements gebouw te Haarlem gerestaureerd. Op den voorgrond een der beeldhouwwerken, waaraan het gebouw zoo rijk is. (Polygoon-v. Bilsen) -«•fc A. s. Zondag, geeft Henri N o 1- les een vroolijken kindermiddag in Dili- gentia. In samenwerking met Marina van Goudswaard speelt hij in het poppenthea ter het mooie sprookje in drie bedrijven „Roodkapje en de Wolf”. Na de pauze is er een programma vol afwisseling. 1 k.g. 250 gram 500 gram i rantsoen 250 gram 250 gram 250 gram 250 gram 100 gram „Stel niet uit tot morgen, wat ge t meer dan van dat heele stel mummies bij elkaar. 35—4 35 35 35 35 36 114 115 116 34-35 36-37 C RIJKSBESTUURDER ADMIRAAL NOR TH Y bezoekt den Führer in zijn Hoofd kwartier. De Führer en Horthy met Rijksperschef dr. Dietrichin de radio berichtenkamer van den perschef in het Hoofdkwartier. (Hoffmann) 4 rantsoenen 1 rantsoen i rantsoen 1 rantsoen J liter 3 k.g. ïuropapress meldt uit BrusselDoor een overeenkomst is de BelgischNe derlandsche góederenruil, welke voor de Belgische levensmiddelenvoorziening van beteekenis is en een waarde omvat van 17 millioen gulden, tot het eind van het kopende jaar geregeld. hij heeft I Wits ideaal: een echte En of Door eigen onvoorzichtig heid is gistermiddag, omstreeks vijf uur, de zesjarige A. Buitendijk, wonende Schoonenbergerweg in de Mathenesserlaan te Rotterdam door een motorwagen van de R.B.T. gegrepen. Het knaapje liep daarbij zeer ernstige verwondingen op, en is gisteravond in het ziekenhuis over leden. KOLEN BUITEN DE DISTRIBUTIE OM GELEVERD De 40-jarige kolenhandelaar P. S. A. had 15 mud anthraciet buiten de distri butie om verkocht, tegen verhoogden prijs, aan een bewoner van de Balistraat. Tegen hem evenals tegen den kooper is proces-verbaal opgemaakt. De anthraciet is in beslag genomen. In 66-jarigen ouderdom is, naar de N. R. Crt. meldt, overleden mr. J. E. W. Duys. sedert kort vrederechter en oud-lid van de Tweede Kamer, waarin hij vele jaren de S.D.A.P. heeft vertegenwoordigd. Hij werd op 21 Februari 1877 te Nijme gen geboren en werd, na aanvankelijk als lichtmatroos te hebben gevaren, opgeleid tot candidaat-notaris. Als zoodanig was hij sinds 1900 op verschillende kantoren werkzaam, totdat hij in 1903 adjunct-com- mies werd aan de Rijksverzekeringsbank. In 1905 vestigde hij zich te Zaandam, waar hij in 1907 lid van den Raad en wethou der werd. In 1909 werd hij in de Tweede Kamer gekozen. Hij heeft o.a. bij de be handeling van het ontwerp-Talma tot in voering van een Invaliditeits- en Ouder- domsverzekering een rede van negen uur gehouden. Hij is lid gebleven tot 1936, dus 27 jaar lang. Al dien tijd is hij als ambtenaar, n.l. hoofdcommies, der Rijks verzekeringsbank op nonactiviteit geweest In 1935 verliet hij echter de soc. dem. fractie wegens hevige geschillen met de partij, o.a. door zijn brochure Ter Oriën- teering, eenige beschouwingen naar aan leiding van enkele vragen der democratie, welke zelfs tot voorstellen tot royeering als lid der S.D.A.P. leidden, welke echter werden ingetrokken. In 1923 had hij zich in den Haag geves tigd, waar hij ook korten tijd lid van den Raad is geweest. De wijzigingen in het Academisch Statuut maakten het mogelijk, dat hij in de rechten kon gaan studeeren. In 1926 promoveerde hij en hij werd een bekend pleiter in straf- en civiele zaken. Niet lang nadat hij de Tweede Kamer had verlaten, is de heer Duys uit den Haag vertrokken. Hij vestigde zich toen te Lochem. Later is hij lid van de N.S.B. geworden en nog pas kort geleden, toen het vrederechter schap werd ingesteld, is hij tot vrederechter in Arnhem benoemd. Gisteravond omstreeks half twaalf ontdekte een nachtwaker van den Amersfoortschen nachtveiligheidsdienst, dat aan de achterzijde van een villa in de Koningin Sophialaan een spanjolet was verbroken. Hij stelde onmiddellijk de po litie en den directeur van den A.N.V. hier mede in kennis. Met behulp van een po litiehond van dezen laatste, werd het perceel doorzocht Verschillende deuren waren opengebroken 'en men trof in een der kamers twee inbrekers aan, die men spoedig had overmeesterd. Zij werden naar het politiebureau overgebracht. Den politiehond werd lucht gegeven aan een door de inbrekers achtergelaten voor werp, met het gevolg, dat ook nog een der inbrekers in het perceel kon worden gevat. Zij hadden vele kostbaarheden, kleeren, ondergoed, enz. klaargelegd om mede te nemen. IETS, DAT DE DUITSCHE SOLDAAT HEE1? GEWOON VINDT, is een veulen, dat naast de troep meeloopt. (WeUbild-Polygoon) CENTRAAL BUREAU VOOR DE RIJN EN BINNENVAART Dezer dagen werd in „Pulchri Studio” de jaarlijksche algemeene ledenvergade ring van het centraal bureau voor de Rijn- en binnenvaart gehouden. Alvorens de wnd. voorzitter tot de be handeling der agenda overging, herdacht hij met enkele gevoelvolle woorden den in Juni j.l. overleden voorzitter, den heer J. W. Vlielander Hein. De wnd. voorzitter, de heer J. Roelofs Azn., sprak een jaarrede uit, waarin ver schillende mededeelingen omtrent de werkzaamheden van het centraal bureau werden gedaan. In deze vergadering traden de heeren J. Roelofs Azn., en D. H. de Haan als leden van het dagelijksch bestuur af. De nieuw verkozen voorzitter dr. W. F. van Gunsteren, bracht den heer Roelofs hulde voor de wijze, waarop hij gedurende vele jaren tijdens de ziekte en na het overlij den van den voorzitter voor het centraal bureau werkzaam was geweest. Hij dank, te vervolgens den heer De Haan, die 4 jaar lang vice-voorzitter van het bureau is geweest. Tot vice.voorzitter werd ge kozen de huidige directeur van het cen traal bureau mr. W. Jonker. In de plaats van mr. Jonker werd mr. W. H. Fockema Andreae benoemd tot di recteur van het centraal bureau voor de Rijn- en binnenvaart. Verdachten vrijgesproken Twee maanden hechtenis had het O.M- geëischt tegen den 41-jarigen koetsier J. M., alhier, die op 17 Jan. j.l. met zijn vrachtwagen op den hoek van de Wete- ringkade en de Schiestraat alhier, uitwij kend voor een ander voertuig, over een trottoir was gereden, waarbij een meisje werd gedood. De rechtbank sprak ver dachte vrij. Tegen den 26-jarigen chauffeur L. B. B. alhier, die in den middag van 30 Dec. 1940 op de Vaillaqtlaan nabij het viaduct met den aanhangwagen van zijn auto een wielrijdster had aangereden, tenge volge waarvan deze is overleden, had het O.M., drie maanden hechtenis gerequi- reerd. De rechtbank sprak verdachte vrij. Een echte meneer, denkt de Wit Zoo sjiek en met zooiets over zich... En succes, dat En dat is de meneer worden en succes hebben, dus, als meester Robberts den een anderen dag een vlinderstrikje draagt inplaats van een das, loopt de Wit den volgenden dag ook met een vlinder strikje; alleen noemt hij het butterfly En als Frank voor den zooveelsten keer weer eens probeert om met brillantine zijn haar in bedwang te houden, dan kan een dag later van Dijk zich weer beklagen „dat het op het klerkenkantoor niet te houden is van den stank van de Wit’s geplakten pommadekop”. Ja, in zijn hart vindt de Wit het doen en laten van den jongsten medewerker machtig interessant. Van Dijk kijkt opgelucht, als de deur opengaat. Maar het is een cliënt, die binnenkomt, een doodmoe uitziend man netje, dat schichtig rondkijkt en luiste rend vraagt: Zijn ze. niet? Nee, er is nog niemand, meneer Op eenvoudige wijze en in tegenwoor digheid van slechts enkele autoriteiten is gistermorgen in de afdeeling „Moeder en Kind” van de National-Sozialistische Volkswohlfahrt (N.S.V.) hier ter stede een tandheelkundige inrichting voor kin deren geopend. In het kader van het werk, dat deze groote sociale instelling ten bate van de Duitsche volksgemeen schap doet, zal deze inrichting gebruikt worden ten dienste van een tandheel kundige verzorging der kinderen op Duit sche scholen in Nederland. Zij leent zich hiertoe op bijzondere wijze, aangezien de instrumenten en alles, wat daarbij be hoort, heel gemakkelijk zijn te verplaat sen en in elk schoolgebouw voor gebruik in gereedheid kunnen worden gebracht. De opening werd van Duitsche zijde o.m. bijgewoond door Oberbereichsleiter Eftger, die Oberdienstleiter Schmidt ver tegenwoordigde en Oberregierungsrat dr. Schwarz, terwijl van Nederlandsche zijde o.m. aanwezig waren de secretaris-gene- raal van het departement van Onderwijs, Wetenschap en Cultuurbescherming, prof. J. van Dam en de landelijke leider van den Nederlandschen Volksdienst, de heer C. Piek. De leider van het „Amt für Volks wohlfahrt” in Nederland, de heer W. Moeller, gaf in zijn openingswoord uiting aan zijn vreugde, dat deze tandheelkun dige verzorging van de jeugd, welke in Duitschland onder leiding van de N.S.V. reeds een zeer hooge trap van ontwik keling heeft bereikt, thans ook op de Duitsche scholen in Nederland in prak tijk zal worden gebracht. Zij zal daarbij tevens als voorbeeld dienen voor de tand heelkundige verzorging, welke in de toe komst ook op Nederlandsche scholen door den N.V.D. zal worden georgani seerd. In het vervolg van zijn toespraak gaf de heer Moeller een korte uiteenzet ting van de beteekenis van dit sociale werk en van de plaats, die instellingen als de N.S.V. en de N.V.D. daarbij in nemen. Deze organisaties zoo zeide hij willen niet anders zijn dan een verlengstuk van den staat.. Zij staan mid den in het volk en kunnen er diep in doordringen. De staat alleen, kan dat niet. Spr. gaf uiting aan zijn vertrouwen, dat ook het werk van den N.V.D. liefde van het volk zal winnen. De leider van de hoofdafdeeling zondheid in de N.S.V. in Nederland, dr. W. Weigel, gaf vervolgens een uiteenzet ting van de groote beteekenis van tand heelkundige verzorging, in het bijzonder voor het kind. Zij is niet alleen in het belang van het individu, maar komt vooral den gezondheidstoestand en de weerkracht van het geheele volk ten goede. De aanwezigen bezichtigden hierna de in richting. Zij werden daarbij voorgelicht door den referent voor jeugdtandverzor- ging, dr. Guenther. OPENLUCHTTHEATER „ZUIDERPARK” De commissie, die namens de Stichting „Haagsche Sport- en Speelterreinen” het openluchttheater „Zuiderpark” beheert, is niet ontevreden over de resultaten van het eerste seizoen; zij heeft de overtuiging gekregen, dat de proef geslaagd is en dat de uitkomst goede beloften voor het vol gend jaar inhoudt. Er zijn van 3 Juni14 September 1941 38 uitvoeringen in het theater gegeven, n.l. 34 tooneelvoorstellingen, drie concer ten en één Indische avond. Zes kinder voorstellingen zijn in het aantal tooneel- voorstellingen begrepen. Het totaal aan tal bezoekers was in het geheele seizoen ruim 12.000, het kleinste aantal per voor stelling was 25, het hoogste ongeveer 1500, Gebleken is, dat het theater zijn plaats veroverd heeft. De bewoners van de Zui- derparkomgeving hebben den weg naar het theater gevonden. Een vaste kern van bezoekers heeft zich reeds gevormd. Daar toe heeft stellig het optreden van het ge zelschap ,De Vereenigde Haagsche Spe lers”, onder leiding van Pierre Balledux, veel bijgedragen. Het gezelschap is in dit seizoen als vaste bespeler opgetreden en heeft alle tooneelvoorstellingen verzorgd. Het theater vertoont nog gebreken, die in dit eerste speelseizoen aan den dag zijn gekomen. De mogelijkheid om deze in het komende winterseizoen zooveel mogelijk weg te ruimen, zonder het landelijk karak ter van het theater aan te tasten, is reeds onder het oog gezien. Mochten de voorloopige plannen werke lijkheid worden, dan zal het Openlucht theater „Zuiderpark” in het voorjaar van 1942 zoowel voor de bezoekers als voor de bespelers aan geriefelijkheid en sfeer belangrijk gewonnen hebben. WELIKIJ-LUKI IN DUITSCHE HANDEN. Ter wijl verkennings- afdeelingen ver der in de stad doordringen, be schermt het pant- sera f weer ge schut den overgang over de rivier. (Orbis-Holland) - HET STRIJD- TOONEEL IN HET OOSTEN. Onder bescher ming der Duit sche tanks grijpt Duitsche infan terie de Sovjet- stellingen bij Gomel aan. (Orbis-Holland) J. SIEBESMA t In den ouderdom van 62 jaar is te Leid- Kbendam overleden de heer J. Siebesma, oud-directeur van het dagblad de „Nieut- We Haagsche Courant’’. De heer Siebesma, die vóór hij als di recteur van dit blad optrad, werkzaam was bij het dagblad „de Rotterdammer”, kwam in 1918 aan de „N.H.Crt”, waar hij wijlen den heer A. v. Haeringen als directeur opvolgde. In 1927 nam hij ont slag en aanvaardde een functie bij den Chr. Middenstandsbond. De teraardebestelling van het stoffelijke overschot zal morgenmiddag op de Oos- terbegraafplaats te Voorburg plaats vin den. Gisterenmiddag bereikte de Amsterdamsche politie de mededeeling, dat twee mannen aan den overkant van het Y boter zonder bon aan het venten waren. Het tweetal een 40-jarige grondwerker en een 18-jarige expeditie- knecht werd weldra aangehouden. Het onderzoek bracht aan het licht, dat het vat boter, dat zij op een bakfiets ver voerden, gestolen was van een steiger aan de De Ruyterkade. Of de beide gearres teerden zelf den diefstal hebben gepleegd, is nog niet opgehelderd. De politie uit Ede verrichtte huiszoeking bij drie ingezetenen van Lun- teren en nam bij hen in totaal 1500 on gestempelde eieren in beslag. Tegen de eigenaren werd proces-verbaal opge maakt wegens overtreding van het eieren besluit (verkoopen van ongestempelde eieren) en wegens prijsopdrijving, omdat zij de eieren, die zij reeds verKocht had den, tegen een hoogen prijs van de hand hadden gedaan. Ook de leveranciers, vier landbouwers uit de omgeving van Lun- teren, ontvingen een proces-verbaal. De 78-jarige tuinbouwer Reyn te Grootebroek is in een sloot ge vallen en verdronken Vanmorgen werd te Assen- delft een vrachtauto aangehouden, waarop ongeveer 25 balen tarwe werden gevon den, die gesmokkeld werden. De lading werd in beslag genomen. fluistert ze Frank iets toe... hij is zoo verdiept, dat hij niet merkt, hoe de ober naast hem staat te wachten... Dat is het niet, zegt Lies en ieder woord kost haar moeite. Maar ziet u, Ada en Jimmy zullen toch de baby wel meebrengen en... en... u weet immers, dat ik... Och kindje. Die doordringende oogen die zoo goedig kunnen kijken, zoo vaderlijk. Weet je wat, troost de jon ker. dan breken jullie er maar eens samen uit, als Frank wat meer tijd heeft. In October is het bij ons op zijn allermooist, dat weet je nog wel, hè? Ja, dolgraag, zegt Lies dapper. Bewerkt_u meneer van Westhove maar, ’snog vacantie geeft. i. En, zegt de oude leetje verlegen, want het is geen dagelijksch werk voor hem, je moet niet tobben, hoor Lies. Ik heb je altijd zoo bewonderd om je flinkheid. Je hebt nog zooveel goeds en moois over in je leven. Ja. Ze knikt hem dankbaar toe. Hij het zoo goed, de oude baas. Hij ook niet gezien, wat dat andere tafeltje». 250 gram 250 gram Bon 33 Eieren blijft geldig t/m 20 September 1941. Het koopen van vleesch of vleeschwaren bij den kleinhandel op Maandag en Dins dag is niet geoorloofd. nu weet. Jaap neeft gevraagd, of ze morgen mee gaat zeilen. Ze heeft het afgewimpeld, ze wilde zich houden aan wat ze Frank had beloofd. Maar nu zal ze Jaap opbellen, zeggen, dat ze zich bedacht heeft. Natuurlijk. Voor wien ter wereld zou ze het nu nog laten? Is meester Robberts nog niet bin nen? vraagt van Dijk. Ze ben lunsen. Ze ben lunsen, imiteert van Dijk. Is dat Hollandsch, ongeletterde straatjongen, dat je bent? Leer eerst beschaafd Nederlandsch. Waar zei je, dat meneer Robberts heen was? onder- j zichzelf met een bezorgden Ie klok. Ki, Ka, Karelton, zingt de 100 gram 7 t/m 24 September 1941, Bon Boter Vet N.B. breekt hij blik op di Naar Wit Hij is er vol van, kan er niet over zwygen, zelfs niet tegen van Dijk, die hem altijd den wind van voren geeft. De negentienjarige de Wit vindt de hee ren meesters van Westhove, Abbing en Renselaer „een paar allemenschelijke ouwe sokken”. En van Dijk erbij. Maar zijn jongste „baas’’... een ellendeling is hij soms, kan je over een klein foutje gruwelijk uitveteren. Maar toch ook een kerel, waar je wat van af kunt kijken. goedkoope fabriekswerk in de banden stoppen. Schoenen voor gevoelige voeten, daar is hij specialiteit in... Yvonne wilde van middag met alle geweld naar Noord- wijk. Op Plaat’s schoenen kan de onge lukkigste mensch nog loopen. En schoolschoenen voor kinderen, och meneer, de menschen weten niet meer, wat goed werk is... Het regent al, ’t was toch geen weer voor Noordwijk... En dus moet Plaat zijn kostje zien te scharrelen met repa- ratiewerk. Maar daar is ook de klad in. En nu hebben ze hem van alle kanten in het nauw gedreven: De leverancier van de ponsmachine op de huisbaas. En de le zoolleer en bovenleer. En de belastingen ook natuurlijk. Ze hebben zijn faillisse ment aangevraagd. Den zestienden zal het request voor de vacantiekamer van de rechtbank behandeld worden Zes tien Augustus, dan staat er nog een an dere zaak op de rol... voor den laatsten keer. Zestien Augustus wordt de echt scheiding (bij verstek) uitgesproken tus- schen Yvonne de Faucourt en haar der den echtgenoot.» VALSCHE AANGIFTE GEDAAN De 41-jarige mevr. M. C. den D. te Scheveningen had de vorige maand bij de politie aangifte gedaan van diefstal van distributiebescheiden en eenig geld. Zij diende een verzoek bij de betreffende instantie in voor nieuwe bonnen. De aanvraag werd onderzocht en het resul taat was, dat tegen mevr, den D. proces verbaal werd opgemaakt, terzake van het doen van valsche aangifte c.q. poging tot oplichting. De bonnen waren n.l. in het geheel niet gestolen; zij had ze ver kocht aan den 35-jarigen A. Z., den 39-jarigen M. M. en den 41-jarigen A. C. S., allen te Scheveningen, tegen wie eveneens proces-verbaal is opgemaakt. MARSCH VAN HET WACHTBATALJON VAN HET LUCHTWAPEN Het Wachtbaltaljon van het Duitsche luchtwapen zal op zijn Zaterdag a.s. te houden marsch, de volgende route volgen: Nieuwe Haven, Z.O. Binnensingel, Spui Kalvermarkt, Fluweelen Burgwal, Korte Poten, Plein, Lange Poten, Kapelbrug, Lange Poten, Plein (om 1 uur voorbij- marsch langs het voormalige departement van Defensie), Lange Houtstraat, Korte Voorhout, Prinsessegracht,' Koninginne gracht naar den Wassenaarscheweg. Aangehouden is de 22-j a r i g e meubelmaker A. C. uit Rotterdam. Op 12 dezer had hij hier ter stede meubelen afgeleverd en hiervoor 79 ontvangen, welk bedrag hij niet aan zijn patroon had afgedragen, doch had opgemaakt. Ik... Ik vind het buitengewoon lief van u, zegt ze schor. Niet gaan huilen »U. Tranen in Carlton, stel je voor. Ik Jou het dolgraag doen, maar ik kan Oeusch niet, werkelijk niet. Waarom niet? Frank zal zich toch Jel en paar weken alleen kunnen red den? O ja, dèt zeer zeker. Het andere ^feitje. Praten en lachen. Frank, die ?lch geanimeerd vooroverbuigt Zijn ®ogen... zijn lach... voor die ander... Gruk bewegende handjes, flonkerend »an ringen. Over het tafeltje heen Plaat. Neemt u maar even plaats, noo- digt van Dijk. Plaat gaat zitten, ellebogen op de knieën, hoed nerveus met beide handen ronddraaiend, in de berustende wacht- kamerhouding. Hij kijkt telkens gejaagd naar de deur, schrikt als deze opengaat en springt verheugd op, als hij ziet, dat het Frank is, die komt binnenstuiven Zijn de heeren er nog niet? Mooi Ga maar vast mee, Plaat. Van Dijk, het dossier Plaat contra crediteuren, breng je ’t even boven? Afwisselend vak toch, de advoca tuur, denkt Frank, als hij, met Plaat tegenover zich, probeert zich in diens dossier te verdiepen. Regelrecht van de poëzie in het meest barre proza. Het is lang niet eenvoudig... Ieder oogenblik kunnen ze komen de crediteuren, die hij bijeengeroepen heeft om gezamenlijk te overleggen, of ze dezen stumper drijvende kunnen houden. Schoenmaker is hij, Plaat. Prima vak man. Maatwerk, meneer, goed ouder- wetsch degelijk werk, wat tegenwoordig niet meer gevraagd wordt. De menschen willen ’t niet meer, laten zich liever dat ■JU* NIETS KAN DEN DUITSCHEN TROEPEN DEN OPMARSCH BE» LETTEN. Ook deze tankversperring der Sovjets vormde geen hin dernis voor de voortstuwende Duitsche troepen. Op onze fotoeen Duitsch arbeidsbataillon verwijdert de ingegraven boomstammen (Orbis-Holland^ OM DE PAAR JAAR worden de groote boeien in de havens en op de Maas te Rotterdam, met een drijvenden bok uit het water gelicht en op den wal gedeponeerd om grondig schoongemaakt en te Worde%tett (Polygoon-Hoff dat hij Frank alsno; Afgesproken, heer, een bi BUREAU R.O.S. De Haagsche afdeeling van de Vereeni- ging tot bevordering van het onderwijs in de Kinderverzorging en opvoeding heeft opgericht het bureau R.O.S. Dit bureau is ingesteld om inlichtingen te verstrekken aan allen, die leiding hebben te geven bij de verzorging en opvoeding van kinderen, teneinde op verschillende gebieden der op voeding van raad te dienen. Hierbij wordt o.m. gedacht aan adviezen hoe te han delen met kinderen, waarvan de moeder door ziekte of anderszins haar plichten niet kan waarnemen, hoe een kind naar een landelijke omgeving kan worden gezonden om bij te komen, hoe te handelen bij de beroepskeuze, wat te doen met een kind, dat niet geschikt is voor het volgen van gewoon klasse-onderwijs, enz. De adviezen van het bureau worden geheel kosteloos verstrekt. Voorzitter van het bureau is de heer D. van Veen, arts, terwijl adviezen iederen dag van 9—12 en van 24, ’s Za terdags alleen van 912, kunnen worden ingewonnen, Gentschestraat 131, Scheve ningen, tel. 550388. OPHEFFING VAN ONTVANGKANTOOR De secretaris-generaal van het Departe ment van Financiën heeft besloten met ingang van 15 November 1941 le. op te heffen het derde kantoor der directe belastingen te ’s-Gravenhage (ge vestigd aan den Zuid Binnensingel no. 216) en het tot dat kantoor behoorende ge deelte van de gemeente ’s-Gravenhage te voegen bij het eerste kantoor der directe belastingen te ’s-Gravenhage (gevestigd aan het Spui no. 216) 2e. te bepalen, dat het eerste kantoor der directe belastingen te ’s-Gravenhage den naam zal dragen van ’s-Gravenhage, directe belastingen; 3e. den ontvanger der directe belastin gen te ’s-Gravenhage tevens op te dra gen de inning, invordering en teruggaaf van het recht van successie, van over gang en van schenking, voor zooveel be treft de gemeenten ’s-Gravenhage, Leid- schendam, Nootdorp, Rijswijk, Voorburg, Wassenaar en Zoetermeer. 14 t/m 20 September 1941. Bon Brood Brood Vleesch Vleeschw. Melk I Reserve 7 September t/m 4 October 1941. Bon Algem. Algem. Algem. Bloem J Rijst Havermout C Algem. Algem. Algem. zijn de heeren er nog heden nog doen kunt”, zegt een oud Hollandsch spreekwoord. Die ouwe Hollanders wisten het wel en heel wat van hun moderne nazaten kunnen nog wel een lesje van hen leeren. Stel niet uit.Hoe dik wijls hebt u zich voorgenomen de Nederlandsche Ambulance te steu- IlrTln sie* steld! Neem, l VISSCHERLJ HOLLAND S ROEM ALS VOORHEEN

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 5