AUTOSERVICE 9iaa£ Uuf cud& ie Wtgaan Baqueran LIKEUREN RADIONIEUWS BIOSCOPEN SPORT Eén kwaliteit; de besté V rouwenhoekje Scheveningsche klanken HOOFDKANTOOR: HOOGEWAL 13 - TEL 11.59.30 COURSES OP DUIND1GT ONDERWIJS EN KERK A.D.O. MOET KUNNEN WINNEN VAN D.O.S. ZWARE OPGAVE VAN H.B.S. TEGEN D.H.C. WEDSTRIJDEN VOOR S. S. EN POLITIE INKOOP GOUD en JUWEELEN J. C. VERMAAT Jr., Juwelier Rust roest, zegt het spreekwoord. En een auto op blokken wordt er óók niet beter op. Maar weet U, dat wij een special en dienst onderhouden voor het nazien en verzorgen van opgelegde auto's? De kosten zijn miniem en de verzorging geschiedt regelmatig. Belt U eens op om nadere inlichtingen het verplicht U tot niets! Wie ziet de fout? NEDERLANDSCHE KORFBALBOND HAAGSCHE COURANT Zaterdag 20 Sept. 1941 le bl. pag. 2 p De Avondschool van doctor Pluizer Wie kan goed lezen? RADIO-PROGRAMMA De kooktijd van groenten REL LAM Eb Bonsing al van een gezonde ordening. PAARDEN van VOETBAL 3.15 ATHLETIEK In het Stadion te Amsterdam CLXV KEES DE KLINKER. Interessante krachtmeting tusschen H.V.V. en Laakkwartier ROND DEN TITELSTRIJD DE GROOT- VAN LOON Nu eerst voorzichtig zwenken en kalm roeien om niemand wakker te maken. Ha, het ging, het lukte! Zelfs geen hond sloeg aan Nu wat steviger doorroeien en niet meer omkijken naar het ouderlijk huis, dat al kleiner en vager werd en straks geheel zou worden opgenomen In de nachtelijke schemering. Er kwam, nu hij midden in het meer geraakte, een lichte deining, maar krachtig roeide hij de boot hier tegen in. Tot zover. Nogmaals: wie heeft de fout ontdekt? Dr. PLUIZER. Ook ZILVER tegen hoogen prijs. rH OMSONPLEIN 18 TEL. J3331» Uw^Juwelier sinds 1927 in T Westen Geref. Gemeenten. Benoemd tot hulpprediker te Voorthui zen de heer J. van den Berg, cand. te Utrecht. DIVERSEN KORTE BERICHTEN Morgen worden te Amers foort nationale schermwedstrijden gehot*, den, waaraan o.m. deelnemen onze stad- genooten, mej. v. d. Klaauw, Abrahams en van Hoorn. Gemeld wordt, dat de v*>. maarde Noorsche schaatsenrijdster Sonja Henie Amerikaansche is geworden. Haagsche afdeeling van den N.V.B. De volgende wijzigingen zijn nog in het programma van morgen aangebracht: IE: Laakkwartier 5Quick 4. 10 uur; 2D: HDV 2Spoorwijk 2, uitgesteld-. 3C: Nieuw VoorburgSt. Michaël, 10 'u.j 3G: Tedo 3—HDV 3, uitgesteld 41WL 4— Duno 4 uitgesteld 4HHDV 4Oranje- Blauw 3 uitgesteld; 4J: Tonegido 5BTC 4, 11.30 uur; 4L: DWO 2Pats 2, Pats komt niet met kennisg.; 4N: Pats 3Bl.- Zwart 4, 2.30 uur. gels is toch wel waarschijnlijk. Met inte resse mag worden tegemoet gezien wat ED O. er van terecht zal brengen bij haar heroptreden in de eerste klasse. Zij heeft het geluk thuis te kunnen starten tegen het niet sterke Xerxes. Afdeeling II: De Velser kampioens- club heeft haar goeden vorm van het vo rige seizoen blijkbaar kunnen bewaren, zoodat er gerekend mag worden op een overwinning in den thuiswedstrijd tegen Haarlem. D.H.C. is enkele maanden gele den op het nippertje gestruikeld tegen A.D.O., maar de Delftenaren zijn daardoor niet gedemoraliseerd en zij zullen stellig alles in het werk stellen om dit jaar kam pioen te worden. Voor H.B.S. zal het daarom morgen op Houtrust niet meeval len de overwinning te behalen, ondanks het goede werk in het AROL-tournooi en we voorzien dan ook een Delftsche zege, na een interessanten strijd. Blauw Wit heeft vooreerst niet de beschikking over het Stadion en daarom is de ontmoe ting tegen 't Gooi omgezet, hetgeen de Zebra’s wel niet zal verhinderen een be scheiden zege te behalen. Een ferm par tijtje staat te Schiedam te wachten, waar Hermes en Sparta elkaar ontmoeten. Het is voor de Kasteelbewoners te hopen dat n.l. als regisseur en als vertolker van een der hoofdrollen, en het is moeilijk te zeg gen, waar de toeschouwer het meest om lacht CINEAC. Deze week draait in dit theater het tweede en laatste deel van de Michel- Angelofilm. De onvergankelijke scheppingen in steen en in verf van dezen meester wor den op treffende wijze weergegeven. Zij maken een diepen indruk. Voorts wordt het gebruikelijke nieuws vertoond: opnamen over belangrijke ge beurtenissen in binnen- en buitenland, van het front in het Oosten enz. INDEELING WINTERCOMPETITIE De secretaris-competitieleider der water- polocommissie van den Ned. Zwembond heeft de volgende indeeling bekend ge maakt voor de a.s. wintercompetitie Dames, afd. A H.Z.P.C., D.W.R., Rest van den Haag en Rotterdamsch zevental. Idem afd. B: A.D.Z.. H.D.Z., Otter en U.Z.C. Heeren, afd. A H.Z.P.C., R.Z.C., S.V.K. en Z.I.A.N. Idem afd. B: D.W.R., H.P.C., U.Z.G en IJ. De speeltijd is bepaald op 2 x 6 min. zuiver spel; de polocommissie behoudt zich het recht voor hiervan in den loop van de competitie af te wijken. KRACHTSPORT De klok uit het naburige dorp had zijn twaalf slagen laten horen en met klop pend hart stond Nicolo op. Hij luisterde... In huis hing een doodse stilte: alleen het bange en onrustige kloppen van zijn hart hoorde hij. Hij sloop naar het raam en keek naar buiten, waar alles zilverachtig glansde in het overvloedig maanlicht, dat zacht uit de wolkenloze hemel straalde. Zou hij het wagen? Of zou hij... Nee, nu niet aarzelen, hij had lang genoeg gedacht het ogenblik van handelen was aange broken. Nu of nooit! Haastig kleedde hij zich aan en huiverde, half van de nachte lijke kou en half van angst om het grote gewaagde avontuur, dat hij ging onder nemen. Ziezo, hij was gereed. Zijn hand koffertje had hij Behoedzaam opende hij de zijn slaapkamer en Even luisteren; alles en bleef stil. Als een schaduw gleed hij de trap af en haastig stak hij de door het maanlicht verlichte vloer van de hal over. Daar had hij de kruk van de voordeur te pakken. Hij greep de sleutel en opende de deur voorzichtig. Buiten ge komen stond hij even stil en haalde diep adem. Wat klopte zijn hart! Voor hem lag het meer, dat zacht kabbelde aan de oever. Lag de roeiboot klaar? Ja! Alleen de riemen ontbraken. Hij holde over het gazon naar het botenhuis, dat gelukkig open was en nam de riemen. Bij de roei boot gekomen, zette hij eerst zijn koffertje achterin, maakte daarna stil los, duwde af, VAN DE HAAGSCHE CLUBS Onder groote belangstelling heeft D.H.B., in tegenwoordigheid van den directeur van het bedrijf, den heer Immink. haar tienjarig bestaan op feeste lijke wijze herdacht in gebouw „Excel sior”. De twee oudste leden der club wer den door den voorzitter, den heer J. Ver huist, gehuldigd. Daarna werden onder leiding van Jan Niemans eenige schetsen verdienstelijk ten tooneele gebracht. Mu zikale medewerking verleenden Bill Life and his Vagebonds. De R K. Sportvereeniging G.D.S. zal in het komende seizoen haar thuiswedstrijden spelen op het terrein van S.V.L. Het secretariaat is gevestigd Jan Wapstraat 92, alhier, ten huize van den heer J. M. Willems. HERCULES CONTRA SIMSON Als training voor de komende wedstrij den wordt morgen, aanvangende te 10.30 uur, een ontmoeting in het worstelen ge houden tusschen de vereenigingen Her cules en Simson in de zaal Westeinde 95. De toegang is voor belangstellenden vrij. Op Vrijdagavond 26 dezer zet Hercules de oefeningen voort met een ontmoeting tegen K.D.O., aanvang 8.30 uur n.m. WIELRENNEN Rennersclub „De Spartaan" Woensdagavond werden de laatste rit- ten van de Woensdagavondcompetitie van „De Spartaan” verreden. De uitslagen hiervan zijn: A-klasse: H. Timmermans, C. Mooiman, A. Kuipers, W. Kuipers. B- klasse: L. Mittertreiner, P. de Reyer, G. Hol. De totaal uitslagen van deze Woens- dagavond-competitie zijn: A-klasse: J. de Visser, C. v. d. Star, A. Vogelzang, P. Vogelzang, C. Mooiman. B-klasse: P. de Reyer, L. Mittertreiner, B. Meyer, C. Eg berts, G. v. d. Raaf. Morgenochtend komen de leden om 8 uur bijeen in café Bijhorst. KORFBAL Van het programma voor morgen zijn de volgende wedstrijden afgevoerd: DVD Blauw Wit; ArchipelOosterkwartier DKC—HSVAchilles 2—GDI en HSV 2— HKV 2. klaar gezet, deur van sloop de gang in. was in diepe rust HET DUITSCHE RlJKSPROGRAMMA Zondag 21 September Van 88.30 uur v.m. een orgelconcert Uit den dom van Metz „Das Schatzkastlein” tran 910 uur is aan de herdenking van Johann Peter gewijd. Het Berlijnsche radio-kwartet en prof. Rudolph Schmidt omlijsten de werken van den dichter met Hayde, Haydn. Mozart en Beethoven. Van 12.402 uur het Duitsche volks concert. Trude Moos vertelt van 2.303 uur sprookjes. Een bont programma wordt van 46 uur uitgezonden met vele be kende kunstenaars, een radio-koor en het kleine en groote orkest van den zender Weenen. Van 6.107 uur „Salzburger Serena- Receptert Spinazie. (Bereidingswijze I). 2 k.g. spinazie, bloem en zout. De spinazie uit zoeken, wasschen en vlug gaar koken zonder water en met zout. Kooktijd 5 a 10 min. De groente afgieten (het vocht voor de soep bewaren), klein snijden, hakken of malen met wat bloem en doos even verwarmen de bloem gaar laten worden. Spinazie. (Bereidingswijze II). IJ k.g. spinazie, 25 gr. maizena of aardappel meel, zout. De spinazie uitzoeken, was schen en rauw snijden. Opzetten zonder water en gaar koken Kooktijd 5 10 min. Het vocht binden met de aange mengde maizena of aardappelmeel. Savoyekool of witte kool. 1 k.g. savoye- kool of witte kool, zout, 1 d.L tapte melk, bloem, noot. De kool snipperen of schaven, opzetten met weinig kokend water en zout en vlug gaar koken. Als de kool even gekookt heeft, de groente omleggen. Naar verkiezing wat melk toevoegen en deze binden met de over de kool gestrooide bloem. Deze recepten zijn berekend voor vier personen. Het programma voor Zondag Morgen worden wederom courses Duindigt gehouden met een eerste plaats te zien in het licht, waarin wij onze nationale ontmoetingen beschou wen. Topprestaties zijn in de eerste plaats niet het doel. Deze massale demonstraties, welke niet anders dan als een zeldzaam evenement voor ons land beschouwd mo gen worden, zijn er echter om te bewij zen, dat in alle lagen der bevolking, die hier toch zeker door alle militaire rangen vertegenwoordigd worden, saamhoorigheid en eenheid leven, de grondvesten voor een goede samenleving en het kenmerk sterdam, den Haag en Haarlem deelna men. De uitslagen luiden: Vrijgewicht: H. Hpssels (Haarlem) wint in de 2e ronde door opgeven van D. Kalf (Amsterdam), Vedergewicht: H. Kneppers (Amster. dam)Oosterveen (alhier) onbeslist; C. Jansen (Amsterdam) wint op punten van Smit (Amsterdam); lichtgewicht: W. te Nuyl (Amsterdam) wint op punten van Roode (alhier) H. Bonsing (Amster dam) tegen Scnoen (Amsterdam) onbe slist; A. Kneppers (Amsterdam) wint door technische knock-out van Deijs (Haar lem) weltergewicht: J. Stuiver (alhier) wint op punten van M. Traksel (alhier); middengewicht: G. Posno (alhier) wint van Wessels (Amsterdam) Dijkhuizen (Amsterdam) wint op punten van Vrene. goor (Haarlem) K. Hibbel (Amster dam) wint door technische knock-out van de Looper (Haarlem). WATERPOLO Amicitia geeft als hoofdfilm „Zijn dochter heetPeter”, zich afspelende in Tirol, met ontroerend en meermalen guitig spel van het filmkind Traudl Stark. Apollo: „Meisjes van de H.B.S.” is een alleraar digste film met een niet te miskennen moraal. Ellen Schwannecke. Rolf Wanka en Iris Harlan boeien in de hoofdrollen. Asta: Zarah Leander blijft trekken! Voor de derde week draait in Asta .haar prach tige film „Prima Donna”, met Hans Stü- we als tegenspeler. Centrum brengt „Bea te Kaiserling”. De hoofdrol in dit drama tische filmwerk wordt op charmante wij ze vertolkt door de beeldschoone Lil Da- gover. Captiol: Een schrijver, wiens nieu we tooneelstuk zijn eigen liefdesgeschie denis wordt, dat is het gegeven van de geestige, boeiende rolprent „Nanette”, met in de hoofdrollen Jenny Jugo, Hans Söhn- ker en Albrecht Schoenhals. City: Met het noodlottige roulette-spel als onderwerp brengen Lida Baarova en Albrecht Schön- hals in „De speler" met hun sterk gecon centreerd spel een adembenemende en boeiende film. Corso: De groote circus film „De glazen kogel”, met Albrecht Schönhals. Hilde von Stolz en Paul Hen ckels, bezit dramatische spanning! Flora: De beroemde film „De postmeester”, met Heinrich George en Hilde Krahl in de hoofdrollen, trekt nu in dit theater pu bliek! Op het tooneel: Carlo (buikspreek- ster). Metropole: Een prachtfilm, dit „Jo- hannisfeuer”, naar het boek van Hermann Sudermann, met imposant en ontroerend spel van Anna Dammann. Otto Wernicke, Maria Koppenhöfer, Ernst von Klipstein, Gertrud Meuen e.a.Odeon: De concurren tiestrijd tusschen twee groote kousenfir ma’s vormt het hoofdthema van de pikan te film „Amor doet in kousen”, met Han nelore Schroth in de hoofdrol. Olympia en Seinpost vertonnen als hoofdfilm „De ro man van een dokter”, de tragische ge schiedenis van een arts, die ter wille van zijn kind de schuld van zijn vrouw aan moord op zich neemt. In deze boeiende film vervullen Albrecht Schoenhals, Ca milla Horn en Maria Andergast de hoofd rollen. Passage vertoont als hoofdnummer het grootsche filmwerk „De heerscher”, met in de hoofdrol Emil Jannings. Het is de bewerking van Gerhard Hauptman’s tooneelstuk „Vóór zonsondergang" Een film van eerste klasse. Rex: „Het geheim van Dr Felgentreu, met Albert Schönhals, Karin Hardt en Gerda Maurus, is een boeiende en meesleepende film Roxy: Een zeer spannende detective-geschiedenis is wel de film „Moord in de villa Harden”, met uitstekenden zang. o.a. van den hoofd vertolker, den bekenden zanger Louis Graveuze. Studio: De aangrijpende film „De val van Warschau”, die een beeld geeft van de overwinning van de Duitsche Weermacht in Polen, wordt geprolongeerd. Thalia brengt „Operette”, met lichte, vroolijke muziek. Het verhaal speelt in de theaterwereld Hoofdrol en regie zijn in handen van Willy Forst. Westend. Met de film „Theo op het huwelijkspad” verveelt men zich geen oogenblik. Theo Lingen vervult een dubbele functie in deze film. 't Is nog maar enkelde weke-n-eleeje, datte we melding emaekt ebbe van ’t overlije van mr. de Mos. En non kenne we ’t verlies weer betreure van dokter Gerrit de Niet. Twie vrinde van mekaar en allebei Schevelingers van de bovenste plank. Ons dürp wordt de leste tèid wèl etroffe-n-in z’n manne van beteekenis. As je zoa er is in je gedachtes naegaet, wie of er de leste jaere zoa al overlede benne, dan kom je tot ’n groat getal, maar vooral veul belangrike persoonlik-eedes. Dokter Gerrit de Niet was ’n flinke krachtige persoon, vol leve en opgewekt- èid. 't Is nog maar kort eleeje, datte we de 74-jaerige man bewondere mozze om z’n jeugdige verschèining en z’n veer krachtige stap. As je dokter Gerrit de Niet in z’n bezig-eedes kon gaedeslaen, zou je onwullekeurig verwachte, dat de man de negentig met gemak aèle zou. Daerom, toe ’t bericht kwam, dat ie deur ’n beroerte-n-etroffe was, kon je op de gezichte van de mensche-n-al leze, datte ze zoa-ies toch iet kenne denke-n- aane. Maar algemien wier der nog ver wacht, dat ie deur z’n krachtige gestel der weer gaauw bovenóp komme zou. Dat èit dan jammer genog iet zoa magge weze. Dokter Gerrit de Niet is verloape week overleeje Der ging ’n schok deur onze visschersplaes, toe die droovige mare be kend wier lederien vielde ’t an as ’n slag voor ons dürp. J1? a^e klasse van de Schevelingsche bevolking was de man ‘n geziene feguur. As er van dokter Gerrit esproke wier, zoa-as ie in de volksmond oak veul enoemd wier dan was er van de tien- duièzende Schevelingers gien enkelde, die iet wis over wies of ’t ging. Overal waer den”, de 3e uitzending van de Mozart- serie. Na de symphonic g moll uit het jaar 1773 valt Mozart als meester der serenade.muziek te beluisteren. Een wei nig gehoord concert voor 2 violen en or kest wordt uitgezonden. Solisten: Willy Pokowski en Walter Bargelli. Le Pili- zitti zingt de beroemde sopraan-aria uit de opera „II re Pastore". Bijzonder mooi is de nocture voor orkesten. Men hoort de Wiener Philharmoniker. Van 8.158.50 uur speelt Eysold met zijn orkest „Klingende Kleinigkeiten, aan sluitend to t9,10 uur frontberichten. Van 9,1510 uur volgt de uitzending „Uit rijke volle klanken” met Margot Guillaume, coloratuursopraan, Rupert Glawitsch, te nor, Herbert Heinemann, piano en een groot orkest. Maandag 22 September De Duitschlandzender zendt uit Strass- burg een concert uit. Hans Rosbaud di rigeert het Concertgebouworkest. Solisten zijn: Clara Obers Kloss, sopraan, Alfred Gregor, viool, Domnico Prete, cello, Eduard Caron, hobo en Paul Kleiber, fa got. Van 8.1510 uur volgt de zoo popu laire Leipziger uitzending „Voor elk wat wils”. Van 8 509.10 uur frontberichten. die kwam, met arm of rik, genoot ie ’n blind vertrouwe Oak al, omdat ie as vol bloed Schevelinger z’n volkje deur e deur kende. Gien moeite en opoffering was ’m te veul. In verscheie kringe oak vis- schers- en werkmanskringe liepe ze bèi dem weg vanwege z’n gezellige om gang en z’n blijmoedige netuur. Kwam die voor de eirste keir in ’n gezin, dan voelde de mensche-n-al daedelik an, dat ie iet allien as dokter, maar oak as vrind kwam. Op de begraefplaes oarde-n-ik ’n bekende Schevelinger nog getuiège „Op zekere dag toe ik onverwachs erg ziek was, wier der sebiet om dokter Gerrit de Niet estierd. En ik aa zoa’n geweldig vertrouwe-n-in de man, dat ik al voor driekwart geneze was, toe ik dokter Gerrit zag komme.” Oak leefde dokter Gerrit erg mee met de visscherij. Je kon an de dokter net zoa goed as an elke aare ingewijde Schevelinger vraege, oe ’t met de vis scherij esteld was. Welke Schepe-n-owe der binne wazze, oe ’t met de mart esteld was en alles wat er vorders op visscherijgebied an belangriks te ver melde viel. Gien wonder, dat zoa’n man, die zélf ofkomstig was van ’n bekende rèidersfemilie, z’n èige moeielik be- dwinge kon, om oak nog andèil-ouwer te worde-n-in ’n bestaende rèiderij. Verlede week ’n Zaeterdag is dokter Gerrit de Niet ter aerde besteld. De be langstelling was van dien aèrd. dat de aula veul te kléin bleek om de groate mienigte te bevatte. Daerom wier ’t stoffelik overschot regelrecht nae ’t graf toe-edroge. ’t Is 'n bezonder moaie plech- tig-èid eworde, waer vèif sprekers ’t woord evoerd ebbe. En zoa is de leste bladzij weer be- schreve van ’n verdienstelike Scheve linger Veertien dagen geleden begon de nieuwe competitie in het Zuiden, maar de ove rige afdeelingen komen eerst morgen in actie, aangezien daar eerst de traditio- neele tournooien moesten worden ver werkt. De eerste dag, waarop in het ge- heele land de voetbal in competitiever band zal rollen, brengt reeds tal van in teressante ontmoetingen, zoodat men mor gen reeds zijn hart volop zal kunnen op halen. Afdeeling I: De kampioensclub van het vorige seizoen. A.D.O. stelde in het tournooi om den AROL-beker wat teleur, maar er is toch goede reden om aan te nemen, dat de Zuiderparkers in eigen huis voor de competitie zullen starten met een overwinning op D O S. De belangrijk ste strijd in deze afdeeling is ongetwijfeld Ajax-D.W.S. de revanche van de AROL- finale. welke verleden week door Ajax met 31 werd gewonnen. Het zal wel weer op Ajax uitdraaien. V.U.C. komt voor een heel moeilijke taak in den uitwedstrijd tegen D.F.C. en al hebben de Dordtena- ren het tegen de Haagsche zwart-witten nimmer gemakkkelijk gehad, toch zullen zij op eigen grond wel een kleine zege we ten te behalen. Feijenoord is lang niet meer de vermaarde club van weleer, maar een kleine thuisoverwinning op Stormvo- In het Olympisch Stadion te Amster dam zijn gistermiddag de onderlinge wed strijden van de S.S.- und Polizei-Sport- gemeinschaft Niederlande voortgezet. Zeer interessant was de hindernis-wedstrijd over 200 meter, waarin behalve de snel heid ook de vaardigheid een woordje mee sprak. Dit nummer was, naar het A.N.P. meldt, eenerzijds een attractie voor de toeschouwers, aan den anderen kant een bewuste testproef, waarbij de deelnemers moeilijkheden kregen te overwinnen, waarvoor zij ook in werkelijkheid meer dan eens zullen komen te staan. De hin dernissen bestonden uit het opzetten van het gasmasker, springen over een laag ge plaatsten bal, duiken onder een slechts en kele centimeters hooge verschansing door en tenslotte „sprietloopen”. De Ober- wachtmeister der Schutzpolizei Hoefener (Ordnungspolizei) maakte op dit aparte nummer den snelsten tijd met 42.8 sec. Uit athletisch oogpunt bezien waren de veldnummers belangrijker, hoewel de prestaties eenigszins tegenvielen. Voor de finale hoogspringen klasseerden zich zes deelnemers, van wie er vier 1.70 m. en de twee overigen 1.65 m. sprongen. De S.S. Uschf. Zenker (Sicherheitspolizei) passeerde bij het speerwerpen de 50 m.- grens met een worp van 50.36 m. Haupt- wachtmeister der Schutzpolizei, Wotapek (Ordnungspolizei) leverde in den voor- wedstrijd discuswerpen de beste presta tie met een worp van 45.56 m. Geen der 400 m. loopers slaagde er in beneden de 50 sec. te komen. Rekening houdende met alle omstandigheden kan men echter de 52.2 sec. van Postrat Müth (Deutsche Dienstpost) zeer behoorlijk noemen. Men dient deze wedstrijden niet in de Academische examens Universiteit te Leiden. Cand.ex. rechtswetenschap de heeren W. A. Tjeenk Willink, Deventer; L. Asjes, den Haag; A- H. Lyclama, Hillegom; doet. ex. klassieke lett. de heer H. G. Wiebenga, den Haag. Doet. ex. rechtswetenschap mej. C. C. Meyers, Leiden. In het hieronder volgende verhaalfrag ment staat iets te lezen, dat niet klopt met de werkelijkheid en ik twijfel dan ook niet, of de scherpzinnige lezeresjes en lezers zullen na nauwkeurig doorwer ken zeggen: Aha, ik heb het, en de vin ger leggen op de foutieve passage. Het verhaal schildert de belevenissen van een jongen, die per roeiboot zijn ouderlijke woning, die aan een der Italiaanse meren is gelegen, ontvlucht. INTERESSANTE GREPEN UIT HET RADIO-PROGRAMMA Zondag 21 September Ernstige muziek: Van 2.154 uur (Hilv. II) concerteert het Residentie orkest o. 1. v. Frits Schuurman. Adolphe Poth speelt hierin het vioolconcert in G. gr. terts K.V. 216 van Mozart en een Poème Héroique van den Belgischen com ponist Joseph Jongen. Te 5.30 uur (Hilv. I) voert de harpiste To Stotijn-Heuweke- meijer met den hoboïst Constant Stotijn en den violist Piet Heuwekemeyer een geva rieerd programma uit. Te 8 uur (Hilv. I) speelt Carel van Leeuwen-Boomkamp composities voor cello van Boccherini, Schumann, Debussy en zingt Bodi Rapp liederen van Schumann, Jean Cras en De bussy. Lichte muziek: Van 7.308 uur (Hilv. I) zal Mimi Thoma eenige van haar beste cabaret-liedjes op de haar,eigen ka rakteristieke wijze ten gehoore brengen. Reportages: Van 7.458 uur (Hilv. II) een reportage „Uit het water in de pan”, waarin de luisteraar belang rijke dingen over de zoetwatervisscherij verneemt. Voor de jeugd: Van 5—5.30 uur (Hilv. I) wordt het vijfde deel uit gezonden van „Lijsje Lorresnor”. Sport: In „Sport van den dag”, van 6.056.30 uur (Hilv. I) geeft de heer G. J. Scheurleer een verslag van den hockey- dag te Amstelveen. Voorts geeft ir. A. v. Emmenes een verslag van den voetbal wedstrijd EindhovenP.S.V. Gesproken woord: Van 5.45 6 uur (Hilv. II) draagt E. Palmers ver zen voor uit „Viva la Muerte”, door S. Barends. Maandag 22 September Ernstige muziek: Het Ned. Ka merorkest o. 1. v. Otto Glastra van Loon brengt van 89.45 uur (Hilv. I) Italiaan- sche werken o.a. van Locatelli, Bocche rini en Malipierro. Een noviteit is de „Kleine Serenade” voor strijkorkest van den Zweed L. E. Larsson. Van 23 uur (Hilv. II) valt er te genieten van Reger’s Mozart-variaties, uit te voeren door het Residentie-Orkest o. 1. v. Frits Schuur man. Corrie Cleyndert zingt herfstliedjes 4.25 uur (Hilv. I). Over Hilv. II kan men te 5.30 uur het pianokwartet in Es gr. t. beluisteren van Mozart. Voor de jeugd: Van 4.455.15uur verdere vertellingen uit het boek „Veer tien dagen bij de kabouters”. Zondag 21 September Hilv. I, 415,5 m.: 8.uur v.m. Gewij de muziek (gr.pl.). 8.30 BNO. 8.45 Gram. muz. 10.Kerkdienst (Chr. Radio Stich ting). 11.15 Gram.muz. (idem). 11.30 Da meskoor (idem) 12.uur nam. Boyd Bachman’s orkest. 12.45 BNO. 1.Sibbekunde: Wapens en wapenregistratie. 1.15 Muziekfeest voor harmonie- en fanfare-orkesten (In de pauzes: Voordracht en gram.muz.). Tooneel. 4.05 Gram.muz. 4.30 Klaas van Beeck’s orkest 5.Voor de jeugd. 5.30 Viool, hobo en harp 6.05 Sport van den dag. 6.30 Ensemble Bandi Balogh. 7. Actueel halfuur. 7.30 Zang met orgelbege leiding 8.Zang, cello en piano. 9.15 Gram.muz. 9.45 BNO. 1010.15 BNO: En- gelsche uitz.: „An American sees Holland”. Hilv. II: 301,5 m.: 8.uur v.m. Gram. muz. 8.30 BNO. 8.45 Gram.muz. 9. Vroegdienst. 10.„Zondagmorgen zonder zorgen". 12.uur nam. Eens Christen’s reize naar de eeuwigheid in dezen tijd (Chr. Radio-Stichting). 12 15 Gram.muz. 12.45 BNO. 1.Melodisten. 2.Boekbespre king. 2.15 Residentie-Orkest. 4.Wij dingswoord (Chr. Radio Stichting). 5.30 Sportuitslagen. 5.45 Declamatie. 6.Ro mancers. 6.30 Ramblers. 7.Actueel halfuur. 7.30 Gram.muz 7.45 Reportage. 8.Omroeporkest en het Vroolijke Kla verblad. 9.Voordracht. 9.15 Ensemble Jonny Kroon. 9.45 BNO. 1010.15 Gram. muz. Zooals we reeds hebben medegedeeld, zal op Maandagavond 22 dezer in den Haagschen Dierentuin worden gebokst om het kampioenschap van Nederland in het halfzwaargewicht tusschen den titelhouder Jo de Groot en den Haag schen uitdager Gerard van Loon. De strijd is vastgesteld op 15 ronden van 3 minuten. Het programma, dat rond dezen titel strijd zal worden verwerkt, belooft even eens interessant te worden. De veelbelovende Hagenaar Jan de Pauw, die achtereenvolgens van Creveld, Piet van Es, Koos de Paauw en Vierling heeft gewonnen, bokst tegen Arie de Jong uit Rotterdam en ingeval Jan de Pauw ook deze partij weet te winnen, zal hem een kans geboden worden een wedstrijd te leveren tegen Holland’s bes ten middengewicht, Luc. van Dam. Koos de Paauw, uit Voorburg, en Bis- schop jr., uit Amsterdam, boksen in het weltergewicht; den winnaar van deze partij zal de gelegenheid geboden worden om voor het weltergewichtkampioenschap van Nederland te boksen tegen den titel houder, Robert Disch. Als inleiding een strijd in het lichtge wicht tusschen Rienus Krijger, Rotter dam en Kid Smiling, uit Amsterdam. NATIONALE WEDSTRIJDEN TE HAARLEM Voor het eerst na een lange reeks van jaren zijn Woensdagavond in 't concertge bouw te Haarlem nationale bokswedstrij. den gehouden, waaraan boksers uit Am Het voorlichtingsbureau van den Voe dingsraad meldt Het is zeer oneconomisch bladgroenten te lang te koken. De groente slinkt dan zoo sterk, dat men er wel tweemaal zoo veel van noodig heeft, als bij een korten kooktijd het geval zou zijn. Bijna alle groenten zijn na een half uur gaar. Vele zelfs binnen het half uur, b.v. zuring is gaar in 5 min., jonge spi nazie en postelein na 5 10 min., toma ten na 10 min., bloemkool, malsche snlj- boonen na i uur, spruitjes en jonge wor teltjes na 20 min., savoyekool na 25 min. Zelfs roode kool behoeft niet langer dan een half uur te koken, wanneer men de azijn maar niet eerder toevoegt, dan wanneer de kool gaar is. Azijn houdt n.l. het gaar worden sterk tegen. Ter verbetering van den smaak stoven vele huisvrouwen, als het maar eenigs zins kan de groenten met wat boter na. Om bovengenoemde redenen (achteruit gang van de waarde der voedingsstoffen, verspilling van brandstof) is dat echter zeer verkeerd. Wel kan men als men de boter er toch in verwerken wil, deze vlak voor het opdoen door de groente roeren, de zuivere groente- en botersmaak blijft dan behouden. op uitgebreid programma en als bijzondere attractie een cross country met vele inschrijvingen. Ook de andere nummers zijn goed bezet en de spanning zal niet ontbreken. Het programma ziet er aldus uit: Toekomstprijs. Pr ij zendraverij 4e klasse over 1740 m. Ingeschreven zijn: 1. Elisa beth, 2. Dorian, 3. Flora Schott, 4. Do- rette, 5. Emma the Great, 6. Fleetness T., 7. Emma Harvester T„ 8. Fanny Brewer, 9. Fille de Flandre, 10. Doffer G„ 11. Daniël Scott, 12. Ediniza Norton, alle 1700 m.; 13. Dromeleaque, 1720 m.; 14. Don Palos, 15. Aïda. 16. Doctor Scott, 17. Excellentie Brewér, 18. Douglas, 19. Zam bo Forbes, alle 1740 m.; 20. Claudy Scott, 21. Borlena Scott, beide 1760 m. Wij voor spellen: Dromeleaque (of Daniël Scott), Douglas, Borlena Scott, outsider: Fille de Flander. Totalisatorprijs. Heatprijzendraverij over 1700 m. Ingeschreven zijn: 1. Diana Nor ton, 2. Amazone G., 3. Admiraal Guy, 4. Zampa van N.Z., 5. Dutch Hanover, 6. Casindra, alle 1710 m.; 7. Allouez, 8. Zoon van Silladar, beide 1720 m.; 9. Bonnie’s Norton, 10. Zoon van David Guy, 11. Crack, alle 1740 m.; 12. Abdullah Scott. Wij kiezen: keuze Geersen, Amazone G„ keuze J. Kruithof; outsider: Admiraal Guy. Tritonprijs. Handicapdraverij over 2240 m. voor amateurrijders. Ingeschreven zijn: 1. Wladimir, 2. Douglas H„ 3. Beatrix B„ 4. Bon Esprit, 5. Buziau K.W., alle 2240 m.; 6. Wanda Scott, 2260 m.; 7. Baroline, 8. Benna Dosa, 9. Bobichon, alle 2300 m.; 10. Senator Norris, 11. General Locke, 12. Job, alle 2320 m.; 13. Bonnie’s Norton, 14. Lex K., beide 2360 m.; 15. Lord Maire, 2400 m. Wij voorspellen: mount v. d. Els hout Bonnie’s Nortin; Baroline; outsi der: Senator Norris. Trictracprijs. Prijzendraverij 3e en 4e klasse over 2040 m. Ingeschreven zijn: 1. Elisabeth, 2. Dirk Norton, 3. Daniël Scott, alle 2000 m.; 4. Fred. Mac Clyo K„ 2020 m.; 5. Draisine Scott, 6. Douglas H., 7. Dienares, 8. David Volo, 9. Excellentie Brewer, 10. Diadema, 11. Zonnestraal, 12. Captain Norton, 13. Darius G., 14. Buziau K.W.. 15. David O., alle 2060 m.; 16. Carla Scott, 17. Evelyn Hanover, beide 2080 m.; 18. Akron B., 2100 m. Onze keuze is: Evelyn Hanover, David O., Captain Nor ton, outsider: Carla Scott. Berkenrodeprijs. Ren op de vlakke baan over 1900 m. voor amateurrijders. Inge schreven zijn: 1. Janicule 88 plus 4 k.g., 2. Red Tag, 80 k.g.; 3. Marquy, 78 k.g.; 4. Coronation 77 k.g., 5. Le Béguin, 73 k.g., 6. Mac Mellon 73 k.g., 7. Bily, 67 k.g., 8. Princesse d’Auberge, 67 k.g.; 9. Ponton 67 k.g., 10. Abraham 66 k.g 11. Kitchener 66 k.g., 12. Turnip Tops 66 k.g. Wij voorspellen: Princesse d’Auberge, Ponton, Red Tag. Eclipseprijs. Ren op de vlakke baan over 2100 m. Ingeschreven zijn: 1. Ser- dab 60J k.g., 2. Etna II 584 k.g., 3. Mon Petit Ami 58 k.g., 4. Quadrantal 58 k.g., 5. Cassagnac 564 k.g., 6. Gracques 564 k.g., 7. Petite Artiste 564 k.g., 8. Janicule, 564 k-g.. 9- Guignols Pride, 564 k.g. Wij vóórspellen: préféré Stal Prospéro (Etna, Quadrantal), Guignols Pride, Gracques. Javaprijs. Ren op de vlakke baan over 1600 m. Ingeschreven zijn: 1. Sarata 66 k.g 2. Petite Artiste 64 k.g., 3. Bon Voyage, 62 plus 4 k.g. 4. Echillais 60 k.g., 5. Cassagnac 57 kg., 6. Gatinaise, 53 pl. 4 kg., 7. Laughing Water 52 kg., 8. Red Tag 52 k.g., 9. Thoricourt 52 k.g. Onze keuze is: Laughing Water, Bon Voyage, Petite Artiste, outsider: Gatinaise. Nieuwelingenprijs. Cross Country over 2500 m Ingeschreven zijn: 1. Tabouret, 2. Grey Knight, 3. Knight Commander, 4. Sellö, 5. Michon. 6. Peggy II, 7. Sir Butt, 8. St. George, 9. Smoky X., 10. Blarney Boy, 11. Sofia, 12. Bold Hero, 13. Piccolo Amore, 14. Klein Duimpje, 15. Tipperary Tim, 16. Lissmore, 17. Talpa, 18. Sarasie, alje paarden dragen 76 k.g., behalve de noa. 1, 3, 4, 5, 11 en 12, die met 82 k.g. zijn belast. Wij voorspellen: Lissmore. Tabou ret, Bold Hero, outsider: Grey Knight. BOKSEN Maandag 22 September. Hilv. I, 415.5 tn.: 6.50 uur v.m. Gym nastiek. 7.Gram.muz. 7.45 Gymnastiek 8.BNO. 8.15 Wijding. 8.40 Gram.muz. (9.159.20 Voor de huisvrouw). 10.40 en 11.30 Voordracht. 10.50 en 11.40 Otto Hen driks’ orkest 12.uur nam Viool en piano. 12.40 Almanak. 12.45 BNO. 1.Rjsidentie-Or- kest. 1.45 Gerard Lebon’s orkest. 3. Voor de vrouw. 3.45 Orgelconcert. 4. Gram.muz. 4.25 Zang. 4.45 Voor de jeugd. 5.15 BNO. 5.30 Omroeporkest. 7.Actueel halfuur. 7.30 Ramblers. 8.— Ned. Kamer orkest. 9.45 BNO 10—10.15 BNO: Eng. uitzending: „Things worth knowing about Holland”. Hilv. II, 301.5 tn.: 6.508 uur v.m. Zie Hilv. I. 8.BNO. 8.15 Gram.muz. 9.15 Omroeporkest (e.o.). 10.Morgendienst. 10.20 Zang en gram.muziek. 11.Voor dracht 11.20 Orgelconcert. 12.uur nam Melodisten. 12.45 BNO. 1. Boyd Bachman’s orkest en orgelspel. 2. Residentie-Orkest 3.Gram.muz. 3.45 Voordracht. 4.Orgelopnamen. 4.15 Klaas van Beeck’s orkest. 5.Causerie: Van uit de binnenkamer (Chr. Radio Stichting). 5.15 BNO. 5.30 Hollandsch Ka- mermuziekensemble. 6.Boekbespreking. 6.15 Amusementsorkest en Klaverdrie. 7.Actueel halfuur. 7.30 Pianosoli. 7.45 Politiek weekpraatje. 8.Gram.muz. 8.25 Landmanslust. 9.Romancers. 9.45 BNO. 1010.15 Gram.muz. xlQCii UUVVUC dl, l*j VUU1 Uv x\.d o LVt; 1 UtJ W o Lv- II Cluv wipte aan boord en schoof het meer in. hun inzet wat beter zal zijn dan verleden jaar, toen zij te laat op dreef kwamen. Het verschil in kracht zal te Schiedam niet groot zijn. Emma heeft het niet slecht getroffen bij haar debuut in de eerste klasse want haar eerste ontmoeting is met een van de zwakste zusjes, name lijk R.F.C. Er is dus een redelijke kans, dat de Dordtenaren met een overwinning beginnen. Tweede klasse A: Onze stad telt dit seizoen niet minder dan vijf tweede klassers, welke alle in dezelfde groep zijn ingedeeld, zoodat er heel wat plaatselijke ontmoetingen te verwerken zullen zijn. Het begint morgen al aan de van Hogen- houcklaan, waar Laakkwartier haar krach ten voor de eerste maal gaat meten met H.V.V. De Leeuwtjes hebben zich in den Zilveren Bal niet slecht gehouden, maar zullen zij op kunnen tegen het enthousi asme van de debutanten? Quick speelt thuis en krijgt een zwaren dobber tegen het sterke Leidsche U.V.S., indien de Haantjes hun vorm van het vorige seizoen hebben behouden, moeten zij kunnen win nen. B.M.T. gaat op bezoek bij Velox en zal wel geslagen terugkeeren. Een neder laagje van V.I.O.S. in den uitwedstrijd tegen V.D.L. is ook niet onwaarschijnlijk. Voorts speelt Gouda thuis tegen Hercu les. Programma-wijziging; in het door ons reeds gepubliceerde programma, zijn nog enkele wijzigingen aangebracht. In 2 B van afd. I is. de wedstrijd Hilver sum—Volewijckers omgezet en in 3B van afd. II is Ooievaars—G.D.A. afgelast. Nieuwe clubnamen Naar wij van den secretaris van den Ned. Voetbalbond vernemen, zijn de vol gende naamveranderingen van vereeni gingen, uitkomend in de competitie van den N.V.B doorgevoerd: Juliana wordt Spekholzerheide, P.W. te Enschede wordt E.F H.C., Wilhelmina te den Bosch wordt: de Kanaries, Wilhelmina te Weert wordt: Weert 1908.

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 2