Huwelijk met modern comfort BINNENLAND STADSNIEUWS i De distributiebonnen j HAAGSCHE COURANT DonderHag 25 Sept. M TWEEDE BLAD -• 100 gram r FEUILLETON KLEURENWEELDE IN HET ZUIDERPARK - Opening van het Duitsche Winterhulp-werk Dertigduizend dahlia’s in de schoon ste variëteiten te bewonderen UITREIKING VAN AARDAPPEL- KAARTEN DIEFSTAL OP GROOTE SCHAAL IN WARENHUIZEN L’- I Ih openbaren weg. (Orbis-Holland) r in tot BI. Br. Geb. en 100 gram Kaas Kaas ten aan de beurt de letters L t.m. Scho. (Nadruk verboden.) 4 begaan, smoking staat hem toch eenig. Tevre- Metaalsmeden in Groote bedrijvigheid in Vlijmen (N.Br.), het centrum van de mandenindustrie. Bij dui zenden worden de manden van hier uit naar alle deelen van het land verzonden. (Polygoon-Zeylemakerl 250 gram 250 gram 250 gram 250 gram 250 gram 250 gram 250 gram 250 gram stellii van Artikel Boter Boter mured, groote teleurgstellingen zal kunnen leiden. In dit verband wordt onder de aandacht gebracht, dat het drogen van deze produc ten slechts zal zijn toegestaan aan droge rijen, die daartoe een vergunning van de Nederlandsche akkerbouw-centrale hebben ontvangen. 36-4 36 36 36 37 1 k.g. 250 gram 500 gram i rantsoen Artikel Brood of gebak Vleesch of Vleeschw, Melk. Aardapp, Artikel Boter Boter m.red. 1 rantsoenen i rantsoen i rantsoen I rantsoen II liter 34 k.g. Rijst Havermout Havermout Sort Vermicelli Maïzena enz vrouweiijke vinden. En haar telkens aai tende, half lieve lachje, dat geef nier Gisteren is in de sociëteit te Doetinchem de jaarlijksche klompenbeurs gehouden. Er was een levendige belangstelling voor het houten schoeisel. (Pólygoon-v. Bitsen) De strijd om Luga. In den strijd om Luga gevangen genomen bols jewisten worden door leden der Waffen S.S. op wapens onderzocht. (Orbis-Holland) Bon Algem. 114 Algem. 115 Algem. 116 34-35 36-37 C C 117 118 Bloem Rijst Haverm. Algem. Algem. Algem. U9 34-35 36-37 Herfstbloemenpracht in het Zuiderpark. De 30.000 dahlia's, welke op verschillende plaatsen in ons mooie Zuiderpark zijn uitge plant, geven in bonte afwisseling van kleuren thans den toon aan onder de herfstbloemen. Schimme Ipenningh) i In Pulchri Studio is gistermiddag een eeretentoon- ÏM geopend van werken van Lucie van Dam flsselt, Oscar Mendlik en Marie Vlielander Hein, ter gelegenheid van den 70sten verjaardag van deze kunstenaars. De waarn. burgemeester van Den Haag, prof. ir. C. L. v. d- Bilt, wenscht den kunstenaars nog vele jaren. V.l.n.r. Lucie van Dam-van Isselt, Oscar Mendlik, Marie Vlielander Hein, dr. G. Knuttel Wzn., directeur van het Gemeentemuseum, Willy Sluiter, voorzitter van Pulchri Studio en prof. ir. v. d. Bilt. (Polygoon-Meyer) den kijkt ze de zaal in. Het loopt vol. Leuk, al die avondtoiletten. Zeg, je kunt hier ip Amsterdam toch nergens komen, zonder bekenden :gt Han. Wie zie je dan? Ik ken hier 'n Jolig kind lijkt dat vrouwtje van hem. Vast niet veel ouder dan zij. En veel knapper en eleganter, denkt Nick --4-i de pauze voor zich uit ziet loopen. Wij herinneren eraan dat morgen in de groote zaal van den Dierentuin de uit reiking van aardappelkaarten plaats vindt aan de volgende personen: Van 811 uur: Krul t.m. einde K, L en Ma t.m. Merton; Van 1114 uur: .Merts t.m. einde M, N, O en Pa t.m. Peterssen; Van 14l>uur: Petiet tm. einde P, Q, R en Sa tm. Sanner. In de voormalige gemeente Loosduinen (lokaal hulpsecretarie Wilhelminastraat 5) zijn ijl o r g e n voor het afhalen der kaar- Afwijkende lootten voor wegarbeiders De persdienst van het N.V.V. schrijft onsOp verzoek van werkgevers- en werknemersbonden in de bouwbedrijven heeft het college van Rijksbemiddelaars een gemiddeldloon vastgesteld voor de arbeiders, werkzaam aan Rijksweg no. 12. Deze loonen wijken af van die, welke vastgelegd zijn in de landelijke collec tieve arbeidsovereenkomst voor de bouw bedrijven en bedragen 58 cent per' uur voor groep 1, 49 cent voor groep 2 en 45 cent voor groep 3 van de loontabel uit genoemde c.a.o. Deze loonregeling is op 1 September j.l. in werking getreden heeft betrekking op 700 arbeiders. Elk huis in de dorpen voor Leningrad is door de bolsjewisten bezet en wordt met taaiheid verdedigd. DOORBEREKENING MOLEST. VERZEKERING De gemachtigde voor de prijzen deelt mede, dat het niet geoorloofd is aan af nemers kosten voor molestverzekering door te berekenen. Dit geldt in het bijzon der bij molestverzekering voor het ver voer van goederen binnenslands. TABAKVERWERKENDE INDUSTRIEËN INGEDEELD In de Nederlandsche Staatscourant van gisteravond is verschenen een beschikking van de organisatie commissie Woltersom, betreffende de organisatie van de tabak verwerkende industrieën. Als uitsluitende vertegenwoordigster uit vakoogpunt wordt de tot de hoofdgroep industrie behoorende „bedrijfsgroep tabakverwerkende indus trieën” ingesteld, welke is. onderverdeeld in de vakgroepen: sigarenindustrie, siga rettenindustrie en kerftabakindustrie. On der deze laatste vakgroep ressorteeren on dernemingen. welke rook-, pruim-, shag- tabak, pruimrollen of snuiftabak vervaar digen. Tot aanmelding .bij de onderschei dene vakgroepen zijn verplicht alle in Ne derland gevestigde ondernemingen, welke de artikelen anders dan voor eigen ge bruik vervaardigen. Nadere bepalingen omtrent den overgangvan bestaande be drijfsorganisaties op dit terrein naar de bedrijfsgroep en haar vakgroepen zuilen nog door de organisatiecommissie worden vastgesteld. De beschikking is gisteren in werking getreden. Vermindering van prestatie niet toegestaan Reeds eenige malen deelde de gemach tigde voor de prijzen mede, dat iedere di recte of indirecte vermindering vaa de prestatie bij een transactie wordt be schouwd als een verkapte prijsverhoo- ging, die uiteraard verboden is. Qjt be- teekeht, dat ook het laten vervallen van aan de koopers verleende faciliteiten, zon der dat hiermede een prijsverlaging ge paard gaat, is verboden. Wanneer dus b.v. een winkelier op 9 Mei 1940 bereid was zijn afnemers zekere credietfaciliteiten toe te staan afbetaling b.v.) en hij dit thans niet meer doet, is hij verplicht een prijsverlaging toe te passen. Hij moet de prijzen der op 9 Mei 1940 onder dergelijke voorwaarden ver kochte artikelen brengen op den prijs, die op 9 Mei 1940 voor contante betaling gold Bijeenkomst te Amsterdam Op plechtige wijze is gisteravond het Concertgebouw te Amsterdam het Win terhulp-werk voor het Duitsche volk in Nederland geopend. De groote zaal en de balcons waren tot de laatste plaats bezet. Op het podium was een gouden adelaar tegen een witten achtergrond aangebracht, terwijl het spreekgestoelte geflankeerd Werd door twee adelaars. Verder hingen er hakenkruiswimpels. Het geheel was omzoomd door witte en roode bloemen. Op het podium, waar een muziekkorps van de Weermacht was opgesteld, hadden jongens en meisjes van* de Hitlerjugend plaats genomen. Onder de vele eeregasten waren vertegenwoordigers van de land macht, het luchtwapen en de marine, als mede van de Duitsche politie en van de partij. De leider van* het Arbeitsbereich der N.S.D.A.P in den Niederlanden werd vertegenwoordigd door Oberdienstleiter Seidel, de Beauftragte van den Rijkscom- missaris voor de stad Amsterdam, sena tor dr. Böhmcker, woonde de bijeen komst bij. Nadat de vlaggen waren binnengedra gen, sprak de Amtsleiter der National- Sozialistische Volkswohlfahrt, Möller, een begroetingswoord, waarin hij met cijfers den groei schetste van het Duitsche Win- terhulpwerk, dat in 't tweede oorlogsjaar 2.300.000 gulden opbracht, tegen 243.000 gulden in het jaar daarvoor. Het gaat ech ter niet om cijfers en getallen, maar om den geest, die het werk bezielt. Het Duit sche Winterhulpwerk zal meer dan ooit in het teeken staan van de zorg voor moeder en kind. De Duitsche mannen, die aan het front strijden, moeten de zeker heid hebben, dat zij, die achterbleven, ge borgen zijn in den schoot der partij. Wij beschouwen het als onze hoogste plicht, als socialisten en chicstenen, het leven te beschermen in het bijzonder door zorg voor moeder en kind, voor de kinderrijke Duitsche moeders, die onze toekomst be- teekenen. Het voorbeeld van waren ge meenschapsgeest, bij het Duitsche Winter hulpwerk gegeven, heeft ook het Neder landsche Winterhulpwerk gestimuleerd. Zijn in den vorigen winter 15.000 collec- tanten de straat opgegaan, thans, Zoo zeide de heer Möller, zullen het er 50.000 wor den, die zich voor de Nederlandsche ge meenschap inzetten. Hierna sprak Reichsamtsleiter Walther Hebenbrock over het socialisme van de daad. Hij herinnerde er aan, dat uit een frontgeest het nationaal-socialisme is ge boren, dat van zijn aanhangers de hoog ste offervaardigheid vraagt. Zoo is in het teeken van den nood van den tijd het Winterhulpwerk een symbolische gemeen- ‘schapsdaad geworden, een eeredierist aan het volk, waaraan tienduizenden zich be langeloos geven. De onkosten bij het Duit sche Winterhulpwerk bedragen dan ook slechts 3 pG>: van de opbrengst. Onder den drang der oorlogsomstandigheden is deze offervaardigheid nog grooter gewor den. Op het oogenblik hebben zich voor het werk 60.000 krachten meer beschik baar gesteld dan *bij het begin van den oorlog. Ook deze spreker wees op de bij zondere zorg voor moeder en kind. Als men ons vraagt, zoo zeide hij, waarom wij zoo zeker zijn van de overwinning, dan is ons antwoord: omdat wij biologisch sterker zijn dan onze tegenstanders. Nog in het eerste oorlogsjaar werden in Duitschland 300.000 kinderen, meer gebo ren dan in Engeland en Frankrijk teza men. Ook onze idealen zijn sterker. De tegenstander 'neemt onze parolen over. Engeland belooft thans sociale verbeterin gen, die het steeds achterwege liet. Het hulpwerk voor moeder en kind wordt ster ker uitgebreid. De gemeenschap is dit ver schuldigd aan de vaders, die in het Oosten staan ter bescherming van Europa. Zij is ook verplicht het leven, en daarmede de scheppende Duitsche ziel te behouden voor de toekomst. Tot slot gaf Oberdienstl<ter Seidel in een enthousiaste toespraak het parool uit voor de komende winteractie, dat groote instemming vorid bij de aan wezigen. Met het zingen van de volksliederen werd de zeer geslaagde bijeenkomst ge sloten. Wat een ijselijke weelde voor een kantoorjuffie. zegt Nick. Han’s gezicht vertrekt even. Ik wou, dat je jezelf niet zoo noem de, zegt hij heftig. Waarom niet? Wat ben ik anders? Eén van de twaalf van de typekamer. En 't bevalt me best. Je moet niet zoo kleinsteeds doen, Hem, zegt ze met een airtje. DERTIENHONDERD VIJFTIG GULDEN IN EEN BAR GESTOLEN /Een bezoekster van een bar in de bin nenstad had Dinsdagmiddag haar hand- taschje aan de leuning van haar stoel ge hangen. Toen zij weg wilde gaan kwam zij tot de minder prettige ontdekking, dat het taschje, inhoudende o.a. 1350, was verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. De secretaris-generaal van het de partement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbescherming heeft in beginsel' een rijksbijdrage toegezegd ih de restauratie van het Sint Agnietenklooster te Elburg. Bovendien zal een subsidiebedrag van 10 pCt. der restauratiekosten op de provin ciale begrooting van 1942 worden ge plaatst. De burgemeester heeft thans aan den architect Royaards te Schoorl opge dragen de plannen voor de restauratie te ontwerpen. In de Rivièrahal van de Diergaarde Blijdorp, te Rotterdam, is gistermiddag een expositie geopend, waartoe het initia tief is uitgegaan van de directie van de Diergaarde, en waaraan het Algemeen Verbond van Volkstuinders in Nederland haar practische medewerking heeft ver leend. jke meester in de rechten rèar i Frank aan den overkant, die inkijkt met dat half spot- re lachje, dat ze nu al zoo goed kent en dat haar altijd ver legen en verward maakt. Ze zit op spel den en is blij, als het belletje gaat. Komt u eens een avond theedrin ken, juffrouw Renswaert? vraagt dan mevrouw Robberts onverwachts. Ik boor van Frank, dat u hier zoo weinig kennissen hebt. Graag, zegt Niek. Dat lastige, akelige blozen toch. Ja, ik kom erg graag eens. Laten we dan meteen een avond afspreken. Volgende week Vrijdag, schikt u dat? Ja, graag. Waar woont u? vraagt ze, zoo hard, dat Han het ook moet hooren. Generaal Noordhoutstraat achten dertig, driehoog. Ze kan het adres wel droomen, is er op een Zondag zelfs langs gefietst, om te zien, waar hij woonde. En nu zal ze binnen mogen komen... Is die meneer Robberts een vriend van je? begint Han direct, als ze weer op hun plaatsen zijn aangeland. te zien, zei O ja? geen kip. Twee collega’s. Kijk daar, ze schui ven juist naar hun plaatsen. Derde rij stalles. Zie je die dame met die ros- sigen krullebol? Die meneer daarnaast, dat is Scholten, een heel bekend oog arts hier. En die ouwe baas, die erbij is, dat is nog een intimus van den ouden heer. Een jaargenoot, ik ken hem heel goed, hoe heet hij ook weer? Oa ja, Ringelhorst. Nick had gekeken en had gezien. Niet de bekende oogarts en niet de ouwe baas, die een jaargenoot is van Han’s vader. Maar de derde man in het clubje van zes... even draait alles om haar heen. Een jong, een niet meer jong en een oud echtpaar. Drie deftige Amster- damsche heeren met hun even deftige Het meisje uit de groote stad en de provinciale jongeling. Ja zeg, me maar een paar tips, hoe ik me mpet gedragen. - Om te beginnen, moet je niet te laat in den schouwburg komen, zegt Nick. En als je van alles zoo onbe hoorlijk veel blijft eten, halen we 't nooit. En jij eet onbehoorlijk weinig, zegt Han met zijn strengste doktersgezicht. Ik ken je niet meer, Nikker. Vroeger had je altijd honger. Ja, maar nu denk ik aan de lijn, zegt ze. Dat hangt hier in de lucht. Tachtig procent van de kantoor conver satie gaat er over. Er circuleeren bij ons geregeld een half dozijn vermage ringskuren. Hoe meer ik er van hoor, des te meer raak ik overtuigd, dat het leven hier voor jou niet deugt, jongedame, zegt Han. Hoog tijd, dat je hier weg komt. O ja? Laten we dan eerst maar zien, hiér weg te komen, 't Is over half acht, ontwijkt ze. Ze hebben prachtige plaatsen, geniet Nick. Balcon nog wel. Han doet alles in stjjl. En hij is zelf ook in stijl, zijn met schrijnende jaloezie, als ze haar in 7 t/m 24 September 194L Bon Boter 34-35 Vet 34-35 En eerst samen eten, zegt Han. Je hêbt je toch vrijgehouden? Ze proest even. Waarvan? Ik beleef hier nooit iets. Maar ik heb geen eten besteld vandaag en morgen. Ja, morgen moet ik naar Holland Zwitserland, 2egt Han. Afgesproken met een paar Beiikbergers. Enfin, daar praten we nog wel over. Eerst vandaag afwerken... Koffiedrinken. Wandelen. Theedrinken. Weer wandelen. Praten. Boomen. Gezellig is het. Net -als vroeger, denkt Nick. Han is toch een schat. Als ze dien ander nooit ontmoet had... Als ze toen in Utrecht direct ja had ge zegd... Onzin, ’t leven loopt, zooals het loopen moet, je ontkomt er toch niet aan. Dineeren in Carlton in avondjurk en smoking. De najaarstinten beginnen zich reeds in de natuur af te teekenen en bloemen en geboomte bieden veel schoons, een in me nig opzicht rijkere kleurenwisseling dan in het hart van den zomer. Wij behoeven niet ver van huis om ons aan kleuren pracht te laven, wij hebben in onze stad en in de onmiddellijke omgeving fraaie parken en plantsoenen genoeg, waar we een ochtend pf middag deze rustige ont spanning kunnen zoeken. Wij noemen ih dit verband met name het Zuiderpark, om dat dit met zijn 30.000 dahlia's in bloei een pracht ten toon spreidt, die eiken natuur liefhebber in verrukking zal brengen. Toen wij gisteren onder leiding van den heer S. G. A. Doorenbos, directeur van den Dienst der Plantsoenen, een betoek er aan brachten, kwamen we er van onder den indruk. Wij hoorden gisteren, dat de Dahlia-vereeniging den heer Doorenbos de vraag gesteld had, of er in den nazomer niet iets gedaan zou kunnen-worden als in het voorjaar was geschied, toen de bloem bollen de bezoekers naar hetZuiderpark lokten. Deze gedachte is uitgevoerd en zoo werden er dahlia-knollen geplant, 20.000 van gemeentewëge en 10.000 van de Dah lia- vereenïging. Laatstgenoemde kreeg de gelegenheid in ’t bijzonder den Bloemen tuin te voorzien van een sortiment, dat een indrukwekkend beeld geeft van de vele dahlia-soorten. Door allerlei tegenslag is het middengedeelte minder vol geworden dan wel géwenscht ware, doch de zijkan ten maken deze betrékkelijke onvol maaktheid ruimschoots goed. Maar ni^t alleen de Bloementuin is het. die de aan dacht vraagt. Daar zijn nog de Villierskop bekend door zijn tulpenbeplanting in het voorjaar en de beeldengroepen twee elkaar kruisende breede lanen en nog an dere plekken in het Zuiderpark, die een dahlia-kleurënweelde vertoonen, die èen lust Voor het oog is. Om dan nog niet te spreken vart ver schillende herfstbloemen, die nu weliswaar tegenover de dahlia’s zich wat bescheiden moeten gedragen, maar toch aan- het to tale kleurenbeeld haar aandeel leveren. Het zou ons te ver voeren in ’t bijzonder de aandacht op bepaalde fraaie variëteiten van dahlia’s te vestigen; men ga zelf naar het Zuiderpark, leze de namen van de bordjes af en men zal met ons tot de con clusie moeten komen, dat er aan een op somming van 'mooie soorten, waardoor men getroffen is, niet te beginnen valt. Men hoopt, dat de ^bloemenpracht nog on geveer M dagen te bewonderen zal zijn en gratis! Tenslotte kan nog worden medege deeld, dat <16 aanplant, de verzorging van en de controle op deze dahlia’s wederom aan een aantal werkloozen, kweekers en bloemisten eenige inkomsten hebben be zorgd. De heer Doorenbos heeft ook dezen winter wederom aan werkloozen arbeid te verschaffen in den afgeloopen winter waren ’t er 2500 met het rooien en klein hakken van slecht hout in de plant soenen, parken en boschjes. Met dit brand hout kunnen dan weer armlastige gezin nen worden blij gemaakt. En zoo vervult onze Plantsoenendienst ook in dit opzicht een sociale taak. Een lid van het personeel van een wa renhuis betrapte gisteren een bezoekster bij het wegnemen van een armband en enkele suikerschepjes. De vrouw werd staande gehouden en met haar drie vriendinnen uitgenoodigd op het kantoor te komen. Ieder van het viertal was in het bezit van een groote boodschappen- tasch, waarvan de inhoud aan een nauw keurige inspectie werd onderworpen. Er kwamen o.a. uit te voorschijn: fantasie- kleedjes, gummihakken, sierspelden, rin- gen, armbanden, dressoirloopers, een ba- bytruitje enz. Het politie-onderzoek bracht aan het licht, dat de vier, die allen gehuwd en woonachtig zijn in een rand gemeente van onze stad, deze voorwerpen in een ander warenhuis hadden ont- i vreemd. Twee van haar pleegden de dief stallen. de twee anderen deelden in den buit Nadat proces verbaal is opgemaakt zijn allen voorloopig op vrije voeten ge steld. 21 t/m 27 September 1941. Bon Brood Brood Vleesch Vleeschw. 36 Melk I Reserve 7 September t/m 4 October 1941. Artikel Suiker Koffie surr, lam 25 September t/m 13 October 1941. Bon Boter 36-37 Vet 36-37 JUBILEA BIJ ESVEHA Vandaag herdenken de heeren A. L. H. Gilbert, boekbinder-snijder en F. L. v. d. Werf, stypeur, het feit dat zij 25 jaar in dienst zijn bij de N.V. Esveha aan den Rijswijkscheweg. De beide jubilarissen werden door de directie ontvangen en toegesproken, die hun ieder een enveloppe met inhoud aanbood. Daarna werden de verschillen de afdeelingschefs in de gelegenheid ge steld de jubilarissen te feliciteeren. Zondag is de Weensche Najaars- beurs aangevangen. Op onze fotoeen tractor op rupsbanden niet gasgenerator voor land- en boschbouw. (Weltfnld-Polygoon) het Oosten. De werkplaats ligt aan den Nederlandsche Banketbakkersvereeniging In den Stadsschouwburg te Utrecht is de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van de Nederlandsche Bankct- bakkersvereeniging. De voorzitter, de heer H. J. Wijers, zeide, dat ofschoon het bedrijf met tal van moeilijkheden heeft te kampen, de banketbakkers in hun zaken over het algemeen een verhooging van omzet hebben mogen constateeren. Wanneer het ons mag blijven gelukken tegen maatschappelijk verantwoorde prij zen artikelen te brengen, vervullen wij een taak in de voedselvoorziening en kunnen wij, zooals het indertijd door een bekenden autoriteit werd uitgedrukt, nog een klein beetje poëzie brengen in het dagelijksch proza van onze voeding. Bij acclamatie werden herkozen leden van het hoofdbestuur de heeren W. J. Wijers uit Amsterdam en G. H. S. Elfrink uit Zwolle. In de vacature H. H. Weijl (niet herkiesbaar) werd gekozen de heer Chr. Schepers uit Dordrecht. Hierna werd bij acclamatie herkozen tot voorzitter de heer H. J. Wijers (Am sterdam). Tot lid van de commissie van het officieel orgaan werd herkozen de heer J. M. Lentink, in het bestuur van het vereenigingsbureau werden herkozen de heeren K. H. Jager en W. Eernstman. tot leden van het bestuur van de vakschool werden gekozen de heeren G. J. de Nie jr. en A. C. de Wilde. AFKONDIGING VERKOOPPRIJZEN DOOR KRUIDENIERS Met ingang van l’Juli 1941 is de omzet belasting, welke de kruideniers zijn ver schuldigd, verlaagd van 2i pCt. tot 2 pCt. van den verkoopprijs. Deze verlaging heeft tengevolge, dat de regeling, die per 1 April 1941 voor de kruideniers is ge troffen ter zake van de afronding der verkoopprijzen, niet kan worden gehand haafd Deze regeling toch, die inhoudt, dat in afwijking van de geldende voorschrif ten de kruideniers, de noodzakelijke af ronding der verkoopprijzen naar boven mogen uitvoeren voor artikelen met een verkoopprijs van 10 cent of meer, doch minder *dan 20 cent, was gebaseerd pp het oude heffingspercentage van 2J pCt. De secretaris-generaal van het depar tement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart heeft nu evenwel beslist, dat in afwachting van een nieuwe regeling het den kruideniers is toegestaan tot nadere aankondiging nog de per 1 April 1941 getroffen regeling toe te passen. Prijsregeling voor chichorei* en witlofwortelen De gemachtigde voor de prijzen mdakt bekend, dat binnenkort prijzen zullen wor den vastgesteld, waartegen deztelers groe ne cichorei-wortelen en versche getrok- ekn witlofwortelen a,an daartoe door de N.A.C. erkende drogerijen mogen verkoo- ken. Eveneens zal een prijs worden vast gesteld voor versche witlofwortelen, welke voor veevoeder worden verkocht. De prijs van groene chichoreiwortelen zal eenige verhooging ondergaan in ver gelijking met die van het vorige jaar, ter wijl de prijs van witlofwortelen, bij ver koop aan drogerijen, hieraan ongeveer ge lijk zal znij. De prijs van de tot veevoe der bestemde witlofwortelen zal lager lig gen. Nadrukkelijk wordt er op gewezen, dat ongemotiveerde prijsopdrijving slechts tot 45 Hij haakt ook in. Ze laat hem maar begaan, ze kent hier toch niemand. Han bekijkt haar „met doktersoogen”, Schattig, die, helblauwe jurk bjj dat ros sige haar. Ineens mist ze Han naast zich; O, die is natuurlijk door zijn vaders studievriend- aangeschoten. Ze drentelt er langzaam achteraan. Nick... ben je alleen hier? Frank staat achter haar. Nick voelt zich bleek worden, duizelig, door het onverwachte, dat hij ineens, tóch nog, bjj haar is. Nee, met een vriend. Maar de nes tor van jouw gezelschap heeft hem in de wacht gesleept. Datr, wijst ze. Twee medici bij elkaar, dat duurt nog even. Wat een gezegend toeval! Dan sleep ik jou mee. Néé, schrikt ze, - dat kun je toch niet doen. En waarom niet? Collega’s zoeken elkaar altijd en overal, dat zie je. Vooruit/ kom gauw mee. Jullie krijgt toch geen tafeltje meer. Vfcf minuten later zijn ze allebei voor- r gesteld, zitten mee in den kring. Nick echtgenooten in den stadsschouwburg... voelt zich beurtelings zalig en diep on- t_i:_ i-i-j j-x gelukkig en bovendien nog onrustig om Han. die kijkt, alsof hij het raar vindt. En dan heb je mevrouw Robberts nog. En die twee andere mevrouwen, zeker van het Doornenburgsehe soort, die een Gezonken schepen voor den ingang van een Estlandscbe haven. (Weltbild-Polygoon) denkt ze. Je ziet er slecht uit, meisje. Niéts voor jou, dat leven hier. Ik stel het best, zegt ze. Uit stekend zelfs. Bn ik ben zoo lekker als kip. Wat doen we? Vanavond is het galapremiére van dat nieuwe Engelsche stuk, zegt vian. J- Ik heb de kaarten al in het aotel Jiggen en mijn smoking zit in mijn kotter. Alsjeblieft, zegt NicI? overweldigd. *- Zalig zeg, naar den schouwburg van avond. 4 'MÉS

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 5