Huwelijk met modern comfort De distributiebonnen STADSNIEUWS RECHTZAKEN GEMENGD NIEUWS HAAGSCHE COURANT Woensdag 1 Oct. 1941 TWEEDE BLAD frEI 1L1.EION GERAFFINEERDE DIEFSTAL VAN BANKETBAKKERS ARTIKELEN VLEESCH VAN CLANDESTIEN GESLACHT VARKEN VERVOERD Steeds meer ellende VIJFTIGJARIG JUBILEUM P. KRIJT JUBILEUM J. C. DE BRUYN EUROPA GEBLOKKEERD ^4; - z 'fife* (Polygoon-v Bitsen) Een aardig costuum van wollen stof met groote rui- voor huis moest van den vijand ge- (Orbis-Holland) bont. zuiverd worden. 28 Sept t/m 4 Oct. 1941. loopbaan in 7 September t/m 4 October 194L 81. Br. Geb. Bloem 100 gram Algem. U9 100 gram Kaas Kaas (Nadruk verboden) ieder ze, ze. (Wordt verpotpcfl Een als onschuldig boerenhuis gecamoufleerde betonnen kazemat der Sovjets. (Orbis-Holland) ten, afgezet met Persianer (Weltbild-Polygoon) Generaal Antonescu met zijn staf aan het Oostfront. (Orbis-Holland) VEROORDEELD WEGENS CLAN* DESTIENEN HANDEL IN KOFFIE 250 gram 250 gram 250 gram 250 gram 250 gram 250 gram heer aan, 37-4 37 37 37 38 1 k.g. 250 gram 500 gram 4 rantsoen Artikel Boter Boter m.red. Artikel Suiker Koffie suit. Tam Rijst Havermout Havermout Sort JermicelH Maizena enz 4 rantsoenen 1 rantsoen i rantsoen I rantsoen II liter 3i k.g. Artikel Brood of gebak Vleesch of Vleeschw. Melk Aardapp, De groote omsingelingsslag ten Oosten van Kief. Straat voor straat en huis Bon Algem. Algem. Algem. Rijst Haverm. Algem. Algem Onregelmatigheden bij Haagsche coöperatie Dezer dagen werden bij een coöperatie te dezer stede onregelmatigheden ontdekt, Op geheimzinnige wijze verdwenen uit het magazijn zakjes koek, beschuit en gebak jes. De politie, die van de feiten in kennis werd gesteld, koesterde verdenking tegen het personeel. Aangehouden werden een 18-jarige magazijnbediende en drie brood bezorgers. De laatsten ontvingen van den magazijnbediende diverse lekkernijen te gen inlevering van een ontvangstbewijs. Deze bewijzen nu werden door den maga zijnbediende niet bij de administratie in geleverd, doch door hem achtergehouden, zoodat van de broodbezorgers geen geld kon worden gevorderd. Zij verkochten de artikelen en deelden het geld met den ma gazijnbediende. Aan een 23-jarigen café houder had de magazijnbediende nog 40 gevulde koeken verkocht, die hij eveneens had ontvreemd. Voorts wordt hij verdacht van heling van gestolen boter en marga rine, gepleegd door een 20-jarigen banket bakker van de coöperatie De verdachten zijn in bewaring gesteld Overal in de groote steden in Nederland treft men het rad van avontuur van Winterhulp Neder land aan. Dat er ook groote prijzen in zitten, bewijst onze foto, welke een gelukkigen Hagenaar toont, die een prijs van 1000 heeft getrokken (Stapf-Cremer) 34-35 36-37 114 115 116 34-35 36-37 C C 117 118 Bon Brood Brood Vleesch Vleeschw. 37 Melk I Reserve Nu reeds vijftien maanden tegoed De economische rechter te Groningen veroordeelde bij verstek den 36-jarigen koopman F. T. te Vlachtwedde, wegens clandestienen handel in koffie overeen komstig den eisch tot zes maanden gevan genisstraf. Deze verdachte is reeds on langs wegens een dergelijk misdrijf even eens tot zes maanden gevangenisstraf ver oordeeld, terwijl hij ook betrokken is ge weest bij de omkooping van een grens- commies te Boertange, waarvoor hem de vorige week drie maanden gevangenisstraf was opgelegd. De economische rechter gaf thans tevens last tot gevangenneming van verdachte. MEJ. H. C. SCHILPEROORT t Na langdurig lijden is hier ter stede overleden mej. H. C. Schilperoort, oud-di- rectrice van de Christina-stichting hier ter stede en van de Louise-stichting te Brummen. De teraardebestelling van het stoffelijke overschot zal morgenmiddag om kwart over 12 uur op de begraafplaats Nieuw Eik en Duinen alhier plaats vinden. KAMERAADSCHAPSAVOND 3IJ „ESVEHA” De Betriebsführer bedrijfsgemeenschap „Esveha” heeft aan alle leden, die mede geholpen hebben aan het tot stand ko men en het inrichten van de sportterrei nen der bedrijfsgemeenschap, als blijk van waardeering een kameraadschaps- avond aangeboden in de fraai versierde cantine. Het feest begon met een maal tijd, tijdens welken Theo Koning met zijn orkest populaire muziek en marsch- liederen speelde. Verschillende leden van het personeel droegen tijdens het ver dere verloop eenige stukjes voor, die met hartelijk applaus werden ontvangen. segt Lies met ontza Toch leuk, krijgen. Deze bende was zeer geslepen en zag langen tijd kans uit de handen der politie te blijven. Dezer dagen is het ech ter aan de politie en aan ambtenaren van den centralen crisis-controledienst gelukt, ook deze bende op zeer bijzondere wijze onschadelijk te maken. Men heeft het na. melijk klaargespeeld een smokkelaar, die meermalen koffie en thee verhandeld had, in aanraking te brengen met een crisis ambtenaar. Deze ambtenaar trad op als kooper van thee. De smokkelaar gaf voor, dat de thee, die hij verkocht, ergens in een pakhuis lag opgeslagen. In gezelschap van den crisisambtenaar ging hij ech ter langs omwegen en gevolgd door de politie naar zijn eigen huis. Hij verkocht de thee aan den crisisambtenaar voor 25 per pond. Toen de verdachte tenslotte een hotel verliet, waar de aflevering van de thee had plaats gehad, werd hij aan gehouden. De crisisambtenaar was nu echter achter de geheimen van de smok kelaars gekomen, zoodat reeds verschil lende arrestaties gevolgd zijn. ;enoeg allemaal geslikt, lang n of soms twee oogen dicht- Twee surveilleerende agenten zagen gis teravond op den Rijswijkscheweg twee mannen loopen, die een mand bij zich droegen. Zij verscholen zich in een por tiek doch werden door de agenten gevon den. Op de vraag, wat vervoerd werd, deelde 't tweetal mee, dat zich in de mand waschgoed bevond. Bij onderzoek bleek, echter, dat er 29 k.g. ongestempeld var- kensvleesch in waren geborgen, dat van een clandestien geslacht varken afkomstig bleek te zijn. De vervoerders, de 48-jarige S. en de 28-jarige H. zijn aangehouden. Het onderzoek wordt voortgezet. TERAARDEBESTELLING GENERAAL- MAJOOR b. d. W. H. DOORMAN Op de Algemeene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan is hedenmiddag het stoffe lijke overschot van den generaal-majoor b. d. W. H. Doorman, ter aarde besteld. Tot de belangstellenden behoorden de gep. luitenant-generaals E. J. de Bock, J. H. Borel, jhr. Wittert, W. Boellaard, de gep. generaals-majoor F J. Backer, U. J. W. Roldanus, B Hasselman, hoofd van het Afwikkelingsbureau van ’t dept, van De fensie, J. H. E. Bergsma, gep. ondervoor zitter van den Octrooiraad en mr. J. C. van Heuven, secretaris van den Raad van Bijstand van de Ziekenfondsen. Bij de geopende groeve heeft een broer generaal-majoor b. d. W. H. Doorman met enkele woorden herdacht en voor de be langstelling bedankt. De vernietiging der bij Kief omsingel de Sovjet-legers. Op onze fotode aanvoer van het benoodigde materiaal voor de Duitsche troepen langs den Dnjepr. Deze aanvoer is als steeds prachtig georganiseerd. Orbis-Holland) staat op. Dag Gerrie, het beste hoor. Dag jongens. Tante, ga je al weg. tante? zingen de kleine stemmetjes. Ja, tante moet weg. Tante heeft geen tijd meer, dèèg. Ze draait meteen hun tafeltje den rug toe, loopt op trillende beenen naar het buffet om haar eigen thee af te reke nen. Die Gerrie met haar eeuwige in sinuaties, ze had haar wel in haar ge zicht kunnen slaan. Nogal een vergelij king, Flip en Frank! Flip, die minstens vier keer per week laveloos thuiskomt en Frank, die, behalve bij fuifjes of uit gangetjes, nooit naar alcohol omkijkt... Maar Flip gaat uit met vrienden of wat hij vrienden noemt en zit dag in dag uit aan zijn stamtafel. Tusschen enkel mannen. En Frank gaat achter haar rug met andere vrouwen uit lunchen, uit dineeren, ja, de hemel weet wat nog meer... Maar al is dat nu honderd keer zoo, dan laat ze zich dat nog door een ander niet zeggen, door Gerrie niet en door niemand. En Gerrie heeft ze voor den laatsten keer gezien. Ze heeft het nu lan; genoeg geknepen, terwille van de vriendschap en de leuke uitgangetjes... Frank merkt ’s avonds wel, boe ge- BEGRAFENIS JHR. H. DE BRAUW Hedenmorgen is op de Algemeene Be graafplaats aan de Kerkhoflaan het stof felijke overschot ter aarde besteld van jhr. H. de Brauw, assuradeur en secre taris van het Bolland Genootschap voor Zuivere Rede. Van hun belangstelling gaven o.m. blijk de heerenmr. J. A. N. Patijn, oud-minister van Buitenland- sche Zaken, W. J. baron van Lynden, 1ste ondervoorzitter van het Ned. Roode Kruis, jhr. O. E. W. Six, secretaris-gene- raal van het departement van Koloniën, G. Th. van Dam, oud-directeur van het Staatsbedrijf der Artillerie Inrichtingen en namens het Bolland Genootschap de heeren J. Hessing, L. Niehorster, J. Frij- ling en R. Neumann. Als eerste spreker voerde aan het graf het woord de heer ir. A. J. Bergsma, voorzitter van het Bolland Genootschap, die namens dit Genootschap een laatsten groet bracht. De overledene heeft zijn taak altijd met liefde en zorg verricht. Hij was ons aller vriend, wiens heengaan een onherstelbaar verlies beteekent. Daarna sprak de heer ir. B. Wiegers- ma, secretaris der redactie van „De Idee”. Bijna 20 jaar van samenwerking met den gestorvene liggen achter ons. aldus spr. Hij was een werkzame, be scheiden mensch, die altijd op de bres stond voor den bloei van de Nederland- sche wijsbegeerte. Spr. bracht dank voor de nobele wijze van mede- en samen werken. Hij ruste in vrede. Een familie lid dankte voor de belangstelling. A.s. Zondag zal door het Rot- terdamsch Kindertoóneel-ensemble een vroolijken kindermiddag gegeven worden in Diligentia. Opgevoerd zal worden „Jopie Slim en Dikkie Bigmans”, kinder- tooneelstuk in drie bedrijven. De portier van een sigaretten- fabriek aan den Rijswijkscheweg ontdekte gisteravond tijdens zijn ronde twee man nen, die binnen waren gekomen door in- klimming. Hij probeerde het tweetal te grijpen, doch na een korte worsteling ver dwenen de onbevoegden. Door den C.O.D. wordt een onderzoek ingesteld. De 54-jarige monteur W. H. N. L. uit de Kokosnootstraat, kwam gister ochtend bij werkzaamheden aan een elec- trisch onderstation op den Schenkweg, in aanraking met een hoogspanningskabel. De man bekwam brandwonden in het ge zicht en aan den rechter am. Door den geneeskundigen dienst is hij naar het zie kenhuis aan den Zuidwal gebracht. agiteerd ze is. Ellendig ziet ze er uit tegenwoordig. Nerveus en bleek, niette genstaande de rougeblosjes. Wat zit je me toch aan te kijken? vraagt ze geprikkeld. Zie je iets aan me? Dat je er slecht uitziet, zegt Frank zachtzinnig. Je moet meer frissche lucht happen, Lies. Ben je nog uit ge- met Gerrie en de kinderen. Voor het laatst, zegt ze. Ik ben gebrouilleerd met Gerrie. Ooei, zegt Frank. Hoe komt dat zoo? Ze heeft al spijt, dat ze er over be gonnen is. O niets, gewoon een beetje heibel, zegt ze onverschillig. Wil je nog thee? Zwijgend geeft ze hem zijn kopje, zwijgend zitten ze tegenover elkaar. Zooals lederen avond. Donderdagsmorgens om half elf weer de telefoonbel. Nu kan het Frank niet zijn. Ik kom niet koffiedrinken, maar vanmiddag ben ik vroeg thuis, om een uur of half vijf, heeft hij bij het weg gaan gezegd. Wat overkamt je? Hoe verder het overwinnende Duitsche leger het Sovjet-land bin nentrekt, hoe meer ellende ontmoet het op zijn weg. Jarenlang heeft de bevolking van den Russischen „heilstaat” gebukt gegaan onder het juk van een regiem, dat door zijn ver derf elij ken arbeid een heel zolk te gronde richtte. Ziet naar de woningen van de Sovjet-boeren, ziet naar de kleeding, welke de burgers dragen, het is alles armoede en ellende. En dat deze ellende door den geesel van den oorlog in niet geringe mate is toegenomen, -j moet ook spoedig hulp verleend menschen, die Een smokkelaarsbende in Friesland onschadelijk gemaakt Dank zij de voorbeeldige wijze vsn sa menwerking tusschen de marechaussee en de gemeentepolitie te Bolsward, en de ambtenaren van den centralen crisis controledienst te Sneek, is in de laat ste weken in Friesland een aantal per sonen aangehouden, dat zich had schuldig gemaakt aan frauduleuze slachtingen van varkens, schapen en runderen. Tevens werd een groot aantal personen betrapt, dat tegen zeer hooge prijzen koffie en thee verhandelde. Voor deze feiten werd te gen meer dan 70 personen proces-verbaal opgemaakt. Er werden partijen koffie, thee, vleesch en brandstoffen in beslag genomen. Tevens bleek bij aanhouding, dat er meermalen sprake was van dief stal van vee uit de weide, van rijwielen en koffie uit pakhuizen en van andere diefstallen. Ondanks het feit, dat deze personen aangehouden waren, bleek dat er nog altijd een uitgebreide smokkelhan del gedreven werd en het was aan de po litie nog niet mogen gelukken een be paalde bende smokkelaars in handen te Gisteren herdacht de heer R. Bourgonjen, meteropnemer-geldophaler in dienst van het G.E.B., den dag, waar op hij vóór 25 jaar in Gemeentedienst trad. Hij werd door de directie ontvan gen. die hem de door B. en W. ge schonken eervolle vermelding en een gratificatie overhandigde. Goed, we zullen het aan Sinterklaas schrijven, belooft mams. Kom nu maar mee. Maar ze zijn niet weg te slaan, laten zich pas meetronen, als mams iets over „chocola én taartjes” fluistert. Heb jij nog boodschappen? vraagt Gerrie, als de kinderen eindelijk, na lange conferenties over „die dikke slag- roomwafel, nee, die met ananas is nog zaliger”, rustig zitten te smullen. Nee, ik niet. Jij moet een jurk koo- pen, hè? Wou je hier kijken? Ben je? Kirsch of de Bonneterie toch zeker. Mmmm, zegt Lies met ontzag. Dat kan nogal. Toch leuk, dat jullie niet meer zoo in de zorgen zitten, voegt ze er hartelyk bij. Gerrie lacht schel. Doe niet zoo hinderlijk naief, zeg! Flip stelt het even miserabel als een jaar geleden. Als ik me dèèrvan moest kleeden, kon ik wel naar zoo’n zaak van twee kwartjes per week tijgen. Wel? vraagt ze met een spottenden blik op Lies' strak gezichtje. Choqueer ik je toch nog? Ik dacht, dat jij langzamer hand wel geacclimatiseerd was. Jij denkt een heeleboel meer, dan 50 - Half drie in de Bijenkorf. Speel- goedafdeeling maar, daar pleisteren we minstens een uur. - Oké, zegt Lies. Flip junior en Miesje zijn met te hou den vanwege de electrische dieseltrei- nen en de Kathe-Krusepoppen. En de auto's met heusche koplampen en de kacheltjes, waar je echt op kunt - En, mams, ik vraag soldaten ook, zegt Flip. Een heeleboel... zijn die duur? - Ik weet niet, vent, zegt mams voor- ‘Ln heele oorlog. d,e wel kosten? informeert Flip verder. - Ik wou een P°P he^n zonder Stijve beenen, decreteert Mit- je. Ze was verbaasd geweest. Zooiets Kwam tegenwoordig met meer voor. De stem van Jaap; Zeg, ik moet even naar Utrecht, ga je mee? Ja... ik weet niet... hoe laat ga je? Zoo gauw mogelijk. Nu direct als je wilt. Ja, dan graag. Ik moet vanmiddag weer bijtijds terug zijn. Om elf uur sta ik voor de deur. Zorg maar, dat je klaar bent. Ik moet beslist vóór half vijf thuis zijn, zegt Lies. Ja, dat weet ik nou langzamer hand, zegt Jaap ongeduldig en geeft meer gas. Dat heb je me vandaag al twintig keer verteld. Wat heb je toch voor bijzonders om half vijf? Niets bijzonders. Alleen... Frank komt vroeg thuis vandaag. Zóó. Ja, dat is geweldig belangrijk, zegt Jaap nijdig. Lies kan vandaag den goeden toon niet te pakken krijgen. Er is iets in Jaap’s houding, dat haar irriteert Krankzinnige tijd om naar huis te gaan, moppert Jaap verder. Nu kun nen we niet eens gaan theedrinken. Ik zal je wel thee geven, thuis, belooft ze. van een half jaar geleden nog al trouw opvolgt, zegt de ander koeltjes. Je raad wel, maar je voorbeeld niet. Op geen stukken na, keft Lies. Kind, vlieg me niet aan! Gerrie schatert. Zeg, als jij zulke oogen opzet als de beleedigde onschuld, kun je iemand de onwaarschijnlijkste dingen laten ge- looven. Makkelijk lijkt me dat... soms. Wat noem je onwaarschijnlijk? at taqueert Lies direct Zeg, jongens, willen jullie nog een taartje? Ga ze zelf maar halen bij het buffet. Durven jullie dat? Gerust, bluft Flip junior. Kom maar, Mies. Hand in hand vertrekken met een dubbeltje. Hoor eens. Gerrie, gaat Lies kal mer door. Laten we er nu geen vraag-en-antwoordspelletje van maken. Er zijn een heeleboel dingen, waar ik nooit toe zou kunnen komen, maar die ik van jou best kan begrijpen. Omdat... nu ja. omdat jij er beroerder voorstaat, dan ik. Nou... dat is ook maar een kwestie van appreciatie, zegt Gerrie lief, maar haar stem trilt van woede. Lies voelt zich gloeiend rood worden. Ja... dan ga ik maar, zegt ze en Dwars over het zgn. Land van Hoboken te Rotterdam is een weg aange legd, welke een onderdeel vormt van de kilometers lange tunneltraverse. Aan het kruispunt van dit weggedeelte in de Rochussenstraat wordt nu de laatste hand gelegd. Overzicht tijdens deze werkzaamheden. Op den achter grond de ingang van de tunnel, welke gelegen is in het verlengde van den 's-Gravendijkwal en onder den Nieuwen Binnenweg voert (Polygoon-Hof) Den laatsten tijd zijn te Amersfoort eenige inbraken gepleegd, waarvan de recherche de daders maar niet kon te pakken krijgen. Zij vond gis teren echter een spoor, dat thans geleid heeft tot de aanhouding van twee 12- jarige knapen A. en B. Bij nader onder zoek bleek, dat deze jongens heel wat op hun kerfstok hebben. Zij bekenden zich te hebben schuldig gemaakt aan vier in braken en gaven tevens toe, ook eenige winkeldiefstallen te hebben gepleegd. De knapen zullen ter beschikking van den officier van justitie te Utrecht worden gesteld. laat zich begrijpen. Daarom dan worden aan deze thans meer dan ooit een helpende hand behoeven. Aan deze taak zal ook Nederland zijn deel hebben. Nederland zendt een ambulance naar het Oostfront. Nederland zal toonen wat menschen-liefde is. Ne derland zal zich van zijn beste zijde doen'kennen. Reeds stortten dui zenden hun bijdrage voor het tot standkomen van de Nederlandsche ambulance. De uwe wordt nog verwacht. Stort haar vandaag nog op girorekening 8 7 6 0 0 Nederlandsche Ambulance, Konin ginnegracht 22 ’s-Gravenhage. Reeds nu is men begonnen met den oogst van suiker- en veevoe- derbieten. Het blad wordt niet weggegooid, maar gebruikt als veevoeder. (Polygoon-Kuiper) 25 September t/m 13 October 1941. Bon Boter 36-37 Vet 36-37 weest vandaag? Ja, vanmiddag Ii INVASIE VAN DE PAARDENVLIEG Het aantal „huisdieren” is bij vele be woners van onze stad de laatste dagen met een vermeerderd. Er is bij de vlie gen, die zich tegen de ramen, op de lamp, bij suikerpot en melkkan plegen op te houden een „vreemde eend in de bijt” ge komen, te weten de paardenvlieg, een groote donkerbruine, gele vliegensoort. De gewone vliegen zullen zich wel niet erg over haar komst verheugen, aangezien zij de gewoonte heeft haar zwakke broeders en zusters op te peuzelen. Als zoodanig is zij dus een vriendin der menschheid. Kwaad kan zij niet, maar velen zullen haar griezelig vinden, want onbekend, maakt onbemind. Wil men de paarden vliegen uit de huizen verwijderen, dan doet men er goed aan ramen en deuren open te zetten, want de beestjes hebben een hekel aan tocht. Ze blazen dan snel den aftocht, verzekerde men ons in ter zake kundige kringen. Het is overigens niet bekend, waaraan deze paardenvliegen invasie te wijten is. Burgeragenten hielden gis- teravond op den Scheveningscheweg den 17-jarigen loopknecht B, aan, die aan een rijwiel stond te morrelen. Het bleek, dat hij de fiets op den Gevers Deynootweg had gestolen. De heer A. Klaren beek, eer- ste seinhuiswachter, wonende Hildebrandt- straat 204 alhier, herdenkt vandaag het feit, dat hij 25 jaar geleden in dienst ge treden is bij de Ned. Spoorwegen. Morgen hoopt de heer H. W. C. Battes. ambtenaar bij het hoofdbestuur der Posterijen, Telegrafie en Telefonie, den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar in dienst kwam bij het staats bedrijf der P. T. en T. Vandaag is de heer P. Krijt, chef van de advertentie-afdeeling, 50 jaar in dienst bij ons blad. In een huldigingssamen- komst, welke vanochtend in het bijzijn van het geheele personeel gehouden werd, is dit bijzondere feit door directie en personeel herdacht, waarbij men den jubilaris in hartelijke bewoordingen heeft doen blijken hoezeer zijn plichtsgetrouwe arbeid in al die jaren, wordtgewaar deerd. Allereerst werd de heer Krijt toege sproken door den directeur van de Haagsche Courant, den heer A. W. Sijt- hoff, die er op wees, dat voor de tweede maal in het bestaan van de Haagsche Courant een der medewerkers kan terug zien op een vijftigjarige werkzaamheid. Tal van werkzaamheden heeft de heer Krijt verricht en onder alle omstandig heden heeft hij zijn beste krachten ge geven. Spr. dankte hem hiervoor van harte en feliciteerde hem, dat hij nog in zoo goede gezondheid op zijn 50-jarigen arbeid kan terugzien. De heer Sijthoff bood tenslotte een geschenk onder cou vert aan. Namens de redactie voerde de heer H. T. Lijsen het woord. Voor ons allen, aldus spr., is het heden een groote dag. Zilveren jubilea, daaraan zijn we bij de Haagsche Courant gewend geraakt, doch een gouden jubilaris is een groote bij zonderheid, al is het geen unicum in ons bedrijf. Spr. noemde het een groot voor recht, dat iemand 50 jaren zijn beste krachten heeft kunnen geven. U hebt de geschiedenis van de Haagsche Cou rant meegemaakt. Hoeveel advertenties er door uw handen gegaan zijn is niet te schatten. In elk geval is het een ge tal, dat astronomische afmetingen heeft aangenomen. De heer W. K. N. Stutterheim, chef van de administratie, wees op het ver schil in drukte op de advertentie-afde^- ling op het tijdstip, dat de jubilaris in dienst trad en thans. 1 Oct. 1891 had de Haagsche Courant slechts 1 advertentie pagina. Met vaderlijke zorg heeft de jubilaris er steeds voor geijverd om alle adverteerders tevreden te stellen en met grooten ijver en toewijding heeft hij al die jaren zijn werk verricht. Spr. dankte ook voor de collegiale en vlotte mede werking, welke hij altijd van den heer Krijt ondervonden heeft. Namens het ge heele personeel bood de heer Stutter heim een fraaien haard aan, benevens een geestige oorkonde. De heer G. Th. Ros wees op de goede samenwerking van den heer Krijt met de zetterij cn wenschte hem nog vele jaren in gezondheid toe. Aan mevrouw Krijt werden bloemen aangeboden. Tenslotte heeft de jubilaris ontroerd dank gezegd voor de vele hartelijke woorden tot hem gericht en voor de aan geboden geschenken. Onder zeer veel belangstelling van de zijde van het personeel van den giro dienst, van het Hoofdbestuur der P. T. en T. en andere ambtelijke relaties, her dacht heden de heer J. C. de Bruyn, onderdirecteur bij den postcheque- en girodienst, zijn 40-jarige 's Rijks dienst. Nadat de jubilaris, vergezeld van zijn echtgenoote, in de receptiekamer was binnengeleid en aan mevrouw door een der dames een bouquet rozen was aan geboden, heeft de directeur van den dienst, de heer S. J. H. Wesselink, hetn in tegenwoordigheid van een groot aan tal ambtenaren op hartelijke wijze toe gesproken. Hij memoreerde zijn langen en eervollen diensttijd en stelde zijn ver diensten jegens den Staat en speciaal jegens het Staatsbedrijf der P.T.T. in het licht. Namens den directeur-generaal overhandigde hij hem een fraai gecali- grafeerde oorkonde Vervolgens bood spreker den jubilaris, namens het ge heele personeel als blijvend aandenken aan dezen dag. een schilderstuk aan, voorstellende een gezicht op de Vecht bij Utrecht. Voor de dienstcommissie bij den giro dienst, waarvan de heer de Bruyn voor zitter is, complimenteerde hem het lid dier commissie, de heer J. Speet. De heer de Bruyn heeft tenslotte har telijk dank gezegd voor deze huldiging en in zijn dankwoord mede zijn echtgenoote betrokken. Zeer velen hebben daarna van de gelegenheid gebruik gemaakt om den heer en mevrouw de Bruyn in de receptiekamer, welke door de geschonken bloemstukken en planten een feestelijk aanzien had, geluk te wenschen. as. wat; JSF*W**

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 5