PLANETARIUM ■r"! llljf W»’ Huwelijk met modern comfort 5' i BINNENLAND STADSNIEUWS s ft «ij De distributiebonnen 1941 TWEEDE BLAD HAAGSCHE COURANT Vrijdag 3 Oef. FEUILLETON HU I HET KUNSTMEST TEKpRT WORtn BESTREDEN DOOR ZOOALS HET WAS,HAD NIEMAND ER Ntfr VAN DE POSTZEGELOPLICHTING CONCERT AAN DEN HOFWEG .8 517.629 INWONERS OP 1 JULI J.L. o; X” few Voor vriend en vijand 7. O Prijzen voor garnalen 1 ,k> I (Polygoon-v. Bilsen) r Parade in Wiborg. Generaal Oesch begroet Duit- sche officieren, die als gasten de parade in Wiborg (Orbis-Holland) bijwoonden. BI. Br. Geb. 100 gram de visschers. pellers en handelaren. Kaas 100 gram NED. HERV. GEMEENTE hoeveelheid mijn ik je uit den treure ge- i Wordt vervolgdJi (Nadruk verboden) Voor ondoorwaadbare plaatsen in het moerasland maakt de Duitsche In fanterie gebruik van rubberbooten. Atlantic-Holland) Rijst Havermout Gort Vermicelli Maizena enz 250 gram 250 gram gram gram gram Artikel Suiker Koffie surr. lam 38-4 38 38 38 38A 128 129 130 250 250 250 Artikel Boter Boter m.red. s 2- Wat most 1 rantsoenen i rantsoen i rantsoen 1 rantsoen 15 liter 15 k.g. MÏST «WAMfMAAtWH VERWERKING VAN FAECAUËN 1 k.g. 250 gram 500 gram 1 rantsoen Kief gevallen. HerinneringHet gebouw van de Tsje-Ka, van waaruit in de jaren 1917—1922 een waar schrikbewind over stad en land werd uitgeoefend, waar bij duizenden slachtoffers werden vermoord. f Continental-Holland Zoo, dat is fraai, stuift de ander op. Frank kijkt hem hulpeloos aan. Ik... begint hij, ...ik... Oe avonddemonstraties beginnen voortaan om half acht Wij herinneren er nogmaals aan, dat onze avonddemonstraties gedurende de wintermaanden niet om acht uur, maar om half acht beginnen. Op 1 Juli j.l. bedroeg het aantal inwo ners van den Haag 517.629 (241.603 man nen en 276.026 vrouwen). Op 1 Juni j.l. bedroeg het aantal inwoners 516.932, op 1 Mei 1941 516.231 en op 1 Juli 1940 505.515. In Juni 1941 werden hier ter stede 335 huwelijken gesloten en in Juni 1940 381. Zoo juist heeft de stormtroep een Sovjet-bunker genomen. Met vlam menwerpers en handgranaten heb ben pioniers het betonnen gevaarte stormrijp gemaakt en nu, na de be storming, staan de mannen met ge beld geweer ter weerszijden van den opengebeukten ingang te wach ten tot de bezetting van den bunker naar buiten zal treden. De Sovjet soldaten daarbinnen hebben een zwaren strijd gevoerd en ongetwij feld zullen velen van hen gewond zijn. Maar met de stormtroep is ook een Roode-Kruis soldaat meegegaan Want de gewonden, die nu nog in den bunker liggen, moeten onmid dellijk verzorgd worden. Een ge wonde soldaat is uitgeschakeld, is geen partij meer, is alleen maar een mensch, die hulp noodig heeft. Zoo werkt het Roode Kruis aan het Oostfront. Er wordt geen onder scheid gemaakt tusschen vriend en vijand. Zoo zal ook de Nederland- sche Ambulance werken, die straks naar het Oostfront gaat vertrekken En wanneer men dat weet, dan zal geen enkele Nederlander zich afzij dig willen houden. Dan zal ieder Nederlander meewerken aan de tot standkoming van de ambulance Honderden zonden reeds hun bij drage. Ook de uwe wordt verwacht! Stort nog vandaag op giro-rekening 8 - 7 - 6 - 0 - 0 Nederlandsche Ambulance, Koninginnegracht 22. Het huwelijk van een meubelmaker. Bij het ver laten van het Haagsche stadhuis werd het bruids paar opgewacht door collega’s van den bruidegom, die een eerehaag vormden met gedraaide tafelpooten. (Polygoon-v. Bilsen) Ingesteld is een Haagsche schoe* nenbeurs waarvan de bedoeling is, dat ouders, door onderling rui len, in het bezit kunnen komen van passend schoeisel voor hun kinderen. (Polygoon-v. Bilsen) MARSCH VAN HET WACHTBATALJON VAN HET LUCHTWAPEN Het Wachtbataljon van het Duitsche Lucht wapen zal op zijn morgen te hou den marsch de volgende route volgen Wassenaarscheweg, Koninginnegracht, Prinsessegracht, Heerengracht, Korte Po ten, Plein, Lange Poten, Kapelsbrug, Lange Poten, Plein (om 1 uur voorbij- marsch langs het voormalige departe ment van Defensie), Lange Houtstraat, Lange Voorhout, Parkstraat, Oranjestraat .naar de Amaliastraat Zondagmiddag van 121 uur Zondag 5 October geeft het Musikkorps beim Wehrmachtsbefehlshaber in den Niederlanden onder leiding van Musik- leiter Hemp van 121 uur op het plein aan den Hofweg een concert. Het pro gramma luidt als volgt: 1. Der Koburger Marsch, Heeresm. 1/9; 2. Der Frosch- könig Ouverture, Rust; 3. Herzen und Blumen, Czibulka; 4. Lotosblumen Walzer, Ohlsen; 5. Der Obersteiger Potpourri, Zeiler; 6. 2 Marsche: a. Jagd- geschwader Richthofen, H. F. Husadel; b. Groszherzog Friedrich von Baden, Hae- fele. Op Maandag 29 September is voor de verpleegden in het Militair Hos pitaal een feestavond gehouden. Deze avond ging uit van de Amateurs Club P. C. G. D. Medewerkenden aan het pro gramma van dezen avond waren: Bernard Barendse, conference; Joop Schipper, xylophoon; Mr Willy, goochelen en dp G. O.N.A -Band onder leiding van Koos Per lee. In de pauze werden den militairen sigaretten, tabak, druiven enz. aangebo den. De Haagsche Vrouwenbond geeft Zondag a.s. in Amicitia een feest middag voor leden en donateurs, welke oedoeld is als sluiting van het zomer seizoen en herdenking van het 18-jarig bestaan van den bond. Luchtalarm neersuizende bommen voltreffer.' Steunt de Nederlandsche Ambulance v/h. Oostfront. Koninginne gracht 22, giro: 87600, ’s-Gravenhage. Uoc’- er vandoor is? Ronddazen als een kip zonder kop, omdat hy bang is om naar huis te gaan... Daar is Amsterdam al weer. Half één. En daar op dien hoek is de blinkende showroom van de auto- zaak, waar meneer Tervliet senior zijn geld en zijn zoontje heeft ingestoken. En daar is het huis, waar Tervliet ju nior zijn kamers heeft. Aanbellen? Vra gen, of meneer Tervliet thuis is? En dan ten antwoord krijgen, dat meneer onverwachts naar het buitenland is ver trokken. En of hy meneer had willen spreken? „Nee... meneer heeft alleen per vergissing myn vrouw meegenomen. Dank u voor de moeite”. Zouden ze ver- moedeiyk Medemblik opbellen. Liever maar weer doorryden... En tenslotte gaat Frank toch naar huis. En valt in een stoel neer. Als hy wakker wordt is het half elf. Is meester Robberts er nu nóg niet? vraagt mr. van Westhove voor den vierden keer in het klerkenkantoor. Jawel meneer, meneer is juist bin nengekomen, antwoordt van Dyk. Waar kom jij zoo laat vandaan? begint mr. van Westhove streng. Al lemachtig, jongen, wat zie je er uit, is er iets gebeurd? O ja, zegt Frank afwezig, dat is waar ook, ik heb me nog niet laten scheren. Maar ik ben zoowat den heelen nacht uitgeweest. Met de Finsche bondgenooten worden de Bolsjewiki verdreven uit de Oostzeeprovincies. Een herinneringEen klein groepje van de talrijke door de Tsje-Ka vermoorde inwoners in de Oostzeeprovincies ■- de jaren 1920IO?0 'Continental-Holland) TENTOONSTELLING VAN SCHILDE RIJEN, DOOR P.T.T.-PERSONEEL VERVAARDIGD Van 4 tot 12 October zal in een drietal zalen van het Panorama Mesdag, Zee straat, een tentoonstelling worden gehou den van schilderijen en teekeningen door P.T.T.-personeel vervaardigd. Deze expo sitie, waarop alleen amateurswerk wordt getoond, draagt een zeer bijzonder karak ter. De schilderijen zijn n.l. niet vooraf geselecteerd, zoodat verwacht mag worden dat een vrij zuiver beeld wordt verkregen van hetgeen onder niet-vakmenschen op het gebied van schilderkunst leeft en daarop wordt gepresteerd. Onze stadgenoot, de heer A. E. D. A. Ravesloot, theol. candidaat en zoon van ds. J. Ravesloot, predikant by de Ned. Herv. gemeente hier ter stede, is benoemd tot hulpprediker by de Ned. Herv. gemeente te Rotterdam, om werkzaam te zün in wijk Q De kinderen uit Nederland, die op het oogenblik in het mooie groene hart van Duitschland, den gouw Thüringen ver toeven, zullen hun vacantieverblijf voor- loopig nog verlengen. De zeer gastvrije ontvangst in gezinsverband geeft den kinderen volop gelegenheid op werkelijk grondige wijze nieuwe gezondheid op te doen. DIEFSTAL VAN EEN KOFFER Gistermiddag zag een rechercheur van de rijwielbrigade twee jongemannen zich op verdachte wijze ophouden bij een fiets, welke voor een logement in de Wagenstraat stond geparkeerd. Kennelijk was het de bedoeling van het tweetal zich van het karretje meester te maken. Doch om een of andere reden gaven zij geen gevolg aan hun voornemen. Een van hen ging het logement binnen en kwam vijf minuten later met een prach tig uitzenden koffer weer naar buiten. De rechercheur volgde de twee en hield hen in de Nieuwe Molstraat staande. De koffer bleek een nieuw costuum, een slipover en andere kledingstukken te bevatten met een totale waarde van 100. Zy bekenden, dat de koffer uit de gang van het logefnent was ontvreemd. Beiden, de 27-jarige granietwerker F. en de 21- jarige bakker G., zün in bewaring ge steld -V Zooals de gemachtigde voor de pryzen mededeelt, zijn opnieuw de prijzen voor garnalen vastgesteld. Hierbij kon een verhooging uiteraard niet uitblijven, al is alles in het werk gesteld om deze prijs stijging binnen zoo redelijk mogeiyke grenzen te houden. Waar echter voor het pellen van gar nalen tot nu toe ƒ0.25 per k.g, betaald werd, wat neerkwam op een uurloon van circa /0.15, ligt het voor de hand, dat verhooging van dit loon een eerste eisch was, vooral als men daarbij nog bedenkt, dat de aangevoerde garnalen in doorsnede kleiner zijn, zoodat het pellen meer op houdt dan vroeger Verdubbeling van het pelloon, hoogere vrachtkosten, moeilijkhe den by het visschen ondervonden, al deze factoren tezamen maken het noodzakelijk den prijs voor gepelde garnalen te ver- hoogen. Het zou toch onbillijk zijn geweest de lasten uitsluitend te laten drukken op 5 October t/m 11 October 1941. Artikel Brood of gebak Vleesch of Vleeschw Melk Aardapp. Bon Brood Brood Vleesch Vleeschw. 38 Melk I Aard. 5 October t/m 1 November 1941. Bon Algem. Algem. Algem. het werden 20 gevulde koeken, een hoeveelheid suiker- Generaal Ritter von Beldy de Hon- gaarsche leider voor Lichamelijke Op voeding en Militaire Jeugdscholing, die kort geleden ook in Duitschland ver toefde, bij zijn bezoek aan het graf van den Onbekenden Soldaat in Rome (Orbis-Holland) ATTENTIEI De volgende bonnen zyn na Zaterdag 4 Oct. niet meer geldig: 37 Brood Vleesch, Vleeschwaren, Melk I; 38 Reserve 34 t/m 37 Bloem en Kaas; C Havermout en Rijst; 114 t/m 119 Algemeen. De bonnen, welke met ingang van den Zondag zijn geldig verklaard, met uitzon dering van die voor vleesch of vleeschwa ren, mogen reeds op den daaraan vooraf- gaanden Zaterdag worden gebruikt. Het koopen van vleesch of vleeschwaren bij den kleinhandel op Maandag of Dinsdag is niet geoorloofd. lange roode wagen, zooals er geen twee de in Amsterdam loopt, is er niet bij. Allicht niet. Krankzinnige veronderstel ling. Hy moet er zelf om lachen. Alsof die... die twéé nog in Amsterdam zullen zyn. Maar als nu eens... stel, dat hy zich vergist... stel, dat Lies alléén is weggegaan... by een kennis onderdak heeft gezocht... Dit is de straat, waar de van Vuerdens wonen. Er schynt licht door de ramen. Zou hy durven aan bellen? Zoo maar gewoon gaan vragen: „Is Lies soms hier?" Zich laten uit lachen... och nee, ’t kan toch best. Nee, Lies is niet hier, zegt Gerrie verwonderd. Maar kom binnen, zeg. Frank mompelt iets van „half en half afgesproken" en „elkaar zeker misge- loopen" en maakt rechtsomkeert, de zekerheid meenemend, dat, zoodra de deur achter hem is dichtgevallen, Ger rie en Flip zullen grinniken en gaan gissen. Nu nog Gerard? Ei is, staat het wagentje al voor het huis van dr. Scholten. Maar hij durft niet, hij heeft geen moed om hier naar bin nen te gaan... Ronddwalen straat in straat uit. Stadsstraten. Buitenwegen. Sloterdijk... Sloten... Hoofddorp... Wat zoekt hy hier? Uitgerekend in de Haarlemmermeer? Wat moet een man doen, als zyn vrouw Niemand, die zyn gezond verstand ge bruikt, kan me er toch een verwyt van maken, dat ik vrouwelijke cliënten heb. Kykt u nu eens naar al de doktoren en tandartsen met vrywel uitsluitend vrou welijke patiënten. Loopen die hun wou wen soms ook allemaal weg? Vinden die heeren het soms ook noodig, hun patiënten met zoo’n over dreven voorkomendheid te behandelen, als jy gewend bent te doen? Kun je me één medicus opnoemen, die er een ge woonte van maakt, met de charmantste onder zyn patiënten te gaan lunchen of theedrinken of dineeren, zooals jy dat regelmatig doet? Denk je soms, dat niet heel Amsterdam er over gepraat en ge lasterd heeft, toen jy je dezen zomer dag in dag uit overal vertoonde met die mooie en beroemde mevrouw de Fau- court, die je, naar ik meen, van haar derden man hebt afgeholpen? En dacht je soms, dat je vrouw daar niets van gehoord zou hebben? Dan ben je naïe ver dan ik dacht. En je hoeft niet te zeggen, dat ik je niet heb gewaar schuwd, gaat hy onverbiddelijk verder, want per saldo kan het my persoon lijk koud laten, met wat voor zaken jy je hier occupeert, mits je maar binnen de normale grenzen van behooriykheid blijft. Dat heb ik je uit den treure ge zegd. UITKNIPPEN EN BEWAREN. Eén rantsoen is: Brood: 100 gram brood. Gebak: 75 gr. Beschuit, Wafels, Biscuits, Koekjes, of 140 gr. speculaas, koek, of 300 gr. cake, of 400 gr. gevuld klein korstgebak, of 500 gr. gevuld groot kerstgebak, of 600 gr. taart, gebakjes Bloem: .70 gr. tarwebloem, -meel, rogge bloem, -meel, zelfrijzend bakmeel. Rijst: 250 gr. ryst, rijstemeel, -bloem, kindermeel. Havermout: 250 gr. havermout, -vlokken, -bloem, -gort, aardappelmeelvlokken, gruttenmeel, (gemengd meel). Gort: 250 gr. gort, gortmout, gortbloem, grutten (alle soorten), gruttenmeel, (ge mengd meel), rystgries, aardappel- tapioca. Vermicelli: 100 gr. vermicelli, macaroni spaghetti. Maïzena: 100 gr. maizena. sago, aardappel meel of 100 gr. zetmeel, verwerkt in puddingpoeder of puddingsauspoeder Vleesch: 100 gr. vleesch. gewicht van been inbegrepen. Vleeschwaren: 75 gr. gerookt of gekookt vleesch, of 75 gr. gerookte worstsoorten, of 100 gr. gekookte worstsoorten, of 125 gr. leverartikelen, tongeworst, nierbrood of 150 gr. bloedworst, zure zult. Jam: 500 gr jam. siroop, honing, enz. VOORTS ZIJN GELDIG: Zeep: bon 120 Algemeen, C -zeep van de zeepkaarten P en Q: C-toiletzeep van Zeepkaart P 1 t/m 31 Oct. Scheerzeep: bon J van textielkaart voor mannen; 1 t.m 31 Dec. Brandstoffen: van kaart „haarden en kachels J”, bonnen 01, 02, 03, van „haar den en kachels K" 01, 02, 03, 04 en van „centrale verwarming L” de bonnen 01 t.m 11; 24 Juni t.m. 31 Dec. Voorts bonnen 05, 06 en 07 „haarden en kachels J” 05, 06, 07 en 08, „haarden en kachels K: nu turf, later mogelijk andere vaste brandstoffen. Honden- en kattenbrood: Van 1 tot en met 31 October wordt op bon no. 13 van de voederkaart voor honden beschik baar gesteld voor honden van: groep 1 en 2: 10 k.g hondenbrood; groep 3: 8 k g.; groep 4: 5 k.g.; groep 5: 4 k.g.; groep 6: 3 k.g Op bon no. 13 van de voederkaart voor katten wordt voor dezelfde periode IJ k.g. kattenbrood beschikbaar gesteld. AANVULLING SLACHTVERBOD RUNDVEE Ingevolge een in de Nederlandsche Staatscourant van gisteren door den secre- taris-generaal van het departement van Landbouw en Visschery afgekondigde wij. ziging van het „Slachtverbod 1940 rund vee” is voorts niet alleen het slachten maar ook het „doen slachten van rund vee” zonder vergunning verboden. Het be sluit treedt heden in werking. LEVERINGEN AAN DE DUITSCHE WEERMACHT Hoewel reeds herhaalde malen bekend is gemaakt, dat leveringen aan de Duit sche Weermacht slechts mogen plaats vinden tegen inlevering van bonnen, ver gunningen of toewijzingen, komen nog steeds gevallen voor, dat men zich hier niet aan houdt. Men ontziet zich daarbij niet zich erop te beroepen, dat, indien niet geleverd zou zijn, de goederen zou den zijn gevorderd, aldus deelt het Rijks- bureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd mede. Er zy echter nogmaals op gewezen, dat men zich bij overtre ding van de voor levering aan de Duit sche Weermacht gegeven voorschriften aan strenge straffen blootstelt. Onlangs is door 'een der commissies voor de eri- sis-tuchtrechtspraak een zoodanig geval berecht, waarbij een boete werd opge legd van 5000. eens probeeren by Til en Ier hy het met zichzelf eens Signalement van de daders Naar aanleiding van het feit, dat Woensdag j.l. een stadgenoot werd opge dicht voor een postzegelcollectie ter waar de van 2000, verspreidt de commissaris van den Justitieelen Dienst B 1 volgend signalement van de daders De tusschenpersoon S., zich noemende Schubert, is ongeveer 35 of 36 jaar oud, circa 1.75 m. lang, slank mager postuur, ingevallen ovaal gezicht, blauwe oogeh, donkerblond haar. Hij maakte den in druk een zwak gestel te hebben, was gekleed in een donkerblauw colbertcos- tuum, droeg witte handschoenen en had een wandelstok by zich. De man spreekt Nederlandsch met een Duitsch accent. De vrouw, die zich voor diens echtge- noote uitgaf, is ongeveer 28 jaar oud, circa 1.75 m. lang, flink postuur, bolrond gezicht, bleeke gelaatskleur, bruine oogen, gebleekt haar. Zy was gekleed in een zwarte japon en sprak uitsluitend Duitsch. Gisteren werd in het Rijksmuseum te Amsterdam in aanwezigheid van Reichsfrauenführerin Frau Gertrud Scholtz-Klink, Rykscommissaris Dr. Seyss-Inquart en Commissaris-Generaal Schmidt, de tentoonstelling ge opend „Frauenschaffen in Deutschland, Deutsche Frauen arbeiten für ihr Volk”. Onze foto toontRijkscommis- saris Dr. Seyss-Inquart, Frau Scholtz-Klink en S.S.- Gruppenführer Rauter. (Stapf-Mol) KENNISSEN ONDER ELKAAR Een stadgenoot ging dezer dagen op bezoek by een kennis. Toen hij wegging, bleek zyn rywiel. dat hij tegen den gevel had geplaatst, verdwenen te zijn. Den volgenden dag kwam een andere kennis bij hem en toonde den benadeelde zijn gestolen fiets Hoe hij er aan gekomen was, wilde de kennis niet zeggen. Voor het rijwiel vroeg hij 10, waarop de eigenaar natuurlijk niet inging, doch de politie waarschuwde. Het onderzoek wees uit, dat het rywiel gestolen was door den 23-jarigen S„ die er den 23-jarigen H. had voorgespannen, het weer aan hun gemeenschappelijken kennis van de hand te doen. Beiden zijn in bewaring ge- steld. als zijn vrouw er vandoor is? Stel, dat een cliënt hem die vraag nu eens voor legde, wat zou hij dan adviseeren? In zyn heele praktijk van echtscheidings- advocaat heeft hy deze vraag nog nooit hoeven te beantwoorden. Dergelyke din gen gaan tegenwoordig zoo geruischloos. Worden vriendschappelyk opgelost. Vriendschappelyk. Allicht. Wie is er nog sentimenteel tegenwoordig? Huwelyk. Liefde. Trouwen. Allemaal verheven ter men... hopeloos oudbakken... Maar als je zoo blyft zitten, alleen in je huis, met een brief van je vrouw ih je han den, dat ze weg is, voorgoed... dan kyk le er toch wel anders tegen aan. Dan wil je iets doen... iets doen... Frank nog eens alle kamers door, kykt m de kleerkast... byna al haar goed hangt er nog... hy moet hier weg... naar buiten... ergens op af... iets doen.,, zoe ken... Eerst alle lichten uitdraaien, de deur op het nachtslot... zooveel overleg heeft hy nog. Hy is toch werkelyk kalm, vervloekt kalm zelfs. Het contact sleuteltje. Beneden staat het wagentje. Nu op een geschikten weg, waar geen verkeer is, even tegen de honderd draaien en dan de eerste de beste boom... dat zou ook een oplossing zyn. weg. Voor- Nee. dat niet, zoo’n lafbek is hy nog niet. Frank rydt doelloos rond, straat in straat uit. Auto’s by tientallen, maar de Ds. R. Bijlsma in de vacattire-Schokking beroepen De algemeene kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente hier ter stede heeft in zyn gisteravond gehouden vergadering in de vacature, ontstaan door het emeri taat van wijlen dr. Schokking, uit het gestelde drietal beroepen ds. R. Bijlsma, te Hellendoorn. Ds. Bijlsma werd in 1910 geboren en 1 in 1934 candidaat in Zeeland, waarna hij 1 22 Juli van dat jaar te Eexta, zijn eerste gemeente, werd bevestigd16 Jan. 1938 verbond hy zich aan zijn tegenwoordige gemeente. De aftredende leden van den kerke- raad werden allen herkozen behalve de heeren v. d. Leeden en Sanders, die zich niet herkiesbaar stelden en in wier vaca turen later zal worden voorzien. In het Museum voor het Onder- wys, Hemsterhuisstraat 2E, wordt morgen middag om half 3 een rondgang voor jon geren door de Afdeeling Volkenkunde ge houden, met een inleiding met lichtbeel den en voorwerpen over: „Eskimo’s”. Zondag 5 October om half 3 is er een rondgang voor volwassenen door de af- deeling Dierkundeinleiding met lichtbeel den over „Vleermuizen”. Woensdag 8 October om half 3 wordt een algemeene rondgang door de afdeeling Volkenkunde gehouden. Blijkbaar aangemoedigd door het opschrift van de tent, is in den af- geloopen nacht ingebroken in de con- sumptietent „Welkom” aan het strand. Ontvreemd een brood en ■klontjes. Terzake van het verkoopen van tapijten zonder textielvergunning is proces-verbaal opgemaakt tegen de 51- jarige mevr. M.; 5 tapijten zyn in beslag genomen. De 39-jarige caféhouder P. kreeg een proces-verbaal voor het ham steren van kaas, jam, 24 blikjes conser ven en andere levensmiddelen. De voor raad is in beslag genomen. DE PERSOONSBEWIJZEN Het komt voor, dat menschen, die zich voor het persoonsbewijs melden, weigeren de voorgeschreven kosten van 1 te vol doen. Zij gaan dan onverrichterzake naar huis terug, maar na 1 Januari a.s., wan neer geacht wordt dat iedereen in het bezit van een persoonsbewijs is, zullen zij tot de ontdekking komen, dat zy een zui nigheid hebben betracht, die de wijsheid bedriegt. Zij, die immers na 1 Januari a.s. bij de contröle niet in het bezit van een persoonsbewijs worden bevonden, worden met geldboete gestraft en worden bovendien gedwongen een persoonsbewijs aan te schaffen. Men verzocht ons nog de aandacht er op te vestigen, dat zy, die een beroep heb ben opgegeven, dat op hun persoonsbewijs staat ingeschreven, van elke verandering van beroep binnen 5 dagen aan het be- volkingsbureau moeten kennis geven. Men verzuime dit vooral niet! 121 122 123 Alg. 124-125 Alg. 126-127 •lijst D en E Algem. Algem. Algem. Kaas 131-132 133-134 25 September t/m 13 October 1941. Bon loter 36-37 Zet 36-371 L O, dus niet... eh...? weifelt mr. van Westhove voorzichtig. Frank moet een paar keer slikken, maar hy houdt zich groot: Natuurlyk niet. O, maar dan, zegt de ander, merk baar opgelucht, dan verwondert het me niets. Dat had ik al lang aan zien komen. Omdat ik me zeer goed kan voor stellen, dat een vrouw er op den duur genoeg van krygt, de belangstelling van haar man te moeten deelen met een on bepaald aantal andere vrouwen, meeren- deels van een heel aantrekkelyk soort, die naar eigen goedvinden over zyn tyd beschikken, ook buiten kantooruren. Frank weet, dat mr. van Westhove hem niets anders zal voorhouden, dan wat hij zichzelf in den afgeloopen nacht ontelbare keeren heeft verweten. Maar de „ik heb het je wel gezegd’’-houding van den ander prikkelt hem toch tot verzet. U hamert ook eeuwig en altyd op hetzelfde aambeeld, protesteert hjj. 52 den dhetdkan8mIU^:»a18 le wilt schei' !00pt hebbenOaTediSenietiidÜ d® °Jchideeën- Ze bidden on tafel h?»°r hem gestaan- stomme schuld mL’h t was miJn ei<en «ütijd alleen V, Je het>t me ook de vaas tenen laJen Rinkelend vliegt Het water soa» 1®" n?uur in scherven Zoo, daPt Uham< n Zyn Slicht. Hy ZÓÓ e^enu .z1egt Frank «aan met kanm 1 ®/rSt maar door' naam niet ka?IKhr'®n Nee’ in hemels- s ‘a wee 5^ blijven nu- Overleggen «°ed. Er vL-2ijn vrou* r wat*m ZOd hy°hemMet di®n man Udie Wat moat hyVen? \maar wa* en. Wat doet een man, Ik... begint hy, vrouw is er vandoor. Wét zeg je? Groote góden! Ja, ik bedoel, ze is weg, zegt Frank met moeite. Zoo maar gewoon weggegaan. Voorgoed.

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 5