Huwelijk met modern comfort De distributiebonnen BINNENLAND I De bomaanval op Rotterdam X HAAGSCHE COURANT Maandag 6 O«. T9ÏT TWEEDE BEAD FEUILLETON „Van uitstel komt afstel” 1 over ONDERWIJS EN KERK Wenken inzake de Kinderbijslagwet Wat gebeurt er met in beslag genomen levensmiddelen Vervanging van bij huwelijk te leggen stukken Fietslichten aan bij zonsondergang Jf'JI IMTgMSIÏVER GEBRUIK VAM HET GRASLAND omweimvsteem r T In de Betuwe Een ver'hield rangeerterrein in een stad der Sovjet-Unie. De (Polygoo/n-v. Bilsen) 4 121 100 gram Algem. Kaas Kaas 100 gram isai (Nadruk verboden) En ik vind het voor jou heelemaal' niets ik vind bij neerleg- (Wordf Mrvol04& ratelen thans de zware dorschma- ghines om het ko ren voor ons da- gelijksch brood te dorschen. (Stapf-v. Mourik) bommen der Duitsche gevechtsvliegtuigen legden de locomotief- hallen in de asch. (Orbis-Holland) Sportfeest Duitsche Dienstpost. Osen- darp wenscht Scheuring geluk met zijn overwinning op de 100 meter. (Polygoon-Zey lemaker) 250 gram 250 gram 250 gram 250 gram 250 gram Daarvoor kan ik nu oom aankloppen. Dat 128 129 1 rantsoenen i rantsoen i rantsoen 1 rantsoen H liter U k.g. Artikel Suiker Koffie surr« Jam BI. Br. Geh* Rijst Havermout Gort Vermicelli Maïzena enz 38-4 38 38 Op het A.D.O.-terrein in het Zui- derpark werd de wedstrijd A.D.O.Ajax gespeeld en door de Hagenaars met 21 gewonnen. Een kopduel. (Polygoon-Meyer) Naar de persdienst van het N.V.V. bericht heeft de afdeeling volksontwik keling besloten avondscholen voor vol wassenen en cursussen in algemeene ont wikkeling te organiseeren. ATTENTIE! Het koopen van vleesch of vleeschwaren bij den kleinhandel op Maandag of Dinsdag is niet geoorloofd. 1 k.g. 250 gram 500 gram l rantsoen De vijand kan den opmarsch der Duitsche troepen niet tegen houden. In het dorp op den achtergrond hebben de Sovjets zich verschanst. De Duitsche artillerie maakt korte metten met hen en de opmarsch kan verder gaan. (Orbis-Holland) Het Sportfeest van de Duitsche Dienstpost De Rijkscommissaris, Dr. Seyss Inquart, op de tribune. Polygoon-Zey lemaker), 123 Alg. 124-125 Alg. 126-127 Rijst D en E Algem. Algem. fen. Volgens de berekening der politie is de schade van dit bombardement grooter dan die van het bombardement van 14 Mei van het vorig jaar. Dat zij thans niet veel grooter is geweest, is te danken aan het onmiddellijk krachtig optreden van de hulpdienst en, zoodat elk begin van brand onmiddellijk kon worden bestreden en ner gens het vuur om zich heen kon grijpen. Zeer aanzienlijk is ook de glasschade. En kelijke honderdduizenden vierkante meter glas is vernield. Een groot geluk is, dat vele bommen geen doel hebben getroffen. Zij zijn ofwel ontploft op het open veld ofwel zijn in het geheel niet ontploft. Ook liggen er nog een aantal tijdbommen. Hiervan is één Zaterdag ontploft voor het huis van ds. Buff inga. De geheele voorzijde werd hier door vernield, waardoor de kostbare bi bliotheek verloren gegaan is. De aanval geschiedde van zeer groote hoogte, naar schatting meer dan 7000 meter. Het zicht was zeer goed, de maan scheen helder en bovendien werden nog een aantal lichtfakkels uitgeworpen. 38 38 A III. Het kinderbijslagboekje voor 1942 Iedere arbeider wiens gezin op 1 Octo ber 1941 meer dan 2 kinderen beneden den leeftijd van 15 jaar telt, kan op 11 Oct. a.s. zijn werkgever vragen hem een aanvraagformulier voor een kinderbijslag boekje voor het jaar 1942 uit te reiken. Dit formulier moet de arbeider volledig en juist invullen (duidelijk schrijven, bij voorkeur met blokletters!) en daarna on- derteekend opzenden naar het orgaan, waarvan hij den naam op het formulier vermeld ziet. De namen van de kinderen moeten voluit vermeld worden, zooals zij in het trouwboekje staan opgeteekend. Niet alle kinderen beneden 15 jaar moe ten op de aanvrage worden vermeld, doch alleen de wettige of gewettigde kinderen van den arbeider of van zijn echtgenoote, pleegkinderen dus niet, stiefkinderen wel. Is een arbeider van tafel en bed geschei den of uit de ouderlijke macht ontzet, dan blijven de kinderen tot zijn gezin behoo- ren en kan hij hun namen op de aanvrage vermelden. Is zijn huwelijk door echtschei ding ontbonden, dan behooren de kinderen tot het gezin van den ouder aan wien zij bij de scheiding zijn toegewezen. Nadat de arbeider de aanvrage ingezon den heeft naar het orgaan dat wij hierbo ven reeds vermeldden, ontvangt hij vóór 1 Jan. 1942 het kinderbijslagboekje voor het jaar 1942, PETROLEUM VOOR KOOK- DOELEINDEN Met verwijzing naar het desbetreffen de bonaanwijzingsbericht van Zaterdag j.l. wordt onder de aandacht van houders van bonkaarten M., N. en O. gebracht, dat gedurende het tijdvak van 6 October tot en met 27 December a.s. uitsluitend de met 14 genummerde bon van de bon kaart O. recht geeft op het koopen van twee liter petroleum voor kookdoeleinden. DE ZORG VOOR GEESTELIJK MISDEELDEN Naar wij vernemen, is door de A.V.O., in verband met den uitbouw der ar- beidszorg voor geestelijk misdeelden, een commissie van advies ingesteld, waarin alle onderwijsvereenigingen op het gebied van het buitengewoon lager onderwijs en nazorgorganisaties zitting hebben. De commissie heeft besloten een studiecommissie te vormen om na te gaan, welke de waarde en de betee- kenis is van het zwakzinnigenonderwijs voor de arbeidspositie van de leerlingen van het B.L.O. Voorts werd besloten een Centraal Arbeidsbureau voor geestelijk misdeelden in te stellen. Dit bureau zal trachten het werk van de nazorg uit te bouwen en te verbeteren. In opdracht van den Rijkscommissaris, Dr. Seyss Inquart, werd door de Duitsche Dienstpost in het Olympisch Stadion in Amsterdam een sportfeest georganiseerd. Zeer spannend was de 100 meter, door de deelname van de twee snelste blanke sprinters van de wereld Scheuring en Osendarp. Scheuring wist de 100 meter te winnen in 10.5 sec. met borstlengte, gevolgd door Osen darp (zelfde tijd). 3. werd Zielinski. 4. Mellero- wicz, 5. Sonntag en 6. Bönecke. (PoL.-Zeylemaker% MR. W. M. VAN LANSCHOT f In huize „Jagersbosch” te Vught is Zaterdagochtend in den ouderdom van 72 jaren overleden, mr. Willem, Maria van Lanschot, oud-lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. Zijn veel vuldige verdiensten werden erkend door zijn benoeming tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw en tot commandeur in de orde van Oranje- Nassau. De uitvaartdienst zal worden gehouden op Woensdag 8 October a.s. des morgens te half elf in de kerk van het H. Hart te Vught, waarna de ter aardebestelling plaats heeft op het R.K. kerkhof langs den Esscheweg aldaar. Bij het college van rijksbemidde- laars is ingediend een verzoek tot alge meen verbindendverklaring van bepa lingen der C.A.O. voor de meubileerings- industrie. Het verzoek ligt tot 24 Oct. 1941 ter visie bij de districtshoofden der arbeidsinspectie o a. hier ter stede en bij het college van rijksbemiddelaars, Be- zpidenhout 87 alhier, aan welk laatste adres tevens bezwaarschriften tegen be doeld verzoek kunnen worden ingediend. woord werkelijkheid? En hoe dik wijls hebt u uitgesteld uw bijdrage voor de Nederlandsche Ambulance te storten, hoewel u zich stellig voorgenomen had dezen mensch- lievenden arbeid te steunen? Toch zoudt u niet willen, dat, als straks de ambulance uitrijdt, gij niet hebt bijgedragen aan de totstandkoming daarvan. Stel daarom niet meer uit en voorkom daarmede, dat van uit stel afstel komt! Stort vandaag nog uw bijdrage op girorekening 8—7—6—0—0 Nederlandsche Ambulance, Koninginnegracht 22, ’s-Gravenhage piloten. Velen van hen zijn gevallen, an deren krijgsgevangen gemaakt, weer an deren zijn gewond naar huis terugge keerd. Dat dit zoo is blijkt wel uit het feit, dat den laatsten tijd talrijke zeer jonge piloten, jongens van zeventien of achttien jaar, uit omlaag geschoten vlieg tuigen krijgsgevangen zijn gemaakt. Bij het bombardement van jongstleden Vrijdag, dat bijna twee uur heeft geduurd, Neem het kalmpjes op, zegt ze tot zichzelf. Voor den honderdsten keer die week. Onder een straatlantaarn kijkt ze nog even in haar zakspiegeltje. Nee, haar neus glimt niet. En de jurk is keurig, weet ze. Och, wat zou het... naast dat stralend mooie mevrouwtje lijkt ze toch nergens op. En dat moet ook... er moet na vanavond heelemaal' niets meer overblijven. Frank, die zelf opendoet. Hij kijkt niet bepaald verrukt... dat is vast een nuttig begin. Nick! zegt hij verbaasd. Wat kom jij doen? Theedrinken, als je 't goed vindt, lacht ze. Invitatie van je vrouw. O, zegt Frank suf. Ja... kom even binnen als je wilt In de hal wacht ze, of hij haar zal helpen met haar hoed en mantel, maar Frank loopt door naar de zitkamer en schuift een stoel bij den radiator. Ga zitten zeg. Je zult het wel koud hebben. Ja, ik ben alleen. Is je vrouw niet thuis? Is het dèt? Ópzet? Doet hij daarom zoo eigenaardig, zoo gegeneerd? Meteen ziet ze de rommelige kamer, den theepot op een krant midden op L 2 kopjes en volle aschbakken, UITBREIDING NEDERLANDSCHE P.K. SS-Obersturmführer Kelderman, waar nemend commandant van de Nederland sche P.K., deelt mede, dat de taak, die zijn P.K. te volvoeren zal krijgen, zoo danig wordt uitgebreid, dat nog plaats is voor chauffeurs, teekenaars, radio- en filmtechnici, fotografen en huishoudelijk personeel. Zij, die zich hiervoor opgeven, ontvangen na goedkeuring een militaire opleiding van ongeveer 4 weken, waarna nog een aanvullende vakopleiding van 2 5 3 weken volgt: Aanmeldingen moe ten zoo spoedig mogelük geschieden bij den adjudant van net vrijwilligers legioen Nederland, Koninginnegracht 22, den Haag, tel. 114435. veel op een situatie, zooals ze zich die een seconde heeft verbeeld. Ze staat op. Ik merk, dat ik je ongelegen kom, zegt ze en ze doet haar best om haar stem niet te doen trillen. Misschien hebben we ons in den datum vergist, maar ik had toch begrepen, dat ik van daag zou komen. Ja, dat kan wel, zegt Frank dof. Ga nog even zitten, het is zoo’n bees tenweer. Ik zal dadelijk theezetten. Nee, dat hoeft niet. Voor mij ten minste niet. Of wil je zelf ook theedrin ken? Kan ik misschien even helpen? Graag. Ik weet me geen raad met den rommel. En de werkster is ook al ziek. Ziln ongelukkig gezicht maakt Nick week. Ze pakt den theepot Wijs me de keuken maar even, zegt ze vroolijk, dan zet ik een lekker kopje thee voor je. Ze is al bij de deur, als oen vreemd geluid haar doet omzien. Frank ligt met het hoofd voorover op de stoelleuning en snikt. Frank! roept Nick ontzet Wat Bon Boter 36-37 7et 36-37 Academische examens Unlversiteit te Utrecht. Op een proefschrift over „Holomorfe functies, aan welker waardevoorraad zekere beper kingen zijn opgelegd”, is bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde de heer B. Heijna; doet ex. rechtswetenschap de heer H. Stehouwer; cand.ex. theologie de heer O. Veening; doctoraal ex. 2e gedeelte veeartsenijkunde de heeren S. W. J. van Dieten, Joh. Docters van Leeuen, D. W. de Groot, mej. H. A. Hannema, R. J. Kummel, mej. C. W. A. N. Perperkamp, W. J. Roepke, H. Sorgdrager; veeartsenij- kundig examen de heer C. F. G. W. v. d. Hurk. Hoe dikwijls niet wordt dit spreek- ORGANISATIE VAN DE BOUW- INDUSTRIE In de Nederl. Staatscourant van Vrij dagavond is opgenomen een beschikking van de organisatiecommissie Woltersom betreffende de organisatie van de bouw- industrie. Als uitsluitende vertegenwoor diger uit vakoogpunt wordt de tot de hoofdgroep industrie behoorende be drijfsgroep bouwindustrie ingesteld, on derverdeeld in de vakgroepen: burger lijke- en utiliteitsbouw, grond- en wa terbouw, wegenbouw, de vakgroep bag- gerwerken en de vakgroep aanverwante bedrijven. Nadere bepalingen omtrent den overgang van bestaande bedrijfsorganisa ties naar de bedrijfsgroep en haar vak groepen worden door de organisatiecom missie vastgesteld. De beschikking trad gisteren in werking. lijk aantrekken, als kreeg. Maar ik kan je toch moeilijk een getuigschrift geven... Wacht even, ik ge loof, dat ik een kolossaal idee 1 het je werkelijk ernst, dat je weer houdster wilt worden? Ja, of gewoon keukenmeisje. Ik deug toch nergens anders voor, zegt Lies triest. En ’t is me volmaakt on verschillig, ah ik maar werk krijg en als ik niet naar Amsterdam terug hoef. Dan heb ik een oplossing. We kre- K*sterrn rrn k>rie»f vnn tante vnn Ze komen als regel op normale wijze in den handel Men leest zoo dikwijls, dat kleine of groote partijen aardappelen, kaas, vleesch mjuO6, 6™uu,u, en dergelijke door opsporingsambtenaren zijn meer dan 40 straten der stad getrof- m de opslagplaats of tijdens het vervoer v.i-j- zijn in beslag genomen, omdat op eeniger- lei wijze in strijd werd gehandeld met voorschriften van de Distributiewet, het Voedselvoorzieningsbesluit of andere der gelijke bepalingen. Wat gebeurt er nu met deze voorraden? Worden ze vernietigd? Komen ze aan het publiek ten goede en zoo ja, langs welken weg? Het antwoord op de vraag, wat er met deze goederen gebeurt, is zeer eenvoudig ze komen op normale wijze in den handel en kunnen later door het publiek tegen inlevering der distributiebonnen als het goederen geldt, die onder de distribu tiebepalingen vallen worden gekocht Zoo eenvoudig als het^antwoord is, zoo moeilijk is deze regel in de practijk zon der uitzonderingen te handhaven, zoo ver nemen wij van deskundige zijde. Daar het hier voedingsmiddelen, dus in het alge meen licht bederfelijke waar betreft moest de regeling met alle waarborgen omgeven worden, teneinde te voorkomen, dat door bederf een groot verlies zou ont staan. Die waarborgen zijn o.m. gevonden in een versnelling van de justitieele proce dure en in een deskundigen opslag. Soms doen zich echter gevallen voor, waarin men den regel niet kan handhaven; het gaat hier immers hoofdzakelijk om clan destiene waar, die dikwijls langen tijd op een ongeschikte plaats is verborgen ge weest of onder ongunstige weersomstan digheden aan een langdurig en ondeskun dig vervoer is blootgesteld geweest. Deze waar is dikwijls, niet meer van die kwali teit, dat men haar den grossiers op hun toewijzingen of het publiek op zijn bonnen tegen den normalen prijs mag leveren. In den practijk moet geval voor geval be keken worden, waarbij men zich dikwijls voor vrijwel onoplosbare problemen ziet gesteld. Doch als regel geldt, dat de in beslag genomen voorraden langs den nor malen weg in den handel- komen en de ge vallen, waarin de levensmiddelen beder ven, zijn bijna altijd toe te schrijven aan bovengenoemde omstandigheden, waarbij dus reeds half bedorven waren in beslag werden genomen. Brieven schrijven Indien iemand zich wil beklagen, omdat hij of een ander den kinderbijslag of het kinderbijslagboekje niet op tijd ontvangen heeft, laat hij dan gerust schrijven aan den Raad van Arbeid of de bedrijfsver- eeniging, welke naar zijn meening te laat is. Maar denk aan drie dringen: 1. Gij zijt niet de eenige voor wien ge zorgd moet worden. Schrijf dus niet te spoedig. 2. Gij zijt soms zelf de oorzaak van de vertraging, omdat gij uw formu lier of uw kinderbijslaglijst niet goed hebt ingevuld. 3. Als gij schrijft, doe het dan kort en duidelijk, geef uw adres en naam volledig op en vergeet niet de nummers, die op de kinderbijslaglijst vermeld staan. In het verordeningenblad is opgenomen een beschikking van den secr.-gen. van het departement van Justitie, waarbij het volgende wordt bepaald Indien ten gevolge van de bijzondere omstandigheden, welke zich sedert 10 Mei 1940 hebben voorgedaan, niet de be schikking kan worden verkregen over aan den ambtenaa,r van den burgerlijken stand voor de voltrekking des huwelijks over te leggen stukken, kunnen bij rech terlijke beschikking andere stukken of verklaringen ter vervanging genoegzaam worden verklaard. De beschikking wordt bij met redenen omkleed verzoekschrift gevraagd aan de rechtbank, binnen wel ker arrondissement het huwelijk ware te voltrekken. Tegen de beschikking staat hoogere voorziening niet open. In de huwelijksakte zal van de beschikking melding worden gemaakt. Door deze verordening worden talrijke huwelijkscandidaten, die tot dusver we gens de afwezigheid van de noodzakelijke stukken niet konden huwen, in staat ge steld thans een geldig huwelijk te sluiten. Artikel Brood of gebak Vleesch of Vleeschw Melk Aardapp. beroepsgeheim, zegt Jimmy - ig ik niet vertellen, toch aannemen, qüalitate' qua hebt geraad- ccn ouwe vriend? positief op, dat je tegen- „„rd houdt over waar je dat heb ik De opbrengsten der P.T.T. over Augustus j.l. hebben in totaal bedragen 9.095.183, dat is 1.518.030 meer dan in Aug. 1940. Van Januari t.m. Augustus j.l. bedroegen de opbrengsten van de P.T.T. in totaal ƒ72.583.328, dat is ƒ9.828.554 meer dan in de overeenkomstige periode van het vorige jaar. 5 October t/m 11 October 1941. Bon Brood Brood Vleesch Vleeschw. 38 Melk I Aard. 5 October t/m 1 November 1941. Bon Algem. Algem. 122 Algem. 130 131-132 133-134 25 September t/m 13'October 1941. Artikel Boter Boter m.redg Een avondjapon van zwart fluweel met een rand Persianer bont. (Weltbild-Polygoon) Als een schok gaat het door haar heen. ls er» Wat heh inï -• n... x.- - Lït me noi ma.r. eejl Fr.nk ge- smoord. Laat me maar even, het is direct weer over... Zie je Nick... mijn vrouw is weg... weggeloopen. Gisteren, voorgoed... Hij huilt, als een kleine Jongen (Vervolg van le blad, pag. 1.) In de Zalmhaven liggen een zestal hos- pitaalschepen, welke bij de gemeente Rot terdam in gebruik zijn als hulpziekenhuis. Hier worden alleen zieke burgers ver pleegd. In een van deze schepen was een operatiezaal ingericht. Dit schip werd door een bom getroffen. Het projectiel is dwars door het schip heengeslagen en op den bodem van de haven ontploft. Door het lek is het schip vol water geloopen en gezonken. Zondag had men het lek gedicht en was het schip weer zoover leegge pompt, dat het boven water dreef. Het zal evenwel naar een werf gebracht moeten worden om geheel te worden hersteld. Deze zes schepen zijn alle zeer duidelijk gekenmerkt met het Roode Kruis, dat alle oorlogvoerenden heilig heet te zijn. Een zwaar getroffen wijk Het zwaarst getroffen is een wijk in het Zuiden der stad, bewoond door kleine mid. denstanders en arbeiders. Hier is een reeks zware explosieve bommen neerge worpen, welke een aantal woonhuizen heb ben vernield en geheele huizenblokken hebben beschadigd. Hier zijn ook de meeste dooden en gewonden gevallen, ruim zestig personen werden op slag gedood. Men moet zich het gebeurde voorstellen. Rustig zijn de menschen bij*«en, 'ia vol brachte dagtaak. Zij zitten in hun huis kamer, temidden van hun gezin, of schep pen nog een luchtje op straat. Enkelen, die den volgenden dag wederom vroeg naar hun werk moeten, begeven zich reeds ter ruste. Daar hoort men op groote hoogte vliegtuigen brommen, zóó hoog zijn de toestellen, dat het bijna niet gehoord wordt. Men let er niet op. Dan, plotse ling, een gefluit, dat enkele seconden duurt, gevolgd door den zwaren knal van een ontploffing. Daarna nog een knal, en nog een en nog eendeze knallen ge paard aan het gekraak van instortende huizen, het gerinkel van glas, het gekreun en geroep van gewonden, het gehuil van vrouwen en kinderen Men vraagt zich af waarom dit alles moest geschieden. Militair voordeel viel er niet te behalen. Waarom dan? Mili taire deskundigen veronderstellen, dat men aan de overzijde van het Kanaal Rot terdam beschouwt als een gemakkelijk oefenterrein, als een manoeuvre-terrein voor jonge, nog niet geoefende piloten. De stad is gemakkelijk te vinden en niet ver van huis. Men kan veel bommen mee nemen en men behoeft geen zware ver sperringen van luchtdoelgeschut te door breken. Het gevaar is betrekkelijk gering en men kan probeeren van groote hooete een bepaald gebouw, dat duidelijk te zfen is. te raken. Bovendien kan „en een aantal bommen lukraak werpen i' de hoop ook nog wel ergens een of aider mu htair doel te raken. Deze veronderstelling, dat Rotterdam gebruikt wordt als oefenterrein wordt nog versterkt, doordat Engeland bij zijn zooge naamd non-stop offensief, ondernomen om den bolsjewistischen bondgenoot te ver lichten, niet alleen vele vliegtuigen beeft verloren, doch ook vele goede, geoefende je bij ons komt. Ik moet het haar wel vertellen, vanwege tante. Nee, dat liever niet, schrikt Lies. Ik blijf liever een paar dagen alleen. En ik vind het voor jou ook een on plezierige situatie, ingeval Frank soms bij je komt. Gelijk heb je, zegt Jimmy opge lucht. Ik voel me zoo echt tusschen Scylla en Charybdis. Stakker. Ik merk nu pas, dat ik je een miserabel karwei op je hals heb geschoven. Och, dat hoort bij het vak. En ik heb het graag voor je over. Je moet niet denken, dat ik niet met je te doen heb, Lies. Alleen... ik zou het liever weer in orde brengen tusschen jullie. Zet dat maar uit je hoofd, Jimmy, ik dank je wel voor alles, hoor en laat je me weten, of er iets van komt, van dat baantje bedoel Ik? Ik bel je zoo gauw mogelijk op. Dag Lies, sterkte hoor. Mannen trekken toch altijd partij voor elkaar, denkt Lies, als ze naar haar hotel terug wandelt Enfin, Jim my zal in elk geval zijn best doen voor die baan. Als ze maar werk krijgt druk werk. Zooveel werk, dat e*kan vergeten... Dien avond om half negen stapt een opgewonden en nerveuze Nick uit de tram. huilt hij, denkt Nick en ze moet zich aan de tafel vasthouden om niet naar hem toe te vliegen, om hem niet over zijn haar te strijken en te zeggen... Neem me niet kwalijk, zegt hij kalmer. Maar ik kon er niets aan doen. Weet je, ik kon tegenover van Westhove toch niet gaan zitten janken. Maar hier met jou... jij bent een meisje... Nu durft ze toch zachtjes over zijn haar strijken, maar haar hand trilt Een lief klein meisje ben je, Nick, zegt hij dankbaar en grijpt naar haar hand, maar Nick trekt haastig terug Hij mag niet merken, hoe ze beeft. Ja-a, mooi. Nu gaan we theezetten. En dan zal ik hier eens een beetje op ruiming gaan houden, als je *t goed vindt Bezig zijn, iets uitvoeren, anders houdt ze de spanning niet uit Ze loopt bedrijvig heen en weer tusschen de kamer en het keukentje. Water opzet ten. Scherven opvegen. Wét een rom mel! Wegloopen. Hem alleen laten. Frank! O. maar dan... dan hoeft ze ook geen consideratie te hebben voor dis ander... Eén oogenblik van wild geluk... dan denkt ze aan zijn wanhoop van daareven en begint de kopjes op bet aanrecht in elkaar te zetten. Ada, die nogal dikwijls van personeel wisselt, ja... een gemakkelijke tante is het niet Nu vroeg ze Ada om hier in Den Haag eens rond te kijken naar een huishoudster, die vooral goed kon koken, bij voorkeur een Duitsche, maar dat is minder. Als je er voor voelt, kunnen we jou daar wel induwen. Dolgraag, zegt Lies. O Jimmy, het prachtig. Ik heelemaal niet zegt Jimmy streng Als ik mijn eigen zin deed, dan leende ik bij de politie een paar stevige handboeien en dan sleepte ik je Hnea recta naar Amsterdam terug. Ja maar als je er zoo over denkt, hoe kan ik er dan van pp aan, dat je aan Frank zult vertellen, waar Ik heen ga? wa^SÏ- Dat ma? Tenminste., ik^.moe en nlrt nta.ee? d“r geen .ïe'?U^/emaal niet mooi. wil ik - M°Maar ime er bij neerleg- "«eer je? De Nederlandsche Automobiel Club schrijft: Algemeen werd aangenomen, dat de verordening van den Rijkscommissaris betreffende de verduistering, geen ver andering gebracht zou hebben inzake den tijd, dat de voertuigverlichting zou moeten branden, i.c. van een half uur na zonsondergang tot een half uur vóór zonsopkomst. In deze meening werd de weggebrui ker nog versterkt door een circulaire van den wnd. secretaris-generaal van het departement van justitie d.d. 22 Maart 1.1., waarin nog eens uitdrukke lijk aan politie-instanties werd medege deeld, dat het geoorloofd 'was tot een half uur na zonsondergang zonder licht met het voertuig te rijden (resp. deze verlichting reeds een half uur vóór zons opkomst te dooven). Door een arrest van den Hoogen Raad der Nederlanden moet echter het boven staande standpunt worden prijsgegeven. De Hooge Raad stelt zich n.l. op het standpunt, dat door de verordening van den Rijkscommissaris de bepalingen van I de Motor- en Rijwielwet inzake de tijd stippen van ontsteken en dooven der voertuigverlichting zijn vervallen. Dit beteekent dus, dat men voortaan strafbaar is, indien men met een voer tuig (ook een rijwiel) zonder licht rijdt tusschen zonsondergang en zonsopkomst. Men zij gewaarschuwd: de eerste be keuringen zijn reeds gevallen. IJ eigenaardig, zoo gegeneerd? er, den theepot op tafel, overal vuile «v.t-jvo w apxuoakken, glasscher ven op den grond... Nee, dat lijkt niet ld< M Nee, dat hoeft niet. Maar kun je me niet op een of andere manier aan referenties helpen? Daarvoor kan ik nu toch niet bij je verdriet zou ik hem niet willen aandoen. Nee, dat zeker niet, beaamt Jimmy. Hij zou het zich verschrikke lijk aantrekken, al« bh dit te hooren kreeg. Maar ik kan je toch moeilijk krijg. Is eer huis- 8gc£: GRASOftOSEH

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 5