nfr Huwelijk met modern comfort e ft ■il STADSNIEUWS BINNENLAND Band Wereldatlas uitverkocht De distributiebonnen - w lo f hi HA'AGSCHE 'COURANT Donderdag TWEEDE BLAD UITREIKING TEXTIELKAARTEN FEUILLETON f 5 OcL mi’ A u st* Bloemencultuur wordt ingekrompen Hulp J 31. Br. Geb, HET WERK IN DEN NOORDOOST* POLDER VORDERT W V’' 4^ „EEN HALF RANTSOEN” VOOR JEUGDIGE PERSONEN Gebruiksaanwijzing band Wereldatlas De toepassing van het prijs- vormingsbesluit 1941 Een radio-causerie over Karelië - voor de Rotterdamsche getroffenen ^<1 Van 13 tot en met 18 October Algen». L 4' Door de Finnen bij Jessoila in Oost- 100 130 gram 100 Kaas gram t/m 31 Oct. en open grond als op glasvergunning. van. denkt Karelië buitgemaakt oorlogsmateriaal. Suomen-Holland (Nadruk verboden) 250 gram 250 gram Artikel Suiker Koffie sun^ lam De geheele oplage van den band voor den Wereldatlas is heden uitverkocht. Wij zullen trachten nog een aantal exempla ren na te bestellen; het is echter niet zeker, dat deze nog leverbaar zijn. kunde zal haar ring houden op werk best ziet er uit als een vaatdoek. Ongewoonte, zegt Nick luchtig. Zoo hard als vandaag en Zaterdag heb ik mijn leven lang nog niet gewerkt De Duitsche opmarsch gaat zonder ophouden voort Er. gens langs den weg liggen de rookende overblijfselen van een Sovjet-munitiewagen. W eltbild-Polygoon) 38-4 38 38 38 38A 128 129 250 250 Artikel Boter Boter m.red. 4 rantsoenen i rantsoen i rantsoen 1 rantsoen U liter U k.g. Rijst Havermout Sort Vermicelli Maïzena enz Verwoestingen te Rotterdam door den Engelschen bomaanval in den nacht van 3 op 4 October J.I. Linksde voor zijde van de zwaar getroffen Noorsche kerk. Rechtshet interieur van de eveneens zwaar beschadigde St Elisabeth-kerk. (Officieele opnamen) 1 k.g. 250 gram 500 gram l rantsoen 1. Band openslaan. - 2. Aflevering 1 in het midden openvouwen en in den band leggen. - 3. Aan boven- en onderkant éèn speld inschuiven, de lange zijde van de speld in de openingen van den band, de korte zijde van de speld over het midden van de aflevering. - 4. Aflevering dicht vouwen en zoover mogelijk naar links opschuiven. - 5. Volgende aflevering open in den band leggen, daarna als 3, enz. 250 gram gram gram De Führer en Opperste Bevelhebber van de Weermacht bracht een bezoek aan het Hoofdkwartier van het Opperbevel van het Leger, om Generaal Veldmaarschalk von Brauchitsch ter gelegen heid van zijn 60sten verjaardag persoonlijk geluk te wenschen. (Hoffmann) 121 122 123 Alg. 124-125 Alg. 136-127 Rijst D en E Mgem. \igem. De N ederlandsche Arbeidsdienst. een cursus Handenar- heeft Bonner- werk zal Oe strijd om Le ningrad. Duit sche Infanteris ten liggen, door tanks beschermd, in een door de Sovjets taai ver dedigd dorp in ten verdedigings gordel van Leningrad. (Orbis-Holland) Op Dinsdag 14 October 1941: D, E, F. G en Ha tm Hendriksen, Op Woensdag 15 October 1941: Henkes t.m. einde H, I, J. en K. Op Donderdag 16 October 1941: L, M. N en O. Op Vrijdag 17 October 1941: P. Q, R, S, en Ta t.m. Tissen, Op Zaterdag 18 October 1941; Tobegen tot en met einde T, U, V. W, X, Y, en Z. Ten einde een vlot verloop van de uit reiking te waarborgen zal aan boven staande regelingen streng de hand wor den gehouden. Bewoners van inrichtingen voor ver zorging en verpleging, zullen de beschei den, op de gebruikelijke wijze, recht streeks ontvangen van den Gemeentelij ken Crisis- en Distributiedienst je daar de eerste jaren in te doen krijgt. Ja, en toen merkte ik ineens, dat ik in een heel andere richting veine be gon te krijgen. En dat vond ik in het begin natuurlijk leuk, primo vanwege de dubbeltjes en secundo nou ja, ik vond het vleiend, dat ze me zóchten. En toen is me dat een beetje in mijn kop geslagen, denk ik. Het was thuis ook niet allemaal even mooi meer... Ja, ik wil me niet verontschuldigen, maar eerst die ziekte en dat getob met Lies... en toen, dat ze niet kon wennen in Am sterdam. En toen dat gedoe met Ter- vliet nou ja, je snapt het wel. En toen ik er al weer vrij gauw genoeg van be gon te krijgen, ja, toen was het al te laat. Ja, zegt Jimmy nadenkend, nou heb ik het zoowat door. En nou zit ik met de stukken, zegt Frank moedeloos. Ik wou, dat ik er nooit aan begonnen was. Jimmy schatert. Waarom lach je, idioot? vraagt Frank kwaad. Omdat jullie zoo’n prachtig stel zijn. Bewaar me, ik heb nog nooit zoo’n rijk span gezien. Dat hangt in grootste qaisère ais klitten aan elkaar en zoo ment bedoeld ook. Pff. Je maakt me toch niet nieuws gierig. Als je wist wat ik weet, zou je wel nieuwsgierig zijn, meisje. Beestachtig flauw ben je. Vooruit dan, ik zal het je vertellen. Je ziet er precies uit, of je wel een oQkikkysing noodig hebt. (Wordt owvoiflrtt 57 Ja, dat weet ik. Funest was dat, zeg. Nou en als de rest van je avontu ren naar rato was, dan geloof ik het verder wel. Ik wist immers wel, dat net zoo’n vaart niet zou loopen. Ik ken mn dan vandaag- Maar één ding Frans* me toch ten goede houden, anki zegt Jimmy. 2 En dat is? lang ken !^st on?dat..ik i« al zoo daar al^J”®,* kan begrijpen, hoe jij kunnen kJuaal ineens plezJer hebt jaar in u&’e,Llk bedoel’ heb i® vier had je er meegemaakt en toen je zoo achter*^ !^k aan^,dat de meisjes donek” léken® l,1,®pen- En ®p -de Wael- JuUn meer ep een span. Morgen -zal, zoo meldt de persdienst van den Nederlandschen Omroep, van 6.15 tot 6.30 uur over den zender Hilversum 1 de heer A. J. v. d. Vlugt, consul van Fin land hier te lande, een causerie houden over Karelië. Aan een beschouwing over dit door de Sovjets zoo zwaar bezochte land, waarin terreur en ellende hand in hand gingen, ontleenen wij het volgende: Opnieuw is Karelië slagveld van Noord- Europa geworden. De oude strijd met den erfvijand is weder opgelaaid. Het volk van Suomi (Finland) is wederom gedwongen te vechten voor vrijheid en onafhankelijk heid. Het grootste deel van het mooie ro mantische Karelië moest bij den vrede van Moskou in 1940 aan de 9ovjet-Unie wor den afgestaan. Het land kregen de Sov jets, maar niet de menschen Want vrijwel alle bewoners van Karelië (ca. 440.000 personen) verlieten hun geliefde heuvel achtige streken en stelden zich onder be scherming van hun Finsche broeders, die hun eigen land met hen deelden. Van het einde der 13de eeuw dagteekent de splitsing van Karelië, zoowel land als volk, in twee deelen. n.l. het tot Finland behoorende gebied en bet gebied, dat na dien onder Russisch bewind gekomen is, het zgn. (Russische) Oost-Karelië. Niet alleen behooren de Kareliërs, zoowel in Oost-Karelië als in Finsch-Karelië, tot één volk, het Finsche volk, met één taal, de Finsche taal, maar ook het land vormt geografisch en geologisch een gebied, dat aansluit op de overige Finsche gebieden, maar geheel verschilt van de aan Oost- Karelië grenzende overige deelen van Rusland. Oost-Karelië is door de eeuwen heen door Rusland onderdrukt en aan het volk is alle mogelijkheid tot ontwikkeling onthouden. Inmiddels had zich in den loop der vorige eeuw in Finland een sterke nationale bewustwording geopenbaard, die zich niet stoorde aan grenzen of verboden, maar op den duur niet alleen het Finsche volk binnen de Einsche landsgrenzen, maar ook de stamgenooten daarbuiten be ïnvloedde. Het was in de dagen toen het begrip „zelfbeschikkingsrecht der volke ren” hoogtij vierde en zoogenaamd ook door de Sovjets werd erkend. Maar de practlsche uitvoering was niet anders dan hongersnood. Deporteering, dood, ellende en verwoesting. Geen hulp van buiten kon den Oost-Kareliërs verleend worden, niet tegenstaande de Sovjets in, 1920 bij den vrede van Dorpat zich tegenover Finland verplicht hadden aan Oost-Karelië een vergaande autonomie te verleenen. Finland voert thans geen veroverings oorlog: het strijdt ook nu weer voor vrede en rust bij eigen haard en op eigen hof. Maar na den ontzettenden tijd van terreur en ellende hunkeren alle Kareliërs naar het in vervulling gaan van de woorden van een bekend Karelisch lied: „Nu kome er een vrij Finland, nu lichte er een nieuwe morgen over het geheele Kareli- sche land”. van bezig bouw dellen, benoodigd voor ^Jiet onder- w§8*in heem kunde. (Stapf-Mol) Artikel Brood of gebak Vleesch at Vleeschw Melk Aardapp. 5 October t/m 1 November 1941. Bon Klgem. Mgem. Algetn. Een bedrijvig hoekje van de haven van het Friesche visschersstadje Stavoren, waar heel wat paling en andere vischsoorten worden aangevoerd. (Holland) In overleg met den algemeen gemach- de voor de oorlogs- en defensieschaden is door de stichting Centrale Voorziening Rotterdam (vil. Centrale Commissie Voorziening Rotterdam) een bijzondere afdeeling in het leven geroepen, geheeten „Bemiddelingsbureau Huisraad-aankoop Getroffenen.” De bedoeling is, dat de ge troffenen eerst zelf gaan zoeken naar hetgeen zij noodig hebben aan nog ont brekend huisraad. Kan men niet slagen 1 *!{n. mko(>Pen, dan wendt men zich tot dit bureau om de gezochte goederen zoo mogelijk op te sporen of naar Rot terdam te brengen. Men kan er zelfs den voorrang krijgen voor de goederen, welke speciaal voor de getroffenen naar Rot terdam komen. Het bureau verricht dit werk kosteloos en alle leveringen geschie den op de normale wijze, dus via den winkelier. Het werk is onder toezicht ge steld van den voorzitter van de Kamer van Koophandel, die door het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart als contact-commissaris werd aangewe zen. Het adres van dit bureau is: Beurs gebouw, ingang Coolsingel 58, 3e verdie ping. Het volgend jaar de eerste oogst Het water in den Noordoostpolder is thans zoover gezakt, dat men van Blok zijl uit de plaats kan bereiken, waar dorp B (Maanhuizen) zal worden gesticht. Langs de kust is men thans bezig den grond te verkavelen door middel van slooten en kanalen, die tevens de afwa tering dienen. Van dit gebied zijn evea- eens reeds gronden gescheurd. Droogma king en cultiveering van den Noordoost polder gaan hand in hand. De verwach ting is, dat er volgend jaar reeds geoogst zal kunnen worden. 5 October t/m 11 October 1941. Bon Brood Brood Vleesch Vleeschw. 38 Melk I Aard. Een Duitsche snelboot op een tocht naar den vijand. Ook in den strijd tegen de Sovjets heeft dit jonge vapen van de oorlogsmarine prachtige resultaten bereikt. Atlantic-Holland Tevena wordt ten behoeve van hen, die geboren zijn op 2 Januari 1921, doch vóór 2 Januari 1928, EEN bon, gemerkt „een halt rantsoen boter”, beschikbaar gesteld. De kaarten en de bons moeten worden aigehaald: Door de inwoners van 's-Gra- venhage (met uitzondering van die van de voormalige gemeente Loosduinen) in de groote zaal van den Dierentuin, ingang a - - V a Men moet zich men”, heeft meneer Wessels Zaterdags morgens aangekondigd. Woensdag is het vergadering van commissarissen en vóórdien moeten alle rapporten van de Scandinavische be sprekingen en de concept-fusiecontracten in een vriendelijk aantal exemplaren ge typt en gecollationneerd zijn. En het an dere werk moet gewoon doorgaan. De typekamer is opstandig. Zater dagsmiddags overwerken zónder bijbe taling, want daar doet de directie, van wege de crisis, niet aan. Maandagavond terugkomen. Dinsdagavond misschien ook. v Zeg, ik heb precies het gevoel, als of er een ijzeren band om mijn hoofd geschroefd zit, klaagt Erna, als Nick en zij middags op een holletje vertrek ken. Ga jij nog thuis eten? Denk er niet over, zegt Nick. Om zeven uur moeten we weer terug zijn. Laten we hier in de buurt maar een stukje eten. Ik heb toch geen honger. Je bent toch niet ziek? Kind, je Om plaats te maken voor groenten Met ingang van 1 Januari 1942 zal het teeltrecht voor ’t uitoefenen der bloemen cultuur met vijftig procent worden inge krompen. De bedoeling is, dat de hierdoor open gekomen ruimten gebruikt zullen worden voor het telen van groenten en voedselproducten. In een schrijven van de Ned. Sierteeltcentrale aan de georgani seerde bloemenkweekers wordt medege deeld, dat het noodzakelijk is een ver dere inkrimping toe te passen in het teelt recht. Deze inkrimping zal bedragen 50 pCt. op basis van het teeltrecht per 31 December 1940. Dit houdt dus in, dat met de verplicht ingekrompen oppervlak ten voor 1941 alsmede met vrijwillig in gekrompen oppervlakten, rekening zal worden gehouden. De inkrimping van 50 pCt. zal worden toegepast zoowel op N.V.D. en schooltandverzorging Men meldt ons: Een van de meest verwaarloosde ge bieden op medisch terrein is wel de schooltandverzorging. We mogen rustig aannemen, dat 97 pCt. van de school gaande kinderen slechte of minder goede tanden hebben. De verschillende kwalen en ziekten, wélke daarvan het gevolg zijn, willen wij hier onbesproken laten. Het is duidelijk dat schooltandverzorging van overwegend belang is voor het ver krijgen van een beteren toestand op dit gebied. Vooral de laagste klassen van de scholen zijn in dit verband uitermate belangrijk. Op het oogenblik is het met de schooltandverzorging zoo, dat deze slechts in enkele plaatsen wordt uitge oefend, zonder dat een vaste lijn aan wezig is. Nemen wij b.v. de provincie Drenthe met rond 247.000 inwoners, waar heele- maal geen behandeling1 van het school kind plaats vindt De Nederlandsche Volksdienst heeft zich nu mede ten doel gesteld hierin een radicale wijziging te brengen. Aangezien het voornamelijk deze provincie is waar met smart op tandheelkundige hulp wordt gewacht, zal de N.V.D. zich in de eerste plaats daar heen begeven. De behandeling voor de kinderen zal geheel gratis zijn, omdat hier een algemeen belang gediend wordt. Dezer dagen is de eerste tandarts naar Drenthe vertrokken. Deze heeft zich vertrouwd gemaakt met het systeem op welke wijze het 1 worden gedaan. Deze tandarts zal een ander gedurende eenigen tijd opleiden, waarna deze weer in een andere provincie te werk gesteld kan worden. Op deze manier zal worden beriekt, dat begin van het volgend jaar in elke provincie een tandarts zich aan de verzorging van het gebit van het schoolkind kan wijden. In de groote centra zullen de tandartsen slechts des morgens in de scholen wer ken, terwijl zij dan des middags hun eigen praktijk kunnen waarnemen. Aldus zal de bijna steeds gemaakte fout ver meden worden, dat de tandartsen in de groote steden blijven hangen, terwijl er voor het platteland waar juist de ver zorging het dringendst noodig is, geen tijd meer overblijft. Ten behoeve van een snelle werkwijze zal elke tandarts worden vergezeld van een assistente, die hem helpt, zoowel bij de uitoefening van zijn praktijk, als bij de administratie. Het is dus de bedoeling, dat de tand arts en zijn assistente zich begeven naar de scholen en in die scholen de leerlin gen behandelen. Hiervoor zijn zij uitge rust met een volslagen tandheelkundige inrichting, die in koffers gepakt, betrek kelijk gemakkelijk kan worden medege nomen. Het melkgebit zal voorloopig slechts sporadisch worden behandeld. Natuurlijk wordt ook het belang inge zien van een goede behandeling van het melkgebit, maar daarmede moet men al beginnen, voor het kind naar school gaat De aandacht gaat dus in de eerste plaats uit naar het blijvend gebit, dat op pl.m. 6-jarigen leeftijd begint door te komen. Vanzelfsprekend is één tandarts per provincie bij lange na niet voldoende, om binnen redelijken tijd alle kinderen te be handelen. De bedoeling is dan ook, in elke provincie meer tandartsen te plaatsen, waarbij zij dan gebruik kunnen maken van de ervaringen, die de eerste tandarts in deze provincie heeft opgedaan. Met deze schooltandverzorging, welke ongetwijfeld als een heilzame arbeid kan worden beschouwd, zal Dinsdag 14 Oc tober in de openbare lagere school No. 2 te Emmen worden aangevangen. Maatregelen tegen verkoopweigering In verband met de opsporing, vervol ging en berechting van overtredingen van het prijsvormingsbesluit 1941, heeft de ge machtigde voor de prijzen den inspecties voor de prijsbeheersching een circulaire gezonden, waarin een nadere toelichting wordt gegeven van een aantal bepalingen, welke in genoemd besluit zijn opgenomen. Ten aanzien van de verkoopweigering, waartegen art. 3 van het prijsvormingsbe sluit zich richt, wijst de gemachtigde voor de prijzen er op, dat het den laatsten tijd steeds vaker is voorgekomen, dat fabri kanten of handelaren, die vernomen had den, dat een prijsverhooging op komst was, hun goederen vasthielden, teneinde deze na de goedkeuring van de hoogere prijzen, van de hand te doen. Genoemd ar tikel richt zich ook tegen diegenen, die aflevering aan normale afnemers weige ren, hoewel zij wel voorraad hebben, doch dezen voorraad liever in den sluikhandel willen afzetten. Als goederen, welke voor den verkoop bestemd zijn, zullen moeten worden be schouwd alle goederen, welke niet be stemd zijn voor eigen gebruik of verbruik van den verdachte. Tegen een door een onderneming zelf opgezette distributie onder de regelma tige afnemers, als gevolg van geringere voor den verkoop beschikbare hoeveelhe den. behoeft, wanneer de distributie op een redelijke basis berust en geen oog merk tot het behalen van extra-winst voorzit, geen bezwaar gemaakt te wor den. Ten aanzien van artikel 4 van het be sluit, dat den z.g.n. koppelverkoop ver biedt, merkt de gemachtigde voor de prijzen op. dat deze bepaling zich richt tegen de steeds sterker geworden neiging van fabrikanten en handelaren, om de afgifte van goederen, waarnaar veel vraag bestaat, te koppelen aan de gelijktijdige afname van goederen, die moeilijk ver koopbaar gebleken waren, vaak al af ge schreven waren en die langs dezen weg tengevolge van den kooplust van het pu bliek toch nog vaak tegen goede prijzen van de hand gedaan kunnen worden. Van eigenlijken koppelverkoop is geen sprake, wanneer de goederen behalve ge koppeld, ook afzonderlijk verkrijgbaar zijn, ook al is de prijs van de gekoppelde artikelen tezamen lager dan de som der afzonderlijke prijzen. Uiteraard zal dit niet tot ontduiking aanleiding mogen ge ven en dient er op te worden toegezien, dat het feit, dat ook afzonderlijk kan worden gekocht, duidelijk aan het publiek tot uitdrukking wordt gebracht. De in dit artikel voorkomende passage ..voorzoover dit op 9 Mei 1940 in den han del niet gebruikelijk was”, moet aldus wonden gehanteerd, dat in de eerste plaats bij den betrokkene zelf moet wor den nagegaan, of hij op 9 Mei 1940 reeds koppelde. De omstandigheid, dat het pu bliek op dien datum gekoppeld placht te koopen, is hier niet voldoende Vastgesteld moet worden, dat de betrokkene de kop peling als eisch stelde. Reclamecampagnes als: ,,bij aankoop van 1 waren, een versierde trommel ad 0.20 te koop”, zijn formeel wel als kop pelverkoop te beschouwen. De maatschappij voor diergenees- 19ftete algemeene vergade- Vrijdag 17 en Zaterdag 18 October in het jaarbeursgebouw te Utrecht. J--A f In voor beid zijn leiders den N.A.D. met den van mo- gauw als het maar even beter gaat en de boel loopt op rolletjes, dan komt er herrie en in een minimum van tijd ligt de combinatie in puin. Kaffers zijn Jul lie!... Ja, dat weet ik nou langzamer hand, zegt Frank berustend. Maar wat voor raad kun je me geven? Wat kan ik doen? Niets, maar dan ook absoluut niets. Kalm afwachten. Allicht, stuift Frank op. Waar zie je me voor aan? Hoor ik nog iets van je? Als er wat is krijg je onmiddellijk bericht. Hou je taal, kerel. Tot kijk. Dien middag stopt Frank’s wagentje voor het eene hotel na het andere. Maar nergens logeert een mevrouw Robbert». En op haar kamer in „De Herten kamp” zit mejuffrouw ten Haeve en wacht op bericht over de beloofde be trekking. Als ze maar weer heeft... Dan komt ze er immers overheen. Gelukkig, dat ze werk heeft, Nick in de dagen, welke velgen. Rekordleistung, hitte, meia» Ba- ■F IRIMfW MEJ. H. BUYS f Hier ter stede is in den ouderdom van 94 jaar overleden mej. H. Buys, oud-hoofd eener Lagere Meisjesschool te Leeuwar den. De verassching zal plaats hebben Zaterdag a s. te Westerveld, na aankomst van trein 13 uur 46 aldaar. VENTVERGUNNINGEN Voor het aanvragen van een vergun ning om na 1 Januari 1942 te venten (hoofdbureau van politie. Alexanderplein 16 tusschen 10 en 16 uur) zijn de volgen de week aan de beurt de navolgende per sonen: Ipb t.m. Jol op 13 October, Jon» t.m. Joo op 14 October, Jop t.m. Kam op 15 October, Kan t.m. Kerl op 16 October, Kerm t.m Kleijm op 17 October. De burgemeester heeft beslo ten. ten behoeve van de Gemeente, in het belang van de Volkshuisvesting, aan to koopen de perceelen Kortenbosch nos. 3T en 55, tezamen groot 287 vierk. meter, voor de som van ƒ5208. Op 23 October a. s. hoopthet echtpaar J. A VisZijdenbosch, Vaillant- laan 209 (le étage) het feit te herdenken dat het 50 jaar geleden in het huwelijk is getreden. Maar *t is toch wel leuk, net een wed strijd.1 Kwestie van appréciatie, lacht Er na. Maar ik hoor Jou in ieder geval liever, dan dat jammerhout van van Hoeven. Heb je gehoord, hoe dat schaap vanmorgen tekeer ging? Ja, zoo’n karwei zit ze niet zoo glad als manicuren of handwerkjes ma ken onder kantoortijd. Als ik dat hand- werkgedoe in de typekamer soms aan zie, word ik daar kriebelig van. Het lijkt wel een dameskransje. Erna lacht. Ja, maar jij bent ook een halve jongen, plaagt ze. Wie zegt dat? vraagt Nick agres sief. Ja, dèt zou je wel eens willen we ten, hè? En ’t was nog wel als compli- dat twee weken inplaats van twee jaar getrouwd was. En nu ga je je op den eer- biedwaardigen leeftijd van één-en-dertig jaar ineens de rol van Don Juan of Ca sanova, nou ja, in zeer gematigden vorm dan, aanmeten. Zie je, dat wil er bij mij niet in. Neen, zegt Frank, dat kun je ook niet begrijpen. Weet je, de over- gang was voor mij te groot. Als je eerst meer dan een jaar voor knecht hebt moeten spelen en je hebt, al was het dan nog zoo’n geweldige baan, toch iederen dag opnieuw moeten vechten om vol te houden, omdat je stand en je af komst en je heele gevoel van meer-zyn Je voortdurend dwars zaten en dan ineens bén je weer meneer, ineens heb je weer je werk terug, waar je zoo krankzinnig naar verlangd hebt, zie je, dan krijg je ik tenminste zoo’n beetje goedaardigen grootheidswaanzin. En dan wil je je schade inhalen en alles binnensleepen, wat je nieuwe waardig heid Je jum succes en hulde kan ople veren. Nou en toen heb ik het eerst ge zocht in de strafpractijk, maar dat hik te niet bar. En in civiele zaken ma&k je ook maar niet zoo een-twee-drie na£sn, je weet zelf, wat een bedroefd beetje - Van Maandag 13 October tot en met Za terdag 18 October 1941 zullen te ’s-Gra- venhage de nieuwe textielkaarten (3e se rie) worden uitgereikt aan houders(sters) van distributiestamkaarten, voor zoover zij in het bevolkingsregister dezer ge meente z|Jn opgenomen. Zij zullen slechts worden medegegeven aan hen, die den leeftijd van 15 jaar hebben bereikt Bij afgifte van een textielkaart wordt het vakje. W. 7 van de distributiestamkaart van een kruisje voorzien. Voor hen die geboren zijn op 2 Novem ber 1938 of later zal geen textielkaart worden verstrekt. Kaas 1S1’132 133-134 25 September t/m 13 October 1941. Bon Boter 36-37 /et 36-37 N.B, Zeep: bon 120 Algemeen van I Benoordenhoutscheweg 4, alhier. Men moet zich aanmelden als volgt: Op Maandag 13 October 1941: van 8—11 uur: A en Ba t.m. Berhitoe, van 1113 u. Beringer t.m. van Bommel, van 1315 u. Bommeljé t.m. Broekhuis, van 1517 u. Broekhuizen t.m. einde B en Ca t.m. Cor- nelisse. Op Dinsdag 14 October 1941: van 811 uur: Cornelissen t.m. einde C, D, en E t.m. Elovits. van 1113 uur: Elsacker t.m. einde E, F en Ga t.m. van Geldermalsen, van 13—15 uur: Gelderman tot en met Groutars, van 1517 uur Grouw t.m ein de G en Ha t.m Hermelijn. Op Woensdag 15 October 1941: van 8 11 uur: Hermens t.m. einde H, I, en Ja, tm. Jansen, J. van 1113 u., Jansen K. tan. einde J en Ka tm. van Kempen, van 1315 uur: Kempenaar t.m. Kolbeek, van 15—17 uur: Kolberg t.m. Kwaaitaal. Op Donderdag 16 October 1941: van 8 11 uur: Kwaak t.m. einde K, L en Ma t.m. Magijar, van 1113 uur: Mahieu tm. Mondschein, van 1315 uur: Mondt tm. einde M en Na tm. Nusink. van 15—17 uur: van Nuss tm. einde N, en Pa t.m. Plas. Op Vrijdag 17 October 1941: van 811 uur: van de Plas t.m. einde P, Q en Ra tm. de Roover. van 1113 uur: Roovers tm. einde R en Sa tm. Schmidt, van 13 15 uur: Schmidt Crans t.m. Smite M. van 1517 uur: Smits N tm. einde S en Ta t.m. Taalman. Op Zaterdag 18 October 1941: van 811 uur: Taams tm. einde T, U en Va tm Verstappen, van 1113 uur: Versteeg Lm Vrolijk, Q. van 1315 uur: Vrolijk R, tm. einde V en Wa tm. Wilinsky, van 13 1T uur: Wiliik tm. einde W X, Y en Z. Door de bewoners van de veormalige gemeente Loosduinen in een lokaal van da Hulpsecretarie te Loosduinen, ingang Wil- helminastraat 5 (geopend van 8 tot 17 u.: Men moet zich aanmelden als volgt: Op Maandag 13 October 1941 A, B, en C ii

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 5