r k Huwelijk met modern comfort GELDIGE BONNEN VOOR VOEDINGSMIDDELEN j BINNENLAND STADSNIEUWS B onver lies door slordigheid is strafbaar n i I I tl v- i f Voorwaarts! Dicht achter de Infan- Ranta. Het Ziekenfondsenbesluit 1 eenh. Brandstoffen Diverse data FEUILLETON (Nadruk verboden.) (Wordt vorvolgdJI '4 TTAAGSCHE COURANT Donderdag 30 Oct. 1941— TWEEDE GROOT AANTAL RIJWIELDIEF STALLEN TOT KLAARHEID GEBRACHT 51 I H 1 De geldigheid der bonnen wordt door de meeste Nederlanders nauw keurig nagegaan, opdat alles wat mogelijk is, gekocht wordt. Bedenk echter, dat er duizenden landgenooten zijn, die niet in staat zijn het hun toegewezene te koopen. Winterhulp Nederland trekt zich het lot van die landgenooten aan. Offert daarom bij de a.s. Vrijdag en Zaterdag te houden lijstencollecte. 1 w® De uitreiking van aanmeldingskaarten in vollen gang INWISSELING BOTER- EN VETKAARTEN Duo stal in twee maanden 49 fietsen Gevechten op de Krim Rotterdam’s burgemeester geïnstalleerd ft Geeft recht op het koopen van 4 t/m 14 t/m Eenh. 2 Nov. t.m. 8 Nov. 1941 In tijdvak van één week 9 18 22 18 3 3 250 500 500 500 gram 08 1 Sept. 1941 31 Dec. 1941 vo|gende ontleenen: niet ontveinst, dat hij zich thans 4 t Het inkuilen van gras voor den komenden winter. Dit gaat een voudiger dan het drogen en wordt door de boeren zelf gedaan. (Schimmelpenningh) 1 Rantsoen Zeep 75 gram Toiletzeep 80 De beeldhouwster Corry Franzen- Heslenfeld inspecteert het twee de beeld vSn haar hand, dat aan den ingang van het Zuiderpark is geplaatst. (Polygoon-Meyer) 51—52 51—52 135 D D J 14 21 06 Algem. Algem. Algem. Alg. Boter Vet t/m 3 jaar 13 jaar 20 jaar 250 250 100 400 1 250 500 4 1 Nov. 1941 1 Nov. 1941 250 250 100 400 1 250 500 4 250 250 100 400 1941 1941 1942 1941 1941 1942 Brood Brood Vleesch VI waren Melk I 1 250 500 4 500 250 250 100 400 Rants. Liter 31 kg. 1 k.g. 4 rants. 1 rants rants 1 rants. 11 Liter H k.g. 1 k.g. 7 4. 8 - 7 - 6 - 0 - 0 Nederlandsche Ambulance Koninginnegracht 22, ’s-Gravenhage UITKNIPPEN EN BEWAREN! ge moeten zware Beschikbaar per persoon VoL was- 1 senen van 6 Oct 1941 12 Oct. 1941 39 en 40 Boter en Vet; 120 t.m 134 Algemeen; D en E Rijst; C Zeep eri Toiletzeep. EÉN RANTSOEN IS: I Brood of gebak VI. of VI.waren Melk Aardappelen Aardappelen terie werkt de P.K„man. (WeltbilcLPolygoon) 143 144 149 145—148 V 136 137 138 139—142 D en E Hav.m. Algem. Algem. Algem. Alg. □uitsch Infanteriegeschut in actie. Onder dekking van een hooiberg hebben de Duitsche soldaten het stuk geschut in stelling gebracht en nemen bolsjewistische stellingen onder vuur. (S.S.P.K. Augustin-Hoffmann) ■jt. ’ll - Suiker Koffie-surrog. Jam BI., Br. of gebak Rijst Havermout Gort Verm. ot maiz. Kaas grijpt toch zeker wel, dat ik aan Frits en de meisjes er voor moet betalen, dat ik de praktijk erf. En secundo... nou, daar zulleA we het straks wel over heb ben. Dit is gelukkig de laatste visite. Het is al donker, als Han terug komt. Nu... nu komt het, denkt Nick. Gelukkig, dat je klaar bent, zegt ze. Breng je me gauw naar huis? Ze zullen niet weten, waar ik blijf. De auto van den dokter stopt op den donkeren landweg. Natuurlijk breng ik je straks thuis, zegt Han. Zou je vader me vanavond nog willen ontvangen, of is dat te erg in strijd met het decorum? Ik zou het altijd morgen nog eens dunnetjes over kunnen doen, met den hoogen hoed en zoo. Nick geeft geen antwoord. Zie je. zegt Han, je begrijpt toch wel. dat ik er nu vaart achter wil zet ten Ik heb zoo lang op je gewacht, ik heb neelemaal geen geduld meer over. Nick, lieveling, ik ben toch zoo blij. Toen ik dat pakje van je kreeg... zoo’n Sinterklaasavond heb ik nog nooit ge had. Ik ook niet, denkt Nick en ze vecht met haar tranen. Elk der vol gende bonnen De voorlichtingsdienst van het departe ment van Sociale Zaken schrijft: De ver strekking van aanmeldingskaarten voor hen, die uit hoofde van de voor de uit voering van het Ziekenfondsbesluit gestel de regelen verplicht zijn zich vóór 16 No vember a.s bij een erkend en toegelaten algemeen ziekenfonds aan te sluiten, is thans in vollen gang. In totaal zijn thans, door bemiddeling van de bestaande zie kenfondsen en van de postkantoren, rond drie millioen aanmeldingskaarten voor uit reiking beschikbaar. Dit is dus ongeveer het tweevoud van het vermoedelijk aantal verzekeringsplichtigen. Zulk een ruime beschikbaarstelling is noodig, omdat uiter aard niet precies valt na te gaan hoe groot overal de behoefte wel is. Teneinde stag natie zooveel mogelijk te voorkomen heeft men daarom een wat ruime speling ge nomen. Mocht desondanks aan eenig post kantoor de voorraad tijdelijk uitgeput zijn doordat de aanvragen daar buiten ver wachting groot zijn geweest, dan behoeft dit dus geenszins aanleiding tot ongerust heid te geven. Een ieder zal in de ge legenheid worden gesteld tijdig in het be zit van zijn aanmeldingskaart te komen. Daarbij houde men in het oog dat dege nen, die reeds lid zijn van een zieken fonds, hun kaart van het ziekenfonds moe ten ontvangen, terwijl degenen, met wie dit niet het geval is, naar de postkantoren moeten gaan. Indien men zich niet aan dezen stelregel houdt en de ziekenfonds leden toch een kaart bij het postkantoor aanvragen, dan kan zulks licht voor an deren tot ongerief leiden, omdat de ge zonden voorraad hierop uiteraard niet is berekend. Ook wanneer werkgevers voor hun personeel kaarten laten halen en leden van het personeel doen dit op eigen houtje nog eens, dan leidt dit evenzeer tot een onevenredig groote vraag, waar in de Finsche kustwateren op vijandelijke eenheden. Deze „panters van de zee” vallen den vijand overal aan en behalen vele successen. (Weltbild-Polygoon) de Duitsche Infanterie-pioniers ver wijdert net op tijd een door de bolsjewisten aangebrachte dyna. mietlading in een belangrijke spoorbrug. (P.K. Knödler-Hoffmann) Gisteren had in de raadzaal van het Rotterdamsche stadhuis de plechtige installatie plaats van den nieuwen burge meester, Ir. F. E. Müller. Tijdens de toespraak van den burgemeesternaast hem gemeente.secretaris Mr. Smeding. Naast de echtgenoote van den burgemeester Dr. Volkers, de Beauftragte van den Rijkscommissaris. Geheel rechts wet houder de Zeeuw. (Polygoon-Hof) I tot en met 27 Dec. 1941 22 Nov. 1941 30 Nov 31 Dec. 31 Jan. 31 Dec. 31 Dec 31 Jan. 30 April 1942 30 April 1942 30 Nov. 1941 30 Nov. 1941 Morgen vindt in het Koor van de Groote Kerk (ingang tegenover het hoofd postkantoor) de inwisseling plaats van de thans geldige boter- en vetkaarten tegen nieuwe kaarten, voor de navolgende personen: Van 8.3011.30 uur: van de Plas t/m einde P Q en Ra t/m de Roover; van 11.3013.30 uur: Roovers t/m einde R en Sa t/m Schmidt; van 13 3015.30 uur: Schmidt, Crans t/m Smits M. In de voormalige gemeente Loosduinen (hulpsecretarie Wilhelminastraat 5) moe ten zich morgen melden: P, Q, R, S en Ta t/m Tissen. De Haagsche politie is erin geslaagd een groot aantal rijwieldiefstallen tot op heldering te brengen. Zoo arresteerde een rechercheur gistermiddag den 19-ja- rigen loopknecht F., dien hij op de Lan ge Beestenmarkt op heeterdaad betrapte bij de ontvreemding van een transport- rijwiel. F. was juist bezig een groote mand van de fiets te verwijderen, toen hij door de komst van den politieman werd verrast. Op het hoofdbureau bleek, dat de arrestant zich nog schuldig had gemaakt aan diefstal van 6 transportrij- wielen. Dezer dagen waren terzake van rij wieldiefstallen door de politie reeds in arrest gesteld de 20-jarige M., de 19-ja- rige O en de 20-jarige B., allen loswerk lieden. Bij onderzoek bleek, dat het drie tal in de maanden September en October kans had gezien in totaal niet minder dan 49 fietsen te stelen. Fietsen, die in min der goeden staat verkeerden, plachten zij, na ze van de banden te hebben ont daan, in het water te gooien. M. ging o.a. als volgt te werk: Zijn meisje woont in een naburige gemeente. De heenreis deed hij per trein, doch per fiets, welke hij in de bedoelde gemeente stal, keerde hij naar den Haag terug. Tenslotte zijn nog terzake van rijwiel diefstallen aangehouden de 21-jarige los werkman K. en de 19-jarige arbeider V. tegen de toch zeer ruim genomen reserve op bepaalde oogenblikken niet bestand zou kunnen blijken. Het is daarom in ieders belang, dat men zich stipt aan de gegeven aanwijzingen houdt en dat voor een en dezelfde persoon niet meer dan één aanmeldingskaart wordt verlangd. De Führer ontving in zijn hoofdkwartier den Italiaan. schen minister van Buitenl. Zaken Ciano voor een bespre king, welke in den geest der traditioneele vriendschap cn beproefde wapenbroederschap tusschen de beide volkeren verliep. Achter den Führer en zijn gast Oberst Schmundt, Rijksminister von Ribbentrop en S.S. Hauptsturmführer Schulze. (Hoffmann) „Duitsche infanterie-afdeelingen hebben den doorgang naar de Krim vrijgemaakt”, zoo meldde een extra, uitzending over alle Europeesche zenders. De Sovjets hebben opnieuw belangrijke terreinen voor de Duit sche troepen „ontruimd”. Dat wil zeggen, dat de horden van Stalin in die plaatsen geen steen op den an deren hebben gelaten. Geheele woonwijken zijn opgeblazen en wat er met de burgerbevolking moet ge beuren, daar bekommeren deze mis dadigers zich niet om. Gelukkig, dat de Westersche wereld er anders over denkt, die heeft zich het lot van deze ongelukkigen aangetrok ken en heeft een grootsche hulp actie ingesteld. Ook Nederland neemt aan dezen arbeid deel. Ne derland zendt een ambulance. Daar om, Nederlanders, steunt deze am bulance. Stort uw bijdrage, iets meer dan u missen kunt, op giro rekening Onbewust natuurlijk. Pracht mise-en- scène, voor een verzoening. Die meteen de genezing in de hand werkt Wacht ik moet hier zijn. Nick kjjkt hem na, zooals hij nog grin- nekend het boerenhuisje binnengaat. Ge lukkig, even kan ze op adem komen. Ze klappertandt en rilt van top tot teen, nu ze zich een oogenblik niet hoeft in te houden. Zoo overstuur is ze. Van de plotselinge ontmoeting met Frank. Van het vooruitzicht, straks weer met Han te moeten praten. Han, die zoo zeker van zijn zaak is. Han, die ze al zjjn il lusies moet ontnemen. En wat moet ze zeggen, wat kan ze als reden opgeven, zonder hem te kort te doen en zonder dat... dat verschrikkelijke allemaal te vertellen? Daar komt Han weer te voor schijn. Hij moet zich bukken in de lage deur van het huisje. Een stelletje kinde ren troept in de deuropening. Dag dokter, dag dokter. Jongens! Hij zit al weer achter het stuur. Daarginds moet ik ook nog zijn Nikker. Weer stoppen. Weer wachten. Dit is het leven van den dokter. Van buiten lijken alle hulzen hetzelfde, maar de dokter weet, waar hij stoppen moet Brood: 100 gram Brood. Gebak: 75 gram Beschuit, Wafels, Biscuits, Koekjes, óf 100 gram Speculaas, Koek, óf 300 gram Cake, óf 400 gram gevuld klein Korstgebak, óf 500 gram gevuld groot Korstgebak, Taart, Gebakjes. Vleesch; 100 gram Vleesch, gewicht van been inbegrepen, óf 150 gram Paardevleesch, gewicht van been inbegrepen. Vleeschwaren: 75 gram gerookt of gekookt Vleesch, óf 75 gram gerookte worstsoorten óf 100 gram gekookte worstsoorten, óf 125 gram Leverartikelen, Tongeworst, Nier- brood, óf 150 gram Bloedworst, Zure Zult. Jam: 500 gram Jam Siroop, Honing, enz. Bloem: 70 gram Tarwebloem, -meel. Roggebloem, -meel, Zelfrijzend bakmeel. Rijst: 250 gram Rijst, Rijstemeel, -bloem, -gries. Kindermeel. Havermout: 250 gram Havermout -vlokken, -bloem, -gort Aardappelmeelvlokken, Gruttemeel, (gemengd meel). Gort: 250 gram Gort Gortmout Gortbloem, Grutten (alle soorten), Gruttemeel (ge mengd meel) Rijstgries, Aardappel-tapioca. Vermicelli: 100 gram Vermicelli. Macaroni, Spaghetti. Maïzena: 100 gram Maizena, Sago. Aardappelmeel óf 100 gram Zetmeel, verwerkt In puddingpoeder of puddingsauspoeder Brandstoffen: 1 h.l. (maximaal 75 k.g.) Anthraciet, Steenkolen, Industrlebriketten, Eierbriketten, óf 2 h.l. Cokes, Gascokes, óf 110 k.g. Bruinkoolbriketten, óf 75 k.g. Petroleumcokes óf 150 k g. Cokesbries, Cokesgruis, óf 300 stuks Persturf, óf 450 stuks Baggerturf, óf 275 k.g. Turf uit de Peel, óf 200 k.g. andere soorten Turf. Zeep: 90 gram Huishoudzeep, óf 150 gram Eenheidstoiletzeep, óf 100 gram Zachte Zeep (samenstelling na 31 Aug. 1941), óf 150 gram Zachte Zeep (samenstelling 1 Jan -31 Aug. 1941), óf 200 gram Zachte Zeep (samenstelling vóór 1 Jan. 1941), óf 300 gram Zachte Zeeppasta. óf 250 gram Zeeppoeder, óf het doen wasschen van 20 k.g droge vuile waseb Boter Boter m. red Om elf uur gistermorgen heeft in de raadzaal van het Rotterdamsche raadhuis onder groote belangstelling de plechtige installatie plaatsgevonden van Rotter dam’s nieuwen burgemeester, den heer F. E. Müller. Onder de genoodigden wa ren o.a. prof. dr. T. Goedewaagen, secr.- generaal van het departement van Volks voorlichting, Kunsten en Wetenschappen, mr. M. M. Rost van Tonningen, president van de Nederlandsche Bank, prof. mr. R. van Genechten, proc.-generaal bij het gerechtshof te ’s-Gravenhage, C. van Geelkerken, plaatsvervangend leider der N.S.B. en den adjudant van den leider, mr. dr. H. A. J. Kessler, korvettenkapi tein F. Winter, havencommandant en ma joor Werner, commandant van de Duit sche politie te Rotterdam, jhr. E. von Bönninghausen, commissaris van de pro vincie Overijssel, en voorts de vijf wet houders, mr. M. Smeding, gemeente-se- cretaris, J. W. baron van Haarsolte van Haerst, gemachtigde van den leider voor de provincie Zuid-Holland, C. J. Huygen, secr.-generaal der N.S.B., F. W. vanBil- derbeek, algemeen penningmeester der N. S. B., jhr. D. de Blocq van Scheltinga, or- ganisatieleider der N.S.B. Voorts vele burgemeesters van gemeenten, waaronder de burgemeester van Haarlem, S. L. A. Plekker, de voorzitter en de secretaris van de Kamer van Koophandel, mr. K. P. v. d. Mandele en mr. W. F. Lidrtenauer, de wnd. hoofdcommissaris van politie, J. P.- Roszbach met de commissarissen van politie en tenslotte nog vele hoofden van dienst, directeuren van gemeentebe drijven en instellingen, hoofdambtenaren en functionarissen van de N.S.B. Toen allen hun plaatsen hadden ingeno men, betrad onder doodsche stilte de loco-burgemeester, wethouder A. B. de Zeeuw, den burgemeesterszetel, waarna de heer Müller de raadzaal binnentrad, vergezeld van zijn echtgenoote en den gevolmachtigde van den Rijkscommissa ris voor de stad Rotterdam dr. C. Vol ckers. Toen het kleine gezelschap zijn plaatsen vóór het stemmig met chrysan- then getooide burgemeestersgestoelte in nam, stonden alle aanwezigen van de stoelen op. Hierna sprak de loco-burge- meester, de heer A. B. de Zeeuw, de in- stallatierede uit, waarin hij erop wees, hoezeer het ambt van den burgemeester sedert 1 September principieel gewijzigd is, zoodat de heer Müller een grooter macht als burgemeester zal hebben dan eenig burgemeester van Rotterdam ooit heeft gehad. Tijdens de rede van den loco- burgemeester overhandigde deze den nieuwen burgemeester diens ambtsketen. De heer Müller beantwoordde deze woorden met een rede, waaraan wij het Han neemt haar beide handen in de zijne. Ik... ik ben je zoo dankbaar, zegt hij verlegen. Zie je, ik heb je altijd geplaagd met die toekomstplannen van je. Ik heb je altijd voor den gek gehou den, omdat ik dacht, dat je je eigenlijk maar zoo’n beetje aanstelde. Maar een paar weken geleden sprak ik Boy en die vertelde me, dat je 't daarginds zoo prachtig stelde en dat ze zooveel met je op hadden. En wat voor een pracht- baan ze je aangeboden hadden. En toen voelde ik me zoo krankzinnig trots, omdat ik wist, dat je dat werkelijk alle maal voor mij wou laten schieten... het had niet veel gescheeld, of ik had bet hem gewoonweg verteld, ik kon het bijna niet voor me houden. Wat toevallig, zeg, dat jij juist op die fabriek terecht moest komen, waar Boy ook inzit. Heelemaal met toevallig, zegt Nick. Boy heeft me zelf aan die baan ge holpen Boy! zegt Han. En daar heb je me nooit iets van verteld. Ze hoort het wantrouwen in zijn stem. Nu maar gauw verder vertellen, boe eerder hij het weet, hoe beter. Ja, Boy heeft me dat baantje be zorgd, zegt ze nog eens. Ik had hem er zelf om gevraagd. Maar hij heeft be- 3 3i 3i In tijdvak van vier weken r 250 500 4 plaats in ons land van het oorlogsgeweld te lijden gehad. Het zijn de Meidagen niet alleen, welke in het leven van onze stad hebben ingegrepen. Nog dagelijks is zij aan gevaren blootgesteld. Spr. zeide te begrijpen, dat zijn benoeming in Rot terdam met gemengde gevoelens is ont vangen. Hij heeft dit ambt aanvaard, niet omdat hij er om gevraagd heeft, maar omdat nationaal-socialisten de taak ten uitvoer brengen, welke hun wordt opge legd. Spr. vervolgde„Ik weet, dat het meerendeel van u, inwoners van deze gemeente, afwijzend staat tegenover de beginselen van het nationaal-socialisme waarvan ik mij drager weet, en voor de verwezenlijking waarvan ik mij jaren ge leden heb ingezet. Dit te erkennen doet mij leed, maar ik meen, dat uw instelling verklaarbaar en begrijpelijk is. Gij hebt uw stad lief en veel wat u dierbaar was hebt gij een prooi zien worden van de verwoestingen van den oorlog.” Spr. wilde niet ingaan op de schuld, vraag, maar meende, dat er één ding is, waaraan veel leed te wijten is, n.l. de na latigheid van de zijde van onze bestuur- deren, welke er toe leidde, dat ons volk vijandig gestemd werd jegens de revolutie van ontzaggelijken omvang en draag wijdte, welke nieuwen vorm zal geven aan de samenleving van de volkeren van Europa. „Het geheele vraagstuk der schadever goedingen is beïnvloed door de nalatig, heid dergenen, die verzuimd hebben tij dig voorzieningen te treffen, en die, na dat de ramp over ons gekomen was, na gelaten hebben onmiddellijk en afdoende met de vereischte ruimheid van blik op te treden.” „Nu ik thans hier mijn ambt als bur. gemeester uwer gemeente aanvaard, weet ik, dat deze aangelegenheid in den Haag berust in de handen van een man, die over deze zaken denkt zooals ik dat doe en wiens oprechte wensch het is, om hier in het belang van het Nederlandsche gemeenebest de zoo dringend noodige hulp te verschaffen. In samenwerking met hem, en met den inzet van mijn ge- heelen persoon zal ik er naar streven, ook hier in Rotterdam, waar het oorlogsleed zulk een grooten omvang heeft, te hel pen, en met krachtige hand zal ik mij wijden aan den wederopbouw van deze stad.” Spr. zeide in het vervolg van zijn rede o m. nog, dat hij zich als taak stelt de bevordering van den handel, van het be drijfsleven en van de Handelshoogeschool. Ook zal zijn aandacht als burgemeester van Rotterdam uitgaan naar de stich tingen Winterhulp Nederland en den Nederlandschen Volksdienst. Tenslotte werd in de kamer van bur gemeester en wethouders gelegenheid ge geven tot persoonlijke kennismaking met den nieuw benoemden burgemeester, waarna in de burgerzaal, waar een buf fet was ingericht, nog een ongedwongen samenzijn volgde. 42—4 42 42 42 42 42-A Aardapp. 42-B Aardapp. 2 Nov, t.m. 29 Nov. 1941 1 k.g. 250 gram 500 gram 1 rants. 250 gram 250 gram 250 gram 100 gram 100 gram 2 Nov, t.m. 20 NOV. 1941 Elk der volgende bonnen Petroleum Petroleum K.F. Brandst?) 01 t/m 04 H.K. Brandst. 05 t/m 07 H.K Brandst. H.K. Brandst?) 01 t/m 11 C.V. Brandst. 12 t/m 20 C.V. Brandst. Ie t/m 4e per. Brandst. 5e t/m 6e per. Brandst. Algemeen Zeep Toiletzeep Textiel (mannen) Wat doet het je goed, dat te kunnen zeggen. Na de vernedering van dat oogenblik straks. Zeker herrie gehad, veronderstelt Han. Enfin, 't kan me ook geen laars schelen. Ze waren het daarnet in ieder geval weer grondig eens. Dank zij jouw bemiddeling waar schijnlijk. Ze kan het werkelijk lachend zeggen Nick, ik zal probeeren te scheiden, wil Je dan met me trouwen? Wil je met me trouwen, Nick... Nick trouwt niet.,, met niemand.. Waarachtigl Han laat het zich met verbaasden trots Aanleunen. Dat heb fle hem dan geleverd, zeg. Rede van den nieuwen burgemeester Na te hebben opgemerkt, dat hij zich j voor een buitengewoon moeilijke opgave ziet steld en dat hij zijn leven zal schikken naar de onnoemelijk taak, welke hem wacht, zeide burgemees ter Müller o.m., dat hij er in de provin cie Utrecht steeds naar heeft gestreefd de nooden der bevolking te lenigen. Rot terdam heeft echter als geen andere De heer Dirk Balfoort heeft gisteravond in het gebouw Kneuterdijk 20 een voordracht gehouden over oude muziekinstrumentendeze avond was georganiseerd door de NederlandschDuitsche Cultuurgemeenschap. Een der medewerkenden geeft een demonstratie op een oude „serpent” geheel rechts zittend Dirk Balfoort. (Polygoon-Meyer) Voor dit huis, en voor dat, en daarginds ook. De auto van den dokter, welke stil houdt voor de huizen, waar hij verwacht wordt. Wegrijden, stoppen, uitstappen, naar binnen. Weer instappen, naar het volgende huis. Dag in, dag uit. Van ’s morgens tot ’s avonds. En ’s nachts ook. Goed weer en slecht weer, de dok ter moet er door. Een mooi leven. Een leven, dat van verwende, rijke stu dentjes mannen maakt. Ziezoo, zegt Han. Niet bevorder lijk voor de conversatie, hè? Zoo’n rit in hapjes. Hier op den hoek moet ik er weer uit. Hoe bevalt het je overigens? O leuk, zegt Nick. Ze moet de woorden uit haar keel wringen. Prachtig, vindt Han. Dan wen je er vast aan. Maar je moet wel zien, dat je zoo gauw mogelijk leert chauf- feeren. Ik zal blij zijn, als ik zelf niet meer hoef te rijden. Ik ben zoo ver strooid onderweg. Precies als de ouwe heer. Die durft gewoonweg niet zelf te rijden. Maar dat is toch gevaarlijk in die drukke stad bij jullie. Waarom neem je dan ook geen chauffeur? Primo, omdat bruintje het niet trekken kan, zegt Han kalm. Je be- k.g. gram gram Rants. gram gram gram gram gram In tijdvak van 19 dagen laas niet veel eer met me ingelegd. Ze heeft haar handen losgemaakt uit de zijne; ze durft hem niet aan te kijken. Want zie je, gaat ze verder, dat wat Boy je allemaal vertelde, van die promotie en zoo, dat gaat niet door. Ik heb ontslag moeten nemen. Moéten nemen? herhaalt Han ver baasd. Heb je herrie gehad? Nou, wat kan t je schelen? Laat die kerels maar kalm waaien. Je was anders toch weggegaan. Als ze het daar nu eens bij liet, denkt Nick. Ja zeggen, hierop en op dat an dere... dat, wat hij nog steeds stilzwij gend aanneemt. Dan is ze overal van af. Kan ze de rest doodzwijgen. Tot Han er op een goeden dag achter komt. Een kleine honderd kantoormenschen hebben meegenoten van het „schandaaltje”. Als je daar de respectieve familie, vrienden en kennissen bijtelt... boe lang zou het duren, voordat Han het te booren kreeg? Misschien pas, als ze goed en wel getrouwd waren... Kom, vertel eens, zegt Han lachend en trekt haar naar zich toe. Wat heb je uitgespookt? Brutaal geweest tegen je baas of zooiets? Of mag ik dat ook al niet weten? 50 gram Scheerzeep 1) Hierop geen Anthraciet verkrijgbaar 2) Hierop uitsluitend Turf verkrijgbaar DE VOLGENDE BONNEN ZIJN BINNENKORT NIET MEER GELDIG Na Zaterdag 1 Nov. 41 Brood, Vleesch, Vleeschwaren, Melk I, Aardappelen; I 125 gram I 125 gram GELDIGE BONNEN VOOR DIVERSE ARTIKELEN Geeft recht op 1 koopen van 2 liter Petroleum v AWW

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 5