i f I J A v o I Huwelijk met modern comfort BUITENLAND STADSNIEUWS DE NIEUWSTE MODE, w HAAGSCHE COURANT Vrijdag 31 Oct. 1941’— TWEEDE BLAD De distributiebonnen Amerika de oorlog en PLANETARIUM FEUILLETON INWISSELING BOTER- EN VETKAARTEN h - Wiener Revue „Alles für ’s Herz” I I Bij dit nummer ontvangen de ge- abonneerden No. 19 van het Tijd schrift „DE NIEUWSTE MODE”. Fig. 1 in dit nummer is een meisjesjurk, welke van twee verschillende soorten stof is vervaardigd. Pas, mouwen en voorbaan zijn van geruite wollen stof, het oyerige gedeelte is van effen stof. Alleen van 10 12 en 1214 jaar. waarvan het PATROON 5 10 CENT verkrijgbaar is aan het Cen traal Aanneetnbureau, Wagenstraat 3537 Gratis bijvoegsel van de „Haagsche Courant’* Ben ju het mett De haven van Archangelsk KLET^PRAATJC_ME.Tr_ rUMC5TEGLVOLCtN' O'- i I I ’r I I „«..I 't Polygoon-Seym) De tanks zijn al gepasseerd, 1 Br., gebak. 1 rantsoen 100 gram Kaas tusschen de „Donau-Madel” pelmeester en 125 gram TWEE LEERGANGEN VAN 12 LESSEN Voetstappen huis zijn IStot volgt.} De bietencampagne is in vollen gang. Op de akkers is men thahs bezig met het oogsten van de bieten, vfrelke naar de suikerfabrieken worden gezonden. (Schimmelpenningh) de, zware luchtdoelartillerie volgt. (Atlantic-Holland) Boter Boter m.red. Suiker Koffie-surr. Jam TOJO OVER DE JAPANSCHE POLITIEK 250 gram 250 gram 250 gram 100 gram Vrouwenbetooging te Chicago Mevrouw Roosevelt moest, toen zij Dins dagavond te Chicago voor duizend dollar een rede zou houden over de burgerlijke vrijheid, zich een weg banen door 50 vrou wen, zoo meldt de „Chicago Tribune". De vrouwen droegen bprden, waarvan de op- Ga weg, schreeuwt hjj. Raak me ah! Jij... ik walg van jel als de mag worden, dat het zeer druk zal zijn in het huis Willem Kuyperstraat 66. Sche- veningen. BEKEND MENSCHENREDDER 55 JAAR GETROUWD Op 3 November a.s. hopen Arend de Lange en Katharina Fieret den dag te herdenken, waarop zij voor 55 jaar in den echt werden verbonden. De heer de Lange is een bekend menschenredder en in het bezit van de gouden, zilveren en bronzen eerepenningen voor menschlievend hulpbe toon. Het echtpaar is zeer gezien te Sche- veningen. Het zal op dien dag zeker niet De oude Larensche korenmolen, tevens de laatst overgebleven molen in het Gooi, verkeert in gevaar. Er is een comité gevormd, dat po gingen in het werk stelt gelden te verzamelen om dezen molen te doen restaureeren. Polygoon-Zeylemaker) 42 42A 42B 1 kg. 250 gram 500 gram VI., VI.w. Melk Aaidapp. Aardapp. 4 i i 1 BI., Br. Geb. Rijst Havermout Gort Verrn., Maiz. 42-4 42 42 136 137 138 139 meer, nu toch mee, hè? Wat dacht je? Ik laat jou geen mi nuut langer alleen dan strikt noodig is. Hoog tijd, dat je onder behoorlijk toe zicht komt, jonge dame. En dat zal ik wel opknappen, zegt Han. Laat dat maar aan mij over. In West-Friesland wordt op enkele boerderijen nog een oud gebruik in eere gehouden: wanneer de oogst binnengehaald is, wordt iedereen, die hieraan heeft mede gewerkt, een glaasje ingeschonken. De veevoeder.bieten zijn binnen en de arbeiders krijgen him glaasje. (Polygoon-Kuiper) (Nadruk verboden.) Alarm bij het lichte luchtafweergeschut. Het stuk i/ gereed tot schieten, de lucht wordt afgezocht naar de aankomende bolsjewistische vliegtuigen. (P.K. Schuerer-Hoffmawn) rants. rants. rants. rants. H liter 11 k.g. i k.g. Bolsjewistische tanks. (Weltbild-Polygoon} en stripes en niet de hamer en sikkel of de Union Jack”, „Eleanor,onze zonen zijn als uw Johnny, zij willen niet dooden”, „U kunt ons geen Engelschen blinddoek voor de oogen binden”. Voor Leningrad. Generaal-Majoor Krüger neemt in de voorste linie het vuur der Duitsche Artillerie op de verdedigingswerken van de stad waar. Vnnnenberg-Hoffmann) ERKEND ZIEKENFONDS Het Katholiek Ziekenfonds „St. Joannes de Deo, Varkenmarkt 19 alhier, is er kend als Algemeen Ziekenfonds in den zin van het Ziekenfondsbesluit. dan struikelt ze over een karspoor. Met vol gas en aapgeflitste koplampen stuift de doktersauto haar voorbij. De landweg is stikdonker en hardbe- vroren. Nick strompelt door de karspo ren. Tien kilometer van huis is ze. Als ze nu nog eens valt, kan ze beter blij ven liggen.Het heeft toch geen zin meer, om verder te gaan. Verder loe pen..verder leven, waarvoor nog? Ze gelooft het nu verder weL Er was eens 76 Dat ze die hulp van Boy verzwegen heeft, zit hem dwars. Nee, zegt Nick, en ze schuift van hem weg. Je... je kunt het beter niet weten, Han. Je kunt me beter heelemaal vergeten... het Kan toch nooit iets wor- met zijn vrouw, zegt Nick vlug. De z.g. documenten De wereldecho op de redevoering van president Roosevelt kan, naar men giste ren in de Wilhelmstrasse verklaarde, meldt het A.N.P., slechts zoodanig uitge legd worden, dat deze rede een ongeken de'blamage voor het staatshoofd van de Vereenigde Staten beteekent Afgezien daarvan, dat Roosevelt zich van den Duitschen eisch om de echtheid der door hem aangehaalde z.g. documenten te be wijzen of althans deze documenten te la ten zien, met onbenullige motiveeringen afmaakt, acht men te Berlijn bijzonder kenmerkend de verklaring van den mi nister van buitenlandsche zaken, Huil, die zei de, met deze kaartenkwestie niets te maken te willen hebben. Deze bepaald sensationeele uitlating, zoo verklaarde de woordvoerder van de Wilhelmstrasse, staat gelijk met een desavoueering van Roosevelt, hetgeen dient te worden vast gehouden als een voorvaj zonder precer dent in de diplomatieke geschiedenis. Overal trachtten de bolsjewisten door het laten springen van bruggen en het leggen van mijnen den Duitschen opmarsch te vertragen. Op onze fotoeen mijn wordt door een pionier uitgegraven en onschadelijk gemaakt. (P.K. Knobioch-Hoffmann) door kwijt natuurlijk. Met starre oogen kijkt ze hem aan. Hoe kun je... hoe kun je er zoo onverschillig over spreken? Heb je dan heelemaal geen gevoel meer? Ik ken je niet meer. Lieveling, je ijlt, zegt Frank, in eens in doodsangst Houd je toch stil. Je kent me toch nog wel... weet je ’t nu ineens met meer, dat ik bij je ben? Nee, ik ijl niet zegt Lies beslist En je hoeft me niet te ontzien, zoo ziek ben ik niet meer. Ik weet bet im mers al drie dagen. Van Dinsdagavond af, toen bet in de krant stond. Maar lieve schat zegt Frank. dat boef jij je toch niet zoo aan ta trekken. Wij kunnen er hoogstens beter van worden, financieel tenminste. Nu rukt Lies de verfrommelde krant van onder haar kussen te voorschijn. Frank, zegt ze beesch. Ben ik nu krankzinnig aan ’t worden of ben jij het? Dèkr! Moet ik me d&t niet aan trekken? Kunnen wjj daar financieel beter van worden? Frank kijkt en leest... Wel alle góden, barst hij uit Groote hempl, Lies! Lies! Ben jij daar ook ingevlogen? Jij?? Stralend kijkt ze hem aan. Morgenmiddag om 14.15 uur begint in het Zeiss-Planetarium een leergang van 12 lessen. Tijdens deze lessen zullen, aan de hand van een leerboek, de beginselen van de sterrenkunde worden behandeld. Maandagavond om 19.30 uur begiet een tweede leergang van 12 lessen. Deze leergang behandelt de natuurkunde van* -I de zon. In ons winterprogramma, dat op aan. vraag gaarne wordt toegezonden, worden uitvoerige inlichtingen over beide leer gangen verstrekt. Het programma is gratis verkrijgbaar aan het loket „Pla netarium” van het bureau van dit blad. O. Zoo. Nou, daar grijp je dan naast, zegt Han schamper. Nick geeft geen antwoord. Dat zegt Han. De beste vriend, dien ze ooit heeft gehad. En dien ze nu verloren heeft. Ze kruipt weg in het hoekje en huilt stil voor zich heen. Om den nopeloozen war boel, welke ze van haar leven gemaakt neeft. Han... Ze heeft nooit geweten, wat het zijn zou, als ze hem moest missen. Hij was er immers altijd, zoo trouw zoo geduldig. En nu, nu het ,te iaat is, nu weet ze pas, dat dit verdriet het allerergste zal zijn. Han zit voorovergebogen, zijn hoofd in de armen op het stuurwiel geleund. Hij Ga weg, schreeuwt hjj. Raak me niet aan! Bah! Jjj... ik walg van jel Ik ga al. Ze heeft het portier al open. Nu is het geooeg, Han. Je mag me een heeleboel verwijten, maar dat... dat hoef ik me niet te laten zeggen. Twee passen op den stikdonkeren weg, Morgen vindt in het Koor van de Groote Kerk (ingang tegenover het hoofd postkantoor) de inwisseling plaats van de thans geldige boter- en vetkaarten tegen nieuwe kaarten voor de navolgende personen: 8.30—11.30 Smits, N. t/m einde S, T, U en Va t/m Vaillant; 11.30—13.30 Vaissier t/m de Vletter; 13.3015.30 Vleugel t/m einde V en Wa t/m Westenberg; 15.30— 17.30 Westenbroek t/m einde W, X, IJ en Z. In de voormalige gemeente L o os du i n e n (hulpsecretarie Wilhdmina- straat 5) moeten zich morgen melden: Tobegen t/m einde T, M, V, W, X, IJ en Z. Het Weensche revuegezelschap „Alles für’s Herz” is hedenochtend omstreeks 11 uur hier ter stede aangekomen. Er be stond groote belangstelling voor deze aankomst. Journalisten en persfotografen, alsmede een aantal belangstellenden, be vonden zich op het perron. Vroolijk en lachende, alsof zij in ’t geheel geen lan ge, vermoeiende reis en een maanden-en- maandenlange tournée achter den rug hadden, sprongen de blondines en brunet tes uit den wagon en weldra was het op het perron een drukte van belang. Wij werden in de gelegenheid gesteld den heeren Frans Johann, den bekenden Weenschen komiek, die de revue leidt, en Fred Horst in de stadionswachtkamer eeni- ge vragen te doen. Zij vertelden ons, dat het gezelschap, dat nu uit Dresden geko men is, een lange en zeer succesvolle tournée maakt door Europa. Het jooneel- gezelschap bestaat uit 44 man; in totaal reizen' er 70 personen mee. In Italië heb ben zich ook Italiaansche artisten aange sloten: 8 Italiaansche meisjes. Ook de ka- een meisje, dat op eigen beenen wilde staan. Dat iets wilde worden, iets be reiken, het groote leven meemaken... En er was een jongen, die zei: ik geef je niet op, nooit en nooit. En: ik krijg mijn zin, Nikker... Vol gas en een rood achterlicht, dat in de verte verdwenen is... uren geleden.;. Twee koplampen en een zoeklicht ko men haar achterop. Lichtbundels in bet helsche donker van den landweg. Knar sende remmen en een portier, dat wordt dichtgesmakt. Voetstappen achter haar... Nikker. Ze klemt zich ruige winterjas. Komt van morgenavond af in City Theater „Nog grootere inspanning dan tot dus ver moet ondernomen worden om door opbouw van de hoogste verdedigings- structuur des lands doeltreffend het hoofd te kunnen bieden aan den huldi gen uitzonderlijken toestand,” aldus mi nister-president Tojo ten overstaan van prominente persoonlijkheden van de be weging Taisei Yokoesankai tot onder steuning van de keizerlijke politiek. Tojo, die door de aanvaarding van het premier schap automatisch president van de be weging is geworden, zeide verder, dat de regeering van haar kant besloten is om alle dringende staatszaken beslist en snel af te doen. Da Taisei Yokoesanki be loofde Tojo krachtdadige bevordering van den kant van de regeering, want het komt er op aan via1 deze beweging con tact te hebben met h'et volk, dat de re- geeringspolitiek met het volste begrip kan Volgen en ondersteunen. 2 t.m. 8 November 1941 Brood Brood Vleesch 42 Vleeschw. Melk I Aard. Aard. 2 t.m. 29 November 1941 Algem. Algem. Algem. tm. 142 Algem. D en E Hav. 143 Algem. 144 Algem. 149 Algem. 145 tm. 148 Algem. 2 tm. 20 November 1941 5152,Boter I 51—52 Vet I N.B. Zeep op bon 135 Algem, van 1 t.m. 30 November. Lies had gesnikt tegen Franks schou der en Frank had haar tranen wegge boend met zijn zakdoek, had toen met een paar nijdige vegen zijn eigen gezicht bewerkt. En ineens, nu de eerste opwinding van het weerzien voorbij is, dringt het weer tot Lies door... dat eene, dat vreese- lijke... Frankie, vraagt ze voorzichtig, noe komt het, dat je mocht... dat ze je hebben laten gaan... dat je zoo maar weg kon vandaag? Nou, dat spreekt toch vanzelf, zegt Frank. Alleen, *t was natuurlijk wel een heele consternatie. Als Jimmy er niet zoo achterheen had gezeten... En ik kon niet voor half twaalf los komen. Ja, ’t is een beroerd geval. Heb je *t in de krant gelezen? Ja. Ze knikt Ze kan geen woord uit brengen. Van Westhove is er ook kapot van, vertelt Frank verder. Je snapt, dat we ons lam schrokken, toen de officier opbelde. Wij hals over kop naar het par ket natuurlijk. O hemel, o hemel, hijgt ze. O Frank, hoe heb je dat kunnen doen? Nou, een prettig karwei was het niet, zegt Frank. Maar ja, 't moest nu eenmaal. Ja. en voor het kantoor is het ook een geweldige strop, dat be grijp je. V - - -ken er heel wat cliënten Ik dacht dat je voorgoed weg was... Ik moest even uitrazen, zegt Han. Dat begrijp je toch wel. En nou... weg er mee. Dat hebben we gehad... Mijn radiateur staat te bevriezen, ontdekt Han bijtijds. Ben je mal, ’t is ineens niets koud vindt Nick.^Maar we moeten wel naar hyis. Je gaat toch De burgemeester heeft be noemd tot leeraar in de geschiedenis en de aardrijkskunde aan het lyceum Bil- dersstraat den heer F. J. Ormeling, leeraar aan het Nieuwe Lyceum te Hil versum tot leeraar in de Nederlandsche taal en letterkunde en hqndelscorrespon- dentie aan de gemeentelijke handelsdag- school met 4-jarigen cursus den heer A. van der Wijden, onderwijzer aan een school voor u.l.o. en directeur der Ge meentelijke handelsavondschool te Schie dam. Deze benoemingen gaan in op een nader te bepalen dag. Nee, zegt Nick. Boy heeft er P’?ts ,mee te maken, heusch niet. En ik heb daar op kantoor ook geen aanbid ders gehad. Ik heb me alleen... een beetje gek aangesteld... zie je, Han... ik ben een tijdje... verliefd geweest op iemand... die ik nog van vroeger kende en toen... Haperend en hakkelend doet Nick haar bekentenis... ze verzwijgt alleen Franks naam. En verder? vraagt Han koud, als ze verteld heeft, hoe ze baar ontsla a heeft genomen. Verder niets, zegt ze en zwijgt dan En die mooie vriend van je, die zal toch zeker?... Die heeft zich inmiddels verzoend den tusschen ons. Wèt? schreeuwt Han buiten zich- Wou je me nóu nog gaan ver tellen, dat je me laat schieten? Wou je 100 onmenschelijk gemeen zijn, nou nog? Ja, knikt Nick. Nee, luister nu “Og even, Han, smeekt ze, als hij weer °P wü vliegen. Ze legt bedarend haar hand op artn Hij schudt haar ruw al. Ik luister, zegt hij tieesch. Zeg ar “teens Heb je een ander op «eauikeld, die je beter bevalt? Hebben daarginds soms om je gevochten, je janmdder«? Of zit Boy er soms nog tus- Vervolg van pag. 1. De Diplo over Rooievelt's rede Veel gevaarlijker dan de al te onbehou wen beweringen van Roosevelt over plan nen van Hitler tot afschaffing van de godsdiensten en voor een nieuwe indee- ling van Zuid-Amerika, waarover hij zegt te beschikken, zijn de door Roosevelt in zekeren zin in zijn officieele hoedanig heid geuite beweringen over zoogenaam de aanvallen van Duitsche duikoooten op Amerikaansche zeestrijdkrachten, zoo ver klaart de Deutsche Diplomatisch-Pel iti- sche Korrespondenz. Een soortgelijke zwendel als bij het incident met de Greer” is ook thans weer ontdekt. Toen Roosevelt onlangs de neutrali- teitswet een nieuwe impuls wilde geven en Amerikaansche schepen ook het varen in de oorlogszone moest worden toege staan, gebruikte de president het torpe- deeren van de .Kearny” in* de eerste plaats voor een psychologisch opzweepen van de openbare meening. Het ministerie van marine gaf destijds nadrukkelijk te kennen, dat de Amerikaansche torpedo jager door een Duitsche duikboot was aangevallen. Minister Knox zag zich thans eindelijk gedwongen met de waarheid voor den dag te komen. Hij moest toe geven, dat het Amerikaansche oorlogs schip, dat een Engelsch convooi te hulp was gesneld, zijnerzijds het eerste de Duitsche duikboot met dieptebommen heeft aangevallen. Verder moest toegege ven worden, dat eerst daarna de Kearny” door een Duitsche duikboot werd beschoten. De feitelijke toestand is dus, zoo verklaart de Diplo, dat deze tor pedojager volgens de op grond van den met, de .?>Greer” verstrekte ver scherpte instructies aan de Amerikaan sche marine op offensieve wijze aan de zijde van de Britste zeestrijdkrachten in den strijd tegen Duitsche marine-een- heden heeft ingegrepen. Hiermede is dus ook datgene, wat Roosevelt, behalve zijn overige onwaarheden over het incident met de Kearny” heeft beweerd, als leu gen gebrandmerkt. Roosevelt zal, zooals uit het verleden blijkt, beslist niet ge- Archangelsk. de Sovjethaven aan de Witte Zee, wordt in de berichten veel ge noemd door 'de! Amerikaansche „hulp” aan de sovjets, welke zou geschieden over den Atlanuschen oceaan naar Archangelsk om dat het Amerika gewenscht voorkomt, ver wikkelingen met Japan te ontgaan, welke het gevolg zouden kunnen zijn van ver schepingen via Wladiwostock. Anderzijds heeft Archangelsk de aandacht getrokken door Britsche berichten betreffende het zeilden van een expedjtieleger. dat in die haven zou worden ontscheeot. AanvanKe- lijk heette het, dat er hier 10.000 man aan land gezet zouden worden, den vol genden dag was dit getal gekrompen tot 2000, terwijl het tenslotte bleek, dat slechts enkele honderden manschappen Archan gelsk hadden bereikt, die een transport hadden begeleid. Daar de stad in het hooge Noorden geen ijsvrije haven bezit, is de ontschepingsmogelijkheid, vooral üi de komende maanden, vrijwel nihil Op de foto: de bekende komieken Frans Joharrr. (links) en Fred Horst (rechts) bij aankomst hier ter stede (Polygoon~Meyer) i pelmeester en de tooneeljneester zijn Italianen. In Italië, waar de tournée een enorm succes werd, hebben zij 18 maan den gewerkt, in Zwitserland, waar zij 2 we ken meenden te zullen blijven, was het suc ces zóó groot, dat deze 2 weken tot 4 maanden uitgroeiden. Maar ook in Honga rije, in'het tooneellievende Boedapest, werd „Alles für’s Herz” avond aan avond door enthousiaste, volle zalen toegejuicht, evenals in Parijs en elders in Frankrijk. Laatstelijk werd te Dresden gespeeld, waar in het vaste circusgebouw van Sa- rassani in 28 dagen 120.000 personen de voorstellingen bij woonden. Reeds 8 jaren bestaat dit „echte” Weensche gezelschap, met „echte” „Wiener Madel”. Eerste rangs krachten van faam en naam, die door geheel Europa bekend zijn, brengen er haar nummers en géven er haar krachten aan. Een ballet, dat groote vermaardheid heeft, medewerkers en musici, stuk voor stuk van bijzonder talent, treden in „Al les für’s Herz” op. En nu is de beroemde troep in Nederland, in den Haag, en lei der en deelnemers hopen, dat ook hier contact met he.t Nederlandsche publiek verkregen zal worden en zij verheugen zich daarop. AMERIKAANSCHE TROEPEN BCZETTEN VLIEGTUIGFABRIEK Roosevelt heeft bevel gegeven de vlieg tuigfabriek van de Air Associated Com pany te Bendix, waar gestaakt wordt, door troepen te bezetten. Hij bepaalde, naar Associated Press meldt, dat de fa briek zoolang bezet moet blijven noodzakelijk is voor het belang van nationale verdediging. VERSPREIDE BERICHTEN Naar Associated Press meldt wor den op het oogenblik in-Alaska de groot ste manoeuvres van het Amerikaansche leger gehouden, welke tot dusver daar zijn uitfeevoerd. v Een troepencontingent van 2000 man is gisteren uit Lissabon naar de Azoren schriften luidden „Ónze vlag is de stars vertrokken. De regeering van Venezuela heeft, naar officieel wordt medegedeeld, alle consuls in de door Duitschland bezette Europeesche gebieden teruggeroepen. In den Finschen Rijksdag stelde een afgevaardigde van de agrarische partij een uitbreiding van het kiesrecht voor. Hij was van oordeel, dat de leeftijdsgrens voor kiesgerechtigden moet worden ver laagd, opdat ieder Finsch soldaat, die voor de vrijheid van zijn land heeft gestreden, in het recht moet worden gesteld zelf zijn regeering te kiezen. Het voorstel onder vond den steun van nagenoeg alle afge vaardigden. Sir Earl Page, de Australische regee- ringsvertegenwoordiger is te Londen aan gekomen en heeft, op uitnoodiging van den premier, een zitting van het oorlogskabi- net bijgewoond. Het schijnt, dat Page dit voortaan steeds zal doen, wanneer in deze zittingen problemen ten opzichte van Australië zullen worden besproken. Eenige Amerikaansche piloten heb ben het plan opgevat, met 3 vliegtuigen een vlucht om de wereld te maken. De route zal gaan van New York naar Groen land, IJsland, Engeland, Palestina, Egypte, aan belangstelling ontbreken en verwacht Indië, Australië, de Philippijnen, en van daar weer terug naar de Vereenigde Sta ten. aan hem vast Zijn r-,. kan het niet verkroppen. Wat heeft hij zich niet voorgesteld deze laatste weken, nu hij eindelijk dacht, zeker van haar te zijn. Wat voor plannen heeft hij al niet gemaakt sinds vanmiddag... Van' avond met haar meegaan naar haar ouders, na vier jaar werd ze nu einde lijk zijn meisje. Zijn meisje. Zjjn meisje. Nick. Aan de praat gehouden heeft ze hem met brieven en vrfendelijkheidjes. En ondertusschen was er aj dien tijd een ander. Een vreemde. Nick hoort hem kreunen. Ze legt bevend haar hand op zijn arm. Han... zouden we niet naar gaan? neigd zijn, zijn besluiten te herroepen. Het is dan ook nauwelijks te verwachten, dat de Amerikaanschte openbare meening hierdoor tot het resultaat komt, dat thans de gevaarlijke gevolgen van haar verkeerde gevolgtrekking ongedaan moe ten worden gemaakt. Integendeel kan men aannemen, zoo schrijft de Diplo, dat men ondertusschen Roosevelt zal toestaan zijn volk verder te bedriegen en de dingen daarheen te leiden, dat nog zeer veel meer Amerikaansche jeugdige personen door het moedwillig drijven naar e^n oorlog, het leven zullen verliezen. ^’4-. KJ L» :|r X 4

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 5