EEN TOCHT NAAR MARS BINNENLAND De distributiebonnen -'M d I HAAGSCHE COURANT Maandag 3 Nov. 1941 TWEEDE BLAD PLANETARIUM FEUILLETON Broodvoorziening is voldoende verzekerd Vetvoorziening baart in verband met distributie geen zorg meer Landbouw en veeteelt in dezen tyd Schijnsels aan den oribewolkten, mane- schijnloozen hemel De Kinderbijslag voor 1942 Algem. Algem. Algem. tm. 142 Algem. D en E Hav. 143 Algem. 144 Algem. 149 Algem. 145 tm. 148 Algem. Roode Kruis-auto door bolsjewisten beschoten Mei veronachtzaming van het Roodekruisteeken hebben talrijke bolsjewisten nabij Kleszczele een Duitsche ziekenauto beschoten. De auto vertoonde na dezen laffen overval ongeveer honderd kogel gaten. De gewonde, dié met de ambulance-auto vervoerd werd, kreeg tien nieuwe wonden, waar door hij gedood werd. Ook de chauffeur en zijn collega werden door den aanyal der Sovjets ge dood Ziedaar een kort Waarom met Duitschland tegen het bolsjewisme Opletten bij het koopen van kaas GEDENKT UW &UUQMAN J HOND! L’ Op het A.D.O.-terrein In het Zuiderpark werd de wed- reddend optreden. Polygoon-Seymi Br., gebak. 1 rantsoen Kaas N.B. (Nadruk verboden DOOR O. A. WOLFFERS (Wordt vervolod/L, strijd AJ3.O.D.F.C. gespeeld. De Dordtsche doelman moet Polygoom~M eyer) HOE DE PLANNEN ÓNT8TONDEN Ook voor 40 plus-kaas wordt per 100 gram slechts één bon vereisoht. 250 gram 250 gram 250 gram I00 gram VI., VI.w. Melk Aardapp. Aardapp. 1 k.g. 250 gram 500 gram Suiker Koffie-sumk Jam i eenige hoogte boven het bevindt, waarop alle ra- welke op aarde worden len, afstuiten. 42 42A 42B 136 137 138 139 42-4 42 4 i t 1 BI., Br. Geb, Rijst Havermout Gort Venm, Marz, voerd. Om deze verkrijgen heeft Landbouw en Visscherij een actie grqote uitbreiding van de teelt bróodgaan en aardappelen ingezet, belangrijk onderdeel daarvan heeft Boter Boter m. red, op bon 135 Algem. van 1 Lm, Een bolsjewistische haard van verzet is bedwongen. Hoog laaien de vlammen op, zwarte rookwolken trek, ken over het slagveld. De opmarsch kan voortgaan. (WeltbiltL-Polygoon) rants. rants. rants. rants. 11 liter 11 k.g. i k.g. voudige principe en het heeft hei schelijke inspanning Tanks rollen naar het Oosten. Een bolsjewistisch dorp is bereikt. De vijand heeft zich reeds teruggetrok ken. Met omhoog gestoken armetv- komen eenige bolsjewisten uit hun schuilplaatsen en geven zich over. (WeltbiULPolygoon) De secretaris-generaal van het departe ment van Landbouw en Visscherij maakt het volgende bekend met betrekking tot de distributie van kaas Gebleken is, dat verscheidene winke liers van hun klanten bij de., verkoop van volvette of 40 plus kaas het dubbele aan tal bonnen, dat wil dus zeggen twee per 100 gram, in ontvangst willen nemen. Dit is ten eenenmale onjuist, Het publiek wordt er dan ook met nadruk op gewezen, dat voor elke soort kaas per 100 gr. één bon dient te worden afgegeven. Tegen winkeliers, die zich hieraan niet houden» zél worden opgetreden. x Wij willen op het bovenstaande nog epen extra de aandacht vestigen. Er zijn inder daad winkeliers, die een merkwaardig rekensommetje hebben verzonnen. Zij zeg gen 2 x 20 plus 40 plus en vragen daarom voor kaas van 40 plus het dubbele aantal bonnen. Dit is aardig bedacht, maar het mag natuurlijk niet. Het is goed op deze onjuiste handelwijze van enkele winkeliers te wijzen. Een bonafide winke lier zal vanzelfsprekend zooiets niet doen, maar er ziin detaillisten, die het met de distributiemoraal minder nauw nemen. Morgenmiddag te 15.45 wordt de eer ste van twee voordrachten over het hier boven genoemde onderwerp gegeven. De tweede voordracht heeft plaats op Dins dag 11 November. De beide voordrach ten worden herhaald op de Woensdag avonden 5 en 12 November te 19 30. De voordrachten hebben de bedoeling u te wijzen op de zwakke schijnsels, die thans, tengevolge van de verduistering, zichtbaar kunnen zijn. R. bouwen, natuurlijk onder voorwaarde, dat er leven mogelijk zou zijn op Mars. Dit zouden we dan eerst’moeten onder zoeken. Bovendien kon het ook best mo gelijk zijn, dat Mars reeds bezet was en er menschen of althans levende wezens woonden. In dat geval zou hij naar een andere planeet moeten omzien. Aanvankelijk stond ik zeer sceptisch tegenoverzijn ideeën. Het stichten van zulke koloniën is al zooevaak geprobeerd en vrijwel altijd is het op niets iritge- loopen. Elk2 samenleving is een gr trouwe afspiegeling van de mensche- lijke natuur en zoolang de mensch nog overloopt van fouten en tekortkomingen, fouten "en tekortkomingen tot uiting blij ven komen en zij zull< mooi en vernuftig ook, in de war sturen. Zoo dacht ik er althans in het begin over, maar gedurende de periode, dat we nauw met elkaar samenwerkten om den tocht voor te bereiden, slaagde hij er met zijn enthousiaste, overtuigende woorden in om mij wat milder over zijn plannen te stemmen. Het was tenslotte te probeeren en bet zou toch wel mooi zijn, als het kon. Het gaf aan onzen tocht tenminste inhoud, want wat had het eigenlijk voor zin, om naa'r Mars te gaan, als je daar bij aankomst niets an ders te doen had dan doodgewoon weer aardsche invloeden zijn samenleving op-’ terug te keer en? en daarom dient de productie van grond stoffen voor het brood te worden opge- het departement Verschillende werknemers, die voor het jaar 1941 in het genot werden gesteld van een kinderbijslag, schijnen in de veron derstelling te verkeeren, dat zij dezen bijslag automatisch ook in het jaar 1942 zullen ontvangen. Deze opvatting berust op een onjuist inzicht in de practijk der kinderbijslagwet, welke met zjch brengt, dat voor elk jaar de kinderbijslag wordt vastgesteld naar de gezinsomstandigheden op den lsten October van het voorafgaan de jaar. Dat wil dus zeggen, dat/ iedere werknemer, die voor 1942 kinderbijslag wil ontvangen dus ook hij, die reeds thans in het genot is van een kinderbij slag voor zoover hij zulks nog niet deed, alsnog een door den werkgever te verstrekken aanvraagformulier voor een kinderbijslagboekje moet invullen, Een en ander geldt uiteraard alleen voor arbei ders, die, uit hoofde van de Kinderbijslag wet, in de termen vallen voor het ont vangen van een kinderbijslag. In dit ge val degenen, wier gezin op 1 October 1941 meer dan twee wettige of gewettigde kin deren beneden 15 jaar telde. het heelal te stormen. In de buurt van de bewuste planeet gekomen bad men dan eenvoudig het toestel op „aarde" af te stemmen en het werd keurig afge remd, om daarna als een gewoon vlieg tuig te dalen. Het is duidelijk, dat de practische uit voering van dit ©ogenschijnlijk zoo een- j niet zoo eenvoudig was lem dan ook bovenmen- J gekost eer hij het zaakje zoover had, dat het groote waag stuk van een tocht naar Mars met een geringe kans,op succes kon worden on dernomen. In denzelfden tijd, bezig was, bracht Ik reld in opschudding met mijn ontdek king van de multi-frequente radiotrillin- gen. Ik beweerde, dat met deze trillin gen ongelimiteerde afstanden konden worden overbrugd, terwijl het doordrin- gingsvermogen zóó groot was, dat ze met gemak door de heavisidelaag 1) konden heendringen. Dit laatste was tot nu toe van weinig nut gmweest, maar door de plannen van ir/westdijk was het plotseling van het grootste belang 1) Heavisidelaag is een ionenlaag, welke zich op aardoppervlak diotrijlingen, uitgezonden. Aan een onderhoud van een redacteur van het A.N.P. met den directeur-gene raal van den Landbouw, den heer G. J. Ruiter, ontleenen wij het volgende Langzamerhand is nu de situatie zoo geworden, dat het levenspeil in Duitsch- land en Nederland ongeveer gelijk staat, terwijl wij voortaan onze voedselvoorzie ning zelf moeten dekken, waarbij wij dan ook de verzekering hebben, dat zonder gelijkwaardige tegenprestatie niets meer van ons zal worden gevorderd. Wij kun nen ons thans rustig inzetten*op de ver- grooting van de productie van landbouw en veeteelt, omdat die dan rechtstreeks aan ons volk ten goede zal komen. De veeteelt, in het bijzonder de melk veehouderij, is in ons land steeds in zeer sterke mate afhankelijk geweest van den invoer van krachtvoeder uit andere lan den. Handhaving van de op dezen toe voer berekende sterkte van onzen vee stapel was bij de veranderde situatie niet meer mogelijk. Op grond van de genomen maatregelen kan echter worden gezegd, dat een verdere inkrimping van den melkveestapel, beneden een sterkte van 1.200.000 stuks, niet vereischt is. De ter verzekering van de vleeschvoorziening noodige hoeveelheden slachtvee zijn ge waarborgd door een, omslag voor het jaar f942, die van het veehoudersbedrijf nauwelijks meer dan den normalen uit stoot van slachtvee zal verlangen. Heeft Duitschland geen aanmerkelijke partijen slachtvee uit Nederland verkre gen De heer de Ruiter gaf de verzeke ring, dat slachtvee sedert lang niet meer naar Duitschland wordt uitgevoerd. Voor de aan Duitschland geleverde dieren heeft het Duitsche Rijk aanzienlijke hoeveel heden krachtvoeder ter beschikking van de Nederlandsche veehouderij gesteld. De vetvoorziening ,is hierdoor momenteel vrij gunstig en zij baart in verband met de distributie geen ongerustheid. Deze 1 inlichtingen van den directeur-generaal van den landbouw zullen stellig in bree- den kring met groote voldoening worden vernomen. Betreffende onze broodgraanpositie zei- de de heer de Ruiter het volgende De Engelsche blokkade heeft onzen in voer van broodgraan afgesloten en Ne derland produceert nu eenmaal veel te weinig broodgraan voor onze voedsel voorziening. Wel kunnen we en dat is reeds gebeurd door rogge- en aard appelmeel in het brood te verwerken, het tekort gedeeltelijk aanvullen, doch daarmee 'zouden we niet zijn rondge komen, zoodat de graanreserves moesten worden aangesproken. Hiermede kan echter niet steeds worden voortgegaan Voor de a.s. collecte van Winterhulp Nederland worden IJ millioen aar dewerk speldjes gemaakt, welke een bekend gebouw in Nederland voor stellen. Het slaan der afbeeldingen in Brouwers aardewerkfabriek te Lei derdorp. (Polygoon-Meyer) De Wiener Revue heeft in het City-theater in Den Haag een gala-voorstelling gegeven van „Alles für’s Herz”. Deze voorstelling oogstte een groot succesvooral het spel van Franz Joham en zijn medespeler Fred Horst werd geroemd. Het gezel schap in de bloemen. In het midden Franz Joham (in rok), naast hem Fred Horst (met muts). (Polygoon-Zeylemaker) geworden. Immers, als mijn theorie juist was, dan zou het mogelijk zijn öm tijdens een tocht naar Mars voortdurend verbinding met de aarde te onderhouden en deze verbinding zelfs tijdens het ver blijf op Mars te handhaven. Mijn marconistenhart sprong op van vreugde, toen ik door ir. Westdijk de gelegenheid kreeg om de wereld de pri meur te geven van een Marsuitzen ding’’. Er volgden nu eenige jaren van nauwe samenwerking, waarin veel werk moest worden verzet. Op het vliegveld Schiphol verrees een groote fabriek, waar het toestel, dat ons naar Mars zou brengen, werd gebouwd. Het zou den vorm van een gewoon vliegtuig krijgen, omdat het toestel ook als een gewoon vliegtuig zou opstijgen en dalen. Wanneer men het toestel namelijk in eens op „Mars” zou inschakelen, dan zou op zoo’n grooten afstand de aan trekkingskracht te gering zijn om den luchtweerstana te overwinnen. Hierom, en ook om andere technische redenen, was het noodzakelijk het toestel tot in de stratosfeer te laten stijgen, om eerst daar het Westdijk-apparaat in te scha kelen. Omgekeerd zou het toestel als een gewoon vliegtuig op Mars landen, teneinde gemakkelijk een goed landings terrein te kunnen uitzoeken. Ook Westdijk had hij voor zijn idealen weten te winnen en daar prof. Kirmens- ky behalve idealist een uiterst knappe astronoom en wiskundige was, stelde Westdijk zijn medewerking op hoogen prijs. Zoo hebben we gedrieën jarenlang gewerkt en gezwoegd aan ons plan, waarbij we ons vaak den tijd niet gun den om behoorlijk te eten of te slapen. Westdijk werkte aan zijn uitvinding en ik aan de mijne, terwijl prof. Kirmens- ky zich meer op de prbctische uit voering van den tocht toelegde. De uitvinding van Westdijk kwam in het kort hierop neer. Elk hemellichaam bezit aantrekkingskracht, magnetisme. Indien de aantrekkingskracht van de aarde niet zoo overheerschend was, dan zou bier de aantrekkingskracht van an dere planeten ook duidelijk waarneem baar zijn en wel van alle planeten in verschillende sterkte. Het streven van Westdijk was nu een apparaat uit te denken, dat men als het ware op één van die krachten kon „afstemmen”, on geveer zooals men een radiotoestel op een bepaalde golflengte afstemt. Als men dan de aantrekkingskracht van de aarde kon uitschakelen, dan zou dat ap paraat gewoon naar de afgestemdepla neet „vallen”. Eerst heel langzaam, maar dan met eenparig versnelde be weging, steeds sneller en sneller om ten slotte, door niets geremd, met een fan tastische, duizelingwekkende vaart door Met ingang van 8 November a.s. treedt een uniforme, landelijke regeling in werking betreffende de loonen en arbeidsvoorwaarden voor werknemers in de groenten- en fruitverwerkende in dustrie. 2 t.m. 8 November 1941 Brood Brood 42 Vleesch 42 Vleeschw. Melk I Aard. Aard. 2 Lm. 29 November 1941 bericht dat dezer dagen in de dagbladen verscheen, een sobere melding van een tragedie, wel ke zich in het Oosten heeft af gespeeld, een geval uit duizenden; het is niet de eerste maal dat ge- wonden-transporten door de Sov jets beschoten of gebombardeerd worden. Telkens weer moeten de weerlooze gekwetsten met de wa penen in de vuist door hun be geleiders verdedigd worden. Maar er zal geen kwaad met kwaad wor den vergolden. De Nederlandsche Ambulance, die straks naar het Oostfront vertrekt zal hulp bie den aan vriend en vijand. Daérom is het de plicht van iederen Nederlander deze ambulance te steunen. Stort uw bijdrage, iets meer dan u missen kunt, op giro-rekenlng 8 - 7 8 - 0 - 0 Nederlandsche 'Ambulance Koninginnegracht 22 te den Haag. Het bolsjewisme is een aan het Euro- peesche bewustzijn vreemde vorm van reactie tegen een overgeleverde orde, waartegen overigens ook het nationaal- socialisme zich richtde uitbuiting van den arbeider door de macht van geld en onverdiend, zinloos geworden, aanzien. Maar waar het nationaal-sócialisme het arbeidend volk van deze overheersching bevrijdt en op den grondslag van' de eer van den arbeid een waarlijk vrijen mensch naar voren brengt, stelt het bols jewisme voor de despotic der oude, ver- nietgde orde slechts die vgji de nieuwe in de plaats. De uitbuiting door de oude machten is vervangen door de knechting van den arbeid door den bolsjewistischen staat: Het zelfbehoud van het bolsjewisme dwingt het zijn geest in de Westersche landen te doen doordringen, want het bolsjewisme kan den tragischfn waan van een zoogenaamd bevrijd, maar in waar heid onderdrukt en geketend volk op den duur slechts handhaven, indien het alle vergelijking ten nadeele van den bolsje wistischen „Heilstaat” onmogelijk maakt. Daarom moet Europa verbolsjewiseerd worden, daarom moet alle herinnering aan wat menschwaardig is, worden uitgeban nen. Despotic kan vrijheid naast zich niet verdragen! De marxistische misleiding, waarmede het bolsjewisme als quasi- wetenschappelijk propagandamiddel werkt, is oorzaak, dat niet ieder Westerling zich van den aanvang af schaarde in een eenheidsfront tegen dit despotisme, dat aan het Europeesche bewustzijn wezens vreemd is, teneinde zich met alle beschik bare kracht te keeren tegen het bolsje wisme, dat ook in onze landen een chaos wilde verwekken om op de puinhoopen der oude orde en de vertwijfeling der volkeren den bolsjewistischen „Half-staat” te stichten (zooals het in het propagan distisch Marxistische spraakgebruik heet) als „overgang” tot de communistische staatlooze orde, die nimmer komen kan. In haar strijd tegen het bolsjewisme onder de beproefde leiding van Adolf Hit ler, in wien het Westersch bewustzijn tot ware zelfkennis is gekomen, bevrijdt Europa zich nog bijtijds van de gevolgen van een waan, waaraan zijn eigen wezen ten onder zou zijn gegaan. Dr. J. H. C menschen, die bereid zijn om volgens zijn systeem een samenleving op te bou wen. Hij was tot de conclusie gekomen, dat het hier op aarde, om het maar eens populair te zeggen, een „groote rommel was. Nu behoef je niet be paald een geleerde te zijn om tot die conclusie te Kómen, maar hij was op dat onderwerp verder doorgegaan en had zooals het een geleerde betaamt, dikke boekwerken samengesteld over de oorzaken hiervan en over de te volgen richtlijnen voor een betere samenleving. Toen de aardsche samenleving echter zoo slecht bleek om zijl geeren, kwam hij op de gedachte dergelijke samenleving te stichten Mars" noemen. Hij kwam op dit stoute plan, doordat in die dagen ingenieur Westdijk de we reld in opschudding bracht met zijn uit vinding van het naar hem genoemde Westdijk-apparaat, een toestel, dat het mogelijk zou maken tochten* door het heelal te ondernemen naar elke wille keurige planeet. Professor Kirmensky vond dit een prachtige gelegenheid om naar Mars te gaan en daar dan zijn kolonie te stich ten van menschen, die hijzelf zorgvuldig zou uitkiezen. Daar kon hij dan, ver van het aardsche gewoel en ver van alle iroductievergrooting te van voor van Een men in de mededeelingen betreffende scheu ring van 100.000 hectaren grasland reeds kunnen waarnemen. Voor elke vrijwillig gescheurde hectare met bestemming tot de teelt van broodgraan wordt 125 en, indien zij voor de teelt van aardappelen wordt bestemd, f 200 van rijkswege uit gekeerd. Indien de boeren thans echter niet tot deze vrijwillige scheuring over gaan, dan worden zij binnenkort daartoe aangewezen en dan wordt geen premie meer betaald. De broodvoorziening is door dezen maatregel voldoende ver zekerd. Indien de aardappelverbouw, die het meest productief is, belangrijk wordt uit gebreid, dan kunnen we buiten den oogst voor directe menschelijkeconsumptie en buitelt dien voor verwerking tot aard appelmeel nog een behoorlijk restant ver krijgen, dat voor het mesten van varkens kan worden gebruikt, voor welk doel dan in de eerste plaats de minder goede soor ten in aanmerking komen. De varkens stapel kan dan weder worden vergroot en deze uitbreiding zal in dat geval vooral aan de vleesdh- en vetvoorziening ten goede komen. Het departement en in het- bijzonder de landbouwvoorlichtingsdienst schenken hun volle aandacht aan deze belangrijke zaak en zij zullen alles doen om de ge- wenschte scheuring van grasland waarna daarvan nog ruim 90 pCt. als weide beschikbaar blijft tot stand te brengen. Daarnaast worden de pogingen om de tuinbouwproductie in buitengewoon groo te mate op te voeren - onverminderd voortgezet, want, hoewel ons land meer tuinbouwproducten voortbrengt dan het voor eigen gebruik noodig heeft, hier door worden meer ruilobjecten verkre gen ten behoeve van andere artikelen, die we noodig hebben. Indien de boeren en tuinders gehoor geven aan den oproep om de Nederland sche volksvoeding te helpen verzekeren, dan behoeven we ons voor de toekomst in dat opzicht niet meer bezorgd te maken. POLITIEDIENSTEN VAN DE W.A. TE ROTTERDAM Blijkens een bekendmaking van den hoofdcommissaris van politie te Rotter dam, zai ter versterking van de beschik bare politie in catastrofale gevallen, zoo als bij bominslagen op verscheidene pun ten tegelijk, zeer groote branden, e.d., indien noodig. een beroep worden gedaan op. de geüniformeerde afdeelingen der W.A. Jaarfeest van het |techn»ch gilde Op 20 November zal het een jaar gele den zijn, dat te Utrecht dé oprichtings vergadering van het „technisch gilde’ in Nederland' werd gehouden. 22 Nov. zal te Utrecht het eenjarig bestaan worden her dacht in een openbare bijeenkomst, waar op de gildeleider, dr- fr- W. A Herweyer, dir.-igen. van den Nederlandschen Om roep, een herdenkingsrede zal uitspre ken. De directeur van het Reichsmesse- amt in Leipzig voor Nederland heeft in Aue een lezing gehouden over „Neder land, lijn positie en bèteekenis in het economische bestel van Europa”. In zijn rede wees spreker op de belangrijke in dustrie van Nederland, die ook in het nieuwe Europa van de haar toekomende plaats verzekerd mag zijn. De interessan te beschouwingen omvatten niet slechts de nijverheid en den landbouw, maar te vens het leven en de gebruiken van de Nederlandsche bevolking, daar dit van beteekenis' mag worden geacht voor een juiste beoordeeling van Nederland als ge wichtig handelspartner van het Duitsche rijk. Dergelijke lezingen zal deze spreker houden in de voornaamste nijverheids centra van Saksen: Chemnitz, Leipzig, Plauen, Zwickau en Dresden. Ja, destijds hebben de kranten vol ge staan over onzen succesvollen tocht naar Mars. U zult zich dat misschien nog wel herinneren. De expeditie was dan ook volkomen geslaagd en vooral Westdijk en ik konden tevreden zijn. Datgene, waaraan we jaren lang hadden gewerkt, bleek volkomen aan het gestel de doel te beantwoorden en we konden een volledige overwinning boeken op de pessimisten, die zoowel zijn uitvinding als de mijne voor belachelijken onzin hadden uitgemaakt. Jammer is het alleen, dat er van de grootsche plannen van professor Kir mensky voorloopig nog niets kan komen. De plannen van dezen Bulgaarschen professor bestaan namelijk hierin, dat fiM op Man een kolonie wil stichten van 100 gram 2 Lm. 20 November 1941 51—52 Boter I 51—52 vetl 12® ®ram 30 November. De regeling van extra brandstof, gas of electriciteit aan zieken en voor bevallingen Naar aanleiding van het feit, dat is gebleken, dat er over bovengenoemde regeling hier en daar misverstand bestaat, deelt men ons van bevoegde zijde het volgende mede: Uitsluitend voor zéér ernstige zieken kan de behandelende geneesheer op het formulier MD 29, hetwelk door den ver trouwensarts gefiatteerd moet worden, een aanvrage voor een extra rantsoen vaste brandstoffen, gas of electriciteit bij den plaatselijken distributiedienst indie nen. De extra hoeveelheid brandstoffen, die zal worden verstrekt zal steeds één eenheid per twee weken per gezin be dragen, terwijl voor ten hoogste één maand tegelijk bonnen zullen worden uitgereikt. In plaats van één eenheid vaste brandstoffen per- twee weken kun nen zieken desgewenscht ip aanmerking komen voor verhooging van het gas- of electriciteitsrantsoen. Er wordt van uit gegaan, dat één eenheid vaste brandstof fen gelijkwaardig is aan 75 m3, gas of 210 Kwh. electriciteit. Deze hoeveelhe den worden eveneens als een eenheid brandstoffen, per twee weken per gezin beschikbaar gesteld. Een combinatie van brandstoffen, gas of electriciteit is niet mogelijk, zoodat de verbruikers steeds hetzij brandstof, hetzij gas, hetzij elec triciteit zullen moeten kiezen. Evenals Een beetje koud, maar als men zonder water zit, gaat het met sneeuw ook. (Weltbild-Polygoon) i Charkoff, ondanks straatversperringen in Duitsche handen. Ofschoon Charkoff in een vesting veranderd was en straatversperringen en barricades, mijnen en dynamiet den Duitschen soldaten het nemen van de toegangspoort naar het Donetzbekken bemoeilijkten, werd de stad genomen. (P.K. Mittelstaedt-Hoffmann) ■n de Diergaarde Blij.Dorp te Rotterdam heeft de plaats vervangend leider der N.S.B., C. van Geelkerken, den nieuwen burgemeester van Rotterdam, Ir. F. E. Müller, ge ïnstalleerd als districtsleider der N.S.B. en gemachtigde van den leider. Tijdens de installatie, v.ln.r. de aftredende districtsleider Kröller, plaatsvervangend leider van Geel kerken en de burgemeester van Rotterdam Ir. F. E. Müller. (PolygoonJHof) zulks voor vaste brandstoffen is voor geschreven, dient de aanvrage voor het extra rantsoen gas of electriciteit op het formulier MD 29, dat door den vertrou wensarts moet zijn gefiatteerd, door den behandelenden geneesheer te worden ge daan. Voor bevallingen wordt op vertoon van de distributiestamkaart van het pasge boren kind èen bon voor één eenheid vaste brandstoffen uitgereikt. Desge wenscht kunnen betrokkenen ook in aan merking komen voor een extra rantsoen gas,, groot 75 m3, of electriciteit, groot 210 Kwh. Zij ontvangen in dit geval een verklaring van den distributiedienst, welke verklaring zij aan de gasfabriek, respectievelijk het electriciteitsbedrijf, dienen af te geven, waarna het gas- of electriciteitsrantsoen zal worden ver hoogd. Een extra rantsoen brandstoffen, gas of electriciteit wordt eveneens beschik baar gesteid, indien een kind levenloos ter wereld wordt gebracht of kort na de geboorte overlijdt. In dit geval dient een verklaring van den dokter of een uit treksel uit het register van den burger lijken stand en de distributiestamkaart van de moeder te worden overgelegd. Elkï samenleving is trouwe afsi lijke natuur en zoolang zullen in elke samenleving die en elk plan, hoe en ig zoo slecht bleek om zijn boeken te ne- geeren, kwam hij op de gedachte een dergelijke samenleving te stichten op dien anderen vliegenden kei in het heel al, dien we Hl dat hij hiermee de technische we- opschudding met mijn ontdek- i de multi-frequente radiotrillin- gem Ik beweerde, gen -•ig.

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 5