Ruime keuze Lage prijzen X7WENNESI A fan u iinrrrrwi| STIGCHEL JÜWEELEN GOUD GOUD GOUD EN ZILVER de schaatsen sleden handschoenen thermosflesschen zaklantaarns windjacken zijtasschen gezelschaps spelen alum, kampeer- gerei Het is niet altijd Swift wat in een Swift-doos zit! 2. BUITENLAND WIJ VERKOOPEN Swift biedt nog vóór-ooplogsche kwaliteit/ DE ONDERHANDELINGEN IN WASHINGTON fot der HAAGSCHE COURANT Vrijdag 28 Nov. 1941 Te bl. pag. ZILVER WIJ VERKOOPEN JuwelieH’EDELOoS. KUPFERSCHMIDT Talrijke treffers op spoorweginstallaties bij Sidi Barani ONDERWI.TS EX KERK BROUWERSGR.S* TEL 3316451 KEIZERSTR.67 5ch.TEL 553073] Nog een héleboel practische cadeaux Britsche vliegtuigen boven Duitsch gebied U SLAAGT BIJ SPUI 258-264 DEN.HAAG Nog vee/ in oude kwaliteit en tegen redelijke prijzen Duitsche luchtmacht in actie in Noord-Afrika De schoenwinkelier mag wegens papier- schaarschte de schoenen niet meer in doe zen aan zijn klanten afleveren. Hij krijgt ook geen nieuwe doozen van de fabriek! Hoe licht kan het dan voorkomen, dat een winkelier U in een Swift-doos schoenen van ander fabrikaat toont, omdat hij ze tijdelijk daarin moest opbergen. Thans is dus het Swift-stempel in de zool Uw eenige houvast om zeker te zijn, dat U werkelijk Swift-kwaliteit koopt. Elke Swift- schoen heeft een stempel in de zool; dit geldt ook voor Damesschoenen, Mevrouw! Let op het zoolmerk Swift wanneer U een schoenbon krijgt en U vrijwaart U tegen teleurstellingen. Koeroesoe en Nomoera bij Roosevelt BARENTSZSTRAAT 64 De toestand in Servië DRIE SCHEPEN OP EEN MIJN GELOOPEN H I -I- - mét den Britschen in- De ift F M Vf 1 even- i Cadeaux IN van incl. en In den afgeloopen nacht is, naar het D N.B. meldt, een aantal Britsche vlieg tuigen naar West- en Noordwest-Duitsch- land gevlogen. Zij wierpen eenige bom men neer, die slechts geringe materieele schade veroorzaakten. Eenige dooden en gewonden zijn te betreuren. in. Uit het te berich- Diverse examens Apothekersassistent. Geslaagd te Lei den mej. I. Italië (Verb.). 11J0 1.65 1 0,12 0,18 ir week it gelden VERSPREIDE BERICHTEN Naar uit Dilli op Timor wordt ge- meld, is de luchtlijn van Palau naar Ti mor thans in gebruik genomen. Het eerste Japansche vliegtuig is reeds op bet vlieg veld van Dilli gearriveerd. Spiering 1. d. periode 1 Mei—1 Sept 1 Sept.—1 Mei "Pos gelden Ir J Max. verkoopprijs voor den visscher per kg. Max. marge voor den groothande laar, franco sta tion v. bestem ming inclusief verpakking en bijkomende koe ten per kg. 1 0,10 0.12 GERUCHTEN OVER FRANSCH- DUITSCHE BESPREKINGEN Te Berlijn deden, naar de speciale A.N.P.-correspondent meldt, geruchten de ronde over een binnenkort te verwachten ontmoeting tusschen de leidende Duit- sche en Fransche staatslied?: buitenland wist men gisteren ten over een onderhoud tusschen rijks- maarschalk Göring en 'admiraal Darlan. Wij konden hieromtrent ter bevoegder plaatse evenwel geen bevestiging krijgen. Max. verkoopprijs voor den klein handelaar netto A contant per kg. Provinciale publicatie van het departement van Landbouw en Visscherij. GRMEENTEN WAARVOOR PLATTELAND8REGBUNG AARDAPPELEN GELDT. De Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten voor Zuid-Holland deelt in aansluiting op de Publicatie van net Rijksbureau voor de Voedsel voorziening in Oorlogstijd van 22 November j.l. mede, dat de regeling, waarbij het voor .inwoners van bepaalde streken mogelijk wordt, om consumptie aardappelen rechtstreeks van de telers in de plaats hunner inwoning te betrekken, in de onderstaande gebieden en gemeenten in Zuid-Holland kan plaats vinden: de gemeente Hazerswoude, (behalve den Rijndijk); Waddinxveen, ten Westen van de Gouwe; Benthuizen, Bergschenhoek, Bleiswijk, Moercappete; Zoetermeer, Zevenhuizen; m Hoogvliet, Pernis, PoortugaaL Rhocn. Hm* jansdam, Rijsoord; alle gemeenten gelegen op het eiland van Dordrecht, hrtialve de gemeente Dordrecht; M gelegen in den Hoeksche Waard; gelegen op het eiland Voorat fhiMm, uMbs- derd de gemeente Brielle; gelegen op het eiland Flakteee. Tokio en Hull’s memorandum De Japansche minister van buitenland- sche zaken, Togo, heeft vanmorgen tij dens de gewone kabinetszitting de regee- ring op de hoogte gesteld van de bijzon derheden van Hull’s memorandum. Ver volgens behandelde het kabinet alle sta dia van de Japansch-Amerikaansche on- derhandelingen en verdaagde zijn bijeen komst na bijn$ twee uur. De Duitsche luchtmacht heeft, naar het D.N.B. verneemt. Woensdag met goede uitwerking de hevige gevechten van de verbonden Duitsche en Italiaansche troe pen in Noord-Afrika ondersteund. De Duitsche vliegers mengden zich niet al leen in den strijd te land, doch vielen zelfs de ravitailleeringslinies en de ach- terwaartsche gebieden van de Britten aan, waarbij in het bijzónder spoorweg- installaties bij Sidi Barani talrijke tref fers van bommen van zwaar kaliber kre gen. Een der speciale correspondenten van het agentschap Stefani schrijft, dat de strijd voortduurt in alle sectoren in de Marmarische woestijn. Er vinden opnieuw hevige gevechten plaats tusschen pantser- formaties. De militaire deskundige van de „Times” schrijft, dat de Britsche verlie zen aan tanks en de vermoeidheid van de Britsche manschappen de reden vor men voor het verminderen der hevigheid van den strijd in Libye. Deze indruk wordt bevestigd, zoo vervolgt het blad, doof de officieele mededeeling uit Cairo, waarin gesproken wordt over een reorga nisatie van de Britsche eenheden na 5 dagen van strijd. De „Daily Mail” schrijft, dat de gevechten in Libye geen wande ling voor het Britsche leger beteekent. Officieele publicatie van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. Inschrijving van gebruikers van kopersulfaat voor industrieels doeleinden De Directeur van het Rijksbureau voor Chemische Producten vestigt de aandacht van hen, die kopersulfaat aanwenden in hoeveelheden van meer dan 1 kilogram per maand voor industrieele doeleinden dus niet in land- en tuinbouw) op de beschikking van den Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart no. 16201 N.G van 15 Mei 1941 waarbij o.m. kopersulfaat geplaatst werd op tabel A bedoeld in artikel 12 van de Chemische Productenbeschikking 1941. no. 1. Als gevolg daarvan zijn deze verbruikers van kopersulfaat verplicht schriftelijk om inschrijving bij genoemd Rijksbureau (afdeeling Plantenziekten- en Insectenbestrijdingsmiddelen) te verzoeken en is het hun verboden kopersulfaat zonder vergunning te verbruiken. Een zoo danige vergunning kan uitsluitend worden verleend aan hen, die bij ge noemde afdeeling van het Rijksbureau voor Chemische Producten zijn ingeschreven. Aanmeldingen kunnen alsnog doch uiterlijk tot 10 December 1941, plaats hebben met formulieren, welke bij genoemd bureau, Konings- kade 15 ’s-Gravenhage, op aanvrage gratis verkrijgbaar zijn. Verbruik na genoemden datum zonder vergunning kan overeenkomstig het Econo misch Sanctiebesluit 1941 worden vervol DUITSCHE TEGENSPRAAK De speciale A.N.P.-correspondent te Berlijn meldt: Geruchten omtrent maat regelen of besprekingen van de perma nente Duitsch-Fransche wapenstilstands- commissie over de verdediging van de Fransche koloniën, naar aanleiding van de bezetting van Suriname door de Ver- eenigde Staten, worden te Berlijn niet bevestigd. Weinig optimisme In welingelichte kringen te Washing ton heerscht volgens Associated Press weinig optimisme ten aanzien van de mo gelijkheid eener hervatting der bespre kingen met Japan. Men wijst er echter OP, dat van den kant der Ver. Staten de deur niet is gesloten voor verdere confe renties. Ofschoon ook over de conferen tie van gisteren in het Witte Huis nog niets bekend is geworden, zou geen wij ziging zijn gekomen in de situatie. In aansluiting op de besprekingen van gisteren in het Witte Huis heeft Sumner Welles een onderhoud gehad Australischen gezant Casey. Domei meldde gisteren, dat men zich in goed-ingelichte kringen te Tokio ten aanzien van de overhandiging eener offi cieele Amerikaansche verklaring aan de Japansche vertegenwoordigers te Wash ington pessimistisch uitlaat over de mo gelijkheid om de meeningen te overbrug gen. Zij geven als hun oordeel te kennen, dat een nieuwe verlenging van de onder- handelingen te Washington weinig suc ces kan opleveren De meeninf; van Ameri kaansche bladen De Washingtonsche correspondent van de „New York Sun” meldt, dat de hui dige toestand zou kunnen leiden tot groo- te meeningsverschillen in den boezem van de Amerikaansche regeering. Een deel der regeering is reeds lang voorstander van een scherp optreden tegen Japan. Dit deel wordt gesteund door de Amerikaansche marine, een ander deel wenscht een be perkte pacificatiepolitiek. Eén Ameri- kaansch doel, aldus de correspondent, is echter bereikt, n.l. tijd te winnen om de bases aan den Stillen Oceaan uit te brei den en de mogelijkheid te krijgen in de gebieden van den Stillen Oceaan de strijd krachten te versterken. De correspondent geeft vervolgens uitdrukking aan de hoop, dat de economische reserves van Japan door het embargo der Vereen. Staten zwakker geworden zijn. De „New York Post” schrijft, dat Huil inplaats van een standpunt in te nemen De Japansche ambassadeurs Koeroesoe en Nomoera hebben gisteren een onder houd van ongeveer 3 kwartier gehad met Roosevelt. Associated Press meldt, dat Koeroesoe na het onderhoud ten over- ten opzichte van de voorstellen van Ja pan, nogmaals de hoofdzaak vastgelegd heeft van de Amerikaansche politiek ir» het Verre Oosten. De nota mag echter noch als afwijzing van de Japansche eischen. noch als ultimatum beschouwd warden. De .International- News Service”- meldt uit Washington, dat de onderhan- delingen. gezien de strakkere houding van de Amerikaansche regeering, voor een breuk staan. BOLSJEWISTISCHE DUIKBOOTEN IN TURKSCHE WATEREN? Volgens nog onbevestigde berichten zouden 3 bolsjewistische duikbooten Turk- sche territoriale wateren zijn binnenge varen en zich naar den boven-Bosporus begeven hebben, meldt het D.N.B. uit Istanboel. Volgens een andere lezing zou een bolsjewistisch oorlogsvaartuig bij de nadering van het Turksche kustgebied in een (vuurgevecht geraakt zijn met de Turksche kustwacht. Bijzonderheden hier over zijn niet beschikbaar. Een visschersvaartuig uit La Rochelle is op een mijn geloopen en gezonken, meldt het D.N.B. uit Parijs. Zes visschers kwamen daarbij om het leven. Volgens „Associated Press” hebben scheepvaartkringen' te New York bekend gemaakt, dat het Britsche vrachtschip „Beaverbrae” (9937 ton) sinds lang over tijd is. Men neemt aan, dat het vaartuig op den Atlantischen Oceaan tot zinken is gebracht. 1 Mei1 September 1 September1 Mei Betrekt de groothandelaar gerookte spiering van een rooker, die de versche spiering rechtstreeks van den vischafslag of den visscher heeft betrokken, dan mag hij bij levering franco kleinhandelaar ten hoogste den verkoopprijs van jien rooker, die van een groothandelaar betrekt, in rekening brengen. Ingeval de groothandelaar gerookte spiering betrekt van een rooker, die de versche spiering van een groothandelaar heeft betrokken, dan moet hij tegen denzelfden prijs, vermeerderd met de toegestane vrachtkosten, aan den kleinhandelaar leveren. De rooker is in dit geval verplicht den verkoop prijs met 5 te verminderen. III. Met, betrekking tot het verkoopen van gerookte of gestoomde pos gelden de navolgende maximumprijzen per kg. Max. verkoopprijs voor den rooker, incl. verpakking en bijkomende kosten, per kg. franco afnemer; 0,55 Max. verkoopprijs voor den kleinhandelaar, netto a contant per kg0,75 Levert de rooker aan een groothandelaar, dan is de rooker verplicht den verkoopprijs met 5 te verminderen. In geval de rooker pos rechtstreeks aan den kleinhandelaar levert, moet hij franco kleinhandelaar leveren. Officieele publicatie van het departement van Landbouw en Visscherij PRIJZENBESCHIKKING SPIERING EN POS 1941. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat met ingang van 15 November 1941 in werking is getreden de Prijzenbeschikking Spiering en Pos 1941, die de volgende bepalingen inhoudt. I. Met betrekking tot het verkoopen van versche spiering en pos door visschers, groothandelaren en kleinhandelaren gelden de volgende maximum prijzen en -marges: Max. verkoopprijs Max. verkoopprijs voor den rooker, voor den rooker, die versche spie- die versche spie ring rechtstreeks ring van een van den visscher groothandelaar koopt af station koopt, af station verzending, van verzending, verpakking incl. verpakking bijk. kosten, en bijk. kosten, p. kg. p. kg. 0,77 0.87 1,12 1.24 WIJ VERKOOPEN MINDERMAN TEL. 39.46.70 Provinciale publicatie vru het Depart, van Landbouw en Visscherij. HANDEL8VERBOD VOOR HET BINNENLAND VAN EXPORTRAS9BN EN MATEN VAN POOTAARDAPPELEN. De Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten voor Zuid-Holland maakt bekend, dat van het verbod tot binnenlandsche aflevering van N.A.K. goedgekeurde pootaardappelen, voor het vroeggeroolde A pootgoed behoorende tot de rassen Bintje, Eigenheimer, Alpha, Industrie en Furore, door de P.I.CA. ontheffing kan worden verleend. Onder vroeggerooid pootgoed klasse A wordt verstaan: Voor de rassen Bintje en Eigenheimer, de partijen gerooid vóór 9 Augustus 1941 en voor de rassen Alpha, Furore en Industrie, de partijen gerooid vóór 15 Augustus 1941. Handelaren die voor ontheffing van het verbod tot aflevering in aanmer king wenschen te komen, moeten hiertoe een schriftelijke aanvrage, met vermelding van kwantum, ras, maat en klasse (steeds A) brj de PJ.CJL, Afdeeling Aardappelen indienen. OVERTREDINGEN IN VERBAND MET VERVOEDEREN VAN AARDAPPELEN. De Provinciate Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten voor Zuid-HoHnnd maakt belanghebbenden in haar werkgebied, betreffende bovenvermeld onder werp het volgende bekend: 1. Alvorens tot het vervoederen van kriel en uitschot over te gaan, dient I een veevoederverklarlng te worden aangevraagd bij den Plaatselijken Bureauhouder, waaronder de betrokkene ressorteert. 2. Indien aardappelen voor consumptie-doeleinden worden afgekeurd en men deze aardappelen wil vervoederen of als veevoer verkoopen, dient ook hiervoor een veevoederverklarlng bij den Plaatselijken Bureauhouder te worden aangevraagd. De telers worden er bij deze op gewezen, dat, indien overtreding van deze bepaling geconstateerd wordt, de controleurs van den C.C.CD. opdracht heb ben ontvangen zonder nadere waarschuwing een proces-verbaal of een tucht rechterlijke verklaring op te maken. Officieele publicatie van het departement van Landbouw en Visscherij Distributie van gortpap. Bevoorrading en boninlevering. De Secretaris-Generaal van het departement van Landbouw en Visscherij maakt het volgende bekend met betrekking tot de distributie van gortpap. Zooals vermeld, geeft gedurende het tijdvak van 30 November tot en met 27 December de met „162” genummerde bon van de „Bonkaart Algemeen” behalve op het koopen van 250 gram gort enz., ook recht op het koopen van vier liter gortpap. De slijters dienen de van hun klanten ontvangen bonnen door te gev.en aan het hun leverende standaardisatiebedrijf of de papkokerij. Indien de pap wordt betrokken van een grossier, dient deze de van den slijter ontvangen bonnen door te geven aan het standaardisatiebe drijf of de papkokerij De papbereiders, die nog niet bij het Centraal Distributiekantoor zijn ingeschreven dienen zich zoo spoedig mogelijk tot dat kantoor, Louise Henriëttestraat 10, den Haag, te wenden. De papbereiders dienen de bonnen op de gebruikelijke wijze, dus in de derde week van de geldigheidsperiode en in de week na afloop van deze periode, in veel vouden van tien stuks opgeplakt met een minimum van tien bij de plaatselijke distributiediensten in te leveren, ter verkrijging van toe wijzingen gort Indien zij in den beginne niet over een voorraad gort beschikken, welke voldoende is voor drie weken, dienen zij zich ter verkrijging van een voorschot tot de Nederlandsche Meelcentrale te wenden. Verbod van koop, verkoop, vervoer en aflevering van zaden van groenvoederge wassen. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat, bij besluit van den Secretaris-Generaal ven het Departe ment van Landbouw en Visscherij, het koopen, verkoopen, vervoeren en afleveren van zaden van groen voeder gewassen is verboden. Onder zaden van groenvoedergewassen worden in dit besluit ver staan zaden van gras- en klaversoorten, lucerne, serradella wikken, lupinen, spurrie, boterzaad, landbouwwortelen, stoppelknollen, merg- of voederkopl, mangelwortelen, voederbieten, voederwortelen en kool rapen Van bedoeld verbod kan de Nederlandsche Inkoopcentrale van Ak kerbouwproducten, Bezuidenhoutscheweg 15, te ’s-Gravenhage, tueel onder het stellen van voorwaarden, ontheffing verleenen. Voor handelaren in zaden van groenvoedergewassen zal onder meer ais vnurwaarde worden gesteld, dat zij zijn toegelaten tot de groep ,^/aaaviaren in zaden van groenvoedergewassen” der N.I.C.A., welke bij het onderhavige besluit is ingesteld. Den betrokken handelaren wordt aangeraden de N.I.C.A. zoo spoedig mogelijk te verzoeken om toezending van een aanvraagformulier tot toelating in deze groep. Voorts is bij bedoeld besluit onder meer bepaald, dat ieder, die zaden van groenvoedergewassen voorhanden of in voorraad heeft, des- verlangd verplicht is hiervan op door of vanwege de N.I.C.A. te be- palen wijze en tijdstippen een opgave te verstrekken. Officieele publicatie van het departement van Landbouw en Visscherij Winterbevoorrading aardappelen voor schippers en bewoners van woonschepen en woonwagens. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt het volgende bekend met betrekking tot de winterbe voorrading van aardappelen voor schippers en bewoners van woonwa gens of woonschepen. Schippers kunnen zich wenden tot den distributiedienst van de gemeente, waar zij ligplaats hebben gekozen om de met „05” tot en met „14” genummerde bonnen van hun aardappelkaart „V” af te laten stem pelen Hierbij dienen zij behalve de stamkaart tevens het grijze- of bevrachtingsboekje (c.q. een verklaring van den bevrachtingscommissa- ris, over te leggen. Bewoners van woonwagens en woonschepen dienen bij den distri butiedienst over te leggen een vergunning van den commissaris der provincie tot het gebruiken van een woonwagen of woonschip als woning. Tot 31 December 1941 hebben bovengenoemde personen gelegenheid tot het opslaan van winteraardappelen. Ten overvloede wordt er hierbij op gewezen, dat de bonnen „05” tot en met „14” aan elkaar bevestigd dienen te blijven en dat per bloc 17J k.g. aardappelen mag worden af geleverd. De winterbevoorrading geschiedt geheel voor eigen risico, voor be dorven aardappelen worden in geen geval losse bonnen teruggegeven. S.P.T. meldt uit Washington Minister Huil heeft bij het verlaten van het Witte Huis gistermiddag medegedeeld, dat hij nog geen nieuwe afspraken met de Ja.pan- sche afgezanten heeft gemaakt. Hierna begaf hij zich naar den president, die juist met de Japanners had geconfereerd De beide staatslieden onderhielden zich een kwartier, waarop Huil zich weer naar elders begaf. Thailand en Indo-China Het D.N.B. meldt uit Washington: De bladen beweren, dat Japan nog steeds groote troepenafdeelingen in Indo-China concentreert en klaarblijkelijk plan heeft voor eén aanval op Thailand. De regee ring van de Vereenigde Staten, zoo schrijft de „Washington Evening Star”, ziet daarin de afwijzing van de Ameri kaansche formule voor het behoud van den vrede in het gebied van den Stillen Oceaan. Ondanks de vriendschappelijke opmerkingen van Koeroesoe na het ver laten van het Witte Huis verwacht men te Washington, dat hij wel spoedig terug geroepen zal wijrden. Naar het D.N.B. uit Tokio meldt, zijn in verband met de versterkte mobilisatie in Thailand sterke troepenafdeelingen van Engeland in de Thailandsche grens gebieden samengetrokken. De correspondent van de „Nitsji Nitsji” te Bangkok verneemt, dat Groot-Brittan- nië 500.000 man samentrekt aan de grens tusschen Thailand en Malakka. De cor respondent verklaart deze troepenbewegin gen als de Voorbode van een Britschen in val in Thailand Max. marge d. kleinhandelaar af kleinhandelaar netto contant per kg. KLEERMAKERIJ Laat nu Uw kleeding keeren. Win terjas of Mantel keeren 10. Colbert costuum keeren 12.50. Vermaken en reparaties van Dames en Heerenkleeding. 5328 J, v. Tergouw, Beetsstraat 277. RECTIFICATIE VAN HET PERSBERICHT VAN 22 NOTHMBfl* 1941 BETREFFENDE AARDAPPELPRIJZEN. In aansluiting op hetgeen in de bladen is gepubliceerd betreffende de gewijzigde telersprijzen van aardappelen, wordt van de zijde der Provinciate Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten voor Zuid-Holland hierover nog medegedeeld, dat de vermelde prijzen van 29 November 194128 Maart 1942 met 3 cent per week per 100 kg. zullen worden verhoogd, en niet zooals foutief vermeld staat met 3 cent per 100 kg. Vanaf 29 Maart 1942 t/m. 2 Mei 1942 worden de prijzen van 29 November 1941 verhoogd met 4 cent pei per 100 kg. Zooals reeds vermeld werd in bovengenoemd persbericht deze verhoogingen voor alle rassen. Officieele publicatie van het departement van Landbouw en Visscherij Verlenging geldigheidsduur van toewijzingen opslagaardappelen. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat de toewijzingen voor opslagaardappelen, welke nog worden uitgegeven voor 22 December 1941, van de aanduiding „Geldig tot 1 Januari 1942” zullen worden voorzien. Tevens wordt de geldigheidsduur van de reeds uitgereikte toewijzingen voor opslagaard appelen eveneens verlengd tot en met 1 Januari 1942. De toewijzingen, welke op of na 22 December 1941 worden uitgereikt zijn wederom op de gebruikelijke wijze geldig tot en met den Zaterdag van de week, vol gende op de week van uitgifte. NOORDEINOE 100 1328 Chr Bruningstraat 10, NJ H.8.M. - Vervolg van pag. 1. Het A.N.P. meldt uit Berlijn; Volgens Amerikaansche berichten zouden de Duitschers van plan zijn Belgrado met stuka’s te bombardeeren. teneinde aldus een beëindiging van de guerilla in de Servische bergen af te dwingen. Hiernaar gevraagd, antwoordde men van bevoegde zijde, dat het niet Duitsch- lands gewoonte was om buiten den oor log een stad in puin te leggen; dat liet men aan de Engelsche koloniale politiek over. Ten aanzien van genoemde zooge naamde guerilla volstaat men met de verklaring, dat het hier waarlijk niet ging om gebeurtenissen van wereldpoli tieke beteekenis. staan van de pers heeft verklaard, dat het onderhoud „zeer vriendschappelijk” was geweest en dat hij geenerlei instruc tie had om naar Japan terug te keeren. Op de vraag, of hij Huil in de eerstvol gende dagen weer zal ontmoeten, weiger de Koeroesoe antwoord te geven. Aan Nomoera werd de vfaag gesteld, of de Amerikaansche nota van Woensdag een basis biedt voor verdere onderhandelln- gen. Hij antwoordde, dat van Tokio nog geen antwoord was ontvangen en hij derhalve deze vraag niet kon beantwoor den. Een plotselinge verstrakking van de Amerikaansche houding heeft, naar Uni ted Press uit Washington meldt, de Ame- rikaansch-Japansche vredesbesprekingen in gevaar gebracht Hull, die na een reeks besprekingen van een verzoenings gezinde houding overgegaan is tot een intransigente, heeft, zoo meldt het agent schap, den Japanschen onderhandelaars medegedeeld, dat geenerlei regeling mo gelijk is. wanneer Japan zich niet be reid verklaard om: 1. Uit het bondgenootschap met de as te treden; 2. zijn troepen uit China terug te trekken en 3. zijn steun te onttrekken aan de regeering van Wangtsjingwei. 0,20 0,40 0,10 Voor versche spiering en pos uit de Waddenzee en het Ijsselmeer bovenstaande prijzen slechts in zooverre genoemde vischsoorten een lengte •van ten minste 10 cm. hebben en voor de consumptie bestemd zijn, commissiekooper van spiering mag zijp opdrachtgever ten hoogste 0,02 per kg. in rekening brengen, waarin eventueele vrachtkosten niet zijn begrepen. Indien de verkoop van partijen spiering en pos over meer dan één groot handelaar loopt, moeten de groothandelaren de groothandelsmarge onderling deelen. Ingeval de groothandelaar spiering in consignatie geeft, moet de vergoeding uit de groothandelsmarge worden betaald. Bij verzending van spiering is de groothandelaar verplicht voor 5 over wicht zorg te dragen. Op vischafslagen moet de prijs voor spiering, indien de kwaliteit tengevolge van onvoldoend»- verzorging is verminderd, met 25 worden verlaagd. n. Met betrekking tot het verkoopen van gerookte of gestoomde spiering door rookersgroothandelaren en kleinhandelaren gelden onderstaande maximumprijzen. In Portugeesche scheepvaartkringen verluidt, dat het Britsche schip „Otez”, op reis van Lissabon naar een Engelsche haven, door optreden van den vijand ge zonken is. Uit Malmö wordt gemeld, dat het Zweedsche schip „Hedda” (2800 ton) op een mijn geloopen en gezonken is. De geheele bemanning is gered. 1 a

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 2