Angelsaksische hoop vernietigd Europa aaneengesmeed COURANT Woensdag 3 Dec. Roosevelt’s houding Geen vredesaanbiedingen - 1941 2e bl. pag. 2 eigenlijk tot deze politiek gebracht hebben waardoor zyn volk tegen den ^1 vin dat volk steeds dichter bij den ^rlS wordt gebracht. De vroegere Poolsche gezanten in Washington en deels in Parijs hebben destijds in de vJrsfaeen die zij schriftelijk aan hun SX’ uitbrachten. medegedeeW. dat het hoofdmotief bij alle handelta gen van oresident Roosevelt ziekelijk bewustzijn van.schuldl te zoe ken was. Roosevelt had, om de aan dacht van het mislukken van binnenlandsche politiek op gaaien economisch gebied af te leiden, lang voor het uitbreken van dezen oorlog het Amerikaansche volk bewust op het gebied van de buitenlandsche politiek willen brengen. Daarom naa hij de vijandschap tegen het op deze - - -hebbende na- Catastrophale politiek HAAGSCHE in indruk gevestigd, ONDERGANG DER SOVJET-UN1E De gevolgen van deze Sovjet-neder- laa« en de bezetting van verreweg het grootste gedeelte van Europeesch Rus land in het jaar 1941 zou ik als volgt willen samenvatten: en kan Met de toenemende eensgezindheid volkeren, heeft zijn veelbetee- fijne Duitsche, het Italiaansche en Amerikaansche volk tegenover dustrie is voor geconcentreerde luchtaanvallen tegen het vasteland veel ongunstiger dan omgekeerd. 3e. Het de as, zonder Japan zelfs, na de nederlaag van de Sovjet-Unie ter beschikking staande economische en bewapeningspotentieel is onein dig veel grooter dan het Engelsch- Amerikaansche tezamen. 4e. Engeland zal bij de voortzetting van den oorlog positie na positie verliezen en zijn wereldrijk zal noodgedwongen steeds sterker af hankelijk worden van vreemde mo gendheden. 5e. Door den geconcentreerden aanval van de voornaamste machtsmidde len van Duitschland en zijn bond- genooten tegen Oroot-Brittannië ter zee, in de lucht en te land, zal het eiland verwoest worden en in ieder geval vroeg of laat ondergaan. 1. Militair heeft daarmee de laatste bondgenoot van Engeland op het vasteland van Europa op gehouden een factor van beteeke nis te zijn. Duitschland en Italië en hun bondgenooten zijn hier mede in Europa onaantastbaar ge worden. Geweldige krachten ko men thans vrij. 2. Economisch is nu de as met zijn vrienden en daarmede ook ge heel Juxopa onafhankelijk ge- Op het eind van het oorlogsjaar 1941 hebben Duitschland en zijn bondgenooten zoowel de dichtst be volkte gebieden van Rusland, alsook het grootste gedeelte van het Russi sche gebied bezet, dat met betrekking tot grondstoffen en graan van betee- kenis is. Ook bevindt zich in dit ge bied het belangrijkste deel van de Sovjet-industrie. Ten aanzien van de mogelijkheden, die den Russen op mi litair en economisch gebied nog res ten, is het niet zoo moeilijk den ver deren gang van zaken in het Oosten te voorspellen. Het gebrek aan ge schoolde strijdkrachten en materieel stelt de Sovjets niet meer in staat, in de toekomst tot een militaire krachtsontplooiing te komen, die in het kader van het geheel van zooda nige beteekenis zou kunnen zijn, dat er een keer in de krijgskansen zou komen. Bezien van uit het oogpunt van de geheele oorlogvoering bevinden de as en haar bondgenooten zich thans ten opzichte van Engeland en zijn helpers in een strategisch volkomen overheer- schende positie. De veldtochten in het Noorden, Westen, Oosten en Zuidoosten van Europa zijn voor de as gewonnen, en welke fantasie de Engelsche strategen ook nog in het schild mogen voeren, aan de harde feiten, welke zich voor haar in Europa voordoen, zal zij nooit meer iets kunnen veranderen. Evenals in Europa heeft Engeland zich ook in Afrika reeds eenmaal er van kunnen overtuigen, waartoe de dappere aanvalslust en slagvaardig heid van onze troepen ook in deze ge bieden in staat zijn. Op het oogenblik is de strijd daar opnieuw ontbrand. Overigens zijn deze gebieden wel-be- schouwd voor de As geographisch gunstiger gelegen dan voor de Angel- aaksers, wier weg daarheen over verre oceanen voert. In den verderen oorlog staan nu tegenover elkaar: Het Engelsche eilandenrijk met zijn Noord-Ameri- kaansche medehelpers over den Oceaan aan de eene zijde en het ge weldige Europeesene blok aan de an dere zijde. Duitschland en Italië ver keeren in de positie, dat zij de beslis sende kracht van hun legers, vloten en luchtmachten op het neerslaan van den Britschen hoofdtegenstander kun nen concentreeren. Bij dezen strijd zijn, gezien de strategische positie als ook op het gebied van het kunnen in zetten van menschen en materieel, alle kansen aan de zijde van de Europee- sche coalitie. Mijne heeren! Maar ook voor de po litieke situatie in de geheele wereld is de nederlaag van het bolsjewisme van beslissende beteekenis. Het overwicht van de in het Driemogendhedenpact verbonden groote Duitschland, Italië en Japan en de bij hen aangesloten staten is door het uitvallen van Rus land zoo groot geworden, dat ik geen andere machtcombinatie zie. die daar op den duur tegenover zou kunnen staan, en die de ons toekomende be- heerschende positie zou kunnen be twisten. Tegenover deze machten staat thans Engeland met aan het hoofd mijnheer Churchill. Niemand kan dezen man. die in Engeland zon der eenigen twijfel als den hoofd schuldige voor de Engelsche oorlogs verklaring aan Duitschland moet wor den aangezien, in zijn hart zien. Maar het zou verbazingwekkend zijn, als Mr. Churchill thans niet reeds in zijn bin nenste zou hebben begrepen, dat hij dezen oorlog niet meer kan winnen, en dat Engeland reeds thans de partij verloren heeft. Ten overstaan van zijn eigen volk kan hij dit niet toegeven dus klampt hij zich vast aan de hoop op hulp van den laatsten nog moge- lijken bondgenoot; de Vereenigde Sta ten van Amerika. Of de Vereenigde Staten nu wel of niet en in welken omvang ook oor logsmateriaal aan onze vijanden leve ren, of de Vereenigde Staten verder al of niet met ons gaan oorlog voeren, aan den uitslag van dezen krijg, dat wil zeggen aan de overwinning van de as en haar bondgenooten, zal ook dit niets meer kunnen veranderen. Men zal zich natuurlijk kunnen af vragen, waarom juist die volken elkaar moeten beoorlogen, tusschen wier landen de Voorzienigheid een Oceaan van vele duizenden kilome ters gelegd heeft. De huidige situatie is daarom ook slechts te begrijpen, wanneer men zich voorstelt, dat hier niet de ware belangen van het gebieden'zooveel succes kaar staan, maar dat hier tegenge steld zijn: de belangen van jonge om hun nationaal bestaan, om een nieuwe sociale orde en om een meer rechtvaardige verdeeling van de aardsche goederen kampende volken aan den eenen kant, en de belangen van de internationale, joodsch-plu- tocratische wereld van uitbuiters der volkeren aan den anderen kant met aan het hoofd daarvan de heer Roosevelt. Met het hem en joodschen geestverwanten ter schikking staande geheele en aaneensluiting van de volkeren, zal ons continent een steeds sterkere factor worden tegen ieder, die het waagt, Europa aan te vallen. En, mijne heeren, mèt de nieuwe Euro- peesche ordening, onder leiding van de as en zijn vrienden schrijdt ook in Oost-Azië de nieuwe ordening on der leiding van Japan en zijn vrien den voort. Niemand kan dezen ontwikkelings gang op den duur tegenhouden. Het mag dan wel nog zulke groote en ge weldige inspanning en offers vergen voor het doel bereikt is, in den strijd van de jonge volken voor een nieuwe orde tegen de zaakwaarnemers van een internationale clique van joodsche geldmakers en politieke onderdrukkers van hun eigen volken, kan de eind overwinning niet twijfelachtig zijn. Daarom heeft de Voorzienigheid onzen strijd tot dusver ook zoo rijk gezegend en Zij zal ons ook bij staan tot de be slissende vernietiging dergenen, die de nieuwe orde van een ontwakende we« reld willen aanvallen. t t WE Excellenties, mijne heeren Reeds jarenlang dreigt presiden1, Roosevelt Duitschland en alle mogelijke andere staten roet oorlog. Duitschland heeft hier op vóór alles gezwegen. Ge zien den toon echter, dien de oorlogs- ophiteers in de Vereenigde Staten den laatzten tijd in steeds toenemende mate tegenover Duitschland believen aan te slaan, zijn er ook voor ons geen termen meer aanwezig, om tegenover deze kwestie niet heel openlijk stelling te nemen. Het Duitsche volk had in zijn heele geschiedenis nooit wrok of zelfs haat gekoesterd tegen het Amerikaansche volk. Het Amerikaansche volk had dit zeker ook niet gedaan tegen het Duit sche. Desondanks probeerde president Roosevelt zijn land in oorlog met Duitschland te brengen met alle kunstmiddelen van intriges, verdraai ingen en laster. Maar aangezien vast stond, dat het Amerikaansche volk zich hier niet kon uitspreken, maai dat deze politiek van het in de Ver eenigde Staten tezaamgestroomde in ternationale wereldjodendom en van zijn exponenten, door mijnheer Roo sevelt alleen gevoerd werd, heeft de Führer rekening gehouden met dezen gang van zaken en heeft de Duitsche regeering van den beginne af aan re kening gehouden met de vijandschap van Roosevelt. Ten aanzien van daze houding van president Roosevelt, wil ik nu dadelijk het volgende vaststel len; T N vijf maanden tijds is nu ook I deze laatste militaire hoop der Angelsaksers vernietigd. Mijne heeren, ik geloof, dat ik niet te veel zeg, als ik b-weer, dat deze vijf maanden veld tocht ia het Oosten als de groots.? militaire daad, die dê wereldgeschiede nis kent, bestempeld kan worden In deze vijf maanden is het gelukt, xu een strijd met taaie, verbeten en uil angst voor een schot in den rug van hun eigen commissarisen tot den dood toe vechtende tegenstanders, tegen nu t te overziene hoeveelheden oor log'materieel, artillerie, tanks van d“ modernste typen, tegen de ontzaglijke terreinmoeilijkheden van de Russi sche ruimte, tegen ongunstig weer, modder, regen, sneeuw, koude en an dere obatakels, over de onbegaanbare wegen van dit land, de goed uitgeruste en wat getalssterkte betreft grootste legermacht ter wereld, volkomen in elkaar te slaan. Dit is een zoo roem volle daad van onze soldaten en van de met hen verbonden troepen, dat zij ieder, die de verschillende phasen van dezen gigantischen strijd ook maar uit de verte heeft meegeleefd met onuitsprekelijke bewondering vervult en waarop het vaderland slechts met eerbied .kan zien. Maar toch geloof ik, dat alle heldendaden van onze wonderbaarlijke troepen ondanks alles vergeefsch zouden zijn geweest, ais een niet alles omvattend veldheersgenie, zooals het maar eens voor alle tijden voorkomt, deze veld slagen geleid had. Het geheim, waarmede de Russische kolos zich bewust had omgeven, en dat hem in de beide laatste tientallen jaren bijna volkomen van de buiten wereld had afgesloten, werd pas in het - verloop van dezen veldtocht in zijn vollen omvang onthuld. Gedreven door ongebreidelden machtsdrang heeft hier een tyran, die zich aan het wereld jodendom verkocht heeft, alle kracht van zijn volkeren ten getale van 100 millioen zielen slechts op één doel ge richt de verovering van de wereld door het bolsjewistische moscoviten- dom. In het besef, dat de propaganda al leen ter bereiking van dit doel niet voldoende was, heeft Stalin met ijze ren consequentie en zonder mededon gen Sovjet-Rusland voor het vervul len van deze taak met geweld voorbe reid. Menschen en materiaal werden met hetzelfde fanatisme voor dit doel geofferd. De cultureele en materieele levensstandaard der Russen stemt overeen met het peil van slaven. Terwijl hij huizen moet in armzalige holen en half verhongerd is, heeft de huidige Rus alles verloren, wat het le ven voor ons van waarde maakt.' Ar beidsprestaties, schoonheid, familie, God zijn voor hem geen begrippen meer. Afgestompt, hard, wreed, zonder levensvreugde en idealen is de Rus tot een niveau gezonken, waarvan men zich nauwelijks meer een voorstelling kan maken. Er ligt iets diep tragisch in het feit, en ook in het besef, dat een door de menschen zelf uitgedacht systeem in nauwelijks een generatie in staat is, - dé menschen bijna tot dieren te ma ken. In een atmosfeer als van een tuchthuis werden de boeren en de ar beiders tot het oorlogshandwerk ge prest en de laatste roebel werd voor het Roode Leger van het wereldjo dendom uitgegeven, voor oorlogsuit- rusting en nog eens oorlogsuitrusting. Zoo ontstonden op plaatsen, waar nog slechts weinige jaren geleden dorpjes en kleine steden hadden gestaan, enorme bedrijven voor de bewape- nings- en oorlogsindustrie; daar, waar vreedzame akkers gelegen hadden, ontstond een groot net van strategi sche spoorwegen en vliegvelden, en wel voornamelijk langs de Westelijke grenzen van het enorme rijk. Maar vóór alles ontstond het grootste leger met de meeste manschappen, met het Uitgebreidste materiaal aan tanks, ar tillerie, vliegtuigen ene., dat ooit ter - wereld bestaan heeft. Zoodra de poli tieke en militaire situatie in Europa gunstig leek, moest de joodsch-bolsje wistische staalwals Europa vermorze len. Toen het Duitsche leger nog op het allerlaatste oogenblik op den 22en Juni van dit jaar toesloeg, was juist de groote, offensieve opmarsch van het Roode Leger tegen Europa vol tooid. Mijne heeren, alle berekeningen en veronderstellingen betreffende de - machtsontplooiing van dezen Russi- schen kolos en de oogmerken van zijn dictator Btalin tegenover Europa wer den door de werkelijkheid nog verre overtroffen. Dat het den Führer met de Duitsche en de verbonden troepen gelukte, dezen kolos in de geweldige vemietigingsslagen van het jaar 1941 te verpletteren en Europa voor de ver nietiging en de eeuwige joodsch- bolsjewistische slavernij te bewaren, daarvoor zullen komende geslachten hem eeuwig dankbaar blijven. Het roemvolle aandeel, dat de Finache helden in het Noorden aan dezen ge- meenschappelijken vrijheidskamp hebben, verzekert hun voor altijd een plaats in het hart van het Duitsche volk. zijn be- regee- rings- en propaganda-apparaat heeft mijnheer Roosevelt dan ook den haat tegen het nationaal-socialisti- sche Duitschland en het fascistische Italië aangekweekt. Voor geen enkel middel is men daarbij te”uggedeinsd Men scheldt afwisselend nu eens op Duitschland, dan weer op Italië of Japan openlijk of achterbaks. Men beweert, dat Duitschland alle gods diensten van de wereld wil onder drukken. Of: Hitler wil Zuid-Ame- rika veroveren. Of: hij wil de Ver eenigde Staten onderwerpen, en dan weer heet het: Hitler wil de wereld verdeelen. Dat alles tracht men het Amerikaansche volk in te praten. Natuurlijk weet men heel best, dat dit alles waarachtig waanzinnige on zin is. Men weet, dat Duitschland, welks leven >zich gedurende genera ties naar het Oosten zal ontwikke len, in de eerste plaats daartoe niet de geringste aanleiding heeft daarom ook niet de bedoeling hebben, tegen Amerika te beginnen. En ten tweede, dat de voorstelling van een Duitschen aanval op 'Ame rika uit militair oogpunt eenvoudig fantastische waanzin is. ofschoon ook de Amerikaansche militairen dit heel goed weten, zwetsen de Ameri kaansche oorlogsophitsers voortdu rend over de mogelijkheid van een Duitschen aanval, want men deze voorstelling noodig om eigen bedoelingen te maskeeren. Vol gens de methode „Houdt den dief", vindt men wereldveroveringsplan- nen van Adolf Hitler uit, om onder dit gehuil de joodsch-plutocratische heerschappij via Amerika ook weer in alle landen, die zich daaraan heb ben ontworsteld, te kunnen oprich ten. Alleen uit deze overweging hitst men tot - den oorlog op tegen het nieuwe Duitschland, tegen Italië of Japan. Kaarten en documenten wor den vervalscht. Men laat de V.S. zich neutraal verklaren en aan den loopenden band dóén zich de geval len voor, waarbij' inbreuk wordt gemaakt op diezelfde neutraliteit. Men levert oorlogsmateriaal en vindt de cash and carry-clausule uit, om eerst het cash en dan het carry weer op te heffen. Men verklaart zich tot den doodsvijand van het bolsjewisme, en eenige weken later tot den bondgenoot daarvan. Ten slotte geeft men bevel om te schieten, er wordt op Duitsche schepen ge schoten, en dan huichelt men met verontwaardiging, wanneer de Duit sche schepen zich verweren. zien van het feit, dat de veronderstel ling, dat men om zoo te zeggen onder het bereik van de Duitsche macht met dergelijke voorhistorische propa- ganda-methoden succes zou kunnen oogsten, feitelijk een beleediging is voor onze eigen propaganda, is de ge dachte op zichzelf al kinderachtig. Mijnheer Churchill, die onlangs door zijn landslieden werd bewierookt als de grootste bewapeningsexpert van Engeland, moet toch eigenlijk wel we ten, dat in ons tijdperk van motoren, van pantserwapens en Stuka’s opstan den in ontwapende gebieden bij voor baat zijn uitgesloten. Churchill is ook! in dit opzicht van slechte adviezen voorzien en slecht ingelicht. Maar dat is alles nog niet beslissend. De volken van Europa willen eenvoudig geen op stand. Wanneer er thans nog wel veel opgehelderd en besproken en geregeld moet worden, zijn de meeste men schen van Europa het over één ding toch wel eensEngeland heeft eens en voor al niets meer op het continent in te brengen. Engeland heeft te lang wanorde gesticht, den een tegen den ander uitgespeeld, steeds weer nieuwe oorlogen doen ontbranden en deze bijna altijd met behulp van vreemd bloed laten voeren. Dat weet nu ieder kind en daarom wil Europa nooit meer iets van de Engelsche politiek weten. Zelfs in Frankrijk is in dit op zicht het Europeesche geweten ont waakt. Deze jongste Engelsche oorlog, die alweer en opnieuw verdriet en tra nen over de landen van ons conti nent heeft gebracht, heeft den veran derden gedachtengang van zijn bevol king sneller teweeggebracht dan veie vredesjaren dit zouden hebben vermo gen te doen. Wanneer menigeen dit thans nog niet uit egoïstische motie ven wil inzien, en het misschien ook nog niet openlijk wil toegeven, dan valt een feit toch niet te bestrijden: De volkeren van Europa zijn dichter bij elkaar gekomen. Wanneer er hier en daar nog groe pen zijn, die desondanks haar houding nog niet bepaald hebben, dan heeft het bondgenootschap van Engeland met het bolsjewisme ook dezen krin- gen de oogen geopend. Iedere Euro peaan weet, dat Engeland op het oogenblik niets liever zou zien dan dat I het oude Europa in een bolsjewisti- i sche catastrophe ten onder ging en dat het daarin zou vervallen, natuur lijk in de hoop, die toch We< een utopie mag heeten, dat het zelf op zijn eilan den in staat zou blijken, sich langen tijd te redden, ja, om mettertijd het continent weer tegen het Oosten te Kunnen opzetten. Maar Europa is uit zijn passieve houding ontwaakt en heeft een geheel ander besluit genomen. Het heeft zich aaneengesloten, en wij beleven thans het treffende schouwspel, dat de eene Europeesche natie na de andere voor het meerendeel oe voormalige bondgenooten van Engeland, of lan den, die Engeland in den oorlog te gen Duitschland gedreven en daarme de in het ongeluk gestort heeft zich van Engeland afwendt en tot ons komt om ons zijn zonen in den strijd tegen den gemeenschappelij- ken bolsjewistischen vijand aan te bieden. taE Londensche machthebbers heb- ben door hun tegen Duitschland gerichte oorlogspolitiek het Britsche imperium in zijn huidige positie ge bracht. In deze zeer netelige positie grijpt de heer Churchill telkens weer naar zijn bekende blufmethoden, en nog eens bluf, maar terwijl hij aan de uitwerking daarvan zelf wel niet meer zal kunnen gelooven. Zijn oogmerk is natuurlijk in de eerste plaats om zijn eigen volk in de hand te kunnen houden. Want dat de heer Churchill aanneemt door al zijn gepraat indruk op de Duitsche leiding te kunnen maken, nu, zoo laag wil ik zijn vermogen tot oordeelen ook thans nog niet aanslaan. In dit verband wil ik toch nog de aandacht vestigen op de telkens weer terugkeerende En gelsche bewering, dat Duitschland vredesvoelhoorns zou uitsteken. Hiertegenover zou ik willen consta- teeren, dat, nadat op zoo schaamte- looze wijze alle vredesaanboden van den Führer voor den Rijksdag werden afgeslagen en in het bijzonder na de ineenstorting van Frankrijk nooit meer een Duitsche vredesvoelhoorn werd uitgestoken, dat nooit het plan heeft bestaan, een dergelijken voelhoorn uit te steken en dat het evenmin voor het heden of voor de toekomst in de be doeling ligt, dit te doen. Als er nu dus telkens in berichten uit Engeland melding wordt gemaakt van Duitsche vredesvoelhoorns, blijft slechts de verklaring over, dat in wer kelijkheid een dergelijk verlangen naar vrede en wel een misschien nog veel grooter verlangen dan den heer Churchill lief is bij het Engel sche volk aanwezig is. Door Duitsche vredesaanbiedingen uit den duim te zuigen, wil de Engelsche regeering klaarblijkelijk aan het eigen volk de zoogenaamde Duitsche zwakte voor spiegelen, om dan harerzijds door een heldhaftig afslaan van dergelij- ke, zelf verzonnen Duitsche vredes aanbiedingen voor het Engelsche volk een evenmin aanwezige sterke Engelsche positie aannemelijk te ma ken. Dat zijn natuurlijk voorstellin gen van zaken, die mank gaan Ai even weinig zakelijk, maar daarom ook des te meer typeerend voor de Angel saksische mentaliteit, omdat men er werkelijk geloof aan schijnt te hech ten, is de Engelsche propaganda voor een revolutie in Europa en dan. met name in de door Duitschland be zette gebieden en in Duitschland zelf. Behalve de hulp van Amerika, over welker omvang Churchill zich wel geen illusies zal maken, is dit klaar blijkelijk de laatste hoop van de En gelsche regeering. Maar om nu maar direct die eene mogelijkheid weg te nemen: revolutie in Duitschland? Mr. Churchill was, is en blijft altijd een slecht psycholoog. Men zegt wel eens van hem, dat hij de Engelsche politi cus is, die het meest van allen een verkeerd oordeel heeft gehad, de meeste blunders in zijn lange loop baan heeft gemaakt en het toch tot eerste-minister heeft gebracht. In ze kere democratieën schijnt dit alles evenwel een bijzondere aanbeveling te zijn. Maar dat een staatsman het lot van zijn land op zulk een onnoozele hoop grondvest, dat is ondanks alles toch wel een zeldzame onnoozeiheid. Een volk, dat de grootste veldslagen van heel zijn geschiedenis gewonnen heeft, dat met zijn vrienden en bond genooten Europa beheerscht, dat nu eindelijk zijn levensruimte heeft be veiligd en daardoor van de buiten wereld onafhankelijk is geworden, dat nu na eeuwen van strijd de schepping van Groot-Duitschland meemaakt, dat zou nu juist op dit oogenblik revolutie moeten maken En hetzelfde geldt voor Italië, dat juist aan de onge ëvenaarde verschijning van zijn Duce en aan zijn fascistische beweging alles te danken heeft. Maar zelfs, als dit alles niet zoo was, en Duitschland inplaats van overwinning na overwinning te boe ken, de eene nederlaag na de andere geleden had, dan stond nog één ding vast: Nooit zou het nationaal-socia listische Duitschland capituleeren. De heer Churchill heeft met al zijn oppervlakkigheid, die hem zijn heele leven gekenmerkt heeft, niet de flauwste notie van het huidige Duitschland. Een Engelschman schreef laatst jubelend, dat een Russische commissaris uit hard hout gesneden was. Als dat waar is, en een Russische commissaris van hard hout gemaakt is, dan bestaat het nationaal-socia- lisme uit staal. Overigens kan Engeland ervan ver zekerd zijn, dat een volk, dat door Adolf Hitler geleid wordt, slechts één gedachte heeftden hem opgedrongen oorlog tot aan de uiteindelijke over winning te voeren. Een November 1918 herhaalt zich in de Duitsche geschie denis niet ten tweeden male. Maar dat begrijpt men in Engeland niet, omdat men zich eenvoudig de laatste hoop niet wil laten ontnemen, en alleen uit deze overweging schijnt men eenvoudig te gelooven, ook altijd nog in Londen, dat men alleen maar een paar propaganda-walsjes uit den vorigen oorlog heeft af te draaien, om onrust en opstand in de andere lan den van Europa te verwekken. Afge- tionaal-socialisme en het fascisme gepredikt en den haat tegen derzel- ver grpndvesters Adolf Hitler en Mus solini. Toen daarop de positie van Duitschland en Italië en van hun lei ders in Europa steeds sterker werd, heeft hij bewust een algemeene oor logspsychose gewekt en was hij open lijk voor een agressieve politiek te gen de As-mogendheden opgetreden. Hij was daardoor zoo ver gegaan, dat hij reeds in den jare 1938 na Mün chen tot den oorlog aanhitste en zelfs de Engelsche regeering-Cham- berlain er mee dreigde, dat hij haar de duimschroeven zou aandoen, als zij van plan mocht zijn met den Führer tot een goede oplossing van het Pool sche vraagstuk te komen. Uit deze consulaire verslagen als ook uit talrijke authentieke berichten die in de laatste jaren over de houding van den Amerikaanschen president bekend geworden zijn, blijkt het ont stellende feit, dat president Roosevelt in laatste instantie moet worden be schouwd als den aanstichter en daar mee als den hoofdschuldige aan dezen oorlog. Aan het Amerikaansche volk zal deze politiek van zijn president eens ideëel zoowel als materieel duur ko men te staan, want: 1. Het is duidelijk, dat de Amerikaan sche belastingbetaler den hoofdlast van dezen Engelschen oorlog tegen Duitschland krijgt te dragen. Zoo als bekend zijn Engeland en de an dere staten aan Amerika van den wereldoorlog nog altijd ongeveer 15 milliard dollar schuldig, waarvoor deze landen in vredestijd nog niet eens de rente, om nog maar te zwij gen van aflossingen konden op brengen. Wanneer dit echter voor de oude schulden niet eens moge lijk was, dan is het toch v nzelf- sprekend, dat nieuwe schulden ab soluut nooit kunnen worden vol daan. Elk geweer, elk kanon en elk vliegtuig, dat Amerika thans aan het een of andere land levert, komt uitsluitend voor rekening van den Amerikaanschen belastingbetaler Door alle waarden, die Amerika voortdurend verlaten zender dat er eenige tegenprestatie tegenover staat, moet dit land in naar ver houding betrekkelijk korten tijd in de grootste economische crisis ge raken, die een land ooit beleefd heeft. Ik geloof, dat daarmee verge leken de Amerikaansche catastro phe, y^'h 1929 slechts kinderspel is. Reeds? thans doen zich de eerste voorteekehen voor de komende ca tastrophe gevoelen: de beginnende inflatie als voorloope? eener socia le revolutie. 2e. Roosevelt doet het voorkomen als of hij strijdt voor het behoud der democratieën. Als hij dat wer kelijk wilde doen, zou hij niet den oorlog zoeken en zich met het bolsjewistische Rusland verbonden hebben. Dat hij dit echter toch doet, verraadt integendeel zijn be doeling om in Amerika voor zich en voor zijn joodsche hersentrust de absolute heerschappij te grondves ten. Daarvoor is mijnheer Roosevelt bereid ook het bloed van Ameri kaansche zonen op te offeren. 3e. Roosevelt heeft een bondgenoot schap gesloten met den grootsten vijand der menschheld, het bolsje wisme. Ook dit zal in Amerika precies eender zooals vroeger in an dere landen automatisch tot een groote verscherping van de sociale tegenstellingen leiden. Het is onze overtuiging, dat Roosevelt door dit bondgenootschap met Sovjet-Rus- land de kiem heeft gelegd voor een van de meest vernietigende cata strophes, die het Amerikaansche volk eens totaal zal schokken en het tientallen jaren achterop zal brengen. Maar eens zal het Amerikaansche vclk ontwaken en van zijn president en zijn joodsche raadgevers reken schap verlangen voor een politiek, die voor dezen oorlog verantwoordelijk is, die de eene natie na de andere tot den oorlog heeft aangezet, en die nu tegen den wil van Amerika ook het eigen volk met alle middelen in een oorlog poogt te betrekken, dien Ame rika nooit kan winnen en die van het land slechts verschrikkelijke offers zal vergen. De heer Churchill heeft deze poli tiek, waarbij wij in het midden willen laten in hoeverre hij dat onder in vloed van president Roosevelt heeft gedaan, uit volle overtuiging onder steund. Terwijl president Roosevelt de hoofdschuldige is, zal Engeland zeker het voornaamste slachtoffer zijn. Want de vooruitzichten van Engeland zijn meer dan duister. Ik zou de posi tie van Engeland en zijn vooruitzich ten op alle gebieden van dezen oor log als volgt willen samenvatten: le. Te land en ter zee kan het, zelfs met lederen mogelijken Amerikaan schen steun, den oorlog tegen de mogendheden van het pact van drie en haar bondgenooten niet meer winnen. Van een gegeven oogenblik af, moeten zijn hulp bronnen noodzakelijkerwijs vermin deren, terwijl onze mogelijkheden zullen blijven groeien. 2e. In het door Churchill geprovo ceerde luchtduel tusschen het Brit sche eilandenrijk en Europa zijn de kansen duidelijk tegen Engeland. De aardrijkskundige positie van de Britsche eilanden en van hun in- A 4" EN moet zich werkelijk afvra- IV1 gen, hoe lang het gezonde ver stand van het Amerikaansche volk een dergelijke catastrophale politiek zijner regeering nog zal willen slikken. In derdaad werd ook herhaaldelijk de dat verstandige Amerikanen tegen dit drijven pro testeerden. Volgens het resultaat van de laatste stemmingen heeft de hui dige Amerikaansche regeering slechts een klein gedeelte van het Ameri kaansche volk achter zich voor haar oorlogspolitiek. Want als een vreem de regeering zich met booze bedoe lingen, in overmoed en in haat, in strijd met alle wetten der natuur en in strijd met het wijze inzicht van een man als president Monroe, over twee groote oceanen heen in de aangelegenheden van andere wereld- deelen mengt, en deze geestelijk zoowel als materieel wil terrorisee- ren, dan kan dit ook niet de ware uitdrukking van den levenswil van het Amerikaansche volk zijn. Want in de eerste plaats bezit dat volk alle materieele goederen zelf in het eigen land en in de tweede plaats voelt het heel duidelijk aan, dat het nooit werd bedreigd en dat het die andere volkeren ook nimmer geestelijk kan leiden, om maar te zwijgen van over- heerschen. Amerika voor de Amerikanen, Euro pa voor de Europeanen: dat getuigt van verstandig inzicht, waar iemand zich op den duur overheen kan zet ten zonder de zwaarste wereldcata- strophes te ontketenen. Wanneer het Amerikaansche volk zich nu bij het najagen van dergelijke onnatuurlijke doeleinden van zijn president Roose velt steeds meer isoleert en zich daar door in een oorlog tegen de halve we reld laat meesleuren, kunnen wij dit slechts betreuren. Maar één ding moet ik hier vast stellen wanneer de gebeurtenissen een dergelijken loop zouden nemen en het tot een oorlog tusschen de Ver eenigde Staten van Amerika eenerzijds en Europa en Oost-Azië anderzijds mocht komen, dan staat thans reeds voor de geschiedenis vast, dat de ver antwoordelijkheid voor dezen oorlog met al zijn gevolgen uitsluitend op president Roosevelt valt. Men mag zich hier echter afvragen, welka motieven president Roosevelt worden van aanvoeren van over zee. Europa is eens en voor al tegen elke blokkade bestand. Het graan en de grondstoffen van Europeesch Rusland kunnen de behoeften van Europa volkomen bevredigen. Zijn oorlogsindustrie wordt geheel dienstbaar gemaakt aan de oorlogseconomie van Duitschland en zijn bondgenooten, waardoor het oorlogspotentieel van Europa opnieuw geweldig zal toe nemen. De organisatie van dit reusachtige gebied is reeds in vol len gang. Daarmede is aan de beide laatste voorwaarden voor de eindoverwinning van de as en haar bondgenooten op Engeland voldaan. t-iUROPA is voor de eerste maal Ij in zijn geschiedenis op den weg tot aaneensluiting Voorwaar, dat is een kende ontwikkeling. Het fijne in stinct van de volkeren heeft hen den juisten weg doen vinden tegen de oogmerken van hun voormalige re- geeringen in, die thans te London als emigranten met Churchill, en den bondgenoot Stalin aan dezelfde tafel zitten, en waarvan de ontgoo chelde volken reeds nu niets meer willen weten. Thans strijden de zonen van bijna alle Europeesche volken in het Oos ten om het behoud van het leven en de cultuur van ons werelddeel. Het in dezen gemeenschappelijken strijd vergoten bloed zal meer gewicht in de schaal leggen dan alle overle veringen van een voorbii tijdperk. Het nieuwe Europa marcheertHet laat zich niet meer om den tuin lei den en het is niet meer tegen te hou den of mr. Churchill en mijnheer Roosevelt en zijn joodsche achter grond dit nu prettig vinden of niet. De volkeren van dit vasteland zullen een nieuw Europa opbouwen en zij zullen zich daarbij, of er nu oorlog is of niet, door niemand laden storen. Militair onaantastbaar en met een veilig verankerde economie kun nen wij thans ons werelddeel poli tiek organiseeren, net alsof het vrede was. En wanneer er nog een poosje zoo nu en dan bombar- dements-vliegtuigen komen, dan zullen wij er voor zorgen, dat dit tienvoudig vergolden wordt. Als het moest, zou Europa thans wer kelijk een dertigjarigen oorlog kun nen voeren, zonder dat ons conti nent daardoor ook maar een oogen blik in werkelijk gevaar zou komen.

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 6