de N.S.B. van HET GROOTE AVONTUUR Tienjarig bestaan I De Rijkscommissaris, Rijksminister dr. Seyss Inquart spreekt A De distributiebonnen mJ Maandag 15 Dec. 1941 TWEEDE BLAD HAAGSCHE COURANT voor FEUILLETON Waardeering voor den strijd der Nederlandsche Nationaal Socialisten gram gram 100 100 rants, rants, rants, rantsoen •M De groote bijeenkomst in de hal aan de Croeselaan w*. i 1 ia dat Uw bedoeling? Er wordt gebouwd mi 11 A' r St Een Duitsche stoottroep in het veroverde fort Balaklava vóór de Polygoon-Seym) I Br„ gebak Melk 34 liter 125 gram Nederlandsche nationaal-socia- Nadruk verboden» was eerstgenoemd centrum Sebastopol. W eUbild-Polygoon Kaas Extra kaas VI., VI.w. Aardapp. Aardapp, gram gram gram gram Boter Boter m.red. Suiker Cacao Koffiesurr. Jam BI., Br. Geb. Rijst Hav. of peuL Gort Verm„ Maiz. Het Britsche slagschip „Repulse" in het droogdok. (Hoffmann) een het de den: „Troost U, kameraden, hij of zij, die u lief was, is niet voor niets gevallen. Gij, die achterbleef, zult niet eenzaam staan, want wij zullen u nooit verlaten. God ze- gene den strijd van Adolf Hitler tot aan de eindoverwinning. 48-4 48 48 50 250 500 teit over de grenzen van het Grootduit- sche Rijk heen eerlang alle Germanen van Europa zullen samengaan om een nieu we Europeesche orde te scheppendie het eeuwenlang door innerlijken strijd ver deelde Europa een nieuwe betere toekomst zal verzekeren. Dat is ons gemeenschappe. lijk doel. Spr. eindigde zijn toespraak met „Heil Hitler Hou Zee”. Vervolg van pag. 1. kunnen zijn, dat die mijnheer niet ders verlangt, dan gezeten in „club", enkele aanteekeningen te De strijd in het Verre Oosten. De woordvoerder van de Japansche Marine in Nanking maakte bekend, dat het Britsche steunpunt Hongkong van de land- en zeezijde door de Japansche troepen is ingesloten. Een deel van de haven van Hongkong, gezien van het dak van de Duitsche club af. (Atlantic-Holland) Het 10-jarig bestaan van de N.S.B. De Rijkscommissaris, Rijksminister Dr. Seyss Inquart, begroet den leider der N.S.B., ir. Mussert, bij zijn aankomst in de groote hal van de groenten- en fruitveiling te Utrecht. Polygoon-Sagers De commandeerende Generaal van het Duitsche Afrikacorps, Generaal Rom. mei, bezichtigt met zijn begeleiders de stellingen bij Capuzzo in het strijd gebied van Tobroek. (Orbis-Holland) 1 rantsoen 250 250 250 100 4 4 11 k.g. 4 k.g. gelijk kon zijn, jr short-broekje Aan den vooravond van de viering van het 10-jarig bestaan van de N.S.B. bevond de leider zich onder zijn kame raden. De Winterhulp-loterij werd niet vergeten. Polygoon-S agers 1 k.g. gram gram gram de Führer mij heeft opgedragen, om jegens de Nationaal Socialistische Beweging in Nederland en haar leider Mussert op dezen dag van het tienjarig bestaan de groeten van onzen Führer Adolf Hitler uit te spreken. Majoor Creutzinger en andere vertegen woordigers van partij en Weermacht. Van de Nederlandsche gasten heette spr. voorts welkom alle functionarissen van de N.S.B. en in het bijzonder ook de familieleden van de gevallen kameraden, van de in Indië geïnterneerde kameraden en verder alle dragers van het strijd- insigne. W in Duitschland over. Hij herinnerde aan den politieken strijd, dien de N.S.D.A.P. jarenlang heeft moeten voeren om de na- tionaal-socialistische gedachte te doen ze gevieren. Wij moeten als nationaaLsocialisten steeds weder vaststellen, aldus spr., dat het de N.S.D.A.P. geweest is, die als wer kelijke vertegenwoordigster van de be langen der Duitsche volksgemeenschap optrad. Ook in Nederland zal de tijd niet ver meer zijn, dat vele nationaal-socialisten staatkundige plichten te vervullen zullen hebben en daartoe is het noodzakelijk, dat de nationaal-socialistische gedachte meer algemeen zal worden ingezien. Het is alleen deze gedachte, waardoor alle Germanen tot één groote gemeen schap kunnen worden saamgebracht. Wij weten, dat dank zij Hitler’s geniali- te verliezen hebben. Het zou natuurlijk an- een ma ken. In dat geval telefoneer ik wel. Tot straks. De auto gleed den heuvel af en stopte even later voor het hoofdkantoor, waar, benevens het kantoor van den directeur, een klein secretariaat was onderge bracht. Mongbwaloe kon in geen enkel op zicht worden vergeleken met Nizi, *1 verrewe®’ remand, die toot Zyn personeel wist'nr^ C.EX VOLLJE SSM UtJKCME We&ST zutNit» zaet pAPtgqr Al weer een verloren dag, mom pelde hy, denkende aan de verplichting, welke hem werd opgelegd, Riefenberg rond te leiden. Toen hij zijn auto in gang wou zet ten, riep zijn vrouw nog van de barza af, of hij toch liever niet het middag maal zou komen gebruiken. Maar daar van wou haar man niet hooren. De goudertsgroeven lagen ver van elkaar verwijderd en er was afgesproken, dat Berteau pas tegen den avond met den journalist naar huis zou komen voor het avondmaal. Geloof me, vrouwtje, laten wij het bij onze afspraak houden, riep de direc teur nog. Als die journalist belang stelt in het bedrijf, zullen we geen tijd Tienduizenden brieven worden door de Duitsche veldpost ge sorteerd en naar de compagnieën doorgezonden. De afzenders kun. nen er van op aan. dat de Veld post al het mogelijke doet, om den mannen aan het front de brieven zoo snel mogelijk te doen toekomen. (Orbis-Holland) mannen en vrouwen, welke een strijd van tien jaar verbonden heeft Evenals elke werkelijk groote en beslissende ont wikkeling slechts in de worsteling der krachten en door strijd kan gedijen, zoo veronderstelt een politieke en daarmede volksche en geestelijke vernieuwing ook in Nederland de aanwezigheid van een groep mannen en vrouwen, die in alle omstandigheden tot den strijd bereid zijn. Dat gij onder uw leider Mussert tien jaar geleden zijt aangetreden, dat gij on danks alle achteruitzettingen en verdruk kingen hebt volgehouden want sinds 30 Januari 1933, den dag waarop in Duitsch land de N.S.D.A.P. de macht overnam, hebben alle krachten van het kapitalisme, van de democratie, van het Jodendom en van het politieke eonfessionalisme onder verloochening der wetten waaronder zij zelf ten strijd trokken samen gezworen, nooit meer een nationaal-socialistische be weging wettig aan de macht te laten ko men dit strijdlustige volhouden hebben wij bij u vooral geconstateerd en gewaar deerd. De trouw, die gij aan de idee, waarvoor uw Leider u heeft opgeroepen, en de trouw, die gij den Leider zelf hebt bewe zen, is voor ons het bewijs, dat gij gesne den zijt uit het hout, waaruit alleen in de grandioze ontwikkeling van den huidigen Reeds uren voordat de eigenlijke her denkingsplechtigheden in de Groentenhal aan de Croeselaan een aanvang zouden nemen, stroomden de speciaal daartoe genoodigde N.S.B.-ers naar de enorme hal, welke plaats bood aan 6000 leden der Beweging, een ruimte, welke even wel spoedig nog te klein zou blijken. De zaal was fleurig met frissche vlag gen en groen versierd, geheel achteraan speelden op een verhoogd podium eenige W.A.-muziekcorpsen strijdmarschen. Aan de andere zijde van de hal verrees een enorm podium, geheel in witte draperiëen uitgevoerd met op den achtergrond een groot N.S.B.-schild. Ter linker- en rech terzijde stonden groote groene heesters, terwijl het front van het podium geheel was omzoomd met frissche winterbloe men. Sterke schijnwerpers vatten het geheel in breede lichtbundels. Toen het aanvangsuur naderde en men nog wachtte op de binnenkomst van de gasten, hadden zich rond 7000 bezoekers in de hal verzameld. Om tien minuten voor drie gaf een hoornsignaal het teeken, dat de Rijks commissaris Seyss Inquart met zijn staf aan den ingang van de hal was gearri veerd. Even daarna betraden de Duitsehe gasten de zaal, luide toegejuicht door de duizendkoppige menigte. In het gezelschap van den Rijkscommissaris bevonden zich ir. Huygen, de seer.-generaal van het N.S.B.-hoofdkwartier, de Oberbefehlslei- ter Friederichs, de commissaris-generaal Schmidt, de Kreisinspektor der N.S.D.A.P. prof. dr. Nieschulz, de Beauftragte in de provincie Utrecht Sommer en zijn voor ganger dr Joachim, alsmede andere ver tegenwoordigers van de Weermacht en de partij. Vlak daarop betraden ir. Mussert en van Geelkerken, vergezeld van het hoofd Algemeene Zaken, de Block van Schel- tinga en de persoonlijke adjudanten van den leider, mr. dr. Kessler en v. d. Arend, de zaal. Toen de leider der N.S.B. het podium bestegen had, werd hij nogmaals minuten lang toegejuicht, waarna de aanwezigen hem het lied „De zwarte soldaten” toe zongen. tijd een nieuwe politieke vorm kan ont staan. Met deze strijdlustige mentaliteit zijt gij opgetrokken, op weg naar bet nationaal- socialisme. Geen van ons, zooals wij hier bijeen zijn, is als nationaal-socialist vol gens den huidigen stempel geboren, elk on zer moest een weg van toetsing, zoeken, verheldering en beproeving doormaken. Maar elk onzer droeg ook in zich het on- bluschbare verlangen om de eer en het welzijn van zijn volk als de hoogerelots- gemeenschap van het gemeenschappelijk bloed boven alle andere doeleinden te stel len. Al naar de politieke toestanden, waar onder wij geboren en opgegroeid zijn, ont wikkelde deze volksche offervaardigheid zich tot de politieke opvatting en overtui ging, die ons allen thans in haar steeds duidelijker en zuiverder begrepen betee- kenis als nat-socialisten ’n groote gemeen schap laat worden., waartoe ons eerst als de groote verkondiger, dan als de alle» overtreffende Leider Adolf Hitler oproept. Wij in het Duitsche leefgebied werden deze ontwikkeling, voor zoover wij slechts oogen hadden, die zagen, en een ontvan kelijk hart, ingestooten uit protest tegen en afkeer van de blijkbaar volksvernieti gende krachten der gewelddadige verdra gen van Versailles en St Germain. Gij, hier in Nederland, had het geestelijk moei- lijker. Want uiterlijk schenen de omstan digheden hier bepaald voortreffelijk ge ordend, en de door de kapitalistische en democratische krachten van dit land aan genomen houding scheen door den afloop van den eersten wereldoorlog voorgoed oa vestigd en vereeuwigd te zijn. (Zie verder 3e blad. pag. 1.) te springen en overal tef Hij droeg een Manchester en hooge laarzen. De baas gaat vandaag naar de groeven, dachten de inlanders. Vlug, zei Berteau tot de twee ne gers, ik heb geen tijd te verliezen. De metalen bussen werden geopend en de doffe goudschilfertjes gleden in een weegschaal. De directeur keek de borderellen na, het gewicht klopte. Een bewaker ging hem vooraf naar het kan toor. In een wand was een groote, mas sieve, metalen deur met geheim slot, Hy verleende toegang tot een kluis, welke de afmetingen had van een kleina kamer. Op rekken stonden twintig groote kroezen, één per post, waarin zich het goud telkens gedurende een maand opstapelde. Terwyl de directeur den inhoud van de schaal in den kroes uitgoot, overwoog hy, dat het een schit- terende maand zou zijn. Vluchtig bere- kend schatte hij, dat er wel voor een waarde van vijf millioen francs goud aanwezig was. Berteau duwde de zware deur dicht, liep even aan op het secretariaat. Geen nieuws van den Journalist? Jawel, antwoordde de secretaruh fWordt mhmMI Ons menschen zit het bouwen in het bloed. Dit blijkt reeds in de eerste kin derjaren. In de speelkamer bouwt de jeugd torens en huizen van blokjes hout en steen. Op het strand verrijzen ves tingwallen en forten. Dit is de schep pingsdrang, de bouwlust, die in ieder menschenkind aanwezig is. Van de wieg tot aan het graf, wij bouwen. Zoo is het ook nu in de geheele wereld. Deze we reldoorlog is in werkelijkheid niets an ders dan een opbouw van een nieuwe orde, door de jonge volkeren van Europa en Azië, door Duitschland, Italië en Ja pan. Zij toch bouwen aan een gelukkige toekomst, die rechtvaardigheid zal bren gen, waar thans willekeur heerscht, die een nieuwen tijd zal brengen in de plaats van het oude, dat zichzelf overleefde en naar den chaos voerde. Er wordt ge bouwd in dezen grootschen revolutietijd en omdat wij Nederlanders in den loop der eeuwen bewezen hebben bouwmees ters te zijn, bouwen wij mede. Het zijn de Nederlandsche nationaal-socialisten, die èn in het vaderland, èn in het Oos ten het eerste begrepen hebben waarom het gaat. Zij zijn het, die beseffen dat er hard gewerkt moet worden, dat zonder moeite en offers geen bouwwerk verrij zen kan dat de moeite waard is opgetrok ken te worden. Landgenooten, er wordt gebouwd aan een nieuwen tijd, aan een nieuwe wereldorde, een nieuw Europa, een nieuw Nederland. Het kost bloed en het kost tranen, het eischt moed en het eischt offers. Maar zonder dit is geen nieuwe toekomst mogelijk. Dat weten on ze vrijwilligers aan het Oostfront en daarom aarzelden zij niet en zij gingen. Landgenooten, bouwt mede, volgt de mannen, die hun plicht doen. Hoewel de bolsjewistische dreiging van Europa is afgewend, is er nog veel werk te doen daar in het Oosten. Neemt daarvan uw deel op u, wacht niet totdat men u niet meer noodig heeft, maar meldt u aan bij het Vrijwilligerslegioen „Nederland”, Koninginnegracht 22, ’s-Gravenhage. De beteekenis van den dag van heden ligt in het feit, dat deze dag in de eerste plaats een politieken strijd vastlegt welke tien jaar lang met succes is gevoerd, en in de tweede plaats een bewijs vormt voor de logische politieke ontwikkeling der Nationaal Socialistische Beweging naar ons gemeenschappelijk doel, n.l. de hervorming van Europa in nationaal- socialistischen geest. Dij Duitsche nationaal-socialisten waar- deeren in u vooral de politieke strijders. Toen wij in Mei 1940 hier kwamen, von den wij onder de meest uiteenloopende politieke stroomingen en scheuring van dit land in uw beweging Nederlandsche Geldig t.m. 20 December 1941 47- A Melk I 48- A Melk I 30 Nov. t.m. 27 Dec. 1941 150 Algem. 2e per. cacao 155 Algem. 156 Algem. 151 tm. 154 Algem. F en G Rijst 161 Algem. 162 Algem. 163 Algem. 157 tm. 160 Algem. Algem. 167 10 Dec. t.m. 27 Dec. 1941 5556 Boter 55—56 Vet N.B. Zeep op bon 164 Algem. van 1 t.m. 31 December. Groeten en gelakwenschen van de Duitsche party Oberbefehlsleiter Friedericha bracht de groeten en gelukwenschen van deze partij 10 Jaar N.S.B, Het défilé van de W.A., de S.S. en den Nationalen Jeugdstorm op Maliebaan te Utrecht, voor ir. Mussert, den leider der N.S.B. (Polygoon-Sagers) met een negerchauffeur hem in het passagiershuis halën en bracht hem naar de „mess” van de ingenieurs. Daar gebruikte hij het ontbijt in gezel schap van den secretaris, die nogmaals herhaalde, dat alles met den heer Ber teau, directeur van de afdeeling van Mongbwaloe, was geregeld. Het belooft vandaag mooi weer te worden, besloot de secretaris. Aan het tochtje naar Mongbwaloe zult u veel genoegen beleven; de autoweg slingert langs prachtige bergketens. Riefenberg voelde zich in een uitste kende stemming, toen hij een paar oogenblikken later in den wagen ging zitten, om de 50 kilometer, welke Nizi van Mongbwaloe scheidden, af te leggen. Er is geen haast bij, riep hij tot den chauffeur, die aanstalten maakte, de auto op roekelooze negermanier langs de ravijnen te laten loopen. De villa van den heer Berteau stond even buiten Mongbwaloe, tegen een bergflank, vanwaar men een prachtig uitzicht had op den emtrek en het postje in de vallei zag liggen. Het kon ongeveer negen uur zijn, toen de plaat selijke directeur van zijn vrouw af scheid nam en aanstalten maakte, om Uil kwam <0 wuto*XitJl naar zyn kantoor te begeven. Leider listen! Een groote vreugde en voldoening is het zoowel voor mijn partijgenooten en kameraden als voor mij zelf, te kunnen deelnemen aan deze plechtige bijeenkomst van de Nationaal-Socialistische Beweging in Nederland, welke er getuigenis van aflegt, dat de Nederlandsche nationaal- socialisten onder hun leider Mussert zich in een strijd van tien jaren niet alleen gehandhaafd, doch met de onwrikbare vastberadenheid, die juist aan nationaal- socialistische strijders bijzonder eigen is, onder de ongunstige omstandigheden in dit land aan terrein en thans ook aan beslissende beteekenis gewonnen hebben. Met bijzonderen trots vervult het mij u te kunnen mededeelen, dat Rede van den heer van Geelkerken Vervolgens gaf ir. Huygen het woord aan den heer C. van Geelkerken, die een herdenkingsrede uitsprak. Wanneer wij terug zien op deze tien jaar, dan putten wij daaruit meteen de kracht om in de toekomst moedig voor waarts te gaan. Doch bovenal gedenken wij den man, die in 1931 tot het Neder landsche volk zei: Durf tot uzelf in te keeren, zet u in voor een nieuw Neder land, wees Nederlander en geef u zoo noodig voor uw vaderland. De man, die toen zoo sprak en dit tien jaar steeds heeft uitgeroepen, was onze Mussert. (Langdurig applaus.) Het is zijn dag van daag. Aan hem danken wij het Neder landsche nationaal-socialisme. Welnu, la ten wij dan van onzen kant hem heden zeggen: Leider, gij kunt op ons blijven rekenen. Mussert heeft altijd geweten dat ons volk niet slecht was en het nu nog niet is. Het is altijd jarenlang valsch voorgelieht en door zijn leiders op een verkeerd spoor geleid. Was het om tot die eenheid te geraken noodig dat er een N.S.B. kwam’ Ja, dat was noodig, omdat alleen de N.S.B. ons volk tot het ware nationaal-socialisme kon brengen Zie thans, wat er van de oude regeerders is overgebleven. Deze onverantwoordelijke elementen zitten in Londen. Wij, N.S.B.-ers, hebben voor deze lieden slechts één antwoord: Gij, daar in Londen, hebt uw volk en uw va derland in den steek gelaten; wij, die zijn gebleven, verklaren ons thans op leven en dood verbonden met den Füh rer aller Germanen: Adolf Hitler. (Ap plaus). Zoo hebben tien jaar lang mannen en vrouwen, vaak totaal beroeid, zich tot Mussert gewend om uitkomst door het nationaal-socialisme. Wij zijn trouwe vol gelingen van Mussert gebleven, hij toch was voor ons volk de eenige hoop op een betere toekomst. Zien we heden, wat onze leden al niet geofferd hebben. Zie naar het Oostfront, denk aan onze Indische kameraden, weet, dat velen onzer in En- gelsche en Amerikaansche concentratie kampen zijn opgesloten. Als van ons ge vraagd zal worden, wat stellen wij daar tegenover, dan is ons antwoord: Wij zet ten ons in tot het uiterste en laatste. (Applaus.) Tot den buitenstaander zeide spr. ver. volgens: Marcheer dan thans met ons mee, laat het ons niet alleen doen. Neem uw plaats in onze rijen in, de N.S.B. is er voor het geheele volk, treed aan voor een nieuwe toekomst. Met Duitschland voor een nieuw Europa. (Langdurig applaus) Morgen gaat onze marsch verder, wij N.S.B.-ers zullen ons volk blijven win nen door ons geloof. Tot de familieleden van de nabestaanden richtte spr. zich aan het einde van zijn rede met de woor- 22) Riefenberg had nauwelijks den tijd, om enkele nadere inlichtingen aan te teekenen. Een andere ingenieur stond hem al op te wachten. Zij begaven zich nu naar den Tsi-berg. Bij zijn aah- komst, den vorigen dag, had de journa list opgemerkt, dat de hoogste bergtop uit de streek, was gehuld in een goudei stofwolk. Hy kreeg nu de verklaring van dit verschijnsel. Op zekeren dag, zei de ingenieur, hadden wij ontdekt, dat de Tsi-berg, welke 150 meter hoog is, ongemeen rijk was aan goud en nu hebben wij besloten, den berg af te graven. Zij waren tot op een bepaalde hoogte gekomen en daar zag Riefenberg, hoe kleine zwarte gedaanten zich op den .naakten top bewogen en voortdurend Jtroom vgn sjoijblaXken e d tand ■80 hsmgfjfln over C£U lefsta nrr In het V.U.C..stadion in Den Haag werd de voetbalwed strijd VU.C.Feijenoord gespeeld. De Rotterdammers wer den met een 42 nederlaag naar huis gestuurd. Aanval op het V.U.C.-doel. (Polygoon^Meyer) Binnenkomst der vlaggen Na deze plechtigheid had de binnen komst van de vlaggen van W.A., SS en jeugdstorm plaats. Staande, met opgehe ven arm ontvingen de aanwezigen deze vlaggen waarna de vaandeldragers hun posten betrokken Hierna werd onder doodsche stilte door drie eden van de Nederlandsche SS de eerevlag binnengedragen, waarna aller eerst ir. Huygen het spreekgestoelte be steeg. Hij sprak de begroetingsrede uit en richtte zich allereerst tot den Rijks commissaris, wiens komst door de N.S.B. bijzonder op prijs werd gesteld. Woorden van welkom richtte spr. tevens tot Ober befehlsleiter Friederichs, commissaris- generaal dr. Schmidt, Brigadeführer Rauter, Ministerialrat dr. Piesbergen, Hauptmann Siebel, prof. dr. Nieschulz, Doodenherdenking Hierna vond op plechtige wijze de doo denherdenking plaats, door alle aanwezi gen staande, met opgeheven arm, aange. hoord. De muziek speelde na afloop hiervan op ontroerende wijze het plechtige „Ik had een wapenbroeder”. Na een korte pauze, waarin eenige strijdliederen werden gezongen, was het woord aan den Oberbefehlsleiter Friede richs, als vertegenwoordiger der N. S. D. A. P. het voornaamste, wat de goudproductie betreft. Dat kwam, doordat Mongbwa loe hoofdzakelijk was ingericht voor de behandeling van alluviaal goud, hetgeen het gebruik van ingewikkelde fabrieken overbodig maakte. Er waren niet veel blanken gevestigd en dan waren ze nog verspreid in het binnenland, over een twintigtal vindplaatsen. Het was tegen het einde van de maand en een bepaling van de hoofd directie schreef voor, dat om de maand al het opgedolven goud naar Nizi moest worden overgebracht. In deze dagen had de heer Berteau het steeds zeer druk. Hy alleen immers mocht het goud in ontvangst nemen. Ieder onderpostje beschikte over een paar betrouwbare inlanders, die gezamenlijk het goud in een metalen bus, vergezeld van een borderel, naar Mongbwaloe brach ten. Iedere bus was genummerd en werd bij het vertrek gesloten. Alleen Berteau beschikte over de passende sleutels. Op den stoep van het kantoor zaten nu twee inlandsche gouddragers te wachten. Eerbiedig sprongen ze over eind, toen de heer Berteau uit zijn wa gen wipte. Hij was een nog jonge man, ingenieur^, ^eftSau>. knap en donkerr van 175 meter. Dat verklaarde de gou den stofwolk. Ook hier werd het gouderts naar vermorzelfabriek geleid, waar 1— bekende bewerking onderging. Een gedeelte van den namiddag bracht Riefenberg door op den Tsi-berg. Op den terugweg naar Nizi, werd ten slotte nog een bezoek gebracht aan de reusachtige kraan, welke op het water van de rivier dreef en er ingewikkeld uitzag. Zooals bij een gewone bagger machine, werd slijk opgehaald uit de bedding, mad‘ nier werd de modder op het breede d*.k machinaal gewasschen en het goud 'eyuit gehaald. Alleen deze machine, verklaarde hem de ingenieur. - levert ongeveer 30 kilogram goud per maand. Daarmede was de avond ongeveer in getreden en had Riefenberg m een re- cordtempo met de voornaamste instel lingen van Nizi kennis gemaakt. Een groot gedeelte van den nacht zat hij te schrijven over alles, wat hy had <eEnnzoo brak eindelyk de dag aan. dat Riefenberg zich, overeenkomstig het plan van den direeteur-generaal. naar den sector van Mongbwaloe zou be- gevt*. 14 t.m. 20 December 1941 Brood Brood Vleesch 48 Vleeschw. 48-A Aard. 48-B Aard. tl ••vi -

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 5