HEI GROOTE AVONTUUR ®>i i r i I I Met Winterhulp langs de gezinnen GELDIGE BONNEN VOOR VOEDINGSMIDDELEN BINNENLAND HAAGSCHE COURANT Vrijdag 19 Dec. 1941 TWEEDE BLAD FEUILLETON Hoe hulp wordt geboden, waar deze dringend noodig is u Geeft recht op het koopen van 22 14 7 Aardappelen Aardappelen 6 Oct. 1941 23 Nov 1941 250 250 100 500 250 250 100 500 250 500 4 250 250 100 500 250 500 4 Rants. Liter Rants. 1941 1942 1942 1941 1942 1941 1941 1942 Rijst Algem. Algem. Algem. 4 Koerst Oost Velen zijn misdadig, zonder te beseffen, hoe zij met bon geknoei zichzelf en anderen treffen. Viering der midwinterzonnewende OOK HUISDUIVEN VALLEN ONDER DE DUIVENCOMTROLE AftT-Sl 54 4 In tijdvak van vier weken r 50 250 500 5? (Polygoon~Seym) weg 4 t/m 14 Vm Eenh. In tijdvak van één week 21 December t-m. 27 December 1941 of Brood gebak 9 18 18 3 3 1! 1 250 500 500 gram 125 250 250 gram van 2 liter Petroleum 08 1 eenh Brandstoffen Diverse data Dec. 1941 50 gram Scheerzeep 31 lotsverbonden Oost, dus de (Nadruk verboden’ komen Het Wereldnieuws. (Wordt niis<!f s 1! 4 Nergens blijft een opening over. (P.K. Dey-Hoffmann) Vleesch of vL waren Melk 3 34 Dec Dec Er zijn nog altijd Hagenaars, die probeeren een gratis tram, ritje te maken. Bij ontdekking zullen zij voortaan ge straft worden met 2 maanden hechtenis of 300.boete, (Polygoon-Meyer) 1 Dec. 1941 1 Dec. 1941 31 31 125 gram 125 gram 57 57 Boter Vet Algemeen Zeep Toiletzeep Textiel (mannen) Boter Boter met red. Melk Boter Boter met red. Teekenen van aanmeldingslijsten door werkloozen op 27 December De secr.-gen. van het departement van Sociale Zaken heeft de besturen van de gesubsidieerde vereenigingen met werk- loozenkas doen weten, dat, indien zij op 27 December 1941 hun werklooze leden niet de dagelijksche aanmeldingslijst la ten teekenen en niettemin aan deze leden over genoemden dag uitkeering uit de kas verstrekken, daartegen bij hem geen bezwaar bestaat. t/m 3 jaar 13 laar 20 jaar Ij liter U k.g i k.g. 1 50 250 500 4 34 Brood Brood Vleesch VI. war en Melk I Algem. Cacao Algem Algem UITKNIPPEN EN BEWAREN. gram gram gram Rants, gram gram gram gram gram 4 rants. rants. J rants. 1 rants. 3J liter Beschikbaar per persoon Vol- was- senen De populaire humorist Willy Derby herdenkt op 27 Dec, a.s. zijn 25-jarig artis- tenjubileum. In het Gebouw voor K. en W. zal hij dien avond worden gehuldigd. (Polygoon-Meyer) Een munitiebergplaats in het Jaila-gebergte voor Sebastopol. Ter bescherming tegen vijandelijk artillerievuur wordt de munitie in holen in den bergwand opgeborgen. (P.K. Horter-Hoffmann) Elk der vol gende bonnen J 1 Rantsoen Zeep 75 gram Toiletzeep 80 ONVERKLAARBARE ROOFMOORD IN HET GOUDLAND VAN DEN KONGO Onze medewerker P. Riefenberg spoorloos verdwenen Een zonderling geval De talrijke lezers van ons blad, met spanning de bijdragen van Oosten gericht te zijn. Ook uw plicht is het den vijand der Germaansche vol keren te bestrijden. Het is een grootsche taak, want het gaat om de toekomst van ons land en volk. Als goed Nederlander en waarachtig christen zult u begrijpen, dat uw plaats is in de gelederen van ons legioen, naast de duizenden landgenoo- ten, die den juisten koers houden en u het voorbeeld geven. Volgt dit voorbeeld, meldt u aan bij het Vrijwilligerslegioen „Nederland”, Koninginnegracht 22, ’s-Gra- venhage. 14 23 07 Suiker Cacao Koffie-surrogaat Jam Bloem, br. of gebak Rijst Haverm. of Peulvr. Gort Vermic. of maiz. Kaas 1 kg. 50 gram 250 gram 500 gram 1 rants. 250 gram 250 gram 250 gram 100 gram 100 gram liter 34 k.g. 4 k.g. Het bedrijf van den Ne- derlandschen Omroep wordt verfilmd door „Ne. derland Film”. Een radio hoorspel wordt op het celluloid vastgelegd. Polygoon-Sagers) In tijdvak van 19 dagen 500 een leger wachten. van kleine waarop in geschil- grootste voorbehoud mede en durven het op ons nemen, deze beschuldiging te logenstraffen. Wij wenschen uitdrukkelijk te verkla ren, dat op het verleden van den heer Riefenberg niet de minste smet kleeft. In alle kringen van het land zal dit be richt dan ook met de grootste ontstel tenis worden vernomen, want de be schuldigde journalist is overal bekend, in den meest gunstigen zin des woords. Wij brengen hier openlijk hulde aan onzen medewerker, die, wij zijn ervan overtuigd, het slachtoffer is geworden van een tragische vergissing, indien het zonderlinge bericht niet uit de lucht is gegrepen. betrokken dienst opbelde. Er moet nog een bericht voor de eerste pagina! riep hij. Denk er aan, fluisterde de hoofd redacteur, dat vandaag juist een bij drage van Riefenberg in het blad moet verschijnen. Neem dat artikel van Riefenberg uit de vormen, riep de directeur nog in den hoorn. Een paar minuten voor eenen rende de hoofdredacteur in hoogst eigen per soon, naar de zetterij. Even later da- een on keurig gevou- de verpakkings- 1 Sept 1941 i) Hierop geen Anthraciet verkrijgbaar Hierop uitsluitend Turf verkrijgbaar. ken was het doodstil. Iedereen had im mers een rechtzetting verwacht van den kolonialen persdienst. Wat nu? vroeg eindelijk de redac tiesecretaris. Ja, zuchtte de directeur, het is een vreeselijk geval. De hoofdredacteur knikte en uitte de meening, dat de schijn heelemaal tegen Riefenberg was. Plotseling nam de directeur een be sluit. Er moet, het kost wat het kost, licht komen, zei hij vastberaden. Ik wil niet, dat een vlek kleeft aan den redactiestaf van mijn blad. Die spoor- looze verdwijning van Riefenberg moet worden opgehelderd. Welnu, wjj zuilen een premie van 100.000 fr. uitloven aan dengene, die Riefenberg weet te vinden. Hij liet den rechtskundigen medewer ker ontbieden en gaf hem opdracht een artikel te schrijven over het leven van Riefenberg, een artikel, waarin nadruk zou worden gelegd op het smettelooze verleden van den beschuldigden journa list en waarin tevens het uitloven van de belangrijke premie zou worden aan- gekondigd. Het front van Marmarica. Het vuur wordt tegen vijandelijke tanks geopend. (Vietata-HollamJ) De „zonnige” KKm is veranderd in een door stormen geteisterd, Roemeensche bergjagers op (WeltbM-Polygoon) tegelijk met „Het Wereldnieuws” mededeeling ontvangen. Dan kunnen wij niet sluiten, zon der over die zonderlinge zaak iets mee te deelen, besloot de directeur, terwijl hij naar de huistelefoon sprong en den eerste bladzijde het volgend bericht, dat boven alle andere de aandacht trok: De lotsverbondenheid op leven en dood met het Duitsche broedervolk, zij eischt: koers Oost. Inderdaad, dat betee- kent voor vele Nederlanders een radicale koerswijziging. Koers West was geen volksbelang. Schijnbaar was alles in orde, in werkelijkheid echter zou met dezen koers het schip op de klippen zijn geloopen en vergaan. Koerswijziging dus, het roer om, niettegenstaande de hooge golven der revolutie het schip telkens weer uit dien koers trachten te slaan. Het is geen gemakkelijke taak voor stuurman èn bemanning, maar Nederlandsche na- tionaal-socialisten zijn gewend aan moei lijkheden en gevaren en zij durven de consequenties van hun politiek te aan vaarden. Koers besneeuwd landschap. naar Sebastopol. geluk, dat hij zoo maar acht maanden per jaar werken kan. Het sociale beeld, dat wij op bezoek na bezoek zagen, was dan ook ontstellend. Veel te kleine, slecht onderhouden woningen, die naar verhou ding van het gebodene, schandelijk hooge huurprijzen doen. Overal gebrek aan bed- ruimte, zoodat drie kinderen in één bed in groote gezinnen bijna regel is. En op die bedden volkomen onvoldoende dek king. Als uw kind, straks als het gaat vriezen, onder één dun wollen dekentje moest slapen, wat zoudt u dan doen? Uw dikke wintermantel over het kind heen- leggen. Maar als u nu eens zeven of acht van die kinderen had en misschien heele maal geen wintermantel? En dan zijn er ook bij, die zichtbaar ondergaan. Moege- tobde moeders, bleeke, lustelooze kinde ren en steeds weer hetzelfde, vijf of zeven jaren werkloosheid achter den rug. Zoo gaan de ouderen, meestal met gelatenheid hun zonloozen levensweg. Maar de kin deren? Moet hieruit, onder deze omstan digheden een frisch, krachtig, kerngezond sterk geslacht opgroeien, dat wij in dezen tijd boven alles noodig hebben? Verschil in levensstandaard moet er misschien zijn. Maar als die verschillen zoo hoog en zoo diep worden, dat uit de onderste lagen geen vitale jeugd meer kan opgroeien, is er diep in het maatschappelijk bestel iets niet in orde dan lijdt de volks gemeenschap tot in den wortel schade. Wat doet nu Winterhulp incidenteel, wat doet de Volksdienst meer blijvend, om dezen nood te verlichten? Zij doen, wat zij kunnen. Gelukkig blijven de col lectebussen niet overal zóó leeg als in vele, door welvarende burgers bewoonde wijken van menige welvarende stad in Nederland. Dan zou Winterhulp maar heel weinig kunnen doen! Maar laten wij van de hulp, die gege ven wordt, iets vertellen. En laat ons dan allereerst zeggen, dat in urgente gevallen zeer snel, soms binnen enkele uren, ge holpen wordt. Waar bedden en beddegoed ontbreken, wordt royaal bijgesprongen en gezorgd, dat het noodige zoo snel mogelijk ter plaatse komt. Daarbij wordt niet alleen op het tegenwoordige inkomen gelet, maar ook overwogen, of iemand wellicht tot voor kort werkloos is geweest en er om die reden groote achterstand is. Zoo wordt ook met kleeding en levensmidde len geholpen. Daarnaast komt dan de typische Volksdienst-hulp. Een man, voor wien de dokter dit wenschelijk oordeelt, wordt zes weken naar buiten gezonden. Een jongen die lang ziek is geweest en een echte kamerkleur heeft gekregen, gaat naar een vacantiekolonie. Een zwakke of ziekelijke moeder krijgt hulp in huis, terwijl ook de wasch haar uit handen wordt genomen. En als het even kan, gaat zij óók een maand met vacantie en komt er een helpster, die zoolang voor het gezin zorgt. Andere kinderen gaan naar het Kerstfeest en krijgen daar straks ook een en ander mee Zóó helpen Winterhulp en Volksdienst... voorloopig Want het is natuurlijk duide lijk, dat dit alles maar voorloopige maat regelen zijn Werk voor iedereen, en betere woningen, vooral voor de groote gezinnen, dat zijn de beide perspectieven voor de toekomst. Maar vandaar gaat het alleen nog om den zeer grooten nood. Straks komt de Kerstcollecte voor Winterhulp. Na het bovenstaande zal een aanbeve ling van die collecte in uw warme be langstelling wel niet meer noodig zijn. 49-4 49 49 49 49-A 49 Roode R Melkkaart 49-A Aardapp. 49-B Aardapp. 30 Nov. t.m. 27 Dec. 1941 verden de rotatiepersen en liep -1-1--X--j van -4- naar Dat ziet men immers in enkele minu ten. Trouwens onze Winterhulpman, die al twintig jaren in deze wijk woont, kan ons onmiddellijk vertellen, hoe het er mee staat. Het eerst komen wij in een gezin, waarvan de man in het ziekenhuis ligt. De vrouw komt er juist vandaan, doet nu met moeite het huishouden voor zichzelf en haar twee kinderen: een jon getje van tien en een meisje van elf jaar. Zij krijgt 12.95 steun, waarvan de huis huur 5), het zieken- en begrafenis fonds, gas en licht moeten worden be taald: en ook de wasch, omdat ze te zwak is om die zelf te doen. Van de drie kwartjes per dag, die overblijven, moet zij haar gezin voeden en kleeden. Laten onze lezeressen nu eens zelf haar huis houdboek opslaan en eens narekenen, hoe en waarvan dit gezin moet levenom dan ongetwijfeld tot de conclusie te ko men: dat kan niet, deze menschen moeten aan kleeding, schoeisel en voeding te kort komen, of diep in de schuld geraken. Want deze menschen krijgen hun levens middelen niet goedkooper dan de lezeres. Alleen de boter kost twee dubbeltjes minder, de zéér goedkoope margarine van vroeger is er niet meer. Maar wij gaan verder. Hier is een ge zin, waarvan de man werkloos is, maar geen steun krijgt, want de oudste kinde ren brengen per week /27 in. Er zijn in het geheel zeven kinderen. Negen menschen moeten, na aftrek van huur en fondsen, van 19 leven. Als u wellicht denkt, ’dat dit toch wel kan. ga dan eens mee naar de slaapkamers. In dezen twij felaar, onder flarden van dekens slapen drie jongens, in het kamertje daarnaast moeten twee bijna volwassen meisjes het met één smal bed doen; in hetzelfde ver trek ligt ook een 20-jarige, aan tubercu lose lijdende jongen. Een paar huizen verder woont een werkloos chauffeur. Een keurig gezin ondanks lange werkloosheid. Inkomsten 20.05, acht kinderen van zeventien tot twee jaar. Wij gaan weer naar de slaap kamers en zien dat de vier jongsten in één twijfelaar worden ondergebracht. Verder slapen telkens, twee meisjes en twee jongens in één smal bed. Er is nog wel een bed. maar er zijn geen dekens... Zoo gaan wij door. Natuurlijk, er zijn sterken in de ellende, zooals die schilder, die al acht jaar lang van de twaalf maan den er vier werkloos is. Met groote zui nigheid en veel verstand, en ook door zich, als de man verdiende, elk niet strikt noodig extratje te ontzeggen, hadden zij hun boeltje nog keurig bij elkaar weten te houden, zagen er met hun kinderen, voor wie zich door den schijn liet bedrie gen, nog bijna welvarend uit. Maar nu moesten zij, met hun vijf kinderen, sinds zes weken weer van ruim een en twin tig gulden leven, waarvan na aftrek van huur, fondsen, gas en licht, precies 12 overbleef Twaalf gulden voor twee vol wassenen en vijf kinderen wij behoe ven er wel niets meer van te zeggen. Typeerend voor deze menschen was ook weer, dat zij zichzelf niet eens bij Win terhulp hadden gemeld, Winterhulp had zelf naar deze menschen toe moeten komen. Maar zooveel talent en spaarzaamheid, als deze man en vrouw, heeft niet iedereen en bovendien, niet een ieder heeft het op leven en dood. Dat beteekent ook. dat ginds aan het Oostfront plichten te ver vullen zijn en daarom strijden daar nu reeds duizenden Nederlanders schouder aan schouder met de Duitsche soldaten. Landgenoot, ook uw blik dient naar het DE VOLGENDE BONNEN ZUN BINNENKORT NIET MEER GELDIG Na Zaterdag 20 Dec. 48 Brood, Vleesch, Vleeschwaren, Melk I, Aardappelen. Men schrijft ons: Hoe dikwijls hebben wij het der. heer Piek niet hooren zeg gen. de nood in ons land is groot, veel grooter dan vorigen winter. En zagen wij ook niet allen de plaatjes in de courant van de lange rijen wachtende menschen voor de Winterhulpbureaux? Maar er gebeurt zooveel in dezen tijd dat eigenlijk diepen indruk op ons moest maken, maar het toch niet doet, juist door het vele, dat plaatsvindt, en omdat de menschelijke verbeeldingskracht nu eenmaal zoo armelijk is. Daarom is het mogelijk, dat het meest ernstige ons als ongeweten voorbijgaat, nauwelijks den buitensten rand van onze belangstelling raakt. Zoo is het ook met den nood der gezin nen, niet eens ergens heel ver weg, maar vlak bij, misschien een paar straten loopen van ons eigen, comfortabele huis. Wij kunnen er over hooren wat wij wil len, wij ervaren het eenvoudig niet, omdat wij niet met eigen oogen deze misère zien. Zoo gaat het zelfs journalisten, die toch zoo dikwijls met de ijverige Winterhulp- menschen contact hebben. En daarom, om die eigen, directe ervaring te hebben, die tenslotte tot het hart doordringt, zijn wij nu zelf op stap gegaan om zelf te zien, zelf mee te maken. Zoo kwamen wij in een volkswijk van een groote stad op het kantoortje van een Winterhulp-wijkhoofd terecht. Hier zijn dan die Winterhulpmenschen die, zonder eenige betaling of vergoeding, met groote liefde en een ijver, die bijna geen grenzen van vermoeidheid kent, in hun buurt werken. Zoo gingen wij dan, met een Winter hulpman, die in deze buurt wel verba zend populair moet zijn de kinderen vlogen hem overal om den hals een tocht langs de noodlijdende gezinnen ondernemen. Natuurlijk, wij hadden den heer Piek, die ons zeide, dat het héél erg was, ten volle geloofd. Maar nu wij het zelf ge zien hebben, is het voor ons toch nog heel anders geworden, nu schrijnt het in onze ziel, nu schamen wij ons over toch waarlijk niet buitensporigen overvloed, nu beseffen wij opeens, hoe weinig wij toch nog hebben van een waarlijke volks gemeenschap dat wij in ons midden zulke ellende dulden. Want het is inderdaad heel erg, en het ergste is misschien wel, dat de menschen, die dezen nood lijden, het eigenlijk heel normaal vinden. Ja het is in het eene gezin na het andere heel erg. En gelukkig dat er een Winter hulp is en een meer permanente volks dienst, die nu het allerergste gaan weg strijken en in het leven van deze onge- lukkigen kleine ongedachte vreugden brengen, overal zonder de trouw van het kerkbezoek, of de politieke kleur te toetsen of een even omslachtig als lang durig onderzoek in te stellen, of het nu heusch wel noodig is. Aan een mededeeling inzake de viering der midwinterzonnewende ontleenen wij het volgende: Op tal van plaatsen in ons land zal de WA. gezamenlijk met de Jeugdstorm plechtig de midwinterzonnewende vieren. De zin van deze viering is ver dieping, bezinning op het volks- eigene, op de plichten, die wij heb ben tegenover onze volksgenooten, te gelijk is het een uiting van ons godsver trouwen en van een vast geloof in de toe komst van ons volk. Daar de een en twintigste December dit jaar op een Zondag valt, werd de viering van deze midwinterzonnewende een dag vervroegd en gesteld op Zaterdag 20 De cember, zoodat deze viering geheel reke ning houdt met de Zondagsheiliging, De viering van dit feest vindt dan ook niet zijn oorsprong in een vervreemding van het christelijke fundament dat den nieu wen staat tot grondslag dient te zijn. Als gevolg van daaromtrent gestelde vragen heeft de Höhere Wehrmacht Nach- richten-offizier bekend gemaakt, dat ook de zoogenaamde „huisduiven”, die door sommigen, vooral ten plattelande. in een kooi of hokje binnenshuis worden gehou den, onder de bepalingen van de controle op post, en sierduiven vallen. De houders van huisduiven dienen lid te zijn van den Nederlandschen bond van sierduiven-fok- kers-vereenigingen, van Beverningklaan 36, te Gouda. Wil men als bezitter van huisduiven niet in moeilijkheden gera ken, dan diene men met het bovenstaande rekening te houden. afgebroken stroom wen dagbladen, zaal. Buiten stond vrachtauto’s te vlammend-roode letters stond derd: „Het Wereldnieuws”. Te half twee lag de jongste uitgave van het blad in alle kiosken en boek winkels van de hoofdstad, zooals lede ren dag. Alleen stond ditmaal op de 150 2e per. 155 156 151 t.m,154_AIg F en G 161 162 163 157 tm. 160 Alg. 167 Algem 10 December t.m. 27 December 1941 tot en met 27 Dec. 3 Jan. 31 Jan. 31 Dec. 31 Jan. 31 Dec. 31 Dec 31 Jan 30 April 1942 30 April 1942 1941 1941 lende drukte, welke het dagbladbedrijf soms meebrengt. Ditmaal evenwel had de redactie secretaris het hoofd verloren. Hy kon niet spreken. Hier, hier, stamelde hij en duwde het bericht in handen van den directeur. Deze was ten zeerste ontdaan bij het lezen van het nieuws. Dat kan niet, riep hij uit, dat is onzin. Wat moeten we doen? steunde de secretaris. Het is bij eenen, we moe ten sluiten. Telefoneer naar het agentschap en vraag nadere inlichtingen, zei de direc teur, toen hy eenigszins van zijn ont roering was bekomen. Vervolgens belde hij om een loopjon gen en liet den hoofdredactpur ont bieden. Deze verscheen dadelijk en was even ontsteld als de anderen, bij het verne men van het ongelooflijke nieuws. Fluisterend werd overleg gepleegd, terwijl de redactiesecretaris in verbin ding was met het Internationaal pers agentschap. Daar bevestigde men het bericht, dat draadloos was overgeseind door den ko lonialen persdienst. Maar het zonderlinge bericht was niet uit de lucht gegrepen, want later in den middag werd het aangevuld door het agentschap. Alle bekende bijzonderhe den werden meegedeeld: de aankomst van Riefenberg te Wahenia, zijn ver trek naar Nizi, zijn tocht met Berteau en de wijze, waarop het lijk van het slachtoffer werd gevonden. Toen de aanvullende tekst werd bin nengebracht, heerschte verslagenheid cucu UUMHCA.CU. op de redactie van „Het Wereld- berieht onder beU nieuws”. Gedurende enkele oogenblik- die onzen medewerker P. Riefenberg volgen, we ten, dat deze zich op het oogenblik, op reportage, in de goudlanden van den Kongo bevindt. Even voor het sluiten van onze mid- daguitgave, hebben we een zonderling bericht ontvangen van het „Internatio naal persagentschap”, volgens hetwelk de directeur van den Mongbwaloesector vermoord werd en een hoeveelheid goud, ter waarde van vijf millioen francs, werd gestolen. De heer P. Rie fenberg, die spoorloos verdwenen zou zijn, wordt van den roofmoord ver dacht. Nadere bijzonderheden ontbreken. Wij deelen dit L__L1 _2_ Gedenkt uw evenmensch. Op 20 en 22 dezer in den Haag (op 22 en 23 dezer elders) zal Winterhulp weer een beroep doen op den liefdadigheids- zin van iederen rechtgeaar. den Nederlander. Bij deze Kerstcollecte zullen hanger tjes worden verkocht. (Pax Holland-De Haan) 26) Het witte velletje papier met de ge tikte letters, beefde in de hand van den redactiesecretaris. Drie-, viermaal herlas hij het ontstel lende nieuws. Hij meende het slachtoffer te zijn van een zinsbegoocheling, maar bij iedere herlezing bleef de tekst ongewijzigd. Hij keek naar de electrische klok aan den wand. Het was precies 18 minuten voor 1 uur. Met een ruk sprong hij overeind en stormde de trappen af. De directeur van „Het Wereld nieuws” zette juist zijn handteekening onder een paar stukken en nog nooit had hij de deur van zijn kantoor zoo zien openrukken, als dien middag door zijn redactiesecretaris, die doorging voor een toonbeeld van kalmte en overleg en er Prat op kon gaan, nog nooit het hoofd te hebben verloren in de ontstel- Al de bladen uit de hoofdstad hadden ONWt^STAlNOlG» OA>T«. I trachten SPRlNG«N......KNj 4 500 250 250 100 500 55-56 Boter 1125 gram 55-56 Vet 1125 gram Bijzondere rantsoenen. 21 December t.m. 31 Januari 1942. 250 GELDIGE BONNEN VOOR DIVERSE ARTIKELEN Elk der volgende nonnen Geeft recht op *t koopen van Petroleum Petroleum K.F. Brandst?) 01 t/m 04 H.K. Brandst. 05 t/m 07 H.K. Brandst H.K. Brandst.3) 01 t/m 11 CV Brandst 12 t/m 20 C.V Brandst. Ie t/m 4e per. Brandst. 5e t/m 6e per Brandst. 164 E E J L

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 5