Radiorede van ir. Mussert familie aan m HET GROOTE AVONTUUR Oudejaarsgroeten N ederlandsch-Indië De distributiebonnen BINNENLAND Nuchter denken... Ml: HAAGSCTTE COURANT Maandag* 29 Dec. 1941 TWEEDE BEAD ah H liter Nieuwjaarstelegrammen FEUILLETON 01 01A 01B 01A Vleesch 01B Vleesch 01A 01B ^De groeiende eenheid der natie is de grondslag voor de weder opstanding Briefkaart met vastgestelden tekst naar Ned. omroep zenden „Naar een vrijheid van hoogere orde” Maar alleen in het binnenlandsch verkeer - Jtl V Een met roem overladen stuk Dutsch luchtafweergeschut Vele Britsche luchtwapen. Br. of Geh. 1 k.g. 1 Rants. BI., Br. geb. 02 100 gram Kaas ieder onzer afzonderlijk en in grooter 3j liter Melk over- taal de vader- razende (Nadruk verboden) successen werden behaald in den strijd tegen het (Weltbild-Polygoon) 50 gram 500 gram Cacao Jam Aard. Aard. 250 gram 250 gram 250 gram 100 gram VI. of VI.w, Aardapp. Aardapp. Boter Boter m.red. Wanneer straks de kerstklokken lul den, niet alleen in ons vaderland, maar m geheel Europa van de Noordkaap tot der het (familienaam (voornamen fa- 01 57 57 De Rivièrahal van de Diergaarde Blij.Dorp is verduisterd om het ge bouw ook gedurende den winter tot een centrum van gezelligheid te ma ken. Op het dak worden de boven lichten met zwarte verf bestreken. (Polygoon-Hof) Alg. Alg. Alg. 4 Rants. i Rants. 1 Rants. i Rants. 11 k.g. i k.g. Rijst Hav. of peul. Gort Verm., Mail 193 N. Aan het front voor Moskou. Een onbeschadigd buitge maakte bolsjewistische tank. (P.K. Kustermann-HcffTnamn) weten de natie en elkander te dienen in het nieuwe jaar, dat op den drempel staat. Over met ijs bedekte straten fekken de Duitsche colonnes langs de zwijgende getuigen van een in het Duitsche afweervuur ineen- gestorten tankaanval, waarvan de sporen langzamerhand door de sneeuw met een wit lijkkleed worden bedekt. (Weltbild-Polygoon) voorloopig verblijf. Mijn kamer grenst aan de "uwe* Als de deur i een kerker. Wat ge Woensdagmiddag J.l. heeft een lazaret te Amsterdam het Kerstfeest gevierd, waarbij ook Rijkscommis- saris dr. Seyss Inquart aanwezig was. De zwaarge wonden, die niet in de feestzaal aanwezig konden zijn, werden niet vergeten. Rijkscommissaris dr. Seyss Inquart bezoekt een der patiënten. (Stapf-Mol) uur was verstreken, gleed de auto op nieuw in het water. Toen was Riefen- berg overtuigd, dat hij op weg was naar Wahenia. De volgende stroom zou nu de Itoeri PRIJZENBESCHIKKING 1941 CONSU M PTI EP EU L VRU CHTEN Met ingang van 24 December is een beschikking van kracht geworden, welke voor alle geledingen van dt.i handel de prijzen vaststelt voor peulvruchten, welke voor menschelijke consumptie zijn be stemd; d.i. voor groene en grauwe erwten, capucijners en stamboonen. In een offi- cieele publicatie in de bladen worden deze prijzen per i k.g. bekend gemaakt. De Nederlandsche Omroep te Hilver sum stelt de gelegenheid open om in den middag van den Oudejaarsdag via den zender Hilversum Oudejaarsgroeten te doen uitzenden aan familie in Ned.-Indië. Daartoe moet gebruik worden gemaakt van een aantal hieronder volgende nor- maalteksten, waarvan iedere inzender er uiteraard slechts één (naar keuze) mag bezigen. Tekstkeuze buiten deze nor- maalteksten zal zonder meer terzijde worden gelegd. Deze normaalteksten moe ten uiterlijk Woensdagmorgen den 31en December op een briefkaart in het bezit zijn van den Nederlandschen Omroep te Hilversum. Het is uiteraard slechts mogelijk een beperkt aantal dezer Oudejaarsgroeten in verband met den toegestanen zendtijd uit te zenden. Zij, die het eerst inzenden, ko men ook het eerst aan de beurt, zoodat mag worden aangeraden, de briefkaarten met den normaaltekst zoo spoedig moge lijk aan den Nederlandschen Omroep te doen toekomen. Deze Oudejaarsgroeten zullen zoowel door mannen, vrouwen als kinderen wor den voorgelezen. Eén der thans volgende normaalteksten moet worden gebruikt: Groetentekst nr. 1. (Van families in Nederland aan zoon of dochter in In dië.) Formulier: Vader en moeder en adres) met woord, zoodat er nu niet meer de min ste twijfel mogelijk was. Nauwelijks over den stroom, voelde Riefenberg een schok, alsof de auto een zijweg insloeg. Dadelijk verminderde de snelheid en voelde hy, dat de weg niet meer zoo goed was. Hij was half dood van vermoeienis en pijn, maar Riefenberg zag voor zijn geest den wegwijzer van Avakoebi ver schijnen. Dat kan niet, het is krankzinnig zooiets te denken, duizelde het door zijn hoofd, maar geen tien minuten later werd de auto opnieuw tot stilstand ge bracht. Riefenberg hoorde gerucht van stem men en het was hem, of hij nog wel een eeuwigheid was blijven liggen. Ein delijk werd het luik geopend en de jour nalist overgebracht naar een kleine kamer, zonder vensters. Een petroleum lamp stond op een ruwe tafel. In zoldering was een kleine opening, neger verloste hem - boeien. De blonde i de deuropening. Dat is uw sprak hij tot den journalist. zijn. Ook die verwachting werd beaat- dicht is?* zit gjj in Het politiek weekpraatje, dat Max Blok zijl hedenavond van 19.4520 uur via den zender Hilversum II zal uitspreken, heeft tot titel„Naar een vrijheid van hoogere orde”. Evenmin als verleden jaar, kan dit jaar gelegenheid worden gegeven Kerst- en Nieuwjaarstelegrammen van Nederland naar het buitenland te verzenden. Wel is ontvangst hier te lande uit het buitenland van zulke telegrammen mogelijk. Echter kunnen de speciale Kerst- en Nieuwjaars- telegrammen in Nederland zelf wél en bo vendien tegen bijzonder tarief worden verzonden. De inhoud moet in verstaan bare taal zijn gesteld en mag alleen ge- lukwenschen bevatten. Nadere bijzonder heden verstrekken de telegraafkantoren Aha, dat klinkt goed. Nuchter denken, dat is juist in uw lijn, waarde landge noot. Onze nuchterheid, daar gaan wij prat op, daarachter verschuilen wij ons. Op rekening van deze hooggeroemde nuchterheid, schuiven wij onze afwijzen de houding ten opzichte van den nieuwen tijd. Inderdaad, wij zijn altijd een nuch ter volk geweest. maar deze nuchter heid ontaardde in een levensbeschouwing zonder idealen, in een geestelijke gemak zucht. zonder weerga, in het uitsluitend oogen spookte de grijnslach van den on bekende met de bebloede jas, die zieb in het woud onder den naam van „Ria- fenberg” had voorgesteld. Het stond vast, dat die kerel te Mongbwaloe een misdaad had bedreven en die kon met anders dan verband houden met de goudmijnen. Voor Riefenberg was het geheim van de gouddiefstallen bijna heelemaal op- gelost en ook wist hij thans, wie Ada lij en had doen verdwijnen. Vreesehjk jammer, dat deze opheldering onder zulke omstandigheden moest geschieden. Plotseling ging Riefenberg overeind zitten. Zijn gedachten waren naar Le- bon gegaan. Hij herinnerde zich het tooneel, dat zich te Reggan had afge- de planter op de gezinspeeld. Dat en adres met Boter I 125 gram Vet| 125 gram 21 Dec. tan. 31 Januari 1942. Boter I 125 gram Vet 125 gram 28 Dec. t.m. 21 Februari 1942 Alg. 250 gram Koffiesurr. Zeep op bon 164 Algem. van 1 tun. 31 December. M) Lieve hemel, dacht de journalist, waar moet dat eindigen? Hij luisterde scherp toe. Klaar, zei iemand. Eerst hoorde hij, hoe de auto van de mijn zich in gang zette en de helling besteeg. Een paar oogenblikken later voelde hij een schok en schoot ook de groote wagen vooruit. Hij voelde zich naar rechts geslingerd worden en over woog, dat linksaf werd geslagen, dus naar Nizi toe. Na een paar honderd meter werd halt gehouden en plotseling hoorde Riefenberg een vreeselijk ge kraak. Hij rekende uit, dat men zich hier naast den afgrond moest bevinden, waarlangs de weg liep naar het woud, waarin hij werd overvallen. Het kon dus niet anders, of hier werd de mijn auto in het ravijn gekanteld. Daarna speeld en waarbij Avakoebi-hoeve had was een lichtpunt. En opeens was het hem duidelijk: al deze personen ston den in dienst van Reading. Daarom was het niet te verwonderen, dat hij zich thans op de Avakoebi-hoeve be vond daarom ook was het te begrij pen, dat zijn aanranders op de hoogte waren van zijn tocht naar Mongbwaloe en zich in ’n hinderlaag konden leggen; daarom kwam de zaak van Ada Hjen’a verdwijning hem plotseling zoo eenvou dig voor. (Word: vervolgd). 28 Dec. t.m. 24 Januari 1942. Suiker milieleden/huisgenooten groeten hun zoon/dochter (voornaam en plaats naam) (Doorhalen wat niet in aanmerking komt) Voorbeeld: Vader en moeder C. de Wilde, Korte- naarstraat 168 in Rotterdam, met Wim, Annie, Cor en Jantje, groeten hun zoon Kees, Pieter Jansen in Bandoeng. Groetentekst nr. 2 (van kinde ren in Nederland aan hun ouders in In- dië). Formulier: (Voornaam en familienaam van het kind of van de kinderen) bij de familie (naam en adres van de familie, waar de kinderen verblijven) groe ten hun ouders (vader/moeder in (plaatsnaam) (Doorhalen wat niet in aanmerking komt.) Voorbeeld: Harry en Margot Willemsen, bij de fa milie R. Jansen, Olivierstraat 189 in Utrecht, groeten hun ouders in Soerabaja. Groetentekst nr. 3 (van echtge- noot(e) in Nederland aan echtgenoot(e) in Indië). Formulier: (naam en voornaam echtgenoot(e) in Nederland) (voornamen kinderen in Nederland) groet haar man/zijn vrouw naam en voornaam en plaatsnaam in Indië) en haar/zijn kinderen (voor namen kinderen in Indië) (Doorhalen wat niet in aanmerking komt.) Voorbeeld: Frits Reinders, Dennenlaan 80 in La ren, met Hans en Willy, groet zijn vrouw Ria Reinders in Semarang en zijn kinde ren Frits en Marietje. Voor de Maleische volgende teksten: a. Selamat tahoen baroe (speciaal voor Chineezen, die ook per 1 Januari het Nieuwjaar vieren). b. Selamat bahagia dan sehat wal’afiat (speciaal voor Indonesiërs en Mohamme danen). Formulier (voorbeeld): Kepada (adres) Raden Soeleiman dan keloearga sekalian di kraksaan. Tekst b: Selamat bahagia dan sehat wal’afiat oleh Raden Mas Kesoerio di Utrecht. 28 Dec. t.m. 3 Januari 1942. Brood Brood In het Gebouw voor Kunsten en We. tenschappen in Den Haag werd de bekende humorist Willy Derby ge huldigd in verband met zijn 25-jarig artisten-jubileum. Bij de vele bloem- 184 Alg. 01 C of 01 D Reserve 189 Alg. 185 t.m. 188 Algem. I D—03 D Reserve 190 191 192 179 t.m. 183 Algem. 01A tm. 04A Melk I 01B tm. 04B Melk I 28 Dec. t.m. 5 Januari 1942. Boter Boter m.red. Kilometer na kilometer moeten de motoren zich over de stuk gereden, met ijs en sneeuw bedekte wegen in de Sovjet-Unie een weg banen. Mannen en machines moeten alle krachten inspannen. (P.K. Lüthge-Hoffmann) de tafel geleund en trachtte orde te brengen in zijn verwarde gedachten loop. Het zweet parelde hem op bet voorhoofd, want het was vreeselijk be klemmend binnen de enge, van lucht afgesneden ruimte van zijn cel. Nog even weerklonk gestommel in bet aan grenzend vertrek. Toen werd een twee de deur gegrendeld en heerschte een pijnlijke stilte, welke slechts werd ver broken door het eentonig gesjirp van de nachtkrekels en een dof geruisch, als van groote watervallen. De journalist liep even heen en weer, onderzocht de deur en het loket in den muur. Zij waren gemaakt van zwaar, massief hout en stevig gesloten, zoodat aan ontvluchten niet te denken viel. Daarenboven zou het hem niet ver bren gen, in dit totaal onbekende, onherberg zame land. Er bleef hem dus niets over dan voorloopig te berusten in zijn toe stand. Een beetje slaap na dien radbra kenden tocht zou trouwens zeer welkom zijn. Maar uren nog lag hij wakker en staarde naar de gebarsten zoldering. De toekomst zag er weinig rooskleurig uit en het leek hem, alsof zijn leven thans aan een zijden draad hing. De tegenstanders van Ada Iljen hadden j - immers reeds ten overvloede bewezen, vuldig werd gegrendeld. Hy stond tegen voor mets terug te deinzen. Voor zjjn de Een i van zijn knellende aanrander stond in Inzameling voor W.H.N. te Amster dam. Leerlingen van de Electro Techni sche School. (Stapf) Een gezellig praatje moet u niet op de hoeken van straten houden, wanneer daardoor het verkeer wordt belemmerd of in gevaar ge bracht. Art. 32 van de Wegenver. keersregeling. (Polygooru-Seym) over Sicilië en van de Oekraïne tot aan den Atlantischen Oceaan, dan zullen, naar ik hoop, millioenen menschen den ken aan de oude woorden zoo vol in houd: ,,Het Lioht schijnt in de duisternis en de duisternis verzwelgt het niet”. Inderdaad, het is de duisternis niet gelukt om het licht in Europa te dooven. Er is niemand, die niet weet, dat als de godlooze, mensch-onteerende Sowjet-macht over Europa gekomen was, dat er dan reeds nu geen Kerstmis meer te herdenken zou zijn. O. ik weet, dat de haat, waarover ik zooeven sprak, aan velen de redelijkheid heeft ont nomen en hen doet spreken, alsof dit niet zoo erg zou zijn. Maar in het diep ste innerlijk, dat zich zelve niet bedrie gen kan, weet een ieder, dat dit het einde geweest zou zijn, dat dan de duisternis het licht wèl verzwolgen zou heb ben. In den eeuwigen strijd tusschen de goede en de kwade machten in verband overal in de wereld, is de kwade macht althans op dit punt bezweken, niettegenstaande 25 jaren van voorbereiding, niettegenstaande tienduizenden vliegtuigen en pantser wagens. De dankbaarheid daarvoor heerscht al het andere. Dankbaarheid jegens God, dat H ij Europa gered heeft, dankbaarheid je gens alle werktuigen in Z ij n hand, van den hoogsten bevelhebber tot den eenvoudigsten soldaat, die in offervaar digheid en plichtsbetrachting de drei gende vernietiging van alle cultuur en godsdienst hebben afgewend. Dat wij daarbij met onze gedachten zijn bij de 200.000, die hun leven daarvoor gaven, het hoogste offer brachten en bij de 600.000, die gewond werden, spreekt vanzelf. Dat wij in het bijzonder den ken aan de Nederlanders, die daarbij vielen, en hun verwanten, die zij ach terlieten, het zou onnatuurlijk zijn wan neer dit anders ware. Maar er is voor ons als natie nog meer reden tot dankbaarheid. Wij we ten, dat in de jaren 1930 tot 1940 ieder jaar millioenen kilo’s voedsel opzette lijk vernietigd zijn op last van de toen malige overheid. Deze zonde is ons volk niet in rekenschap gebracht door hon gersnood, nu, doch slechts schaarschte heerscht. Dit is goedertierenheid, want nog niemand is hier van honger of ont bering omgekomen. Daarom hoop ik, dat, hoe zorgelijk Kerstmis 1941 ook moge zijn, de natie het oog gericht zal houden, niet op het geen zij ontbeert, maar op hetgeen reden geeft tot groote dankbaarheid en dat is tenslotte nog zoo oneindig veel. De zorgen zullen daardoor lichter te dragen zijn. En wanneer straks zal weerklinken het oud-vaderlandsche „een zalig uit einde en een gelukkig nieuwjaar”, wan neer onze gedachten vertoeven bij hen, die zijn heengegaan in het afgeloopèn jaar, bij hen, die ziek of gewond terneer liggen, bij hen, die in verre gewesten in groote bekommernis leven, laten wij ons dan opmaken om naar eer en ge- Mijne Volksgenooten, Het is Kerstmis 1941 en de wereld staat in vlammen. Het einde van 1941 nadert en 1942 wordt met groote zorg tegemoet gezien. Wanneer het straks Oudejaarsavond zal zijn en de bronzen stem zal twaalf malen geklonken hebben, dan zullen wij met Guido Gezelle kunnen spreken: „Het jaar is uit en ’t enden geleefd; „Van al zijn oude ellenden en heeft JDen last het ons ontheven. „Het nieuwe jaar heeft van heden [af aan „Voor elk en de één een schreden [gedaan, „Wie zal het ten “t enden leven?” Het is mij een behoefte, doch tevens een voorrecht, om in dezen tijd langs dezen weg u te kunnen bereiken, die bereid zijt mij te beluisteren. Groote zorgen drukken ons en ver- eenigen ons. Het is goed deze uit te spreken, lichter zullen zij dan te dragen zijn. Daar is dan de zorg om het te ver dienen dagelijksch brood, een zorg rus tend op ongetelde duizenden, drukkend loodzwaar. Daar is dan de schaarschte aan levensmiddelen en kleeding. Een land als het onze met zijn enorme be volkingsdichtheid van bijna driehonderd menschen op den vierkanten kilometer heeft het natuurlijk uiterst krap wan neer nu, zooals in 1917 en 1918, door de blokkade, de invoer van overzee is af gesloten. Het stelt eischen aan allen, maar in het bijzonder aan de huismoe ders, den middenstand en de overheid Boven de persoonlijke zorgen uit, rijst de bekommernis om de toekomst natie. Velen zijn er bezorgd om vaderland hier. Een zorg die ik begrijp, maar niet deel, omdat ik het geloof en het vertrouwen heb in een toekomst, beter en schooner dan het naaste ver leden, om van het heden niet te spreken. Maar wat ons allen, dé geheele natie, vereent, dat is de zorg om onze koloniën in Oost en West, om de tienduizenden volksgenooten, die, afgesneden van het moederland, daar met hun gedachten hunkerend zijn bij ons hier in de lage landen aan de Noordzee. Maar dit alles zou lichter te dragen zijn, als er niet ■was die haat, die vervloekte haat van volksgenoot tot volksgenoot, de in een reeks van jaren zorgvuldig aange- kweekte haat. De haat, die met de ja- touzie samen elke redelijkheid ontkent en eiken opbouw belemmert. De haat en de jalouzie, die uit den duivel zijn. Waarlijk, redenen te over om méér nog dan in andere jaren, aan het einde van het jaar 1941 tot bezinning te keeren. noodig hebt, zult ge krijgen door een klein loketje. En wat moet er tenslotte met my gebeuren, vroeg Riefenberg. Dat zal van den meester afhangen. Wie is dat? Daarop kan ik u niet antwoorden. De man maakte aanstalten, om zich te verwijderen. Een boy zal u voedsel brengen, zei hij nog. Mag ik u nog een vraag stellen? drong de journalist aan, en zonder het antwoord af te wachten, ging hij voort: Ik ben overtuigd, dat ik mij op Ava- koebi-hoeve bevind. Wat denkt gij daar van? De ander was hem genaderd en glim lachte na enkele oogenblikken: Misschien wel. Toen zag Riefenberg, dat er bloed kleefde aan de jas van den onbekende, aan „zijn” jas dus. Maar man, riep hij met ontzetting, er kleeft bloed aan uw jas. Ja, klonk het spottende antwoord, ik heb mij in den vinger gesneden. NAAR EEN ONBEKENDE BESTEMMING Riefenberg hoorde, hoe de deur zorg- „Een huis, dat tegen z.chzelf verdeeld is, kan niet bestaan” Wij staan in dit voornemen zoo sterk als wij er ons van bewust zijn, dat God altijd wil herstellen, wat de mensch be dorven heeft. De belangrijkste wensch, dien wij moeten koesteren voor het nieu we jaar is, dat de haat nog verder zal wijken van ons. Het jaar 1941 eindigt, wat dit betreft, al veel beter dan het jaar 1940. Er zijn teekenen onmisken baar, die er op wijzen, dat de haat- koorts afneemt, dat dientengevolge de redelijkheid toeneemt. Mijnerzijds zal wat dit betreft, gedaan worden wat mo gelijk is, want diep ben ik er van door drongen, dat een huis, dat tegen zichzelf verdeeld is, niet kan bestaan. De groei ende eenheid der natie is de grondslag voor de wederopstanding. Mijne volksgenooten, hebt daarnaast het onwrikbaar geloof in de toekomst. Wij weten toch, dat er nooit iets groots of goeds in de wereld tot stand gebracht is, zonder dat alle duivelen uit de hel zich daartegen hebben verzet.Wij we ten ook, dat elke geboorte gepaard gaat met geboorteweeën. Wij beleven de ge boorte van een nieuw Europa. Ook deze geboorte geschiedt in bloed en tranen. Honderdduizenden hebben reeds met mij het geloof, dat als de vrede een maal zal zijn gekomen, dit nieuwe Europa zich ontplooien zal, beter en schooner dan het oude, dat van ons heenging en dat in dit nieuwe Europa ons Nederlandsche volk in vrijheid zal kunnen leven. Wij gelooven, dat ons volk weer een volk van kerels zal wor den, dat eenvoud, moed, werklust, eer lijkheid en trouw naast bekwaamheid de oud-vaderlandsche eigenschappen zijn, die tot nieuw leven zullen komen in ons volk. Daardoor kunnen wij ons als volk weer een bestaan veroveren. Gerechtigheid zal heerschen, blijmoe digheid en levensvreugde zullen terug-' keeren. Het is de moeite waard om daarvoor zijn leven in te zetten. Moge dit geloof gemeengoed der natie worden in het jaar 1942, opdat een ieder daarnaar zal handelen en de wederop standing van ons volk zich in geleide lijkheid doch vastberadenheid zal vol trekken. Kerstmis 1941 sta dan in tee- ken van het licht, dat schijnt in de duisternis. Oudejaar 1941 sta in het tee- ken van het geloof, dat bergen verzet. werd de reis voortgezet in vaart. Door een spleet ontwaarde de journa list na en poosje het licht van een electrische lamp. Nizi was dus reeds bereikt De snelheid van den wagen werd nauwelijks vertraagd. Uren en uren nog werd Riefenberg door elkaar gerammeld. Hij had den indruk, dat men in de richting van Wahenia reed. Toen de wagen eindelijk weer stilstond, dacht hij, dat de plaats van een ge heimzinnige bestemming was bereikt, maar dat bleek niet zoo te zijn want niemand keek naar hem om en plotse ling voelde hij, hoe de auto in het wa ter plonste. Nu werd het hem ineens duidelijk, waarom die wagen zoo vreemd was gebouwd. Die kon zoowel op het water, als op het land worden gebruikt. Als ik het bij het rechte eind heb, overwoog hij, dan moet er 70 kilo meter verder opnieuw een rivier zijn. En dat scheen ongeveer uit te komen, want toen hij meende, dat ongeveer een leveren van afbrekende critiek, in een bemoeizucht met dingen die ons in het geheel niet aangaan. Nuchterheid, hierop baseer en een groot aantal Nederlanders hun schampere opmerkingen en hatelijke glimlachjes, wanneer zij zeer tegen hun zin natuurlijk in aanraking ko men met nationaal-socialisten Zij be schouwen zichzelf als zoo nuchter, maar zijn in werkelijkheid zoo aartsdom, dat zij meenen iets te kunnen afwijzen, waar van zij niets begrijpen en waarover zij zelfs nimmer de moeite namen, na te denken. Indien zij werkelijk nuchter wa ren, dan zouden zij de feiten zien zooals deze zijn. Dan zouden zij de nationaal- socialistische revolutie begroeten als de eenige mogelijkheid om de toekomX. van ons volk en land zeker te stellen. Als zij nuchter zouden denken, en indien zij ook maar een greintje waarachtige landsliefde zouden bezitten, dan zouden hun gedachten uitgaan naar die duizen den Nederlanders, die daar in het Oosten hun leven wagen terwille van ons volk en land. Dan zouden zij, indien zij daar voor den leeftijd hebben, niet langer wachten, maar naar de wapens grijpen, den vijand van Europa helpen vernieti gen Dan zouden zij hun plicht doen als Nederlander, en zich aanmelden bij het Vrijwilligerslegioen „Nederland”. Konin ginnegracht 22, ’s-Gravenhage. stukken was er ook een van zijn hondje. (Polygoon-Sagers)

Haagsche Courant | 1941 | | pagina 5