van HET GROOTE AVONTUUR Binnenkort volledige bezetting Britsch-Borneo BINNENLAND STADSNIEUWS De distributiebonnen Actie weer van aan Japansche Luchtmacht Petroleumbronnen werking „Unicom” getorpedeerd De operaties aan het Oostelijke front I HAAGSCHE COURANT Woensdag 7 Januari 1942 TWEEDE BEAD in HET ONGELUK OP DEN LAAKWEG Moskou OP FEUILLETON Convooi in Straat van Malakka bestookt BOMBARDEMENTEN PHILIPPIJNEN ALLE BELANGRIJKE STEUNPUNTEN REEDS IN JAPANSCHE HANDEN ACHTTIENJARIGE JONGEN VERMOORD M GROOT BEDRAG AAN GELD EN SIERADEN GESTOLEN Vliegveld bij Rangoon aangevallen Corregidor opnieuw gebombardeerd Moordzaak te Driebergen opgehelderd De verdediging van Birma De tang om teruggebogen ■L j AMBTENAAR MISHANDELD Br. of Geb. 1 k.g. Bl„ Br. geb, 1 Rants. Kaas 100 gram 3i liter Melk IJ liter Peulvr. a s. herdenkt de zijn (Nadruk verboden) er en •troomaf- fWorctt oewolpdA 50 gram 500 gram Cacao Jam Ban Italiaansche onderzeeboot onderneemt een nieuwen tocht naar den vijand. De manschappen beantwoorden de groe ten van den wal. (Atlaniic-Holland-P.K. Nieberle) DOOR BRITSCHE ADMIRALITEIT ERKEND 250 gram 250 gram 250 gram 100 gram VI of VI. w, ^ardapp. Aardapp. Boter Boter m.red, Boter Boter m.red. 01 01 Op 11 Januari heer C. P. Rietbroek, controleur B, het feit, dat hij 40 jaar geleden in dienst is getreden bij het Gemeentelijk Gasbedrijf. 02 Rijst Hav. of peul Gort Verm., Maiz, 4 Rants. i Rants. 1 Rants. i Rants. U k.g. i k.g. den ook goe- 100 191 192 In de stellingen in de open lucht is altijd wat te doen. - Er is sneeuw gevallen en de loopgraven moeten worden vrij gemaakt. (W eltbüd-Polygoon-P.K, Schürer) Duitsche vrouwen zijn thans druk bezig met het breien van warme kledingsstukken voor de soldaten aan het front. Een kijkje in de breika- mer van de N. S. Frauenschaft in Den Haag. (Polygoon-Meyer) Tijdens de afwezigheid van den be woner hebben onbevoegden zich gister avond door opensluiting, toegang ver schaft tot zijn woning aan de Heerenstraat. Verschillende kasten werden doorzocht; uit een geldkistje werd een bedrag van 2400 ontvreemd, terwijl bovendien een gouden heerenhorloge en eenige sieraden, ter waarde van 500 zijn weggenomen. In het gebouw van het Gem. energie, bedrijf te Amsterdam wordt de tentoon, stelling „Onze Huishouding” gehouden, waar veel voor de huisvrouw is te lee. ren. In de demonstratie-kookzaal. (Polygoon-Zeylemaker) Met de gemelde verovering van de havenstad Broenei en van het stra tegisch belangrijke eiland Laboean aan den Noordoostelijken ingang van de Baai van Broenei door de Japan ners, bevinden zich practisch reeds alle belangrijke steunpunten van Britsch-Borneo in Japansche handen. Het uit 1653 dateerende zakkendragers* huisje aan de Albrechtskolk te Rot terdam heeft een nieuwe bestemming gevonden. De schildersclub „Studio”, houdt hier nu haar exposities. (Polygoon-HofJI Boter I 125 gram Vet 1125 gram Naar radio-Rangoon meldt, hebben Ja pansche vliegtuigen gisterochtend vroeg zware luchtaanvallen gedaan op een vliegveld ten Noorden van Rangoon. Officieel is te Washington medege deeld, dat de versterkingswerken in de bocht van Manilla, waaronder de eilan den Corregidor en Mariveles Maandag opnieuw door 50 vliegtuigen hevig gebombardeerd. BENOEMINGEN EN ONTSLAG BIJ HET ONDERWIJS De burgemeester heeft benoemd tot tij delijk onderwijzeres in de Nederlandsche taal- en letterkunde aan de hoogere bur gerscholen met 5-jarigen cursus alhier, mevr. A. W. D. Poortman-Smelt. alhier; tot hoofd van de openbare school voor u.l.o. B. Spionkopstraat 9, den heer P. J Somers, onderwijzer bij het openbaar u.l.o. alhier; tot onderwijzer aan de open bare lagere school Zuidwal 47 (school A), den heer A. Breedveld, onderwijzer bij het o.l.o. te Lekkerkerk; tot onderwijzer aan de openbare lagere school Zusterstraat 121 (school B) den heer G. Oele, tijdelijk on- Aan gevolgen overleden? Een i gen tijd geleden liep een ambte naar van den C.C.D., de heer B. uit Voorthuizen bij een controle, welke bij den landbouwer B. werd gehouden, van dezen man een klap op. Aanvankelijk liet zich de mishandeling, waarvan aan gifte bij de marechaussee geschiedde, niet ernstig aanzien. Zaterdag j.l. evenwel is de bedoelde ambtenaar plotseling over leden. Naar aanleiding van dit sterfgeval heeft het parket te Zutphen een grondig onderzoek naar de doodsoorzaak doen instellen door den politiedeskundige dr. Hulst uit Leiden, waarvan de resultaten nog moeten worden afgewacht Hier en daar kan men hoeren zeggen, dat het z.g. winterfront zich begint te consolideeren. De. Krim, waar de mili taire operaties nog in vollen gang zijn, is hierbij natuurlijk niet inbegrepen. derwijzer bij het o.l.o. te Rotterdam; tot onderwijzeres aan de o.l. school voor bui tengewoon l.o. Hooftskade 194a, mej. R. Huisman, onderwijzeres bij het o.l.o. te Oosterhesselen; tot onderwijzer aan de o.l. school voor buitengewoon l.o. Griftstraat 2, den heèr J. A. Meijer, onderwijzer bij het o.l.o. te Voorburg. De burgemeester heeft, overeenkomstig hun verzoek, eervol ontslag verleend aan mej. A. Weerheijm, onderwijzeres aan de o.l. school Julianastraat 42 (L.); den heer J. A W. Velthuijs, onderwijzer aan de o.l. school Meidoornstraat 1113; mevr. C. H. Mallee-Flooren, onderwijzeres in hand werken bij het o.l.o., alhier. Een detachement van 100 agenten, ingedeeld bij het Stafmuziek- corps van de Haagsche politie, zal morgen een marsch door de stad maken. Vertrek half 11 van het bureau ArchimedesstraaL 38) En nu was hij ontroerd bij het aan schouwen van deze foto. De tooneel speelster stond er op afgebeeld met een straksluitend, zwart kleed, met witte garneering aan den hals. Zij droeg een eenvoudig, zwart vilten hoedje, waar over Het Japansche hoofdkwartier heeft in een communiqué omtrent de ope raties op Malakka en de Philippijnen medegedeeld, dat Japansche leger vliegtuigen in den nacht van 2 Jan. een aanval op Singapore hebben on dernomen. Zij bombardeerden het vliegveld Tengah, waarbij branden ontstonden en hangars in de lucht vlogen. Andere eenheden brachten bij een aanval op een convooi van vijan delijke transport- en oorlogsschepen in de Straat van Malakka. op 2 dezer een groot vrachtschip tot zinken ter wijl een andere formatie een trans- portcolonne tusschen Kampar en Degong in Beneden-Perak in brand heeft gebombardeerd. In den middag van 4 Januari heb ben bommenwerpers een aanval on dernomen op het aan de Westkust van den staat Selangor gelegen vliegveld Klang en 10 Britsche bommenwerpers op den beganen grond vernield. In het gebied van de Philippijnen hebben Japansche vliegtuigen, welke samenwerken met de landstrijdkrach ten op het schiereiland Bataan, op 2 Januari herhaaldelijk vijandelijke troe penconcentraties in het gebied van Rimai, Balanga en Subic gebombar deerd. Voorts werden transportcolon- nes in dit gebied en schepen in de omringende wateren, gebombardeerd, waarbij 146 vrachtauto's vernield en 10 schépen tot zinken werden ge bracht. Broenei is een havenstad van 12.000 in woners. De Baai van Broenei en vooral het eiland Laboean dienden als basis voor duikbooten. Broenei heeft een kabelverbinding met Singapore en Hong kong. In dit gebied maakten de Japanners 300 gevangenen, meerendeels Indiërs, on der bevel van een Britschen officier. Het verzet kon snel worden gebroken, daar de vijand zich terstond na den gestelden eisch tot staking van de vijandelijk heden overgaf. In militaire kringen te Tokio ver klaart men, dat binnenkort de volle dige bezetting van Britsch-Borneo kan worden verwacht De Engelschen hadden daar blijkbaar geen sterke strijdmacht en waren tegen over de Japansche troepen in het nadeel, ook door de omstandigheid, dat het hun volledig onbekend was, waar de Japan ners aan de 1000 k.m. lange kust der Zuid-Chineesche Zee aan land gingen. Men wijst er op, dat Britsch-Borneo niet alleen militair van beteekenis is voor de verdere operaties, doch vooral ook economisch voor Japan van het grootste belang is. De nadruk wordt er op gelegd, dat het grootste deel van de petroleum bronnen on Britsch-Borneo onbeschadigd in handen van de Japanners is gevallen en terstond kan worden geëxploiteerd. Van de 100 boortorens werken er reeds 80 weer op volle kracht Met een vertraging van 2 weken geeft de Britsche admiraliteit thans toe, dat bij de beveiliging van een uit Gibraltar ko mend convooi een Britsch vliegtuigmoe- derschip en de vroegere Amerikaansche torpedojager „Stanley” door Duitsche duikbooten getorpedeerd en tot zinken zijn gebracht. Het betreft hier het vlieg- tuigmoederschip „Unicom”, waarvan de weermachtberichten van 23 en 24 Decem ber melding hadden gemaakt, aldus meldt het D.N.B. De „Unicom” was geruimen tijd te Gibraltar gestationneerd en had deze haven met een convooi verlaten. Winterhulp Ne. derland is te Amsterdam be gonnen met de uiireikinig van kinderschoenen. Niet minder dan 1000 paar schoenen wor den uitgegeven. (Pol.-Noske) Alg. 250 gram 8 Januari t.m. 24 Januari. 195 en 169 1 Algem. I 250 gram reeds ingel. N.B. Zeep op bon 194 Algem. van 1 t.m. 3f Januari. De bonnen 01 blijven geldig t.m. 10 Jan. Aard. Aard. 28 Dec. t.m. 24 Januari 1942. Suiker 4 t.m. 10 Januari 1942 Brood Brood 184 Alg. 01 C of 01 D Reserve 189 Alg. 185 Lm. 188 Algem. 02 D—03 D Reserve Alg. Alg. Alg. 179 Lm. 183 Algem. 01A t.m. 04A Melk I 01B Lm. 04B Melk I 28 Dec. t.m .10 Januari 1942 Boter I 125 gram Vet I 125 gram 21 Dec. t.m. 31 Januari 1942 Boter Boter m.red, Op 17 December j.l. werd in een bosch, onder de gemeente Driebergen- Rijsenburg, het lijk gevonden van den achttienjarigen H. H. uit Utrecht. De politie te Driebergen stelde een uitge breid onderzoek in onder leiding van inspecteur Dekkers, hetwelk leidde tot de conclusie, dat H. op gewelddadige wijze vermoord was. Het onderzoek was zeer moeilijk, om dat zich op het stoffelijk overschot van H. geen identiteitspapieren bevonden. Toch is de politie erin geslaagd klaar heid te brengen in deze zaak. Gearres teerd werd zekere S. uit Utrecht. Vast stond n.l., dat deze jongeman in gezel schap van een vriend, zekeren G. van i avond met het Onder S. en 02A 02B 92A Vleesch 02B Vleesch 02A 02B Alsof zij in het gebergte zijn moeten de manschappen, blijkens deze foto, de hard bevroren hellingen van de diepe tankvallen beklimmen. (Hoffmann-P.K. Maltry) 57 57 6 Januari t.m. 14 Januari. Boter I 125 gram Vet I 125 gram 28 Dec. t.m. 21 Februari 1942 193 Alg. 250 gram Koffiesurr. net boekenkastje. Het waren moment opnamen uit tooneelstukken. Overal vond hij Ada Iljen terug met diezelfde, weemoedige uitdrukking in de oogen. Hij greep een boek. Het was een too- neelstuk met een geestdriftige op dracht: van den schrijver aan Ada Il jen, die de vrouwelijke hoofdrol had ge creëerd. Riefenberg las tot diep in den nacht de geschiedenis van een gemar telde liefde, die het onderwerp van het stuk uitmaakte. Het was hem daarna, of hij iets meer afwist van Ada Iljen... omdat hij haar in zijn verbeelding haar rol had zien spelen. In de dagen, welke volgden, begon voo| den journalist een vreemd avon tuur. Hij deed het werk, dat hem door Lebon werd gevraagd, en al zijn avon den bracht hij door in het gezellige huisje. Daar was hij op zoek gegaan naar de ziel van de verdwenen tooneel- speelster. Was het een spel, om zijn eenzaamheid te verbreken? Was het een dieper gevoelen, dat hem zoo deed han delen? Op die vraag kon Riefenberg zelf geen antwoord vinden. De geest van Ada Iljen leefde in deze kamers. Alles immers was er gebleven, zooals het was, toen zij nog leefde, en Lebon had zelfs gevraagd daaraan niets te wijzigen, omdat zulks bet uitdrukkelijk De ,,N.R.C.”-cotrrespoindent te Berlijn telefoneerde gisteravond; Nu de Duitsche legerleiding de front- verkortingen en andere correcties, welke men voor de wintercampagne aan het Oostelijke front noodzakelijk achtte, heeft uitgevoerd, is thans de situatie, volgens militaire kringen te Berlijn duidelijker te overzien. Zooals bekend mag worden geacht, heeft het Duitsche leger in den op het oogenblik belangrijksten sector van het front, namelijk in de omgeving van Moskou, de beide uiteinden van de tang, welke van het Noorden en het Zuiden uit Moskou dreigde te omvatten, teruggebo gen Thans trachten de tegenstanders even wel het centrum en de eigenlijke uitgangs stelling van de Duitsche operaties voor Moskou bij Mozaisk en Wjazma weg te drukken. Volgens de Berlijnsche militai ren zullen zij hier echter op buitengewoon sterke formaties stooten, welke zich bo vendien in een voor de verdediging gun stige situatie bevinden en daarbij steun kunnen zoeken in nieuw aangelegde veld- stellingen. De Duitsche troependeelen, die ver moeid waren en het sterkst onder de enorme koude hebben geleden, zijn intus- schen afgelost door divisies uit het ach terland, uit het gouvernement-generaal, uit Duitschland zelf en ook uit de bezette gebieden. Hetgeen de bolsjewisten in de afgeloopen weken hebben bereikt, meet men in militaire kringen alhier slechts tactische waarde toe. In de thans door de Sovjets in het i centrum begonnen beweging ziet men daarentegen een gropt strategisch be lang en uit het verloop hiervan zal moeten blijken, of men werkelijk spreken kan van een winteroffensief of dat de gevechten van de laatste weken niet meer dan plaatselijke ope raties van tactischen aard betroffen. verlangen was van Reading. Het was Riefenberg, alsof Ada Iljen tot hem sprak, als hij daar uren en uren zat te lezen in de boeken, welke zij had ver zameld. Uit de talrijke rollen, welke zij had gespeeld, poogde hij haar karakter op te bouwen. Uit aanteekeningen bij bepaalde gedeelten van boeken, welke zij had gelezen, kwam zij hem voor als een rustelooze, onvoldane vróuw, die, via talrijke sentimenteele avonturen, naar het geluk had gezocht, zonder het te vinden. Het kon niet anders, of weel de en roem hadden haar een bitteren nasmaak gelaten. Dat verklaarde mis schien ook het zonderlinge huwelijk, dat zij had aangegaan met den veel oude ren Amerikaan. Hierdoor immers brak zij met het verleden, om een nieuw leven te beginnen in een vreemd we relddeel. Weken, maanden gingen voorbij in het hart van de wildernis. Een tiental keeren had Riefenberg de groote boot zien komen en gaan. Telkens werd een lading goud meegebracht, telkens werd en lading ebbenhouten olifanten inge scheept. De journalist was geleidelijk achter al de geheimen geraakt van Reading’s beffde. Aan de afgezonderde ligging van het kamp had hij aanvan kelijk getwijfeld, majr tochten -in aüer- der N. uit Driebergen, op den van den 30en September j.l. n slachtoffer was gaan wandelen, valsche voorwendselen hadden v. d. N. den achttienjarigen H. in het bosch gelokt. Zij wisten, dat H. in het bezit was van geld, terwijl zij hem bo vendien met voorbedachten rade wilden vermoorden, omdat zij wisten, dat H. op de hoogte was van feiten, waaraan S. en v. d. N. zich schuldig hadden ge maakt, waarvoor zij gestraft zouden kunnen worden. In het bosch hebben zij gepoogd den jongeman te worgen en hem daarna doodgeslagen. Nadat zij hem beroofd hadden, begroeven zij. het lichaam enkele meters onder den grond. Toen het lijk van H. in De cember j.l. gevonden werd, was het al in verregaanden staat van ont binding, maar dank zij enkele kleine aanwijzingen, kon de politie een spoor volgen, dat leidde tot de aan houding van S. Deze heeft bekend den moord op H. te hebben ge pleegd. in samenwerking met den melkslijter v. d. N. te Driebejgen, die thans nog voortvluchtig is. Signalement van vluchteling v. d. N. heeft zich onmiddellijk uit de voeten gemaakt, toen hij in Drieber gen hoorde, dat het lijk van H. gevon den was. In verband met dezen roof moord, verzoekt de burgemeester van Driebergen-Rijsenburg opsporing, aan houding en voorgeleiding van Gijsbert van der Neut, geboren te Vinkeveen 15 Juni 1919, melkslijter van beroep en wonende te Driebergen-Rijsenburg. Zijn signalement luidt: lang ongeveer 1.70 meter, gluiperig gezicht, kromme neus, donkere oogen en wenkbrauwen, bleeke gelaatskleur, waggelende gang, lijzig in het spreken, gekleed in bruingestreepte jas, zwarte fantasiebroek, grijs wollen gebreide trui met opstaanden boord, lage zwarte schoenen, grijze regenjas zonder ceintuur, bruine hoed met slap pen rand. In het bezit van een heeren- rijwiel met trommelremmen en acte- tasch. Ieder wordt verzocht bij ontdekking de naastbijzijnde politie daarvan in kennis te stellen. Verdere bijzonderhe den en mededeelingen worden ingewacht bij den inspecteur van politie te Drie bergen-Rijsenburg, telefoon k. 3438 n. 8628. Oproep aan ouders en opvoeders Het door de politie ingestelde onderzoek naar het ongeval, dat gisterochtend op den Laakweg heeft plaats gevonden en waarbij de 7-jarige H. F. R. vai* den 2en Laak- dwarsweg door een wagen is overreden en gedood, heeft uitgewezen, dat de jongen tusschen de auto en den aanhangwagen heeft geloopen. Op een gegeven oogenblik is de knaap gestruikeld en onder de wielen van den aanhangwagen geraakL met het bekende noodlottige gevolg. De chef van de Verkeerspolitie vestigt er de aandacht op, dat dit droevig ongeval voor de zooveelste maal weer heeft bewe zen, dat roekeloos spel op den weg door de jeugd, levensgevaarlijk is. Ouders en op voeders, op U rust de plicht de aan Uw zorgen toevertrouwde jonge levens naar vermogen te beschermen. Verbiedt Uw kinderen met voertuigen mede te loopen, zich daaraan vast te houden, op trams te klimmen of op de rijbaan te spelen. Straft ongehoorzaamheid voorbeeldig Als U nalaat Uw plicht ten deze volledig te ver vullen, dan is U mede verantwoordelijk voor de treurige gevolgen. dat de stroom onbevaarbaar was en al de aangrenzende gebieden onbewoond. Het bewijs hiervoor was niet geleverd. Al weken lang broeide een vaag voornemen in Riefenberg en toen hij op een morgen de oogen opende, stond het vast, dat hij een ontvluchtingspo ging zou wagen, welke ook de gevolgen mochten zijn. Het eenige, wat hij in het avontuur kon verliezen was het leven, maar per slot van rekening verkoos hij den dood boven het vooruitzicht, in de geheime nederzetting de rest van zijn dagen door te brengen. Eenmaal dit besluit genomen, maakte zich een groote opgewondenheid van hem meester. Koortsachtig zat hij plan* nen te maken. Op een morgen begaf hij zich heel vroeg naar den stroom en vroeg, of een paar negers hem ter vischvangst wilden vergezellen. Hij oe- val hun stroomafwaarts te roeien. Al varende was hij met de negers aan net praten geraakt. Hij vernam, dat z(j on geveer een paar uur van de waterval len waren verwijderd. Toen hij vroeg tot daar te roeien, mopperden zij ont stemd en beweerden zij, dan pas s avonds terug te kunnen zijn, omdat het zoo’n zwaar werk was tegen den stroom op te varen. Naar de „Asahi” uit Nanking meldt is Tsjang-kai-sjek voornemens, een leger van 250.000 man naar Birma te zenden om tot de verdediging van dit land bij te dragen. Het.besluit hiertoe zou ge-, nomen zijn in een conferentie van mi litaire leiders van het Tsjoengking re gime op 27 December j.l., welke heeft geleid tot een accoord' met Engeland inzake de wederzijdsche verdediging van de grens van Birma. lei richtingen en het dagenlang bespie den van den stroom, hadden hem ten slotte de overtuiging gegeven, dat geen andere blanken dan Readings trawan ten, in dit gebied heerschten. 's Nachts was hij in de hoogste boomen geklau terd, maar nooit had hij het minste spoor van houtvuren ontdekt, dat de aanwezigheid van inlandsche stammen zou hebben onthuld. Hij wist nu, dat het goud in de mijnen van Loepoeta door arbeiders werd gestolen en opge kocht door inlandsche factorijen, toebe- hoorend aan Reading of kleine hande laars. Van daaruit geraakte het, via allerlei tusschenpersonen, op de groote Readinghoeven; vervolgens werd het te Avakoebi gecentraliseerd, om terecht te komen in het geheime kamp. Het leven was hem vreeselljk zwaar geworden. Het werk, dat Lebon hem eerst had gevraagd, deed hij; maar toen het plantertje aandrong, dat hij zich ook met andere bezigheden zou be lasten. had hij hardnekkig geweigerd. We zullen geduld hebben, waren de laatste woorden van het plantertje, vroeg of laat zult gij een van de onzen worden. Reken daar nooit op, had de jour nalist met beslistheid geantwoord. Sedertdien was er een breuk tusschen De inzameling van wol en bont voor de soldaten aan het front. De oproep van Führer heeft in Nederland den weerklank ge vonden. Tijdens het dames-uurtje wordt hard gewerkt voor het gevraagde offer. Hoewel nau welijks tien jaar oud, helpt zus ook een handje mee. Polygoon-Sagers de twee mannen ontstaan en leefde de journalist in de volstrekte eenzaamheid. Het was klaarblijkelijke de bedoeling van Lebon, hem aldus ‘te dwingen, zelf toenadering te zoeken. Maar daaraan dacht Riefenberg voor alsnog niet. Zijn vrije uren bracht hij door op den stroom. Hij had zich een lichte prauw uitgekozen en, na lang aandringen, de beschikking gekregen over een jachtgeweer. Zoo ging hij dan op jacht naar waterwild. Het was zijn eenige ontspanning. Bij deze tochten was het hem ook duidelijk geworden, hoe onzinnig het zou zijn een ontvluch- tingspoging te wagen, in de richting van Avakoebi-hoeve. Na verscheidene uren te hebben gezwoegd, was hij met zijn prauw slechts in geslaagd, en kele kilometers af te leggen. En toch kon hij 's avonds uren uren zitten staren op de kaart van de Oostelijke provincie en meer in het bij zonder op de witte vlek, waar zich de geheime nederzetting moest bevinden. Hjj maakte berekeningen en was tot de overtuiging gekomen, dat waarts slechts 300 km. hem scheidden van het bezette gebied. Ada Iljen had in die richting den dood gevonden, maar het was gebeurd bij de eerste watervallen. Lebon kon wel beweren. eenvoudig, zwart vilten hoedje, van het sluiertje als een waas haar gelaat viel. Het donkere haar liet twee kleine, welgevormde ooren zien. Het regelmatige gezicht was op kunstige wijze geschminkt. Hem trol vooral de uitdrukking van de groote oogen en een trek rond den ietwat te grooten mond. Rond de lippen viel het begin van een glimlach te ontwaren, maar in de oogen lag een afwezige. Pijnlijke blik. Deze tegenstelling wekte een vreemde bekoring. Voor de eerste maal voelde hij zich geboeid door de figuur van deze too- neelspeelster. Hij bekeek aandachtig de foto’s op Voor Sebastopol, —r Steeds door, bij alle weersgesteldheid, Tollen de ravitailleeringscolonnes naar het Zuiden, naar Se. bastopol en versterken den ring om de taai verdedigde zeevesting. (Weltbild-Polygoon-P.K, Kirsche) 1 t .■pp* Mr p o

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 5