HEI GROOTE AVONTUUR DE MOORD OP VAN AART V I STADSNIEUWS De distributiebonnen Voortgezet Getuigen verhoor r EAAGSCHE COUP ANT Donderdag8 Januari 1942 TWEEDE BLAD „ONZE HUISHOUDING” de HET SCHOOLZWEMMEN Peulvr. dankte de belang- zoon voor FEUILLETON 50 gram 500 gram Cacao Jam Tintelende oogen i k.g. BEGRAFENIS Dr. J. J. HOFMAN VOEDINGSGEWASSEN IN EIGEN TUIN Wie van beide verdachten bracht noodlottige slagen toe - BW SW:; iil kaligehalte. Dit bewerkelijke onderzoek eischt veel zorg en toewijding De Rijksarbeidsdienst in het Oosten. Draagbalken worden voor het bouwen van een brug aangebracht. (Orbis-Holland-P. K. Arnold) Het eerste jonge leven op de boerderij. Er is een kalfje geboren. Polygoon-Kuiper) (Weltbild-Polygoon-PK. Hdhle) Br. of Geb. 1 k.g. BI., Br. geb. 1 Rants. Kaas 100 gram Mej. M. A. 3i liter Melk li liter ,,Jopie Slim en Dikkie Bigmans" het geweest?... vroeg (Nadruk verboden.) Lebon (Wordt veroolfldJl hogelijk door tê gaan. De De Italiaansche Kroonprinses verscheen dezer dagen in de zieken, huizen te Rome, waar zij zich met de gewonde frontstrijders on derhield Een Italiaansche soldaat vertelt van zijn oorlogservaringen. Atlantic-Holland) Boter Boter m.red. 02A 02B 250 gram 250 gram 250 gram 100 gram Interieur van de Hillegondakerk te Hillegersberg. De uit de elfde eeuw dateerende kerk, die tot de oudste in ons land behoort,'verkeerde in zooda- nigen toestand, dat restauratie drin gend noodig was. (Polygoön-Hof) tervallen licht van 02A 02B 02 02 01 01 Rijst Hav. of peul Gort Vemt, Maiz. VI of Vl.w. ^ardapp. Aardapp. Boter I 125 gram Vet 1125 gram Duitsche tanks, ter camouflage wit geschilderd, trekken door een bosch in het Oosten. Het geratel der stalen banden verscheurt de stilte van het sneeuwlandschap. (Orbis-Holland-P. K. Bauer) Naar alle kanten uitkijkend, wachten de Duitsche soldaten op het teeken tot den aanval. De plaats is van vijanden gezuiverd. (Weltbild-Polygoon-P. K. Hdhle) Nuttige tentoonstelling Naar wij vernemen organiseert de Commissie inzake Huishoudelijke Voor lichting deze maand op drie verschillen de plaatsen in onze stad een tentoonstel ling onder het motto „Onze Huishou ding”. De tentoonstelling heeft betrek king op koken, naaien, kinderverzorging, -opvoeding en waschbehandeling. Door terzake kundige dames zullen de bezoek sters (ers) voorgelicht worden. Van 13 16 Januari wordt de tentoonstelling ge houden in de toonzaal van het Gasbedrijf aan de Groenmarkt (geopend van 105 uur), van 1719 Januari in het schoolge bouw Linnaeusstraat 6 (Za. 35 uur. Zo 2—5 uur en Ma. 105 uur), van 2023 Januari in het gebouw Keizerstraat 58 (2—9 uur). stond, zag hem juist voorbijgaan. Ver dachte liep toen onmiddellijk door, maar een jongen, door mevr, van Aart, uitge stuurd, liep hem achterna en vroeg hem even binnen te komen. Mevrouw van Aart vroeg getuige waar haar man was en hij heeft haar toen den raad gegeven Willegen op te bellen. Den volgenden dag is aangifte bij de politie gevolgd. Officier: Vreemd vind ik het. U brandde van nieuwsgierigheid, te weten hoe de transactie was afgeloopen en toch ging u den winkel niet binnen? Getuige: Ik weet het niet, edelacht bare. het was alsof ik naar den winkel werd toegetrokken. Ik stak mijn hand op, ten teeken dat ik later zou terugko men Mevr, van Aart zeide vervolgens, dat dit niet waar was. Zoodra v. d. Berg haar zag was hij snel doorgeloopen. Het Bedrijfslaboratorium voor grondonderzoek te Groningen verricht belangrijk werk. Er is groote belangstelling voor het onderzoek van den grond op 184 Alg. 01 C of 01 D Reserve 189 Alg. 185 t.m. 188 Algem. 02 D—03 D Reserve Alg. Alg. Alg. Medische verklaringen Dr. M. Straub legdë medische ver klaringen af. Aan het hoofd van den ver- slagene was boven het linkeroor een zwelling, die wijst op een slag met een zwaar voorwerp, welke een schedelbreuk ten gevolge had. Een beschadiging van de schedelbeenderen boven het linkeroog rechtvaardigt het vermoeden, dat een tweede slag is toegediend. Getuige meen de. dat het waarschijnlijker is. dat met een kolenschop dan met een hamer is geslagen. Het is mogelijk, dat Dils bij het wegdragen van het lijk bloed aan de mouw heeft gekregen. Óver den stand dienden van een chemische wasscherij verklaringen af omtrent de bloedsporen, op het costuum van verdachte Dils, dat gereinigd moest worden. Zware beschuldigingen B e ij e r, beschuldigde Slont voorts, zijn vrouw te hebben willen vermoorden. Verdachte Slont verklaarde hierop, dat de vorige getuige alles heeft gelogen. Hij wees er op. dat Dils den tijd, dat hij door de politie werd gezocht, heeft besteed VOOR ROTTERDAMSCHE RECHTBANK Gisteren heeft de rechtbank te Rotter dam de behandeling voortgezet van de rechtzaak tegen de verdachten Slont en Dils, beschuldigd van moord op den Bre- daschen koopman van Aart in een pand aan de Franschelaan. en het verbergen van zijn lijk in een kruipkelder van dat pand. Aan de hand van een maquette van de woning gaf inspecteur Meller een uit eenzetting van den toestand, zooals hij dien na den moord aantrof. Verdachte Slont wees aan, hoe hij zich in de keuken bevond om brood en koffie klaar te maken. Dils en van Aart zaten in de huiskamer. Plotseling hoorde Slont een bons en toen hij de kamer binnenkwam lag van Aart bloe dend op den grond. De mannen hebben daarop de bloedsporen, die ook op den muur zaten, weggewasschen, waarna zij het lijk in den kruipkelder hebben ge legd. Slont verklaarde nadrukk^lijk. dat hij bij deze gelegenheid den versla ge ne bij de beenen dragend van Aart voor het eerst aanraakte. Op een vraag van den president antwoordde verdachte, dat de bloed sporen, die op Dils’ kleeding zijn aange troffen, tijdens het neerslaan daarop ge komen moeten zijn. Van Aart was moe, zoo ging Slont verder, en ik veronder stel, dat hij met zijn handen onder het hoofd gesteund aan tafel heeft gezeten. Toen ik kwam binnen rennen, stond Dils bij het lijk, terwijl zijn armen slap neer hingen. Daarop knielde hij naast het lichaam en kneep van Aart vervolgens de keel dicht. Verdachte Dils legde op rustigen toon en uiterlijk geheel onbewogen zijn verklaring af. Slont heeft van Aart met eenige slagen neergeveld en vervolgens heeft verd. Slont geholpen het lijk weg te dragen. Niet Slont, maar ik, aldus Dils, heb het lijk bij de beenen gedragen, terwijl Slont het onder de armen had. We zaten aan de tafel, ik een eindje van beide anderen af. toen Slont van Aart van achteren plotseling eenige slagen met den hamer gaf. Wandelen plantertje. Ja, antwoordde Riefenberg koel. Lebon was gaan zitten en speelde met broodkruimels. Ik heb zoo den indruk, Riefenberg, dat ge niet veel meer geeft om uw werk hier. De journalist keek hem achterdochtig aan. Dat is een vergissing. Ik heb soms behoefte aan beweging en daarom heb ik vandaag een tochtje ondernomen op den stroom. Hebt ge daar iets tegen? Even was het stil. Luister, zei de journalist, ik verveel me hier dood. Als ge me meer werk wilt geven, zal ik het doen. Lebon slaat Riefenberg qp de schou ders. Dat is een verstandig besluit. Sedertdien was de verhouding Lebon- Riefenberg er heel wat op verbeterd. En sedertdien is Riefenberg begonnen aan de voorbereiding van zijn ontvluch- tingsplannen. Er ging geen dag voorbij of hij kwam naar huis met een of ander, dat hij wegnam uit het provisiemagazijn, en in zijn zakken verborg: blikjes met zalm, vleesch, vruchten en andere le vensmiddelen. Hij, die vroeger slechts zelden ter vischvangst ging, was nu een hai;tstochtelijk visscher geworden. Fier opgeheven hoofden, vastberaden stappen, tintelende oogen. Zij zijn het ken merk van den man, die weet wat hij wil, die zich gereed maakt zijn doel te be reiken, dwars door alle moeilijkheden heen. Zij zijn het bewijs, dat die oogen scherp zien, dat in die hoofden zich een stoutmoedig plan gevormd heeft, dat die schreden zich richten naar een doel, dat bereikt z a 1 worden, al dreigen er geva ren, al moet desnoods het hoogste offer gebracht worden. Met tintelende oogen en fier opgeheven oogen. Zoo stonden zij aan getreden, onze vrijwilligers in het Oosten, toen zij enkele dagen geleden door Mus- sert geïnspecteerd werden. Daar stonden zij, onbewegelijk en stram. Drieduizend Hollandsche jongens, gereed zich in den strijd te werpen tegen het bolsjewisme. Landgenoot, weet gij wat het zeggen wil? Beseft gij wat het beteekent bij 25 en meer graden vorst tegen sneeuwstormen in, te vechten tegen benden moordenaars, -die worden opgejaagd door bloeddorstige commissarissen. En toch, zij zullen blij moedig ten strijde trekken, met tintelende oogen en fier opgeheven hoofden, omdat zij er zich van bewust zijn, dat de toe komst van ons volk en van ons vaderland in hun handen ligt. Zij weten dat zij hier mede een duren plicht vervullen en dat zij als nationaal-socialisten dezen plicht moeten vervullen, opdat ons volk weer vrij zal zijn en ons vaderland die plaats in het nieuwe Europa zal innemen, die het toekomt. Maar inderdaad landge noot, u hebt gelijk. Ook uw oogen tin telen Ook gij draagt het hoofd fier opge heven. Dus is ook uw plaats in de ge lederen van dit legioen. Aarzelt dan niet langer, maar meldt u aan bij het Vrijwil ligers Legioen „Nederland”, Koninginne gracht 22 te ’s-Gravenhage. 4 t.m. 10 Januari 1942 4 Rants. J Rants. 1 Rants. 1 Rants. 1! k.g. Brood Brood 02A Vleesch 02B Vleesch Aard. Aard. 28 Dec. t.m. 24 Januari 1942. Suiker Even later stond Riefenberg bij den rand van den waterval. Hij boog zich voorover Op de plaats, waar hij zich bevond, liepen slechts zuinige straaltjes water naar beneden. De diepte van den afgrond kon hier een veertigtal meters zijn. Van onder strekte zich’een rots vlakte uit, welke op dit oogenblik even eens droog stond, maar enkele meters verder, na een tweede kleine inzinking, was een gladde waterspiegel te be speuren. Eenmaal zoover, is de eerste moei lijkheid achter den rug, dacht Riefen berg. Wat hem dan te wachten stond, wist hij niet. In de diepte was de stroom bui tengewoon breed en vormde een chaos van rotsblokken, met hier en daar schuimende watervallen. Misschien voerde een vertakking veilig naar den opnieuw rustigen stroom?... Misschien kwam hij terecht in gevaarlijke versnel- 190 191 192 119 t.m. 183 Algem. 01A t.m. 04A Melk I 01B t.m. 04B Melk I 28 Dec. t.m .10 Januari 1942 Boter Boter m.red. 21 Dec. t.m. 31 Januari 1942 Boter Boter m.red. De inzameling van wol en bont voor de soldaten aan het front. De oproep van den Führer heeft*ook in Nederland goeden weerklank ge. vonden. Zeer vele harten en kasten zijn geopend, om de warme gaven aan het inzamelingsbureau af te staan. Bij het inzamelingsbureau is geen kamer onbezet. Hier wordt alles in bundeltjes gepakt, wach tend op de verzending naar het front. (Polygove-Sagers) JUBILEUM A. DIRKS Vandaag viert de heer A Dirks, pro curatiehouder bij de N V. Bankiersfirma van Lissa en Kann zijn zilveren jubileum. De jubilaris, die vergezeld was van zijn vrouw en zijn moeder, werd vanochtend in het bijzijn van het personeel op har telijke wijze toegesproken door den oud sten directeur, den heer P D Schul ler tot Peursum, die hem dankte voor zijn groote accuratesse in zijn werk. Spr. overhandigde een envelop met in houd. De heer W. Bruynesteyn, procuratiehouder, bood hierna namens het personeel een geschenk aan. Verscheide ne bloemstukken werden den jubilaris aangeboden. Terzake van rijwieldiefstal zijn aan gehouden de 25-jarige matroos C. van S., de 49-jarige loswerkman A. de V. en de 26-jarige poetser A. W. 57 Boter I 125 gram 57 Vet 1125 gram 6 Januari t.m. 14 Januari. Boter 125 gram Vet I 125 gram 28 Dec. t.m. 21 Februari 1942 193 Alg. 250 gram Koffiesurr. water. Hij had een lichte, flink ‘ge maakte prauw uitgezocht en die was nu zijn boot geworden, de boot, waarmee hij eenmaal den grooten tocht zou aan vangen. Niet ver van de nederzetting had hij aan den oever een kleine, ge heime opslagplaats gemaakt. Het eer ste wat hij er naar toe bracht, was een zinken kistje. Geleidelijk vulde hij dat met wat hij uit het voorraadmagazijn meebracht. Toen begon Riefenberg groote tochten te maken op den stroom. Hij vertrok ’s morgens, vroeg stroom opwaarts en bleef achter den eersten bocht rustig liggen, ’s Avonds laat kwam hij pas thuis. Soms was Lebon naar hem komen kijken. Verschillende keeren was het gebeurd, dat niemand naar hem omzag tot den volgenden morgen. Men was aan zijn zoogepaamde zwerftochten gewoon geraakt en hij hoopte, dat zulks hem in de gelegenheid zou stellen, op het gewenschte oogenblik een ernstigen voorsprong te hebben, als men zou trachten hem te achtervolgen. Op een avond hoorde hij zeggen: Het is volle maan, nog een paar weken en het regenseizoen begint weer. Toen wist Riefenberg. dat zijn oogen blik was gekomen. Er volgden twee da gen van groote spanning: den eersten „„.w... -- o—-dag stond hij op voor dag en dauw, hai;tstochtelijk visscher geworden. Als nam uit het provisiemagazijn een kistje htf eer uurtje vrij vond, zat hij op het met kogels en droeg het naar zijn berg- Benoeming tijdelijk leeraar De burgemeester heeft benoemd tot tijde lijk leeraar in de Nederl. taal en han delscorrespondente aan de gemeentelijke handelsavondscholen F. Veenstra. Deze benoeming geldt van 7 October 1941 af tot den dag. waarop de lessen weder vol gens den normalen rooster zullen worden gegeven, of zooveel korter, als noodig mocht blijken. plaats; den tweeden dag was hij even vroeg ter been en sleurde een zwaar, splinternieuw touw naar zijn prauw. Er waren maar vier kistjes met reserve- kogels en er was slechts één reserve- touw. Als Lebon het nu in zijn hoofd haalde, even door het magazijn te loo- pen, zou hij gemakkelijk het verdwijnen van die voorwerpen kunnen vaststellen. Gelukkig gebeurde dit niet. De derde dag was een rustdag en Riefenberg had zoo terloops laten hoo- ren, dat hij een tocht zou maken. Voor de laatste maal gebruikte hij het avond maal en waarschuwde den boy, dat hij den volgenden morgen niet wenschte te ontbijten. Daarna ging hij op bed liggen en wachtte. Even na middernacht stond hij op. Gedurende een tijdje bleef hij roerloos bij het venster staan en staar- de naar buiten. Alles was rustig. Rie fenberg opende toen de deur en verliet het huis. Hij had zijn regenjas aange daan, zijn jachtgeweer hing over zijn «chouder en op den arm droeg hij een deken Hij liep tot bij de Itoeri, vond zijn prauw, stapte vlug in en voer naar zün schuilplaats. Spoedig waren al de voorwerpen overgeladen. Toen roeide hh naar het midden van den stroom en gh-ed voort in de richting van de wa- onder het vreemde, zilveren de maan. Het stoffelijke overschot van dr J. J. Hofman, eere-lid en oud-voorzitter van de Nederlandsche Maatschappij ter bevorde ring der Pharmacie. is gistermiddag op Nieuw Eik en Duinen ter aarde besteld. Tot de groote schare van belangstellen den behoorden de leden van het hoofd bestuur en J C. Hupperetz, voorzitter, van hetdepartement ’s-Gravenhage van bovengenoemde vereeniging; J A. Putto, directeur G.G.D.; M J. N. Schuursma, pharmaceutisch inspecteur van de Volks gezindheid: J. Kroondijk, secr.-penn. Ned. Centrale Ver. tot bestrijding van de Tuberculose: dr. H. F. Minkema, namens den Gezondheidsraad; ir. P. M. Montijn, directeur H.T.M., en mr. Ekker, secretaris Ned. Middenstandscentrale. In de aula hebben verschillende spre kers het woord gevoerd, o.m de heeren I G. Nieuwenhuis, voorzitter van de Maatschappij ter bevordering der Pharmacie; ir. K r u 1. onder-voorzitter van het Congres voor Openbare Gezond heidszorg: A Spoel, namens het perso neel der apotheken van den overledene, en F. H. L. van Os, secretaris van de Ned. Ver. van Geneeskruidentuinen. Sprekers schetsten dr. Hofman als een der grootsten pp het gebied der pharma cie. Niet alleen als apotheker, doch ook als mensch was hij een hoogstaande fi guur, die zich met groote toewijding en werkkracht aan de hem opgelegde taken gaf. Een stelling. In het gemeentelijk gymnasium Laan van Meerdervoort 57, zal de Tuinbouw- voorlichtingsdienst van het departement van Landbouw en Visscherij van 1012 Januari een tentoonstelling organiseeren, betreffende voedingsgewassen in eigen tuin. Deze tentoonsteling zal Zaterdag te 11 uur officieel worden geopend door den inspecteur van den Tuinbouw en het Tuinbouwonderwijs van de directie van den Landbouw, ir. A. W. v. d. Plassche. van het water was tamelijk laag en aan den oever bij den afgrond lag de rotsachtige bodem van den stroom bloot. Daar bleef de prauw liggen. De journalist deed, of de watervallen zelf hem geen belang inboezemden. Hij greep zijn vischtuig, baande zich moei zaam een weg door het oevergewas en zocht naar een plekje, om zijn lijn uit te gooien. De roeiers gingen onder een schaduwrijken boom uitrusten. ZITTING VAN HEDEN Vandaag werd het getuigenverhoor met den koopman v. d. Berg uit Bussum voortgezet. Getuige verklaarde o.m., dat hij den indruk had gekregen, dat de verdachten hem onderweg hadden willen wegwerken. Verdachte Slont deed dan een om standig verhaal van de gebeurtenissen op 12 November 1940. Verd. deelde mede, dat Dils en hij reeds in ..Terminus” heb ben voorgesteld, dat v. d. Berg niet zou meegaan naar de opslagplaats. Getuige v. d. Berg desgevraagd, ont kende dat hierover is gesproken. Slont zeide verder, dat de 4 mannen ruim een half uur in het café te Rotter dam samen zijn geweest, wat eveneens door v. d. Berg werd ontkend. Vervolgens werd verdachte Dils ge hoord, die het verhaal van v. d. Berg nauwkeuriger noemde dan dat van Slont. maar wiens verklaringen toch ook op onderscheidene punten van die van v. d. Berg afweken Verd. Slont deelde op een vraag van den president, of Dils ook het plan zou hebben gehad v. d. Berg eveneens te ver moorden. mede, dat Dils. toen verdachten van Aart begroeven, heeft gezegd: schiet v. d. Berg moet er ook 39) De journalist wist hen over te halen, met hun tegen den volgenden dag en kele blikjes met lekkernijen uit het voorraadmagazijn te beloven. De boot gleed nu vlug langs den oever en na een tijdje werden ze mee gesleept in stroomversnellingen. Rots blokken staken boven het water uit en er was een groote handigheid noodig, om er niet mee in botsing te komen. Gelukkig was het water aan de andere zijde van den stroom veel rustiger. De roeiers waren handige kerels en daar om durfden zij het aan, de boot door oe versnellingen te sturen. Den dag, dat hij hier alleen langs moest komen, zou Riefenberg weten, wat hem te doen stond. Tenslotte hoorde hij het machtige ge- aruisch van de watervallen en nu gle- “en zjj vlak bij den oever, om niet vI»eRuesleept te worden naar het midden rfR- Water- naar den afgrond. Riefenberg beval den inlanders, zoo mogelijk door tê gaan. De stand lingen of kleinere watervallen?... Hij dacht aan Ada Iljen. Zooals hij, had zij hier misschien ook gestaan en haar kansen berekend. Of kwam zij op deze plaats in het regenseizoen en eindigde haar avontuur reeds aan deze zijde van den waterval?... In ieder geval besloot de journa list het avontuur te wagen. Het moest hier aanvangen met een sprong van meer dan veertig meter. Hij liep heen en weer en onderzocht den beboschten oever. Het eenige middel, om de prauw veilig naar beneden te krijgen, was haar aan een stevig touw te laten zakken. Niet ver van den afgrond stond een boom: die kon hierbij worden gebruikt. Dat was de eenige weg, waarlangs Rie fenberg kans zag, zijn gevaarlijken zwerftocht met eenig succes aan te vangen. Voorloopig had hij nu niets meer te doen en hij gaf den negers order den terugtocht aan te vangen. De nacht was ingetreden, toen de landingsplaats van de nederzetting werd bereikt en met eenige ongerust heid begaf Riefenberg zich naar zijn wo ning. Zijn boy was in de keuken aan het werk en wist te vertellen, dat Lebon een paar malen naar hem was komen kijken. Goed, zei de journalist, op onver schilligen toon. Zorg nu dadelijk voor het avondeten. Terwijl hij zat te eten, kwam Lebor binnen. Alg. 250 gram 8 Januari t.m. 24 Januari. 195 en 169 1 Algem. 250 gram reeds ingel. N.B. Zeep op bon 194 Algem. van 1 t.m. 31 Japuari. De bonnen 01 blijven geldig t.m. 10 Jan. Waardeerend rapport Over het schoolzwemmen in de afgeloo pen drie maanden in de overdekte zwem inrichtingen is 'door den rijksinspecteur voor de lichamelijke opvoeding een rap port uitgebracht, dat in alle opzichten van groote waardeering getuigt voor de wijze, waarop lesgegeven werd en voor de behaalde resultaten. In dertien lessen werd getracht de kinderen vrij van watervrees te maken. Dit is gelukt. De tijd bleek echter te kort om allen het zwemmen volledig te leeren. Vandaar dat door de commissie voor het school zwemmen besloten is. de zwemperiode, welke oorspronkelijk was vastgesteld op drie maanden uit te breiden, zoodat als dan meer aandacht besteed zal kunnen worden aan het leeren zwemmen. De tweede periode zal over enkele weken be ginnen. een beetje op, nog in! Mej. E. Knegten te Schiedam als ge tuige gehoord, heeft van Mei tot Novem ber 1941 met Slont samengewoond. Zij verklaarde, dat verd. Sïont haar verteld had, dat hij iemand had neergeslagen: hij ligt in den kelder. Als hij er niet gelegen had, zou ik er gelegen hebben, zeide Slont tot getuige. (Zie verder Laatste Berichten) om getuigen te bewerken. De vrouw van Slont, P. Hillebrand. zeide, dat Slont niet goed bij het hoofd was. Bij de Hembrug is een aan tal jaren geleden een ontploffing vóór gekomen, waarbij een man om het le ven is gekomen. Getuige verklaarde, dat Slont haar heeft bekend de ont ploffing te hebben veroorzaakt. Voorts zeide getuige, dat Slont haar met een dolk had gedreigd, indien zij niet met hem wilde trouwen. Uit angst was zij toen maar getrouwd. Zij was feitelijk altijd bang voor hem geweest. Jarenlang had Slont geleefd van de ontucht van zijn vrouw, ging getuige verder. Voorts werd gehoord de koopman J v. d. Berg te Bussum, Toen van Aart cp 12 Nov. in den Haag kwam, werden de besprekingen over de textielwaren voort gezet in Terminus. Van Aart zeide. de partij te willen zien, waarop het geheele gezelschap met den trein naar Rotter dam is gegaan. Dils gaf getuige nier 25 voor zijn bemiddeling. In Rotterdam is eerst een café bezocht, waarna beide ver dachten en van Aart, zijn vertrokken om de partij te gaan bekijken. Van Aart zeide tot v. d. Berg over een uurtje terug te zullen zijn. Toen de mannen om zeven uur nog niet terug waren, is v. d. Berg naar Bussum vertrokken. President: Ik wil opheldering waar om u als mede-geinteresseerde in de zaak niet met van Aart bent meegegaan, maar hem alleen hebt laten weggaan met beide mannen. Getuige: Ik begrijp het zelf ook niet, ik kan er geen verklaring voor ge ven. Op 14 November ging getuige naar Breda om te informeeren, hoe de trans actie was afgeloopen. In plaats van eerst naar van Aart te gaan, wilde hij langs den winkel van dezen koopman loopen, maar mevr. v. Aart, die aan de toonbank van het hoofd bij den slag kan getuige niets zeggen. De hamer was volgens beide verdach ten met een doek omwikkeld. Hoofdinspecteur J. V. Tas gaf als zijn meening tê kennen, dat de slag van ach teren is toegebracht. De lap moet om den hamer zijn gewikkeld niet om de kracht van den slag te verminderen, want de dader moet de bedoeling hebben gehad om te dooden en niet b.v. slechts bewus teloos te slaan. Het doel moet dus ge weest zijn het voorkomen van rondspat tend bloed. In de middagzitting legden eenige b e- Een in de Korte Poten, tijdelijk on beheerd staand transportrijwiel, waarop zich 80 k.g. vleesch bevomi. is gestolen. Aan het bureau. Alexanderplein 12, bevinden zich: een zwart gelakt, onge merkt heerenrijwiel, vermoedelijk op 24 of 25 November 1.1. van de Mient ont vreemd en een zoo goed als nieuw dames- rijwiel, merk Simplex, dat in Juni, Juli of Augustus ’41 is gestolen. De burgemeester heeft de heeren J. J. van Langen en J. Moeskops, gerekend te zijn ingegaan 1 Januari 1942. voor den tijd van drie jaren benoemd tot lid van het bestuur der stichting ..Centraal Badbeheer" Morgen- en Zaterdagmid- dag worden de laatste vacantie-kinder- voorstellingen gegeven in Diligentia van s:- |<:i

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 5