De Opmarsch op Malakka Vrouw door Dochter Vermoord fe 1942. No. 18076. DE POSITIE VAN NED.-INDIE De Familie-drama in de Goudenregenstraat VERDUISTEREN Vrijdag 9 Januari. J&J ingenomen bonnen nieuwe De Engelsche oorlog voering POLITIE NEDERLANDSCH-INDIE IN DE BRANDING Met Duitschland voor een vrij Nederland DADERES MELDDE ZICH BIJ DE Waveil’s bevoegdheden St ra tegisch bela ngrijke stad in Selangor door de Japanners Luchtaanvallen op vlieg veld bij Rangoon De Britten Scherpe critiek in het Lagerhuis Huiselijke de TAL VAN INBRAKEN OP ZIJN GEWETEN kW Anglo-Amerikaansche druk op Ierland Amerikanen en te Manilla Aanslag op Parijschen politie-agent Brand te Tokio De strijd in China Britsche vloot uit Singapore vertrokken Tentoon 116300 (zeven lijnen) Giro No. 12500 oneen ig heden aanleiding Verklaringen van luitenant- gouverneur-generaal van Mook u MA MINDORO COURANT HAAGSCHE PRIJS DER ADVERTENTIRN: 0 PRIJS DEZER COURANT: gemeld. is ver werd verschaft nomen. heerscht vervoegen, waar Get Zuiden van bet Philippijnsehe eiland Luzn>n Voor ’s-Gravenhage bij vooruitbet. per 3 rnnd. met „Kikeriki”, „De Nieuwste Mode”. „Koloniaal Bijblad" en „Letterkundig Bijblad” f 3.15. Franco per post met Mode blad f 4.20. zonder Modeblad f 3.95. Buitenland f 9,45. Landen waarop het verlaagd intern- drukwerk-posttarief van toepassing is f 7.35 p. kw. Bij postkantoren tegen de geldende goedgek. abonn.prijzen. Afz nummers 5 et, fr. p. post 10 ct als marine Nachtdienst DOKTERS: Tusschen 10 u, nam. en 7 u. v.m.s No. 394920 De doeltreffend gecamoufleerde geleideboot van een Duitsche flottielje patrouille, vaartuigen vaart voor de andere schepen uit, de grijze winterzee op. (Atlantic-HollancL-P.K. Schreiber)' De gemeentepolitie van H e 1- mond heeft een drietal personen gearres teerd, verdacht van diefstal, inbraak en heling. v. 5.46 aar nam. tot 9.48 uur v.m. Maan: 9 Jan. onder 12.27 n.m. 10 Jan. op 12.34 v.m. onder 12.S3 n.m. opper- staan. Dat men in alles behalve te de hand, vooral De Engelsche berichtendienst deelt me de, dat het opperbevel van Wavell is be perkt. Britsch-Indië en Australië vallen buiten het gebied, dat onder hem ressor teert. Waveil’s opperbevel strekt zich uit over Birma en loopt over het Noorden van de Philippijnen langs een op de Noordelijke kust van Australië toeloopen- de lijn. Vervolgens loopt deze lijn rond om de eilanden van den Maleischen Ar chipel. Ook vandaag is mej. J. hoord. Zij is weinig jonge vrouw maakt geestesziek te zijn. Welingelichte Londensche kringen mee nen. dat Roosevelt’s belofte tot liet zen den van Amerikaansche troepen naar de Britsche eilanden beteekent, dat op Ier land een verzwaarde druk wirdt uitge- oeftnd. Men wil zich van het georuik der lucht- en vlootbases op Ierland ver zekeren voor de Amerikaansche strijd krachten. De „Daily Telegraph” hoopt zeer spoe dig in Noord-Ierland een Amerikaansch leger te zien, dat zoo sterk is, dat een half millioen Britsche soldaten vrijge maakt en elders gebruikt kan worden. Ziekenfondsleden de Volharding: No. 116364; zg. Stadspatiënten no. 49 meldt, dat alle in ManiUa wo- Politie snel ter plaatse Direct na de melding bij den wacht commandant van het bureau Archimes- straat werd de Justitieele dienst A. gealarmeerd, die zich met bekwamen spoed naar het opgegeven adres spoedde. Daar de voordeur was afgesloten, heeft men door overklimming van een houten schot aan de achterzijde van perceel 39, de achterdeur van no. 41 weten te be reiken, waarvan een ruitje werd ings- slagen. Later kreeg men de beschikking over den sleutel van de voordeur. Buurvrouw vertelt Het gebeurde moet zich in vrij korten tijd hebben afge«peeld. Van een der Voor de week van Zondag 11 Januari tot Zaterdag 17 Januari zullen de gebrui kelijke rantsoenen brood of gebak, aard appelen, en vleesch verkrijgbaar zijn op de bonnen 03a en 03b van de daarvoor aangewezen kaarten. Het D.N.B. meldt uit Parijs: Naar het ministerie van binnenlandsche zaken mededeelt, is in den nacht van 7 op 8 Januari een revolveraanslag gepleegd op een Franschen politie-agent, die op post stond voor een door de Duitsche troepen bezette garage in het tiende district. De politieman werd door drie kogels in het onderlijf zoo ernstig gewond, dat hij spoe dig na zijn opneming in het ziekenhuis is bezweken. Volgens verklaringen van den in Australië aangekomen luitenant-gouver- neur-generaal van Nederlandsch-Indië, van Mook, verdwijnt in Nederlandsch- Indische kringen de hoop, dat het gene raal Wavell zal gelukken den toestand op Malakka te redden. Van Mook ver klaarde, dat rekening moet worden ge houden met de mogelijkheid van een isolement van Singapore, waarmede deze vesting haar beteekenis voor de verdedi ging van Nederlandsch-Indië verliest. Daar Nederlandsch-Indië zelf niet in staat is zich te verdedigen zijn overal voorbereidingen getroffen voor de ver nieling van voor den oorlog belangrijke installaties, vooral van de petroleum- bronnen. De autoriteiten hebben in de bedreigde gebieden reeds bevolen, dat de olietransport-installaties moeten worden weggevoerd. Wat niet voor vervoer naar elders geschikt is wordt vernield en de petroleumbronnen in geval van nood in brand gestoken. De luitenant-gouverneur- generaal gaf echter toe, dat de vernie- lingsmaatregelen de petroleumbronnen in ieder geval slechts 6 maanden zouden kunnen stilleggen. Deze is het bed uitgesprongen, de slaapkamer uitgesneld, op de hielen echter gevolgd door haar dochter, die niet ophield met steken. Op de gang greep de aanvalster een schrobzaag en stak daarmede het slachtoffer in het hoofd en lichaam. In vrijwel alle vertrekken van de woning heeft de politie bloedsporen, zoowel op de wanden als op de vloeren aange troffen. De moeder trachtte nog de trap af te gaan, doch dit werd haar belet en de ongelukkige werd in de richting van de keuken gedreven. Uitgeput door angst en bloedver lies is het slachtoffer in de keuken gevallen, waarna mej. J. haar nog di verse slagen toebracht met een gum mistok en de ongelukkige met een tafel mes bewerkte, dat in één der laden van de keukenkast was geborgen. Haar handen, die met bloed zaten, heeft zij aan een doek afgeveegd. Voorts is komen vast te staan, dat mej. P. vervolgens doelloos heeft rond gefietst, om zich ruim drie uur later aan het bureau Archimedesstraat te zij de vreeselijke mededeeling deed, haar moeder te heb ben vermoord. Uiterlijk was zij zeer onbewogen. Gebleken is, dat de daderes daarna eerst naar een in de nabijheid gelegen kerk is gegaan.; daar heeft zij nog kort met een geestelijke gesproken. De Labourafgevaardigde Stokes heeft gisteren in het Lagerhuis scherpe critiek geoefend op de Britsche oorlogvoering, aldus meldt de Engelsche nieuwsdienst. Hij klaagde over een lange reeks fouten, die moesten worden toegeschreven aan de chefs der generale staven, den minister van defensie of het oorlogskabinet. Voorts wees hij o.a. op het feit, dat bij den onder gang van het vliegkampschip „Glorious” de bevelhebber van de kustpatrouilles niet op de hoogte was van de bewegingen van dit schip Hij meende tevens, dat de bevel hebbers van Home fleet en duikbooten hier van verwittigd waren. Dientengevolge dre ven 2000 man, daar het escorte onvoldoende was, 48 uur lang op vlotten op zee rond. Slechts 35 man werden gered. Als de juiste maatregelen waren getroffen, hadden er veel meer gered kunnen worden De plaatsvervangende ministerpresident Attlee keerde zich tegen het verwijt, dat de regeering in de Stille Zuidzee geen vooruitzienden blik had getoond. ,,Het feit, dat Japan onze gebieden in Oost-Azië min der sterk bezet en uitgerust aantrof, dan wij dit zelf zouden hebben gewenscht, is, zoo zeide hij, geen gevolg van niet voor uitzien maar van het feit, dat het onze hulpbronnen te boven gaat overal sterk te zijn. Wij hebben- ongeveer 15 vliegvelden op Malakka verloren, omdat het gebied, waarin deze lasen. verloren ging. ENGELSCH COMMENTAAR Onder het opschrift „onbeantwoorde vra gen” publiceert de „Times” een commen taar” op de verklaringen, van Attlee en vraagt o.a. Heeft men de gevaren, waar door de aan de kust van Malakka operee- rende slagschepen bedreigd werden, on derschat? Moesten deze slagschepen beter beschermd zijn door vliegtuigen, afkomstig van vliegkampschepen of landbases of van beide? Was het juist, dat men de ..Prince of Wales” en de „Repulse” zoo groot risico heeft laten loopen? Het blad merkt op, dat deze vragen in het parlement onbe antwoord zijn gebleven. buurvrouwen vernamen wij, dat deze, dia nog in bed lag, omstreeks 8 uur eenig gestommel hoorde. Het bleek, zoo vertelde zij, dat men be zig was de binnentrap aan te vegen. Mijn man en ik lagen nog te bed. Plotseling hoorden wij een druk geloop, gevolgd door een zwaren dreun Het leek of er iemand vieL hetgeen hier ook inderdaad het geval bleek te zijn geweest Vervolgens namen wij gekreun waar, gevolgd door zwak hulpgeroep. Mijn man zei: „Bel eens aan, er is vast iets gebeurd, en misschien kan je wel helpen”. Maar ik voelde hiervoor weinig, omdat de oude vrouw zeer eenzelvig was en zeker niet op inmenging van vreemden was gesteld. Het geroep hield op en na eenige oogenblikken konden wij het dichtslaan van de voordeur hooren, waaruit wij af leidden, dat er toch iets gebeurd moest zijn met de oude vrouw en de dochter ge neeskundige hulp ging halen. Dat was ongeveer half negen, we hebben tusschen de twee vrouwen geen woord hooren wis selen. Eerder dan we hadden verwacht, kwam het meisje weer terug om na 5 minuten weer met haar fiets te vertrek ken. Hedenochtend vroeg is in het departe ment van buitenlandsche zaken te Tokio brand uitgebroken, welke snel om zich heen greep. Bijna de helft van de gebou wen is af gebrand. Nederlander m Duitschland ter dood veroordeeld De 44-jarige Nederlander A Wielen- ga is door een bijzondere rechtbank te Herford (Duitschland) ter dood ver oordeeld wegens zedenmisdrijven, her haaldelijk gepleegd. Na een terechtzitting van drie dagen kwam de rechtbank tot de conclusie, dat de beklaagde een gevaarlijke misdadiger is. die niet verbeterd kan worden. De ge meenschap moet tegen een dergelijk we zen beschermd worden. Op grond van de nieuwe wet tegen gevaarlijke gewoonte- en zedelijkheidsmisdadigers werd het doodsoordeel uitgesproken. moeder gaf. Des avonds ging mej. J. vroeg naar bed. Weinig contact was er met de buren, ook al omdat het slachtoffer zeer terug getrokken was. Het was aan de omwonenden bekend, dat het tusschen moeder en dochter al lerminst harmonieerde en meermalen kon men de luide twistgesprekken tusschen de twee vrouwen hooren. In den laatsten tijd in het bijzonder waren de ruzies veel vuldig Tot uitbarsting gekomen Gisterochtend vroeg nu hebben de on- eenigheden een zoodanigen vorm aange- dat de dochter, buiten zichzelf van woede, de oude vrouw, die nog te bed lag, heeft aangevallen met een knip mes, dat zij in de slaapkamer van de moeder had gevonden. Domei nende Amerikanen en Engelschen in be paalde wijken van de stad zijn geïnter neerd. Van 15 .regels 1.75. Iedere regel meer tot 10 regels 45 ct, daarna iedere regel meer 50 ct. Reclames 95 ct per regel. Bewijsnummers 5 ct fr. p. post 10 ct- Incasso binnen de stad 5 cent buiten de stad volgens posttariet Bij vooruitbetaling: Kleine Advertenties 95 ct; Dienstaanbiedingen 75 ct Advertentiën waarin voorkomt „Brieven aan het bureau van dit blad” 10 ct meer Van balcon op 7 meter hoogte gesprongen Zooals dezer dagen werd aangehouden de 18-jarige visscher V., een der daders van een pp Oudejaarsdag ge pleegde opensluiting in een perceel aan den Nieboerweg. Bij onderzoek is geble ken, dat V. ook nog debet is aan andere inbraken. Zoo heeft hij in het begin De cember van het vorige jaar ingebroken in een winkel in de Zeezwaluwstraat, waarbij hem 40 en een ham in blik in handen is gevallen. Kort daarna bracht V,, met den 18-jarigen instrumentmaker B., een bezoek aan een kruidenierswinkel in dezelfde straatgestolen werden 125 pakjes shag, een parüj zeep, een hoeveel heid vet, eenige portemonnaies, flesch- jes Eau de Cologne en suiker- en boter bonnen. Ook B. is in arrest gesteld, even als de 36-jarige melkslijter B., die he ling van een groot deel van het ontvreem de ten laste wordt gelegd. V. heeft nog bekend enkele weken geleden te hebben willen inbreken in een winkel van scheepsvictualiën aan de dr. Lelykade. Aan de achterzijde van het pand is hij naar boven geklommen om een zeven me ter hooger gelegen balcon te kunnen be reiken. Toen hij juist een ruit van een achterdeur had verbrijzeld, hoorde hij de bewoners thuis komen. Geen uitweg meer ziende is V. pardoes naar beneden ge. sprongen, zonder daarbij letsel op te loo pen. Op den len Kerstdag heeft hij zich nog door inklimming toegang verschaft tot een groentewinkel in de Goereeschestraat en stal daar 45 en talrijke waardebonnen voor levensmiddelen, die hij voor 10 heeft verkocht. Ook heeft hij zich schuldig gemaakt aan diefstal van 2 konijnen van een erf aan den Visschershavenweg; de konijnen had V. voor 12 van de hand gedaan. Domei meldt uit Hankau, dat de 32e, 42e en 98e divisie van Tsjoengking, die uit Tsjangsja werd’en verdreven, vluchten in de richting van Joengansjih in de provincie Hoenan, waar de andere resten van den vijand zijn geconcentreerd Bij Joengansjih sluiten de Japansche troepen den ring om de strijdkrachten van Tsjoengking. Naar het D.N.B. uit Saigon verneemt, zouden de resten van de Britsche vloot uit Singapore met onbekende bestemming zijn vertrokken, om zich onder het opperbevel te stellen van den Amerikaanschen admi raal Hart. Uit dezelfde bron verluidt, dat de zee- strijdkrachten van de Vebeenigde Staten in Oost-Azië onderweg zouden zijn naar Soerabaja. Deze courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen BUREAUX: WAGENSTRAAT 35—37 Bijkantoor: Scneveningen. Keizerstr 319, lei at>ü3io; Filialen; Rijswijk Kantoorboekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461, voorburg, Boekhan del H. E. G. Ruys, Heerenstr. 124, Tel. 778038; N.V Kantoorboekh. Th. a de Koning, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Seters Jr., There- siastr. 108a. Tel. 772444: Boekh. E. O Couvée. van Hoytemastr. 66 Tel. 721187 Een tragisch geval heeft zich gister ochtend vroeg voorgedaan in het per ceel aan de Goudenregenstraat 41. In een opwelling van drift heeft de 27- Jarige mej. P. H. J. haar moeder, de 62-jarige weduwe Th. C. J. geboren R., op gruwelijke wijze om het leven gebracht. Met messen en een schrob zaag heeft zij de oude vrouw aange vallen en haar diverse steekwonden toegebracht; bovendien gaf zij het slachtoffer met een gummistok sla gen op het hoofd. Na de afgrijselijke daad heeft de daderes de woning verlaten en is zij ruim drie uur lang doelloos gaan rondfietsen, om zich tenslotte, eigener beweging, aan het bureau Archime desstraat te melden. De jonge vrouw is hierop direct in verzekerde bewa ring gesteld. HERHAALDELIJK TWISTEN Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de familie J. reeds vijf jaren de tweede éta ge aan de Goudenregenstraat bewoont. Tal van omstandigheden waren oorzaak, dat er herhaaldelijk huiselijke oneenig- heden plaats vonden en wel van dien aard, dat de 25-jarige zoon ongeveer een half jaar geleden reeds het huis was uit gegaan. Zijn moeder had o.a. bezwaren tegen zijn omgang met een meisje van anderen godsdienst en zij verbood haar zoon, dat het meisje thuis kwam. Maar ook met haar dochter gaf het steeds moeilijkheden, hetgeen, zoo is thans ge bleken, tot gevolg heeft gehad, dat mej. J. moreel geschokt was en al een jaar lang onder geneeskundige behandeling is. Voornamelijk speelde verschil van inzicht over geloofskwesties bij de strubbelingen een rol. Eigener beweging heeft de jonge vrouw het vorig jaar haar betrekking bij het voormalige departement van Defensie op gezegd. Ondanks het feit, dat zij werk loos was, bleef zij overdag niet veel thuis, omdat het steeds ruzies met haar De benoeming van generaal Wavell tot opperbevelhebber van de gezamen lijke strijdkrachten van het ABCD- blok in Oost-Azië heeft, zooals men reeds uit de verschillende berichten en commentaren heeft kunnen op maken, scherpe critiek uitgelokt. Deze critiek is niet uitsluitend gekomen van belanghebbende zijde, belang hebbend in dien zin, dat het uitge- strooide zaad der verdeeldheid onder wie zich als bondgenooten vereenigd hebben, vruchten zou kunnen dragen. Zij is ook gekomen van Nederlandsch- Indische zijde. De Indische pers, wij citeerden reeds eerder hef ,,Batav. Nwsblad” en de „Java-Bode” heeft zich allesbehalve enthousiast over de benoeming uitgelaten. Ook andere Indische bladen hebben hun teleur stelling niet verbloemd over het feit, dat in het Engelsch-Amerikaansche opperbevel voor het gebied van den Zuidwestelijken Stillen Oceaan geen Ned.-Indische bevelhebbers werden opgenomen, waarbij men gedacht heeft aan generaal Ter Poorten en aan vice- admiraal Helfrich, beiden hoogst be kwame en deskundige mannen, wier adviezen voor het geallieerde opper bevel van de grootste beteekenis zou den kunnen zijn. De commentator van de Nirom heeft zich over dezen gang van zaken ook allesbehalve tevreden getoond, ofschoon hij zijn best heeft gedaan de bittere pil voor zijn hoor ders te vergulden. Hij komt echter tot de conclusie, dat de D niet slechts een belangrijke, maar de belangrijkste letter van het ABCD-front is. De oor logsgebeurtenissen in dit deel van de wereld wijzen dit met dep dag ook overtuigender uit. Terwijl thans ook in Oost-Azië de afbrokkeling van het Britsche impe rium zich in een ontstellend snel tempo voltrekt, zien wij gebeuren, dat de Gouvemeur-Generaal van Nederl.- Indië en de Luitenant-G. G. dr. van Mook naar Australië reizen om „be sprekingen te voeren”, op een oogenblik dus, waarop generaal Wavell op Java kan worden verwacht, waar hij den Indischen bestuurs zetel ledig zal vinden. De grootste fout wellicht van het democratische systeem is geweest, dat onder dit systeem te veel „besprekingen” wer den gehouden. Dat NederL-Indië in deze fatale fout consequent volhardt op een oogenblik, waarop vóór alles het woord is aan de daad, welke toe slaat, rechtvaardigt de ook hier te lande toenemende vrees voor de naaste toekomst van tropisch Nederland. De samenstelling van het nieuwe opperbevel onder leiding van generaal Wavell, heeft ook in Engeland zelf critiek uitgelokt. Behalve sir Henry Pownell, maken ook twee Amerikanen, Hart en Brett, deel uit van het opper bevel. Het is duidelijk, dat admiraal Hart voor de leiding der marine is aangewezen, zoodat het staat te ge beuren, dat, voor de eerste maal in de geschiedenis, Engelsche oorlogs schepen onder Amerikaansch bevel komen te Engeland hierover spreken is, ligt voor wanneer men daarbij nog bedenkt, dat Australië een militair bondgenoot schap met Amerika heeft gesloten en Port Darwin als steunpunt aan de Amerikaansche marine heeft afge staan. Zoo heerscht er op verschillende punten oneenigheid en latent verzet in den boezem der geallieerden, die in Oost-Azië staan tegenover een mach tigen vijand, die geen besprekingen voert, maar in de plaats daarvan slag op slag toebrengt aan zijn tegenstan ders. Generaal Ter Poorten dringt aan op de Amerikaansche vliegtuigleve- ranties, die uitblijven, in het opper bevel heeft hij geen stem, generaal Mac Arthur voert op Luzon een wan- hopigen strijd en over de randen van ons schoont rijk van Insulinde gieren reeds de Japansche bommen. De toe stand is hachelijk. Nederland, dat vaak in vroeger jaren de gelegenheid waarnam, de an tithese tusschen Engeland en Duitsch land toe te spitsen, ondervindt, als moederland, thans ook de gevolgen daarvan in wat zich in Indië onder een van onheil zwangeren hemel afspeelt. Het dringend appèl van Indië aan Amerika en Engeland wordt wel ge hoord, maar niet verstaan. Er is niets, dat er op wijst, dat de beteekenis van Indië’s strijd in het Anglo-Amerikaansche kamp begrepen wordt. Hetgeen de politiemannen in de keuken te aanschouwen kregen, was meer dan ontzettend. Op den grond vond men de oude vrouw, overdekt met tal van wonden. De dokter van den geneeskundigen dienst, die on middellijk na de mededeelingen van mej. J. was gewaarschuwd, kon bij het slachtoffer slechts den dood con- stateeren Japansche stoottroepen hebben Woens dagmiddag een niet nader genoemde stad in de provincie Selangor ingenomen, welke, zooals een frontbericht uit Malakka meldt, stevig was versterkt om een bepaalde stelling van zeer groote strategische beteekenis in dat gebied te verdedigen. Daarmede hebben ook de operaties in de provincie Selangor een uiterst gunstig verloop genomen voor de Japansche strijdkrachten, die thans der oprukken naar het Zuiden door heuvelachtig terrein. Het is niet bekend of met de niet genoemde stad Kwala Loempoer wordt bedoeld. Toch bestaat de mogelijkheid, dat, zoo dit strategische knooppunt nog niet genomen mocht zijn, er reeds gevechten om worden geleverd. Het Japansche hoofdkwartier maakt bekend, dat vliegtuigen op 4 Januari en in den nacht van 5 op 6 Januari aanval len hebben ondernomen op Mingaladon, een vliegveld 10 mijl ten Noorden van Rangoon in Birma en treffers plaatsten op opslagplaatsen en andere militaire doelen; er ontstonden zware branden. Op 4 Januari daagden de Japansche vlieg tuigen 6 Spitfires tot den strijd uit en schoten deze alle 6 neer. De Japansche machines keerden behouden terug. Het stoffelijk overschot is in beslag genomen en door den geneeskundigen dienst overgebracht naar het ziekenhuis aan den Zuidwal. Ook op de messen en de schrobzaag werd door de politie beslag gelegd; het knipmes werd teruggevonden onder een vloermat. De politie neemt aan, dat er geen directe aanleiding voor het drama voor handen is geweest. Pas toen de politie-auto's in de straat verschenen omstreeks kwart voor twaalf werden de omwonenden gewaar, dat er iets aan de hand was. De bijzon derheden waren vrij spoedig bekend en druk werd het trieste geval besproken. ZOON WILDE MOEDER BEZOEKEN Omstreeks het middaguur bevond zich de zoon van de verslagene op het schuin tegenover de woning gelegen distributie kantoor, voor het afhalen van extra- rants oenen. Ik ga nog maar even naar mijn moeder, die woont aan den overkant, zoo zeide hij. Geruimen tijd was hij niet bij haar geweest. Een der rechercheurs stond hem te woord, doch kon hem geen verlof verleenen, de woning, welke was verzegeld, te betreden. Bij de beneden buurvrouw is de zoon, op wien het ge beurde een verpletterenden indruk had gemaakt, weer wat op verhaal gebracht. Het verhoor langdurig ver- ...cdedeelzaam. De niet den indruk KAPAS 'S ASIMO INFANTQ .OM IM 'STCRUZ KALAWAO tayabas e fmontal ban NIL A PASIG spayte

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 1