HET GROOTE AVONTUUR ’v r l I II STADSNIEUWS De distributiebonnen s,7ï± m z; k’sï' ..w j. - Ba HSAGSCTTE COTTRANT MaanSa-g IS Janttan 1942— TWEEDE BEST) e n GESLAAGDE W.A.-KERSTMARSCH Ir. R. A. VERWEY 60 JAAR AUTO OMGESLAGEN DE CENTRALE KEUKENS Ruim 1500 deelnemers Peulvr. Suiker li liter EL een ONDERWIJS EN KERK FEUILLETON zW,n - Jam JONGEN GAF ZICH UIT VOOR LEIDER VAN ENSEMBLE ZILVEREN JUBILEUM VAN DE VEILINGORGANISATIE ONTSPANNINGSAVOND „VREUGDE EN ARBEID” DE MOORD IN DE GOUDEN- REGENSTRAAT HET R.K. WEESHUIS IN DE WARMOEZIERSTRAAT soezerig ging hij op een booi ®Hten en ..deed zjjn doorweekte Slachtoffer ter aarde besteld zijn doel IWard^uervolaiik, Gedenkwaardig jubileum - Professor dr. Tj. de Boer f I 125 gram Uitbreiding ligt in het voornemen - ft**' di GLCr K»He>e^tH KLOMa^sj »-AuT Hot berijden van de onder sneeuw bedolven wegen in het Oosten Een korte rust en dan gaat het Polygoon- Leem ker) Visschersboot in de wa- Philippijnen. der teren (Orbis-Hollamd) e it if (Polygoon-Meyer) Br. of Goh. 250 gram waren de eerste deelne- 50 gram 500 gram BI., Br., geh. 1 rants. Requiem opgedragen. Rijst 250 gram 100 Kaas gram 34 liter Melk N.S.V.O. GASONTPLOFFING (Nadruk verboden.) '7 vergt van de chauffeurs de grootste lichamelijke inspanning. (Weltbild-Polygoon-P.K, Knittel) V.U.C. behaalde een 10 overwinning op Ajax. De V.U.C» doelman, Holzenbosch, slaat een gevaarlijken Ajax-aanval af. weer verder door diepe sneeuw. (Hoffmann-P.K. Bauerff Cacao gram gram gram gram gram Boter Boter m.red. Hav. of peul Gort Verm., Marz, VI. of VI. w. Aardapp. Aardapp. w 03A 03B Alg. Alg. Alg. 57 57 03A 03B 125 125 250 250 100 Boter Boter m.red. 4 rants. 4 rants. 1 rants. 4 rants. 11 k.g. 4 k.g. een boomstronk i schoe- Op Woensdag 21 Januari za^i ds. A. Trouw voor de Kweekschool, Insti. tuut voor Lich. Opvoeding in de aula van de H.B.S. aan het Stokroosplein een lezing houden over het onderwerp: Onze levens^, houding. Jan Eekhout ontvangt den meesterprijs voor letterkunde 1941 uit handen van dr. J. van Ham, hoofd van de afdeeling boekhouden van het de partement van Volksvoorlichting en Kunsten. (Polygoon-Meyer) Op het R.K. kerkhof aan de Binck- horstlaan is hedenmorgen het stoffelijke overschot van mevrouw Th. C. J., die door haar dochter Donderdagmorgen in haar woning aan de Goudenregenstraat om het leven is gebracht, ter aarde be steld. Omstreeks half 12 arriveerde de droeve stoet, die bestond uit den lijkwagen en een volgrijtuig, waarin plaats hadden genomen de zoon van mevrouw Th. C. J. en nog twee andere familieleden, aan de begraafplaats, waar zich een groot aantal belangstellenden, meest vroqwen, achter de baar schaarden. De absoute en de beaarding werden verricht door kapelaan Heemskerk. In de R.K. kerk aan het Kamperfoelie- B. heeft KANARIEt-TENTOONSTELLING De vereeniging „Luscinia" houdt te» gelegenheid van haar 20-jarig bestaan op 24 en 25 Januari a.s, een nationale jubileumtentoonstelling van Kleurkana- ries en Waterslagers in de groote zaal van het gebouw „Amicitia”, Westeinde no. 15, alhier.- De sluiting der inschrijving is bepaakfc op 13 Januari. De 80- jarige J. K. u i t V o o n burg die op 30 December j.l. in de Kort» Houtstraat door een transportrijwiel werd aangereden, en daarbij ernstig werd ge wond, is dezer dagen in het ziekenhuis aan den Zuidwal aan de bekomen kwets uren overleden. allesbehalve den hongerdood te zullen sterven. Zijn kostbaarste bezit was het jachtgeweer en nu de avond ging intre den, haalde hij het te voorschijn en stak er vijf nieuwe patronen in. Hoe hij dezen nacht in de wildernis zou doorbrengen, wist hij niet. Voor de toekomst was zijn plan gemaakt: lede ren avond zou hij zorgen voor een groot houtvuur, in welks veiligen licht kring hij kon rusten. Dezen eersten nacht evenwel vond hij het raadzamer geen vuur aan te leggen. Hij bevond zich nog te dicht bij de watervallen en de gloed zou wellicht zijn aanwezigheid kunnen verraden. Toch vond hij het verstandig, wat droog gras en enkele takken hout op elkaar te leggen. De komst van den nacht was alles behalve idyllisch, want zij ging gepaard met een overval van muskieten, die Riefenberg op onbarmhartige wijze martelden. Hij liep met veel lawaai op den oever heen en weer, om de wilde dieren af te schrikken. Spoedig zag hij in, dat hij die handeling niet den heelen nacht zou kunnen volhouden en nam hij zijn toevlucht tot de prauw. Hij ver borg zich heelemaal onder de deken. Het was zijn bedoeling, maar heel even uit te rusten in liggende houding, maar geradbraakt als hij was, sliep hij Hij .werd wakker door geloei in het Uit een pakhuis inde Chris tiaan Bruningstraat is een fust, inhoüden- de 20 liter jenever ontvreemd. Ten na- deele van een bioscoopbezoekster is haar handtasch met 65 en distributiebeschei den gestolen. Op een vooruitgeschoven post in Afrika. Het onderkomen is, tter bescherming tegen Engelsche luchtaanvallen, onder een zandsteenrots ingericht. (WeUbild-Polygoor^P.K. v. Steinitz) W>| HOJO*'4 A<W06C VotTChl VN SPAREM nen en kousen uit. Toen hij in het zand stond met bloote voeten, dacht hij er aan, dat men hem had verteld, hoe de Kongo was vergeven van zandvlooien, die in het levend vleesch van de voe ten dringen. Hij wipte met groote sprongen naar de prauw en liet zijn voeten in het warme water bengelen. Maar dan schoot het hem weer te bin nen, dat een krokodil het aldus al te gemakkelijk zou hebben, om hem in Een zwaar- en drie lichtgewonden Zaterdagavond tegen 12 uur. is op den Bezuidenhoutscheweg, ter boogie van de Hofzichtlaan. eeen personenauto, waarin vier personen waren gezeten, vermoedelijk door te snel rijden, tegen een trottoir band gebotst en omgeslagen. De bestuur der, de 41-jarige H. K. van de Zijdelaan, had in de bocht, welke de weg ter plaat se maakt, de macht over het stuur verlo ren. waardoor de wagen was gaan slin geren met het noodlottig gevolg. De heer K. bekwam een hersenschudding, terwijl de drie passagiers, t.w. de 36-jarige G. J. T. uit Eindhoven, diens 32-jarige echt- genoote, en de 24-jarige mej. H. de V., eveneens wonende aan de Zijdelaan, ver wondingen aan het hoofd bekwamen. Vooral de toestand van mej. de V. is ernstig. De vier slachtoffers zijn door den geneeskundigen dienst naar het zieken huis aan den Zuidwal overgebracht. herdenken. Dat is voor onzen tuinbouw een dubbel jubileum, want zijn leider, de heer F. V. Valstar, heeft dan de geheele bestaans- periode zich gewijd aan de belangen van alles wat in ons land met den tuinbouw in verband staat. Het jubileum zal niet worden her dacht, alleen zal het bestuur op den jubi- leumdag recipieeren. In den strijd tegen „Generaal Winter”. Ongelooflijke pres taties worden dikwijls van de Duitsche soldaten aan het front geëischt, maar hun wil om vol te houden en de eindoverwinning te behalen is onbuigzaam. (Orbis-Holland-P.K. Koll) Het zal 3 Februari 100 jaar geleden zijn, dat de Eerwaarde Zusters in het R.K. Weeshuis in de Warmoezierstraat haar intrede deden. In dien tijd hebben de zusters zeer veel gedaan voor de ouder - looze jeugd in onze stad en de ouden van dagen, die in het tehuis een liefderijk onderdak vonden. Zondag 8 Februari zal de huldiging door de oud-weezen plaats vinden. Ieder, die in den loop der jaren bij de zusters ts geweest, wordt verwacht. Ook de echtgenooten en kinderen van de oud- weezen zijn hartelijk welkom. En een jubileerende voorzitter De groote organisatie van den Neder- landschen tuinbouw, het Centraal Bureau van Tuinbouwveilingen in Nederland zal I Dinsdag 13 Januari het 25-jarig bestaan Aalsmeer, het bekende bloemencentrum, zal 50 pCt. van zijn kassen benutten voor het kweeken van groenten. Een der groote kassen, waarin 10.000 andijviestruiken staaneinde Februari zullen deze groenten voor de consumptie ge.-chikt zijn. (Polygoon-v. Bitsen) L Geref. Kerken: Tweetal te Delft: ds. J. W. de Jager te Zutfen en ds. P. H. de Kleer te Overschild. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Ro zenburg ds. Jac. Overduin te Franeker. Heden viert de heer ir. R. A. Verwey, waarnemend secretaris-generaal van het het departement van Sociale Zaken zijn zestigsten verjaardag. Na tevoren in het particuliere bedrijfs leven werkzaam te zijn geweest, trad ir. Verwey op 1 November 1908 in Rijks- dienst, aanvankelijk bij het ministerie van Waterstaat. Bij de oprichting van den Rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling in 1917 werd hij benoemd tot adjunct-directeur van deze instelling. In 1934 volgde zijn benoeming tot directeur van dit instituut, welke functie hij bleef vervullen tot hij in Augustus 1940 geroepen werd tot het ambt van secretaris-generaal van het departement van Sociale Zaken. Bij her haling vertegenwoordigde hij ons land in den vreemde, o.a. op de internationale arbeidsconferentie te Genève. Voorts werd hem talrijke malen het voeren van besprekingen opgedragen over de tewerk stelling van Nederlandsche arbeiders in het buitenland en de toelating van bui- tenlandsche werkers hier te lande, welk overleg hem in de gelegenheid stelde in verschillende Europeesche staten de Ne derlandsche belangen te behartigen. Op uitnoodiging van het departement van Ko loniën bracht hij in 1937 een langdurig bezoek aan Curasao in verband met de sociale wetgeving in dit overzeesch ge biedsdeel. Ook als secretaris van het Nationaal Steuncomité en van de staats commissie inzake het vraagstuk der onvol waardige arbeidskrachten heeft ir. Ver wey belangrijk werk kunnen verrichten. Het voorzieningsfcmds voor kunstenaars vindt in hem een toegewijd voorzitter. Voorts maakt hij deel uit van de generale commissie, die krachtens de Zuiderzee- steunwet in het leven is geroepen. Een levendig aandeel heeft hij ook genomen aan de voorbereiding van verschillende belangrijke wettelijke voorzieningen, ter wijl uit de talrijke van zijn hand ver schenen publicaties, alsook zijn geheele verdere werkzaamheden een sterke zin spreekt voor ieder streven naar verbete ring van het lot der minder bedeelden en naar een harmonische ontplooiing der samenleving tot een gaaf en gezond volks geheel. Als blijk van erkentelijkheid en goede kameraadschap hebben de afdeelingschefs van het departement ir. Verwey een noen maal aangeboden, bij welke gelegenheid mr. H. W, Groeneveld, hoofd der afdee ling arbeidersverzekering, den secretaris generaal in hartelijke bewoordingen heeft toegesproken. had men hem verteld, dat ze vaak de Kleine negerbooten deden kantelen, waarbij de inzittenden dan werden ver trapt. Dus sprong de journalist op den oever, leunde op den loop van zijn ge weer en wachtte af. Hij bevond zich nu buiten het onmiddellijk bereik van kro kodillen en nijlpaarden, maar de drei- gend-donkere woudmuur achter hem, hinderde hem geweldig. Daar was on ophoudelijk gekraak van takken en ge ritsel van bladeren. Het werkte ten slotte zoo, op zijn zenuwen, dat hij het niet meer kon uithouden. Hij streek een lucifertje aan en stak zijn kleinen hout stapel in bj-and. In den spookachtigen gloed, welke even later den oever ver lichtte, ontdekte hij de flikkering van twee kleine lichtjes: de oogen van een wild dier, dat hem aanstaarde. Hij mikte tusschen twee karbonkels. Bij het afgaan van het schot gingen ze dadelijk uit. Gebrul weerklonk, daar ergens diep in het woud. De vlam van het houtvuur begon te verflauwen en Riefenberg ging op zoek naar nieuw voedsel voor den stapel. In vollen nacht was dat een moeilijk werk en hij moest het spoedig opgeven. De dag scheen nog veraf te zijn en hij besloot in een boom te klau teren. Hij greep zijn deken, een koord en even later werkte hij zich bij het laatste flikkerlicht van het houtvuur langs den knoestigen stam van cm niet en pension zijn en een boterkaart bezitten, maar geen geld hebben om in restaurants te eten, komen ook in aan merking voor het eten uit de Centrale Keukens. Over de samenstelling en de kwaliteit van het eten worden zeer weinig klachten gehoord, zoodat aangenomen mag worden dat het eten, „in den smaak” valt. In den Haag worden per dag 8000 porties uit gereikt In 75-jarigen ouderdom is hier ter stede overleden prof. dr. Tj. de Boer oud-hoogleeraar in de geschiedenis der wijsbegeerte aan de universiteit van Am sterdam. De teraardebestelling zal Donderdag te Wirdum (Fr.) geschieden. 11 t.m. 17 Januari 1942 Brood Brood 03A Vleesch 03B Vleesch Aard. Aard. 8 t.m. 24 Januari. 195 (en 169 reeds ingel.) Algem. 28 Dec. t.m. 24 Januari 1942. 1 k.g. 184 Alg. 01 C of 01 I) Reserve 189 Alg. 185 Lm. 188 Algem. 02 D—03 D Reserve 190 191 192 179 t.m. 183 Algem. 01A t.m. 04A Melk I 01B Lm. 04B Melk I 12 t.m. 17 Januari 1942. 04 D, of 04C of 04 B, Reserve inleveren. 21 Dec. Lm. 31 Januari 1942. Boter Vet I 125 gram 6 Januari t.m. 14 JanuarL 02 Boter 12 Vet 28 Dec. t.m. 21 Februari 1942. 193 Alg. 250 gram Koffiesunt. N.B. Zeep op bon 194 Algem. van 1 t.in* 31 Januari. 42) Dadelijk werd zijn aandacht ge trokken door een ongewoon verschijn sel: in den groenen wand van het woud was een weg gebaand, niet door men- schen, maar door dieren. Dit bleek niet alleen uit het feit, dat struiken en I takken waren vertrapt, maar tevens i door de sporen van groote hoef-afdruk- ken in de vochtige aarde. Hij bevond i zich hier vermoedelijk op een plaats, waar de dieren kwamen drinken en net vooruitzicht in het midden van den nacht door die heeren van de wildernis te worden gestoord, vond Riefenberg weinig verlokkend. Hij kon nog weg gaan, naar een gunstiger slaapgelegen heid zoeken, maar had er den moed niet toe. Hier of ergens anders, mopperde hij, een hotel zal ik toch nergens vinden. Soezerig ging hij Gisteravond omstreeks kwart voor 10 heeft zich in een keuken van een perceel in de Albertinestraat. een gasontploffing voorgedaan, vermoedelijk door niet goed functionneeren van een kraantje van het gasfornuis. De drie aanwezigen in de keuken kregen lichte verwondingen, en kele ruiten werden door den luchtdruk vernield. den stroom te sleuren. Zoo zou zijn leven nu een aaneen schakeling van gevaren worden. Bij iedere beweging moest hij voortaan denken aan onraad. Hij was er zich van bewust, dat zijn zintuigen zich bij het vreemde, nieuwe leven moesten aanpassen, dat hij moest leeren blik semsnel te reageeren. De kleinste ver gissing, de kleinste nalatigheid kon hem het leven kosten. Riefenberg ontkleedde zich, trok zijn eenige reservebroek, gelukkig een ste vige rijbroek aan en herstelde op pri mitieve wijze zijn gescheurd hemd. Vervolgens gebruikte hij zijn laatste korst brood met een blikje. In de toe komst zou hij geen brood meer eten. Óver het voedingsvraagstuk maakte hij zich evenwel geen zorgen. Zijn voorraad aan ingelegde eetwaar was tamelijk uitgebreid en daar hij een goed jager en een handig viascher was, vreesde hij De Centrale Keukens blijken, in een be hoefte te voorzien, vooral In de groote I steden, waar de vraag ongeveer drie maal ■Zoo groot is als het aanbod. In de klei- fcnere plaatsen zijn vraag en aanbod on geveer met elkaar in evenwicht. Daarom ligt het in het voornemen, het instituut van Centrale Keukens uit te breiden, zoo mogelijk nog dezen win ter- Wij ontvingen deze mededeeling, die heugen, van den heer J. Meyer lid van de landelijke leiding van den Nederland- sphen Volksdienst. Zooals men weet is deze sociale instelling vertegenwoordigd in het directorium van de Centrale Keu kens. Doordat de vraag het aanbod in de I groote steden verre overtreft, moet na tuurlijk een scherpe selectie gemaakt worden. In het algemeen komen alleen de houders van vetkaarten in aanmerking voor de uitdeeling, indien zij financieel niet in staat zijn zelf voor een behoorlijke voeding te zorgen. De prijs, van een maaltijd bedraagt voor de houders van vetkaarten /0.10 per persoon. Kunnen zij dit bedrag niet betalen, dan wordt I het geheel of gedeeltelijk betaald door den N.V.D. Van de categorie der boterkaartbezit- ters komt slechts een zeer klein per centage in aanmerking voor het eten van de Centrale Keuken, omdat men aan- neemt, dat zij beter voor een behoorlijke fcvoeding kunnen zorgen, dan de vetkaart- houders. Het directorium van de Centrale Keukens verheelt zich geenszins, dat dit I standpunt in zijn algemeenheid niet juist is, maar het is nu eenmaal noodzakelijk, I zooals we reeds zeiden, een scherpe se lectie toe te passen. Kamerbewoners, die Operetteklanken in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen Met het concert, dat Zaterdag voor een groot aantal belangstellenden in het Gebouw voor K. en W. plaats vond, is de werkgemeenschap „Vreugde ën Ar beid” een nieuwen weg ingeslagen. Wa ren tot nu toe de ontspanningsavonden gewijd aan cabaret en variété, thans was men een stapje verder gegaan en werd het programma gevuld met orkestmuziek Het was nog slechts een eerste les, zoo als de dirigent, mr. Harm S me d es, het uitdrukte, en daarom was de lichte muze gekozen. „Operetteklanken” was het programma getiteld en onder de be zielende leiding van mr. Harm Smedes leefde in klanken het Weenen van Strauss, Léhar en Dostal op. De solisten, Djzobs Ising, Lia Martin, Ge rard Holthaus en Henk Vos hart, wisten te boeien met opera- en operette-aria’s. Langdurig applaus be loonde musici en vocalisten. Aan het begin van den avond werd het woord gevoerd door den heer van Wezel, plaatselijk leider van „Vreug de en Arbeid”, die een terugblik gaf over het afgeloopen jaar en nieuwe, aanlok kelijke plannen bekend maakte voor de naaste toekomst. Voorts beval spr. de „Huisvlijtactie” in de belangstelling aan. ouden boom naar boven. Hij trok ziel», op aan lianen en stompe takken en vond een plaatsje, waar nij het ziet* tamelijk gemakkelijk kon maken, na de deken om zich heen te hebben ge wikkeld en zich met het koord aan een, zwaren zijtak te hebben gebonden. Zoef sliep hij waarachtig in. Het oorverdoovend geluid van eer* bende kleurige papegaaien deed hen* ontwaken op het oogenblik, dat de nacht week uit het woud. Hij boog hek hoofd naar beneden. De prauw lag er nog, maar bij het andere uiteinde van den inham ontwaarde hij twee olifanten, die met hun voorpooten in het walen stonden en rustig aan het drinken wa ren. Hij maakte het koord, waarmede hij was vastgebonden, los en klom hon ger den boom in. Hoe omzichtig hij ook te werk ging, toch hadden de dieren het verdachte geluid gehoord. Zij hiel den op met drinken en keerden den kop naar den woudkant Riefenberg zag, hoe de zeilooren van de dikhuiden over eind kwamen te staan. Het kwam er nu op aan, die ongewenschte gasten zoo spoedig mogelijk op de vlucht te drij ven. Een geweerschot leverde den ge- wenschten uitslag op: met opgeheven slurven en een trompetgeluid uitstootend. verdwenen de logge dieren tusschen de boomen. water en het kraken van takken bij den oever. Hij bleef even roerloos liggen en voelde zijn prauw dobberen. Voorzich tig verwijderde hij de deken en keek over den rand. Hoe lang had hij gesla pen’ Hij had er geen besef van, maar zag tusschen de boomkruinen door de maan aan den hemel staan, terwijl de temperatuur eerder koel was geworden. Niet ver van de prauw ontwaarde hij in het water een logge massa en ver der, buiten de kreek, hoorde hij het ge snuif en geproest van nijlpaarden. Het was hem, ot de breede, platte muil van het dier, dat het dichtst bij hem was, naderde. Hij greep zijn geweer en loste een schot in de lucht. Dat vond hij xerkieslijker, dan zich de woede van een gewond nijlpaard op den hals te halen. Het verschrikte dier draaide echter zijn logge lijf om op zulk een onstuimige wijze, dat de boot begon te dobberen als een notendop. Gansch de oever scheen in rep en roer te staan: de waterbewoners sprongen in den stroom, de anderen vluchtten het bosch in. Vogels waren wakker ge schrokken en weggevlogen. Krassend en kwakend zochten ze verderop naar een andere slaapgelegenheid. Daarmee moest Riefenberg van zijn prauv' afzien. Hij wist wel. dat nijl paarden doorgaans vredelievend van aard, zijn, maar in het kanjp van Lebon <ie brutaliteit gehad zich uit te geven voor van het ensemble „De Kilima Hawaiians”. Op deze wijze wist hij bij enkele menschen vertrouwen te wekken en tot afgifte van goederen te bewegen, zonder te betalen. Zoo las B. in een courant, dat iemand een geluidsverster ker voor 225 te koop aanbood. Hij stapte naar het vermelde adres, stelde zich voor als Jonny Wilkens van het hierboven genoemde ensemble en deelde mede wel interesse voor den geluidver sterker te hebben. Voorts vertelde de jongeman nog elec- trotechniek gestudeerd te hebben, doch deze studie had hij moeten onderbreken, omdat zijn vader, die in Indië verblijf zou houden, hem geen geld meer kon sturen. Dat alles klonk heel aannemelijk en de verkooper had niet het minste bezwaar, dat de jongen in het bezit zou komen van het apparaat, zonder dat hij direct betaalde. „Komt u morgen maar even bij mij thuis het geld halen” was zijn verzoek De verkooper belde een kruier op, die het toestel zou vervoeren naar een adres aan de van Alkemadelaan. Eenige straten verder zei B. tot den kruier, „neen, het moet niet naar de van Alkemadelaan, maar naar het Thomson- plein”. Hier gekomen zeide de jongen, dat de kruier wel weer kon vertrekken; zelf zou hij het verder wel transportee- ren. De man, geheel te goeder trouw, vertrok dan ook na een belooning te hebben ontvangen. Toen de verkooper den anderen dag aan het opgegeven adres kwam, wist men hier echter van niets. Aangifte bij de politie volgde en Zaterdagavond kon B. worden aangehouden; de geluidsverster ker werd bij een kennis van hem in beslag genomen. Op dezelfde wijze heeft B. zich ook nog een radiolamp, muziekstukken en een gramofoonversterker met pick-up weten toe te eigenen. Uitgesloten is niet, dat hij ooknog in andere gevallen menschen heeft opge licht. Met „De Kilima Hawaiians” heeft de jongen niets uitstaande. S s Zondag is’ onder leiding van den heer- banleider J. E. Feenstra de Kerstmarsch der W.A., voor de heerbannen III en IV, de S.S., N.S.V.O., P.O. en Jeugdstorm gehou den. De start had plaats Bij de „Tent in het Bosch”, vanwaar precies half 10 de S.S. afmarcheerde, gevolgd door de vendels der W.A., die 27 k.m. moesten af leggen, terwijl een half uur later groepen van den Jeugdstorm, N.S.V.O. en P.O., voor een afstand van 22 k.m., de rijen sloten. Circa 3 uur mers al weer terug en geleidelijk werd het een drukte van belang bij de eind controle, waar een groote staf van wer kers de laatste formaliteiten verrichtte. Van de ruim 1500 deelnemers waren er slechts enkele uitvallers. Op dit gunstige resultaat wees heerbanleider Feenstra. al vorens tot de prijsuitreiking werd over gegaan, Hij prees de uitstekende marsch- discipline en den opgewekten geest, wel ke bij de deelnemers heerschte. Hij acht te dezen marsch in alle opzichten uit stekend geslaagd. Onder de talffjke belangstellenden, die de prijsuitreiking bijwoonden, merkten wij o.m. op den gemachtigde van den leider der N.S.B. in de provincie-Zuid- Holland, J. W. Baron van Haersolte van Haerst. den districtsleider van lersel. den verbindings-officier van het Rijks- commissariaat voor het N.S.K.K. Baron van Reede en den heerbanleider in al- gemeenen dienst H. W. Müller Lehning. Alvorens opperbanleider v. d. Poll na mens den commandant der W.A. de prij zen uitreikte, zette hij onder groot ap plaus den jongsten deelnemer den 10-jarigen Harry Verhagen op de groene tafel. Deze ferme jongen had de 22 k.m. op kranige wijze geloopen en toonde niet het minste teeken van ver moeidheid. Ieder, die het parcours had volbracht, ontving de Mussert-medaille. De eere-prijzen voor den besten alge- meenen indruk werden als volgt toe gekend: Beker van den wnd commandant der W.A. aan de Nederlandsche S.S.; beker van den heerbanleider Feenstra aan vendel 1 van ban II; beker van ban leider Wittkamp aan vendel Luwa en Berwa; beker van heerbanleider Müller Lehning aan vendel 7 van ban I en ven del 2 van ban II; beker van den gevol machtigde van den leider der N.S.B., Baron van Haersolte van Haerst. aan de Oplichtingen waren De 16-jarige jongen J. leider het ensemble K V. -

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 5