HEI GROOTE AVONTUÜk lisa wV'- 1111» liilin jBP Hl HA'AGSCHE COURANT Dinsdag 13 Januari 1942 TWEEDE BEAD Convooi aangevallen I WJi ri. De distributiebonnen r DE MOORD TE DRIEBERGEN De strijd op Malakka Kerels gevraagd en Sociale maatregelen bij de P.T.T. Rijksverzekeringsbank FEUILLETON I GROENTENWINKEL 3 MAANDEN GESLOTEN 5 V 5 V .n V Aardschok geregistreerd )2 Vet I Keuring voor Waffen S.S. Ned. Legioen JUF De luchtaanvallen op Singapore Britten teruggetrokken Moulmein en Tavoy aangevallen S<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<V Nieuwe Engelsche voorstellen aan Ierland X7 pantserafwe»r ge stuk De schaatsenliefhebbers hart schut wordt in steil.ng kunnen hun op- P.K. Knittel) Jeugd-landenwedstrijd boksen in den Dierentuin in Den Haag een I Gevaarlijk drietal onschadelijk gemaakt Br. of Gehb IN DE STRAAT VAN MALAKKA Peulvr. 250 gram 1 k.g. BI., Br., geb. 1 rants. 02 gram Rijst 250 Kaas 100 gram 3i liter Melk 11 liter EL een OP DEN DOOL (Nadruk verboden Riefenberg op den (Wordt ocrootpdl MM ;.<a' l gebracht. (Weltbild-Polygoon- M.E.T.S.-baan. Polygoon-Meyer) gram gram Cacao Jam 50 500 gram gram Boter Boter m.red. VI. of VLw. Aardapp. Aardapp. 03A 03B 125 125 gram gram gram Boter Boter m.red. Volgens den Britschen berichten dienst zijn 2 Britsche militaire vliegtui gen, behoorende tot de basis op Prins Ed- ward-eiland (Canada), verongelukt, waar bij 7 vliegers zijn gedood. in vinden stroom. 03A 03B 250 250 100 /X /x /X /X A A A A A Hav. of peul Gort Verm., Maiz. te ien ■■■■—Mi V de vlakte. Zy gras en het leek hem, ol deze streek in het regenseizoen onder water moest Het Japansche hoofdkwartier deelt mede, dat bij een verrassenden lucht aanval op een vijandelijke vloot in de Straat van Malakka 2 duikbooten zwaar beschadigd en verscheidene tref fers geplaatst zijn op 2 vrachtschepen van 7000 en 3000 ton. Men neemt aan, dat het een vijandelijk convooi be treft, dat zich op weg naar Singa pore bevond. Verder wordt officieel medegedeeld, dat Zondag talrijke bombardementsvliegtui gen de in het Zuidelijke deel van Malak ka terugtrekkende Britsche troepen heb ben aangevallen met opmerkelijk succes. Er werden 24 vrachtauto’s vernield. Bui tendien zijn treinen met militairen in de nabijheid van het spoorwegknooppunt Tampin met groot succes gebombardeerd GEP. MAJOOR H. DE GROOTt Op 57-jarigen leeftijd is overleden de gep. majoor der Infanterie van het Ned. Ind. leger H. de Groot. De crematie heeft Donderdag plaats in het crematorium te Westerveld na aan komst van trein 14.46, halte Driehuis— Westerveld. Witte soldaten in de Oekraïne. De machinegeweerschutter heeft een hemd aangetrokken en den helm met een handdoek gecamoufleerd. Het is ge- improviseerd, maar de Duitsche sol daat weet zich onder alle omstandig heden te behelpen. (Hoffmann-P.K. Schmidt) Tevens werd publicatie van het von nis gelast. Het „Groentenhandelaars uit heel Ne derland, vereenigt U! En weigert ge zamenlijk groenten of fruit te duur in te koopen!” had reeds lang de leus moeten zijn en dit zou een kort einde gemaakt hebben aan de wantoestanden. Zoolang deze „gezamenlijke weigering" niet bestaat, zal de groentenhandel zelf hiervan de steeds zuurder wordende vruchten blijven plukken. Bolsjewistische partisanen schiek ten uit boerenhuizen op de Duit sche troepen. Maar dat bekomt hun slechtHet huis wordt be schoten, omsingeld en in stormloop genomen. (Orbis-Holland-P.K. Baumannf In een perceel in de David- straat te Groningen heeft de politie 11 mannen op heeterdaad betrapt bij hasard- spel. Door de besneeuwde bosschen voor Moskou gaat de op- marsch der Waffen S.S. verder, De manschappen zijn goed gecamoufleerd met hun witte sneeuwhemden en doeken om hun staalhelmen. (Weltbild-Polygoon-P.K. Zschackel) In den nacht van 13 Januari, omstreeks 3 uur. werd te De Bilt een scherpe aard schok geregistreerd, waarvan de oor sprong op korten afstand in Zuid-Zuid- Oostelijke richting gelegen was. De hoofddirecteur van het Nederlandsch Meteorologisch Instituut verzoekt be richten in te zenden, doch slechts dan, wanneer nauwkeurige bijzonderheden kunnen worden medegedeeld. Te Breda is de 28-jarige Dam men, door de duisternis misleid, in het Leike gevallen en verdronken. DE BONT- EN WOLINZAMELING IN DUITSCHLAND GESLOTEN De door den Führer bevolen inzameling van bont-, wol- en winterartikelen voor het front is gisteravond gesloten. In 16 dagen heeft het Duitsche volk voor de soldaten een prestatie volbracht, die in de geheele wereld haar weerga zoekt, meldt het D.N.B. Het voorloopig resul taat tot Zaterdagmiddag omvat reeds 56.325.930 stuks in totaal, waaronder 2.958.155 stuks bontartikelen en 1.174.748 paar ski’s. Reeds 3056 wagons met de ingezamelde goederen zijn afgezonden. oever en staarde over de bruingebran de vlakte. Zij was overdekt met kort gras en het F staan, want hier en daar ontwaarde hij kale plekken met gebarsten aardkorst Op een van die plekken zag hij plotse ling de bewegelijke, fijne koppen van slanke antilopen. Zij keken zijn richting uit en gingen op de vlucht, toen hij poogde te naderen. Terwijl hij zijn kistje met levensmiddelen te voorschijn haalde, overwoog hij, dat het voorzich tig zou zijn, karig om te springen met zijn voorraad en van den volgenden dag af, zooveel mogelijk door de jacht in zijn onderhoud te voorzien. Toen de nacht ingetreden was, zat Riefenberg in den spookachtigen gloed van het houtvuur. Hij had zijn deken op den grond uitgespreid en achter zich, aan de zijde van den stroom, een muur opgezet van brandhout. Op den rand van den berm zag hij af en toe schimmen bewegen van groote dieren Zoolang het vuur zijn rossen gloed ver spreidde, was hij in veiligheid en het kwam er dus op aan, den brandstapel niet te laten uitdooven. Zoo waagde hij 't dan in te slapen, maar soms schoot hij verschrikt wakker door een plons in het water, een anderen keer door ge trappel, alsof een afdeeling ruiterij in galop voorby kwam gedraafd. Toen de afwijking van het bepaalde in de invali diteitswet een voorloopige uitkeering-van de Rijksverzekeringsbank konden ont vangen. onder voorbehoud van de latere regeling der renteverzekering bij samen loop van Duitsche en Nederlandsche ver zekeringen. Volgens het nieuwe besluit geldt deze bepaling thans ook voor alle Nederland sche werknemers, die in het Duitsche Rijk werkzaam zijn in dienst van werk gevers of ondernemingen, welke in Ne derland hun woonplaats of zetel hebben en in het Duitsche Rijk werkopdrachten uitvoeren, ook indien zij niet op grond van ambtelijke arbeidsbemiddeling in het Duitsche Rijk werkzaam zijn. Nederlandsche werknemers, die in het Duitsche Rijk werkopdrachten uitvoeren (bij zoogenaamden „Firmeneinsatz”) kun nen derhalve, wanneer aanspraak op in- validiteits-, ouderdoms-, weduwen- of weezenrente ontstaat, eveneens aanspraak maken op een voorloopige uitkeering van de Rijksverzekeringsbank. Voor zoover tot dusverre voor hen gedurende hun werkzaamheid in het Duitsche Rijk pre- miën voor de bij de invaliditeitswet ge regelde verplichte verzekering zijn be taald. worden deze op verzoek terug betaald Dit besluit treedt in werking op den dag zijner afkondiging. Op het dek van den onderzeeër stapelen zich de kisten op en men verwondert zich over het vele, dat de boot in haar romp moet berg n machines, bemanning en proviand. (Weltbild-Polygoon-P.K. Tölle) iicnting uitging, zou er wel spoedig Klaarte in den toestand komen, maar levens had Riefenberg een vaag voor gevoel van nieuwe gevaren: bergstre- Ken brengen immers watervallen mee en wellicht zouden zich dan onoverko melijke hinderpalen voordoen. De zon stond loodrecht in den hemel te branden, toen Riefenberg besloot aan wal te stappen. Op een rotsachtig ge deelte van den oever had hij een boom ontdekt, welke zeer hoog boven het land uitstak. Van daaruit zou het hem wellicht mogelijk zijn, de streek te overschouwen en aldus de goede rich ting te vinden. Hij legde aan in het oevergewas en klauterde met moeite naar boven. Toen hij op den berm stpnd, hoorde hij de takken kraken en tusschen de bladeren door ontdekte bij den grijnzenden muil van een gorilla Het dier stiet een schor gebrul uit en het was. alsof het op den verrasten journalist wou losstormen. Halfweg bleef het evenwel staan en trommelde met de onnatuurlijk lange pooten op de breede, behaarde borst. Dan keerde het zich om en sloeg op de vlucht, steunend op zijn vier pooten en voortdurend om- kijkend. Nadat het gerucht was wegge storven. waagde Riefenberg het i met omzichtigheid door de struiken te dringen. Vlug werkte hij zich in den boom omhoog. Van den aap viel geen De kreek, waarin Riefenberg der. lacht had doorgebracht, lag nog maar snkele kilometers achter den rug, toen ny voor een angstwekkend vraagstuk werd gesteld. De stroom was ondiep en zeer breed geworden. Blonde zandban- Ken staken boven de wateroppervlakte uit er als hij nadirde, zag hij ontelbare Krokodillen vluchten. Af en toe ont waarde hij eveneens nijlpaarden. Deze indrukwekkende dieren waren minder schuw. Ze bleven meestal roerloos staa-, den zwaren kop steunend in het zand. Maar die wildernisbewoners hin derden hem niet. Hij was vooral be gaan met het ongewone uitzicht van de .’oeri, want geleidelijk waren kleine ^landjes komen opdagen en tenslotte evond hij zich als in een doolhof. Smalle waterarmen slingerden zich ule richtingen en den weg laar den hoofdader van di ■heen een moeilijke taak te zullen vorden Uren lang zwierf hij langs de '■haduwrijke oevers en meer dan eens ■iresde hij. een onbeduidende bijrivier ■e zijn ingeslagen. Tenslotte kreeg het omliggende land een meer neuvelachtig uitzicht en aan de verre einders ontdekte hij aan den blauwen hemel de wazige omlijning van hooge bergen. Als de stroom die In de geschiedenis van ieder land komen perioden voor, waarin een beroep gedaan moet worden op de besten. Wanneer op dit beroep geen afdoend antwoord komt, dan gaat het land ten onder. De geschie denis is vol van voorbeelden, waarin wereldrijken van de landkaart verdwij nen, omdat er geen onversaagde strijders waren, die hun bloed veil hadden voor hun vaderland. Ook de geschiedenis van ons land bewijst ons de waarheid van bovenstaande. In deze dagen wordt weer een beroep gedaan op de besten onder ons. Weer worden er kerels gevraagd, vu rige patriotten, die bereid zijn, zware las ten en geweldige verantwoording op de schouders te nemen, die ontberingen en gevaren durven trotseeren, die met vol ledigen inzet van goed en bloed ons va derland willen verdedigen en onze toe komst zeker stellen. Zulke kerels zijn er in ons land. Duizenden züh er reeds ge komen en evenveel zullen zich nog mel den, want er wordt een beroep gedaan op de besten onder ons.' omdat letterlijk alles op het spel staat. Neen landgenoot, het is nu geen tijd voor politieke bezwa ren, listige betcogen of zwaarmoedige ar gumenten. Daarmede zijn in de laatste jaren te veel kansen verloren gegaan Het vaderland vraagt nu alleen nog maar naar daden. Daarom worden er nu kerels ge vraagd. Nederlandsche mannen, die niet vragen, niet praten, iet aarzelen, maar doen. Landgenoot, het vaderland doet een beroep op u. Het vraagt u een daad te stellen, u een kerel te toonen. Bewijst, dat gij een Nederlander zijt in hart en nie ren. Meldt u aan bij het Vrijwilligers legioen „Nederland”, Koninginnegracht^ te ’s-Gravenhage. 184 Alg. 01 C of 01 D Reserve 189 Alg. 185 t.m. 188 Algem. D 03 D Reserve Alg. Alg. Alg. Verbod uitoefening beroep De Inspectie voor de Prijsbeheersching schrijft ons: De prijsaanduidingsplicht wordt door vele betrokkenen lichtvaardig opgevat. Het is soms een heel werk voor de ver- koopers om hun waren steeds van soms wekelijks veranderde pr'jzen te voorzien. Dit is echter noodzakelijk ten einde een behoorlijke controle op de naleving der prijsvoorschriftan door publiek en overheid mogelijk te maken. Hier en daar blijkt bij nalatigheid hiervan alleen sprake van slordigheid te zijn, en hoewel dit natuurlijk niet onge straft blijft, wordt de zaak ernstiger, als tevens het vermoeden bestaat, dat er niet geprijsd wordt met de bedoeling om hoogere prijzen te maken. Het ergste is echter een geval waarin de betrokkene reeds blijken heeft gegeven zich aan prijsopdrijving schuldig te maken en nu tevens een behoorlijke prijsaanduiding van zijn artikelen blijkt achterwege te laten. Dit geval deed zich dezer dagen voor bij de groentenwinkelierster A. E. Kouwe, Hoefkade 63, alhier, die voorheen reeds herhaaldelijk op prijsopdrijving betrapt was en nu twee maal kort achtereen haar artikelen niet voldoende bleek geprijsd te hebben. Juffrouw Kouwe werd daarom door den inspecteur voor de Prijsbeheer sching te 's-Gravenhage veroordeeld tot 25 gulden boete, voorts werd sluiting van haar zaak gedurende 3 maanden ge last, terwijl het haar tevens verboden is, gedurende die periode het beroep van handelaarster in groenten en fruit in den ruimsten zin van het woord uit te oefe nen. 125 gram 125 gram 28 Dec. t.m. 21 Februari 1942. 193 Alg. 250 gram Koffiesurr. N.B. Zeep op bon 194 Algem. van 1 t.m. 31 Januari. Vliegers in winterkleeding. Vliegers van een eskader gevechtsvliegtuigen in het hooge Noorden tijdens tusschenlanding. Hun kleeding is doelmatig en toch niet leelijk. (Weltbild-Polygoon-P.K. Trapp) De politie te Amersfoort is een verduistering van een bedrag van 5000 bij den dienst der registratie en domeinen op het spoor. De 49-jarige P. wordt van een en ander verdacht. De Britsche regeering heeft volgens de ..Daily Telegraph” zich tot de regeering van Ierland gewend om te komen tot een accoord in verband met de aankondiging van Roosevelt, binnenkort troepen naar Engeland te sturen. Het voornaamste voorstel is erop gericht Ierland te bewe gen steunpunten voor marine en de lucht, macht af te staan. In ruil daarvoor zou Ierland een voordeelig handelsverdrag worden aangeboden in den vorm van groote leveringen levensmiddelen. Geen enkel teeken wijst er op, dat de Valera, de president van Ierland, over weegt op deze voorstellen in te gaan, De berichten uit Ierland wijzen er veeleer op, dat Ierland zijn neutrale houding wil handhaven, meldt S.P.T. uit Londen. Het personeel van een van de groote firma’s te Amsterdam heeft het lofwaardige initiatief genomen tot het breien van wollen goederen voor de soldaten aan het Oostfront. Vele handen maken licht en veel werk. Pax-Holland-de Haan) Brood Brood 03A Vleesch 03B Vleesch Aard. Aard. 8 t.m. 24 Januari. 195 (en 169 reeds ingel.) Algem. 28 Dec. t.m. 24 Januari 1942. Suiker 11 t.m. 17 Januari 1942 4 rants. i rants. 1 rants. i rants. 11 k.g. i k.g. 190 191 192 179 t.m. 183 Algem. 01A t.m. 04A Melk I 01B Lm. 04B Melk I 12 Lm. 17 Januari 1942. 04D, of 04C of 04 B, Reserve inleveren. 21 Dec. t.m. 31 Januari 1942. 57 Boter 57 Vet 6 Januari t.m. 14 Januari. 02 Boter I gesteld aan de autoriteiten. Op den voorgrond de Duitsche jeugdploeg. (Polygoon-Meyer) In samenwerking met het N.V.V. Aan een onderhoud, dat het A.N.P. heeft gehad met den nieuwen dir.-gene raal der P.T.T., ir. W L. Z. van der Vegte ontleenen wij, dat er bij de P.T.T. op sociaal gebied nog een ruim arbeids veld is, aangezien het bedrijf meer dan veertigduizend geëmployeerden heeft. Vooral een deel van hen, die op arbeidscontract werkzaam zijn, moeten vaak van kleine inkomens rond komen. Wij zullen onderzoeken, of er mogelijk heden zijn, om deze lager aangestelden op een beter niveau te brengen. Ik stel mij hier onder andere een nauwe samenwer king met het N.V.V voor VAN 20—27 JANUARI Het wervingsbureau der Waffen SS Erganzungsstelle Nordwest te ’s-Graven hage, Stadhouderslaan 132, deelt mede, dat keuring voor de SS Standarte „West land” en het Vrijwilligers-Legioen Neder land in de onderstaande plaatsen zal worden gehouden. Mannelijke personen van 17 tot 40 jaar, minstens 1.65 m. lang, kunnen worden aangenomen. Voor de familieleden van kostwinners wordt zorggedragen. Kostelooze reisbiljetten voor de reis van de woonplaats naar de plaats van keuring kunnen bij de Erganzungsstelle Nordwest, Stadhouderslaan 132, ’s-Gra venhage. worden aangevraagd. Kosten van de terugreis worden ter plaatse van de keuring uitgereikt, onge acht of de gekeurde wordt aangenomen of wordt afgekeurd. 20 Jan., 10 uur: Tilburg, Werkliedenver- eeniging. Tuinstraat 68. 22 Jan., 10 uur: Maastricht, Hotel Momus, Vrijthof; 16 u.: Eindhoven, Huis Maria, Kruisstraat. 23 Jan., 11 uur: Arnhem, Deutsches Haus; 16 uur: Hengelo, Deutsches Haus. 24 Jan., 11 uur: Groningen, Concerthuis, Poele- straat; 16 uur: Leeuwarden, Huize Schaaf, Breedstraat. 25 Jan., 10 uur: Amsterdam, Deutsches Haus; 15 uur: Utrecht, Deut sches Haus 26 Jan., 10 uur: Rotterdam. Deutsches Haus. 27 Jan., 10 uur: Den Haag, Wehrmachtsheim. Te Lemmer is tegen een 50- tal personen proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van het dansverbod. Zij waren samengekomen in een Rijnaak in de werkhaven. Op het station te Utrecht is een Delftsche student aangehouden, die 40 k.g. varkensvleesch bij zich had. Deze aanhouding leidde tot de arrestatie van een inwoner van Lunteren, verdacht van clandestien slachten. Bij 2 luchtaanvallen, die de Japanners gistermiddag op Singapore ondernamen, hebben zij 15 Britsche machines, voor het grootste deel Buffalo-toestellen, neerge schoten zonder zelf verliezen te lijden. i Het gisteren te Singapore gepubliceer de legerbericht meldt, dat de Britsche troepen zijn teruggetrokken tot een punt ten Noorden van Seremban, omstreeks 60 k m ten Zuiden van Kwala Loempoer en 300 k.m. ten Noorden van Singapore. Het Britsche legerbericht erkent voorts, dat deze stelling reeds weer onder het vuur der Japanners ligt. Naar uit Rangoon wordt gemeld, iheb- ben Japansche bommenwerpers Zondag Moulmein en Tavoy, in het Zuiden van Birma, aangevallen. spoor meer te ontdekken, maar wei zag hij ove# de kreek heen, waarin hy was verdv^rld, dat deze slechts door een smalle^trook was gescheiden van een veel breederen waterweg. Het viel hem daarna niet moeilyk, een uitweg te vinden, naar wat ny meende den hoofdader van de Itoeri te zijn, en het was een heele opluchting vast te stellen, dat de verraderlijke eilandjes minder talrijk werden. Ten slotte stond hij voor een zeer moeilijke Keus: de stroom splitste zich in twee vertakkingen, Riefenberg voer van de eane naar de andere en hij koos einde lijk die, welke hem het belangrijkste voorkwam. Eenmaal die richting uit, nielp het niet meer langer te tobben en dat deed hij dan ook niet. Het was daarvoor trouwens veel te warm ge worden, nu het uitzicht van de oevers zich had gewijzigd. Gedaan was het met dc hooge schaduwrijke wouden. Aan weerszijden van het water strekte zich eindeloos een vlakte uit. De geva ren van den vorigen nacht indachtig, besloot Riefenberg zijn tocht vroeg in den middag te onderbreken. Hij zocht naar een plek, om den nacht door te brengen en voelde zich nog het veiligst pas. op een zandvlakte bij den oever. Tot - bij zonsondergang sleepte hij brandhout aan en toen pas gunde hij zich een oogenblik rust. Daarna beklom hij den Met speldjes en kruisjes, met fluistercampagnes en sabotage, dient gij ons vaderland niet. Een goed vaderlander doet zijn plicht in de gelederen van het Vrijwil ligerslegioen Nederland, Konin ginnegracht 22 te ’s-Gravenhage. Aanspraken op voorloopige uitkeering Het nieuwe verordeningenblad bevat het tweede besluit van den secr.-gen. van Sociale Zaken betreffende de voorloopige regeling van bepaalde aanspraken op uit keering terzake van renteverzekering. Het eerste besluit (nr. 61/1941) be paalde, dat Nederlandsche werknemers, die op grond van ambtelijke arbeidsbe middeling in het Duitsche Rijk werkzaam zijn geweest en gedurende dien tijd on der de Duitsche renteverzekering vielen, en hunne weduwen en weezen, wanneer aanspraak op invaliditeits-, ouderdoms-, weduwe-, of weezenrente ontstond, in tusschen Nederland en Duitschland. De ploegen worden voor- 43) Even later zat r_l_‘ rand van zijn prauw eenig voedsel te gebruiken. Zijn gelaat was gezwollen van de ontelbare muskietenbeten; geer piekje van zijn lichaam, of het deed hem pijn; hij voelde zich zwaar in zijn hoold, alsof hij een boemelparty, welke vierentwintig uur geduurd had, achter den rug had. En toch was hij gelukkig en opgeruimd. Van dit oogenblik af be schouwde hy zich vrfj en voor Lebon verloren, Vermoedelijk zou men er in het geneime kamp nu maar pas aan denken, de achtervolging in te zetten En zelis indien zij het plan opvatten ook tan dezen kant van de watervaller een onderzoek te doen, zou de uitvoe ring daarvan wel eer paar dagen du ren. Dan zou hij al ver zijn. Hi schikte de dooreen gewoelde la ding van zijn boot en stak van wal, om Rijn avontuurlijken tocht voort te zetten. Met de arrestatie van drie jonge mannen, die den moord op den 18-j. Hornkamp in een Driebergsch bosch gepleegd hebben, heeft de politie een gevaarlijk drietal achter slot en gren del. Want gebleken is, dat de ver dachten een complot vormden om jonge mgnnen te verleiden en aan te sporen tot strafbare handelingen, 'in zonderheid op zedelijk gebied. H_, de Utrechtsche jongeman, die ver moord werd, had dit spoedig begrepen en wenschte zich van het drietal los te maken. Uit vrees, dat hij hen dan aan de politie zou overleveren, hebben zij hem toen vermoord. De politie wist aan vankelijk niet, dat er nog een derde da der bij deze zaak betrokken was, maar de melkslijter v. d. Neut, die voort vluchtig was en in het afgeloopen week einde te Bleiswijk kon worden gearres teerd, heeft, toen hij een bekentenis af legde, verklaard, dat „Theo” een belang rijk aandeel in den moord had. De po litie kwam langs omwegen te weten, wip die Theo wel mocht zijn. v. d. Neut dacht natuurlijk, dat de politie wel wist, wie het was. Na een onderzoek en verder verhoor van verdachte Slagboom, die reeds in het huis van bewaring zat, kwam inspecteur Dekkers te weten, dat Theo een 21-jarige bakkersknecht te Utrecht was. Het betrof den dader Montijn, werk zaam in een automatiek te Utrecht. Hij werd onmiddellijk gearresteerd. De arrestatie van v. d. N. te Bleiswijk ging rustig in haar werk, want v. d. N. dacht, dat de politie niet op de hoogte was van zijn verblijf in die gemeente, v. d. N. had al in verschillende gemeen ten van ons land rondgezworven. Kreeg hij maar even het vermoeden, dat de po litie hem op het spoor was, dan ging hij naar een andere plaats. In Bleiswijk ver toefde hij een dag bij familie: toen vblgde reeds de arrestatie. De drie daders hebben een volledige bekentenis afgelegd en zijn thans opge sloten in het huis van bewaring te Utrecht. Zij zijn ter beschikking van den officier van justitie gesteld. maan was opgekomen, teekenden zich het zilveren licht op den oever da silhouetten af van ontelbare dieren, di» geleken op kleine paardjes. In dolle vaart rende de kudde voorbij. Bij het morgenkrieken hoorde Riefen- oerg gebrul en geblaf. Het vuur smeul de nog en hij besloot op onderzoek uit te gaan, mede in de hoop een stuk wild ie kunnen schieten. Toen hij op den oerm kwam, wachtte hem daar een on gewoon schouwspel. Een honderdtal meters van hem verwijderd ontwaarde hij twee leeuwen, die bezig waren een dier te verscheuren. Af en toe lieten zij hun prooi los, om zich woedend naar, voor den journalist onzichtbare vijanden te keeren. Hij haalde zijn geweer en sloop door het hooge gras. Het was nu heelemaal dag geworden en voorzichtig naderde hij. Toen ontdekte hy, dat de voede van de leeuwen gekeerd was tegen bruin-rosse dieren, vermoedelijk wilde honden. Op het oogenblik. dat dieren lucht gekregen hadden van Rie- fenberg’s aanwezigheid, was deze tot op een twintigtal meters genaderd. Een -an de leeuwen was over zijn prooi heengesprongen en keek onderzoekend zijn kant uit. Riefenberg had aangelegd en vuurde. De leeuw maakte een in drukwekkende buiteling en bleef dan roerloos liggen. halenOverzicht van de «tt,- «sw - v Een

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 5