HET GROOTE AVONTUUR 23 DENKT AAN WINTERHULP STADSNIEUWS SPORT De distributiebonnen en Verkeers-speldjes op 24 Januari TTAAGSCHE COURANT Vrijdag IR Januari 1942 TWEEDE BLAD EEUILLETON HET VOORBEREIDENDE ONDERWIJS ZONDAG MERENTOCHTEN VAN DE POL BREEKT TWEE RECORDS UITREIKING ZEEPKAARTEN VOOR KINDEREN De verjaardagsstorting OVERDRACHT VAN DRANK* VERGUNNINGEN KAMPIOENSCHAP KADER 45—1 Een klinkend antwoord I 5cmiu.«M cn CTENRsjreN* (Polygoon-Leemker) Weltbild-Polygoon-P.K. Fenske) Woensdagavond gaf de Bochumer Bühne in den Stadsschouwburg in met van Davis. Een scène uit het stuk. (Polygoon-Meyer) F Br. of Geb. de Péulvr. 250 gram Suiker Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. gram gram BI., Br., geb. 1 rants. 02 Rijst 250 gram Kaas 100 gram 34 liter Melk 11 liter polshorloge, cxzn vwcvuv ivvuiu, uauicuja hoogste serie in één partij. een Ei. EN weldenkenden onder- zag hij het (Wordt vervolgd) f Wordt wreoipdjj 50 500 Cacao Jam Een grijze sportmantel waarvan de ruimte door de ceintuur in den rug wordt bijeengehouden. (Weltbild-Polygoon) In het bekende bosch „Ananas” in den polder „De Zijpe” werd een groote houtverkooping gehouden. Tijdens den verkoop van pl.m. 180 parken hakhout. Polygoon-Kuiper) BONKAARTEN VOOR ZWAREN ZEER ZWAREN ARBEID gram gram gram Boter Boter m.red. VI. of VI.w. Aardapp. Aardapp. In Taverne Suisse te Rotterdam zijn de wed strijden begonnen om het biljartkampioenschap le klasse groot biljart anker cadre 45/1. Aan het voorste biljart A. Goderie en P. van der Pol (aan stoot); achter J. H. Sweering en dr. J. H. M. Vos (aan stoot) 'Polygoon-Hof) Sweering Goderie 250 250 100 bon- zeer aan van te hebben ge- j de mistban- Gehrels Van Loon v. d. Pol Dr Vos De Leeuw Jacobs Gehrels Jacobs v. d. Pol Goderie Hoogste gemiddelde in één partij en hoogste serie 300 244 300 52 300 40 300 56 300 80 300 55 13 13 42 42 21 21 27 27 15 15 18 18 12 12 152 19 40 28 54 27 43 36 88 23 82 11 20.— 3.46 23.07 3 07 11.11 9.03 14.28 3.80 16.66 3.11 ver het 7.38 6.04 03 03 03 05A O5B 125 125 200 125 125 Boter Boter m. red. Rundvet SCHAATSENRIJDEN 300 254 brt 10 10 Hav. of peul Gort Verm., Maiz. gem. 30.— 8.60 4 rants. 1 rants. 1 rants. 1 rants. H k.g. 4 k.g. BILJARTEN h.s. 78 37 De Leeuw Van Loon 86 13 i gere Ireigde lien. 04 D. of 04C of 04B, Reserve gram gram gram per 2 bonnen Het Vaderland zorgt voor de winteruitrusting der Duitsche sol daten aan het OostfrontDegenen, die, zooals de militair op de foto, bij 30 graden koude op post staan, mogen heusch wel goed warm gekleed zijn kent op volledige medewerking van alle 1 J1 Sweering Dr. Vos Als dit geen winter is om Winterhulp te helpen, dan weten wij niet welk een wintersche kou er nog zou moeten komen om de burgerij warm voor de Winterhulp te helpen stemmen. Vrijdag 23 en Zaterdag 24 Januari zal weder straatcollecte worden gehouden en dan zullen opnieuw de verkeersteekens waarvan de serie is uitgebreid als draag- speldjes worden aangeboden BLOEMSTUKKEN NAAR ZIEKENHUIZEN De weelde aan bloemstukken welke het De Duitsche N.S.F., in samenwerking met de Nederlandsche N.S.V. heeft gisteren in den Dierentuin in Den Haag een brei-avond gehouden voor de soldaten aan het Oostfront. Ook de jeugd hielp met het breiwerk. (Polygoon-Meyer) Er zijn gisteren heel wat Nederlanders jarig geweest. Vandaag zullen er onge twijfeld niet minder hun geboortedag vieren. U kent de verjaardagsstorting. De verjaardagsstorting is een bijdrage voor de Nederlandsche Ambulance. De verjaardagsstorting is een bijdrage, die bestaat uit evenzoovele dubbeltjes, kwart jes of guldens al naar gelang de beurs het toelaat als men jaren telt. Wel nu. is u vandaag jarig? Van harte geluk- gewenscht. ook namens de jongens in de veldlazaretten en ziekenhuizen achter het Oostfront. Maar... begin uw nieuwe levensjaar met een goede daad: doe mee aan de verjaardagsstorting op giro nummer 87600 Nederlandsche Ambulance, In de meeste plaatsen van beteekenis werkt de politie ijverig mede om deze inzameling, die tevens een goede propa ganda van veilig verkeer is, te doen slagen. De gemachtigde voor de reorgani satie van de Nederlandsche politie heeft hiertoe een beroep op de plaatselijke po litiechefs gedaan, dat, naar men mag verwachten, niet tevergeefs zal zijn ge schied. Politiebeambten zullen, terwijl zij zich hier en daar instrueerend onder het publiek bewegen, tegelijkertijd als col lectant optreden. De geheele week van 2330 Januari zal Worden dienstbaar gemaakt aan de ver- keersbeveiliging Zoo zullen verkeerspa- trouiUes van 2 tot 4 man optreden, waar noodig. de „nieuwe verkeersregels” uit gegeven door het Verbond van vereeni- gingen van Veilig Verkeer met medewer king van het dep. van Waterstaat, worden ter hand gesteld, enz. De Winterhulp re- bAAQ KR<J*T U VLrewH.VBT. etOTCR.KAAj IH (MdJS V/een TtRue,/ van wal. Een voordeel van net nieuwv seizoen was een veel koelere tempera tuur en na een paar dagen bemerkte Riefenberg een ander verheugend feit het water stroomde sneller, naargelang het peil steeg, zoodat hij eens zoo vlug vorderde. Voor zwaren regenval ging nij onder het struikgewas schuilen. Er Kwam door den regen wel eenig water in zijn boot, maar tijdens een rustpoos zorgde hij voor een vloer van stokken, waarop zijn reisgoed kon staan. Hijzelf liep vaak een nat pak op, maar ook da* wist hjj te verhelpen door met twijgen en riet een klein afdak te maken bovei het achtergedeelte van zijn prauw. Er waren nog andere geruststellende feiten: het gewassen water had mede tot gevolg, dat hij niet meer zooveel ast had van krokodillen en nijlpaarden; de zandbanken immers stonden nu blank en de moeilijkheden ontstonden gewoonlijk op het oogenblik, dat de die ren weer naar hun element wilden. OoK de nachten waren minder-1 gevaarlek, althans wat de wilde dieren betrof. Hij werd veel minder gestoord en Riefen berg leidde daaruit af, dat de wildernis- bewonen in het droge seizoen bij ge brek aan water den stroom opzochten om daarna meer het binnenland in te dringen. Alleen net leger van insecten scheen groote uitbreiding t* kregen en ook vreesde hij 25 4.58 Een verkenningstroep van de Blauwe Divisie heeft verdachte bewegingen vastgesteld aan den horizon op het bevroren meer. (Weltbild-Polygoon-P.K. v. d. Becke) Van Maandag 19 Januari tot en met Woensdag 21 Januari a.s. zullen te ’s-Gra venhage voor kinderen, die zijn gebo ren op 2 Februari 1934 of later, zeep- kaarten worden uitgereikt. Deze kaarten zullen slechts worden medegegeven aan hen, die den leeftijd van 18 jaren hebben bereikt. Ten behoeve van Rijksduitschers zullen geen beschei- den worden verstrekt. Deze moeten zich Centraal Bureau voor Tuinbouwveilingen daartoe vervoegen bij het bureau der ..Wirtschafts- aersiag. Hij sprong overeind: de lucht was dreigend en in de verte kwam een donkere, grauwe zuil aangedreven, de eerste tornado. Riefenberg liep naar zijn prauw en trok haar in het oeverge- was. Plotseling stak een ontzettende wind op. Het was bijna donker gewor den en vurige bliksemflitsen schoten door de ruimte. Tezelfdertijd begon het te regenen met ongemeene heftigheid Een half uur later was de hemel vlek keloos blauw, de groote hitte was ge broken en de natuur had zich na dien eersten storm van het nieuwe regensei zoen als in een nieuw kleed van rijke, tnssche kleuren gestoken. Riefenberg voelde zich veel beter, maar ook wist hij, dat hij voortaan met een nieuwe moeilijkheid rekening had te houden: de regen immers zou het water in den stroom doen stijgen en de watervallen op hun normaal peil brengen, zonder droogstaande rotsvlakken. Denzelfden nacht nog brak een nieuw onweder los boven het stroomgebied en daarna regende het uren en uren aan een stuk. Den volgenden morgen reeds kon Riefenberg zien, dat het peil van den stroom inderdaad was gestegen Zonder geestdrift maakte hij zich klaar om zijn zwerftocht voort te zetten. Hij wikkelde de deken rond zijn kostbaar ste bezit: de doos met kogels, en stak zijn voeten. Het waren teken of zand vlooien. die in net vleesch van zijn tee- nen waren gedrongen. Hij haalde een veiligheidsspeld te voorschijn, liet de punt even gloeiend rood worden in net vuur van een lucifertje en peuterde de vieze, slijmerige kwab, waarin het on gedierte al zijn eieren had gelegd, uit een teen. Over ontsmettingsmiddelen beschikte hij niet. Het eenige wat hij kon doen, was een reep van een aan stukken gescheurd hemd rond de wonde leggen. Hij voelde pl rug loopen. Hi gmg krijgen. Hij verwenschte het dwaze avontuur, waarin hij zich had laten meesleepen en vooral dit onzinnige ontvluchtte gsplan Tegen dirt wilde land zou hij het een dezer dagen moeten opgeven. Als hij nier ziek moest worden, ernstig ziek wat zou er dan van hem worden? Uit zijn koortsachtigen droom werd Keus uit drie trajecten Aanstaanden Zondag worden door het bestuur van het Zuidhollandsche Meren district de jaarlijksche merentochten ge houden. Aanmelding van 9 uur 's mor gens af o.m. in café „Zomerzorg” te Leiden, maar eveneens op tal van andere punten (gelijk verleden jaar). Men heeft weer de keus uit drie trajecten, waarvan de afstanden respectievelijk 40, 55 en 95 k.m. bedragen. Rondrit over Kager- en Brase- mermeer Morgen wordt, zooals gemeld, de Z.H.IJ.-Rondrit gehouden in het gebied van het Kager- en het Brasemermeer. Het beginpunt is bij de Drie Gaten burg; aan de Zijl. Het ijs is overal goed. 190 191 192 179 t.m. 183 Algem. 01A Lm. 04A Melk 1 01B t.m. 04B Melk I 19 Januari t.m. 7 Februari 1942. 46) De grootere wilde dieren behoefde hij hier ook niet te vreezen, omdat die nu wel zouden uitrusten van hun nach telijke zwerftochten. Hij had verschei dene uren geslapen en toch had de rusl geen verkwikking gebracht. Die hoofd pijn schreef hij toe aan de brandende zonnestralen, waarvan hij vooral de laatste dagen te lijden had gehad. De seizoensverandering hing immers met dreigende donderwolken in de lucht en op zulke tijdstippen was de temperatuur steeds hooger dan anders. Daarbij had Riefenberg moeilijke dagen achter den rug. Hij was eindelijk de sedert zoo lang opgemerkte bergstreek genaderd en wat hij gevreesd had gebeurde reeds tweemaal was hij verplicht ge wees ztijn prauw, zooals enkele uren na zijn ontvluchting, met behulp van een koord, over een waterval te helpen. B- - Alles was telkens schitterend gegaan, hij gewekt door een vervaarlijken don- 18 t.m. 24 Januari 1942. 04A 04B 21 Dec. t.m. 31 Januari 1942. gram gram h.en, welke soms dag en nacht woud ei stroom overdekten. Het was, alsof deze seizoenverande ring ook zijn gezondheid ten goede was gekomen, want in de eerstvolgende da gen althans waren de aanvallen van noofdpijn uitgebleven. Reeds begon Rie fenberg de toekomst met ietwat meer optimisme in te zien, toen zich een tra gische gebeurtenis voordeed. Hij was dien ongeluksdag vroeg trokken en voer gedurende uren in midden van het water, waar de stroom het krachtigst was. Dat deed hij geld zoo en pas als er gevaar d: van versnellingen of watervalTen. vluchtte hij naar den oever. Op een ge geven oogenblik hoorde hij het bruisen van water. Hij richtte dadelijk zijn boot naar den oever en liet zich voorzichtig voortglijden. Enkele oogenblikken later zag hij, dat de stroom over de geheele breedte met schuim was overdekt. Op sommige plaatsen waren openingen. waarlangs het water een sprong van enkele meters deed. Het lag in Riefen berg’s bedoeling, den oever zoo lang mogelijk te volgen, maar onverwachts maakte deze een bocht en de prauw werd met den stroom meegesleurd Riefenberg greep naar het oevergewas maar de takken braken. Hij probeerde vervolgens uit alle macht tegen den stroom op te roeien, maar zag spoedi" net nutteiooze van zyn poging m. Als een onvermijdelijke dreiging ~~z schuimende water voor zich. De prauw had een angstwekkende vaart gekregen. Bliksemsnel woog de journalist zijn kansen: tegen de met schuim omspatte rotsen zou net vaartuig onvermijdelijk ,e pletter loopen. Dus was er maar éen utweg: het te laten loopen langs het steil neerstortende water. Met de vaart van een sneltrein schoot de prauw vooruit. Op den rand van den waterval stak de voorsteven even de lucht in, dan boog zij gewillig mee en deed met het water een sprong van tenminste tien meter. Beneden gekomen dook de prauw en Riefenberg met haar, diep onder de wateroppervlakte. Riefenber.; voelde zich eerst meegerukt in een draaikolk en daarna naar de oppervlak te geslingerd. Hij hapte naar lucht en zwom. Hij keek om zich heen en ont dekte kort bij zich de gekante de prauw. Zij dreven beiden in deze richting. De strooming van het ws -r verminderde geleidelijk en de journalist zwom achter zijn vaartuig. Hij duwde het in schuine richting en even later bereikte hij den oever. Daar kantelde hij de boot om. Het eenige, wat zij nog inhield was de roeispaan, welke tegen den binnenwand was blijven kleven. Brood Brood 04A Vlecseh 04 B Vleesch Aard. Aard. 8 t.m. 24 Januari. 195 (en 169 reeds ingel.) Algem. 28 Dec. t.m. 24 Januari 1942. 1 k.g. 184 Alg. 01 C of 01 D Reserve 189 Alg. 185 t.m. 188 Algem. D—03 D Reserve Alg. Alg. Alg. 57 Boter 57 Vet (5 t.m. 23 Januari Boter Vet Vet indien reeds ingeleverd) 28 Dec. t.m. 21 Februari 1942. 193 Alg. 250 gram Koffiesurr. N.B. Zeep op bon 194 Algem. van 1 t.m. 31 Januari Na Zaterdag 17 Jan. zijn niet meer gel dig 03 Brood, Vleesch en Aardappelen. Den Haag een voorstelling van „Katakomben”, een Weensche comedie totaal van 293 strandde. Voor de laatste 7 caramboles had v. d. Pol nog drie beur ten noodig. Goderie bracht het tot een totaal van 86. Gisteravond verbeterde v. d. Pol nog een tweede record, namelijk dat voor de hoogste serie in één partij. Dat record stond met 133 op naam van Sweering. Na 10 beurten noteerde v, d Pol in zijn par tij tegen dr. Vos niet meer dan 50. maar daarna kreeg hij het op zijn heupen. Hij hield de ballen voortreffelijk in positie en gestaag groeide de score De 100 gingen op en onverstoorbaar ging de Rotterdam mer verder Onder ademlooze stilte be leefde men hoe het record in gevaar kwam en hoe het werd overtroffen. Op 152 strandde v. d. Pol, die tenslotte in 15 beurten de partij uitmaakte. Zijn tegen stander bleef op 52 staan. Sweering en de Leeuw waren verre su perieur aan hun tegenstanders en zij won nen beiden hun twee partijen met groot verschil. Gehrels had met zijn concurren ten meer moeite. De uitslagen van den eersten dag waren: Pnt. 300 86 zoodai er leiieiuK geen reuen was on: moedeloos te zijn. Maar, het ging niet meer. Hij had het vage voorgevoelen dat hij nooit meer onder de menschen zou komen, dat hij ziek omkomen van lukken. Nu voelde hij weer knagende pijn aan Pensionneering op 60-jarigen leeftijd Doordat ter vervulling van vacatures bij het voorbereidend lager onderwijs wacht- geldsters voorgingen, konden jonge on derwijzeressen geen vaste betrekking krijgen, waardoor zij jarenlang kweeke- linge bleven. De verwachting, welke bestond, dat er door uitbreiding van het voorbereidend onderwijs voor de kweekelingen voldoen de kansen op bevordering zouden ont staan, is ten gevolge van de stopzetting van den schoolbouw ni»t in vervulling gegaan. Blijkens de toelichting op twee veror deningen. die de burgemeester van ’s-Gra venhage thans heeft vastgesteld, kan een verbetering, welke zonder belangrijke geldelijke lasten eenige ontspanning met zich zal brengen worden verkregen door het voor de oudere hoofden en onder wijzeressen en wel voor haar, die den leeftijd van 60 jaar hebben bereikt, mo gelijk te maken den dienst vóór het bereiken van den 65-jarigen leeftijd te verlaten, zonder dat daaraan voor haar ernstige geldelijke bezwaren zijn verbon den Daartoe is het in de eerste plaats noodig, dat deze personen bij het ver laten van den dienst tot aan het bereiken van den 65-jarigen leeftijd aanspraak kunnen maken op een uitkeering ten laste van de gemeente, gelijk aan het bedrag, dat zij anders op dien leeftijd aan pen sioen zouden hebben ontvangen en voorts, dat zij bij het bereiken van den 65-jarigen leeftijd tot aan haar overlijden aanspraak hebben op een gemeentelijke uitkeering, gelijk aan het verschil tus- schen net pensioen, dat zij zouden hebben ontvangen indien zij tot den 65-jarigen leeftijd in dienst zouden zijn gebleven en het (lagere) pensioen, dat haar inder daad zal worden uitgekeerd. Boven aangehaalde verordeningen ope nen daartoe thans de mogelijkheid voor de leerkrachten der openbare scholen en de gesubsidieerde bijzondere scholen voor voorbereidend onderwijs te ’s-Graven hage. Voor 1942 en 1943 zullen uit den maatregel voor de gemeente nog geen kosten voortvloeien. ter gelegenheid van zijn zilveren jubi leum jvas toegestuurd, is, op initiatief van van den voorzitter, den heer F. V. Valstar door de employé’s van het Centraal Bureau, den dag na de receptie in Pul- chri Studio, verdeeld onder de ziekenhui zen en klinieken in en om den Haag. De waarde van den bloemenschat werd ge schat op ongeveer 7500’ Bij besluit van den secr.-gen. van So ciale Zaken is een wijziging aangebracht in de Drankwet, waardoor de mogelijk heid wordt geschapen tot overschrijving van vergunningen en verloven A, die ten name staan van naamlooze vennootschap pen, die, ingevolge het Uquidatiebesluit, 1941, zijn opgeheven. De wethouder van Sociale Zaken is verhinderd morgen spreekuur te houden. ten heeft, tegen overlegging van de distri- butiestamkaart van belanghebbende, plaats als volgt: Bonkaarten zeep: I. in de groote zaal van den Dierentuin, ingang Benoorden- houtschewig 4: II in een lokaal van het gebouw aan den Haagweg 38 te Loos- duinen. Men moet zich aanmelden als volgt: Op Maandag 19 Januari van 10 13.30 uur: A. B en C; van 13.30 tot’17 uur: D. E, F en G. Op Dinsdag 20 Januari van 1013.30 uur: H. I. J en K: van 13.30— 17 uur: L M, N, O en P. Op Woensdag 21 Januari van 1013.30 uur: Q, R, S, en T; van 13.30—17 uur: U, V, W, X, Y en Z. Bonkaarten zwaren en zeer zwaren arbeid: in een lokaal van het gebouw Aucubastraat 3: Men moet zich aanmelden als volgt: Op Maandag 19 Januari let ters A t/m G. Op Dinsdag 20 Januari: letters H t/m L. Op Woensdag 21 Januari: letters M t/m S. Op Donderdag 22 Januari: letters T t/m Z. Het bureau is geopend van 10 tot 17 uur BOKSEN GRONINGEN WINT VAN DEN HAAG Te Groningen is gisteravond een ste denbokswedstrijd GroningenDen Haag voor amateurs gehouden. De gastheeren behaalden een 4J—IJ overwinning. De uitslagen waren: vlieggewicht: A. Bosgraaf (Gr.)F. v. d. Berg (H.) on beslist; vedergewicht: F. Jager (Gr.) wint o. p. van J. Heuvels (H.); lichtgewicht: R. Tienstra (Gr.) wint o. p. van H. Merks (H.) en Prins (Gr.) wint o p. v. Kraf- fer (H.); middengewicht; Buskens (H.) wint van F. de Vries (Gr.) door opg. in de le ronde; vrijgewicht: Bakker (Gr.) wint o. p. van Klein (H.) zwaargewicht; Jac. Nolle wint o. p. v. J. W. de Jager. Te Rotterdam is gisteren een aanvang gemaakt met den strijd om het kampioen, schap van Nederland eerste-klasse groot biljart anker-kader 451. Voor de eerste maal werd dit kampioenschap gewonnen door de Leeuw (1935’36), voor de twee de maal door Sweering (1936’37). Nu wordt voor den derden keer om dezen ti tel gestreden. Deelnemers zijn de Amsterdammers Sweering en de Leeuw, de Rotterdammers v. d. Pol, Gehrels en dr. Vos, voorts Ja cobs, van Loon en Goderie, allen uit Ber gen op Zoom. Voor een verrassenden start zorgde van de Pol, want reeds in de eerste partij verbeterde hij het Nederlandsch record hoogste gemiddelde in één partij; door in 10 beurten de 300 vol te maken, bracht hij het record op 30.Het. record stond op naam van Sweering met 27.27. Na in de tweede beurt 55 te hebben gemaakt, scoorde hij in de 4e, 5e. 6e en 7e beurt resp. 78, 50, 55 en 43 caramboles Men dacht reeds aan een geweldige recordver- betering, toen hij in de 7e beurt op een - het N.S.D.A P„ Volkswohlfahrt amt”. Sophialaan la, alhier. De kaarten zullen volgens staand schema worden verstrekt: Geboren op 2 Februari 1940 of later: 1 kaart DR (Zeep), 1 Kaart DS (Toilet zeep); geboren 2 Februari 1934 of later, doch vóór 2 Februari 1940: 1 kaart DR (Zeep). Tevens zullen van Maandag 19 tot en met Donderdag 22 Januari a.s. de kaarten voor zwaren en zwaren arbeid worden uitgereikt degenen, die thans in het bezit zijn extra kaarten op grond van dezen arbeid, voor zoover men in de gemeente ’s-Gra- vanhage deze werkzaamheden verricht. Het indienen van een nieuw aanvraagfor mulier is niet noodig. Ook voor deze groep van personen geldt, dat degenen, die de bescheiden in ontvangst nemen, den leeftijd van 18 jaren moeten hebben bereikt. De uitreiking van bovenbedoelde kaar- Klinkend en afdoend is het antwoord, dat de Westersche beschaving geeft op de aanvallen, die op haar gepleegd wor den door de bolsjewisten en allen, die het voorzien hebben op den ondergang van ons contingent. Klinkend was het antwoord aan Engeland, dat werd weg gevaagd van het Europeesche vasteland, en zich nu wanhopig verdedigt op alle fronten, die het zelf in het leven geroe pen heeft Zoo vergaat het hun die mee nen, dat prestaties op papier en leugen- berichten het kunnen winnen van legers bestaande uit vastberaden mannen, die strijden voor hun ideaal. Zoo zal het een ieder vergaan, die denkt dat hij de waarheid kan tegenhouden en de leugen doen zegevieren. Een klinkend antwoord gaven ook onze Nederlandsche nationaal- socialisten, toen zij werden opgeroepen, den strijd aan te binden tegen de horden van Stalin. Zij leverden hiermede het be wijs, dat ook zij pal staan voor de Wes- tensche beschaving, godsdienst en cul tuur, dat zij zich weten in te zetten ter wille van de toekomst van ons land en ons volk. Inderdaad een Klinkend en afdoend Ant woord aan allen, die meenen. door een afwachtende houding, ja zelfs door genie pige tegenwerking, ons land te dienen. Maar het is niet alleen een klinkend ant woord. dat onze dappere vrijwilligers ge- vt het is ook een schitterend voorbeeld, dtüjnavolging verdient. Landgenoot wat is inv antwoord’ Volgt het voorbeeld dat u gegeven wordt. Meldt u aan bij het Vrijwilligers-legioen ..Nederland” Konin ginnegracht 22, ’s-Gravenhage. Een veldpostbrief van huis. In de voorste linie, slechts op enkele meters verwijderd van den vijand, hebben de Duitsche soldaten gewoonlijk geen gelegenheid om zich te scheren. (Weltbild-Polygoon-P.K. Schmidt) dots een rilling langs zijn let was, alsof hij koorts zou worden, ontbering, of veronge- GETUIGEN OPGEROEPEN De commissaris van politie van den Justitieelen dienst verzoekt de twee meisjes, ten opzichte waarvan een man op 13 dezer, omstreeks 5 uur n.m., in de Boschjes van Poot, oneerbare handelingen pleegde, en de vrouw met den kinderwa gen, die zich in de nabijheid bevond, zich ten spoedigste aan zijn bureau Alexander - plein 16, te willen melden. Ingebroken is in een bak kerij in de Bilderdijkstraat. Ontvreemd werden 100 witte broodjes en een hoe veelheid koekjes Bij een inbraak in eenper- ceel in de Gloriantstraat werden wegge nomen, een stel overgordijnen, een vloer kleed, een gouden dames pakken zeeppoeder, enz. De begrafenis van het stof- felijke overschot van ds. D. Ringnalda sr. zal Maandagmiddag op de begraafplaats Soestduinen te Utrecht plaats vinden. De rouwstoet vertrekt te 2 uur van het sterf huis te Zeist. Gestolen zijn drie transpor t- rijwielen, waarop zich resp. vleesch. krui denierswaren en andere levensmiddelen

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 5