HET GROOTE AVONTUUh Morgen langs elf Friesche steden A o 'HaF; iW De distributiebonnen SCHAATSENRIJDEN W A tl HAAGSCHE COURANT Woensdag 21 Januari 1942 TWEEDE BLAD’ Auke Adema start niet IJSSPÖRTDAG VAN SCHOLIEREN FEUILLETON IN HET GEBIED VAN DE GEESTEN STIL WÖET STAAN PIET KEIZER KAMPIOEN VAN GELDERLAND Groote belangstelling voor den tocht Tir jfc- k TOCHT I 942 lil de Jt Br. of Geb. Peulvr. 250 gram Suiker BI., Br., geb. 1 rants. Rijst 250 gram Kaas 100 gram 3i liter Melk H liter een EL a aangege- KAART van PELT (Nadruk verboden.) nu 'Wordt Wrt><>i7<iJ trevaneenis te verlaten. Hij ontdekte da- welke Uitvoerig vertelde zij daarop. □uitsche Infanterie rukt op. (Hoffmann-P.K. Schombortzky) Een post op wacht in het Oosten. (Ho mann-PK. Schombortzky) gram gram Cacao Jam WINTERHULP - COLLECT! 23 en 24 JANUARI VLUG IETS IN DE BUS GEDAAN 50 500 ALS GE EVEN gram gram gram gram gram Boter Boter m.red. van de De uitslagen luiden Behendigheidswedstrijd. H.B.S. enz. Jongens1 Aronskeikweg; 2. Beek laan; 3. Populierstraat. Meisjes1. Stokroosplein; 2. Stadhou- derslaan. U.L.O. enz. Jongens 1. Hub. de Wilde- school; 2. Prof. Gunningschool; 3. v. d. Parraschool. 03 03 03 125 125 200 250 250 100 Boter Boter m. red. Rundvet VI. of Vl.w. Aardapp. Aardapp. Hav. of peul Gort Verm., Maiz, Alg. Alg. Alg. 4 rants. 4 rants. 1 rants. 1 rants. 11 k.g. 4 k.g. Voor de Jongens van de schoenfabriek te Volendam werd een wed strijd op de schaats gehouden, waarbij een paar warme pantoffels voor den winnaar beschikbaar werd gesteld. Tijdens den wedstrijd, waar voor groote belangstelling bestond. (Polygoon-Zeylemaker) gram gram gram per 2 bonnen De I tocht finitief steld drukker op volle kracht aan de route- ‘kaarten en Con- trölekaarten alsmede aan de armbanden voor deelnemers. (Pol.-Sagers) Elfsteden- is de- vastge- en de werkt gen wel zal zijn, staat nog niet vast. Het is ook moeillijker na te gaan dan in het verleden, als gevolg van de veranderde wijze van inschrijven. Deze is voor de deelnemers aanzienlijk vereenvoudigd, maar de persridders, die hun lezers wil len inlichten, hebben het nu niet zoo ge makkelijk, omdat de situatie voor den start minder overzichtelijk is geworden. Maar afgaande op hetgeen in Leeuwar den valt te constateren, zou men de ver wachting kunnen koesteren, dat de In schrijving grooter zal zijn dan verleden jaar, toen ruim 2800 gegadigden zich meldden. Het aantal aanvragen om logies, dat regelmatig uit alle deelen van het land binnen stroomt, duidt althans in die richting. Als het een beetje meeloopt wordt misschien zelfs het record van 1940, toen er rond 3400 inschrijvers wa ren, nog overtroffen. In Leeuwarden is men echter al tevreden, indien men het aantal van verleden jaar passeert. Eigenlijk is de Elfstedentocht al begon nen, want aan het einde van de vorige week zijn al een paar individueelen op stap gegaan en zij hebben de moeilijke reis met goed gevolg volbracht. Maan dagmorgen is deze prestatie gevolgd door negen anderen, die de route van 1941 volgden; laat in den middag keerden zij in Leeuwarden terug met opgetogen ver balen over den toestand van het ijs. Gis teren hebben weer elf rijders dit voor beeld gevolgd die het echter wel moei- Nog een paar dagen bleef Riefenberg ic hut liggen en toen voelde lersteid. Ada Iljen pig niet bui len dan ook toen donderde het en daarop neger morsdood. Dat maakt Voor Sebastopol. Onder den over hangenden bergwand en achter een groot rotsblok veilig opgesteld be waakt de Infanterievoorhoede de bols jewistische stellingen in het Jaila- gebergte voor Sebastopol. Een foto, welke getuigt van de hevigheid van den strijd om de oorlogshaven van de Krim en herinnert aan de gevechten in den winter in de Dolomieten ge durende den vorigen wereldoorlog. (Hoffmann-P.K, Horter) »p aan, in goede ver leven met de geesten- Op de banen van de Nieuwe 's-Gravenhaagsche IJs- vereeniging werd gisteren een schoolijssportdag ge houden. Tijdens de behendighéidswedstrijden. (Polygoon-Meyer) vuurspu- De krater scheen op ip te liggen. :ht, sprak Ada Iljen, en Het Duitsche luchtwapen opereert succesvol >.n Nooro- Finland. Deze met boomen gecamoufleerde stelling van het lichte afweergeschut is uitstekend aan de omgeving aangepast. De bolsjewistische vliegers merken haar pas op. als de doodelijke schoten worden afgevuurd. (Atlantic-Holland-P.K. Niermann) wakker. Hij hoorde in de verte eentonig tam-tam-geroffel en kon maar niet wijs worden uit de woorden van Ada Iljen. Hij had den indruk, dat zij dit verhaal over de inlanders had verzonnen. Al een paar dagen lang staat de Frie- sche hoofdstad in hei teeken van den Elfstedentocht, den IJsmargthon over rond 200 k.m.. welke gedurende de laat ste jaren vooral een buitengewone popu lariteit heeft verworven en waaraan nu nog iets meer vastzit dan in het verleden, omdat de monsterrace zoo langzamerhand fe geworden een tweestrijd tusschen Friesland en Holland. Dat maakt den strijd nog pikanter dan hij al was. Van Maandag af komen met iederen trein nieuwe gegadigden binnen Velen wat overmoedig, omdat zij geen begrip hebben van de tallooze moeilijkheden, welke de tocht met zich brengt. Maar vele ervarenen ook; rijders, die vorige tochten hebben meegemaakt en zelfs tot een goed einde hebben gebracht. Hoe groot het aantal deelnemers mor- deüjk den vuurgloed van de wende bergen. den hoogsten toi Morgennacht, sprak Ada Iljen, en zjj wees naar den krater. heeft de stamvergadering plaats in de schaduw van dien vuurgloed. Daarbij moet u aanwezig zijn. Ieder land heelt zijn trant, lachte Haagsche politie start De Haagsche politie zal dit jaar ook van de partij zijn. Een detachement van 20 man is hedenmorgen, onder leiding van inspecteur J. H. Klijzing, naar Leeuwarden vertrokken. Te Oud.Karspel Te Oud.Karspel werden gisteren natio nale wedstrijden voor amateurs gehou den. waarbij onze oud.kampioen Jan Lan. gedijk zich tevreden moest stellen met de tweede plaats in het algemeen klasse ment, achter M. Jonker. De eenige over winning boekte Langedijk op de 5000 me. ter. De uitslagen waren: 500 m.M. Jon ker (Warmenhuizen) 50 2 sec. 2. C. v. d. Kommer (Nieuwe Niedorp) 51.2 sec.; 3. S. van Hoorn (Zaandijk) 51,4 sec.; 1500 m.1. M. Jonker 2 min. 44,4 sec.; 2. S. van Hoorn 2 min. 45,4 sec.; 3. J. Lange, dijk (Oud.Karspel) 2 min. 47 sec. 5000 m.1. J. Langedijk 9 min. 41 sec.; 2 M. Strijbis (Harenkarspel) 9 min. 48 2 sec.; 3. S. van Hoorn 9 min. 57.4 sec. Totaal uit. slag: M. Jonker 165,46 pnt.; J. Langedijk 165.766 pnt.; S. van Hoorn 166.273 pnt. Bosman is zoo juist gearriveerd en ook de burgemeester van Olst, mr. Ridder van Rappard die Vrijdag reeds den tocht maakte, is zijn startkaart als toerist komen halen Riefenberg, maar me dunkt, dat een heele klimpartij die vergadering zal voorafgaan. Spot niet, die menschen meenen het doodernstig. De plek, waar het vuur in de kraters loeit, is voor hen gehei ligd. Het wordt onderhouden door de geesten van de afgestorvenen en als die het in hun onstoffelijk hoofd willen na len, de verschroeiende lava tot hier te slingeren, kunnen zij dat. Het komt er dus voor alles o] standhouding te I wereld. Wat nu uw geval betreft, het is ingewikkelder dan ge kunt veronder stellen. Het toeval wil, dat ongeveer op het oogenblik van uw eigenaardige aan komst met de prauw, een kindje van een voornaam inlander is overleden. Een van de priesters werd geraad pleegd en diens onderzoek heeft uitge wezen, dat dit sterfgeval aan n is te tooneelspeelster hem, even zijn kleine wijten, wovm «o rr a •-1 4 a C.T 1 a*J Inschrijving verloopt vlot Onze speciale verslaggever telefoneer de hedenmorgen uit Leeuwarden De leden van de Elfstedenvereeniging hebben een kalmen avond gehad. Twee dagen voor den tocht hebben zij een genoeglijk spelletje gekaartBeide vo rige jaren aten zij niet en sliepen zij niet. Nu is er geen vuiltje aan de lucht, want men heeft, geleerd door de er varing, de gemakkelijkste methode ge vonden om alle gegadigden te registree- ren. Van de voorzichtigen, die gisteren al zijn gekomen om zich voor te be reiden, trok men zich niets aande tele foon stond op non-actief. Maar vanmorgen is het begonnen. Om tien uur drupte het. om elf uur begon het door te zetten en tegen den middag stroomde het. Figuurlijk gesproken ten minste. Want over het weer hebben we het niet. Niemand heeft het er hier over, omdat eigenlijk niemand aan het doorgaan xan den tocht heeft getwijfeld, sinds mr. Hepkema en zijn assistenten Donderdag j.l. het besluit namen waar naar men allerwegen reeds reikhalzend had uitgezien. De toestand is zelfs zoo. dat voor een herhaling van 1940 moet worden gevreesd. En wie zich dien barren pooltocht van het vijftal nog her innert. weet dus wel genoeg Neen, dat druppelen en dat stroomen geldt de danszaal Spoorzicht, waar de commissie tot zes uur vanmiddag zetelt 184 Alg. 01 C of 01 D Reserve 189 Alg. 185 Lm. 188 Algem. 02 D—03 D Reserve 190 191 192 179 tm. 183 Algem 01A t.m. 04A Melk I 01B t.m. 04B Melk I 19 Januari t.m. 7 Februari 1942. 18 t.m. 24 Januari 1942. Brood Brood Vle„s.h Vleesch Aard. .Aard. Een uiting van echt Rotterdam- schen humor. In elk geval Wordt van de geboden gelegenheid goed gebruik gemaakt. (Polygoon-Hof) 50) Het is bijna volle maan, zei ze, de heeren stamhoofden beraadslagen en zouden me. graag in hun midden wil len zien. Zjj wenschen een dezer dagen over uw lot te beslissen. Ik hoop, dat Hare Majesteit mij zaï beschermen, fluisterde de journalist Hare Majesteit knikte genadevol. Ik zal mijn best doen, maar alle gekheid terzijde gelaten, moet ik u toch waarschuwen, dat enkele stamhoofden U graag levend zouden wenschen te villen. Ik behoor toch ook tot uw ras? Jawel, maar ik ben hier aangeko men, regeerend over bliksem en donder Dat begrijp ik minder goed. Mijn geweer. Het bliksemde eerst viel een indruk. waarde heer Riefenberg. Terwijl gij bij Uw aankomst een hulpeloos ding waart. 9 min. 54.1 sec.; 4. A. Meulenbeld, Am sterdam, 9 min. 57.2 sec. Algemeen klassement: 1. Piet Keizer, 159.44 pnt 2. Breed. 164.36 pnt.; 3. We terings, 167.42.6 pnt. Door den Krimpenerwaard Gisteren werd een 65 k.m. tocht door den Krimpenerwaard gehouden met 2600 deelnemers. Bij de dames kwam mej. G. v. Vliet uit Haastrecht in 2 uur 33 min. als eerste binnen. Bij de heeren volbracht de 77-jarige landbouwer C. Speksnijder uit Stolwijk den tocht. Er was ook een wedstrijd over 65 k.m. met 46 deel nemers. Deze werd gewonnen door A. H. Berkhouwer uit Stolwijk, H. v. d. Lin_den uit Krimpen en J v. Dam uit Gouderak in 2 uur 10 min. 125 125 15 Lm. 23 Januari Boter Vet Vet indien reeds ingeleverd) 28 Dec. t.m. 21 Februari 1942. 193 Alg. 250 gram Koffiesurr. N.B. Zeep op bon 194 Algem. van 1 t.m. 31 Januari 04 A 04B 04A 04 B 05A O5B 8 t.m. 24 Januari. 195 (en 169 reeds ingel.) Algem. 28 Dec. Lm. 24 Januari 1942. 1 k.g. 04D. of 04C of 04B. Reserve 21 Dec. Lm. 31 Januari 1942. 57 Boter 57 Vet J Groot aantal deelnemers Op de banen van de Nieuwe 's-Graven- haagsche IJsvereen. is gisteren een ijs. sportdag voor leerlingen van Ulo-scholen en scholen van het voortgezet lager on derwijs gehóuden. Aan de W edstrijden werd deelgenomen door een 750 leerlin gen. Het aantal leerlingen, dat op de banen aanwezig was, bedroeg echter wel 4000. Zij hebben allen naar hartelust kun nen genieten van de verrukkingen, welke de ijssport kan bieden, al vertoonde het ijs nogal wat scheuren. Van iedere school namen aan de wed strijden deel ploegen van 12 jongens en van 6 meisjes. School kampte tegen school, zoodat er geen individueele win naars waren. Verscheidene onderwijsautoriteiten ga ven in den loop van den dag blijk van hun belangstelling voor dezen sportdag, welke ongetwijfeld van groote opvoed kundige waarde is en tevens een prach tige propaganda voor het schaatsenrijden vormt. Zoo merkten we, behalve direc teuren en leeraren, op mr dr. A. A. Bu- riks. chef van de afd. Onderwijs, de hee ren R. Ijzer, hoofdinspecteur Lichame lijke Opvoeding, drs D. G G. van Ringe- lestein, gemeentelijk inspecteur v.h. On derwijs en Th. A Verdenius. oud-rector. De uitslagen Langedijk tweede te Oud-Karspet Te Zutphen werd gisteren het kampioen, schap van Gelderland in het hardrijden gehouden. Titelhouder werd Piet Keizer uit De Lier, die de 5000 meter en de 1500 meter won en tweede werd op de 500 me ter. De resultaten waren: 500 meter: 1. J. Breed, A’dam 50.2 sec.; 2 P. Keizer, De Lier, 50.8 sec,; 3. A. We terings, A’dam, 52.8 sec.; 4. H. P. van Manen, Oosterbeek, 52.8 sec. 1500 meter: 1. Keizer 2 min. 37.8 sec.; 2. Breed 2 min. 45.6 sec.; 3. Weterings, 2 min. 46.1 sec.; 4 van Manen, 2 min. 48.8 sec. 5000 meter: 1. Keizer, 9 min. 20.4 sec.; 2. Weterings, 9 min. 52.6 sec.; 3. Breed, om alle adspiranten te voorzien startkaart en band. En dat is nu nieuwe methode: de rijder meldt zich, betaalt zijn drie gulden en krijgt daar voor ineens zijn contrölekaarL die ge nummerd is en waarop alles staat, wat hij weten moet: route, plaats en tijd van vertrek, afstanden enz. Men weet nu wel niet, wie er meedoen, maar men kan onmiddellijk zeggen hoe veel het er zijn Het ei van Columbus! Het voorkomt het gedrang, het wachten en het oponthoud in de Beurs, waar na zes uur vanmiddag de zaak op denzelf- den voet wordt voortgezet Maar al weet men dan niet, wie er meedoen, vast staat toch in elk geval al, dat Bosman er zal zijn en de Vries uit Franeker, de Vries uit Giethoorn, Lou Geveke Jan Zeegers, de Amsterdamsche athleet, en ook de 45-jarige Jongert. Jongert de pechvogel, die in 1929 een verkeerden weg insloeg en tweede werd, die in 1933 weer verkeerd reed en als vierde eindigde, die in 1940 tot het win nende vijftal behoorde, die verleden jaar op den weg naar Dokkum werd gewond en uitviel en die nu nog één keer wil probeeren zijn naam te schrijven naast de winnaars. En ook de heer Huizinga Bruin uit Usquerd zal er weer zijn om zijn zevende kruisje te halen! De eenige. die al de tochten van 1912 af heeft mee gereden. De start voor de wedstrijdrijders is morgenochtend om zes uur van de Har monie uit. Daar worden de deuren om vijf uur geopend, omdat eerst alle kaar ten moeten worden afgestempeld. Tegen zessen gaan de deuren dicht en klokslag zes worden de rijders losgelaten voor eerst een wandeling of hardloopwedstrijd naar Schenkenschans (ca. twintig minuten) en dan een schaatstocht over precies 199.4 k.m. Met tusschenpoozen van slechts en kele minuten zullen daarna de toerrijders worden gestart uit Spoorzicht, de Beurs en de Groene Weide, zoodat er geen kans bestaat op opstoppingen. De finish ligt wederom bij de Groene Weide, achter den Oldenhove en alle maatregelen zijn ge troffen om een herhaling van 1940, toen duizenden zich op de eerstaankomenden stortten en een golf water over het ijs spoelde, te voorkomen. wilde zeggen, sprong Ada Iljerf over eind, zette de hand aan den mond ea riep haar negers, die verderop lagen uit te rusten. Haar kleed was gescheurd en op haar naakt been zag Riefenberg een bloedige schram. O, zei ze iachend, toen hij daar haar aandacht op vestigde, als wij hier in een schrammetje belang stel den... De klimpartij werd nervat De berg top was niet ver meer af. Alvorens hem te bestijgen, liepen zij er omheen. Het golvende terrein strekte zich uit met vlakke gedeelten. Weer was het land- schap veranderd. Rielenberg genoot nu van verrukkelijke vergezichten. De we reld lag diep onder hem met vlakten, heuvels en water. Zij schreden thans door een heideland, waar de struiken reusachtige afmetingen hadden en vreemde vormen. Hier oloeiden duiz-n- den lobelia’s, kruiskruid, blanke en roode stroobloemen. Het was een festoen van schitterende kleuren. Zoo kwam iet dan, dat zij belandden op een naakt lavagebied... en plotseling was net gedaan met den weelderigen plan tengroei. Hier en daar, tusschen rotsen en steenen verrees nog een dorre oloem. De Elfstedentocht begint bij Leeu warden en gaat direct naar ’t Zui den, in de richting van Sneekbij Bartlehiem gaat de tocht naar Dokkum en van hier terug naar Leeuwarden. Het te rijden aantal kilometers is tus schen de controle posten ven. lijker zullen hebben gehad, omdat de wind heel wat scherper was dan den dag tevoren. Spanning heerscht er over de vraag, of dit jaar het trotsche record van Abe de Vries zal worden verbeterd. De Giet hoornen deed er in 1933 9 uur en 5 min. over. Verleden jaar scheelde het, on danks wind en sneeuwval, niet veel of Auke Adema was er in geslaagd het scheelde toen maar 14 minuten. Niet minder groot is de belangstelling voor de vraag, of het een Friesche, dan wel een Hollandsche overwinning zal worden De Friezen hadden oorspronke lijk weer veel hoop gesteld op Auke Adema. den winnaar van verleden jaar, die in 1940 het jaar van „het pact van Dokkum” ook bij de eerste vijf was. Maar het is nu zeser, dat de groote man uit Franeker niet zal starten. Hij is pas hersteld van een pleuritus en op medisch advies zal hij nu thuis moeten blijven. Dat is we een strop voor de Frie zen, die echter nog vele andere kans paarden hebben, als Anne de Vries, die Zaterdag den 150 k.m. langen Noorder- rondrit won. en niet te vergeten Lou Geveke. En ook hebben zij nog een Abe de Vries, al wordt hij een jaartje ouder, een Ligthart, een Westra en een dozijn jonge kerels, die nog geen naam hebben gemaakt, maar die voor een groote ver rassing kunnen zorgen. Toch is men er in Friesland niet ge rust op. Men verheelt zich niet, dat er zeer groote gevaren dreigen van den kant van Jo Bosman uit Breukelen, die dit jaar al weer enkele formidabele pres taties heeft geleverd en die verleden jaar tweede werd. haar vernuuding was tot de miandsche priesters. Deze zagen natuurlijk met leede oogen, hoe zij haar gezag had we ten te vestigen, dank zjj de raadgevin gen van haar boy. Het stond dan ook vast, dat het eenmaal tot een openlijken strijd zou komen tusschen haar en deze waardigheidsbekleders. Tot laat in den avond zaten Ada Iljen en Riefenberg hun geval te bespreken. Den volgenden morgen, nog voor zonsopgang, gingen zij op weg met en kele slaven. Niet ver van Riefenberg’# nut strekte zich een groote lavavlakte uit. Daar had zich een wonderbare plantengroei ontwikkeld tusschen rots spleten en kloven. Dan ging de weg de hoogte in, langs een beboschte rots massa en spoedig werd het voor Riefen- ber.„ een eigenaardige tocht. Het pad slingerde zich steil de hoogte in en zwoegend, zich vasthoudend aan boom wortels en lavablokken. geraakten zij boven. Zij glipten op bemoste rotsen, kwamen terecht in ravijnen. Eindelijk bleven zjj even liggen uit rusten. Zjj bevonden zich nu in een wonderwereld: vreemde slingerplanten daalden van de boomtakken, welke be dekt waren met een dikke vacht mos. Op den grond was het een warreling van varens en vreemde planten. Tus schen het mos bloeiden de wnnHerhanr- Meisjes 1. Paulus Buysstraat; 2. Mient; 3. Schimmelp.laan. Hardrijden: H.B.S. enz. Jongens: 1. Lyceum Stokrocsplein; 2. Nieuwe Duiig. weg; 3. Haagsch Lyceum. Meisjes: 1. Aronskeikweg; 2 Gymn. Laan van Meer- dervoort. Bij de U.L.O.-scholen kon door verschil lende omstandigheden geen uitslag wor den vastgesteld. Estafette. H.B.S. enz.: 1. Lyceum Stokroosplein; 2. Aronskeikweg; 3. Zee vaartschool. U.L.O. enz.1. Paulus Buysstraat; 2. Prof. Gunningschool; 3. Mient. IJ s h o c k e y, le ronde Bildersstraat— Nutsschool 42: Beek laanAronskeikweg 40; StokroospleinHandelsdagsch. 4—1; Nieuwe Duinweg—Populierstraat 21. Halve beslissing BeeklaanBildersstraat 41; StokroospleinNieuwe Duinweg 50. Finale BeeklaanStokroospi. 41. ste bloemen. Het zonnelicht bleef ge vangen in de dichte kruinen van de boomen en daaronder heerschte een matte, wazige klaarte. Het landschap deed Riefenberg denken aan een onder- zeesche dierenwereld. Ada drong tus schen de varens en tusschen de wieren en mossen wist zij bedwelmende orchi deeën te ontdekken. Koel en koninklijk bloeiden zij, verborgen achter het gor dijn van dichte slingerplanten, veran kerd in het zachte, doffe mos. Ada kwam naast Rielenberg zitten met haar schoot vol bloemen. Hij lag achterover uit te rusten en keek naar haar, zonder dat zij het vermoedde. Het was hem een raadsel, hoe deze mon daine vrouw erin geslaagd was, zich bij het natuurleven van de wildernis aan te passen. Sedert hij haar had leeren ken nen, betrapte hij naar nog nooit op iets, dat zou kunnen zweemen naar ge kunsteldheid. Hij had haar in het kleine huisje van de geheime nederzetting ge zien als een overbeschaafd wezentje, dat zich ongetwijfeld had bezig gehou den met duizend gevoelentjes en ge waarwordingen en dat leefde voor op schik en visites. Hier vond hij nu een vrouw, zooals hij er nog nooit een had ontmoet in zijn kringen: eenvoudig, zonder pose en moedig als een man. .Tuist no het oogenblik. dat hij haar d»* in de kleine hut li hij zich heelemaal had hem gevraagd, voorloop!; ten te komen. Hij had er zL btf bepaald, af en oe fret hoofd in de deuropening te steken en dan zag hij, dat de hut tegen de flanken van een hoogen bergwand stond, en hoe in de verte ontelbare strooien daken getuig den van een belangrijke inlandsche ne derzetting. Eens op een avond eindelijk, vroeg de Dat ook heeft indruk gemaakt, maar in tegenovergestelden zin. Terwijl Ada afscheid nam en Riefen berg de hand drukte, keek zij hem schalks aan. Ik wacht nog maar alleen op uw volledig herstel, om u voor den stam- raad ie doen verschijnen, waar over uw lot zal worden beslist. Nog lang lag Riefenberg dien nacht DOKKUM outx ceut MMLOUM LEEUWARDEN iriUSWEHl SNEEK L~WÖR> xtrrf RMOfw nsvecr COflTROCEPOSreN rorui SFrtLEGENKM H94 (4204) bm riemen «IJLST, Knetter* *\,BOLSWARD KOLDEB- °SlOTEN STAVOREN «rnpeeNBuB»

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 5