HET GROOTE AVONTUUR W- GELDIGE BONNEN VOOR VOEDINGSMIDDELEN BINNENLAND De clandestiene handel STADSNIEUWS AA FEUILLETON 1 ^4’ i HAAGSCHE COURANT Vrijdag 23 Januari 1942 TWEEDE BLAD Bonverlies door slordigheid is strafbaar BRUTAAL STAALTJE’ i Spaar- f LH* u u h Si i M i Voordrachten professor Esch .7^ i. feï Gasgeneratorcursussen door het geheele land en betaalzegelkas- bedrijven J. f SM* e ONMtol Voor de zevende maal werd gisteren de beroemde tijdens hun rit langs de schilderachtige stadjes. Buxus Oarir* 1 9(W<6r u oe vw-sexoe Kern turpipie» *Jtu /-et 1 weT ^o«o£« Polygoon-Leemker Geeft recht op het koopen van 4 t/m 14 t/m Eenh. 25 Januari t.m. 31 Januari 1942. In tijdvak van één week 9 18 22 18 Brood of gebak rants. 1 1 1 groenteboeren. 500 500 500 500 100 gram Kaas gram 28 Melk liter 3i liter 14 7 7 IJ liter Melk 1 1 1 rants. 125 250 125 gram 250 250 gram 250 250 250 250 Koffiesurrogaat gram |1 stuks 1 stuks 1 Eieren 1 tot en met Elk der volgende bonnen van 2 liter Petroleum 08 1 eenh. Brandstoffen Diverse data Jan. 30 April 1942 1942 1 2) Hierop uitsluitend Turf verkrijgbaar (Nadruk verboden.) uw te (Wordt vervolgd^ i’ 500 4 l 500 4 Ik ben in het Alcazar geboren. Op een wandeling met zijn ouders in het stadspark van Madrid. (Orbis-Holland) 1 1 een een In den strijd tegen de Poolkoude en in camouflage zijn de Duitsche Infanteristen onovertrefbaar. Een aflossing begeeft zich op weg. (Hoffmann-P.K. Müller) den het en Hij 15 26 07 194 F F L Algem. Algem. Algem. 1 kg 50 gram >00 gram 1 rants 250 gram 250 gram 250 gram 100 gram i rants. rants. Boter Boter m red. Vleesch of vl.waren Aardappelen Aardappelen Suiker Cacao Jam Bloem br. of gebak Rijst Haverm. of Peulvr Gort Vermic. of maiz. t/m 3 iaar 13 jaar 20 jaar 1 50 500 4 500 250 250 100 250 250 1(10 1 50 500 4 250 250 100 250 250 100 1942 1942 kg gram gram rants, gram gram gram gram rants. kg. UITKNIPPEN EN BEWAREN! 06 A 06 B 06 A 06 B 06 A 06 B Beschikbaar per persoon Vol- was- senen Elk der vol gende bonnen 1 Rantsoen Zeep 75 gram Toiletzeep 80 hage, Groningen, 's-Hertogenbosch, Musselkanaal, 4 rants rants rants. i rants. IJ kg 4 k.g 21 Maart 1942 14 Febr 1942 31 Jan 31 Jan 30 April 1942 30 April 1942 31 Jan. 1942 30 April 1942 30 April 1942 31 Jan. 1942 31 Jan. 1942 Professor Esch, Hoogleeraar in het Ver. keerswezen aan de Universiteit in Keu len, zal in enkele plaatsen van ons land voordrachten houden met als onderwerp: „Amerika en Wij”. Op 27 en 28 dezer spreekt hij resp. in Haarlem en Utrecht. Professor Esch was geruimen tijd in Amerika en staat bekend als een kenner van het Amerikaansche leven, niet al leen op het gebied van het verkeerswezen, maar ook op dat van de politiek en de economie M. STERKENBURGt In den ouderdom van 82 jaar is over leden de heer M. Sterkenburg, oud-refe- rendaris van de Algemeene Rekenkamer. De overledene was officier in de orde van Oranje Nassau. De begrafenis heeft morgen plaats op Nieuw Eik en Duinen te 2 30 uur Een oorverdoovende ontploffing, een felle licht flits en weer heeft een granaat den loop verlaten. (Weltbild-Polygoon-P.K. Henisch) De Elfstedentocht 1942. Des morgens vroeg rennen de wedstrijd-rijders, zoodra de deuren van de Harmonie opengaan, naar buiten om zoo gauw mogelijk op de Schenkenschans de schaatsen onder te kunnen binden. (Polygoon-Zeylemaker) De Elfstedentocht. De deelnemers werden van het ijs naar de controleposten gedragen, om hun ijzers voor beschadiging te vrijwaren. (Polygoon-v. Bilsen) Duitsche wintersportmode. Een Ti- roolsch jasje van witte wol met groene revers en pantalon met een groene bies. De heer draagt een wit wollen jasje met r on r*on donkerblauwe broek. >4. o0i,,n00rIJ Voor nadere bijzonderheden in verband met het aanvragen van een vergunning wordt verwezen naar de elders in dit blad opgenomen desbetreffende officieele publicatie. Elfstedentocht verreden. Groepen rijders (Polygoon-v. Bilsen) 57 Boter 1125 gram 57 Vet l 28 December t.m. 21 Februari 1942 193 Algemeen 1250 gram 19 Jan. t/m 7 Febr. 1942 04 B, 04 C, 04 D Reserve fenberg verder. Ik heb er geen idee van, welke wending die zaak zal nemen, maar als een van die kerels het waar lijk te bont maakt, wijst gij hem mij eenvoudig aan. Zonder te aarzelen zal ik hem neer schieten. Dat middeltje hebt ge vermoedelijk sedert uw aan komst niet meer toegepast. Dat zou toch vreeselijk ztfn, meen de Ada. Als ons eigen leven in gevaar is, mogen wij niet aarzelen. Daarop liepen ze langs de spelonken en bereikten een oppervlakte, welke eenerzijds op een bergwand, anderzijds op den kraterafgrond uitliep. Vlakbij, in de diepte, strekten zich vier kleine, in werking zijnde kraters uit. Een geweldige onstandvastige oran je gloed beefde boven den rand van den fifgrond en hulde de vlakte in een on heilspellend schijnsel. Tusschen de rots blokken krioelde het van negers. In het midden stonden vier kerels als razend op de tam-tams te bonzen. In een wild rhythme ook dansten mannen en vrou wen in wijden kring om hen heen. Zij kronkelden het lichaam als slangen. Soms sloeg een van de dansende vrou wen de hand voor den mond, stootte een reeks van scherpe keelklanken uit en sprong uit de rij. OnmTddellijk werd over gekamd en aan de oorbellen hin gen groote gouden ringen. De gouden schilfers van het kleed hadden een doffe glinstering in den rossen gloed van het vuur. Ada Iljen werd gevolgd door haar boy Fweloe en door een zestal schier naakte, indrukwekkende negers met lange lansen. Zij glimlachte, toen zij zag, met welke verbaasde blikken Rie- fenberg haar aanstaarde. Wel, vroeg ze eindelijk, heb ik iets van een koningin of niet? Ik kan moeilijk zeggen, aan wat u mij doet denken, zei Riefenberg, maar in dit geheimzinnige en grootsche décor maakt u op mij een onvergete- lijken indruk. Even stonden ze samen aan den rand van den afgrond en keken naar de hellewereld in de diepte. Plotseling weerklonk gebons van tam tams. Dat was het teeken, dat de stam- vergadering een aanvang ging nemen. Ada greep Riefenberg bij den arm. Ik weet niet, fluisterde ze, maar telkens als ik hierheen moet ko men, voel ik mij ongerust en ditmaal oen ik bang. Daar beneden, op de vlak te, kan ik die primitieve kinderen be- heerschen, maar hier is het, alsof er andere onzichtbare machten zijn, welke de mijne in de schaduw stellen. Ik heb steeds den indruk, dat, moest een van Giften voor Winterhulp De N.V. Tweka té Geldrop heeft niet 100.000 gulden, zooals gisteren abusieve lijk werd gemeld, doch 10.000 gulden op het gironummer (5553) van Winterhulp Nederland overgemaakt. Evengoed is het een bedrag, waarvan W.H.N. met dankbaarheid melding maakt. Van 12 tot en met 17 Januari j.l werd in totaal ontvangen op hoofd- en provin ciale kantoren: f 362.935.81 Fruit voor velen niet meer te betalen Fruit is voor velen, zieken en zwakken, een onmisbaar product. Maar fruit is voor de meesten niet te koop, omdat het veel te duur is en omdat alleen de beste klanten voor levering in aanmerking komen. De prijzen van fruit zijn geregeld, maar de clandestiene handel heeft zijn scha kels in den normalen keten, die loopt van producent naar consument, weten te dringen, met het gevolg, dat de prijzen, die de consument moet betalen, twee keer zoo hoog zijn als de wettelijk vastge stelde maxima. Zoo gaat het niet alleen met fruit, maar ook met vele groente soorten en in vele gezinnen kan men de klacht hooren, hè. we eten tegenwoordig niets anders dan peentjes en roode kool. Het kwaad begint al bij de telers, die een deel, een groot deel soms, van hun waren niet naar de veiling brengen, maar ze via een omweg tegen vefhoogde prijzen aan de groothandelaren verkoopen. Dezen ver- hoogen de prijzen nog eens extra om een meer dan normale winst te maken. Zoo komen de waren bij de Moeten zij weigeren deze te koopen? Er zijn zeker groenteboeren genoeg, die dat doen, maar het gevolg is voor hen. dat zij zooveel mogelijk uitgesloten worden door de grossiers, zoodat zij niet voldoen de kunnen aankoopen. Behalve dat hun omzet daardoor zooveel kleiner wordt loopen zij de kans hun „beste” klanten te verliezen, omdat dezen naar een an der gaan, bij wien zij wel alles kunnen krijgen, zij het voor stérk verhoogde prij zen. De kweekers mogen alleen maar op de veiling verkoopen, maar zoolang nog niet bekend is hoeveel zij verbouwen, kunnen zij altijd wel aan clandestiene handelaars hun produeten leveren. Het zal in de eerste plaats noodzakelijk zijn, dat de overheid nauwkeurig weet, hoe veel een kweeker verbouwt. Aan de hand daarvan zal zij kunnen nagaan, of er wel voldoende aan de veiling komt. Kostbare bontmantel ontvreemd Gistermiddag omstreeks 3 uur bevond zich in de afdeeling damesmantels in een groot magazijn in de binnenstad een dame, die groote belangstelling koesterde voor de in de rekken opgehangen mantels. Een van de verkoopers informeerde of hij mevrouw met iets van dienst kon zijn, doch hij kreeg ten antwoord, dat zij eerst op haar gemak wilde uitzoeken. Op een gegeven oogenblik zag een verkoop ster van een andere afdeeling een dame met een bontmantel de trap af gaan. Een en ander kwam haar vreemd voor en zij ging eens informeeren bij haar collega’s op de betrokken afdeeling, doch geen van haar had een bontmantel verkocht Men ging onmiddellijk de bewuste vrouw achterna, die het op een loopen zette. Zoo snel liep zij, dat men haar niet meer heeft kunnen achterhalen. Met den bont mantel, die een waarde van 1225 had, over den arm, is zij op haar fiets gespron gen en verdwenen. In verband met dezen brutalen diefstal verzoekt de politie ten spoedigste mede- deeling, wanneer een bontmantel van het volgende signalement wordt gezien of ten verkoop wordt aangeboden. Het is een mantel van Indisch lampat, maat 42, klein staand kraagje, satijnen voering; de voorpanden zijn met doffe bloemen be werkt. Het signalement van de dievegge luidt: lang ongeveer 1.60 meter, slank postuur, blond haar, ongeveer 25 jaar oud, droeg een roodbruinen mantel met beige capuchon worden over alle winkels verdeeld naar rato van den vroegeren omzet. De ver klaring is echter niet ver te zoeken. Ook de tabaksproducten zijn een voorwerp van clandestienen handel geworden. De clan destiene handelaars koopen de voorraden van sommige winkeliers op (tegen ver hoogde prijzen natuurlijk) om ze later aan „vrienden en kennissen” met een zoet winstje te verkoopen. Dat sommige winkeliers lang niet al tijd de waarheid spieken, indien zij zeg gen, dat zij „uitverkocht” zijn, blijkt wel uit de meermalen gesignaleerde feiten, dat deze menschen onmiddellijk, nadat zij eenige klanten met leege handen lieten vertrekken, aan Duitsche militairen een heele kist sigaren tegelijk verkochten Een middel om te voorkomen, dat winkeliers al hun klanten de deur wij zen met de mededeeling, dat zij niets meer ontvangen, zou kunnen zijn hen er toe te dwingen, de hoeveelheden, die zij ontvangen, te laten vermelden, voor hun etalages- Indien blijkt, dat een bepaald systeem de mogelijkheid van een clandestienen handel op groote schaal in zich bergt, dan zal er eerst toe moeten worden over gegaan, dit systeem over boord te gooien. Heeft men een goed, deugdelijk, gemak kelijk controleerbaar systeem, dan eerst zullen boeten en gevangenisstraffen het noodige effect kunnen sorteeren. Brood Brood Vleesch Vleesch Aardapp. Aardapp. 25 Januari t.m. 21 Februari 1942. i,SIGAREN, SIGARETTEN, TABAK ENZ. UITVERKOCHT” Onlangs deed zich een opmerkenswaar- dig geval voor met shag tabak. Een jon geman, die geregeld bij een bepaalden winkelier shag kocht, zag zich plotseling geheel van levering uitgesloten. Toen dit eenige maanden aanhield, begon het hem te verdrieten en hij schreef aan de fa briek, die het merk shag vervaardigde, dat hij gewoon was te rooken. Eenige dagen later werden hem twintig pakjes shag van de fabriek thuis gestuurd met de mededeeling, dat het de directie speet dat hij langen tijd niet meer gerookt had. maar dat bij haar de schuld niet lag. om dat zij nog geregeld tabak afleverde Dat tabaksproducten schaarsch zijn is niet te verwonderen en dat daardoor de sigarenwinkeliers soms niets meer in huis hebben is daarvan een logisch gevolg, maar dat er sigarenwinkels zijn, waar al eenige maanden het bordje: Geen siga ren. sigaretten, tabak, enz. voor de rui ten hangt, is niet logisch, hier klopt iets niet want de beschikbare hoeveelheden 06 Boter 06 Vet Bijzondere rantsoenen. 21 Dec. t.m. 31 Jan. 1942 Boter l Boter met red. organisatie voor het beroepsgoederenver- voer langs den weg (N.O.B.), de Neder- landsche vereeniging van reinigingsdirec- teuren, de Nederlandsche vereeniging van tramwegen en autotransportdiensten (N.V. T.A.), en de Nederlandsche vereeniging „de rijwiel- en automobiel-industrie” (R.A.I.). Voorts heeft de vereeniging van direc ties van nijverheidsscholen haar medewer king toegezegd inzake het beschikbaar stellen van leslokalen en verleenen van bijkomstige faciliteiten. Het is de bedoe ling, dat de cursussen zullen worden ge houden in Alkmaar, Amersfoort. Amster dam, Arnhem, Assen Bergen op Zoom, Breda, Dordrecht. Eindhoven, ’s-Graven- Heerenveen, Hengelo, Leeuwarden, Leiden, Nijmegen, Rotterdam, Utrecht. Velsen Venlo, Sittard en Zwolle. Zij zijn in de eerste plaats voor chauf feurs bestemd, doch er wordt verwacht, dat ook vele monteurs van montagewerk- plaatsen zich als deelnemer zullen op geven De uitvoering van het plan, onder aus piciën der genoemde instellingen, is opge dragen aan een „commissie gasgenerator- cursussen". waarvan het secretariaat is ge vestigd Koninginnegracht 37, den Haag (kantoor der N.A.C.), alwaar de inschrij- vingsvoorwaarden voor deelnemers aan de cursussen, inschrijfformulieren, en even tueel nog verder gewenschte inlichtingen, kunnen worden aangevraagd Het is van het grootste belang, dat de genen, die een cursus in een der boven genoemde plaatsen wenschen bij te wo nen of door leden van hun personeel wil le laten bijwonen, ten spoedigste van hun voornemen doen blijken aan het secreta riaat der „commissie gas t .leratorcursus- sen”, opdat hun dan inschrijfformulieren kunnen worden toegestuurd, en de defi nitieve vaststelling van plaatsen, data, enz. zoo snel mogelijk kan volgen Met den aanvang der cursussenserie op korten termijn kan het onwaarschijn lijke geval van geheel onvoldoende be langstelling voorbehouden worden ge rekend. 23 t.m. 28 C.V Brandst. Ie t/m 8e per. Brandst. Algemeen Zeep Toiletzeep Textiel (mannen) vrouw. Als het tempo van het tam-tam- geroffel vertraagde, werden de bewe gingen van de dansers ook minder on stuimig en traag, met strakke, nauwe lijks bewegende lichamen, schoven ze dicht achter elkaar in een wijder en wijder wordenden kring. Toen de inlandsche vrouwen Ada Il jen in het oog kregen, liepen ze naar haar toe, klapten in de handen en be geleidden haar stoeiend tot bij den rots wand. Daar zaten de stamhoofden rond een klein houtvuurtje. Ze rookten broe derlijk uit eenzelfde bolvormige pijp, welke van hand tot hand werd overge geven. Ieder hunner deed een enkelen, indrukwekkenden trek en vulde keel en longen met den viezen tabaksrook. Ze kwamen overeind, bogen zich naar den grond en betuigden aan Ada Iljen de zelfde eer als bij haar aankomst. Ook drie vervaarlijk uitgedoste mannen kwamen naar haar toe. De priesters, fluisterde Ada. Een van de kerels was gehuld in een vieze bollende pij, gemaakt van ge droogde plantaardige vezels. Wat men van zijn beenen zag, was omgeven door rosse dierenvellen. Zijn hoofd was ver borgen onder een afstootend houten masker met diepe inkervingen. Hij steunde op een stok en bleef staan voor haar plaats ingenomen door een andere de blarV' vrouw. De andere twee ke- heeft hier te lande op dit gebied spora disch reeds verdienstelijk werk verricht, doch er bestaat nog steeds behoefte aan instructie op grootere schaal in georga niseerd verband Het is naar aanleiding daarvan, dat onder auspiciën der hierna te noemen verkeersbonden, bedrijfs- vereenigingen en andere belanghebbende organisaties, en met volle medewerking van het bureau generatoren en tankgas, als-de ter zake bevoegde overheidsinstan tie, binnenkort een dertigtal tweedaagsche cursussen in theoretische en practische gasgeneratorkennis door het geheele land heen zullen worden gehouden De be doelde instellingen zijn, in alfabetische volgorde De Nederlandsche Toeristenbond A.N. W.B. de Bond voor bedrijfsautoverkeer in Nederland (B.B.N). de Bond van auto- mobielhandelaren en garagehouders (B.O. V.A.G.), de centrale commissie voor de opleiding tot autobestuurders, de eigen vervoerders organisatie (E.V.Ó.), de Ne derlandsche automobiel club (N.A.C.), de Nederlandsche bond van autobusdienst- ondernemers (N.B.A.), de Nederlandsche liter In tijdvak van 9 dagen In dezen tijd van schaarschte aan vloei bare brandstoffen is de gasgenerator, waar in vaste brandstof wordt verstookt, voor het motorverkeer als een redder in den nood gekomen. De anthraciet-, hout-, turf- en turfcokes-vergassers hebben het moge lijk gemaakt, een belangrijk deel van ons vervoer over den weg in stand te houden, dat anders tot stilleggen zou zijn ge doemd. Het valt echter niet te ontkennen, dat de behandeling van -den gasgenerator het rijden er mee. het onderhoud er van velerlei moeilijkheden meebrengt, in het bijzonder voor ongeschoolde krachten, en dat in verband daarmee een groote vraag naar technische voorlichting van het bedienend personeel is ontstaan. Men Jan. 1942 Jan. 1942 reis hadden reusachtige pluimen op het hoofd en rond de oogen waren witte breede kringen geschilderd. Verder was hun lichaam omhangen met een onzin- nigen rommel van dierenvellen, kralen en schelpen. Ze sprongen rond Ada Il jen, alsof ze gek waren, klapten in de handen en wat ze vertelden klonk Rie fenberg in de ooren als het afratelen van een paternoster. Wat heeft dat te beteekenen? vroeg hij. Dat is zoo hun manier om mij te nuldigen, antwoordde Ada Iljen, zonder hem aan te kijken. De andere too- venaar zwijgt en dat is de gevaarlijkste. Een van de stamhoofden gaf een tee ken aan een van zijn volgelingen en deze sprong luid tierend, met zijn lans zwaaiend, tusschen de menigte. Het tam-tamgeroffel hield op langzaam na derden de inlanders en kwamen zien in wijden kring rond Ada Iljen en de hoof den scharen. Aan den rand van den af grond ontdekte Riefenberg talrijke af godsbeeldjes, omgeven door allerlei voorwerpen: het waren geschenken om de geesten van de afgestorvenen, die in het kraterland verblijven, mild te stemmen. 52) Toen hij de blikken wendde naar het meer kalme gedeelte van de lavazee, ontwaarde hij overal kleine vuurmon den met plotselinge opflikkeringen en verder ontelbare kleine lichtpunten. Het was, alsof daar op duizenden meters hoogte, in het hart van Afrika, een reusachtig modern bedrijt aan gang was. In den nacht maakten gesis, gedreun en geloei van vuur stoom een ontzettenden indruk, voelde een vreemden angst om zijn hart slaan. Het was of een wereld van spoken, mythen en legenden zou gaan °PpiotseHng hoorde Riefenberg gerucht rioiseiuig keerde zich om en achter zich. J haast onkenbaar stond [ljen Haar lichaam was geworden Ada I1J®"uwsluitend en laag SiÜ kleed v», Het haar w” ae priesters tijdens de vergadering overeind springen en mijn hoofd eischen, niemand mij zou verdedigen. En nu u er is, lijkt de toestand mjj nog meer gespannen. Ik vind het wel vreeselijk, ant woordde Riefenberg, dat ik, inplaats van u te helpen, u in een nog moei- lijkeren toestand heb gebracht... Ik heb... Nee, onderbrak zij hem met klem, ik vind het heerlijk, dat ik voor u iets heb kunnen doen. Alles wat u is overkomen, is toch door mijn schuld gebeurd. Zoo bedoel ik het dus niet. Ik ben alleen bang voor u. Riefenberg nam Ada’s hand. Ik dank u, maar zoo gemakkelijk zouden die kannibalen het nog niet heb ben. Laten we maar eens afspreken. Wij 'beschikken toch nog altijd over bliksem en donder? Laten we niet zon der uw geweer deze vergadering bij wonen. Fweloe kreeg opdracht naar de spe lonk te loopen en kwam spoedig terug met het wapen. Het werd geladen met vijf kogels, terwijl de journalist een flinke reserve op zak stak. Om niet al te zeer aanleiding te geven tot arg waan, zou de neger het geweer dragen en onder Riefenberg’s bereik leggen. Nu moet u even luisteren, zei Rie- GELDIGE BONNEN VOOR DIVERSE ARTIKELEN. Geeft recht op ’t koopen van 28 Dec. 1941 4 Jan. 1942 197 Algem. 05 C, 05 D Res. 198 Algem 199 tm 202 Alg 06D—07D Res. 203 209 210 204 t'm 208 Algemeen 06 A t/m 09 A Melk I 06 B t/m 09 B Melk I 24 Januari t.m. 31 Januari 1942. In de Nederlandsche Staatscourant van 23 Januari is een besluit van den secr.- gen. van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart verschenen betrekking hebbende op de uitoefening van het zoogenaamde spaar, en betaal- zegelkasbedrijf. Ingevolge dit besluit is voor voortzet ting van een dergelijk beroep of bedrijf een vergunning noodig van den secr.- gen. van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, die met be trekking tot de uitoefening van het be doelde beroep of bedrijf nog nadere voorschriften zal geven, waarbij tevens regelen kunnen worden gesteld aangaan de het intrekken der vergunning en het ontzeggen van het recht, het beroep of bedrijf uit te oefenen. De spaar- en betaalzegelkasbedrijven zullen derhalve voor zoover zij een ver gunning tot het uitoefenen van een zoo danig bedrijf hebben aangevraagd, Ten aanzien van hun werkwijze gehouden zijn aan de bepalingen van economischen aard, welke door den secr.-gen. van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart voor het verleenen der ver gunning nader zullen worden bekend gemaakt. 2i 3$ In tijdvak van vier weken 50 gram Scheerzeep 1) Hierop geen Anthraciet verkrijgbaar. Petroleum Petroleum K.F Brandst 1) 05 t/m 07 H.K Brandst 13 en 17 H.K. Brandst. H.K. Brandst. 2) 12 t/m 20 C.V. Brandst. DE VOLGENDE BONNEN ZIJN BINNENKORT NIET MEER GELDIG Na Vrijdag 23 Januari: 03 Boter en Vet. Na Zaterdag 24 Januari: 01 t.m. 03D Reserve 01C Reserve, F en G Rijst, 04 Brood, Vleesch, 179 t.m. 192 Algemeen. Bonnen 05 Aardappelen blijven geldig t.m. 31 Januari 1942. Bonnen 195 Algemeen (Peulvruchten) blijven geldig* t.m. 21 Februari 1942. De levensmiddelenbonnen welker geldigheidsduur op Zondag aanvangt, mogen reeds worden gebruikt op Zaterdag daaraanvoorafgaande, met uitzondering van den bon voor vleesch en vleeschwaren. --iO

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 5