HET GROOTE AVONTUUR f i O I h.i BINNENLAND STADSNIEUWS 1 1 i E- c Uitreiking inlegvellen voor de distributie- stamkaart De distributiebonnen x 4* De Oostfront pakketten FEUILLETON legen den grond gebogen DE EXTRA WINTERUITKEERING AAN ONDERSTEUNDEN B-STEUN WORDT UITGEKEERD DOOR WINTERHULP CREMATIE Mr. H. J. MATTHES 197 Alg. 05 C of 05 D Reserve 198 Alg. 199 Lm. 202 STRATENCOLLECTE WINTERHULP NEDERLAND M te 1 w HAAGSCHE COURANT Maandag 26 Januari 1942 TWEEDE BLAD' Br^AMoe. «MacnoeNew wet aeo«tG? 203 209 210 204 Lm. 208 Algem. het begin. De hebt dat vandaag ^el.L°forr a de schr°' nek- met „De kwaje buurman” ta p .\v> Op bezoek bij den w.nnaar van den Elfstedentocht. Sietse de Groot (Polygoon- Leemker) De Directeur-Generaal van Winterhulp Nederland, de heer C. Piek gehouden collecte 4 Br. of Geb. VL of VLw. 1 kg. 1 rants. BI., Br., geb. NED. VER. VAN BIBLIOTHECARISSEN 100 gram Kaas 3% liter Melk een ei VODDENRAPER VAN PARIJS” bevolkingsregister is opgenomen, te den. 5 Zegevierend klonk (Nadruk verboden ge de zich opnieuw tot (Wordt vervolg^ Telefoonpost op een vlieg veld van het Duitsche Lucht- Op een vliegveld van het Duitsche Luchtwapen in de Oekraïne Een Heinkel 111 keert van een vlucht naar den vijand terug. Tijdens aan het collecteeren tijdens de Zaterdag in Den Haag Polygoon-M eyer) Over de opmarschwegen in het Oosten trekken de colonnes wagens en sleden den vijand achterna. (Weltbild-Polygoon-P.K, Umbach) Cacao Jam den uitloop wervelt een wolk sneeuw achter de machine aan. (Transatlantic-Reela-P.K, Klbsej Dankbare soldaten werden er wapen in de Oekraïne. (Recla-PK. Kloee) 250 gram 250 gram 250 gram 100 gram 125 gram 125 gram Aardapp. Aardapp. 125 gram 125 gram Boter Boter m. red. Boter Boter m. red. uit de van en de 06A 06B 06A 06B 57 06 06 JHR. MR. DR. W. D. DE JONGEf Alhier is Zaterdag overleden jhr. mr. dr. W. D. de Jonge, referendaris aan het departement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbescherming. Rijst Hav. of peul Gort Verm., Maiz. ONGEVALLEN De 19-jarige W. S. uit Wassenaar heeft gisteravond bij het ijs-hockey-spelen aan de Haringkade een linkerbeen gebroken. In het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde is hij opgenomen. Op den N.W.Binnensingel heeft Zater dagavond een botsing plaats gehad tus- schen een auto van den geneeskundigen dienst en een handwagen, tengevolge waarvan de 60-jarige F. H. W. uit de Twentstraat een kneuzing aan den rug kreeg en de 59-jarige L. F. C. van den -N.W.Binnensingel den rechterpols brak. Beiden zijn naar het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde gebracht. L. K. WEYNSCHENK OVERLEDEN In den ouderdom van 72 jaar is over leden de heer L. K. Weynschenk tand arts. De teraardebestelling zal Maandag arts. De teraardebestelling heeft vandaag op de begraafplaats Nieuw Eik en Dui nen plaats gehad 50 gram 500 gram Bonnen, die geldig blijven: 05 Aardappelen t.m. 31 Januari. 195 Algemeen (Peulvruchten) tot en met 21 Februari Zooals indertijd is gemeld, wordt aan werklooze arbeiders, die ingevolge de be palingen der Rijkssteunregeling onder steuning genieten, een extra-winteruitkee- ring verstrekt. Als gevolg van deze ver- hooging der steunbedragen kwam het nie: zelden voor, dat arbeiders, die uitkeering genoten krachtens een goedgekeurde wachtgeldregeling, minder ontvingen dan de uit hoofde van de steunregeling ge steunde werkloozen. Hieraan is thans een einde gemaakt, doordat de sec.-gen. van Sociale Zaken heeft bepaald, dat de door de ondernemingen uitbetaalde wachtgel den met een extra uitkeering mogen wor den verhoogd, doch slechts binnen zooda nige grenzen, dat wachtgeld plus extra uitkeering gelijk wordt aan het bedrag, dat de betrokken arbeiders anders aan steun zouden hebben ontvangen. In de op dezen voet verstrekte extra- uitkeeringen kan subsidie worden ver leend tot het percentage, dat voor elke wachtgeldregeling afzonderlijk geldt. Dit subsidie wordt slechts toegekend voor extra-uitkeeringen, welke ten hoogste 10 pCt. van het wachtgeld bedragen. Een en ander geldt voor het tijdvak van 26 Ja nuari tot en met 11 April 1942. De brandslangen welke bij een brand te Rotterdam gediend hebben om het vuur te bestrijden, worden niet opgerold maar opgevouwen, de eenige manier om de stijf bevroren slangen bin nenshuis te kunnen brengen, waar ze kunnen ontdooien. Met heet water worden de slangen op sommige plaatsen ontdooid om ze te kunnen vouwen. Polygoon-Hof) „DE Tooneel, rasecht tooneel, geeft „De Voddenraper van Parijs” en dat is een van de redenen, waarom een dergelijk stuk, ondanks zijn hoogen ouderdom, re pertoire weet te houden. In Willem Goos- sens’ Volkstooneel is bij uitstek het ge zelschap een dergelijk spel nieuw leven in te blazen en, geglansd met een frisch vernisje, er een vlotte, boeiende voor stelling van te brengen. Zoo waren de beide opvoeringen, gisteren in het Ge bouw voor K. en W., een volledig suc ces. De aanwezigen hebben, gezien de reactie op het spel, ten volle medege leefd met de avonturen van den vod denraper (Willem Goossens). Verder was een glansrol die van Roosje Köhler, waarmee de overige bezetting gelijken pas hield, waardoor mooi, gaaf samenspel werd bereikt. nog wenschen te brengen, laten wij gironummer nog even volgen, 5553. De secr.-gen. van Sociale Zaken heeft in een circulaire aan de burgemeesters medegedeeld, dat in den vervolge de B- steun, met uitsluiting van andere orga nen, moet worden uitgekeerd door de organen van Winterhulp Nederland. Ónder B-steun wordt verstaan ver strekking van kleeding. schoeisel en dekking aan de gesteunde werkloozen. Zaterdag heeft in het crematorium op Westerveld te Velsen de crematie plaats gehad van het stoffelijke overschot van mr. H. J. Matthes, oud-lid van het Hooggerechtshof van Ned.-Indië, alhier overleden Gesproken heeft mr. Steenhuis alhier, die zeide ook te spreken namens de dochter in Indië. Spr. zeide, dat de over ledene een groote leegte achterlaat en herdacht den Indischen tijd, dien spr. ge deeltelijk mocht meemaken. Als lid van het Hooggerechtshof genoot hij groote hoogachting en hij zal in dankbare her innering blijven voortleven. Algem. 06 D—07 D Reserve Alg. Alg. Alg. wees naar toovenaar De blanke, doodbliksemen, GROOTE PARTIJ SIGAREN IN BESLAG GENOMEN Bij den 34-jarigen sigarenwinkelier L. S. heeft de politie beslag gelegd op een par tij van 6000 sigaren. Hij had deze voor 2400 gekocht, terwijl de banderóle-prijs 750 bedroeg. Naar de herkomst wordt een onderzoek ingesteld. Ten huize van den 62-jarigen J. K is een partij gehamsterde levens middelen, zooals boter, slaolie, spek en geconserveerde groente, in beslag geno men. Proces-verbaal is opgemaakt. P r o c e s - v e r b a a 1 is opgemaakt tegen den 19-jarigen loopjongen I. B die boter en vetbonnen a 0.75 per stuk en eenige pakjes pruimtabak voor 0.80 per pakje had gekocht, met de bedoeling één en ander weer te verkoopen. Bonnen en tabak zijn in beslag genomen. Terzake van het koopen van broodrantsoenen voor een totalen prijs van 5 is proces-verbaal opgemaakt tegen den 15-jarigen loopjon gen W. K. Op de bonnen is beslag gelegd WEST-END-THEATER Deze week wordt in het West-End-thea- ter de Tobis-film „De bruigom van Bra zilië’’ vertoond, een vroolijke en geestige comedie met Gush Huber en Wolf Al- bachRetty in de hoofdrollen. was den volgenden dag weer werkzaam in de slagerij van zijn vader (links). Rechts: de gelukkige winnaar neemt een van de vele bloem stukken aan, welke door vrienden bij hem bezorgd werden. Polygoon-Zeylemaker) Het aantal collectanten voor de stra tencollecte van Winterhulp in den Haag is zeer meegevallen. Uiteraard was er minder publiek op de been dan anders doch over het algemeen zal de op brengst toch wel voldoening geven. Voor al de 12 meisjes, welke in huzarencos- tuum in de café’s inzamelden, waren enthousiast over de wijze, waarop het publiek het blijkbaar apprecieerde, dat zij er toch op uit waren getrokken. Zij hadden dan ook allen goed gevulde bussen. Alleen in de buitenwijken waren er minder collectanten. Voor hen, die hun offer het n.l. I Voor de afdeeling ’s Grave n- hage der Vereeniging „Nederlandsch Fa brikaat" zullen op Donderdagavond 5 Febr. in gebouw Excelsior vertoond wor den de films „Bezige handen” een film van het Nederlandsche Ambacht, opge nomen in opdracht van het dept. Handel, Nijverheid en Scheepvaart „Zout”, de nieuwe geluidsfilm van N.V. Ned. Zoutindustrie te Hengelo. Bij een opensluiting in een perceel aan de Melis Stokelaan zijn f 148 en eenig linnengoed ontvreemd. de N.S.V.O.-sters. tezamen met de Duit sche vrouwen, dit werk voort. Hoe onze soldaten aan het Oostfront de goede zor gen in het vaderland op prijs stellen, be wijzen, aldus de N.S.B.-persdienst, de tal rijke brieven, welke het hoofdkwartier der N.S.V.O. te Amsterdam mocht ont vangen. Het zal voor hen. die met zooveel zorg en liefde hun Kerstgave verzonden, zeer zeker een vreugde zijn, te weten dat deze in goeden staat en met blijdschap op de plaats van bestemming zijn ontvangen. grijpende negers, haar stem: Pikamalinga en gij stamhoofden, gij Hebt de roekeloosheid gehad, te twij felen aan de macht van den blanken man. Nu heeft hij zich op vreeselijke wijze gewroken, door de maan uit de lucht te bliksemen. Dat is het einde van de wereld. Eerst op dit oogenblik keken de in landers naar de maan en zagen zij, hoe reeds een stuk ervan was verdwenen. Een ware paniekstemming maakte zich van hen meester. Zij liepen heen en weer, riepen en jammerden. Naarmate de schaduw over de maan groeide, nam de verwarring toe. De vrouwen huilden. De stamhoofden beraadslaagden met de priesters. Ada Iljen en Riefenberg hadden zich ietwat afgezonderd en de journalist! moest alle moeite doen, om het niet uit te brullen van W lachen. Hoe zijt gij op deze geniale dachte gekomen? vroeg Ada. Het is geen geniale gedachte, zei Riefenbèrg. Op hetzelfde oogenblik, dat ik ontdekte, wat er met de maan’ ging gebeuren, stond mijn plan vast om de eenvoudige reden, dat ik eens heb gelezen, hoe een ontdekkingsreiziger eenzelfde verschijnsel wist uit te buiten. en bespiedde de aanwezigen. Niemand scheen iets te hebben gemerkt. Het kwam er nu op aan, de aandacht van de negers geboeid te houden tot op het gepaste oogenblik. Met een wild gebaar duwde Riefenberg een inlander opzij en sprong met het geweer onder den arm voor Ada Iljen. Deze schrok zoo door dien onverwach- ten uitval, dat zij in het midden van een zin bleef steken en verbaasd Rie fenberg bjj den arm vatte. Wat is er gebeurd? vroeg ze. Pas op, riep Riefenberg, beweeg het hoofd niet, kijk vooral niet naar de lucht. Ik heb daareven gezien, dat een maansverduistering gaat plaats hebben. Ik zal dien kannibalen zoo dadelijk het bewijs leveren, dat ik machtiger ben dan zij vermoeden. Eerst begreep Ada Iljen het niet, maar dan plotseling doorzag zij het plan. Riefenberg richtte den loop van het| gteweer naar den hemel en loste vlak achter elkaar twee schoten. Al de aan wezigen waren overeind gesprongen en, sommigen op de vlucht geslagen. Zeg hun nu, dat ik de maan wit de lucht wil jagep. Ada had alle moeite om een beetje kalmte te verkrijgen onder de niet be- fcW - .ynwxrewgv r-ysRK tSR-??:' En hoe moet die grap eindigen? Wees gerust, lachte Riefenberg, er is een pakkend slot aan verbonden. Op het oogenblik, dat de verduistering haar hoogtepunt heeft bereikt, zal ik die heeren van den ondergang redden, door de maan opnieuw in den hemel te bliksemen. En het werd een hartroerend schouw spel. Reeds meer dan de helft van het hemellichaam was spoorloos verdwenen. De lucht werd donkerder en het krater- land kreeg meer en meer een spook achtig uitzicht. Het sissen en loeien, ge paard met het geklaag van de negerin nen, vormde een luguber concert. Het was vreemd, maarAda Iljen meende, dat de vrouwen thans het ty pische gehuil lieten hooren, dat ze slechts bij rouwplechtigheden aanheffen. De stamhoofden en de drie priesters met Pikamalinga voorop, kwamen met loome schreden in de richting van de «twee blanken. Ze knielden allen voor Riefenberg. Het was, alsof ze van on derdanigheid hun borst wilden stukwrjj- ven met lavasteentjes. Pikamalinga nam het woord. Hij lag schier tegen den grond gebogen en durfde niet opzien. 25 t.m. 31 Januari Brood Brood 06A Vleesch 06B Vleesch Aard. Aard. 25 Januari t.m. 21 Februari Suiker 1% liter 19 Januari t.m. 7 Februari 04D, of 04C of 04B Reserve 21 December t.m. 31 Januari Boter Vet 24 Januari t.m. 31 Januari Boter Vet Zooals bekend, werden er door de N.S.V.O. in het geheele land eenige dui zenden extra Kerstpakketten met aller lei nuttige geschenken en versnaperingen via het Vrijwilligerslegioen naar het Oostfront gezonden. De pakketten waren in het bijzonder bestemd voor strijders aan het Öostfront, die door het stellen van hun daad door de eigen familie zelfs tijdens de Kerstdagen werden „vergeten”. Weken van tevoren was er door de ge heele N.SV.O. met den grootsten ijver gebreid en ook na de feestdagen zetten 06A tm. 09A Melk I 06B tm. 09B Melk I Op 14 en 15 Januari j.l. vond in Garmisch een samenkomst plaats van den Opperbevelhebber van de Duitsche Marine, Grootadmiraal Raeder en Admiraal Riccardi, den Onderstaatssecretaris en Chef van den Marinestaf van de Italiaansche Marine. Overeenstemming werd bereikt over de samenwerking ter behaling van de eindoverwinning op den gemeenschappelijken vijand. Grootadmiraal Raeder en Admi raal Riccardi inspecteeren de eerecompagnie. (Transatlantic-Recla-P.K. Henschke) kaarten geldt dezelfde onderscheiding naar leeftijd. Zij zullen respectievelijk in legvellen LI, L2, L3 of L4 ontvangen. Bij de uitreiking moet de distributie- stamkaart worden medegebracht. Tevens zal bon 13 van de bonkaart „Reserve” worden ingenomen. Personen, geboren vóór 2 Januari 1942 dienen bon Reserve 13A mede te brengen, personen, geboren na 1 Januari 1921, doch vóór 2 Januari 1928, bon Reserve 13B, per sonen, geboren na 1 Januari 1928, doch vóór 2 Januari 1938 bon Reserve 13C en personen, geboren na 1 Januari 1938 bon Reserve 13D. Evenals zulks voor de gewone bon kaarten voor voedingsmiddelen het geval is, zullen de inlegvellen slechts worden uitgereikt aan personen, die- in het be volkingsregister van de gemeente, waar de uitreiking plaats vindt, zijn opge nomen. Indien de distributiekring meer dan één gemeente bestaat, zal uitreiking slechts plaats vinden aan per sonen, die in het bevolkingsregister van een van de tot den distributiekring be- hoorende gemeenten zijn opgenomen. Het is uitsluitend aan de volgende personen toegestaan hun inlegvellen af te halen bij den distributiedienst van een gemeen te, waar zij niet in het bevolkingsregister zijn opgenomen, doch waar zij slechts tijdelijk verblijf houden a) schippers en woonwagenbewoners, die hun inlegvellen in ontvangst kun nen nemen bij den distributiedienst van de gemeente, waar zij ligplaats hebben gekozen; b) de vaste bevolking van kostscholen, gestichten en dergelijke inrichtingen; c) aan gedetacheerde marechaussee's, die hun inlegvellen in ontvangst kunnen nemen bij de gemeente, waar zij gedeta cheerd zijn; d) aan hen, die tengevolge van de oor logsomstandigheden tijdelijk elders ver blijven. Deze personen kunnen hun inleg vellen in ontvangst nemen bij den distri butiedienst van de gemeente, waar zij tijdelijk verblijf houden. In alle andere gevallen dient men zich tot den distributiedienst van de gemeente, waar men in het bevolkingsregister is opgenomen, te wenden. De distributiediensten zullen er door de openstelling van de kantoren op sommige avonduren of op Zondag ieder hiertoe de gelegenheid geven. Indien het echter in sommige gevallen volkomen onmogelijk is de inlegvellen zelf af te halen of te doen afhalen, dient men de distributiestam- kaart aangeteekend naar den distributie dienst van de gemeente, waar men in het bevolkingsregister is opgenomen, te zen- arzelde, maar voelde ,evende hand van Hij werd op de eeii forschen smak uge—«X- Vuu uw K*ne soMxeM op »rr m uw na <N M WlHfc OAOMN IU 28 December tjn. 21 Februari 193 Alg. 250 gram Koffiesurr. NJB. Zeep op bon 194 Algem. van 1 t.m. 31 Januari rants. rants. 1 rants. ¥4 rants. l’/4 k.g. Ms k.g. JUBILEUM P. OOSTERBROEK De heer P. Oosterbroek herdacht den dag, waarop hij voor 25 jaar in dienst is getreden bij de N.V. Nederlandsche Instrumentenfabriek Waldorp, alhier. Hij werd allereerst toegesproken door den heer L. van Romunde. den oudsten directeur, diè, terugging naar den tijd, waarop de jubilaris als 17-jarige jonge ling in dienst kwam. Spoedig heeft hij zich opgewerkt tot chef van de thans zoo omvangrijke radio-afdeelirig. De heer Vrijdaghs, mededirecteur, bood daarna namens de directie het gebruike lijke couvert met inhoud aan. Vervolgens betrad de voorzitter der feestcommissie uit het personeel het spreekgestoelte, die den heer Oosterbroek namens het geheele personeel van Wal dorp een geschenk onder couvert aanbood. Daarna werd door den heer Pols na mens de radio-afdeeling een haardfauteuil aangeboden, waarbij de hartelijke samen werking tusschen chef en personeel ge memoreerd werd. houden en blikken Pi- kamalinga. dië nog niet van zijn ver bazing bekomen was. Zijn gelaat was wit geverfd. Zijn haar was grijs. Zijn oogen waren onnatuurlijk klein en met bloed doorloopen. Hij mocht geen kans krijgen om tot bezinning te komen. Zij Ug Riefenberg en dwong den die richting uit te zien. die niets kan, wou u Pikamalinga, maar dat mir 6 De toovenaar plotseling de Fweloe in W» knieën geduwd Ik duld niet, verklaarde zij met koude, harde stem, dat iemand, die dezelfde gelaatskleur heeft als ik, wordt beleedigd. Pikamalinga moet gestraft worden door den stamraad voor zijn ongeoorloofde handelwijze. Zij trachtte voorloopig de aandacht van de hoofdkwestie af te leiden en tijd te winnen. Terwijl zij aldus onderhan delde, dacht Riefenberg na over den toestand. Hij had van het geval niet veel begrepen, .maar wei was het hem duidelijk, dat de toestand er niet roos kleurig uitzag. Hij keek om zich heen. Indien het verkeerd afliep, moest hij met Ada op de vlucht gaan. Enkele ge weerschoten zouden voldoende zijn, de kannibalen op ’n afstand te houden en hun toe te laten dekking te vinden. Hij zocht een uitweg. Zijn oogen gleden lange den bergwand. Nu stond de maan vlak boven zijn hoofd. Hij keek ernaar en plots was het, alsof zijn hart stil stond. Hij ontdekte een inktzwarte scha duw, welke den rand van de maan had bereikt: er was een maansverduistering op komst... of vergiste hij zich? Gedu rende een paar minuten fixeerde hij met spanning den hemel. Daarna was hij overtuigd, dat het natuurverschijnsel zich zou voltrekken. Hij dacht aan de bijgeloovigheid van de maanaanbidders De Ned. Ver. van Bibliothecarissen, onder leiding van haar voorzitter, dr. ir. A. K o r e v a a 1, heeft een zeer druk bezochte winterbijeenkomst ge houden in de bibliotheek van het Vre despaleis. Na een korte huishoudelijke vergadering hield dr. J. H. Kern kamp (-’s-Gravenhage) een voordracht, getiteld „Oude Voyagien” en Holland- sche „Zeehanen” over het werk der Linschoten-vereeniging. De namiddagbijeenkomst, tevens ver gadering van de sectie voor speciale bibliotheken op het gebied van handel en industrie, werd geopend met toe spraken van den voorzitter der vereeni ging, dr. ir. A. K o r e v a a r, en van dien der sectie, dr. L. J. van der Wolk. Vervolgens was het woord aan den heer H. J. Bosman (’s-Graven hage), die een uiteenzetting gaf van „De waarde van de openbare leeszaal en bibliotheek voor het bedrijfsleven”, waarna dr. ir. K o r e v a a r het pro gramma besloot met een inleiding over ,.De centrale technische catalogus voor Nederland in de praktijk”. Deze referaten gaven tot levendige gedachten wisseling aanleiding. en volbracht het onderdanige gebaar. Dat handen van een vreemden neger het aandurven een hoogepriester aan te raken, is en blijft niet goed te praten. De andere priesters teekenden luid pro test aan bij de stamhoofden. De menig te was woelig en de kring had zich nauwer rond Ada Iljen gesloten. Deze keerde zich nu naar de stamhoofden. Zij wendde zich tot een van de haar meest gunstig gestemde mannen. Dwing iedereen te gaan zitten, zoo als daarstraks, sprak ze. Ook dat gebeurde. In het midden van het strijdperk stond daar koninklijk en indrukwekkend Ada Iljen. De vernederde hoogepriester had zich bij het groepje van zijn collega’s ge voegd. Al de gezichten waren gesloten en uit de gelaatsuitdrukking was niet af te leiden, of Ada Iljen had gewonnen of verloren. Zij keerde na enkele oogen- blikken terug naar haar plaats. Riefenberg stond nog met den rug tegen den bergwand en met het geweer in de handen. En nu? vroeg hij. Wij zijn verloren, luidde het ant woord. Pikamalinga zal zich weten te wreken. Ada wendde stamhoofden. Hedenavond van 19.45 tot 20.00 uur spreekt Max Blokzijl via den zender Hilversum II in zijn politiek weekpraatje over het onderwerp„De kwaje buur man”. De secr.gen. van Landbouw en Vis- icherij maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van 2 Febr. 1942 tot en met 28 Febr. 1942 op nader door de plaatselijke distributiediensten be kend te maken tijdstippen de uitrei king van inlegvellen voor de distri- butiestamkaarten zal plaats vinden. Na 1 Maart 1942 zullen de distri butiediensten bij de uitreiking van bonkaarten voor voedingsmiddelen naast de afkruising van een vakje van de distributiestamkaart tevens een bon van het bij de distributie stamkaart behoorende inlegvel af scheuren. Hierbij dient dus zoowel de distributiestamkaart als het daar bij behoorende inlegvel te worden overgelegd. Indien men derhalve niet in het bezit is van een inlegvel voor de distributiestamkaart, zal men de bonkaarten yoor levensmiddelen niet in ontvangst kunnen nemen. Het is voor het publiek verboden van 'het inlegvel bonnen te verwijderen of ongeldig te maken. Indien men dit toch doet, zal men ten minste één stel bonkaarten voor voedingsmidde len niet kunnen ontvangen en loopt men tevens de kans strafrechtelijk te worden vervolgd. Het is noodzakelijk de inlegvellen zoo zorgvuldig mogelijk te bewaren, daar slechts bij verlies ten gevolge van brand en bominslag nieuwe inlegvellen zullen worden verstrekt. Inzake de uitreiking van nieuwe bonkaarten voor voedings middelen zullen evenwel te zijner tijd nog nadere berichten worden gepubli ceerd. Aan houders van boterkaarten zal een ander inlegvel dan aan de houders van vetkaarten worden uitgereikt, terwijl deze hoofdgroepen wederom worden on derverdeeld naar den leeftijd. Op het inlegvel wordt door den distributiedienst het nummer van de betreffende distri butiestamkaart overgenomen. Houders van boterkaarten, welke vóór 2 Januari 1921 zijn geboren, ontvangen een inlegvel KI. Houders van boterkaarten, geboren na 1 Januari 1921, doch vóór 2 Januari 1928, zullen een inlegvel K 2 ont vangen, terwijl houders van boterkaarten, geboren na 1 Januari 1928 doch voor 2 Januari 1938 een inlegvel K 3 zullen ont vangen. Houders van boterkaarten, ge boren na 1 Januari 1938 zullen een inleg vel K 4 ontvangen. Voor houders van vet- 54) Zij had geen tijd om zich nu verder met Riefenberg bezig te -- fixeerde met doordringende i>—...Q --V bazing bekomen was. Zijn gelaat onnatuurlijk klein en met •s temmw o» KJ* het- i «w-- >- I

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 5