HET GROOTE AVONTUUR w 3* ii al 1 r J BINNENLAND "IS w OjI De distributiebonnen De clandestiene handel 1» r HAAGSCHE COURANT Dinsdag 27 Januari 1942 TWEEDE BLAD *J> 3 Dit jaar is de tabak op FEUILLETON «F DE RIJWIELBANDEN PRIJSVRAAG - t Nederland heeft ruim 9 millioen inwoners Schoenendistributie Korting op verdiensten voor den steun '3* j*Yr' - Exploitatie en kolonisatie - 't- Schiedam en den Haag het dichtst bevolkt Kwaad straft zichzelve niet Wi -x - a •l Dr. van Rappard, de leider van de voormalige N.S.N.A.P., heeft Gezond en krachtig naar lichaam en geest. Nederlanders. Ook uw vaderland is in gevaar. Helpt mede. het Bolsjewisme te vernietigen. door dienst te nemen bij de Waf- fen S.S. Voor aanmelding en ir>- leggen Telefoondraden in sneeuw 4 Br. of Geb, VI. of Vl.w. Marktordening eerste vereischte EEN RIT VAN 1000 K.M, 1 k.g. 1 rants. BI., Br., geb. 100 gram Kaas opge- 3% liter Melk een ei Koffiesurr. 193 vroeg Riefenberg u? ver- (Nadruk verboden.) het {Wordt vervoi>w Met eenige aarzeling zei Ada Djen, schaduw wijkt, fluisterde Ada Iljen. en ijs. (Hoffmann-P.K. Speek.) Den Haag. (Fellinga-Pieters) Cacao Jam 50 gram 500 gram Omstreeks Sinterklaas werd dit aantal bereikt de N.S.B. (Poly goon-Meyer) Aardapp. Aardapp. Boter Vet 250 gram 250 gram 250 gram 100 gram Boter Boter m. red. Als nog 06 06 06A 06B Boter Boter m. red. Ada aan root W er*, laar 4» I Rijst Hav. of peul Gort Verm., Maiz. Alle eens alles Alg. Alg. Alg. Bonnen, die geldig blijven: 05 Aardappelen t.m. 31 Januari. 195 Algemeen (Peulvruchten) tot en met 21 Februari Zooals men zich zal herinneren heeft het Centraal Instituut voor Industrialisa tie een prijsvraag uitgeschreven voor de vervaardiging van een surrogaat-rijwiel- band. Een groot aantal personen kwam met een vinding voor den dag, n.l. ruim 1500. Het overgroote deel van deze vin dingen bleek al spoedig onbruikbaar te zijn. s O Riefenberg nam het geweer en mikte met veel omslachtigheid naar de maan. Een schot weerklonk... nog een... en nog een. En zie, toen begon de maan te groeien... en niet lang daarna stond zij weer vol en heerlijk te glanzen boven de wonderbare wereld van het krater- land. houtsoort, de velg donkerbruin. Zij EEN WETTELIJKE REGELING VOOR MASSAGE EN HEILGYMNASTIEK De Nederlandsche Vereeniging voor Massage, Heilgymnastiek en Sportmassa ge hield te Amsterdam een vergadering, waarin gesproken werd over de noodza- De Haagsche politie beschikt over een ijs-reddingsploeg, welke de groote wateren in Den Haag bewaakt zoodat bij een eventueel ijs-ongeval direct bijstand kan worden verleend. Wanneer alarm is gemaakt rijden de agenten uit, voorzien van ladder, haak, red- lijnen en verbandtasch. Poly goon-Meyer) Tijdelijk verminderd De secr.-gen. van Sociale Zaken maakt bekend, dat hij, gelet op de buitenge wone omstandigheden, aanleiding heeft gevonden goed te keuren, dat alle ver diensten. verband houdende met werk zaamheden, welke buitenshuis worden verricht uitsluitend gedurende de bui tengewone omstandigheden van het oogenblik bij de berekening van den steun niet voor 2/3. maar slechts voor 1/3 behoeven te worden gekort Generaal Veldmaarschalk von Bock In het hoofdkwartier van den Führer. De Führer ontving den van ge- zondheidsverlof teruggekeerden Gene raal Veldmaarschalk von Bock in zijn hoofdkwartier, voordat door laatst genoemde een nieuwe afdeeling aan het Oostfront werd overgenomen. Kort voor het uitvaren heerscht aan boord een koortsachtige drukte, machines en wapens worden nog nauwkeurig onderzochtdan is klaar en de afvaart zal binnen 10 minuten plaats vinden. (Weltbild-Polygoon-P.K. Ehrhardt) Voor baasd. Ja, ik heb er toch mijn koninginne- kroon bij verloren. Zij zaten naast elkaar bij het vuur. Riefenberg greep haar handen en keek naar in de oogen. Daarin ontdekte hij een glimpje guitigheid. Is het niet zoo,* drong zij aan, u hebt mij toch op de meest onhoffe lijke wijze van den troon geduwd. Hij boog zich naar haar, terwijl hij haar handen omklemd hield. Ada, fluisterde hij, voor mij bent u meer geworden dan een negerko- ningin. Ik heb u leeren kennen als een heerlijke, sterke vrouw. Het was ongeveer alles, wat Riefen berg zei. Nog andere woorden gonsden door zjjn hoofd, maar zij wilden hem niet over de lippen. Ik ken u al zoolang, wou hij zeg gen, sedert ik het kleine huisje in het kamp van Lebon heb betrokken, bent u in mijn leven gekomen. Ik weet niet, of ik u liefheb, maar ik vind het zoo heerlijk u dicht bij mij te weten. Maar die onuitgesproken woorden la gen in den innigen blik, welke op haar was gevestigd en trilden door de vin gertoppen, welke haar handen omklemd hielden. HET STANDPUNT VAN ADA ILJEN Het werd een vreemde nacht in het rumoerige kraterl.and. Toen de maan opnieuw normaal was geworden, maak te zich een onbeschrijflijke geestdrift van de inlanders meester. Zij lachten en klapten in de handen als kinderen. De slaven brachten rondbuikige, holle vruchten gevuld met maisbier, de tam tams begonnen te bonzen en de nachte lijke danspartij nam een aanvang. Ada Iljen en Riefenberg hadden zich teruggetrokken naar de grot, waar zij den nacht zouden doorbrengen. Het was kil en vochtig, maar Fweloe zorgd voor een groot houtvuur, alleen waren, gierde Riefenberg het uit. Nee, riep hij, hebt u ooit zoo’n stel ezels bij elkaar gezien? Gelukkig voor ons, meende Ada Il jen. Het lot is ons buitengewoon gun stig geweest. Alleen voor mij is het een zware slag. Zaterdag in den Dierentuin in Den Haag over de N.S.N.A.Ê’. en Van auto tot rijwiel Een inwoner uit den Haag heeft een zeer bruikbaren band vervaardigd uit een ouden autoband. Van een autoband is een strook gesneden ter dikte van 7 a 8 m.m. Deze strook past precies in een speciaal daarvoor vervaardigde velg, zoo dat er tusschen de velg, en den band een lucht kanaal ontstaat. Deze band is practisch onverslijtbaar en heeft een uitstekende veering. Indien men er mee rijdt heeft men het gevoel met hard opgepompte normale rijwielbanden te rijden. Aangezien de voorraad oude autoban den beperkt is, zal deze band waar schijnlijk niet in den handel gebracht worden, maar gereserveerd blijven voor overheidsdiensten, politie, luchtbescher ming, Rijksbureau voor de Voedselvoor ziening e.d. Van bevoegde zijde wordt bekend ge maakt, dat zij die ten behoeve van de Duitsche Weermacht één of meerdere pa ren ski-schoenen hebben afgestaan, waar voor hun door de N.S.D.A.P. Afbeitsbe- reich Niederlande, een ontvangstbewijs is verstrekt, zich kunnen wenden tot den distributiedienst in de gemeente hunner inwoning, die hun op vertoon van ge noemd ontvangstbewijs een of meerdere schoenenbonnen 1 zal ter hand stellen Voor elk ingeleverd paar skischoenen wordt een bon verstrekt. Men kan daarbij naar keuze een bon of bonnen voor dames-, heeren-, meisjes of jongensschoenen verkrijgen saw:' Slechts 4 inzendingen waren de moeite van een proefneming waard. De A.N.W.B. heeft zich bereid verklaard de proefnemingen onder zijn leiding te doen plaats hebben Met deze vier sur- rogaatbanden zal een rit gemaakt wor den van 1000 km. over verschillende wegen in de omgeving van den Haag. De tocht gaat over Pompstationsweg. Wassenaarscheslag, den Deyl, Voorscho ten, Voorburg, Delft. Maassluis, Schie dam, Rotterdam, Delft en den Haag. In iedere plaats bevindt zich een contröle- post. Dit traject zal tien keer gereden Proef met 4 van de 1500 inzendingen Van de Oost-Europeesche gebieden Het deelnemen van het Nederlandsche volk aan de exploitatie en de kolonisatie van de Oost-Europeesohe gebieden, was een der zeven punten, die ir. Mussert be handelde in de bijeenkomst der N.S.B. op 14 December j.l. Hierop wordt ons thans door bevoegde zijde de volgende toelich ting verstrekt: Nu de dreigende machten van het Azia tische bolsjewisme, dat gereed stond ons vasteland onder de tanks te pletter te rijden, voor een groot deel nu reeds en straks geheel vernietigd zullen zijn, komt er voor de Europeesche volkeren een on metelijke ruimte vrij, vanwaar zij de ont brekende grondstoffen zullen kunnen ha len en waar zij bovendien een'' oplossing kunnen vinden voor het bevolkingsvraag stuk. Zoolang de oorlog duurt en de ver bindingswegen naar overzee afgesneden zijn, is immers emigratie naar andere werelddeelen onmogelijk, terwijl het niet meer dan natuurlijk is, dat de bewoners van Europa, als beschavingseenheid, het dichtstbijzijnde vasteland exploiteeren en bewerken. De Intensieve bewerking van de Oost- gebieden zal ook binnen niet te langen tijd de blokkade, waaronder wij te lij den hebben, krachteloos en dus zinloos maken. Daarom is de medewerking van Nederland, ook voor Nederlands voed- selpolitiek zelf, van veel belang Deze kolonisatie in het Oosten behoeft even wel volstrekt geen verlies van de kolonis ten voor de Nederlandsche cultuur te be- teekenen. De kolonisatie kan namelijk op gesloten wijze geschieden, juist zooals wij Indië gekoloniseerd hebben. Dwz, dat eigen bestuur en onderricht worden georganiseerd in bepaalde besloten kolo nisatiegebieden. Hierdoor zal worden voorkomen, wat vroeger vaak is gebeurd met verspreide Nederlandsche kolonisten in het Oosten want die waren er van oudsher, men denke slechts even aan de nederzettingen in Potsdam, op de Fla ming, in Dantzig en aan het oude lied .Naar Oostland willen wij rijden, naar Oostland willen wij mee. daar,over die groene heide, daar is er een betere stee” dat juist in onzen tijd een nieuwe betee- kenis heeft gekregen Nederlanders beschikken over een groote kolonisatie-ervaring. Nederlanders hebben begrip voor andere volkeren Ne derlanders zijn goede organisatoren en nauwgezette beheerders. Nederlanders zijn beste boeren, trouwe vaderlanders, en stoere Germanen daarom gaan wij in het Oosten als kolonisatoren een groote toekomst tegemoet. 06A 06B 06A Vleesch 06B Vleesch Aard. Aard. 25 Januari Lm. 21 Februari Suiker 1% liter 19 Januari t.m. 7 Februari 04D, of 04C of 04B Reserve 21 December tan. 31 Januari 125 gram 125 gram 25 t.m. 31 Januari Brood Brood 57 Boter 57 Vet 24 Januari t.m. 31 Januari 125 gram 125 gram 1 28 December tan. 21 Februari Alg. 250 gram NJ8. Zeep op bon 194 Algem. van 1 t.m. 31 Januari 197 Alg. 05 C of 05 D Reserve 198 Alg. 199 t.m. 202 Algem. 06 D—07 D Reserve 203 209 210 204 t.m. 208 Algem. 06A tm. 09A Melk I 06B tm. 09B Melk I lichtingen wende men zich tot de Waffen S.S., Stadhouderslaan 32, t i 4 worden Twee van de banden bestaan uit een zachte, veerende houtsoort, die in eenige stukken om de velg gelegd wordt. De kleur is hebben het profiel van een normalen rubberband. Van de twee andere surro- gaatbanden, waarmede een proef ge nomen zal worden, is de samenstelling nog een geheim. De Nederlandsche Radio Omroep heeft voor de illusie van een dergelijk gebeu ren gezorgd door een reportage van een gefingeerde gebeurtenis in boven geschet- sten zin. Daarbij bleek, dat het niet mo gelijk is vooruit te berekenen, in welke van de 1050 gemeenten de 9 millioenste Nederlander zal worden ontdekt. Het aan tal kan immers toenemen zoowel door ge boorte als door vestigingVolgens het hoofd van de Rijksinspectie van de Be volkingsregisters is de 9 millioenste in woner reeds bereikt omstreeks Sinter klaas’ verjaardag. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek zal eerst over enkele maanden de periode van twee of drie dagen kun nen worden vastgesteld, waarin de dag is gevallen, waarop de Nederlandsche bevolkingsboekhouding 9 millioen per soonskaarten in haar registers had staan. Over de bevolkingstoename van 8 op 9 millioen heeft Nederland tien jaar en 2 a 3 maanden gedaan. In 1931 was ons bevolkingscijfer dus 8 millioen. In 1844 bedroeg het 3 millioen. De volgende mil- lioenen werden volgemaakt respectieve lijk in 1879, 1897, 1911 en 1922. Schiedam en Den Haag zijn het dichtst bevolkt weg moeten volgen, namelijk dien van de marktordening. De overheid zal in de eerste plaats een nauwkeurig overzicht moeten hebben van het geheele economi sche levenzij zal precies dienen te weten, welken weg de producten gaan om aldus vast te kunnen stellen, welke personen een werkelijke taak hebben bij het brengen van de producten van pro ducent naar consument en welke er maar als beunhazen bijloopen, de prijzen op drijven en een geordend systeem in de war sturen. Marktordening is echter een taak, welke niet opgenomen kan worden door den Dienst van den Gemachtigde voor de Prijzen alleen, zij zal vervuld moeten worden door alle departementen tezamen. Een nauwe samenwerking is daarbij een eerste vereischte. Hoe eerder daarmee begonnen wordt hoe beter, want de tijd dringt I Men waagt het er maar op. toch niet aan, achter, naast I lederen handeldrijvende een te stellen. Het aantal zaken eenigszins belangrijke branche loopt in de duizenden en aangezien van een con troleur toch gevergd moet worden, dat hij zelf eenigermate deskundig is, zou het er op uit moeten loopen, dat iedere zakenman controleur van zichzelf of zijn buurman moet worden. Zooals men heeft kunnen lezen is een speciaal opsporingscorps gevormd bij den Dienst van den Gemachtigde voor de Prijzen, dat twee honderd man telt. Maar wat is twee honderd man voor geheel Nederland Dit corps moet zich dan ook beperken tot het opsporen van de oorzaken, van de bronnen, waaruit de clandestiene handel begint te vloeien. Maar die bronnen zijn vele. Men vindt ze bij den producent, den grossier, den detaillist, de talrijke tusschenpersonen Zonder naam en eigenlijke functie en ook bij den consument, die immers, in de practijk is dat gebleken, noodgedwongen meewerkt aan den clandestienen handel. Zooals bij de verdelging van het onkruid het kapmes absoluut onvoldoende is. zoo roeien boeten en andere straffen het kwaad van den clandestienen nandel niet uit Men zal een geheel anderen 55) Wat weet die sinjeur te vertellen, majesteit? vroeg Riefenberg. O, hij biedt u zijn verontschuldigin gen aan en betuigt u zijn gevoelens van oprechte onderdanigheid. Hij spreekt Jit naam van de andere priesters, van de stamhoofden en van gansch de be volking. En of u hun de maan alstu blieft wilt teruggeven. De maanjager onderzocht met kriti- •chen blik zijn afgebrokkeld slachtoffer, daar hoog in den hemel en meende, dat hij nog al den tijd had, alvorens eenige m-chikkelijkheid te betoorien. Een oud stamhoofd trad naderbij en beloofde tien maniokvelden, een bana nenplantage. honderd geiten, eeuwigdu rende onderwerping... en... twintig vrou wen, indien Riefenberg de maan weer Wilde doen terugkomen. rants. Vt rants. 1 rants. Vi rants. 1% k.g. k.g. De burgemeester van Benningbroek en Sybecarspel, de heer J. Th. Kunnen, organiseerde Zaterdag en gisteren een tocht door het dorp met de motor- spuit, om hiermede te collecteeren voor Winterhulp Nederland. De burgemeester ontvangt de man schappen met de volle bussen terug op het gemeentehuis. ^’noaon-Kn^er) had ge- •foen zij oespreken, maar in afwachting stel ik voor, dat we een paar uren zullen rus ten, vooral gij, die pas een aanval van malaria achter den rug hebt, zult na al deze vermoeienissen en ontberingen een beetje slaap goed kunnen gebruiken. Het was hem, alsof er eenige spot in die laatste woorden lag en Riefen berg voelde het bloed naar zijn hoofd stijgen. O, dacht hij, ik heb me vergist, als zij het zoo bedoelt, ook goed. Hij sprong gezwind overeind. Vooruit dan... en morgen begint mijn regeering. Waar zijn hier de slaap vertrekken? Met een spottend lachje wees twee bamboematjes aan, welke weerszijden van het vuur lagen. Mijn slaapzaal is hier, zei ze, en de uwe daar. Goeden nacht, mompelde de jour nalist en wipte naar buiten. Hij hoorde nog hoe ze hem riep, maar stiet met den voet tegen een steen en vloekte: Wachten zal ze. Ik zal haar wel klein krijgen. Dat zag en voelde Ada Iljen. Ze schrok ervan en wilde zich terugtrek ken. Ze lachte spottend: Ligt het soms in uw bedoeling ook mij te onderwerpen, maanmoordenaar? Ik heb geen enkele bedoeling, ant woordde hij eenvoudig. Ik geloof alleen, dat ik van u houd. Die woorden .maakten op Ada Iljen een onverwachten indruk. Het was, als of iemand haar een klap in het gelaat gaf. Ze wou de handen terugtrekken. Laat me los, drong ze aan. En toen Riefenberg niet vlug genoeg deed, wat ze vroeg, sprong ze heftig overeind, zoodat hij wel moest loslaten. Meer woorden werden over het geval niet gewisseld. Eenigszins beschaamd bleef Riefenberg zitten, waar hij zat. Ada Iljen stond met den rug naar hem gekeerd bij de opening van de grot en staarde naar buiten. Toen ze eindelyk opnieuw binnenkwam, deed ze, alsof er niets was gebeurd. Morgenvroeg gaan we terug naar de vallei. Ik zal blij zijn dit ongezellige oord te kunnen verlaten, zei ze. En hoe moet het dan verder? vroeg Riefenberg. Zooals zijn hoogheid het verkiest We zullen den toestand ernstig moeten In e<en vorig artikel hadden wij de ge legenheid te wijzen op het gevaar van den clandestienen handel in groenten en fruit en tabaksproducten. Wij schreven toen, dat de clandestiene handel in groenten en fruit alleen met vrucht be streden kan worden, indien men er in slaagt den weg, welken de producten van producent naar consument gaan, vol ledig te beheerschen. Met het uitvaardigen van voorschrif ten en richtlijnen alleen is men er niet, er zijn altijd wel menschen, die „lak” F hebben aan boeten en die altijd wel I middelen weten te vinden om de wette- f lijke bepalingen te ontduiken. Met welk I een hardnekkigheid de clandestiene han- I delaars te werk gaan, blijkt wel uit het 1 feit, dat er handelaren en grossiers zijn J die zich vereenigd hebben in een soort geheim genootschap. Indien een der I leden beboet wordt, betalen de anderen I ieder hun aandeel in de boete, zoodat de zware financieele klap aankomt als een zacht, waarschuwend tikje. Een deel, een groot deel van de groente en fruit wordt buiten de veiling om verkocht aan grossiers en ook wel direct aan de consumenten, tegen ver hoogde prijzen natuurlijk. Maar niet alleen groente en fruit, ook vele andere producten worden achter den rug van de overheid verkocht. Wij denken in dit I verband aan een voor het publiek zeer belangrijke serie artikelen, aan de tex- helproducten. Het kwaad straft zichzelve niet. I er een beboet wordt, gaan er toch I Üen anderen vrij uitals er een zaak ge- I sloten wordt wegens sterke opdrijving I van de prijzen, zijn er weer vele andere, I die haar ongeoorloofde taak overnemen. Het gaat en voor controleur in iedere kelijkheid eener wettelijke regeling voor massage en heilgymnastiek. De leider der para-medische groep, de heer H. van der Upwich, arts te ’s-Gravenhage, gaf een duidelijke uiteenzetting van doel en streven van het Medisch Front om te komen tot een wettelijke regeling voor massage en heilgymnastiek. Spreker toonde aan, dat lichamelijke opvoeding en vooral heilgymnastiek en geneeskundige massage noodzakelijk zijn voor de volks opvoeding. Naar aanleiding van een historisch overzicht betoogde tenslotte de heer G. J. van Ellinkhuizen, dat het streven naar massage en heilgymnastiek uit twee bron nen was voortgekomen, eenerzijds de gymnastiekleraren en anderzijds de me dici, terwijl andere helpers der medici, o.a. verpleegsters, vroedvrouwen en kraamverzorgsters, door knop-vorming uit het medisch organisme zijn ontstaan. Slechte perspectieven Het valt niet te ontkennen, dat onze tabaksindustrie in een positie is komen te verkeeren, welke wordt aangeduid met ..afgeloopen industrie”. Vast staat, dat er weinig kerf- en sigarettentabak is, de laatste van niet al te beste kwaliteit Wel is er nog eenige aanvoer van het Nabije Oosten, maar het transport gaat uiter aard niet vlot. De fabrieken fabriceeren thans slechts 25 procent van de normale productie. De gedragslijn van het Rijksbureau voor tabak heeft met de feiten rekening te houden, maar tracht niettemin zoo lang mogelijk met het nog beschikbare mate riaal toe te komen. Loopt het met den te verwachten import van grondstoffen niet al te ongunstig, dan mag worden aange nomen, dat met de vervaardiging van rookartikelen nog zal kunnen worden doorgegaan tot ongeveer tegen het einde van dit jaar. Voor de onderscheidene soorten kan de eindtermijn iets verschil len, maar in doorsnee zal de afloop wel tegen het eind van 1942 kunnen worden gesteld. Instelling van een rookerskaart of een klantenkaart zou allerlei misstanden, die men tracht te vermijden, juist met zich brengen, zoodat het Rijksbureau voor Tabak tot de invoering daarvan niet zal besluiten. aai er ook twintig vrouwen bij het bod waren. Dat begint al een aannemelijk aan bod te worden, oordeelde Riefenberg. En laat nu eens hooren, welken prijs de andere negers aan de maan hechten. Weer volgde een indrukwekkende reeks van beloften. Daarop vroeg Riefenberg, het volk met de tamtam bijeen te roepen. Nadat iedereen rondom hem was geschaard, wachtte hij nog, tot hij overtuigd was, dat de verduistering haar hoogtepunt had bereikt en er van de maan schier niets meer te zien bleef. De man met het bleeke gezicht, de onversaagde maandooder eischte, en Ada Iljen bracht die eischen dadelijk over, in een voor dé aanwezigen ver staanbare taal: verbanning uit den stam van den toovenaar Pikamalinga en Riefenberg’s kroning tot koning, dit op speciaal verzoek van Ada Iljen. Ten overstaan van de bevolking gingen al de stamhoofden en priesters op dit voorstel in. Riefenberg waarschuwde met klem, dat hij in de toekomst bij de minste opstandigheid, de maan voor goed uit de lucht zou halen en de kra ters zou doen overkoken. Nu is het goed te merken, dat de We bevinden ons op de gemeente secretarie van Eerenburg Aan een zware eikenhouten tafel zit ten de ambtenaar van den burgerlijken stand, de inwoner dezer gemeente J. G. als de gelukkige vader van een negende kind, yi het hoofd van de Rijksinspectie van de Bevolkingsregisters, de heer J. C. Lentz. Straks zal de heer Lentz ons mededee- len. op welke wijze is vastgesteld, wie de gelukkige is Op de tafel ligt opengeslagen het regis ter van den burgerlijken stand, waarin dadelijk de 9 millioenste inwoner van Nederland zal worden geboekt Daarnaast staat een microfoon steld. De heer Hof, verslaggever van den N.R.O., overlegt geagiteerd met den technischen reportagestaf buiten in de auto. Geluid goed Ja, uitstekend... Ik repeteer nog even, attentie Het wachten is op den burgemeester van Eerenburg, die de plechtigheid met zijn tegenwoordigheid zal opluisteren Jammer genoeg hebben we het voor spel gemist, ’t Moet een aardig moment geweest zijn, den vader te hebben zien binnenkomen. Nog onbewust van het feit, dat hij de 9 millioenste inwoner kwam aangeven Trouwboekje en persoonsbewijs had hij bij zich Jan Geluk zoo heet de spruit was geboren op 26 Januari. Om pre cies te zijn om kwart over drie gister morgen. .WJS5;. - Md (Hoffmann)

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 5